Voorlopig nog geen benoeming van een adjunct-directeur voor de musea Haarlemse raad verwerpt verhoging van elektriciteitstarieven Hogere gasprijs aanvaard Bestedingsbeperking van invloed op jeugdzaken en sport Ondanks compromis-voorstel: GUoeMMM. Haarlems culturele zaken Wethouder Geluk bleef pessimistisch over schoolproblemen SLOT DEFECT? r HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Impopulair MEVROUW, Tegen verhoging Ook Hildebrand-monument Iaat nog op zich wachten Burgerlijke Stand van Haarlem Over speelstraten wordt pre-advies uitgebracht Klaploper Moderne kuns Tftpn teste vlcend Mtdetuütfel W aar dering POTTER'S LINIA A. W. Thöne in Leiden gepromoveerd Nieuwe school in Delftwijk maandag in gebruik zATERDAG 30 NOVEMBER 1957 \an het enigszins rumoerige slot van de begrotingsdebatten heeft de Haarlemse raad vrijdagavond beter nog: vanmorgen vroeg niet ak- 3 j kunnen gaan met de door B. en W. voorgestelde verhoging van de lektriciteitstarieven. Dit ondanks de waarschuwende woorden van wet- louder Bakker, dat een eventuele verwerping nadelige gevolgen kan heb- h n voor het voorzieningspeil van de gemeente, en ondanks een tussen voorstel, dat de heer De Leeuw (Arb.) in de vorm van een amendement I°d ingediend, dat B. en W. uitnodigde over te gaan tot een gedeeltelijke rhoging van de elektriciteitstarieven. De heer De Leeuw kwam met dit voorstel, nadat hij had aangekondigd, dat zijn fractie de voorgestelde tariefs verhoging niet kon aanvaarden. Hij stelde toen schrapping voor van de door B. en W. voorgestelde vei-hoging dit gedeelte van zijn amendement aangenomen met 18 tegen 17 stemmen en nodigde vervolgens B. en \V uit met nieuwe voorstellen voor de verhoging van de tarieven voor 'vone- en muntmeters te komen. Hiermee kon de raad zich echter niet verenigen: dit gedeelte van het amendement werd verworpen met 19 tegen 16 stemmen, waarbij het opviel, dat vele leden, die zich vóór het oorspron kelijke voorstel van B. en W. hadden verklaard, tegenstemden. Hiermee stelden zij ongewild vast, dat zij liever de lege dop dan het halve ei verkozen. Zo kregen voor één keer geheel onverwacht de communisten in Je raad hun zin: zij hadden zich tegen iedere verhoging gekant. Na enige verwarring kondigde de voorzitter aan, dat de raad desondanks de ont- werp-gemeenteb'égroting voor 1958 zou kunnen goedkeuren, waarbij deze zou worden gewijzigd met een bedrag van 6.36.000,- de geraamde winst het elektriciteitsbedrijf zodat het tekort een bedrag van 5.556.000,- 70u aanwijzen. Voorts deelde de voorzitter mee, dat B. en W. binnenkort niet een nieuw voorstel bij de raad zullen aankloppen. De verhoging van het gastarief werd met 32 tegen 4 stemmen goedgekeurd (tegen de com munisten en de heer Fibbe (V.V.D.). De heer De Leeuw (Arb.) verklaar de dat zijn fractie niet zonder meer ak- so'ord zou kunnen gaan met de verhoging van de elektriciteitstarieven, omdat de voorgestelde nieuwe tarieven voor de laagstbezoldigden te hoog zouden zijn. In dit "verband vroeg hij zich af, wat men onder een redelijke winst voor het elek- triciteitsbedrijf moet verstaan. Tegen de voorgestelde verhoging van de gasprijs kantte hij zich niet. Ten aanzien van de elektnciteitstarie- ven wilde hij wel een gedééltelijke ver hoging een standpunt, dat bij de alge mene beschouwingen ook door mevrouw Scheltema-Conradi (VVD) was ingenomen. De heer De Leeuw diende vervolgens een amendement in, dat uit twee gedeel ten bestond: schrapping van de door B. a W. voorgestelde elektriciteits-tariefs- verhoging en een uitnodiging aan B. en W, nieuwe tarieven voor te stellen voor stroomtarieven voor de gewone- en munt meters. Als suggestie diende hij voorts een voorstel in, dat een tariefsverhoging be helsde, die 1 cent per kWh lager was, dan de door B. en W. voorgestelde ver hoging. Dit zou voor het elektriciteitsbe