Shackleton zet koers naar de haven van Zuid-Georgië Amsterdamse Beurs Usbaan Eïndenhout Jlettaaitr 1958 GARAGE DEN HOUT rr8 De bemanning heeft een gedeelte van de lading overboord gezet en noodreparaties verricht Eisenhower wordt vandaag in Washington verwacht Hij wil een belangrijke, kabinetszitting leiden Nieuw-Zeeland krijgt een socialistische regering Rollen omgedraaid na de algemene verkiezingen Britten meWen ondergang van Spoetnik-raketdeel Ook observatoria in V.S. nemen het niet meer waar dreigen met aftreden Russisch-Chinese militaire samenwerking geprezen De garantieprijs voor de melk Landbouwschap dringt nogmaals aan op voorschot Eerste Franse kernproef in de komende zomer verwacht Afdeling Lisse van K.V.P. besprak de verkiezingen Scheepvaart RHM7fl Dlmlu W 1^! ADVERTEERT IN DIT BLAD van heden af geopend 537sfe STAATSLOTERIJ 9e lijst 4e klas DAG 2 DECEMBER 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT b Mi 1 MiMl wllllllllll LONDEN (UP) Het Britse expeditie- schip „Shackleton", dat door een aanvaring met een ijsberg zwaar beschadigd is, is ge deeltelijk gerepareerd door de eigen be manning, en heeft koers gezet naar de haven van Zuid-Georgië, een eenzame ba sis in het zuiden van de Atlantische Oce aan. Het walvisschip „Southern Lily" dat bij de „Shackleton" is gekomen, en aan vankelijk gemeld had dat het schip zin kende was, heeft naar Londen geseind dat de „Shackleton" een goede kans heeft om de haven te bereiken. De „Shackleton" die juist onder de waterlijn twee grote gaten heeft gekregen, bevond zich onge veer 400 myl van Zuid-Georgië. Na de aanvaring heeft de bemanning, onder wie 28 geleerden, 25 ton zand en 15 ton kolen overboord gezet, om het gewicht van het schip te verminderen. Deze voor raden waren bestemd voor Britse kampen langs de zuidkust van Antarctica. De „Shackleton" is een vaartuig van speciaal versterkt staal dat in 1954 te Sol- vesborg in Zweden is gebouwd. De oor spronkelijk naam was Arendal. Het schip maakte nu zijn derde reis. De geleerden die op de Shackleton wachten om naar huis te kunnen gaan zijn verspreid over een kaal gebied van duizenden kwadraat kilometer. Tot hen behoren meteorologen, geologen en deskundigen voor stromingen en andere observaties. GETTYSBURG (Reuter) President Eisenhower is voornemens vandaag van zijn boerderij in Gettysburg in de staat Pennsylvanië, naar Washington terug te keren, waar hij leiding zou geven aan een belangrijke kabinetszitting. Men meent dat hij voornemens is de komende NAVO-topconferentie te Parijs bij te wo nen, tenzij hem dit door zijn voornaamste dokter, generaal-majoor Snijder, volstrekt verboden zou worden. Beslissend zal ten dezen zijn hoe de president zal reageren op een hervatting van zijn ambtsbezig heden. (AFP) Zijn geneesheren hebben zater dag medegedeeld dat de president van vrijdag op zaterdag opnieuw een goede nacht heeft gehad en dat hij uitstekende vorderingen maakt in de richting van een herstel. (UP) De kabinetszitting is gewijd aan verschillende kwesties inzake begroting en wetsontwerpen, die morgen aan de leiders van het congres moeten worden- voorge legd. De democratische leider Stevenson zal deelnemen aan het overleg dat Con gresleiders morgen op het Witte Huis zullen- voeren over de komende NAVO- conferentie. De bijeenkomst met republi keinse en democratische Ieders is uitge schreven ter bespreking van alle binnen- en buitenlandse vraagstukken, waartegen over het land zich geplaatst ziet. De lei ders zullen tevens op de hoogte worden gesteld van de houding van de regering op de NAVO-conferentie in Parijs, waar aan Nixon wellicht zal deelnemen als plaatsvervanger van Eisenhower. WELLINGTON (U.P.) De Nieuw- zeelandse Labourpartij heeft in de alge mene verkiezingen een kleine meerderheid behaald. Zij kreeg ongeveer 509.000 stem men en de Nationale (conservatieve) par tij, die aan de regering is, 459.000. De La bour krijgt 41 zetels in het parlement en de conservatieven 38. De leider van de Labourpartij, Walter Nash, zal hoogstwaarschijnlijk een nieuwe regering vormen. De huidige premier, Keith J. Holyoake, die onlangs in functie trad na het aftreden van Sidney Holland, zal voorlopig de lopende regeringszaken behartigen. Hij ontving gisteren op het vliegveld van Wellington premier Noboe- soeki Kisji van Japan, die een goodwill- reis maakt. 