'J VULPENNEN Schravendijk TIP-TOP Ziet de etalages Let op de prijzen SOLA PRIJSVRAAG GREVEN C. j. SCHRAVENDIJK St. Nicolaas cadeaus! Debat over vertraging van de woningbouw aan De Glip Amsterdamse Beurs chauffeur- besteller m om nmiuys SINT NICOLAAS GESCHENKEN Grote keuze VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Heemsteedse gemeenteraad Wethouder E. J. van Lent kwart eeuw lid van Heemsteedse raad Zonder Britse instemming geen actie met H-bommen Adenauer heeft huisarrest wegens lichte verkoudheid UIT STAD EN STREEK Scheepvaart DE BEURS van gisteren KH tW® «SötW OOI O Gevraagd ervaren „DE SNELLE VISSER" „DE RUSTENDE JAGER" KLEINE FABRIEK lederwaren Speelgoedafdeling 1ST even kijken en dan.^^ 99 99 FOTOHANDEL HILARIUS GO ET \t F M GROTE HOUTSTRAAT 112 V t ll GEN. CRONJéSTRAAT 118 Uitslag van de gratis Het winnende model is geworden no. 430 mat. Wanneer enige leden van de Heemsteed- gemeenteraad donderdagmiddag niet ren teruggekomen op het schriftelijk Üfuoord, dat de heren Verspoor (Arb.) en Zegwaart (K.V.P.) onlangs van liet college cn mochten ontvangen, naar aanlei ding van hun vragen over de vertraagde {levering van de honderdveertien wonin een aan De Glip, dan zou deze vergade ring wellicht nauwelijks een kwartier heb ben geduurd. Want behalve de benoeming een nieuw hoofd voor de Bronstee- y hooi, werden de overige drie agenda- unten het intrekken van een herzie- ning °P het uitbreidingsplan voor de onbewoonbaarverklaring van perceel noordzijde van de Zandvoortselaan, de Kerklaan 2 en de bezoldiging van het ge- ecntepersoneel alle als hamerstuk ken afgehandeld. Zodat na de elders in dit blad weergegeven felicitaties aan het begin, door de voorzitter de nabeschou wing over het beantwoorden der vragen onmiddellijk aan de orde kon worden ge steld. De heer Zegwaart (K.V.P.) meldde zich voor dit debat als eerste spreker; en hij begon zijn rede daarna op een enigszins ongebruikelijke manier. Hij las namelijk een gebed voor van een Franse priester, dat door hem in een Nederlands weekblad was aangetroffen, vertaald als „Gebed over woningnood". Dit prozastukje be schrijft de controve. e tussen hen die wel in het gelukkige bezit van een woning zijn en de minder goed bedeelden, die ge noodzaakt zijn onder de meest ongunsti ge omstandigheden te leven. Hierbij werd door de schrijver vooral de nadruk gelegd op de mensonwaardige toestanden, die van de woningnood het gevolg kunnen zijn en de manier waarop dit geschiedde, werd door de raad kennelijk met de grootste aandacht beluisterd. De heer Zegwaart verklaarde deze in leiding noodzakelijk te achten om de ver gadering duidelijk te kunnen maken dat hij na lezing van dit gebed had gemeend niet langer te mogen zwijgen over de vertraagde woningbouw aan De Glip. Hij informeerde daarom of de gesignaleerde stagnatie misschien het gevolg is geweest van een gebrekkige organisatie. Boven dien had hij tijdens de enige dagen gele den gehouden excursie naar het bouwter rein door enkele opmerkingen van betrok kenen de indruk ontvangen, dat men zich hier niet voldoende is bewust van de noodzaak tot spoed. Verder hield de heer Zegwaart zijn reeds eerder uitgesproken mening vol, dat de garages eerder gereed gekomen zijn dan de woningen, waarna hij er de aandacht op vestigde, dat de vertraagde bouw misschien een rentever lies van zestigduizend gulden betekent, waardoor de huren onnodig moeten wor den verhoogd. Over de kwaliteit der wonin gen had spreker niets dan lof, zodat