SZWITSAL PeektCloppenburg Tranen in marmer Van dag tot URBACH kinder HONING siroop Jlianta <=Pra.atótoel RYNBENDE 3 Overschatting Onenigheid over nieuwe BNA-concept Volgend jaar doorgaande toeristentrein naar Genua Bergland-expres krijgt nu ook slaapwagens Organist Gor Steyn voor opnamen naar Canada Wandel bij P&C door de wereld van geschenken Handschoenen Gladde nappa Dent zuiver wol, origineel o qc Engels 3. 5.95 Stretch/WOl Een vondsti Past elke hand. Italiaanse Import. Shawls Geruite shawls 95 Patent shawls De moderne zuiver wollen sportshawl in j ge vele, moderne uni tinten. Dassen Cravatte Gampione Satin Royal met Franse o qc distinctieRhodla kwaliteit O» Philips Langspeelplaten Nieuwe dienstplichtigen moeten op 3 december opkomen Tien jaar wegens poging tot doodslag De zaak voor luxe geschenken Ringdijk in de Zandkreek gesloten Op de Procuratiehouder knoeide met gefingeerde bank rekening VRIJDAG 29 NOVEMBER 1957 Minister Cals heeft aangekondigd, dat s a]ie politieke partijen die in de en-Generaal vertegenwoordigd zijn, ■ion minuten zendtijd per veertien dagen ■uilen krijgen voor de Nederlandse radio microfoons. Daarmee zal dus recht gedaan aan het verlangen tot gelijke kansen 'oor alle bevolkingsgroepen om hun poli tieke idealen te verkondigen en te beluis- •eren. Tenminste bijna alle. Want de communisten krijgen geen tien minuten zendtijd, zelfs niet één minuut De motivering van minister Cals ten aanzien van deze discriminatie luidt: ..omdat ze (de communisten) de ge legenheid zouden aangrijpen om de volks- irijheden te ondermijnen". Met alle respect voor de opvattingen van minister Cals over de wijze, waarop in be- aidë omstandigheden en ten aanzien van bepaalde toegelaten politieke partijen een uitzondering op een algemene regel der democratie kan worden gemaakt, moet ons ioch van het hart dat zijn motivering van deze uitzondering moeilijk demagogischer had kunnen klinken. Had hij desnoods nog maar gezegd: „....trachten te onder mijnen"! We kunnen het erover eens zijn, dat de communisten een zeer slecht ge bruik van eventuele zendtijd zouden maken en dat zij hun uiterste best zouden doen om in tien minuten tijds een record aantal onwaarheden en feitenverdraaiin gen de ether in te jagen, doch dat zij kans zouden zien in die korte tijd welke Neder landse volksvrijheid ook te ondermijnen, wagen wij te betwijfelen. Deze maatregel om de communisten het radiofonische zwijgen op te leggen zou kunnen worden «emotiveerd met gerechtvaardigde wrevel over de groteske volksbedriegerij, waaraan deze politieke groepering zich schuldig Dieegt te maken of met even gerecht vaardigde spot over de volkomen verspil ling van zendtijd, die het gevolg zou zijn. Doch in géén geval met een zo serieus klinkende, doch van alle reële waarde ontdane vreesachtigheid voor een even tueel succes van de communistische propaganda. Een tactische fout tegenover het communisme, die overal ter wereld wordt gemaakt, wordt hier door minister Cals simpelweg overgenomen en herhaald: hij pretendeert de doeltreffendheid van de communistische fanfares te vrezen en geeft ons volk daarmee een brevet van on mondigheid en gebrek aan onderscheidings vermogen, dat het gezien het geringe succes der communisten in onze samen leving allerminst verdient De communisten géén zendtijd en de andere politieke partijen wel: wat een heerlijk onderwerp voor de communis tische propaganda bij hun verguizing der democratie 1 De communisten wél zendtijd, net als alle anderen: wat een heerlijke gelegen heid om de kracht der democratie te demonstreren en de nonsens der commu nistische leuzen nog eens glashelder door de luidspreker versterkt te kunnen her kennen en na twee minuten glimlachend af te zetten. Het valt te betreuren dat minister Cals van zo weinig vertrouwen in de standvas tigheid van het Nederlandse volk heeft blijk gegeven temeer omdat hij dat vertrouwen ongetwijfeld heeft. Bond van