Horen en zien EEN WOELIGE TIJD f. I Agenda voor Haarlem Het prinsje, dat niet lachen kon s ANDREA Kort en bondig AAMBEIEN 4 Radio - televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Hollandse liedjes Franse chansons Sinterklaas in Kaas? dommeer met KAAS Hammarskjoeld confereert in Jordanië's hoofdstad Israel maakt melding van twee grensincidenten GROTE C RON Jé- ACTIE met ƒ10.000.- AAN CADEAUX! De radio geeft dinsdag T elevisie programma Adenauer stelt bezoek aan Londen wegens ziekte uit I on Brentano gaat nu met professor Hallstein Dibelius lucht zijn gemoed over de spoetnik THEEBEURZEN en -MUTSEN Loswerkman „inde" luisterbijdragen Uitslag prijsvraag van de Kinderboekenweek ONS VERVOLGVERHAAL DOOR WERNER STEINBERG K i I I A AND AG 2 DECEMBER 195 7 ADVERTENTIE Dankzij een plezierige modus van sa menwerking kon het VARA-programma „Pension Hommeles" jongstleden zater dag in de V.P.R.O.-uitzending worden op genomen. hetgeen wel bevorderlijk was voor het behoud van althans enige con tinuïteit. Overigens mag men zich afvra gen of het niet verstandiger ware ge weest tot een andere verhuizing te be sluiten, namelijk naar een doordeweekse avond. Het gevaar lijkt immers niet denk beeldig, dat deze muzikale komedie in afleveringen van de succesrijke combina tie Annie Schmidt, Wim lbo en Cor Le- maire afglijdt in de richting van de pret- makerij, die men nu eenmaal verwacht in het amusementsbedrijf. Uiteraard moet de televisie rekening houden met de voorkeur van het betalende publiek, die in het weekeinde duidelijk is gericht op het spectaculaire en op de gezellig heid. En nu kan men „Pension Homme les" langdurig voortzetten als een soort revue van pretentieloos divertissement, daarmee zou tekort worden gedaan aan de ..betere" mogelijkheden van de samen stellers. Van deze toegevendheid aan de lolbe- hoefte was reeds vrij veel te merken: al lerlei gooi- en-smijtklucht-effecten kwa men in de plaats van fijnzinniger humo ristische uitwerkingen, waar de dwaze situaties aanleiding toe boden: de huis- vrouwengvmnastiek, de stortvloed van bonbons, het kliederen met grondstoffen voor zogenaamde schoonheidsmaskers. Nu kan men wel zeggen: op die manier is de parodie in het visuele getrokken, maar daarmee wordt de geestige macht van het woord gekortwiekt. Intussen was de uitzending aardig genoeg, vooral dank zij de knap volgehouden vaart en een paar korte, pakkende liedjes. Voor een groot deel van het welslagen moet regisseur Erik de Vries worden geprezen, die een bewonderenswaardige afwisseling (zon der rusteloosheid) en veel diepte in het beeld wist te brengen. Van de vaste me dewerkers excelleerden Mieke Verstraete, Maya Bouma (vooral in de gezongen ge deelten) en Donald Jones, bij wie zich dit keer Mary Dresselhuys als een koeter walende specialiste voegde. Met zijn presentatie van Charles Azna- vour was .egisseur Joes Odufré heel wat minder gelukkig dan een jaar geleden, toen hij Gilbert Bécaud voor de camera bracht Toen echter kon hij werken in de rustige beslotenheid van de studio, nu was het terrein van actie naar een rommelig podium in een zaal van hotel Hamdorff te Laren verplaatst. Franse chansonniers bieden met hun explosieve expressiviteit bijzonder dankbare, maar moeilijk te rea liseren kansen. In dit geval werd de aan dacht voortdurend afgeleid door overbe lichte musici tegen een wazige achter grond. Uiteraard kan men niet drie kwar- tier achtereen een solist in close-up op het scherm brengen, maar wij hadden toch de indruk dat deze zeer persoonllijke artiest, met een geheel eigen stijl, gerust wat dichter benaderd mocht worden! De rusteloosheid van het geheel werd nog vergroot door de zichtbare nervositeit van de als interviewende gastvrouwe funge rende actrice Karen-Else Sluyzer, die met machteloze armgebaren telkens haar zin nen onafgemaakt liet en te dikwijls in her halingen verviel. Maar enfin, de kennis making met Aznavour de hese trouba dour van de liefde in alle vormen en ver mommingen was ondanks alles de moei te waard. Een woord van hulde voor de actuali teit van het journaal met de laatste berichten over de gebeurtenissen in In donesië en de gezondheid