hij alleen maar kon aandringen op de meest mogelijke spoed bij het afleveren. De heer Verspoor (Arbeid) wees op zijn beurt op de kritiek van de Heemsteedse woningzoekenden op deze trage bouw, die naar zijn mening onder deze omstandig heden alleszins gerechtvaardigd is. Daar om bepleitte spreker het laten werken tegen tariefionen. Evenals de heer Zeg waart was ook de heer Verspoor echter vol lof over de hoedanigheden van deze woningen. De heer Reijnders (Arbeid) verweet vooral de aannemer, een gebrek aan or- organisatievermogen, waarna mr. Van Bruggen (Prot. Chr.) het betreurde, dat B. en W. pas mededelingen hebben ver strekt, nadat hierover in de raad vragen waren gesteld. Wethouder Van Lent (K.V.P.) hield hierop een bijzonder uitvoerig betoog, waarbij hij in de eerste plaats wenste vast ie stellen, dat het college deze vertraging niet minder betreurt. Hij vroeg echter begrip voor de grote moeilijkheden die in deze tijd aan de woningbouw zijn verbon- De vergadering van de Heemsteedse gemeenteraad, welke donderdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard heeft plaats gehad, verkreeg aan het begin door het uitspreken van diverse felicitaties een bijna feestelijk karakter Want nadat de voorzitter eerst mevrouw Van Nispen-van Wely hartelijk geluk had gewenst met het herstel van haar ziekte, onthulde hij ver volgens dat één der aanwezigen nu juist vijfentwintig jaar geleden als lid van de Heemsteedse gemeenteraad was geïnstal leerd. Een heuglijk feit, waarvan de be- Ireffende persoon wellicht zelf nog on kundig was. Dit bleek wel uit de duide lijk zichtbare verrassing van wethouder E. J. van Lent, toen de burgemeester hem als de jubilaris aanwees, door herr een uit orchideeën samengesteld bloemstukje te overhandigen. De voorzitter herinnerde er hierbij aan, dat de heer Van Lent in 1945 door zijn be noeming tot wethouder de bekroning ont ving voor zijn voorbeeldige arbeid als raadslid en hij zich sindsdien ook in deze functie volledig voor de gemeente heeft ingezet. Hiervoor is men hem in Heemste de ongetwijfeld bijzonder veel dank ver schuldigd, niet in het minst, omdat hij zo nodig steeds ook een uitstekend loco-bur gemeester is geweest. Zoals ir. de langdu rige periode na het afscheid van burge meester Van Doorn en bij de niet minder dan vierentwintig raadsvergaderingen die hij eveneens als voorzitter heeft ge leid. Burgemeester Van Rappard hoopte dan ook, dat deze fleurige attentie bij de heer Van Lent het besef zou levendig hou den, dat Heemstede hem stellig niet wil missen, een uitspraak, welke door de le den met een spontaan applaus werd onder streept. fn zijn kort dankwoord bevestigde de heer Van Lent, dat hij allerminst had ver moed voor een dergelijke hulde in aan merking te komen. Vandaar dat hij deze gelegenheid gaarne gebruikte om te ver sleren, dat hij in beide functies buitenge woon prettig werkzaam is geweest. De derde gelukwens was gericht aan het a- dres van burgemeester Van Rappard zelf en wel door de heer W. J. Reijnders, als nestor van de raad. Hij feliciteerde de voorzitter namelijk met zijn vijftigste ver- laardag, die de volgende dag zou worden gevierd. Een gelukwens, welke door de burgemeester met een vriendelijk dank woord werd beantwoord. den. Zoals de voorgeschreven curve- prijs, die vrijwel geen,enkele aannemer wenst te accepteren en de exorbitant ho ge zwarte lonen, die elders in de randstad Holland worden uitbetaald. Plet door de heer Zegwaart genoemde renteverlies