Afro Aziatische resolutie kreeg geen tweederde-meerderheid «BI OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT GELUKKIG HETWEER Franse Kamer schonk Gaillard tweemaal haar vertrouwen MORRIS beforei/ou fat// Nieuw-Guinea in UNO-Assemblee Subandrio dreigt met moeilijk te voorkomen „ongeregeldheden Voor de Stille Armen Trein ramde vrachtauto bij Winterswijk ik heb m cOj/k, dekens! Helder vriezend Binnenkort maatregelen Eisenhower houdt rust in zijn boerderij Het woord is aan Kaderwet voor Algerijeon danks fel verzet var Mendès-Francemet 269-200 stemmen aanvaard Frankrijk zou werken aan een eigen atoombom Beide kunstmanen zijn zondag zichtbaar Vijf doden in het verkeer WIE WAT WAAR 19S8 Maarschalk Gretsjko chef van de generale staf V erkeer songelukken I DIT JAAR: 1075 DODEN Londen ontkent verzoek van Jordanië om subsidie Geen nieuw onderzoek in moordzaak-Nieuwland -2e JAARGANG NO 123 Qrote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957 Haarlems Dagblad 302e JAARGANG No 276 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (Reuter) De Algemene Vergadering van de UNO heeft vrijdag avond besloten zich niet te mengen in het geschil tussen Nederland en Indonesië over Nederlands Nieuw-Guinea. Een reso lutie, die dinsdag in de politieke commis sie werd aanvaard met 42 tegen 28t:Stem- men en 11 onthoudingen, kon in de As semblee de voorgeschreven tweederde meerderheid niet behalen. De uitslag van de stemming was 41 stemmen tegen 29 met 11 onthoudingen. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, mr. Subrandrio, verklaarde onmiddellijk na de stemming, dat zijn land ))geen ander alternatief heeft dan terug te vallen op stappen buiten de UNO". „Indonesië zou stappen kunnen nemen, die niet erg bevorderlijk zouden zijn voor een verbetering van onze betrekkingen met Nederland". Hij voegde hieraan toe, dat tot dusverre de Indonesische regering haar best had gedaan om acties te voor komen, die tot ongeregeldheden zouden kunnen leiden. „Het zou zeker een bijna onmogelijke taak voor elke Indonesische regering zijn om thans deze politiek voort te zetten". Het is de derde keer, dat de Algemene Vergadering een aanbeveling van de poli tieke commissie verwierp, waarin beide partijen wordt verzocht door onderhan delingen een oplossing te zoeken. Bij de stemming waren de Philippijnen afwezig. Zuid-Afrika, dat zich vrijwel uit de UNO heeft teruggetrokken uit protest tegen de inmenging in zijn binnenlandse aange legenheden, nam wel deel aan de stemming van vrijdagavond, waardoor het aantal tegenstemmers op 29 kwam. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, drong er bij Indonesië op aan „zijn aandacht op meer belangrijke zaken te richten en zich te realiseren, dat met een verbetering van zijn betrekkingen met mijn land zijn be langen het best zouden zijn gediend". Mr. Luns: Nu praten Mr. Luns verklaarde, dat nationalisatie van de Nederlandse investeringen in In donesië ter waarde van 1.350 miljoen dol lar „niet uitgesloten kan worden geacht". In een commentaar op de uitslag van de stemming in de Algemene Vex-gadering van de UNO over de kwestie-Nieuw- Guinea zei hij in een gesprek met journa listen, dat de stemming „het wat gemak- Enkele kilometers over de Duitse grens ten zuiden van Winterswijk is gisteren een Duitse vrachtauto op een met knipper lichten beveiligde overweg aangereden door een goederentrein, die met kolen op weg was naar Winterswijk. Persoonlijke ongelukken hebben zich daarbij niet voor gedaan, maar de aangerichte ravage was zeer groot. De spoorlijn Winterswijk.