Prins Bernhard opent congres voor Cultuur te Amsterdam Vredesmanifest van zestig communistische partijen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Pineau verwerpt bemiddeling Adenauer en Spaak spreken voor de Fondation Européenne de la Culture s&ee MORRIS 'fjeforet/oc/tfut// Ook getekend door Joegoslavië, dat zich verre hield van communiqué Meer bewolking j weer met aanvankelijk opkla- Libanon liet Egyptenaren en Syriërs niet binnen In het Rijksmuseum Militair uit Hillegom na ongeluk met pistool overleden Twee doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 1055 DODEN j Anti-communistisch front op Zuid-Sumatra Spanning aan de grens van Israel en Jordanië Geschil over Jordaniër die wordt vastgehouden Raketdeel passeert vanmiddag Den Haag Majoor K. naar huis Het woord is aan Tunesië en Marokko zijn niet neutraal Raketdeel van eerste „Spoetnik" uitgedraaid Israel zoekt contact met de landen van de NAVO 72e JAARGANG No 117 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 ZATERDAG 23 NOVEMBER 1957 Haarlems Dagblad 99 Prins Bernhard heeft vanmorgen in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam het eerste congres van de „Fondation Européenne de la Culture" geopend met een rede in het Engels, waarin hij het doel en streven van deze "Europese Stichting voor de Cultuur uiteenzette. Naar het voorbeeld van de Amerikaanse „Foundations" van Rockefeller en Ford beoogt deze Stichting een groot fonds bijeen te brengen ter stimulering en instandhouding van het Europese cultuurgoed. De Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer en dè Belgische secre taris-generaal van de Noordatlantische, Verdragsorganisatie zullen vanmiddag op het congres het woord voeren. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Prins Bernhard zei in zijn openingsrede van het congres van de Fondation Euro péenne de la Culture onder meer: „Ik ben u allen bijzonder erkentelijk, dat u 'in zo grote getale gevolg hebt gegeven aan de uitnodiging van de stichting om naar Amsterdam te komen met het doel samen verscheidene vragen te bespreken, die voor Europa van de grootste betekenis Ajn. Dit congres zou niet mogelijk zijn geweest zonder de daadwerkelijke mede werking van de Nederlandse regering, het gemeentebestuur van Amsterdam, het Koninklijk Instituut voor de Tropen en het Concertgebouw van deze stad, waar voor ik mijn hartelijke dank betuig. In het bijzonder zou ik een warm eresaluut willen brengen aan Sir Terence Airey en zijn medewerkers van het stichtingsbestuur. Thans bevinden wij ons aan het begin van onze bijeenkomsten, die tot doel heb ben ons meer bewust te maken van het feit, dat onze gemeenschappelijke cultuur een van de belangrijkste elementen vormt van Europese eenheid en voorts beogen onze aandacht te vestigen op de noodzaak een organisatie op te bouwen, die in staat is vorm en leiding te geven aan Europa's culturele eenwording. Wij allen weten dat Europese eenheid de belangrijkste voor waarde is voor het behoud van onze vrije en onafhankelijke gebieden. Wij realiseren ons echter en dit is de essentiële basis waarop deze bijeenkomst rust dat wer kelijke eenheid slechts volkomen bereikt kan worden als Europa ook intellectueel en cultureel verenigd wordt. De geest, zo als de geschiedenis herhaaldelijk bewezen heeft, is altijd sterker dan de materie. Daarom hebben we deze gelegenheid ge schapen om te debatteren over en een ge meenschappelijk plan te maken voor een sterke organisatie, die in staat zal zijn Europese culturele eenheid te leiden en te stimuleren." In het Concertgebouw Het congres is vanmiddag in het Concert gebouw te Amsterdam voortgezet. Om 2 uur heette de Prins de deelnemers welkom en leidde de twee