41 tegen 39 (Reuter). Twee ministers zijn in hun kiesdistrict verslagen, John Rae (Huisves ting) en Erich Hebry Halstead (Handel en Industrie). Premier Holyoake behield zijn zetel met een meerderheid die groter was dan bij de vorige verkiezingen. In een kiesdistrict is niet gestemd wegens het overlijden van de socialistische kandi daat. De verwachting is, dat de Nationale Partij die zetel zal behouden, zodat zij op 39 zetels komt. De Labourpartij zou dan over een meerderheid van twee zetels be schikken. Deze foto van het Britse poolschip Shackleton(1100 ton) dat zaterdag in het zuidpoolgebied op een ijsberg is gevaren, werd in oktober gemaakt in de, haven van Southampton, toen het vaartuig naar het zuiden vertrok. Donderdag werd het schip tegengehou den door ijs ter hoogte van de zuidoost kust van Kroningseiland. De kapitein pro beerde zonder succes door het ijs te bre ken. Toen het pakijs begon te wijken, her vatte de „Shackleton" zijn reis in een zig-zag koers om ijsbergen te vermijden. Captain Norman Brown, een 29-jarige Londenaar, is gezagvoerder van de „Shack leton", die op 1 oktober uit Southampton vertrok, voor een reis van 20.000 mijl, die tot mei zou duren. Vorig jaar heeft Brown het bevel over de „Shackleton" gevoerd op een bevoorradingsreis van 27.000 mijl naar elf Britse Zuidpoolbasis. De reis van de „Shackleton" dient om het meest in tensieve wetenschappelijk project op gang te brengen dat ooit is uitgevoerd op de Falkland-eilanden. De onderzoekers aan boord hadden opdracht twee winters in het poolgebied te blijven. De „Shackleton" verliet de bewoonde wereld twee weken geleden, toen het schip vertrok uit Port- Stanley, op Falkland-eiland. Het vaartuig heeft vijftig tot zestig mensen aan boord. De „Shackleton" maakt een vaart van drie knopen. De reddingboten zijn buiten boord gedraaid. Op korte afstand vaart de „Protector", een patrouillevaartuig van de Britse marine, mee. De twee gaten zijn provisorisch gedicht met hout, cement, zeildoek, zakken, kit, talk en andere hulp middelen Men verwacht dat de „Shackle ton" woensdagochtend de basis zal berei ken. De „Protector" heeft in de afgelopen nacht de geleerden van de „Shackleton" aan boord genomen. De bemanning hoopt iets sneller naar Zuid-Georgië te kunnen varen. De scheepstimmerman en een ploeg van de scheepsbeveiliging van de „Pro tector" zijn, met een hoeveelheid materi aal, overgestapt op de „Shackleton". om de twee gaten onder de waterlijn beter te dichten. CAMBRIDGE (UP) Dr. John P. Ha gen. directeur van het „project-Vanguard", het Amerikaanse aardsatellietenprogram- ma, heeft maandag medegedeeld, dat zijn observatorium in Cambridge er niet in ge slaagd is het raketdeel van Spoetnik I in het vizier te krijgen en dat hij er „vrij zeker van is, dat het verdwenen is. Hij achtte het „vrij twijfelachtig" dat iemand het zou hebben zien vallen. Intussen blijven uit verschillende delen van de wereld in de V.S. berichten binnen komen over vreemde voorwerpen, die uit de lucht ziin komen vallen. HAMRURG (UP) In de nabijheid van Hamburg is zondagavond een roodgloeiend voorwerp van ongeveer 50 cm in diameter uit de lucht komen vallen. Volgens inwo ners van de dorpen Grossmoor en Klein- moor, in welker omgeving het voorwera neerviel, was het voorwerp gloeiend rood. Het kwam on drassig terrein terecht, waar het een dien gat maakte en vervolgens een zilverige kleur aannam. Aanvankelijk dacht men hier te doen te hebben met het raketdeel van Snoetnik I. dat volgens Britse geleerden zondag zeker moet ziin vergaan. Maar de politie denkt eerder aan een gewone meteoriet. Be Britse geleerden blijven ervan over tuigd. dat de raket van de eerste Spoetnik in de nacht van zaterdag on zondag in de hogere luchtlagen gedoken en verbrand is Mocht bliiken, dat de raket zich inderdaad nog in de lucht bevindt, dan zullen de theorieën, volgens welke berekend is. dat hij zaterdagnacht zou verbranden, herzien moeten