— Borken, waarover veel goederenverkeer gaat, werd volkomen gestremd. Toen de vrachtwagen half over de over weg was, ramde een diesel-elektrische locomotief van de Nedexdandse Spoorwe gen, die een kolentrein trok, het achter einde. Trekker en oplegger werden enkele meters meegesleurd. De locomotief schoot nog tientallen metex-s door, kantelde en viel in een sloot naast de spoorbaan Vier wagens liepen uit de rails en kwamen schots en scheef over de baan te staan. De Nederlandse machinist kreeg geen letsel. Ook de Duitse vrachtwagenchauffeur en zijn meerijder konden vrijwel ongedeerd uit de wrakstukken te voorschijn kruipen. Zij vei-klaarden dat de knipperlichten niet hadden gewerkt. Een der omwonen den verklaarde dat zij donderdag ook niet hadden gefunctioneerd. 99 keiijker voor beide landen heeft gemaakt om weer bij elkaar te komen". „De Neder landse regering zou gaarne besprekingen van enige aard voeren", zei hij. Voordat deze zouden beginnen zou het beter zijn, indien de leiders van de wederzijdse ministeries van Buitenlandse Zaken elkaar zouden ontmoeten om tenminste een begin van gemeenschappelijke benadc-ring te vinden", voegde mr. Luns hier aan toe. Mr. Luns verklaarde, dat er op Nieuw- Guinea geen versterkte veiligheidsmaat regelen zijn getroffen en hij herhaalde, dat er geen militaire implicaties zijn in de gezamenlijke Nederlands-Australische ver klaring. Nog vóór de stemming had mr. Ali Sas- troamidjojo uitgeroepen: „De toestand is verschrikkelijk", zeide hij, hieraan toe voegend: „Dit is geen holle phi-ase". „Bovendien", aldus ging de Indonesische afgevaardigde verder, „spreek ik niet alleen over de realiteit van dit geschil in het raam van de Nederlands-Indonesische betrekkingen, maar in het verband met de krachten, die aanwezig zijn in de inter nationale politieke arena als geheel. Laat ons niet onderschatten, wat dit kan be tekenen". ADVERTENTIE v 'l ^=<:CCCC,:x»MCCOCCCCOOCCCOOOCCCO^)OCX>^XXX^X>CXXXX>C*XW02a VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: 5 Droog weer met weinig bewol- king. Overwegend matige zuid- 5 oostelijke wind. Vannacht lichte en in het oosten van het land plaatselijk matige vorst, morgen- i middag temperaturen om het vriespunt. ij Volledige weerrapporten op pagina twee. •C^<X»COCXXXXXXX>OCOOOOC02003000DOCOOOOOOCOCOOOOOCOO! DJAKARTA (ANP) Een woordvoer der van de Indonesische regering heeft zaterdag verklaard, dat als gevolg van de verwerping door de Algemene Vergade ring der UNO van de resolutie inzake Nieuw-Guinea, binnenkort maatregelen van de regering tegen de Nederlandse eco nomische belangen in Indonesië kunnen worden verwacht. Deze belangen worden geraamd op een waarde van ruim vyf miljard Nederlandse guldens. „Vergeldingsmaatregelen tegen de Ne derlandse belangen", welke mogelijk in de komende weken zullen worden genomen, waren vervat in een resolutie, die vrijdag werd aangenomen door de 600 deelnemers aan de nationale oobouwconferentie, wel ke momenteel in Djakarta, onder leiding van president Sukarno en dr. Mohammad Hatta, wordt gehouden. In deze resolutie wordt aangedrongen op nationalisatie van vitale Nederlandse be drijven, het niet vernieuwen van afge lopen concessies, bespoediging van de „indonesianisatie" in Nederlandse bedrij ven, repatriëring van werkloze Nederland se onderdanen, intrekking van de vergun ning tot uitoefening van het ambt. van ad vocaat en notaris door Nederlanders, en zovoort. In Surabaja en Malang, in Oost-Java. hebben vrijdag sirenes het begin van een economische blokkade tegen de Nederlan ders ingeluid. Deze blokkade zal geleide lijk aan tot andere steden in die provincie worden uitgebreid. Er is een stroom van resoluties aange nomen