drijf een winst opleveren van f 838.000, hetgeen f 340.000 minder was, dan de door B. en W. geraamde winst. Wethouder Bakker meende echter het voorstel-De Leeuw ernstig te moeten ontraden. Hij wees nog eens op de ern- itige gevolgen die deze verminderde op brengst voor de begroting zou opleveren, waardoor de saldi-reserve praktisch zou worden geëlimineerd. Hij achtte de door B. en W. voorgestelde verhoging redelijk: de tarieven van het PEN en van Amster dam en Arnhem lagen nog hoger. Hij her haalde nog eens met klem hetgeen hij in antwoord op de algemene beschouwingen gezegd had: dat men zwak stond tegen over de regering bij een beroep op een hogere uitkering uit het gemeentefonds en dat het grotere tekort ergens anders ADVERTENTIE v.a. 19.20 Ook in deze prijsklasse onovertroffen! Een prachtig, modern horloge voor sport en beroep. Het ideale ge schenk voor zoon of dochter. Antimagnetlsch, stofdicht en bestand tegen tempe- ratuursinvloeden. Waterprotected v.a. 22.- Vader Tijd vertrouwt op Kiende! vandaan gehaald zou moeten worden, waarbij hij onder meer dacht aan de niet verplichte uitgaven als bijvoorbeeld de subsidies. stellen te doen, werd verworpen met 19 tegen 16 stemmen. Vóór stemden de frac ties van de P.v.d.A. en V.V.D. (behalve de heer Fibbe), de heer Adelaar (K.V.P.) en wethouder Happé (Arbeid). Uit deze stemming viel op te maken, dat men nogal verdeeld was. Het resul taat was in ieder geval, dat er voorlopig niets met de elektriciteitstaricven gebeurt. De voorstanders van de voorstellen van B. en W. spraken hiermee uit (om princi piële redenen?) geen genoegen te willen nemen met een gedeeltelijke verhoging. Voor deze voorstanders was het slechts de heer Happé, die wèl voor een gedeelte lijke verhoging was. Tenslotte kon de voorgestelde gasprjjs- verhoging met 32 tegen 4 (communisten plus de heer Fibbe) worden aangenomen. Voordrachten tot benoeming B. en W. van Haarlem hebben een voordracht samengesteld voor de benoe ming van een lid van de plaatselijke com missie van toezicht op de scholen ter voor ziening in de op 1 januari 1958 ontstaande vakfiture door het periodiek aftreden van mevrouw mr. C. M. Smithuysen-Naes- sens. Op deze voordracht komen de na men voor van mevrouw W. Vogelaar-von Winning uit Bloemendaal en van mevrouw M. L. C. H. baronesse Sloet tot Oldhuis van Cranenburgh te Haarlem. Voorts stellen B. en W. de raad voor te benoemen tot tijdelijke lerares Frans aan het gymnasium mevrouw M. A. Lo- secaat Vermeer-Veegens uit Heemstede en tot tijdelijk leraar Nederlands aan de H.B.S.-b de heer R. Bloem uit Amsterdam. ADVERTENTIE De meest bekende parfums von GUERLAIN worden U in een Iraoi zakflacon in leren etui gebracht ODE, SHALIMAR, MITSOUKO, L'HEURE BLEUE, VOL DE NU IT, SOUS LE VENT, JICKY, FLEUR DE FEU. Vanaf fl U1 PARIS ONZE OFFICIËLE DÉPOSITAIRES HAARLEM - VAN NIEL - Grote Houtstraït 92 LOJIS PIÉRLÖT, Zijlstraat 83 HEEMSTEDE - ELIZABETH - Zandvoortselaan 75 ZANDVOORT - JOH, A. SUYKERBUYK N.V.. Tnorbeckestraat 11 De heer Spek (A.R.) was zich ervan bewust, dat de verhoging van dc elektri citeitstarieven een impopulaire maatregel gold, maar hij wees op de verantwoorde lijkheid ten aanzien van de handhaving van het verzorgingspeil. „Wij moeten B. en W. niet de middelen onthouden dit peil te handhaven, anders komen wij voor 1959 lelijk in de knoei te zitten", meende hij, waarna hij eraan toevoegde, dat hij het niet verantwoord achtte zijn stem aan het amendement-De Leeuw te geven. Namens een deel van de K.V.P.