sprekers, dr. Adenauer en Paul-Henri Spaak, in hun eigen taal in. „Ik heet u allen welkom in deze zaal, waar gedurende tientallen jaren zovele be langrijke manifestaties op cultureel gebied hebben plaats gevonden," aldus de Prins. „Het congres van de Fondation Européenne (ie la Culture, dat zich grotendeels in de besloten sfeer, noodzakelijk om tot beslui ten te komen, afspeelt, vindt hier zijn hoogtepunt naar buifén. Gij weet dat de Fondation ernaar streeft de eenheid van Europa ook op geestelijk, op cultureel ter rein te bevorderen. Ons congres zoekt naar wegen en middelen om dit streven om te zetten in daden." „Ik ben ervan overtuigd, dat deze mani festatie èn door de betekenis van de beide grote figuren, die tot ons zullen spreken èn door wat het Concertgebouw-orkest ons zal geven, in hoge mate stimulerend voor onze verdere arbeid zal zijn." Dr. Adenauer „Dat u, dr Adenauer, ons de eer bewijst hier bij ons te zijn en dat u ondanks uw eenvoudig overweldigende hoeveelheid werk, toch voor deze bijeenkomst naar Amsterdam bent gekomen, heeft niet al leen op mij, doch op ons allen bijzonder veel indruk gemaakt. Ik geloof, dat men van u mag zeggen, dat zelfs uw tegenstan ders en nog sterker uw vijanden u respe- teren. Vast staat, dat al die ontelbare men sen uit de vrije wereld, die niet tot bo vengenoemde groepen behoren, u als mens en staatsman hoogschatten en bewonde ren. Wij weten, dat Europa voor u een levend begrip is. U hebt door uw werk en door uw persoonlijke instelling een zeer grote invloed op alles wat de vereniging van Europa tot doel heeft. De hoge, ver antwoordelijke post, die u nu al zo vele jaren bekleedt, heeft u de gelegenheid ge geven, zeer vele Europeanen geestelijk aan te sporen en hen met uw idealen, die ook de onze zijn, te inspireren. Wij allen danken u van ganser harte voor uw aan- 'sc«1ccccccoxccoc<xxx>kxxocccooooccoc<»occoodocccoccooc< VERWACHTING, medegedeeld door g het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van 8 zaterdagavond tot zondagavond, op- gemaakt om 11.15 uur: l Op de meeste plaatsen droog ringen. Later weer meer bewol- cj king. Vannacht hier en daar lichte vorst, morgen overdag de- g zelfde temperaturen als vandaag, Zwakke tot matige en langs de S Waddenkust later krachtige wind 8 uit westelijke richtingen. H •j Volledige weerrapporten op pagina twee. x«xoo:ooocooc«odcoocooooco30oooocooooocccooccccocooooc» DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ wezigheid en voor uw bereidheid hier het woord tot ons te willen richten. Wij spre ken de diepgevoelde wens uit, dat God moge geven, dat u nog zeer lang voor ons allen in Europa als een lichtend voorbeeld behouden moge blijven." Paul Henri Spaak „Uw naam, mijnheer Spaak, is voor al len, die werken aan de eenmaking van Europa, een waarlijk symbool geworden. Na uw uitstekende rol bij de verwezen lijking van de Benelux de moderne versie van de verenigde provinciën is dank zij uw onvermoeid ijveren het beginsel, waarop de Benelux rust, verder in een groot deel van het vrije Europa doorge drongen. Thans zijt gij het hart van de NAVO, de spil van deze grote organisatie die ge roepen is om het vrije Europa te bescher men, doordat gij de banden van dit vrije Europa met zijn Atlantische bondgenoten verzekert. Uw ervaring, uw kennis van de proble men en uw groot enthousiasme zullen niet alleen helpen de NAVO te versterken, maar ook de Europese eenheid kunnen activeren, die bezig is gestalte te krijgen en die zo onmisbaar blijkt, als wij werke lijk onze westerse cultuur willen bewaren. Wij danken u er allen voor dat gij van daag in ons midden hebt willen zijn en wij zijn er bijzonder over verheugd, dat wij mogen luisteren naar de voordracht, wel ke gij voor ons wilt houden, en naar de raadgevingen, die zijn gebaseerd op uw zo grote ervaring", aldus prins Bernhard. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 SCHOTSE WOLLEN PLAIDS ƒ29.50 BEIROET (AFP) Libanese grens wachten hebben geweigerd vijftien Syri sche en een aantal Egyptische parle mentsleden door te laten die voor een ver gadering met leiders van het Libanese nationale front, een oppositiepartij, naar Libanon kwamen. Zij zouden de opposi tieleiders ontmoeten te Skerke, in de wo ning van de Maronitische patriarch, die zich de laatste tijd verschillende malen ten gunste van de „Arabische zaak" heeft uitgesproken en critiek op de huidige Li banese regering heeft geleverd. Uit goedingelichte bron verluidt, dat president Sjamoen over twee maanden op uitnodiging van president Eisenhower naar de Verenigde Staten zal gaan. AMMAN (Reuter) De Egyptische autoriteiten hebben geweigerd een Jor daans lijn vliegtuig toestemming te geven voor een landing op het vliegveld van Cai ro. Het toestel moest naar Amman terug keren, zo is in de Jordaanse hoofdstad officieel bekendgemaakt. Onder de twin tig inzittenden van het vliegtuig bevon den zich de zeven leden van een Jordaan se afvaardiging naar de Arabische confe rentie voor technisch onderwijs, die van daag in Cairo begint. Deze opname werd gisteravond ge maakt tijdens de ontvangst in het Rijksmuseum te Amsterdam. Van links naar rechts: Paul-Henri Spaak, Prins Bernhard, de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, Robert Schuman, burge meester Van Hall van Amsterdam en dr. Paul Rijkens. Gistermiddag om kwart voor drie is op de schietbaan Waalsdorp te Den Haag de dienstplichtige wachtmeester W. Hollan der uit Hillegom, behorende tot de 178ste afdeling zware Luwa in Den Haag, bij het nazien van een pistool, dat weigerde, in de buik geschoten. In ernstige toestand is hij opgenomen in het militair hospitaal in Den Haag, waar hij later is overleden. Voorts is gistermiddag, bij aflossing van de wacht in de legerplaats Oirschot, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak de dienst plichtige huzaar 1ste klasse G. J. Middel dorp, afkomstig uit Doetinchem, behoren de tot het 425ste esquadron zware tanks, met een geweer in de buik geschoten. Zijn toestand is ernstig. Hij is opgenomen in het binnenziekenhuis in Eindhoven. Het driejarig knaapje R. Beker is voor de deur van de ouderlijke woning aan het Vestaplein (Heijplaat) te Rotterdam onder een autobus gelopen. Het kind was onmiddellijk dood. De 73-jarige P. Versluys uit V 1 i s s i n- g e n is bij het oversteken van de Paul Krugerstraat een voorrangsweg aan gereden door een personenauto. De man werd op slag gedood. j Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort i daarna om het leven gekomen 1055 j personen, van wie 204 kinderen. Bovendien zijn later meer dan 400 j j personen overleden. Josephine Baker bracht vrijdag een bezoek aan Amsterdam. De ster der music-halls uit de vooroorlogse jaren ontmoette in een warenhuis Sint Nico- laas en Piet en ontving een vracht speelgoed voor de kinderen, die ze heeft geadopteerd, en over wier belevenissen zij een boek heeft geschreven. i DJAKARTA (ANP) Alle politieke par ijen in Zuid-Sumatra hebben zich verbon- len een gemeenschappelijk front te vor- nen tegen de communistische partij tijdens ie regionale verkiezingen, welke de vol gende maand in deze provincie zullen worden gehouden. Tevens hebben zij op zich genomen tijdens de verkiezingscam pagne geen aanvallen op elkaar te zullen doen. Deze overeenkomst werd gesloten tijdens een bijeenkomst in Palembang, welke werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de Nationalistische Partij, van de Isla mitische