GLASPLATEN KOK NORD-MENDE TELEVISIE Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren Zoekt u een drukker FLITSER Adverteert in dit blad BIEDEN DRIEDUBBELE ZEKERHEID TEGEN SLIJTAGE meer zekerheid door U kunt alles doen met^ KRUISWEG 50 - HAARLEM DINSDAG 3 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COtJRANT Hoessein wil bemiddelen in Spaans-Marokkaans conflict Spaanse troepen in een hachelijke positie? Politie ontdekt vreemde dingen bij puzzel-organisatie Veroordeeld wegens grove schuld aan dood van meisje Timmerman uit Middenmeer tot 10 jaar veroordeeld Radio-Moskou zwijgt over raket van spoetnik I Bij Hamburg is een stuk metaal neergekomen Eisenhower in Washington bij kabinetszitting Hij hoopt heden Congres- leiders te ontmoeten Brits Noord-Borneo is op zijn hoede Nederlands telegram van deelneming naar Djakarta Scheepvaart Welke energieke Dame of Heer <^voeC> Zwitsers postpapier KORSTJENS „U N I O N"'s BUREAU „UNION" laddervrije boord en teen rekbare boord en extra lengte superioriteit van garen en perfectie in fabricage. Gaarne zal Uw winkelier ze U tonen AMMAN (AFP) Koning Hoessein van Jordanië heeft zijn bemiddeling aangebo den in het Spaans-Marokkaanse geschil over Ifni. De koning heeft tegenover de ambassa deur van Marokko en van Spanje de hoop uitgesproken, dat het conflict vreed zaam geregeld zal worden opdat aan de goede betrekking tussen Spanje en de Arabische landen geen afbreuk zou wor den gedaan. MADRID (Reuter) In officiële kringen in Madrid is meegedeeld, dat er bij een aanval op een Spaans konvooi in de Spaanse Sahara ten zuiden van de enclave Ifni zestien guerillastrijders om.het leven zijn gekomen en vijftig gewond. Bij het gevecht zouden voorts twee Spaanse sol daten gedood en vijf gewond zijn. Het konvooi is veilig op zijn bestemming in het binnenland aangekomen. IFNI. Bij de herovering door de Span? j aarden van de post Arbaa El Mesti is een Spaanse soldaat gedood. De guerillastrij ders, die in dit gebied waren doorgedron gen, zouden zware verliezen geleden heb ben. Volgens Marokkaanse persberichten is er hevig gevochten om Sidi Ifni, de grootste stad van de enclave. Volgens een verslaggever van de Britse Daily Express is de toestand van het Spaanse garnizoen hachelijk. Verscheidene bataljons worden uit Spanje in Ifni verwacht. Ook de meer naar het zuiden gelegen Spaanse Sahara- posten zullen worden versterkt. Diplomatiek Niettemin heeft men te Madrid de in druk, dat de Spaanse autoriteiten de na druk meer op de diplomatieke, dan op de militaire zijde van de incidenten leggen. De spanning, die tussen Spanje en Marokko was ontstaan, lijkt, na de terugkeer van de Marokkaanse ambassadeur en het on derhoud, dat hij met de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken De Cautiella heeft gehad, verminderd te zijn. Wel meent men dat de Spaanse regering voornemens is op de Kanarische eilanden militairen in reserve te houden, die bij eventuele toekomstige moeilijkheden in de Spaanse bezittingen in Afrika zouden kunnen optreden. (UP) De gouverneur-generaal van Spaans West-Afrika, generaal Mariano Ginez Zamalloa is in Ifni aangekomen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE In overleg met de Justitie stelt de Rotter damse politie op het ogenblik een onder zoek in naar puzzels, welke d laatste tijd van particuliere zijde in dagbladen ver schijnen. Naast grote bedragen welke de deelnemers aan deze puzzelpools in het vooruitzicht worden gesteld, tracht men een en ander nog aantrekkelijker te ma ken door voor verliezers horloges en ra diotoestellen beschikbaar te stellen. Voorts wordt vermeld dat