worden, zo heeft de leider van de sterrewaeht te Jodrell Bank. professor Lo ve! 1 verklaard. Radio-Moskou meldde zondagmiddag om vier uur echter nog dat de raket de 88Rste omv'^nteiine had volbracht. (AFP! De secretaris van het Comité voor Meteorieten van de Russische aca demie van wetenschanpen. Krinov, heeft inmiddels verzocht om onzending van alle tekeningen en foto's van de val van de ra ket aan zijn cormté te Moskou. A rlrniropl A'TonntKottfip LONDEN (UP) Volgens het Britse so cialistische blad, de „Daily Herald" heeft de hoogste Britse admiraal gedreigd met aftreden indien de marine-werf in Chat ham wordt gesloten om bezuinigingsrede nen. De „First sea lord", Earl Mount- batten, oom van de koningin, hoopt met zijn dreigement, volgens de Herald, de ko ninklijke zeemacht te redden van dras- I tische bezuinigingsmaatregelen. MOSKOU (Reuter) Premier Boelganin van de Sovjet-Unie heeft op een receptie ter ere van een Chinese militaire delegatie in het Kremlin verklaard: „Wij moeten on ze strijdkrachten en de samenwerking tus sen onze legers vergroten. Ofschoon wij een vredelievende politiek voeren, mogen wij niet vergeten dat wij onder de huidige internationale omstandigheden uiterst waakzaam moeten zijn en onze defensie moeten versterken". (UP) De Chinese minister van Defen sie, maatschalk Peng Teh Hoeai, gebruikte soortgelijke bewoordingen. De receptie werd bijgewoond door partijsecretaris Kroesjtsjev, de vice-premiers Mikojan en Soeslov, en leden van het corps diploma tique. De Amerikaanse ambassadeur Llewellyn Thompson, had de uitnodiging afgeslagen. Peng Teh Hoeai, die een inspectiereis zal maken lang Russische bases in het Verre Oosten en langs bases van de rode vloot, dankte het rode leger voor de belangeloze opleiding van het Chinese leger, en noemde de recente verklaring der internationale communistische partijen „het begin van een reeks nieuwe overwinningen van het communisme". Waarnemers vragen zich af of Kroesjtsjev onbetwist leider der partij, ook als de „eerste man" in de staat moet worden be schouwd, naar aanleiding van de wijze waarop radio Moskou zondagavond melding maakte van de dankbetuiging van presi dent Eisenhower voor de Russische wensen met zijn herstel. Radio Moskou vermeldde in afwijking van de gebruikelijke aankon digingen deze volgorde: Kroesjtsjev, lid van het presidium van de Opperste Sovjet, de president van het presidium, maar schalk Vorosjilov het staatshoofd en maarschalk Boelganin premier. In de op 4 december in Den Haag te houden bestuursvergadering van het Landbouwschap zal een voorstel van de hoofdafdeling veehouderij betreffende het melkprijsgarantiebeleid 1957 worden be handeld. De hoofdafdeling meent dat een algemene garantieprijs dient te worden vastgesteld op basis van do gewogen ge middelde kostprijs voor alle kostprijsge- bieden, exclusief Friesland I en Noord holland I Deze garantieprijs wordt dan 30,65 cent per kg. melk met een vetge halte van 3,785 percent. De verrekenprijs voor in consumptie te brengen melk zal volgens de hoofdafdeling moeten worden bepaald op basis van de afspraken, die hierover vorig jaar zijn gemaakt Deze prijs zou dan op 32.90 cent komen. Het Landbouwschap heeft er voorts bij de ministerraad nogmaals op aangedron gen een voorschot te verlenen op de uit kering van de melkgarantieprijs 1956-'57. Het Landbouwschap betoogt, dat de on gunstige weersomstandigheden. welke zich nu reeds drie jaar achter elkaar heb ben voorgedaan, in het bijzonder in het laatste jaar door de wateroverlast, het weerstandsvermogen van tal van bedrij ven hebben ondermijnd. Er is een steeds stijgende achterstand in de betalingen ten gevolge van veevoederschulden, vaak nog uit de vorige winter, terwijl de huidige hoge rente in gevallen, waarin krediet wordt verleend, deze situatie nog verer gert. De minister van Landbouw heeft na overleg met de minister van Financiën meegedeeld, dat een voorschotuitke ring thans niet mogelijk is gelet op de positie van 's rijks schatkist en dat de voor de uitkering van de garantieloeslag benodigde gelden pas in maart 1958 be schikbaar gesteld kunnen worden. Dit stelt de