door tal van partijen en organisa ties, waarin de verbreking der diploma tieke betrekkingen met Nederland wordt geëist, en in een enkel geval zelfs ook van de diplomatieke betrekkingen met de lan den, die het Nederlandse standpunt in het geschil over Nieuw-Guinea hebben ge steund. Het nationalistische dagblad „Suluh In donesia" meldde vandaag, dat Nederland mogelijk aan Australië of Engeland zal verzoeken de Nederlandse diplomatieke belangen te behartigen. Intussen ging het Nederlandse zakenleven in Djakarta zater dag noi-maal zijn gang. GETTYSBURG (Reuter). - De perschef van het Witte Huis, Hagerty, heeft mede gedeeld, dat president Eisenhowers offi ciële werkzaamheden in het weekeinde tot het uiterste zullen worden beperkt. De autotocht van twee uur, die hij vrijdag van Washington naar zijn boerderij te Gettysburg (Pennsylvania) heeft gemaakt, is de president goed bekomen. Op het programma voor vandaag staat alleen de jaarlijkse voetbalwedstrijd tussen het Amerikaanse leger en de marine, die de president op het televisiescherm zal volgen. (UP). - Een ongewone journalistieke be langstelling zal Eisenhower in Gettysburg omringen en uitvoeriger en sneller dan ooit zal alles omtrent zijn doen en laten, wel zijn en levensgewoonten aan de wereld worden medegedeeld. Er logeren tenminste vijftig journalisten in de nabijheid. De boerderij ligt vijf kilometer van Gettysburg. Zelden mogen journalisten en fotografen het particuliere terrein betre den. Het journalistieke hoofdkwartier is gevestigd in Gettysburg. GETTYSBURG (Reuter). - President Eisenhower heeft de gepensioneerde lui tenant-generaal James H. Doolittle en vier vooraanstaande geleerden benoemd in de speciale commissie die hem van advies zal dienen in wetenschappelijke aangelegen heden. De commissie bestaat uit zeventien leden. Zij verhuist van het bureau voor defensiemobilisatie naar het Witte Huis. Anonymus: De vreugde der milddadigheid is twee ledig: de zuivere bedoeling van de gever weerspiegelt zich in de oprechte blijd schap van de begiftigde. (Van onze correspondent in Parijs) Met 269 en 267, beide malen tegen 200 stemmen, heeft de Franse Nationale Ver gadering in de afgelopen nacht de rege- ring-Félix Gaillard haar vertrouwen ge schonken op de kaderwet voor Algerije en het kiesstelsel dat in dat land in een nabije of verre toekomst moet worden toegepast. Nadat de ochtendvergadering in een ta melijk lusteloze stemming was verlopen, zijn des middags en 's avonds de politieke hartstochten hoog opgelaaid en vooral Pierre Mendès-France, was de oorzaak en het slachtoffer van de hoogspanning in het Palais Bourbon. Ofschoon vooral de ultra-rechtse groepen en met name de poujadisten zich eerst alle moeite hadden gegeven Mendès-France het spreken on mogelijk te maken en de vergadering daardoor zelfs onderbroken moest wor den, bleek bij het verder verloop van de debatten, dat de opmerkingen en voor spellingen van de radicale leider zo'n die pe indruk op zijn collega's hadden ge maakt, dat de discussies zich steeds dui delijker als een duel tussen hem, de woordvoerder der oppositie, en de partij gangers van de regering en de ministers ontwikkelden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ De Hawker Siddeley Group in Canada beproeft op het ogenblik de warmte- weerstand van een delta-vormige su personische jager, die twee keer zo snel vliegt als het geluid. Het is de Avro-Arrow, waarvan de gegevens geheim zijn. PARIJS (Reuter) In gewoonlijk wel ingelichte kringen te Parijs is gezegd, dat Frankrijk zijn eigen atoombom aan het maken is. De wetenschappelijke en militaire plan nen zijn voltooid en er