Nahdatul Ulama en Masjumi, de socialisten, de christelijke en katholieke partijen, en nog enige andere politieke groeperingen. BELGRADO (Reuter) Vrijdagavond is te Belgrado bekendgemaakt dat verte genwoordigers van communistische par- tijer uit 64 landen, die te Moskou hebben vergaderd, een manifest hebben onderte kend, waarin een oproep tot de volkeren ter wereld wordt gericht om de vrede te handhaven en te versterken. Het officiële Zuidsiavische persbureau „Tanjoeg" meldt, dat van zestien tot negentien no vember is gesproken over de hangende belangrijke internati male vraagstukken. Joegoslavië was een der ondertekenaars van het „vredesmanifest". Joegoslavië had het communiqué der twaalf commu nistische landen na de driedaagse confe rentie in Moskou niet ondertekend. Ir het manifest wordt verklaard: „Wij, de vertegenwooidigers der communisti sche- en arbeiderspartijen, dip ons ten volle bewust zijn van onze verantwoorde lijkheid voor het lot der volken, verklaren dat oorlog niet onvermijdelijk is en dat de vrede kan worden gehandhaafd én ver sterkt De volkeren van Europa, Amerika, Azië, Afrika en Australië weten, dat het mensdom erin geslaagd is reusachtige na tuurkrachten vrij te maken, waardoor het mogelijk is geworden in elke hoek ter we reld enorme verwoestingen aan te richten. In een Derde Wereldoorlog zal er geen wijkplaats meer voor de mens zijn. Alle volkeren zullen dai worden omhuld door de reusachtige vlammen, ontstaan uit kern- en waterstofwapens, afgeworpen door vliegtuigen of met behulp van raket ten op hun doelen afgevuurd. Een derge lijke krijg zou vele generaties na ons onvoorstelbare armoede brengen", aldus het communistisch manifest. Thans kan, met volledig vertrouwen, worden gezegd dat het mogelijk is oorlog te voorkomen en de vrede te handhaven, omdat zich een verschuiving heeft voor gedaan in het zogenaamde internationale machtsevenwicht. NEW YORK (Reuter). - De Jordaanse TNO afgevaardigde dr. Haikal heeft in een erklaring voor de Veiligheidsraad gezegd, dat Israel „zich nooit heeft onthouden van (ressieve daden of schendingen van de gemene wapenstilstandsovereenkomst". Jordanië heeft om een debat verzocht rer zijn beschuldigingen, dat Israel on langs de grens van het niemandsland in het gebied van Jeruzalem heeft geschon den. Dr. Haikal zei, dat de Israëlische schendingen en confiscatie van Arabisch land doorgingen, hoewel de UNO-vlag van de V.N. boven het niemandsland waaide. In Israëlische kringen in New York is gezegd, dat de Jordaanse boer wiens vrij lating Jordanië heeft geëist „te zijner tijd en op de gebruikelijke wijze" aan Jordanië zal worden overgeleverd. Men ontkende, dat Israel een „ultimatum" van Jordanië heeft ontvangen. De boer. die volgens Jor danië ontvoerd is, wordt in Israëlische kringen een beruchte infiltrant genoemd, die zich meermalen op Israëlisch gebied heeft begeven. AMMAN (Reuter). - Een regerings woordvoerder verklaarde in Amman, dat de regering wacht op het resultaat van een spoedbijeenkomst van de veiligheidsraad alvorens zij de gespannen toestand" be spreekt. De woordvoerder zei, dat het Jor daanse leger langs de Jordaans-Tsraelische bestandslijn" gereed staat om elke aanval af te slaan". Reizigers die uit het Joi daanse deel van Jeruzalem in Amman aankwamen hebben verklaard, dat de be volking wapens draagt, hoewel dit verbo den is. Volgens een Jordaanse legerwoord- voerder zijn donderdag twee Israëliërs in uniform op Jordaans gebied gedood. De vredeskrachten zijn reusachtig sterk", vervolgt het manifest. „Doch wij communisten achten het onze plicht alle volken te waarschuwen, dat het gevaar voor een monsterachtige, grote oorlog nog niet geweken is. De oorlogsdreiging komt van de