van president Eisenhower mag niet ontbreken. Beeldschermer ADVERTENTIE Neen, lieve kinderen, hebt geen vrees; de Goede Sint Is niet overgestapt op kaas. Pepernoten en suikergoed hebben niet afgedaan. Toch, het is geen gek idee op 5 december eens een stukje verrukkelijke, hartige hollandse kaas te presenteren. A propos, kent U het Kaasreceptenboekje? Vraag het aan Uw winkelier (25 ct.) of schriftelijk (25 ct. postzegel bijsluiten) aan Het Nederlands Zuivelbureau, Cort van der Lindenstraat 7. Rijswijk. (Z.H.). Publthiil* »«n h«» N«d. Zuivelbureau 53 AMMAN (Reuter) De secretarls- Doet uw voordeel, koopt in de CRONJéSTRAAT en het JULI AN A PARK! HILVERSUM I 402 M. 7.00- 24 00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7 10 Gram. 7.45 Morgenge beden lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8 15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12 00 Angelus. 12 03 Metropole orkest, en soliste. 12.30 Land- en tumb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13 20 Platennieuws. 13.25 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de plat telandsvrouwen. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekcnlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Nederland en de wereld: Leo 't Hart: Een Nederlands journalist in Australië. 18.00 Lichte muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 18.50 Gelooft u in een politieke Sinterklaas, caus. 19.00 Nieuws 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19 35 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Hulp aan Hongarije, rep. 20.50 Godsd. progr. 22 15 Gram. 22 35 De Radiokokter. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Nouveaulé's. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO. 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw 6.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel en zang. 11.30 Pianorecital 12.00 Amus muz 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Promenade ork, 13.00 Nieuws. 13.15 Meded of gram. 13.20 Dans- muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Fluit en piano. 15 30 Voor de zieken. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij. caus. 17.30 Metropole ork. 18 00 Nieuws. 18.15 Act. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters 19.05 Meisjeskoor. 19.20 Volksmuz met coram 19.40 Caus. over de AVRO- fotowedstrijd. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 Pianorecital. 22.35 Muz. caus. 22.55 Ik geloof, dat.., caus. 23 00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York cal ling. 23.21—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.- kron. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.30 Idem. 17.00 Nieuws. 17.10 Hoornkwart. 17.30 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd 13.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Caus 20 00 Voor de vrouw. 21.00 Omr.ork 22.00 Nieuws. 22.11 Belg. muz. 22.30 Zangrecital. 22.55 -24.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20 30 Journ. en weerber. VARA: 20.45 Kleine steden in Europa. 21.06 Film. BONN (Reuter) De Westduitse mi nister van Buitenlandse Zaken, Von Bren tano, zal woensdag en donderdag in Lon den besprekingen voeren met de Britse premier MacMillan en de minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd, nu Adenauer is verhinderd. Volgens een woordvoerder van het „Foreign Office" is het bezoek dat de Westduitse bonds kanselier aan Londen zou brengen hier mee niet van de baan. Staatssecretaris professor Hallstein zal Von Brentano vergezellen. Naar men meent gaat Von Brentano spreken over plannen voor de aanstaande NAVO-topconferentie in Pa rijs en vraagstukken die verband houden met het handhaven van Britse troepen in Duitsland. Volgens een woordvoerder van de Britse ambassade is er nog geen nieuwe datum voor het bezoek vastgesteld. Dat Adenauer nog vóór de topconferentie van de NAVO, die op zestien december te Pa rijs begint, naar Londen zal kunnen gaan, zei hij zeer onwaarschijnlijk te achten. Oorspronkelijk zou de bondskanselier van vier tot zeven december besprekingen met premier MacMillan hebben gevoerd. Men verwacht dat de bondskansielier over een dag of