-fractie sprak de heer Schippers, die, zij het schoorvoetend. B. en W. in hun voorstel len wilde volgen. Hij deed dit alleen, we gens de moeilijke financiële positie. Het amendement-De Leeuw noemde hij vlees noch vis. De heer Schippers wilde B. en W. volgen onder handhaving van de me ning. dat de samenstelling van het door het college vastgestelde tarief niet ver antwoord is. „Onder de bijzondei-e om standigheden van deze tijd moeten wij echter deze extra last op de schouders van de burgerij leggen", vond hij. Zijn fractiegenoot Adelaar vertolkte de mening van dé minderheid: hij wildé een gelijke verdeling, die hij niet vond in het voorstel van B. en V/., noch in het amendement-De Leeuw. Wél een voorstandster van dit amende ment was mevrouw Scheltema-Con radi (V.V.D.). Zij sprak namens het groot ste deel van haar fractie en zei, dat zij hlij was, dat zij de P.v.d.A. de weg had gewezen. Zij hoopte dat meer te doen. Zij vond, dat het voorstel van B. en W. te hoge lasten voor de middenstand op leverde. Haar fractiegenoot Fibbe kantte zich tegen iedere verhoging, waardoor de ge meente meer dan de kostprijs in rekening bracht, hetgeen hij een indirecte belasting noemde. Ook tegen iedere verhoging waren de communisten, die gas- en elektriciteits bedrijf als één geheel wensten te zien. De heer W e n s i n g (C.H.U.) was tegen de verhoging van de elektriciteitstarieven, omdat deze in strijd was met het prijssta- bilisatiebeleid. Vervolgens werd het amendement-De Leeuw, waarbij de verhoging van de elek triciteitstarieven werd geschrapt in stem ming gebracht. Vóór waren de fracties van P.v.d.A., V.V.D.behalve de heer Fibbe, en communisten, alsmede de heer Adelaar (K.V.P.). Tegen stemden de andere frac ties met vier wethouders en de heer Fibbe (V.V.D.). Het amendement-De Leeuw, waarbij B. en W. worden uitgenodigd nieuwe voor- Bij de behandeling van de paragraaf over kunsten, wetenschappen, culturele zaken en jeugdzaken nodigde de heer Voogd (Arb.) het college van B. en W. uit zo spoedig mogelijk een adjunct-directeur voor de musea te benoemen, die zich meer in het bijzonder zal bezig houden met de moderne kunsten en het tentoonstellingswezen. Ten aanzien van deze motie bleek tussen de fracties onderling nogal verschil van mening te bestaan. Slechts de socialisten en com munisten waren er voorstanders van. Ook in het college van B. en W. bleek geen eenstemmigheid te heersen over deze kwestie. Voorlopig zo 1 men echter nog enige tijd hebben om zich erover te beraden, want na aanvaarding (met 18 tegen 17 stemmen) van een voorstel van mevrouw Scheltema-Conradi (V.V.D.) zullen B. en W.. eerst een pre-advies over de inhoud van de motie geven. Naar aanleiding van de plaatsing van het Hildebrand-monument merkte de heer Voogd namens zijn fractie op, dat men deze zaak volkomen beu was, vooral om dat dit probleem hoe langer hoe ridiculer gaat worden. De heer Voogd stapte ver volgens snel van dit onderwerp af met de opmerking dat hij de aantekeningen over het monument zorgvuldig zou bewaren voor zijn kleinkinderen, die daar dan zo er een raadslid tussen zou zitten dankbaar profijt van zouden kunnen trekken. Over de Vishal was hy aanmerkelijk uit voeriger. Spreker wees erop dat deze expo sitieruimte een geheel eigen plaats heeft ingenomen en terwijl hij een gedeelte uit een artikel uit ons blad aanhaalde, sprak hij als zijn mening uit dat hier een stuk culturele vorming van allure verloren dreigt te gaan. Om dit te behoeden diende hij zijn motie in. De heer Spek (A.R.) die het in zijn rede toejuichte dat er in de zeer nabije toekomst een begin kan worden gemaakt met de restauratie van het orgel van de Sint Bavokerk, verzocht B. en W. (ironisch) ten aanzien van het Hildebrandmonument geen overijlde stappen te ondernemen. Over de motie-Voogd sprak de heer Spek als zijn mening uit dat de benoeming van een adjunct-directeur wellicht te kostbaar zou worden en hij trok daarbij een ver gelijking met het plan om ook de uitbrei ding van het aantal schoolartsen in ver- HAARLEM. 