is een begin ge maakt met de eigenlijke vervaardiging van enkele onderdelen van de bom, aldus is verklaard. Men verwacht, dat de Fran se atoombom in de loop van het volgend jaar beproefd zal worden. Fx-ankrijk zou de vierde atoommogend- heid worden na de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië. Het heeft twee centra voor kernonderzoek, waarvan er een plutonium vervaardigt. De atoom- krachtfabriek voor industrieel gebruik wordt te Chinon aan de Loire gebouwd. Naar de Utrechtse Sterrenwacht mede deelt zullen op zondag 1 december de bei de kunstmanen op vrijwel hetzelde ogen blik te zien zijn. Om 7.04 uur verschijnt de raket van de eerste kunstmaan laag in het zuidoosten gaande van zuid naar oost. Gelijktijdig verschijnt de tweede kunst maan laag in het noordoosten, gaande van noord naar oost. Zij zullen er beide uitzien als een vrij zwak sterretje, dat niettemin toch met het blote oog te zien is. Maandag 2 december verschijnen beide kunstmanen weer in dezelfde richtingen. Om 7.02 uur 's morgens verschijnt eerst de tweede kunstmaan in het noordoosten, om 7.21 uur komt de raket van de eerste kunstmaan in het zuidoosten aan de he mel. Twee punten stonden in het betoog van Mendès-France op de voorgrond. Ten eer ste is hij van oordeel, dat de raamwet een achteruitgang betekent vergeleken bij het Algerijnse statuut van 1947, dat echter nooit in werking is getreden. Met die opmerking legde de radicale leider de vinger op een wel heel wonde plek van de huidige x-egeringspolitiek, omdat de voor gestelde kaderwet weinig of geen kans maakt ooit door de Algerijnse nationalis ten te worden aanvaard. 'Tet tweede punt uit de rede, een punt waarop het accent der debatten steeds duidelijker werd ge legd, gold het aanbod van Marokko en Tu nesië in het Algerijnse conflict bemidde lend op te treden. Mendès-France verde digde met vuur het standpunt, dat Frank rijk de Noordafrikaanse landen niet voor het hoofd moet stoten. We moeten integen deel vertrouwen zien te winnen, zo riep hij uit, en pogen bij de positieve elemen ten in het voorstel van president Bourgui- ba en koning Mohammed V aan te kno pen om een overleg in groter verband mo gelijk te maken. Ook die mening bleek op de rechtse banken een storm van verzet en protest te ontketenen. Afwisselend werd Mendès-France door de rooms-katholieke ex-premier Georges Bidault, de socialistische resident-minis ter Lacoste, diens gaullistische voorgan ger Jacques Soustelle en ook door de pre mier Félix Gaillard onderbroken, die een niet minder hartstochtelijk pleidooi hiel den voor de huidige Franse politiek. Gail lard betoogde in een eveneens briljante rede, vlak voor de stemmir.g, dat Frank rijk met Algerije in vrede wil leven, doch dat Marokko en Tunesië niet moeten den ken, dat zij een wig kunnen drijven tussen Frankrijk en de Atlantische bondgenoten. Ofschoon men zich kan afvragen wat de betekenis is van de kaderwet, die, na eer ste verworpen te zijn geweest, waarbij zij het vorige kabinet Bourgès-Maunoury in haar val heeft meegesleept, uiteindelijk door het Franse parlement is aanvaard, heeft men toch de indruk, dat het einde van de strijd in Algerije in zicht zou kun nen komen. De minister van Buitenland se Zaken Christian Pineau staat in New York voor het UNO forum tenminste niet met lege handen, nu van alle zijden wordt gevraagd wat de verdere plannen van Frankrijk zijn in en met Algerije. Op het militaire plan lijkt de pacificatie-politiek voor Frankrijk een succes te worden en de Algerijnse nationalisten lijken enig wa ter in hun wijn te willen doen, gelijk uit de rede van de Tunesische UNO-verte- genwoordiger, Mongi