tien zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten, zodat hij ook de NAVÖ-conferentie zal kunnen bijwonen. (UP) Een officiële woordvoerder heeft zondag meegedeeld, dat er in de toestand van Adenauer een aanmerkelijke verbetering is ingetreden. Zijn tempera tuur is normaal, maar hij moet nog in bed Adenauers lijfarts, mevrouw Bebber-Buch. BERLIJN (UP) In zijn maandelijkse preek in de Mariënkirche in Oost-Berlijn heeft de Duitse evangelische bisschop Ot to Dibelius zondag het leven in Oost- Duitsland vergeleken met de tijd van kei zer Augustus in het Romeinse rijk, toen er ook mensen waren die zich afkeerden van God en geloofden in een nieuwe tijd van materialisme. Zo, aldus de bisschop is er in Oost-Duitsland een minderheid, die gelooft, dat de Russische kunstmaan het symbool is van een nieuwe tijd. Maar anderen, zo zei hij, behouden het geloof in God en hopen dat er „iemand zal komen om hen te bevrijden van de dingen die hen nu in verdrukking brengen". De kerk, aldus de bisschop, is zegevierend te voor schijn gekomen uit de strijd met het com munisme om de jeugd. „Wij hebben nu een jeugd, die een meer bewust geloof bezit dan wij zelf. toen wij jong waren", zo zei hij, „de jongeren verdiepen zich in de bij bel om hun geloof te versterken". De bisschop bad voor de rooms-katho- lieke studentenpastoor Siegfried Schmutz- ler in Leipzig, die vorige week tot vijf jaar gevangenis veroordeeld werd op de be schuldiging dat hij tijdens de Hongaarse opstand een studentenondergrondse ge organiseerd had. Volgens het Oostduitse blad „Neue Zeit" is de evangelische kerk een broeinest van de reactie, anti-socia- lisme en anti-democratie. blijven. Familiel' den kregen het verzoek het weekeinde niet op bezoek te komen. De artsen vrezen dat de 81-jarige bonds kanselier te zeer vermoeid zou raken. Het besluit om het bezoek aan Londen uit te stellen werd genomen op advies van ber-Buch. generaal van de UNO, Hammarskjoeld, is zondag te Amman aangekomen waar h(j besprekingen heeft gevoerd met de Jor daanse regering over de spanning aan de grens tussen Israel en Jordanië. Na zijn overleg met de Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken Rifai werd in een ge meenschappelijke verklaring gezegd dat er gesproken is over vraagstukken, die ver band houden met het versterken van de positie der Palestijnse bestandscommissie, waarbij vooral aandacht is geschonken aan het gebied van de berg Scopus, een Israëlisch „eiland" op Jordaans gebied. De besprekingen worden vandaag voort gezet, waarna Hammarskjoeld naar Da mascus zal doorreizen. NEW YORK (Reuter) Hammarskjoeld zei voor zijn vertrek uit New York opti mistisch te zijn over de uitslag van zijn missie. Hij zei goede reden te hebben aan te nemen, dat zijn missie nuttig zal blij ken te zijn. Hij verwacht niet een bezoek aan Cairo te brengen. (AFP) In welingelichte kringen te Amman wordt aangenomen, dat de Pale stijnse vluchtelingen in Jordanië Hammars kjoeld zullen voorstellen, hun vroegere bezittingen in Israel onder UNO-beheer te laten stellen. TEL AVIV (AFP/Reuter) Een Israë lische militaire woordvoerder heeft mede- deeld, dat gewapende Jordaniërs in de nacht van zaterdag op zondag in het Is raëlische dorp Beit Govrin. 25 kilometer ten zuidwesten van Jeruzalem, handgra naten hebben gegooid. De wachters van het dorp, die hulp. kregen van een grens- patrouille van de politie, dreven de Jor daniërs over de grens terug. De overval zou het karakter hebben gehad van een actie door een zelfmoordcommando. Dit soort overvallen is sedert het laatst van het vorige jaar niet meer gepleegd. De woordvoerder maakt voorts melding van een Jordaanse beschieting van Israëlische arbeiders in de buurt van Ramat Rachel, ten zuiden van Jeruzalem. AMMAN (AFP) Een officiële Jor daanse woordvoerder verklaarde dat geen enkele eenheid van het Jordaanse leger in welk deel ook van het Jordaans-Israe- lische grensgebied een aanval heeft uitge voerd. Nieuwe dollars Te Amman is officieel medegedeeld dat de Amerikaanse regering Jordanië tien miljoen dollar ter beschikking heeft ge steld voor economische hulpverlening. De Verenigde Staten hebben Jordanië