werd door de wethouder erkend, alleen was dit bedrag aanzienlijk minder dan zestigduizend gulden. Verder verklaarde spreker dat de overschrijding van het tijdslimiet ook gedeeltelijk het gevolg is van het feit, dat de aannemer met opzet een krappe periode was toegemeten, ten einde hem tot de meest, mogelijke spoed te stimuleren. Het college heeft dus van het begin af geweten dat het limiet over schreden zou kunnen worden; hoewel spre ker toegaf, dat een dergelijke vertraging door B. en W. evenmin is voorzien. Van de door de heer Verspoor voorge stelde tariefionen verklaarde de wethouder zich een volstrekte tegenstander, omdat naar zijn overtuiging dit systeem werd toegepast om zwarte lonen wit te maken. Wel was spreker van mening, dat de hui dige loonschaal voor de bouwvakarbei ders beslist onvoldoende is. Wethouder Van Lent stelde tenslotte vast dat de si tuaties, zoals deze door de heer Zegwaart in het gebed waren beschreven voor Heemstede gelukkig onbekend zijn. Wet houder Van Lent besloot zijn verdediging met erop te wijzen, dat men deze vertra ging binnen het jaar zal zijn vergeten. In zijn repliek besteeed de heer Zeg waart (K.V.P.) de mening van de wet houder, als zou Heemstede op het gebied van de inwoning geen onwaardige toestan den kennen. Hij noemde in dit verband twee aan hem bekende feiten, welke hij in een besloten vergadering gaarne na der wilde aanduiden. Het eerste betrof een gezin, dat in een caravan is gehuis vest en het tweede is een familie, waar van de vrouw bijna dagelijks -met haar schoondochter in een handgemeen is ge wikkeld. De voorzitter verklaarde met de dooi de vorige spreker genoemde feiten be kend te zijn, waaraan hij toevoegde, dat de bewoner van de caravan een hem aan geboden huis heeft geweigerd te betrek ken. Overigens heeft het college het mees te begrip voor de grote nooc welke op dit gebied ook in Heemstede heerst, of schoon men ervoor dient te waken, dat juist niet de ondeugd wordt beloond. De burgemeester was tenslotte van mening, dat het woningprobleem voor een belang rijk deel kon worden opgelost, indien men de liefde meer in de praktijk zou willen brengen: een conclusie, waarmee de raad zich volkomen kon verenigen. Bij de rondvraag, waarvoor alleen me vrouw Van der Meulen-Houwer (Arbeid) zich kwam melden, bleek uit de door haar gevraagde informaties dat een aantal raadsleden onlangs bij het college een verzoek heeft ingediend de mogelijkheid te willen overwegen tot het houden van vergaderingen bij avond. Burgemeester Van Rappard antwoordde haar, dat hier omtrent nog geen definitieve beslissing is genomen. Spreker heeft wel gedacht aan een afwisselend rooster van middag- en avondvergaderingen, maar het leek hem toch beter met het besluit te wachten, tot na de komende verkiezingen de nieuwe samenstelling van de raad bekend zal zijn. LONDEN (UP) Premier MacMillan heeft in het Lagerhuis verklaard dat de Amerikaanse vliegtuigen die, opgestegen van bases in Groot-Brittannië waterstof bommen aan boord hebben, deze slechts mogen gebruiken 'vanneer de Britse re gering toestemming geeft. MacMillan leg de deze verklaring af naar aanleiding van een vraag van het Labour-lid Zillïacus. In het Lagerhuis stak na de verklaring van minister Selwyn Lloyd over de Ameri kaanse patrouillevluchten met H-bommen boven Groot-Brittannië een storm van ver ontwaardiging op. Toen MacMillan gezegd had dat de Amerikaanse regering een „duidelijke toezegging" heeft gedaan dat de H-bom