Slim, kan blijken. De eis van Franse ei'kenning voor hun toe komstige onafhankelijkheid zouden de Algerijnse nationalisten willen laten va ren. Tenslotte wordt er nog pressie van Anglo-Amerikaanse zijde op Frankrijk uitgeoefend meer begrip te tonen voor het Algerijnse vrijheidsstreven, een pressie die vermoedelijk aan doelmatigheid zal winnen, naarmate Parijs sterker behoef te heeft aan buitenlandse financiële steun, teneinde het gat in de staatsbegroting te kunnen dichten, dat door de Algerijnse oorlog is geslagen en dat dagelijks nog dieper wordt. Prinses Margaret Rose van Engeland presideerde dezer dagen de raad van curatoren der Keele Hall University. Zij droeg de daarbij behorende tekenen van waardigheid, zoals de baret en de met gouddraad beslikte toga. Een Haarlemmer gedood: vier Haarlemmers en een Heemstedenaar gewond Vanmorgen om ongeveer kwart voor zeven stond op de Rijksweg 2 ter hoogte van de Aluminiumfabriek te Utrecht een personenauto stil langs de weg met een defect licht. Toen het euvel hersteld was, reed de wagen weer naar de rijbaan, juist op het moment dat uit de richting Amster dam een volkswagenbusje met acht inzit tenden passeerde. In volle vaart botste de bus tegen de achterzijde van de personen auto aan, waardoor in deze auto brand ont stond. Het vuur sloeg over op de Volks wagenbus. In de personenauto zaten drie personen. Achterin de heer Van L. uit tuindorp- Oostzaan (Amsterdam). Hij was bekneld geraakt, heeft niet meer uit de auto kun nen komen en kwam in de vuurzee om. De bestuux-der, de heer A. H. uit Amster dam, kwam er met een shock af en werd naar een ziekenhuis vervoerd. De derde inzittende liep slechts lichte verwondingen op. In het Volkswagenbusje zaten acht personen, waarvan er enkele door de bot sing uit de wagen werden geslingerd. Vijf personen werden daarbij gewond, waarvan twee min of meer ernstig, namelijk W. N. uit Haarlem en A. F. v. d. B. uit Heem stede. Licht gewond werden A. van S., W. P. en H. S., allen uit Haarlem. In ambu lancewagens van de G.G. en G.D. werden zij naar een ziekenhuis vervoerd. De beide auto's brandden geheel uit. Vanmorgen te vijf uur is op de splitsing van Rijksweg 12 en Rijksweg 20 bij Utrecht een personenauto uit de bocht gevlogen, bestuurd door de 19-jarige stu dent J. W. Huender uit Haarlem, die van een nachtfeest in Leusden kwam. De be stuurder kwam hierbij om het leven; de 17-jarige mej. Y. Hoegen uit Amsterdam werd zwaar gewond. De derde inzittende van de auto kreeg geen letsel. De 70-jarige mevrouw Van Beusichem is te Buurmalsen, toen zij met haar man te voe* op weg was naar familie, door een auto aangereden en zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. In U r e t e r p is de 68-jarige wielrijd- ster, mevrouw F. van der Vaart-Van der Meulen uit Duurswoude, toen zij zonder richting aan te geven de weg overstak, door een achterop komende bestelauto overreden en op slag gedood. De tienjarige jongen C. Kloet uit Ens in de Noordoostpolder is, toen hij van school naar huis fietste, op het kruispunt Schoterringweg-Redeweg door een hem achterop komende auto aangereden en op slag gedood. 3e verantwoording A. P. de W. f 10, W. K. f 50, A. P. N. de G. f25, jhr. P. J. B. f 10, Kadi f 10, G. S. f 10, W. F. H. f 5, Ch. J. f 5, B. C. R. v. L.