architecten-bouwvak- patroons heeft bezwaren De Bond van Nederlandse Architecten (BNA) heeft opnieuw een concept opge steld van een regeling betreffende de ti tel van architect. De indiening van een wetsontwerp tot regeling van titel en be roep in 1949 heeft niet tot een resultaat ge leid. De BNA bepaalt zich er thans voor lopig toe, althans een wettelijke regeling van alleen de titel te bereiken. Men stelt zich voor, een eventueel wetsontwerp hieromtrent nog in deze zittingsperiode van de Staten-Generaal behandeld te krijgen. Op een te Utrecht gehouden ver gadering van de Nederlandse Bond van Architecten-Bouwvakpatroons is dit nieu we concept uitvoerig besproken. Deze bond verklaarde zich tegen het concept onder andere op grond van een artikel, waarin de inschrijving in het architecten- register wordt geregeld. Van BNA-zijde wenst men namelijk een architectenraad, die onder meer tot taak heeft een archi tecten-register in te richten. Inschrijving in dit register wordt volgens het concept van de BNA geweigerd indien de verzoe ker op het gebied van bouwnijverheid of van de handel in onroerend goed een func tie vervult, of werkzaamheden verricht als eigen aannemer, commissionair, a- gent of ondernemer, bestuurder, com missaris, beheerder, vennoot, of werkne mer van een zodanige onderneming. Ook mag de verzoeker volgens deze regeling het beroep van makelaar niet uitoefenen of samenwerken met, dan wel werknemer zijn bij zodanige makelaars welke eigen zijn aan deze beroepen. De Bond van Architecten-bouwvakpa troons verzet zich tegen deze bepalingen omdat, volgens hem, in Nederland tal rijke architecten-bouwvakpatroons zijn, die de vertrouwensfunctie van volledig deskundige ontwerper en maker van bur gelij ke en waterbouwkundige werken ver vullen. De „Bergland-expres", de in Nederland zo populaire toeristentreinen naar Duits land, Zwitserland en Oostenrijk, krijgen volgend zomerseizoen slaapwagens. Deze zullen reeds in Den Haag SS deel van de treinen uitmaken. Voorts wil men ook het aantal ligwagens, de zogenaamde „couchet tes", uitbreiden. Aldus is beslist tijdens een deze week in Luxemburg gehouden internationale conferentie over speciale toeristentreinen. Daar is ook een plan ont wikkeld om de Bergland-expres, die tot nu toe slechts tot Bazel reed, te doen aan sluiten op een doorgaande toeristentrein naar Genua. De Bergland-exprestreinen naar Oos tenrijk zullen in het volgende zomersei zoen tweemaal per week naar de Brenner aan de Italiaanse grens doorrijden. Tevens komt er eens per week een speciale Harz-expres naar Bad Harzburg. Deze trein zal de toerist voor dit Duitse gebied meer ruimte verschaffen dan de bestaande verbindingen met de Harz, die bij het vertrek uit ons land reeds voor een belangrijk deel met Engelse toeristen zijn bezet. De zangeres Ina Verwoerd, die al vijf jaar in Canada woont, was onlangs met vakantie in Nederland. Met begeleiding van Cor Steyn heeft zij toen op een gram mofoonplaat acht nummers laten opne men. Gebleken is, dat in Canada en de Verenigde Staten voor deze nummers veel belangstelling bestaat. Technische bezwaren vormden de oorzaak men heeft daar platen van 12 inches dat de plaat niet aan de andere kant van de oceaan kon worden uitgebracht, tenzij er nog vier nummers aan de acht zouden worden toegevoegd. Cor Steyn is daarvoor donderdagmiddag van Schiphol naar Montreal vertrokken. Bij zijn bagage be vond zich een tweetal dozen met de ban den, waarop de in Hilversum met orkest opgenomen vier completerende nummers staan. In de studio van Montreal zal de stem van Ina Verwoerd in de orkestbe geleiding worden „gevoegd". Dit is een technisch snufje, dat vrij nieuw mag wor den genoemd. ADVERTENTIE Toonaangevend in Damesstoffen SCHUTTERSVELD TINNEROY Poolvast - pletvrU reen in 25 kleuren p. mJ Gen. Cronjéstraat 39 - Telefoon 56880 MANUSCRIPTEN VAN KATHERINE MANSFIELD VERKOCHT Op een verkoping in Londen zijn het dagboek, een aantal