men niet dan met Britse toestemming zullen worden gebruikt, vroeg Hugh Gaitskell, de leider van de oppositie, of die toezegging alleen geldt voor vliegtui gen op de bases, of dat ook toestellen in de lucht er onderhevig aan zijn. MacMillan verklaarde dat er „geen verschil bestaat tussen de positie of de aard van de vlieg tuigen" en dat alle vliegtuigen met H-bommen aan boord, op de grond, tij dens oefeningen of tijdens trainingsvluch- ten, zich aan de toezegging dienen te hou den. Op de vraag van Zilliacur of MacMillan in Washington enige beslissing heeft ge nomen, of dat er in zijn overleg met Eisenhower enig besluit is genomen over het recht van Amerikaanse bevelhebbers in Groot-Brittannië om in geval van een aanval op de NAVO-strijdkrachten onmid dellijk een vei-geldingsaanval te lanceren, antwoordde MacMillan: „geen enkel". BONN (Reuter) Bondskanselier Ade nauer van West-Duitsland heeft een lichte vei'koudheid en zal in zijn woning te Rhöndorf blijven, totdat hij geheel her steld is, aldus is van officiële zijde in Bonn medegedeeld. (UP) Adenauer zal tijdens het week einde niet uitgaan, maar hij zal zijn voor bereidingen voor het bezoek aan Londen en de NAVO-conferentie te Parijs niet onderbreken, zo is medegedeeld. Koningin Elizabeth Adenauer, en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Heinrich von Bretano, uitgenodigd voor een lunch, wanneer zij zich in Londen be vinden. De beide Westduitse staatslieden zullen in Londen een gecoördineerde Brits- Duitse politiek bespreken. Inmiddels heeft Adenauer onenigheid gekregen met zijn eigen partij. De Chris tendemocratische fractie heeft met 117 tegen 95 stemmen besloten de socialist Herbert Wehner aan te bevelen als voor zitter van de commissie uit de Bondsdag voor zaken geheel Duitsland betreffende. Adenauer heeft bij herhaling verklaard dat hij niet bereid was Wenner in die functie te accepteren. Wehner, een voor malig communist, is de deskundige der socialistische partij in Oostduitse zaken. Nieuws in het kort Terug aan gemeente. De militaire autoriteiten hebben de gemeente Haarlem verzocht de woning Parklaan 42 in beheer over te nemen, aangezien deze niet meer voor militaire doeleinden behoeft te wor den gebruikt. B. en W. stellen de raad voor het beheer over te nemen, aangezien de woning zich in goede staat van onderhoud bevindt. Getuigen opgeroepen. De politie ver zoekt getuigen van twee verkeersongeval len in Haarlem-Noord zich te melden voor het verstrekken van inlichtingen. Des mor gens om kwart over acht is een vijfen zestigjarige wielrijder in de bocht Kcn- nemerslraat-Frans Halsstraat aangereden door een onbekend gebleven motorrijder; de wielrijder was licht gewond. Des avonds om half acht is een aanrijding ont staan tussen een veertienjarige fietsster en een negentienjarige bromfietser die geen letsel opliepen. Wel was er schade aan de rijwielen. Kijkdag. Zij die in de laatste tijd hun fiets zijn kwijt geraakt zullen morgen, zaterdag, tussen negen en vier uur in de gelegenheid worden gesteld in het bureau van politie aan de Smedestraat te Haar lem te kijken, of hun rijwiel daar aan wezig is. Kasgeld. Ten behoeve van de behoef te aan kasgeld voor de dienst 1958 stellen B. en W. van Haarlem de raad voor het college machtiging te verlenen tijdelijk gelden op lange termijn aan te trekken tot een maximum van 30 miljoen gulden. Zwemwedstrijden padvinders. De jaarlijkse zwemwedstrijden van het dis trict Haarlem van de Vereniging de Ne