kapitalistische monopolies, die een traditioneel belang bij het uitbre ken van oorlog hebben. In het manifest wordt voorts verklaard dat de commu listische landen niet voor nemens zijn hun politieke of maatschap pelijke stelsels van buitenaf aan andere landen op te leggen. „Wij zijn er vast van overtuigd, dat de zaak van het socialisme zal winnen, doch niet door oplegging van buitenaf. Daarom willen de communisti sche landen zich niet met de binnenland se aangelegenheden van andere naties in laten". (UP) He. document doet verder dan nog een beroep op de volkeren van de wereld: „te vragen, dat er een einde komt aan de bewapeningswedloop, aan de politiek van de militaire blokken, dat Duitsland niet herbewapend zal worden, dat er een einde komt aan de imperialis tische intriges en de militaire provocaties in het nabije en verre-oosten... enzo voort. Communistische leiders uit meer dan zt stig landen hebben het vredesmanifest ondertekend. De leiders der Amerikaanse communistische partij ontbreken echter ïr dit gezelschap. Afstand bewaard BELGRADO (AFP) In diplomatie ke kringen te Belgrado is men van me ning, dat uit het feit dat Joegoslavië het gemeenschappelijke communiqué van de communistische conferentie te Moskou niet heeft ondertekend, blijkt dat Joego slavië zijn politiek van nietblokvorming wil handhaven. Vier punten maakten het voor de Joe- goslaven onmogelijk het communiqué te tekenen: De sterke kritiek op de Verenigde Sta ten en de „imperialisten" in het algemeen omdat Joegoslavië goede verhoudingen met het oosten zowel als het westen wenst. Het begrip „socialistisch kamp" dat Joegoslavië sedert het begin van de breuk met Moskou heeft afgewezen. Het noemen van dit „onoverwinnelijk kamp van socia listische landen met Rusland aan het hoofd" was voor Joegoslavië al reden ge noeg om niet te tekenen. Ook de verwijzing naar het Verdrag van Warschau was voor de Joegoslaven on aanvaardbaar omdat zij er geen deel van uitmaken. En tenslotte staan in het com muniqué paragrafen, die indirect op de Joegoslaven slaan, zoals kritiek op het revisionisme. LONDEN (UP) Het raketdeel van Spoetnik I zal zaterdag om 17.36 uur Ne derlandse tijd Den Haag passeren, aldus heeft radio-Moskou medegedeeld. Om 16.34 uur Nederlandse tijd passeert het Glasgow, om 17.37 uur Berlijn, om 17.38 uur Wenen, om 17.39 uur Belgrado en één minuut later Athene. Majoor K., die sinds 30 oktober in het militair hospitaal Oog en Al te Utrecht werd verpleegd na het hem die dag over komen auto-ongeluk, heeft hedenmorgen het militaire hospitaal verlaten. Majoor K. zal thuis nog enige tijd onder medische behandeling moeten blijven. 302e JAARGANG No 270 Gilbert Wells: De man die geen geheimen heeft voor zijn vrouw, heeft geen vrouw of geen geheimen. NEW YORK (AFP) De Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft vrijdagavond op een pers conferentie verklaard, dat de goede dien sten van president Bourguiba en koning Mohammed V van Marokko inzake Algerije niet kunnen worden aanvaard, omdat Tunesië en Marokko niet neutraal zijn in het Algerijnse conflict. Het verwonderde hem, dat het commu niqué, waarin net aanbod werd gedaan, naast Frankrijk slechts melding maakte van het Algerijnse Bevrijdingsiront als partij in het conflict. „Ingeval van een staken van het vuren zijn er nog andere strijdenden, met wie Frankrijk in contact zou moeten treden". RABAT (AFP) Het Algerijnse Bevrij dingsfront had ingestemd met het aanbod van president Bourguiba van Tunesië en koning Mohammed V. In een te Rabat (Marokko) uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat hierdoor de vrede tussen Frankrijk en Algerije kan worden her steld. Het Bevrijdingsfront is ervan over tuigd, dat „officiële