een gedeelte van de binnengekomen gelden aan instel lingen op liefdadig gebied zal worden afgedragen. Welk percentage dit is, wordt echter niet gepubliceerd. De politie heeft na beschouwing van enkele puzzels vast gesteld dat het begrip zwendel ernstig wordt benaderd. De samenstellers hadden, aldus de Rot terdamse recherche, zodanige antwoor den op de gestelde vragen vastgesteld, dat juiste beantwoording onmogelijk was, gezien de onlogische wijze van beredene ring. Op deze wijze was het mogelijk tot de vorming van een grote pot te komen, die het deelnemen aantrekkelijk moest maken. Er werden grote bedragen ge noemd, maar men vermeldde niet dat dit alles bruto was en dat er nog onkosten moesten worden afgetrokken. Tachtig per cent werd aan de deelnemers toegezegd, twintig percent zou naar liefdadige in stellingen gaan. Het is echter gebleken dat dit slechts zes en een half percent is ge weest. Twee derde deel van het brutohe- drag werd in rekening gebracht voor on kosten en salaris. In de volgende puzzel werd echter het brutobedrag als „pot" ver meld. In hoeverre in deze gevallen oplich ting ten laste kan worden gelegd wordt nu nagegaan. De rechtbank te Arnhem heeft de 31- jarige J. G. uit Rijssen terzake van grove schuld aan de noodlottige gevolgen van een stoeipartij aan de oever van de Waal bij Ochten conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. De verdachte had zich te verantwoorden, omdat hij op 4 juli het achttienjarige meisje Jopie van de Voort tegen haar zin naar een diep gedeelte van de Waal had gedragen, hoewel hij zelf niet kon zwem men en wist, dat het meisje de zwem kunst evenmin machtig was. In het diepe gedeelte moest hij uit eigen lijfsbehoud het meisje loslaten. Terwijl hij machte loos toezag, verdronk het meisje. Vergif in oliebollen De Alkmaarse rechtbank heeft een 43- jarige timmerman uit Middenmeer wegens poging tot moord veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Hij had enige maanden geleden op de verjaardag van een van zijn drie kinderen oliebollen gebakken en door het beslag een vergif gemengd, dat voor onkruidbestrijding wordt gebruikt. Zijn vrouw en de drie kinderen werden na het eten van de oliebollen ziek. Door tijdig in grijpen van een dokter, die door de tim merman zelf was gewaarschuwd, kon er ger worden voorkomen. De raadsman van de timmerman is te gen het vonnis van de rechtbank in beroep gegaan. MOSKOU (UP). - Radio Moskou heeft vandaag gezwegen over de raket van de eerste Russische kunstmaan. Waarschijn lijk is de raket van zijn baan afgeweken en in de dampkring van de aarde vergaan. Radio Moskou berichtte vanochtend dat de tweede spoetnik 418 omwentelingen rond de aarde heeft gemaakt en de eerste 898. LONDEN (UP). - De directeur van het radio-astronomisch conservatorium van Jodrell Bank, prof. A. C. P. Lovell, blijft bij zijn veronderstelling dat de raket zon dagochtend moet zijn neergestort. NEW YORK (Reuter/AFP). - Dr. Whip ple, directeur van de sterrenwacht „Smithsonian" heeft meegedeeld, dat de raket waarschijnlijk in het zuiden van de Stille Zuidzee in zee is terecht gekomen, honderden kilometers van Zuid-Amerika. MOSKOU (Reuter/AFP). - Radio-Moskou meldde gistex-en echter nog, dat het laatste gedeelte van de raket van de eerste spoet nik, 894 omwentelingen rond de aarde had gemaakt. Op het. planetarium van Moskou verklaart men, dat de raket zeer binnen kort haar einde tegemoet gaat, wellicht vandaag reeds. HAMBURG (DPA). - Na drie uur graven heeft men maandagmiddag het zoeken naar het geheimzinnige voorwerp uit de lucht dat zondagmiddag bij Grossmoor (district Hamburg, West-Dultsland) in