derlandse Padvinders, die door de heer H. Tollenaar worden voorbereid, zullen op donderdag 2 januari in Stoops Bad te Overveen gehouden worden. Op het pro gramma staan estafette-nummers, waar van de wisselprijzen in 1957 gewonnen werden door d.e Kontiki-Zeeverkenners- groep. Flora. Morgen, zaterdagmiddag, zal Sint Nicolaas en enkele zwarte Pieten een bezoek brengen aan de speeltuinvereni ging „Flora". Hij komt om drie uur aan de Emmakade aan. In optocht, met het trom melkorps van de speeltuinvereniging „Frans Hals" voorop, wordt naar het club huis gewandeld. Voor grotere kinderen is er zaterdag 7 december feest. Het krachtige herstel, dat in Wallstreet heeft plaats gevonden op het optimistische bericht ten aanzien van de gezondheids toestand van president Eisenhower, werd op het Damrak voor aandelen Koninklijke Olie overgenomen. De koers van het pe- troleumfonds was ongeveer 5,50 hoger dan woensdag maar bleef ongeveer f 1 onder pariteit New York. De bekend ge maakte omzet en winstcijfers over het derde kwartaal en de eerste negen maan den van 1957 van de Koninklijke-Shell groep, hadden op de beurs niet die in vloed op de koers van de aandelen die men er algemeen -an verwacht had De ci.ifers maakten een goede indruk maar waren reeds grotendeels in de koers ver disconteerd, aldus de beu De gunstige omzet- en winstcijfers over het derde kwartaal en de eerste negen maanden van 1957 van de n v. Philips Gloeilampenfa brieken zorgden voor een hogere koers van de aandelen.De winst ten opzichte van woensdag bedroeg hier ongeveer 4 per cent. De aandelen van het concern waren de laatste dagen in '-oers op goede winst verwachtingen vooruitgelopen. Unilever 3 en AKU plus 1% percent. KLM hield het hoofd koel en noteerde vrijwel onveran derd. Niettegenstaande de gunstige cijfers van de Koninkliiké-Shell Groep en het Philips-concern Vvas de handel voor de internationale waarden van zeer geringe omvang. De sluiting van Wallstreet we gens Thanksgiving Day was mede van in vloed op de omvang Ier zaken Scheepvaarten waien eerder een tikje beter. Staatsfondsen waren pet. ho ger voor de staffellening. De overige pa pieren rond de vorige slotkoers. Cultures prijshoudend. Aandelen Verenigde Machinefabrieken werden 3 pc*, lager op 132 geadviseerd in verband met het feit van het massa-ont slag van 400-500 werknemers bij Werk spoor-Utrecht. Obligaties PEGUS 1 en 2 werden vernomen op 101-101%; iets beter dan gisteren. De Woningbouwlening \i pet. lager op 102%. Prolongatie 5 pet. (ANP) NEW YORK De Newyorkse beurs was gisteren ge sloten wegens Thanksgiving Day. Slotkoers Heden gisteren 13 45 uur 3 Va °/o Nederl. '47 81% 83% 3"/o Nedl. 1962/S4 86 ,;'/«e 8 71/io A. K. U 148% 148% Calvé Delft 267 267 Van Gelder Zonen 176% 177 K. N. Hoogovens. 235 235 Nederl. Ford 178 178 N. Kabel fabriek 230 230 gew.Philips Gloe'l 239% 239% pref.Philips Gloeil 138 138 Unilever 328 330 Wilton Fiienoord 191% 192 Dordtsclw Petro1 777% 779 Konkl. Petroleum f 161.30 f 162.50 A'dam Rubber 45% 47 K. L. M f95.10 f 94.50 Holl. Amer. Lijn 141 139% N. Scheepv Unie 124% 121 Phs. v. Ommeren 203% 201 H. V. A 91 91 Verg. Deb Mijen 53 53% Amsterd. Bank 188% 188% Ned Handel Mij 140% 140 Rotterd. Bank 157% 157% Twentseh- Bank 154 154 Anaconda Coppe* 44% 44% Bethlehem Steel 38% 38% U. S. Stee. 53% 54 General oMtors.. 36 36 Shell Union 70% 70% '-r 24% 24% Aagtedijk, pass. 28 Finisterre n. Antwerpen. Aalsdijk, 28 te New York. Agamemnon. 