28 nov. 1957 GEHUWD: 28 nov.: P. C. Spruijt en M. F'.M. Dellemijn; J. Kloos en G. E. van der Weijden; W. J. Drenth en N. C. Vermeer; G. Hoos en E. C. Hetem; F. Chr. Heems kerk en M. Reijnders; Ph. J. Kunst en C. de Werk; A. H. Stouthamer en G. Dek ker. BEVALLEN van een zoon: 27 nov.: J. van Elten-Zweiphennig; J. W. Nijman- Kupert; 28 nov.: B. Verel-de Goede; M. E. Tuijn-Joosten. BEVALLEN van een dochter: 27 lov.: B. Nierse-Mcijer, 2 dochters; M. M. Gr. Koenekoop-Thiele; A. C. Brouwer- Prins; Th. Wielart-Snoeks; C. M._ van )ieuwland-Loerakker; M. W. Kubbinga- 3lein Douwel; C. E. Bel-Costcrmans. OVERLEDEN: 26 nov.: A. Verhagen, 61 h Voorhelmstraat; D. de Jonge, 12 j., J. J. Namelinkstraat; A. de Vries, 63 j., Oranje straat; M. Th. Fokke, 75 j., Kamperlaan; 27 nov.: A. W. Siemons, 90 j., Vrouwehek- straat; J. M. Hagen-Martin, 69 j., Iordens- straat; C. C. Wuijster-van der Heijden, 67 h Timorstraat. Door de debatten over de Vishal, de Vleeshal en de benoeming van 'n adjunct directeur voor de musea kwamen de pun ten Jeugdzaken en sport enigszins in het gedrang maar toch kreeg mevrouw Van der Wall (Arb.) de gelegenheid een motie in te dienen waarin B. en W. uit genodigd worden enkele straten in Haar lem als speelstraten aan te duiden. Me vrouw Van der Wall was het in haar rede voering overigens eens met de heren Spek (A.R.), IIcnnevelt (Comm) en Bet- tink (V.V.D.) dat de bestedingsbeperking haar invloed zeker heeft doen gelden ten aanzien van deze onderwerpen. De heer Spek bijvoorbeeld roerde de noodzaak van clubhuizen in Haarlem-Oost en Haarlem-Noord aan, van speelgelegen- heden in de nieuwe stadswijken, van kleedhuizep op de diverse sportvelden en van een ruimere subsidieverlening aan de nieuwe jeugdorganisaties. Ook de heer Hennevelt had nog een aanzienlijk aan tal wensen, waaronder zich een tribune langs het parkoers van de Ronde van Haarlem-Noord bevond, mevrouw Van der Wall en de heer Bettink bepleitten de in richting van een geschikte kampeerplaats in Haarlem. Overigens hadden wel alle sprekers grote waardering voor de Haar lemse Sportraad en voor het "ork van de dienst voor lichamelijke opvoeding. Wethouder Geluk gaf in zijn antwoord toe dat er nog diverse wijken zijn die lij den aan een ontstellend gebrek aan zaal ruimte, speelvelden en sportterreinen en enigszins bitter gestemd sprak hij als zijn mening uit dat er op korte termijn ook al weer door de bestedingsbeper king geen oplossingen aan de hand ge daan kunnen worden. Daarentegen stelde hij wel de heer Hennevelt tevreden door mede te delen dat de dienst voor lichame lijke opvoeding in de naaste toekomst zal overgaan tot het plaatsen van tribunes bij het parkoers van de Ronde van Haarlem- Noord en tegelijkertijd maakte hij van de gelegenheid gebruik om alle hulde toe te zwaaien aan de leden van de Haarlemse Sportraad en aan de diverse ambtenaren die naast hun dagelijks werk ook dikwijls des avonds allerlei vergaderingen dienen bij te wonen. De beantwoording van de vraag van me vrouw Van der Wall ten aanzien van de speelstraten liet hij echter liever aan de voorzitter over die wel voor het plan voelde, maar meende, dat verwezen lijking waarschijnlijk in strijd was met het wegenverkeersreglement. Als de mo tie zou worden ingetrokken zouden B. en W. met een pre-advies komen. Mevrouw Van der Wall ging met intrekking akkoord maar vroeg het college in het pre-advies tevens voorstellen te betrekken, zodat geen tijd verloren gaat. Tenslotte zegde wethouder Geluk nog toe, dat B. en W. zeker aandacht zullen schenken aan de subsidies voor de vrije jeugdvorming en aan het zoeken naar een geschikte kampeerplaats. band met de bestedingsbeperking op te schorten. De heer Spek sprak daarna als zijn mening uit dat de Stichting Haarlems Bloei misschien in samenwerking met enkele mensen die kunnen getuigen van een grote hoeveelheid burgerzin de Vis hal gedurende enkele jaren zou kunnen exploiteren. De heer Spek vond echter een tegenstan der in de heer Van Velsen (K.V.P.) die de motie-Voogd namens een deel van zijn fractie steunde, daarbij vooral wijzend op de overbelaste taak van de directeur van het Frans Halsmuseum, die bijna overal tegelijk moet zijn. Ook de heer Proper (Comm.) sprak zich uit als een voorstander van de motie temeer omdat hij van mening was dat de gemeente na de oorlog een klaploper is geweest op de energie van slechts enkele burgers. Daarbij wees de communistische fractie-voorzitter op het voordeel dat de Haarlemse middenstand economisch van een permanent bezette Vishal zou hebben. De heer Schippers, evenals de heer Van Velsen sprekend namens een deel van de K.V.P.-fractie, sprak zich duidelijk uit tegen het voorstel van de heer Voogd, omdat hij van mening was dat de Vishal én de Vleeshal beide onde: leiding van Haarlems Bloei geëxploiteerd zouden kun nen worden. Mevrouw S c h e 11 e m a-C o n r a d i (V V.D.) was van oordeel dat door de benoe ming van een adjunct-directeur zeker nog geen oplossing zou zijn gevonden voor de Vishal en de Vleeshal en zij wilde dan ook liever eerst een pre-advies van B. en W afwachten voor dat zij zich nader uitsprak Dezelfde mening was de heer W e n s i n g (C.H.U.) toegedaan, die voorstelde de Vis hal tot een centrum van het jeugdwerk te maken. Weliswaar was de C.H.U.-spreker van oordeel, dat een assistent van de directeur zeker gewenst was, maar toch wilde hij deze benoeming liever nog enige tijd uitstellen, gezien de daaraan verbon den kosten. Wanneer de raad echter tot een benoeming van een adjunct-directeur voor de musea zou overgaan, dan zag de heer Wensing gaarne de stemming over de uitbreiding van het aantal schoolartsen heropend. De wethouder van Culturele Zaken, de heer Geluk, sprak in zijn antwoord als zijn mening uit dat de gemeente Haarlem te lang op het zo kostbare Frans Hals museum heeft geteerd, waardoor de heden daagse kunst altijd achteruitgesteld is Spreker herinnerde eraan dat men reeds verleden jaar de mening was toegedaan dat er een afdeling culturele zaken diende te komen. De sollicitaties om tot een leidend figuur van deze afdeling te komen lever den echter, aldus de heer Geluk, geen be vredigende kandidaat op en aangezien de directeur van het Frans Halsmuseum te druk bezet is, werd er ook het afgelopen jaar te weinig aandacht geschonken aan de moderne kunst en aan de tentoonstel lingen. Weliswaar nam de Stichting Haarlems Bloei de organisatie van enkele exposities in de Vleeshal op zich, maar door het vele werk van deze Stichting en door de steeds wisselende commissies is deze Stichting genoodzaakt geweest B. en W. te verzoeken met ingang van 1 januari 1958 de opdracht terug te nemen. De heer Geluk vatte zijn betoog samen met de opmerking dat dc Vleeshal en de Vishal tezamen met de tentoonstellingen en de uitingen van de moderne kunst onder yxcoccrc<*xoy:cryx<xic0y>y3yyyyyyyy2ccccoccccccr/x>yyxco Het was over enen, toen de voorzitter vanmorgen vroeg, na een rumoerig debat over de verhoging van de elek triciteitstarieven, de hamerslag kon ge ven, waarmee een einde was gekomen aan de zesdaagse Haarlemse begrotings behandeling. Tevoren had hij het genoegen ge smaakt, dat de raad met. de voorgestel de begroting akkoord was gegaan, zij het dan dat dit was zonder de f636.000 die B. en W. als winst van het elektri citeitsbedrijf hadden geraamd en zij het dan dat de drie communistische leden zich tegen hadden verklaard. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers kon echter met recht zeggen, dat in het algemeen de beschouwingen op een hoog peil hadden gestaan en dat er sportief en met open vizier was gestre den. De nestor van de raad, mevrouw Scheltema-Conradi, sloot zich hierbij aan en sprak woorden van dank tot college en tot allen, die tot deze „vreem de begroting" hadden bijgedragen. Al m.eende zij dat het laatste woord nog niet gesproken was, waarbij zij onge twijfeld doelde op een hernieuwd voor stel dat B. en W. inzake de elektrici teitstarieven gaan voorbereiden. Daarom zal de behandeling echter allicht niet weer opnieuw zes dagen in beslag nemen. Bij de voortzetting met de beantwoor ding van de vragen betreffende het onder wijs begon wethouder Geluk vrijdag middag met de brochure: „Hoe kunt u uw geld verdubbelen" voor zich op tafel aan het antwoord op de vragen van me vrouw S c h e 11 e m a-C o n r a d i (V.V.D.). Wethouder Geluk verklaarde daarbij onder meer dat het raadsbesluit tot aanschaffing van magnetische verkeersborden door Ge deputeerde Staten nog niet was goedge keurd. Geruime tijd besteedde de heer Geluk vervolgens aan de bespreking van het pro bleem van de klasse-onderwijzer en daar bij legde hij er de nadruk op dat B. en W. van oordeel zijn dat op elke school apart dc mogelijkheid om aan esthetische vor ming te doen moet blijven bestaan. Ten aanzien van het werk van de zang- en muziekspecialisten verklaarde de wethou der dat men op het ogenblik op ongeveer dertig scholen ervaringen met het werk van deze specialisten opdoet en dat men daarover bijzonder tevreden is. Wethouder Geluk gaf als antwoord op desbetreffende vragen toe. dat inderdaad 263 uren per week die aan lichamelijke op voeding zouden dienen te worden besteed, niet gegeven kunnen worden. Ten aanzien van de u.l.o.- en m.o.-scholen liggen deze cijfers enigszins gunstiger hoewel bijvoor beeld bij het Coornhertlyceum en het gymnasium vele tientallen uren geen gym nastiekles gegeven kan worden. „We heb ben geen ruimte en geen geld", zo sprak de heer Geluk, „we moeten afwachten. Er zijn wèl plannen, zoals bijvoorbeeld voor een gymnastieklokaal bij de beide Van Zeggelenscholen, maar aan verwezenlijking van die projecten kan voorlopig nog niet gedacht worden". Ook in zijn antwoord op een reeks an dere vragen was de wethouder niet bijster optimistisch. De subsidiëring van het bij zonder middelbaar onderwijs is bijvoor beeld droevig terwijl er voorts nog naar mogelijkheden gezocht dient te worden om tc komen tot een geringer verzuim bij het onderwijs. Wethouder Geluk zette tenslotte uiteen dat men binnen niet al te lange tijd over hoopte te gaan tot het begin van een school voor lager individueel technisch onder wijs, maar voordat men kan starten dienen er nog enkele moeilijkheden te worden op gelost. Men moet bijvoorbeeld een goed leider vinden en vervolgens zal men de beschikking moeten hebben over een juist leerprogramma. In dc duplieken verzocht dc heer Schippers (K.V.P.) B. en W. door de vereniging van Nederlandse gemeenten een onderzoek te laten instellen naar de vraag waar zich de mogelijkheden bevin den voor een bezuiniging op het scholen programma. Wethouder Geluk zag ook hierin geen oplossing. Wel bleek hij nog niets van zijn bezorgdheid van donderdag middag te hebben verloren toen hij de oorzaak van de trage schoolbouw noem de. Dc heer Geluk verklaarde namelijk dat voor het houwen van één school niet min der dan 64 rijksinstanties hun goedkeuring aan de plannen moeten geven, waarmee uiteraard enkele jaren gemoeid zijn. ADVERTENTIE dit is Potter's Linia, welke mij zo vlug van myn verkoudheid af helpt. Eén enkel tabletje in de mond is voldoende. Handige blik- doosjes k 55 cent by Apothekers en Drogisten. O3OCCCOOOOCCCO0OOOCOXOOCCOOCCOD30OCOXCCO3OCCOOOSOOCOCX één apart apparaat onder eigen leiding samengevoegd dienden te worden. Deze suggestie is, aldus de wethouder, samen gevat in een plan, maar het ontbreekt de gemeente op het ogenblik nog aan de man die dit plan kan realiseren. De heer Geluk stelde zich tenslotte nog voor dat dit ap paraat, dat tegelijk de belangstelling voor de moderne kunst dient aan te wakkeren, wellicht gesteund kan worden door de provincie en hij besloot zijn betoog met de opmerking dat de