manuscripten en aan tekeningen van de in Nieuwzeeland ge boren schrijfster Katherine Mansfield in andere handen overgegaan. Het dagboek omvat de periode van 1895, toen Kathe- i'ine Mansfild vijf jaar oud was, tot 1922. he schrijfster stierf in 1923 in Fontaine- bleau. Onder de manuscripten bevinden zich enkele nog niet gepubliceerde korte verhalen. De verzameling kwam voor '-•600 pond sterling (ongeveer 27.000 gul den) in het bezit van de Alexander Turn- bull-bibliotheek in Wellington. Zij maakte deel uil van de nalatenschap van John Middleton Murry, de echtgenoot van de schrijfster. ADVERTENTIE ADVERTENTIE uitsluitend import in het betere genre. Engelse import, met zuiver q ge wollen tricot voering warm, sportief en... toch goedkoper. Zuiver wol, warme kleuren, u« tophits uit onze St. Nlcolaas-collectie. ln originele Italiaanse verpak- n QC king. Z.aö als muzikale omlijsting van een ge slaagde surprise, waarbij een nr P C- zakdoek de toon aangeeft 5JD c De minister voor Defensie is niet bereid de datum van opkomst (3 december) voor eerste oefening van een aantal dienstplich tigen zodanig op te schuiven, dat deze jon gelui Sinterklaas thuis kunnen vieren. De minister deelt dit mee in antwoord op vra gen, die hem waren gesteld door het Twee de Kamerlid de heer Gortzak. Naar aan leiding van de opmerking van de vragen steller, dat het Sint Nicolaasfeest van zulk een belang wordt geacht, dat de voorzitter van de Tweede Kamer heeft voorgesteld de zitting op 5 december vroeg te doen ein digen, merkt de minister op, dat deze maatregel minder ingrijpende gevolgen heeft dan een uitstel van opkomst voor eerste oefening. De minister betwijfelt ook of de consequenties van een latere datum van opkomst alle betrokkenen wel kom zouden zijn, omdat hun eerste oefe ning in de zomer of het najaar van 1959 ook drie dagen later zou eindigen. Voorts acht hij het niet verantwoord het gehele opleidingsapparaat met alle personeel en materieel drie dagen tot werkloosheid te doemen. De dienstplichtigen, die op 3 december in werkelijke dienst zullen komen, kunnen ook gebruik maken van de verlofregeling ter gelegenheid van Kerstmis en nieuw jaar, welke de minister ook, om het ge zinsverband te handhaven, van veel gro ter belang acht dan een verlof voor het Sint Nicolaasfeest. De arrondissementsrechtbank te Middel burg heeft de 27-jarige Belg C. uit IJzen- d(jke, veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank achtte bewezen, dat C. op 12 januari een poging tot doodslag heeft on dernomen tegen de 41-jarige landbouwer C. Doens, wethouder van IJzendijke. Het motief voor de aanslag, die op een avond werd gepleegd, toen de heer Doens in zijn schuur het vee wilde verzorgen, zou gelegen zijn in een pachtkwestie tus sen de heer Doens en de schoonvader van C. De Belg zou zich in de schuur hebben verscholen en toen de heer Doens binnen kwam, een schot op hem hebben gelost. De aanvaller wist te ontkomen, maar de heer Doens herkende C. pertinent. Op 16 november eiste de officier van Justitie tegen C. tien jaar gevangenisstraf en thans heeft de rechtbank deze eis be vestigd. De verdediger van de verdachte heeft hoger beroep aangetekend. ADVERTENTIE KRUISWEG 53 - HAARLEM U parkeert er ook makkelijker I De ringdijk rond de bouwput voor de schutsluis in de toekomstige secundaire dam in de Zandkreek tussen Noord- en Zuid-Beveland is donderdag gesloten. De bouwput is reeds tot 6.50 meter be neden N.A.P. uitgebaggerd. Het maken van de bouwput met' een gedeelte van de afsluitdam met bijkomende werken is op 19 februari jl. aanbesteed. Begin 1958 zal de sluisbouw worden aanbesteed. De sluiting vond vier uur eerder plaats dan geraamd was, zodat niemand van de genodigden bij dit voltooiingsonderdeel van het Drie-eilandenplan aanwezig kon zijn. De ringdijk in de Zandkreek is in feite precies eender als die in het Haring' vliet, doch van minder grote proporties De dijk in de Zandkreek omsluit