veehouders in de komende wintermaanden, wanneer de produktie- kosten juist bijzonder hoog zijn, voor on overkomelijke moeilijkheden, aldus het Landbouwschap. Voor een emiddeld weidebedrijf van 18 ha. betekent de gevraagde voorschot uitkering ongeveer 1200 en de totale garantietoeslag f 2000. Dit laatstt komt neer op i-uim 40 percent van de totale beloning van de boer, welke in de rege ringsnota inzake de beperking van de be stedingen voor dit bedrijfstypc onder nor male produktieomstandigheden op 7200 per jaar was gesteld. Wanneer de uitbetaling van de garan tietoeslag over het afgelopen melkprijs jaar, waarmede bij de vaststelling van de rijksbegroting voor 1957 reeds rekening werd gehouden, tot het voorjaar van 1958 verschoven zou worden, wordt naar het oordeel van het Landbouwschap een onevenredig zware last op deze bevolkings groep gelegd. Het bestuur van het Land bouwschap verklaart begrip te hebben voor de moeilijke situatie van 's rijks1 schatkist, doch anderzijds met recht een spoedige uitkering van althans een ge deelte van de melkprijsgarantietoeslag over het afgelopen jaar bij de minister raad te mogen bepleiten. LONDEN (UP) Volgens diplomatieke bronnen in Londen treft Frankrijk voor bereidingen om in het midden van het volgend jaar zijn eerste atoombom tot ontploffing te brengen, waarschijnlijk in de Sahara. Bij de besprekingen die in Washington zijn gevoerd tussen de minis ters Pineau en Dulles en in Parijs tussen de premier Gaillard en MacMillan is dui delijk geworden, dat Frankrijk, ondanks zijn financiële moeilijkheden, vastbesloten is de vierde atoom-mogendheid te worden. De Brits-Amerikaanse vermaning, dat Frankrijk zich veel kosten zou kunnen be sparen door van concurrentie op dit ge bied af te zien, werd in de wind geslagen. Sinds het afgelopen jaar is in Frankrijk een kleine reaktor in bedrijf geweest, die, naar aangenomen wordt, voldoende plu tonium produceert om volgende zomer een atoombom tot ontploffing te brengen. Op het ogenblik worden twee grotere reaktors gebouwd, die tegen het eind van 1958 de plutonium-produktie aanzienlijk kunnen opvoeren. In Parijs is door gezaghebbende bron nen tot dusver met kracht ontkend, dat Frankrijk plannen zou hebben in mei of juni een eigen atoombom tot ontploffing te brengen. Volgens „France-Soir" kan er zo snel geen atoomproef verwacht worden. Het weekblad „Enterprise" schreef daar entegen, dat de proef het volgend voorjaar zal worden genomen en dat de bondgeno ten verbaasd zijn over de snelheid, waar mee Frankrijk zijn achterstand inhaalt. De afdeling Lisse I van de K.V.P. is zaterdagavond in Mariënburg te Lisse bij een geweest om de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten en de gemeen teraad onder de loupe te nemen. Het ver heugde de voorzitter, de heer J. A. W. Floor, dat er naast de getrouwe aanhang ook nieuwe en jonge K.V.P.'ers aanwezig waren. In het afgelopen jaar zijn er geen verkiezingen geweest. Dit heeft enigszins nadelig gewerkt op het ledental. De heer Floor had van de oud-wethou der van Openbare Werken, de heer J. W. A. Lefeber een brief ontvangen waarin hij bedankte als bestuurslid van de afdeling van de K.V.P. Deze mededeling werd aan leiding om in de rondvraag „de kwestie- Steenwinkel" zoals deze zich in de afge lopen raadsvergadering heeft voorgedaan aan de orde te stellen. De K.V.P.-fractie leider, de heer J. de Koning, gaf een dui delijke uiteenzetting van deze zaak die buiten zijn proporties gegroeid is. Voor het vele werk dat de heer Lefeber voor de gemeente en de K.V.P.-afdeling verricht heeft zal hij 'n speciale dankbrief ontvangen. De heer P. Beelen neemt zijn plaats in het bestuur in. De afdeling Lisse ging verder akkoord met de kandidatenlijst die door de advies commissie voor de Provinciale Staten is samengesteld. Slotkoers Heden Vrijdag 13 45 uur 3'li °/o Nederl. '47 82 'A 82% 3"/n Nedl. 1P32/S4 87'/i« 87/g A. K. U 148 147% Calvé Delft 265 265 Van Gelder Zonen 17614 176 K. N Hoogovens 236 235 Nederl. Ford 177 177 N. Kabelfabriek 222 222 gew.Philips Gloed 239 23614 pref.Philips Gloeil 138 138 Unilever 329 328 Wilton Fijenoord 193 193 Dordtschp Petro1 784 790 Konkl. Petroleupo f 162,5' f 164.