- v. B. J. f 5, A. J. v. L. f 5, mevr. C. J. G. v. D. f5; J. P. v. V. f5, H. K. f2.50; K. de V. f2.50; W. v. B. f2.50; C. L. A. f5, N.N. f 5, v. E. f 2.50, v. A., Den Helder f 5, J. v. d. S. f5, A. v. B. f 10, P. V. f 1, S. M. v. M. f 10, H. J. D. f 2.50, A. M. f 2.50. Dag totaal f201. In het geheel is thans bij ons blad binnengekomen een bedrag van f 2437.25. Giften kunnen worden afgegeven aan onze kantoren, Grote Houtstraat 93, Rijks straatweg 2, Haarlem en Lange Nieuw- straat 427, IJmuiden of worden overge schreven op postgiro 273107 onder vermel ding „Voor de Stille Armen". ^ccoyYxooccccccccccccoyyxyyyyyxccwxcccccccccoccccoex Maandagochtend verkrijgbaar Van de drukker Wie Wat Waar hebben wij een allerlaatste beperkte hoeveelheid jaarboekjes kunnen ver krijgen. Deze kunnen aan onze loketten Grote Houtstraat 93 en Soendaplein vanaf i maandagochtend 9 uur wox-den afge haald. Met het oog op de grote belangstel ling voor het boekje kunnen wij slechts één exemplaar per persoon verkopen. Aan verzoeken om reservering of toezending kan tot onze spijt niet worden voldaan. DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD- OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT yy>yxcccccco^occccoyyyyscoyyyyyyyyy>yxo^yyyyyyyx>xoo5i MOSKOU (AFP) De nieuwe Sovjet minister van Defensie, maarschalk Mali- novski, heeft op een ontvangst op de Joegoslavische ambassade te Moskou, in antwoord op vragen over de nieuwe func tie van maarschalk Gretsjko, voox-malig bevelhebber der Sovjet-troepen in Oost- Duitsland, verklaard: „Het is niet juist, zoals u veronderstelde, dat maarschalk Gretsjko maarschalk Rokossovski heeft opgevolgd. Gretsjko zal de positie bekleden die de mijne was, voordat ik minister van landsverdediging werd". Maarschalk Mali- novski was, voor zijn aanstelling tot mi nister, chef van de generale staf van het Russische leger. ADVERTENTIE ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD- BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Lamsvacht handschoenen ƒ19.75 Bij vei'keersongelukken in 1957 i in ons land zijn tersond of kort daarna om het leven gekomen 1075 j personen, van wie 209 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. Wéér worsten-weer! Vlug zo'n verse, geurige Gelderse rookworst van Anton Hunink halen. Wat zien die er lekker uit! U betaalt de gewone prijs en kookt hem zelf. Alle geur en smaak zijn voor u. Het loodje aan de worst garandeert „waar voor uw Hoe verser - hoe lekkerder ANTON.HUNINK HOFLEVERANCIER - DEVENTER LONDEN (Reutex-) De woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft het bericht van het Britse blad „Daily Mail" dat Jordanië Groot- Brittannië een nieuwe subsidie van twaalf miljoen pound sterling zal verzoeken, ten stelligste tegengesproken. De woordvoerder zei dat de Jordaanse militaire missie, die vandaag in Londen aankomt, alleen zal spreken over zaken, die betrekking hebben op „administratieve, opleidings- en voorzieningsvx-aagstukken" met het oog op de beëindiging (in maart) van het in 1948 gesloten Brits-Jordaanse vriendschapsverdrag. Volgens de woord voerder is er geen reden voor de veron derstelling, dat de besprekingen ook andere dan genoemde kwesties zullen om vatten. Het hoofd van de rijkspolitie in het dis trict Zeeland te Middelbux-g heeft geprotes teerd tegen berichten als zou de voorma lige verdachte in de moordzaak-Nieuw land, L. H., tijdens verhoren door de rijks politie slecht behandeld zijn. De majoor der rijkspolitie verklaart, dat van een min der goede behandeling van de arrestant geen sprake is geweest en zegt, dat hij een brief van de vrijgesproken L. H. heeft ont vangen, waarin deze schrijft, dat de uitla tingen over een slechte behandeling zeker niet uit zijn mnod zijn gekomen. Een nieuwe onderzoek in de moordzaak- Nieuwland zal niet worden ingesteld. „De zaak is afgedaan voor wat betx-eft L. H.", zo verklaart de rijkspolitie in Middelburg.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1