slechts een gebied van vijf a zes hectaren, waar in de sluis, die een afmeting krijgt van 140 x 20 meter, gebouwd zal worden. De totale lengte van de ringdijk bedraagt on geveer 900 meter met inbegrip van een reeds gelegd stuk permanente afsluitdijk ter lengte van 220 meter, welke de ring dijk en dus de bouwput met de vaste wal van Noord-Beveland verbindt. In totaal is voor de aanleg van deze ringdijk beno digd 450.000 m3 zand, 18.000 m3 klei, 14.000 m3 mijnsteen, ofwel 20.000 ton en rond 13.000 m2 zinkstukken. Begin volgende week zal men de bouw put leegpompen tot een waterstand van 1.60 meter min N.A.P., hetgeen noodzake lijk is voor het afwerken van de binnen talud van de ringdijk. De heer Ulisse Merini, tot het begin van deze eeuw tandarts te Milaan, moet bij de kinderen wel in een goed blaadje hebben gestaan. En het kan niet anders of hij heeft van dieren gehouden en de muziek een warm hart toe gedragen. Ik geeft deze korte karak teristiek van doktore Merini enigszins veronderstellendei"- wijs, maar vind voldoende steun voor mijn opvatting in zijn grafmonumt op het Cime- tero Monumentale van Mi laan. De onbekende beeld houwer heeft een tiental kin deren en een hond bevallig neergevleid aan de voet van het gedenkteken. Enkele kleu ters hanteren een muziekin strument, de hond kijkt me lancholiek. Boven de steen met de naam van de over ledene zijn nog zes kinderkop jes in relief aangebracht. Dit is nog maar een van de honderden beeldengroepen en imposante graftomben op dit kerkhof. In een beklemmende stilte dwaal ik door de lange lanen van deze dodenakker, die een oppervlakte van vijf entwintig hectaren beslaat. Overal spreekt de dood uit de vaak kunstzinnige, soms wat al te pompeuze, maar door het overweldigende aantal toch imponerende scheppingen. Er zijn grafkelders bij, afgesloten door fraaie smeedijzeren hek ken, die de onbescheiden be zoeker de toegang ontzeggen tot een ruimte, waarin zich 'n kostbaar altaartje bevindt. De bouwkosten ervan zullen De zuidelijke volken, die zoveel gemakkelijker dan wij blijk geven van vreugde of verdriet, demonstreren hun karakter eveneens in de vaak pompeuze monumenten op de graven van hun geliefde doden. liet Cimerero Monumentale (monumentale kerkhof) van Milaan geeft daarvan talloze ontroerende voor beelden. die van een comfortabele villa te boven gaan. De meeste namen zeggen mij niets; daarvoor ben ik te weinig bekend met. de intieme geschiedenis van Milaan. Maar plotseling sta ik dan voor een monument van Cararisch mar mer met de familienaam Mot- ta. En dan zie ik door heel Italië de duizenden ijskarre- tjes, de niet te tellen lunch rooms en patisseriezaken, die dezelfde naam dragen. Dit is, naast een plaats van bezinning, één reusachtig per manente tentoonstelling van beeldhouwwerken. Door de eerbiedwaardige leeftijd van het kerkhof zijn alle stijlen van de laatste eeuwen ver tegenwoordigd en uiteraard treft men de voorbeelden er van willekeurig door elkaar aan. Een grootmoeder met de scherpe trekken van het leed in haar gezicht heeft een van haar kleinkinderen, een mol lige baby van nauwelijks een jaar, bij de armpjes vast en laat het voor zich uit lopen. Het is een hypermoderne weergave van rouw om een kind. Onmiddellijk daarnaast treurt een jonge weduwe over het verlies van haar man. Haar gelaat draagt een uit drukking van berusting en deze indruk wordt versterkt door de houding van de rech terhand onder haar kin. Het stenen gewaad, dat zij draagt, is overdadig met kantwerk versierd: 1870 schat ik en wanneer ik het grafschrift bekijk, ontdek is het slechts enkele jaren mis te hebben. Hoe is Alfredo Podreder om het leven gekomen? Een figuur met waarschijnlijk het ge lijkende gezicht van de dode ligt als van zijn voetstuk ge stort achterover op de trap van het. monument. Is hij in derdaad gevallen of heeft de beeldhouwer slechts willen doen uitkomen, dat de dood onbarmhartig toeslaat? Men kan er