grootst mogelijke min derheid uit het college van B. en W. zich achter dit plan schaarde. De voorzitter zette vervolgens uit een, dat de meerderheid van het college van B. en W. op grond van financiële overwegingen tegen de motie-Voogd was. Hij stelde vast, dat by alle partyen voor op stond, dat men grote waardering had voor de arbeid van de directeur van het Frans Halsmuseum, die by zijn veelomvat tende taak ook nog de verzorging van de tentoonstellingen op zich had genomen Hy gaf de raad in overweging te bedenken welke consequenties een aanvaarding van de motie zou hebben by een eventueel volgend bezoek aan Den Haag, als ge vraagd zal worden wat Haarlem gedaan heeft tot beperking van de uitgaven. „Als de directeur van het Frans Halsmuseum overbelast is, dan zullen wij toch moeten zeggen, dat regeren soms weigeren is", aldus de burgemeester. Wethouder Happé zei over het Hilde brandmonument, dat getracht is een har monisch geheel tot stand te brengen tussen het monument van Bronner en het park van Zocher. Men is bezig met besprekingen om te komen tot overleg tussen de schep per van het monument en een deskundige op landschapsgeoied. Tot dusverre was men hier echter nog niet in geslaagd. Namens de minderheid in B. en W. ten aanzien van de motie-Voogd verklaarde de heer Happé nog, dat hij het onverantwoord vond, dat de directeur van het museum bij zijn overbelaste taak geen vervanger heeft. De benoeming van een adjunct-directeur kon geschieden zonder dat daarbij gedacht behoeft te worden aan de oprichting van een speciaal bureau of aan uitbreiding van het personeel. By de discussies in tweede instantie kwam mevrouw S c h e 11 e m a-C o n r a d i met het voorstel de motie-Voogd om pre advies te nemen. Hiermee konden zich ook de heren Spek en Wensing verenigen. Dit voorstel werd aanvaard met 18 tegen 17 stemmen. Tegen stemden de fracties van de P. v. d. A. en communisten, als mede de heer Schreurs (K.V.P.) en de socialistische wethouders Happé en Geluk. Het wachten is dus nu op het uitbrengen van pre-advies door B. en W. over de motie-Voogd. I" Bij zware verkoudheid, bronchitis of catarrh neem dan Potter's Catarrh Pastilles, per doos fl 1.10 De rode pas tilles met de snelle werking. Imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM Woensdagmiddag is de heer A. W. Thöne, huidarts in Haarlem, aan de Rijksuniversi teit te Leiden gepromoveerd op het proef schrift „Ervaringen met de klein-chirurgi- sche behandeling van cosmetische huid aandoeningen". Promotor was prof. dr. W. H. Siemens. Dr. A. W. Thöne is in 1916 in Haarlem geboren en heeft medicijnen gestudeerd in Leiden. Vervolgens vertrok hij als reserve officier naar Indië. Na zijn terugkeer in Nederland is dr. Thöne assistent en daarna hoofdassistent geweest bij prof. dr. Sie mens in Leiden. Ongeveer vijf jaar geleden vestigde hij zich als huidarts in Haarlem. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 114S3 Het nieuwe schoolgebouw aan de Jan Prinslaan in Delftwijk (Oud-Schoten) is inmiddels gereed gekomen en de leerlin gen hebben hun intrek genomen. In dit ge bouw zijn gehuisvest de Prof. Kohnstamm- school (openbaar) en de Charlotte de Bourbonschool (christelijk onderwijs). B. en W. van Haarlem en het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van scholen met de Bijbel hebben uitnodigingen verzonden voor een bijeen komst ter gelegenheid van de ingebruik neming op maandag 2 december om vier uur. Tevens zullen de gemeentelijke kleu terschool aan de Dokter de Liefdestraat en de kleuterschool, uitgaande van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel, gevestigd aan de P. C. Boutensstraat, in gebruik worden genomen. Ouders van de leerlingen en belang stellenden kunnen maandagavond van acht tot negen uur deze scholen bezichtigen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9