- A'dam Rubber 47 43 K. L. M f 94.60 f95.- Holl. Amei. Lijn 139 136 N. Scheepv Unie 12114 114 Phs. v. Ommeren 200 198% H. V. A 92 88 Verg. Del* Mijen 52% 52 Amsterd. Lank 18914 189 Ned. Handel Mij 140 140 Rotterd. Bank 157% 157 Twentschr Bank 154 154 Anaconda Copper 44% 45 Bethlehem Steel 3814 39% U. S. Steei 53% 55 General oMtors 35% 35% Shell Union 70% 73 -L*r 24 H 25% Aalsum. 1 te Hongkong. Aardijk, 30 te Brownsville. Abbekerfc,2 lë Rotterdam. Aegis, pass. 2 Dungeness n. Emden. Alblasserdijk, 1 te Le Havre. Alcyone 30 te Amsterdam. Aldabi, verm. 7 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Algol. pass. 1 Fernando Noronha n. L. Palmas. Alhena, 30 v. Buenos Aires n. Santos. Alkaid 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Almkerk, 2 te Port. Elizabeth. Alnati, verm. 10 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alwaki. 3 te Penang verw. Alphard. 3 te Las Palmas verw. Amerskerk, 2 te Antwerpen verw. Ampenan, 30 v. Genua n. Le Havre. Amstellaan, 3 te Los Angeles verw. Amstelland. 1 v. Recife n. St. Vincent. Amst.elmeer, 2 te Amsterdam. Angolakust, pass. 30 Finisterre n. Dakar. Arendskerk, 30 te Le Havre. Balong. 3 te Amsterdam verw. Batu, pass. 30 Gibraltar n. Halifax. Bawean, 30 v. Abadan n. Suez. Bennekom, 1 te Amsterdam. Billiton, 1 v. Amsterdam n. Nieuw Guinea. Bintang, 1 te New Vork. Bloemfontein, verm. 13 v. Amsterdam n Durban. Borneo, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Boschkerk, 1 v. Aden n. Port Sudan. Boskoop, 1 ten anker Caripito. Breda, 29 te Curasao n. Aruba. Bussum, 2 te Rastanura Caltex Nederland 1 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 1 perim n. Rastanura. Carnet ounkust, 29 ten anker Bonnyrivter na Port Harcourt. Cbaris. 29 90 m. n.n.w. vvestp. Cuba n. La Guairu Clavella, 2 te Townsville. Cradle of Liberty, 1 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Dalerdijk, 1 te Rotterdam. Delfshaven, 2 te Rotterdam. Dinteldijk, 30 v. Los Angeles n. Panama. Eos, 30 v. Rotterdam n. Tunis. Esso Den Haag pass. 30 zuid Kreta n. Sidon. Esso Nederland. 30 v. Mena Al Ahmadi n. Suez. Etrema, 2 te Piraeus verw. Friesland SSM, 1 te Rotterdam. Gaasterkerk, 30 v. Port Said n. Genua. Gaasterland. pass. 1 Finisterre n. Rio de Janeiro. Ghanakust, 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Giessenkerk, 2 v. Aden n. Suez. Graveland, 30 te Amsterdam. Groote Beer, 7 te Aden verw. n. Triëst. Gloria Maris, 1 v. Rotterdam n. Beirouth Guineekust, 1 te Le Havre. Hathor, 1 te Amsterdam. Hera, 1 60 m. w. Ushant n. Amsterdam. Hestia, 30 v. Amsterdam n. Curagao. Iberia, 30 te Rotterdam. Jagersfontein, 2 te K'stad, 6 te P. Elizabeth verw. Joh. v. Oldenbarnev., 3 te Suez, 13 te A'dam verw. Kalydon, 2 te Fao. Kara, 2 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Kinderdijk 30 v. New York n. Antwerpen. Kosieia, 1 te Curagao. Kota Baroe, pass. 1 Guardafui n. Belawan. Kryptos, 1 te Buenos Aires verw. Laagkerk, 1 v. Genua n. Port Said. La wak, pass. 1 Guardafui n. Djibouti. Limburg, 30 te Tandjong Mani. Loosdrecht, pass. 1 Ouessant n. Hamburg. Maas, 2 te Beyrouth. Maasdam, verm. 8 v. Rotterdam n. New York. Maashaven, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Malea, 2 te Yokohama Mapia, 1 te Philadelphia. Meerkerk, 30 v. Amsterdam n. Las Palmas. Mentor, 1 te Puerto Cabello verw. Merwelloyd, 1 te Djeddah. Naess Comander, 1 v. Fawley n. Tripolis. Nestor, 30 v. Amsterdam n. Trinidad. Noordam, 2 v. Rotterdam te New York verw. Notos, 29 v. Malta n. Alexandrië. Oldekerk, 30 v. Suez n. Djibouti. Ondina, 2 v. Singapore n. Niigata. Onwerkerk, 1 te Hongkong. Oranje, verm. 3 v. Tandj. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein, 12 te Las Palmas verw. n. A'dam. Oranje Nassau, 10 v. Pto. Limon te A'dam verw. Oranjestad, 2 te Amsterdam. Peperkust, 29 30 m. z.z.w. Dakar n. Amsterdam. Pieter S, 1 te Rotterdam. Prins Frederik Hendrik, 1 te Rotterdam. Prins Frederik Willem, 1 v. Montreal n. R'dam. Prins Willem, 1 te Ceuta. Prins Willem II, 1 te Rotterdam. Prins der Nederlanden, 4 te Trinidad verw. naar Pto. Limon. Pygmalion, 30 v. Pto. Cabello n. Aux Cayes. Raki, 1 te New Orleans v. Houston. Rempang, pass. 1 Finisterre n. Antwerpen. Ridderkerk, 2 te Aden. Rita, 2 te Pladju verw. Roggeveen, 3 te Auckland verw. Rijndam, 1 v. St. Thomas n. Dominica. Rijnkerk, 2 te Port Said. Samarinda, 30 v. Port Tahsis n. Vancouver. Schie, 2 te Amsterdam. Sibajak, 1 te Wellington, 6 te Sydney verw. Sliedrecht, 1 te Rotterdam. Solon, 27 v. New Orleans n. Mobile. Stad Alkmaar, pass. 1 Finisterre n. Emden. Sloterdijk, 2 te Rotterdam. Soestdijk, 1 v. Antwerpen n. New York. Stad Amsterdam, 2 te Las Palmas. Stad Gouda, 30 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Maassluis, verm. 2 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 1 te Narvik. Stad Utrecht, 1 v. Emden n. Narvik. Statendam, 1 v. Southampton n. New York. Stentor, 1 v. Guanta n. Carupano. Straat Lombok, 2 te Mauritius. Swartenhondt, 2 te Gorontalo v. Penotu. Talisse. 1 v. Port Said n. Napels. Tawali, 1 v. Rotterdam n. Port Said. Telamon, pass. 29 z Jamaica n. Mobile. Ternate, 30 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Theobaldius, 6 te Dakar verw. Trajanus, 1 te Rotterdam. Tjibodas, 2 te Yokohama verw. Tjisadane, 2 te Kaapstad. Van Noort, 30 v. Panaruhan n. Tientsin. Vasum, 2 te Port Said. Waal. 1 v. Izmir n. Wismar. W. Alton Jones, 1 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Waterland, pass. 1 Recife n. Rio de Janeiro. Waterman, 4 v. Rotterdam te Sydney verw. Westerdam, 2 v. New York te Rotterdam verw. Westertoren, 1 te Singapore. Willem Ruys, verm. 2 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 1 v. Demerara n. Paramaribo. Witmarsum, 2 te Houston. Wonosobo, 1 te Karachi. Zuiderkerk, 2 te Fremantle. KLEINE VAART Atlas, 1 35 m. n.o. Wight n. Antwerpen. Bab T, 29 v. Hernosand n. Hudiksvall. Boreas, 29 te Alicante n. Malaga. Eljo, 30 te Antwerpen. Elsa, 29 v. Antwerpen te Munksund. Flevo. 29 v. Aarhus n. Amsterdam. Ilias, 29 te Mutzuna n. Piraeus. Insp. Meilama. 1 200 m. w. Skagen n. Irvine. Joost, 29 v. Skoghall n. Zaandam. Kaap Falga, 27 v. Mantyluoto n. Zaandam. Kaap St. Vincent. 29 Kiel gepass. n. Ostrand. Marianne, 1 50 m. z.w. Thyboron n. Gothenburg. Midas, 29 v. Gothenburg n. Halmstad. Nero, 29 te Amsterdam n. Hamburg. Pavo. 29 Brunsbiittel gepass. n. Zaandam. Phidias, 29 v. Livorno n. Napels. Plato, 29 v. Amsterdam n. Bordeaux. Ponza, 28 v. Gent n. Stockholm. Strabo, 29 v. Rotterdam n. Ceuta. Tilly, 25 v. Ostrand te Stocka. Westerdok, 1 dw. Southend n. Londen. SLEEPVAART Barentsz Zee. 27 v. Montevideo n. Orange. Clyde, 25 v. Hampton Roads n. New York. Cvcloop, 2 te l.Tmuiden. Friesland, 2 240 m. z.z.o. Kingston n. Trinidad. Gele Zee, 29 v. Las Palmas. Hudson. 2 90 m. o.z.o. Kp. Bon n. Nemours. Loire. 2 v. Port Said n. Tandjong Priok. Noordzee, 2 250 m. n.o. Madeira n. Port Harcourt. Oceaan, 2 200 m. mo. Providence n. Ravenna. Oostzee, 29 v. Orattge n. Nueva Palmira. Poolzee, 2 250 m. n. Demerara n. Freetown. Thames. 2 v. Aden n. Europa. Titan, 30 v. Rotterdam n. IJmuiden. Tyne. 2 te Alexandrië. Witte Zee, 2 te Sorong. Zeeland, 8 800 m. n.n.o. Bermuda n. Genua. OFFICIcLE PUBLICATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen diP 3 december 1957 voor le oefening onder wapenen komen, worden een aantal e\trs treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtina» moeten van deze treinen gebruik maken daartoe op een zodanig tijdstip van hit" woonplaats vertrekken, dat zij op het hf trokken station aansluiting hebben od h voor hen bestemde trein. De dienstph„htj2cn5 die in verband met hun plaats van vertr^ of bestemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen moeten ingevolge hun lastgeving rei?en met eerstvolgende reisgelegenheid na 06.39 uur Extra treinen: AmsterdamBergen on Znnm. Amsterdam CS v. 8.54, Sloterdijk v gJ Haarlem v 9.14, Leiden v. 9.41, Den Haae i-K v. 9.57, Oudenbosch v. 11.07, Roosendaal v 11.17, Bergen op Zoom a. 11.28. Rotterdam- Bergen op Zoom: Rotterdam CS v. 9.48 RnT terdam Blaak v. 9.52, Rotterdam Zuid v'. She" Dordrecht v. 10.08, Roosendaal v. 10.35, Bergen op Zoom a. 10.46. Rotterdam—Eindhoven Rotterdam CS v. 8.52, Rotterdam Biaak