een moeras terecht is gekomen, gestaakt Van bevoegde zijde werd medegedeeld, dat men door peilingen heeft kunnen vaststellen dat het voorwerp van metaal, doch zo goed als zeker geen meteoorsteen is. Men veronderstelt dat het voorwerp afkomstig is van een raketproef - al dan niet „de" raket. De sterrenwacht in Utrecht heeft van morgen de spoetnik II waargenomen, maar niet de raket van de spoetnik I. De spoet nik II zal morgenochtend weer te zien zyn te 6.37 uur als een betrekkelijk zwak sterretje, gaande van noord naar oost, laag aan de noordoostelijke hemel. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower is maandag in het Witte Huis teruggekeerd, na een rustperiode van drie dagen op zijn boerderij in Get- tysbyrg. Hy presideerde een voltallige bijeenkomst van zyn kabinet. Perschef Hagerty deelde mee, dat de president de kabinetsvergadering gedurende een uur en veertig minuten bijwoonde en deel nam aan de bespreking over de begro ting, het wetgevende program in het ko mende jaar en over de topconferentie van de NAVO. De pi-esident „hoopt en verwacht" van daag deel te nemen aan de conferentie van congresleiders. Over deze bijeen komst en de komende NAVO-besprekin- gen heeft de president maandag nog een afzonderlijk gesprek gehad met minister Dulles. Aan het slot van de dag speelde de president achter het Witte Huis een partij golf. In een communiqué is meege deeld, dat de toestand van de president uitstekend is en dat hij geen tekenen van vermoeidheid vertoont. Stevenson niet naar Parys Adlai Stevenson, de leider van de De- moci-atische partij, die de regering be hulpzaam is geweest bij het uitstippelen van een gedragslijn voor de topconferentie van de NAVO, heeft gezegd, geen uitnodi ging te hebben gehad om de Amerikaan se delegatie naar Parijs te vergezellen. Ook de mogelijkheid hiervan is niet be sproken. Na voltooiing 'an zijn adviseren de taak in Washington zal hij zich weer met zijn eigen zaken bezighouden. De re publikeinse regering heeft Stevenson uit genodigd deel te nemen aan de conferen tie met Congresleiders op het Witte Huis. (AFP) De Nederlandse ambassa deur dr. J. H. van Roijen, heeft maandag op het State Department een onderhoud gehad met de adviseur van het departe ment van Buitenlandse Zaken Frederick Reinhardt. Dr. Van Roijen deelde na af loop van de besprekingen mee, dat het onderhoud betrekking had op de komen de NAVO-conferentie, die de Nederlandse regering van het „grootste belang" acht. Adenauer herstelt zich (UP) De Westduitse bondskanselier dr. Adenauer is „goed op weg naar her stel" van de griep, die hem dwong zijn driedaagse officiële bezoek aan Londen af te zeggen, aldus heeft een officiële woord voerder meegedeeld. Een woordvoerder van de Christendemocratische partij heeft gezegd, dat Adenauer vrijwel zeker in staat zal zijn voor de NAVO-conferen tie naar Parijs te gaan. De bondskanse lier is koortsvrij, maar hij mag zijn wo ning in Rhöndorf nog niet vei-laten. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3Va Nederl. '47 82 82-% 3°/o Nedl. 1962/64 87 87 A. K. U 147% 146% Calvé Delft 265 263 Van Gelder Zonen 174 172 K. N. Hoogovens. 233 232 Nederl. Ford 175% 175 N. Kabelfabriek. 220 220 gew.Philips Gloeil. 236% 231'% pref.Philips Gloeil. 138% 138% Unilever 328% 326 Wilton Fijenoord 191 188 Dordtschp Petrol. 793% 778 Konkl. Petroleum f164 f161,50 A'dam Rubber 43 40 K. L. M f 94.40 f97 Holl. Amer. Lijn 137 136 N. Scheepv Unie 115Vt 110 Phs. v. Ommeren 199 200 H. V. A 88% 88 Verg. Deli Mij en 51% 51 Amsterd. Eank 189% 189% Ned. Handel Mij. 140 139% Rotterd. Bank 155 155 Twentsehe Bank 151 151 Anaconda Copper 45 44 Bethlehem Steel 39% 38l/j U. S. Steei 54% 53% General oMtors.. 