alleen maar naar gissen ook even tot nadenken ko men en intussen het harmo nieuze lijnenspel van deze voorstelling bewonderen. Ik wandel verder, langs marmeren zuilen, grafhuisjes, waarvan de ingang doet den ken aan een modern bankge bouw, beeldengroepen met zwevende engelen en bloemen strooiende kinderen. De over daad vermoeit en ik passeer zonder goed op te letten ver scheidene toch wel opmerke lijke sculpturen. Tot ik haast met schrik stilsta voor een levensechte vrouwenfiguur. Ze zit in een natuurlijke houding tussen twee grafzerken in. Haar linkerhand rust op de steen, die het graf van haar man dekt: Luigi Caldara, ge storven 25 december 1889. Zesendertig jaar lang heeft zij de herinnering aan hem be waard, tot ze hem op 18 juni 1925 volgde. Nu zal zij daar voor eeuwig zitten slapend met haar rechterelleboog op haar eigen steen en de hand onder het hoofd. Haar lange rok met brede kanten strook vloeit weelderig over beide graven uit. Even verder trekt een jonge tje in hedendaagse kleding mijn aandacht. Het is zeker niet een van de kostbaarste gedenktekenen van dit kerk hof, wel een van de ontroe rendste. Het kind heeft zijn spel onderbroken voor een Dgenblik van liefdevolle her innering aan zijn moeder, wier in de grafsteen opge nomen portret hij vlak voor zich ziet. In onze streken zouden wij er niet zo gauw toe komen kinderliefde op deze manier uit te beelden. De Italianen generen zich minder dan wij voor openlijke uitin gen van vreugde of verdriet en die karaktertrek komt op het Cimetero Monumentale herhaaldelijk tot uiting. Een ander en zeer sprekend bewijs: de kleine Lopane Ro- salba, plotseling uit haar spel weggerukt. Ze staat, een klein, pathetisch beeldje, weerge geven zoals ze vol verwach ting het leven in keek. In haar beide handjes draagt ze een bal. Naast haar ziet men het laatste portretje, dat van de kleuter is gemaakt precies dezelfde pose, hetzelfde tot boven de knietjes reikende jurkje, dezelfde schoentjes met bandjes. „Vader, moeder en grootouders, getroffen door je plotseling vertrek, troosten zich met de gedachte je terug te zien in de eeuwige zalig heid", luidt het grafschrift. Ik ga zonder veel woorden voorbij aan het indrukwek kende en met tientallen beel den versierde gedenkteken voor de gevallenen in de tweede wereldoorlog. Het staat in het midden van het kerkhof en vandaar uit lopen de lanen als de spaken van een wiel naar alle kanten. Ik begrijp, dat Giovanni Aieman is gestorven als gevolg van een ernstige hoofdwond: zijn borstbeeld met ervoor zijn treurende weduwe (of doch ter?) geeft dit zeer realistisch weer. En aan het einde van mijn rondtocht word ik nog eens met mijn neus op een jammerlijk feit-van-alle-dag gedrukt: de uitbeelding van een verkeersongeluk. Het is een monument van de aller laatste tijd, een beetje te stijf om het tot kunstwerk te ver heffen, maar aangrijpend door de gruwelijkheid van het ge geven. Een vader staat met uitgestoken handen voor het wrak van een motor met zij span. Zijn het zijn beide zoons, die daar stervend over elkaar liggen? Mijn eerste gedachte heeft de tragiek overdreven, want ik lees één naam op het graf. En de waarschuwing, die óns ook niet vreemd aan doet: „De dood rijdt met u gf mee!" J. J. F. Remming M II# Mannen, past op! Een woord van waarschuwing in ver band met de verdachte activiteiten van een zich in ons land op geheimzinnige wijze ophoudende oude man met opmer- kelijk-rode konen en onnatuurlijk-glan zende ogen. Hij draagt een typische, spitse hoed met goudgalon op het hoofd en een wijde rode mantel, terwijl zijn gelaat voor het grootste deel schuil gaat onder een wollige, witte baard. Wij staan verwonderd dat voor het optreden van deze oude nog geen stokje is gestoken. Zelfs kranten (ochtendbladen!), die anders zo onmiddel lijk dergelijke onrechtmatigheden signa leren, zwijgen thans. Dat zegt wel iets! Wij echter aarzelen niet het kwaad rechtuit met de vinger (waarmee