V 8.56, Rotterdam Zuid v. 9.00, Dordrecht v 912 Lage Zwaluwe v. 9.22, Breda v. 9.36 Gi]ze' Rijen v. 9.45, Tilburg v. 9.56, Oisterwijk v 10.04, Boxtel v. 10.15, Eindhoven a 10,30 RotterdamAmersfoort: Rotterdam CS v 9.25, Rotterdam Noord v. 9.32, Gouda v 945' Woerden v. 9.56, Utrecht v. 10.19, Amersfoort a. 10.37. Den HaagEde: Den Haag SS v 9 27 Voorburg v. 9.32, Gouda v. 9.50, Woerden v. 10.01, Utrecht v. 10.19, Ede a. 10.44 Am. sterdamEindhoven: Amsterdam CS v. 935 Amsterdam Muiderpoort v. 9.42, Amsterdam Amstel v. 9.46. Utrecht v. 10.17, Geldermalsen v. 10.39, 's-Hertogenbosch v. 11.02, Vught v 11.08. Eindhoven a. 11-30. Leeuwarden—Vughl- Leeuwarden v. 8.41, Heerenveen v. 904 Steenwijk v. 9.23. Meppel v. 9.35. ZwolleV 10.15. Amersfoort v. 11.18. Utrecht v, 11.47 s-Hertogenbosch v. 12.30. Vught a 12.35 GroningenBergen op .Zoom: Groningen v 8.43, Assen v 9.04. Hoogeveen v. 9 25 Mep pel v. 9 40. Zwolle v 10.02, Amersfoort v 10.57. Utrecht v. 11.28, 's-Hertogenbosch 7 12.05. Tilburg v. 12.23. Gilze-Rijen v 12.32 Breda v. 12.42, Roosendaal v. 13.19. Bergen op Zoom a. 13.30 Nijmegen—Bergen op Zoom' Nijmegen v. 9.54. 's-Hertogenbosch v 1041 Tilburg v 11.06. Breda v. 11.25. Roosendaal v. 11.47. Bergen op Zoom a. 11.59 Zwoile- Roermond: Zwolle v. 10.06. Deventer v. 10.32 Zutphen v. 10.48. Arnhem v. 11.21. Nijmegen v. 11,43. Blerick v. 12.34. Venlo v. 12 38 Roer mond a 1? 59. De heer en mevrouw VAN HASSELT-PICHON geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter JOHANNA WILHELMINA Oosterduinweg 248, Aerdenhout. 30 november 1957. Heden overleed in het rusthuis W. I. K. te Haar lem in de ouderdom van 93 jaar onze geliefde tante mejuffrouw JOHANNA BERENDINA BRUYN oud-lerares a. d. Kweek school voor Onderwijze ressen te Arnhem 's-Gravenhage, 30 nov. '57 Laan v. Meerdervoort 938 Uit aller naam: Ir. G. Th. Bruyn. De overledene is opge baard ir. de rouwkamer van Diemenstraat 167. te Den Haag.- Bezoek van 95 uur. De begrafenis zal plaats Vinden donderdag 5 'de cember op de begraaf plaats Nieuw Eykenduy- nen te 1 uur. Vertrek van de rouwkamer te 12.30 u. Voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden van mijn lieve vrouw, moe der en oma betuigen wij onze hartelijke dank. I. ROOSE. Vooruitgangstraat 113 rood. E. Fraenkel Tandarts, Gasthuissingel 2 De gehele maand december AFWEZIG 5 december is het óók feest voor uw hond! Geef hem Y*\ BONZO 70 ct. per pak De Begraafplaats „JV esterveld" (gemeente Velsen) zendt aan belangstellenden op aanvraag gaarne gratis brochure met uitvoerige inlichtingen omtrent het verkrijgen van grafrechten voor onbepaalde tijd. Aanvrage te richten aan Hoofdkantoor van de N.V. Begraafplaats „Westerveld" Rokin 1$, Amsterdam. Telefoon 3.20.63. OPROEPING aan aandeelhouders in de N.V. Kweekerij Insulinde, gè vestigd te Heemstede, tot het bijwonen van een alg. ver» van aandeelhouders, te hom den op maandag 9 dec. a.s' v.m. II uur ten kantore van Nots. A, W. Voors te Heem stede. Aan de orde komt de benoeming van een directeur ANEGANG 14 (naast C. A.) betrouwbare BALLPOINTS lekken niet, schrijven zuinig o.a. BIC van 60 en 75 ct. de beroemde ZWEEDSE BALLOGRAF van 1.95 tot 9.50 en de PARKER JOTTER. Zeer apart mo del DAMES-BALLPOINT f 2,90. VULPENNEN. IREUKLOZE GROENE PASTILLES! Gratis rijwielstalling ALLE MODELLEN uit voorraad of op korte termijn leverbaar. Aanschaf vóór verhoging weeldebelasting bespaart u 8 A 12% Prijzen Incl verwarming, nu nog R4 STANDAARD vanal 4450. R4 LUXE vanai f 4850.— DAUPHINE vanaf f 5860.— FRéGATE vanaf 8270.— DAUPHINOISE (stationcar) f 5160.— Op alle modellen 6 mnd garantie Inclusief arb loon. HOGE PRIJZEN U1-5.)0,? 2242 7275 14989 19228 L,no 2193 4 029 6043 9153 9681 12397 a< om o 9. A200 1043 3034 4470 5175 6048 0800 7292 743'< 8919 9191 9104 18472 19297 21627 1 14041 14091 15475 lb0i8 16030 16779 17257 18352 777 2147 3032 4021 954 5048 6028 7184 755 8132 674 9074 10066 601 11U07 960 142 173 856 892 235 259 123 163 026 160 992 082 127 104 119 222 36S 791 801 153 267 935 958 644 727 080 092 649 686 029 085 210 263 947 999 430 431 246 267 384 446 147 518 186 330 389 402 810 282 369 987 735 935 103 208 713 767 257 312 PRIJZEN VAN ƒ80.