tot nu toe in totaal veertig miljoen dollar verschaft, sinds Egypte en Syrië hebben geweigerd hun aandeel in de hulp, die deze landen en Saoedi-Arabië Jordanië hebben toegezegd, nadat dit land had ver klaard de jaarlijkse Britse financiële steun niet meer op prijs te stellen, te zullen ver lenen. Toen op een dag. bleiden de mensen in de stad staan om te luisteren naar wat een omroeper te vertellen had. De man luidde een rinkelende bel en las toen zijn bood schap op van een papier. En wat die boodschap dan wel inhield? Wel, de hofmaarschalk riep iedereen op, die grappen kon maken, leuke gezichten kon trekken of wat ook. En wie prins Hal'owin aan het lachen kon maken, zou duizend gouden daalders ontvangen als beloning! ADVERTENTIE Gr. Houtstr. 163, Tel. 12593, Haarlem De 28-jarige loswerkman P. H. uit Woensdrecht heeft zich enige weken in west-Brabant bezig gehouden met het „in nen" van luisterbijdragen. De man gaf zich uit voor een controleur van de P.T.T. inzake luistervergunningen. Hij inde het achterstallige geld en gaf in ruil daarvoor een stempeltje op de luisterkaart. De rijks politie heeft de man te Huybergen gear resteerd, nadat een inwoonster uit Roo sendaal na het bezoek van de „controleur" argwaan had gekregen. Aan de affiche-prijsvraag voor kinderen van zes tot veertien jaar uitgeschreven ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1957, hebben ongeveer tweeduizend kin deren deelgenomen. Det jury, bestaande uit mejuffrouw P. Augustin en de heren M. Koornstra, G. Lubberhuizen, J. M. Moorkerk, P. A. F. van Veen en J. C. van der Waals heeft de volgende prijzen toe gekend: eerste prijs een boekenbon van vijftig gulden, aan de zesjarige Folkert Haanstra in Meppel, tweede prijzen, boe ken bonnen van vijfentwintig gulden, aan de zesjarige Tanja Meyer Ricard in Bla- ricum, de achtjarige Sander van de Kerke in Amsterdam en de tienjarige Ali Hen driks in Meppel. Zeventi' kinderen kre gen een derde prijs, een jekenbon van tien gulden en vijftig kina ren een vierde prijs, een boekenbon van vijf gulden. TBC loterij. De trekking van de na- tionale loterij van de Vereniging tot Behar tiging der Belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland is vervroegd geschied. De hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers 24605 (een woninginrichting), 3577 (elek- trische naaimachine), 52908 (elektrische wasmachine) en 63588 (bromfiets). Over de brug:: Tot zondagmiddag vier uur verwerkte de nieuwe Rijnbrug bij Rhenen, die woensdag opengesteld werd reeds 13.000 auto's. Van Zondagochtend 7 uur tot zondagmiddag 4 uur tikten precies 1800 auto's het apparaat af, dat tot 11 de cember op de brug aangebracht is. Opstop, pingen kwamen echter niet voor. Hier feestvieren. Sinterklaasliedje* weerklonken over het water, toen zater dag het s.s. „Maasdam" van de Holland- Amerika-Lijn uit Canada en Amerika te Rotterdam arriveerde. De meesten van de 700 passagiers waren emigranten, die zich een reisje naar hun vroegere vaderland kunnen permitteren en hier de komende feestdagen komen meemaken. Om de kleintjes te plezieren waren Sinterklaas en Zwarte Piet in Hoek van Holland aan boord gekomen. 150.000. Zaterdagmiddag passeerde het 150.000ste schip van dit jaar Lobith, namelijk het Nederlandse motorschip „Mitropa 6" op weg naar Dordrecht Dit is de eerste keer in de ge. schiedenis dat een dergelijk groot aantal schepen Lobith passeerde. ADVERTENTIE Neem niet langer zo - maar - vloeivraag uitdrukkelijk om Mascotte. 13. Plotseling veranderde hij van onderwerp: „Goed. la ten we er niet verder over praten. Je bent mijn neef en ik wilde 't je alleen maar eons even zeggen. Denk er maar eens over na. Ik heb grote ervaring. Zo zo, dus in Düsseldorf gaat het slecht? Is dat soms de oor zaak van je hoofdpijn?" Harry stond langzaam op en keek zijn oom ernstig aan. Hij antwoordde: „In mijn brieven aan thuis ver tel ik leugens. Mijn moeder is bezorgd over mij en ze heeft het in Düsseldorf niet gemakkelijk. Daarom schrijf ik haar steeds, dat 't met mij heel goed gaat, dat u en tante Betty eig aardig voor mij bent, dat ik veel bij u aan huis kom.." Opnieuw voelde hij de stekende pijn