29 te Baltimore verw. v. Bar.quilla. Alblasserdijk, 1/12 te Le Havre verw. Aldabi, 29 ie Breinen verw. Alderamin. 28 v. Londen n. Port Said. Algenib, 23 v. Karachi n. Bombay. Alioth, 28 te Rio de Janeiro verw. Alnati. 28 v. Montevideo n. Buenos Aires. Amsteldijk, 29 te Tampa. Amstelland. 29 te Recife. Amstelsluis, 28 dw. East-London n. Dakar. Andijk, 28 v. Lissabon n. Havana. Appingedijk, 28 te New York. Argos, 29 te Piraeus. Arkeldijk, 29 te Suez. Arendsdijk, 28 v. New Orleans n. Rotterdam. Astrid Naess, pass. 28 Finisterre n. Rastanura. Attis. 28 te La Guaira verw v. New Orleans. A verdijk, 28 v. Antwerpen n. Houston. Baarn, 28 te Port of Spain verw. v. Amsterdam. Bali. 29 te Pladju. Balong 29 v. Barcelona n. Amsterdam. Banggai. 29 te San Francisco. Baud. 29 te Belawan verw. Bengkalis, 29 te Marseille. Boissevain. 29 v. Buenos Aires n. Santos. Boskoop. 29 te Trinidad. Both, 28 v. Semarang. 29 te Cheribon verw. Britsum, 28 170 m. n.w. Djeddah n. Dubai. Calamares, 29 te Golfito. Caltex Leiden, 28 nog rede Bahrein. Caltex Nederland, pass. 28 Ouessant n. Pernis. Caltex Rotterdam, 29 te Sidon. Caltex Utrecht, 28 v, Antwerpen n. Rastanura. Camerounkust, 28 ten anker bij Port Harcourt. Carrillo, 28 te Cristobal verw. v. New York. Castor, 27 v. Turks Island n. New York. Cleodora. 28 te Singapore. Colytto. 28 v. Norfolk n. Landsend. Dalerdijk, 28 te Antwerpen. Delfland, 28 v. Bremen n. Lubeck. Deifshaven. pass. 28 Finisterre n. Rotterdam. Dongediik, pass. 28 Beachyhead n. Cristobal. Doris. 28 te Curacao verw. Drente, pass. 28 Guardafui n. Belawan. Femland, 28 te Santos verw. v. Paranagua. Eenhoorn. 28 v. Chios n. Kalamaki. Fna, 28 te Natal verw. v. Recife. Eos, 29 te Rotterdam. Fsso Den Haag. 29 rede Kalamaki. Fsso Nederland. 29 te Mena Al Ahmadi. Farmsum, 29 tc Mobile. Felioes, 29 te Padang. Gaasterland. 23 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Gadila, 28 v. Poro n. Hongkong. Ganymedes. 29 te Pto. Limon. Groote Beer, 28 520 m. z. Cocos eil. n. Aden. Groote Kerk. 28 v. Amsterdam n. Genua. Guineekust. 28 180 m. z.z.w. Finish n. Le Havre. Hector, 28 dw. Gibraltar. 1/12 te Tunis verw. Hecuba. 28 te Wageningen verw. v. Georgetown. Heemskerk. 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. HeMer. 28 v Amsterdam n. San Juan. Helicon. 29 te Chcssaneake Bay n. Baltimore. Hera 28 480 m. w. Ooorto n. Amsterdam. Hestin. 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hilversum. 28 80 m. n o. Algiers n. Philadelphia. Ivoorkust, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Johan v. Oldenharncvelt. 28 rede Aden. Kaimana. 29 te Tand'ong Priok verw. Kaloekoe, 29 le Borons verw. Kara, 28 v. Istanbul n "ort Said. Kntelvsia. 29 te Port Said. Kelletia. 29 te Trinidad. Kellia. 29 v. Kiclcrkar.nal n. Stockholm. Khasiella. 29 te Aalborg. Kieldrecht. 27 v. Lour. Marques n. Durban. Koningswaard. 28 310 m. z.z.o. Kp. Guardafui n. Lor. Maroues. Korovina. 28 v. Oslo n. Rotterdam. Laertes, 29 on Musirivier verw. v. Surabaja. Lawak. v. Mombasa n. Djibouti. Liberty Re". pass. 23 Durban, 15/12 tc Philadel phia verw Lieve Vro""-"i-erk, 28 te Suez verw. Limburg. 28 "ii m. z. Poeloe Laut n. Tandi. Mani. Lindekerk. 28 110 m. n.w. Perim n. Port Sudan. Loenerkerk. PO v. Botterdam n. Londen. Loppersum. 23 te Antwerpen verw. Maasdam. 30 te Rotterdam verw. Malea. 2/12 te Yokohama verw. Marisa, 4/12 te Colombo verw. Mentor, 27 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujlllo. Merwellovd. na«s. 28 Guardafui n. Aden. Ho'enkerk. 