— 12168 278 295 597 751 13011 057 174 490 696 836 14038 250 277 15029 104 185 988 990 10007 076 172 650 672 676 17213 260 368 948 18150 178 217 19019 040 179 824 886 910 20330 3; 380 855 862 888 21007 038 053 637 696 763 1052 076 152 337 355 415 558 568 624 742 746 753 2006 055 075 203 286 300 557 571 575 857 872 883 3045 094 116 180 192 203 421 451 479 826 829 838 4006 012 013 244 266 315 700 709 765 957 990 991 6026 100 121 457 462 478 736 782 848 6009 011 012 217 313 344 585 639 651 883 935 967 7023 030 055 220 231 260 383 407 409 581 612 622 882 959 970 8001 014 020 149 163 164 422 432 440 534 642 652 852 858 865 9007 128 192 329 338 348 612 622 666 926 949 957 10019 032 104 366 393 403 562 579 604 813 843 844 954 974 978 L1003 028 046 333 464 495 631 643 649 876 927 187 265 419 462 662 663 761 775 083 109 336 338 603 627 890 917 118 142 204 235 498 552 842 877 024 025 316 507 811 821 161 169 528 599 902 923 027 035 363 397 680 704 975 977 060 096 268 280 415 454 663 664 Q7^ 024 030 167 251 444 448 654 726 884 918 195 243 360 361 742 804 980 116 131 407 425 647 681 848 880 982 103 129 565 570 706 712 270 330 334 388 507 449 509 559 800 335 433 709 721 950 698 802 878 887 930 533 761 983 992 999 790 814 957 408 662 714 720 730 403 557 597 613 637 981 335 340 412 438 502 905 395 559 571 652 807 NIE' 281 291 308 322 326 467 469 470 471 538 672 676 689 714 720 818 853 862 921 965 160 172 177 184 199 353 405 428 471 552 681 725 746 776 801 920 978 143 146 147 151 153 254 303 361 385 393 629 641 685 699 702 913 922 929 972 034 103 193 198 236 578 589 607 642 655 832 851 907 922 945 340 384 436 446 455 637 665 694 707 729 087 111 199 207 213 417 429 470 503 546 762 776 820 823 827 140 157 163 189 216 292 329 344 351 362 342 411 434 457 339 380 477 482 534 542 578 667 677 780 807 838 071 089 090 299 315 319 449 450 472 758 781 796 926 961 976 250 260 285 407 444 479 823 827 837 151 171 193 494 499 503 690 742 768 889 894 910 132 156 162 592 594 598 733 745 792 097 135 417 485 525 820 849 286 313 518 606 859 897 196 351 541 552 779 788 918 934 165 176 599 625 801 813 12082 271 695 795 923 13010 280 416 668 878 14005 247 570 717 964 15004 439 685 887 16022 173 436 710 925 17027 435 795 990 18045 280 473 731 960 19024 155 393 829 20050 279 556 856 21008 281 625 856 192 291 989 997 481 540 204 390 207 220 940 952 404 475 301 526 235 327 420 536 898 921 143 255 980 185 195 395 452 717 723 812 814 113 222 349 358 468 489 795 805 943 024 053 321 3-16 613 619 814 832 198 228 514 543 758 762 940 943 044 053 228 239 535 558 801 820 954 955 150 151 508 566 862 869 098 158 289 292 707 708 799 804 939 987 016 056 290 294 440 450 680 778 887 909 007 009 309 314 574 607 776 779 968 121 178 446 482 690 732 889 936 025 042 180 204 478 496 718 768 934 942 096 143 466 481 823 837 054 057 069 166 167 183 318 354 383 422 429 433 474 511 544 556 580 594 748 752 785 S22 857 876 641 706 409 474 233 397 486 512 648 727 429 503 573 586 957 324 562 202 221 473 538 749 753 839 230 233 362 363 551 582 815 828 062 065 373 437 628 653 841 856 240 267 557 564 768 775 950 958 078 13S 243 279 586 587 824 872 156 165 663 671 874 899 036 058 222 261 466552 860 895 082 088 300 304 602 613 902 904 011 024 316 327 632 638 864 870 065 084 280 293 565 579 923 977 102 110 338 371 614 649 911 951 074 085 376 388 649 727 888 898 109 128 300 334 594 628 112 113 418 423 701 750 953 986 127 133 408 420 758 772 956 984 496 524 593 443 452 471 768 973 574 580 824 466 605 649 569 626 932 875 585 678 693 690 753 802 590 609 635 228 257 262 561 600 692 759 784 787 860 895 909 254 271 272 375 393 404 606 618 638 834 845 861 129 155 157 451 528 562 659 694 710 857 876 947 300 330 398 576 590 630 778 805 811 989 147 152 157 301 371 376 608 625 642 S80 889 918 198 228 262 680 744 786 937 93S 945 184 213 261 437 444 470 598 658 729 912 913 940 136 147 154 347 385 392 644 648 771 189 219 248 450 463 526 756 785 852 148 149 264 468 551 617 798 819 823 9S9 VERBETERING Prijzen van 80.—: toevoegen 1333, 8361 en 12828.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 12