bij zijn slapen en even was 't alsof er een sluier voor zijn ogen viel. Salomon Heine bleef lange tijd zwijgen. Tenslotte zei hij kortaf: „Mijn vrouw heeft mij verzocht je een uitnodiging over te brengen, om morgenavond in Ot- tensen te komen. Zorg dat je er behoorlijk uitziet, we hebben voorname gasten." Hij lachte even droog. „Graaf Blücher zal er ook zijn, je zult hem leren kennen, misschien is dat van belang voor je." Harry keek zijn oom verrast aan. „Dus tot morgen in Ottensen. Hirsch zal je wat ^xtra geld geven. Ik zal hem op de hoogte stellen. De mensen moeten niet beginnen te kletsen Harry gaf zijn oom een hand, het duizelde hem, hij wilde een woord van dank uitspreken. Salomon maakte een afwerend gebaar. „Schei uit! Anderen zeggen ook niets, maar nemen alleen het geld!" HOOFDSTUK VII. Het was stil gedurende het avondeten in Otten sen. Salomon Heine hield er niet van, dat er aan tafel werd gesproken. Hij at heel langzaam, de spijzen ge nietend. Hij dacht thans niet meer aan zaken. Die hoor den hier niet thuis. Hier heerste zijn vrouw Betty, die hij innig liefhad, voor zover liefde bij deze koele, verstandelijke man mogelijk was, en hier waren zijn kinderen, die hem opeisten. Hij was heel trots op zijn kinderen en vond het amusant in hen eigenschappen van hemzelf en van zijn vrouw te ontdekken. Ook vond hij het onderhoudend om met hen te praten en hun verstand te toetsen. Kinderlijk verheugd was hij, als ze hem wisten te overtroeven. Zijn lieveling was Amalie. Hier buiten, in Ottensen, kwam hij tot rust. Hij was trots op het prachtige landgoed, de mooie in richting van zijn huis en de vele kunstschatten, welke hij door eigen arbeid had verworven. Hij zei: „Ik heb Harry uitgenodigd. Ik denk, dat hij geen slecht figuur zal slaan. Hij ziet er wel' knap uit, misschien iets té week, iets té bleek, bijna zieke lijk, zou men zeggen. Hij vertelde me, dat hij veel last had van hoofdpijn. Ik heb Aron Hirsch opdracht ge geven, hem wat meer geld ter beschikking te stellen, opdat hij wat voor zijn gezondheid kan doen. Hirsch is niet enthousiast over Harry. Volgens hem is hij <^en dromer en heeft weinig belangstelling voor zaken. Hij moet, geloof ik, eens goed wakker geschud wor den" Betty Heine knikte en glimlachte. Misschien zou Amalie hem een en ander kunnen leren." Amalie keek op van haar bord en er kwam een spottend lachje om haar mond. „Ik deug niet als op voedster, moeder, evenmin als kindermeisje. Ik ge loof. dat hij beide nodig heeft. Maar ik wel met ge noegen proberen hem een beetje vrolijker te maken." Harry was intussen één en al opwinding over de uitnodiging voor Ottensen. Ook dacht hij na over de woorden van Salomon Heine. Hij bekeek zichzelf aan dachtig in de spitgel en probeerde zijn gezicht te ver trekken totdat het geleek op dat van Salomon Heine, een man met succes in de wereld. Er werd op de deur geklopt, doch verdiept in zijn spel hoorde hij 't niet. Mathilde kwam het vertrek binnen en keek verwonderd naar zijn grimassen voor de spiegel. Even later kon ze haar lachen echter niet meer inhouden en barstte in schaterlachen uit. Harry keek verschrikt om, maar het meisje ziende, ont spande zich zijn gezicht en werd hij weer de gewone Harry Heine, de jonge neef van de grote miljonair, die nog heel veel moest leren, voordat hij 't ook zover zou brengen... Hij voelde zich overmoedig en pakte het nog steeds giechelende meisje beet, om enkele danspassen met haar te maken. Dit gelukte echter niet erg, want het meisje hing zwaar in zijn armen en legde haar hoofd tegen zijn borst. Hij bezon zich, liet haar los en liep naar het raam. Het meisje zei plagend: „Duizelig, monsieur Heine? Ja, als de meisjes u nalopen, dan voelt u zich duizelen, hè? Geen wonder, dat ze u na lopen, met zo'n rijke oom...!" En met een uitnodi gende blik in haar blauwe ogen voegde ze eraan toe: „O, monsieur, ik zou toch zo graag eens gaan dan sen! We zouden kunnen dansen tot een uur of 2, en dan gaan wc naar huis, o, en dan..." Harry voelde haar onuitgesproken belofte. „Ik heb geen geld", zei hij kortaf. Even scheen het meisje uit het veld geslagen te zijn, maar dan antwoordde zei: „Mijn