35% 35 Shell Union 72 H 71 T 25% 24 JESSELTON (Reuter) De gouverneur van Bi-its-Noord-Borneo, Sir Rolarid Turn- bull, heeft in de wetgevende vergadering verklaard, dat vieiTnotorige bommenwer pers van het type „Shackleton" het gebied langs de oostkust pati-ouillei'en. Noord- Borneo gi-enst aan Indonesisch grondge bied. De gouverneur maakte van deze pa- trouillevluchten melding in een rede, waai-in hij een waarschuwing richtte aan het adi-es van hen, „die met begerige ogen de toenemende welvaart aan de Oostkust gadeslaan". De gouvei-neur voegde hieraan toe, dat het gebruik van zwaai-dei'e vlieg tuigen „wellicht deze mensen tot na denken zal stemmen, voordat zij zich wa gen aan nieuwe plannen om hun begeerte te bevredigen". Amsterdam De eerste beursdag van deze week zet te op het Damrak flauw in voor de scheep vaartwaarden. De berichten over de poli tieke ontwikkelingen in Indonesië over- heei*sten deze sector van de markt. Zij vormden zeker geen stimulans. Vooral Stoomvaartmaatschappij Nederland lag flauw in de n irkt en opende 9 pun ten lager op 139 Scheepvaart Unie, die een groot belang heeft in de K.P.M., was 7 punten lager op 114. Aandelen K.P.M. die verleden week reeds een gevoelig ver lies leden door de moeilijkheden van de maatschappij in Indonesië, verloren we derom 5 punten en kwamen zelfs onder pari op 99. Rotterdamsche Lloyd was min 4 pet. Het belangrijke verlies moet tevens worden toegeschi-even aan het feit, dat er hoegenaamd geen steun in deze markt aan wezig was. In de cultuurmarkt opende Amsterdam Rubber 4 punten lager op 43, waai-na nog eens een koers tot stand kwam op 41V2, welke koers de laagste is sedert de laat ste 20 jaren. De Verenigde Deli hield zich goed en verloor slechts 1 percent, H.V.A., aangeboden in een kleine markt, moesten 4 punten verlies incasseren. Het landings verbod in Djakarta voor de K.L.M.-vlieg- tuigen was hoegenaamd niet van invloed op de koers, die na 40 ct. hoger dan vrij dag te zijn geopend, sloot op f 94,50, onver- anderd bij de vorige slotprijs. Van de inte xationale waarden waren aandelen Koninklijke Olie weliswaar cir ca 2 gulden hoger 163,50) dan vrijdag, doch belangrijk lager dan de prijs van 166,40, die in de niet-officiële zaterdag- morgenhandel voor de aandelen was be taald. Gistermorgen kocht Zwitserland nog wat aandelen tegen 165. Tijdens de officiële beurs van gistermiddag was er één grote vei'koper in de mai'kt die, bij gebrek aan steun, de prijs snel deed dalen van 164 tot 163,20. Dit leek de arbi trage wat te laag, waardoor de stukken uit de markt werden genomen met de be doeling, deze in Wallstreet tegen hogere prijzen van de bmd te doen in verband met de gunstige berichten - ten aanzien van de gezondheidstoestand van pi-esident Eisenhower. De aandelen lagen 3 gulden onder pariteit Amerika. Philips verloor 2, Unilever 1 percent en AKU min een half punt. De handel was hier zeer gering. Staatsfondsen stil doch goed prijshou dend voor de staffellening. Obligatielening Pegus I en II werden geadviseei-d op 101 101% percent. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK Individuele vliegtuigbouwfondsen en an dere individuele waarden trokken in een over het algemeen dalende markt sterk de aandacht. Het koersverloop was nogal on- ï-egelmatig. Vlak na opening werden de laagste dagwaarden bereikt, daarna volg de een licht herstel en de koersen zakten weer in tegen sluitingstijd. Metaalwaarden verloren laatbeurs grond en leden verlie zen, die bij Kennecott, National Lead en International Nickel zelfs meer dan twee dollar bedroegen. De olies sloten met Sun Oil als uitzondei'ing dat een noemens waardige winst behield fractioneel tot meer dan 3 dollar (in Amerada) lager. Speri-y Rand had door een aandelen- blok van 10.000 een opvallend grote om zet. Het fonds sloot een dollar hoger. North American Aviation sloot ook een dollar hoger. Flinke omzetten werden ook gemaakt in aandelen Boeing Airplane, Genei-al Dynamics, Standard Oil of New Jersey en General Tire, die alle vast wa ren. International Paper, op hoogste dag waarde met 3 dollar winst, 'en American Telephone, op hoogste dagwaarde met 2 dollar winst, behoorden tot de stei-ke fond sen. Zenith bereikte zelfs even met een winst van 5V2 dollar een nieuw hoogte punt. Vele andex-e fondsen, waarvan de meeste niet behoren tot de groepen waar over de gemiddelden worden berekend, liepen een dollar of meer op. De verkopen begonnen in de autosector. Chysler moest 2 dollar prijsgeven en For-d kwam op een nieuw laagtepunt door een daling van IV2 dollar. General Motors daalde enkele fracties tot meer dan een dollar. Ook de olies gingen mee in de da lende tendens, met Amerada meer dan 3 dollar lagei\ Lorillard boekte in de sector van tabaksverwex-kende industrieën een nieuw hoogtepunt. De omzet bedroeg 2.430.000 aandelen te gen 2.740.000 op vrijdag. Van de 1.176 ver handelde fondsen sloten er 595 lager en 386 hoger. Het industi'iegemiddelde kwam van 449,87 op 446,91; dat voor spoorwegen van 103.97 op 102,23 en dat voor openbare nutsbedrijven van 67,73 op 67,46. (UP). Het ministei'ie van Buitenlandse Zaken deelt mede: „Aan de Nedei'landse zaakge lastigde te Djakarta werd heden opdracht gegeven namens de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, de volgende bood schap door te geven aan de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken ad inte rim: „Ik wens Uwe Excellentie de vei-zekering te geven dat het mij een voldoening is te vernemen, dat de pi-esident en zijn kinde- ren ongedeerd zijn ontkomen. Tezelfdertijd breng ik mijn oprechte sympathie over aan hen, die gewond zijn en aan alle na bestaanden der slachtoffers van deze wrede daad". Aegis, 3 te Einden. Alamak, 2 165 m. n.o. Lissabon n. Rotterdam. Alhena, 3 te Santos. Alphard, 3 te Las Palmas v. Bahia. Ampenan, pass. 2 Gibraltar n. Le Havre. Amsteldiep, 2 nog rede Kuwait. Arendskerk, 2 v. Le Havre n. Lissabon. Astrid Naess, 2 15 m. o.n.o. K. Bon n. Rastanura. Baarn, 3 te La Guaira verw. Batanghari, 2 in Str. Banka n. Tandjong Priok. Bengalen, 2 v. New York n. Beyrouth. Bennekom, 1 te Bremen n. Amsterdam. Boskoop, 3 te Caripito. Britsum, pass. 1 Perim. Busum, 2 te Rastanura verw. Callisto, 3 te Aarhus verw. Calt. The Hague, pass. 2 Kp. De Gata n. Abadan. Caltex Nederland, 2 30 m. z.o. Wight n. Sidon. Caltex Rotterdam, 2 100 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Utrecht, 2 224 m. w.z.w. Ras Fartak naar Rastanura. Casamance, 2 v. Dakar n. Nantes. Celebes, 3 te Beyrouth. Congokust, 5 te Freetown verw. Coolsingel, 1 v. Newport News n. Zeebrugge. Corilla, 3 te Calcutta. Cradle of Lib., 1 v. Mena A1 Ahm. n. Ph.delphia. Crania, 2 120 m. z. Fayal n. Curasao. Cumulus (weerschip) 2 v. R'dam n. All. Oceaan. Diemerdijk, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Dongedijk, pass. 2 Flores( Azoren) n. Cristobal. Dorestad, 2 te Portland verw. v. Montreal. Drente, pass. 2 Minikoi n. Belawan. Duivendijk, 2 v. Londen n. Willemstad. Esso Den Haag, 3 te Sidon. Gordias, pass. 2 Terceira n. Kingston. Guineekust, 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Haarlem, 2 te Antwerpen. Helder, 2 500 m. n.o. Azoren n. San Juan. Hera, 3 te Amsterdam. Hermes pass. 2 Azoren n. Emden. Hilversum, 2 300 m. o.z.o. St. Maria n. Ph.delphia. Hispania, 2 v. Bilbao n. IJmuiden. Hydra, 2 10 m. z. Eddystone n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 v. Pt. Said n. A'dam. Loppersum, 2 v. Antwerpen n. Hamilton (Berm.). Khasiella, 2 voor anker bij Frederikshavn. Koningswaard, 2 450 m. n.o. Mocambique naar Lourenco Marques. Kopionella, 2 v. Curasao n. Casablanca. Koratia, 2 te Havana. Korovino 3 v. Rotterdam n. Sundsvall. Langkoeas. 