onderhandelingen, loyaal geopend op basis van onafhanke lijkheid, een einde zullen maken aan het bloedvergieten en de verwoestingen van een koloniale oorlog". TUNIS (UP) In zijn wekelijkse radio toespraak tot het Tunesische volk heeft president Bourguiba verklaard 'dat een „militaire oplossing" van het probleem Algerije „onmogelijk" is. „Voortzetting van de oorlog raakt niet alleen Frankrijk en Algerije, doch ook Tunesië en Marokko. De grote mogendheden zullen er bovendien de weerslag van ondervinden", aldus Bour guiba. Tand om tand PARIJS (Reuter) De Franse afgevaar digde Raymond Dronne heeft in een inter pellatie aan premier Gaillard de aandacht gevestigd op „de gelegenheid voor Frank rijk, dringend wapens te zenden aan de Cyprische verzetsbeweging en de tegen standers van het in Oman gevestigde be wind". Verder zegt Dronne, dat volgens inlich tingen uit goede bron de Sovjet-Unie en Egypte klaar staan om de revolutionaire elementen in beide landen uit te rusten en te bewapenen. De Britse regering zou zeker begrijpen, aldus Dronne, dat het voor de westelijke en de atlantische solidariteit van groot belang is, dat westelijke wapens daarheen gezonden worden voordat com munistische of Egyptische wapens die ge bieden bereiken. STRAATSBURG (UP) Zaterdagmid dag zal het congres van de Franse radi cale partij, momenteel in Straatsburg bij een, de kwestie-Algerije bespreken. Aan genomen wordt dat Pierre Mendès-France de meerderheid van het congres achter zich zal hebben wanneer hij concessies aan de Algerijnse nationalisten bepleit. Doch een dergelijk optreden zou de scheuring in de partij slechts bevorderen. Momenteel heeft P.M.F. de steun van twaalf radicale afgevaardigden en premier Gaillard van dertig. LONDEN (UP) Het derde deel van de raket, dat de eerste „Spoetnik" bui ten de dampkring stootte en zelf daarbij volgde, zal waarschijnlijk volgens een Engels deskundige vandaag of morgen naar beneden komen. Professor Lovell van het „Jordell Bank Observatory" heeft gezegd, dat dat raketstuk naar beneden zou kunnen komen als een vuurbal of an ders in de dampkring op zal branden. Hij zei, dat als het in de afgelopen nacht als een vuurbal naar beneden was gekomen, men die vuurbal waarschijnlijk in Amerika zou hebben gezien. De professor had opgemerkt, dat dit ra ket-stuk zijn vaart vermeerderde. Hij zei, dat het „veelbetekenend" was, dat de baan, die de raket doorliep, normaal 92 minuten en 30 seconden tijd in beslag nam, naar nu nog slechts 89 minuten en 36 seconden. „Nóg twee minuten minder", zei hij, „en het raket-stuk is er geweest." TEL AVIV (Reuter) Te Tel Aviv ver luidt, dat twee hoge Israëlische ambte naren Europese hoofdsteden bezoeken met als doel toelating van Israel tot de Noord atlantische Verdragsorganisatie. Volgens andere berichten echter wensen deze twee ambtenaren een waarborg voor de veilig heid van Israel te verkrijgen tegen een mogelijke Arabische aanval op aandringen van de Sovjet-Unie. De beide ambtenaren, Peres (directeur- generaal van het ministerie van Defensie) en Sjiloah (één van de hoogste functio narissen van het ministerie van Buiten landse Zaken), zullen besprekingen voeren met de secretaris-generaal van de NAVO, Spaak, en met politici van verschillende NAVO-landen, zo werd vernomen. (UP) Buitenlandse diplomatieke krin gen in Jeruzalem herinneren aan de re cente verklaring van premier Ben Goerion, dat de veiligheid van Israel in hoge mate afhankelijk is van goede betrekkingen met de westerse mogendheden. De minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Meir, heeft gisteren te Jeruzalem de ambassadeurs van Groot-Brittannië en Italië afzonder lijk ontvangen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1