moeder leent u dat graag, u bent niet voor niets de neef van Salomon Heine. Ik ben ééns in Ottensen geweest. Allemensen, wat was 't daar mooi! Wat zou ik graag iD zo'n huis wonen en in zo'n park wandelen. Hebt u in Düsseldorf ook zo'n mooi huis en zo'n tuin?" Hij keek haar hooghartig aan. „Lieve kind, wat is Hamburg nu vergeleken bij Düsseldorf! In Düsseldorf hebben we in de bomen van onze tuin ter verfraaiing gouden ballen hangen, waarin de zon schijnt. Zó groot...! Hij maakte een gebaar met zijn handen om de grootte aan te duiden. Het meisje scheen onder de indruk te zijn. „Ik wil nu graag alleen zijn, ik heb nog veel te doen, ik moet morgen naar mijn oom in Ottensen. Mathilde knikte, opeens verlegen, en trok zich terug. Harry keek peinzend uit het raam. Die goede Mathilde ze scheen zijn verhaal over Düsseldorf ern stig te nemen! Een ander beeld kwam voor zijn ogen: een spot tend, hooghartig gezichtje, dat hem overal vervolg de. Amalie, de onbereikbare... Eigenlijk was zij voortdurend in zijn onderbewust zijn aanwezig. Haar gezichtje dook ook voor hem op gedurende een ernstig gesprek met Aron Hirsch, waar in deze hem weer allerhand nieuwe zakelijke dingen trachtte bij te brengen. Terwijl hij de stem van Hirsch eentonig hoorde voortzeuren, trachtte hij zich duidelijk die eerste dag in Ottensen voor de geest te halen. Verstrooid krabbelde hij enkele woorden op een velletje papier. (Wordt vervolgd) A w. ADVERTENTIE SCHROMPELEN WEG Pijn en jeuk verdwijnen bloeden houdt op De weienschap heeft thans een nieuwe In heiende substantie ontdekt met de 'k verbazingwekkende eigenschap de aambeien eenvoudig te doen wegdro- v Sn - pjjn verdwijnt, bloeden houdt op v lfs in de meest hardnekkige ge- vallen schrompelen de aambeien ineen, zó afdoend dat ze thans geen probleem meer zijn. Het geheim zit in het weefsel vernieuwende Bio-Dyne Deze stof wordt thans toegepast ln de 5J nieuwe SPERTI-zalf. zacht en des- Li infecterend. Voor veilige, recht- streekse behandeling van aambeien, ft zonder verdovende middelen, een tube SPERTI 4 f. 3.30 9 MAANDAG 2 DECEMBER Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie met „Tartuffe", 20 uur. Minerva Theater: Toneelgroep „Puck" met „Taloelah", 20.15 uur. FILMS: Cinema Palace: „Heerser zonder kroon". 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „The true story of Jesse James", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido theater: „De woeste ling", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Thea ter: „De wolvinnen", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Monpti", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „John ny Guitar", 18 jaar. 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De halfbloed van Saigon", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN: Brinkmann (Houtplein). De afdelingen Haarlem. Bloemendaal en Heemstede van V.V.D. houden een bijeenkomst. Drs. H. A. Korthals spreekt over „Westeuropese sa menwerking". 20 uur. Zang en Vriendschap: Geestelijk Cen trum: „De grotere wereld". Adventtoe- spraak, 20 uur. Begijnhofkapel: Interkerkelijk-Evange- lisatie-comité, spreker ds. J. Kroon, over het onderwerp: „Maankunstmaan", 20 uur. DINSDAG 3 DECEMBER Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie: „Tartuffe", 20 uur (abonnements voorstelling). Rembrandt Theater: Veertig minuten mimische parodieën door Rob van Reyn, Pauze-Theater: 12.40-13.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: Huls Van ïk>oy: Reprodukties naar wer ken van klassieke moderne meesters (10- 12.30 en van 13.30-17 uur. Galerie Espace: Schilderijen en goua ches van Jules Chapon. 11-17 uur. FILMS: Cinema Palace: „Heerser zonder kroon" 14 jaar, 14-16.15, 19 en 21.15 uur. Fran* Halstheater: „The true story of Jesse Ja mes", 14 jaar, 14.30 en 20 uur. Lido Thea ter: „De woesteling", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De wolvin nen", 18 jaar. 14, 19 en 21.15 uur. Rem brandt Theater: „Monpti", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Johnny Guitar", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De halfbloed van Saigon", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6