28 to Bremen v. Hamburg. Moordrecht, nass. 28 Finisterre n. Mena Al Ahm. Miirierkerk. 29 te Amsterdam. Munttoren. 23 te Curacao. Naess Commander. 23 rede Cowes. N'as. 29 te Kobe. Nieuw Amsterdam. 29 te New York. Motos, 27 30 m. n.o. Tunis n. Ma'ta. (ibcron. 29 te Paramaribo. Oklekerk, 23 in Port Said. Oostkerk. 29 genass. n. Suez. Orestes. 23 t<> •-hadns «enass. Orion, nar- op Malta ti. O-an. Osiris. 27 390 m n.o. Frfstatü-s n. Curasao. Omver'-ed'. 1/12 te Hongkong verw. "ieter S. 28 le Swansea. Poelau Laut. 29 et Bremen. Holvdorus. 3(1 i- Rro'vnsville verw. Pr. Fred. Hendri1-. 98 dw Oporto n. Rotterdam. ■Prins Willem V. 28 te Tofte. Prins Willem George Fredirik, 28 v. Toronto naar Montreal. Penerkust. 27 v. Freetown n. Amsterdam. Prins Wi"°m TIT. nas- 23 Ouessant n. Ceuta. Purfina HeHaS. 28 v. Z°ebrugge n. Port Said. Pygmalion. 28 te Pto. Cabello verw. v. La Guaira. Radja, 29 te Sia'n. Reirmar"*. v. P-'c-'ona n. Antwrnen. Revni-r--. 29 te Sm-aba^'a verw. v. Pa'cmbang. Roenal, 23 rede Colombo. Rondo. 2.7 te Zamboanea n. Rut"ambay. Riinkerk, 29 v. Marseille n. Port Sa'd. Salatmn. °9 tn Seattle verw. v. Portland. Sa roer a20 i- Singapore. Sigli. 29 te Se-ong. Sirrah. 29 Ra-tanura verw. Soestdük. 27 v. Brem-m n. Rotterdam. Stad Amsterdam. 28 90 m. n. Finisterre naar I.as Palmes. Stad Alkmaar, 28 v. Melilla n Rotterdam. Stad Dc'ft, 28 te Calcutta. Stanvac Pondooo. 29 te Ti. U^an v. Sungeigerong Stan vac Ta'ang Aknr. 29 te Ti. Uban verw. Statue of Liberty. 2/12 te Philadelphia verw. Stentor. 28 v. Pto. Cabello n. Guanta. Straat Madura, 28 v. RremanPe n. Surabaja. Straat Sin«anore. 29 te Dar Es Salaam. Sumatra, 23 te Algiers. Tabinta, 23 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tamo. verm. 30 v. Hamburg n. Bremen. Telamon. 27 100 m. n o. Bonaire n. Mobile. Tero, 23 te Pto. Acevedo verw. Tiberius. 27 550 m. o. B°-muda n. Nederland. Tjibodas. 29 te Moji v. Hongkong. Towa, verm. 30 v. Santos, n. Montevideo. Traianus. 28 v. Bremen n. Antwerpen. Triton, 28 te Trinidad verw. Van Noort, 29 te Surabaja. Vasum. pass. 28 Tunis n. Mena A.l Ahmadi. Vlist. 28 v. Gibraltar n. Norfolk. Waal. 28 v. Saloniki. 29 te Izmir. W. Alton Jor.es. 29 te Pta. Cardon. Waterman, 28 930 m. n.w. Melbourne n. M'bourne. Weltevreden, 28 v. Belawan n. Aden. Willemstad, 28 v Paramaribo n. Georgetown. Wonosari, 29 tc Beaumont. Wonosobo, 1/12 te Karachi verw. IJssel, 28 te Savannah verw. v. Charleston. Zaankerk, 28 te Marseille verw. v. Genua. Zaanland, pass. 28 Madeira n. Amsterdam. Zeeland KRL. 23 v. Aden n. Belawan. Zuiderkruis. 29 te Amsterdam. KLEINE VAART Bab T, 24 v. Stockholm te Hernosand. Boreas, 27 v. Tarragona n. Valencia. Eljo, 28 10 m. w. Dungeness n. Dover. Elsa, 25 Kiel gepass. n. Munksund. Flevo, 27 te Aalborg n. Aarhus. Heerengracht, 28 dw. Scheveningen n. Antwerpen. Ilias, 27 v. Limassol n. Mutzuna. Joost, 22 v. Zaandam et Skoghall. June, 28 dw. Newarp n. Boston. Kaap Falga, 27 v. Mantyluoto n. Zaandam. Kaap St. Vincent. 27 v. IJmuiden n. Ostrand. Nero, 28 35 m. n.o. Casquets n. Amsterdam. Notos. 27 te Tunis n. Malta. Pavö, 25 v. Gefle n. Zaandam. Ponza. 27 v. ZZaandam te Gent. Tilly, 25 v. Ostrand te Stocka. Westerdok. 28 dw. Waterweg n. Amsterdam. SLEEPVAART Cycloop, 27 coaster Mercurius vlotgetrokken bij Dengemarsh. Ebro, 27 140 m. z.w. Ouessant n. Delfzijl. Friesland, 27 90 m. z. Jamaica n. Trinidad. Gele Zee, 27 te Las Palmas. Hudson, 27 210 m. z.w. Kreta n. Newmours. Humber, 29 300 m. n.o. Paramaribo n. Araya. Loire, 27 300 m. w.n.w. Port Said n. Tandj. Priok. Maas, 28 v. Rotterdam n. Noordzee. Noordzee, 29 v. Ferrol n. Port Harcourt. Oceaan. 