anders?) aan te wijzen. Weet gij waar die oude op uit is? Met een eigenaardig-gevormde haak trekt hij, met één ruk, soms kinderen, maar in hoofdzaak manspersonen in een klein fiakertje. Hij laat zich vergezellen door overdreven-uitgedoste, zwart-geverfde uiterst agiele rakkers van knechtjes. En wat doet hij met die kinderen en mannen? Gaan in een zakJa, daar kijkt gij even van op. „In een zak?", roept gij ont steld int. „Ja", antwoorden wij, „in een zak! Een zak van jute! Daar helpt geen lieve vaderen en moederen tegen!" Blijft het daarbij? Welnee: men wordt daarna uitgestort in een donker, nat ruim van een vrachtboot en vervolgens naar een ver land gevoerd om aldaar voornamelijk kinderspeelgoed te vervaardigen (als in de gevangenis dus) en levensechte marsepeinen potjes-met- inhoud te kneden. Gij roept nu, na enig nadenken: „Man gij kletst! Er verdwijnen immers niet zó maar mannen! Dat is allemaal legende om de kinderen bang te maken". Zo? Is dat legende? „Waar", vragen wij hier dan, „waar blijven dan al die mannen waarover men zo dikwijls hoort praten van: „hij is 'm gepiept!" Of: „ineens was hij wég; ze heeft hem nooit weerom ge zien"Of: „Hij zei, hij zèi dat hij effe een boodschappie ging doen tegen haar; ziejij- jum-terug-dan-ziejik-um-terug!" Waar zijn de heren van deze opmerkingen ge bleven? Weet de politie daarvan? Gedoogt zij dat? Mag dat? U moet eens, ineens, op een donkere avond, helemaal naar achterin de tuin lopen met de kolenkit. Moet u eens proberen, mijnheer! U moet eens vanavond nog naar de zolder gaan. Zonder lucifertje en met het peertje kapot! Dan zult u het merken. Dan zult u meteen weten waar die mannen blijven: in het donker staat de rood-geklede oude met de hoge muts en ineens schiet die haak uit en, wip, daar zit men in de zak. Zo is dat met de mannen die even een straatje omgingen, even een sigaretje uit de automaat gingen halen en daarna plichtsgetrouw naar huis keerden. Bij het plantsoentje schoot de haak ineens uit vantussen de bosjes en nooit zijn ze weergezien! Zo is ons een verhaal bekend van een man die elke avond in het café verbleef en daar soms lalde! En biljartte. En kaartte. En schrale grapjes maakte over het huwe lijk en de banden van het huwelijk. Ineens weg! Hij was gewoon, net-as-anders wegr gegaan, vertelde de kastelein, brandschoon; liep mooi rechtop en is nooit thuis- gekomen! Nu, de vrouw van die man moppert en soms rijzen er verdenkingen in haar. Ten onrechte! Want hoe is het gegaan? In een donker hoekje stond de oude met de haak: roef!, wég was hij. Zit nu in Spanje. Beschildert speelgoed in een vochtige kelder. Bindt roedjes voor de pieten. Van heidetakjes. Maakt pakjes tot hij een ons weegt. Schrijft gedichtjes tot hij kwekt. Kneedt potjes tot hij er beroerd van is. Dus, mannen, opgepast in deze dagen. Die kinderen worden weer losgelaten, met de mannen is dat anders. Niet naar de schuur gaan. Niet te laat de hond uitlaten. Op tijd thuis zijn. Niet in te donkere café's komen. Pas op de oude! Duif ADVERTENTIE Een procuratiehouder en filiaaldirecteur van een grote bankinstelling J. W. B. uit Steenbergen heeft voor de Groningse rechtbank een jaar en drie maanden met aftrek tegen zich horen eisen wegens vals heid in geschrifte en verduistering als be heerder van een filiaal van de bank in Haren bij Groningen zou hij een gefin geerde rekening geopend hebben, die hij dekte met valse dispositieslips. De zaak kwam aan het licht toen een ingezetene van Haren, die aan de bank 37.000.- had toevertrouwd, haar geld opvroeg. De ver dachte, die inmiddels was overgeplaatst naar Steenbergen, waar hij het direc teurschap van een bankfiliaal van de bank op zich zou nemen, had ongeveer 15.000.- gebruikt om de gefingeerde re keningen aan te zuiveren. Voorts had hij nogal op grote voet geleefd en zich allerlei luxe artikelen aangeschaft. De man bekende ter zitting.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5