29 zuidp. Florida n. Ravenna. Poolzee, 27 290 m. n.w. Trinidad n. Freetown. Rode Zee, 29 300 m w.z.w. St. Vine. n. L. Palmas. Titan. 25 bij Frieda BlokzijKa.d. gr. bij Wells). Witte Zee, 29 v. Halmaheira n. Sorong. Aardige Fantasieschortjes Cocktail Schortjes Serveer Schortjes Ziet onze Speciale Etalage. Gevestigd sedert 1880. L)e eenvoudige Zwitserse huishoud- Breimachine met automatische iraadgeleidei „W O I I A N A rempeliersstraat 68 Haarlem Tel K 2500'£1164 Vraagt gratis demonstratie, ook bij u aan huis II ANEGANG 14 (naast C. A.) voor iedere beurs. Vulpensets met bijpassend Potlood- en/of Ballpoint 2, 3 en 4 kleuren Potloden en Ballpoints. Vulpen-etuis 55^ in het bezit van volledig rij bewijs. Bij voorkeur bekend met expeditie. Goed bekend met Haarlem en omstreken Aanmelden dagel. 8-18 uur (zaterd. 813 u.) bij WARMOESSTRAAT 15-17 Haarlem. En tochwaarom zou ik des ZATERDAGS en ZONDAGSAVONDS niet naar te Bergen gaan Gezelligheid en sfeer bij de muziek van „HET COCHANDA TRIO" Reserveert tijdig uw tafel voor het Kerstdiner Weet u, de wintermaand december in het gezelligst in BERGEN TE KOOP inger. voor spuiten - smeden - forceren - polijsten. Gelegen te Halfweg. Prijs nader over een te komen. Brieven onder nummer 7057, aan bureau van dit blad. PERSOONLIJKE GESCHENKEN VERRASSEND BETER SMEDESTRAAT 40 (onder „De Hoofdwacht") Exclusieve Nederlandse Ambachtskunst Grootste sortering in fijne lederwaren en andere ,,Een geschenk van leder heeft distinctie en een persoonlijk cachet" Cadeaus van leder, voor iedereen en in elke prijsklasse. Voor heren Voor dames Etuis voor Autopapieren Bill-folds cn cigaretten-ctuis Actetassen. Docum. mappen Moderne Clippertassen Reisnecessaires Elegante, lichte boodschap pentassen in 50 tinten en dessins. Modieuze Handtassen Manicure- en Naai-etuis Bezoekt vrijblijvend onze Legpuzzels, Dinky Toys, Kinderspellen, Sjoel bakken, Schaak- en Bridge-artikclcn. Autoplaids vanaf 35,90 Rokhangers voor 5 rokken Plastic Toilet-etuis in vele aardige tinten, etc. en 1001 andere toepasselijke geschenken. HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT 51 TELEFOON 10869 KOPEN BIJ PARFUMERIE PAARLAARSTEEG 3-5-7 - GROTE HOUTSTR. 129 VOOR DAMES: Eau de Cologne Parfums Poeders Lipsticks Dozen zeep (met en zonderEau de Col.) Poederdozen Broches Armbanden Colliers Tasjes Kouscnrollen Make-up étui's Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties bun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie MINOLTA kleinbeeld projector compleet met lamp en draagtas 125. Grote Houtstraat 102 - Telefoon 10866 Avondverkoop van half 8 tot 10 uur VOOR HEREN: Scheerkwasten Scheerapparaten Scheercrèmes Haarcrèmes Brillantines Scheerdozen Scheerspiegels Lotions Haarborstels Schcerriemen Scheerlotions Elektr. Scheerapparaten Braun - Philishave - Remington Eerste prijs: P. DAUDEY, Gierstraat 57, Haarlem. Tweede prijs: Mej. D. TEMPEL, Nico Damesstr 41, Lisse. Derde prijs: M. A. SLOOTBEEK, Cremerplein 25, Haarlem Zij, die eveneens model 430 mat hebben ingevuld, ontvangen een WAARDEVOLLE TROOSTPRIJS Prijzen afhalen alléén GROTE HOUTSTRAAT 112. Uw speciaalzaak voor OPBOUWSERVIEZEN, complete KEUKENUITZETTEN, GLAS, PORCELEIN en AARDEWERK GROTE HOUTSTRAAT 112 GEN. CRONJéSTRAAT 118 De zaak met de grootste sortering SOLA-ARTIKELEN in Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3