3 te Charleston. Lekkerkerk, 2 v. Mena A1 Ahm. n. Band. Shapur. Lindekerk, 2 130 z.z.o. Tiran eil. n. Aqaba. Loosdrecht, pass. 2 Beachyhead n. Hamburg. Luna, 3 te Rotterdam. Maaslloyd, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Mataram, 1 v. Labuan n. Sorong. Maureen, pass. 2 Key West n. Jacksonville. Mitra. 2 v. Fremantle n. Curasao via Panamakan. Moordrecht, 2 26 m. w.n.w. Pantellaria n. Mena. Munttoren, 2 v. Pt. Cardon n. Pto. La Cruz. Mylady, 3 te Coatzacoalcos. Naess Commander, pass. 2 Ouessant n. Tripolis. Nieuw Amsterdam. 2 v. New York n. St. Thomas. Oldekerk, 3 te Djibouti. Oranjefontein, 30 v. Kaapstad n. Las Palmas. Orion, 3 te Oran. Osiris, 2 v. Curasao n. Aruba. Ouwerkerk, 2 v. Hongkong n. Shanghai. Overijsel, 2 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Parkhaven, pass. 2 St. Paulsrocks n. Las Palmas. Peperkust, 1 1110 m. n.n.w. Cp. Blanco n. A'dam. Perna, 2 v. Mombasa n. Abadan. Poelau Laut, 2 te Amsterdam. Prins der Nederlanden, 2 te Port of Spain. Prins Willem III, 2 v. Ceuta n. Valencia. Prins Willem George Frederik, 2 te Quebec. Pr. Will. IV, 2 100 m. n.n.o. Terceira n. Alicante. Pygmalion, 2 te Jacmel verw. Radja, 2 reede Siain (Philippijnen). Rempang, pass. 2 Ouessant n. Antwerpen. Roepat, 2 v. Colombo n. Aden. Rondo, 3 v. Zamboanga n. Kagayandoro. Salatiga, 1 v. Seatle n. Vancouver. Schiedijk, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Sibajak, 2 v. Wellington n. Sydney. Sidajoe, 3 te Tandjong Priok. Sirrah. 2 350 m. w. Karachi n. Bombay. Soestdijk, pass. 1 Vlissingen n. New York. Stad Alkmaar, 2 90 m. z.w. Ouessant n. Emden. Stad Amsterdam, 2 v. Las Palmas n. Pepel. Stad Arnhem. 2 50 m w. Oporto n. Rotterdam. Stad Breda, 3 te Las Palmas. Stad Dordrecht, pass. 2 Burlings n. Gibraltar. Stad Haarlem 4 te Narvik verw. Stad Maassluis, 2 v. Melilla n. Rotterdam. Stad Utrecht, 2 54 m. n.w. Stavanger n. Narvik. Statue of Liberty, 1 500 m. o.z.o. Bermuda naar Philadelphia. Steenwijk, pass. 2 Scillys n. Amsterdam. Stentor, 2 v. Carupano n. Port of Spain. Straat Malakka, 3 te Belawan. Straat Singapore. 3 te Lorenzo Marques. Sunetta 3 te Manilla. Tabinta, 2 v. Antwerpen n. Bona. Talisse. 2 100 m. z.o. Kreta n. Napels. Tamo, 3 te Rotterdam. Tawali, 2 70 m. z.z.w. Ouessant n. Port Said. Teiresias, pass. 2 Kp. Wrath n. Hamburg. Telamon, 3 te Mobile verw. Tero, 2 v tPuerto Acevedo n. Necochea. Tomocyclus, 3 te New York. Towa, 3 te Montevideo. Trajanus. 1 te Rotterdam n. Amsterdam. Vasum, 3 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Waterland, 3 te Rio de Janeiro. Waterman, 4 te Sydney verw. Weltevreden, pass. 3 Ceylon n. Aden. Westland, 30 te Hamburg. Willem Ruys, 3 te Southampton. Witmarsum, 2 te Houston verw. Woltersum, 3 v. Rotterdam op proefvaart. Zaanland, 2 te Amsterdam. KLEINE VAART Bab T, 30 ei. Hudiksvall v. Hernosand. Boreas 1 v. Malag n. Antwerpen. Brouwersgracht, 2 te Brunsbüttel. Draco, 2 15 m. n.o. Oran n. Valencia. Elsa, 29 te Munksund v. Antwerpen. Flevo, 1 te Amsterdam v, Aarhus. Heerengracht, 2 Holtenau gepass. Joost, 29 Gothenburg gepass. n. Zaandam. Kaap Falga, 27 v. Mantyluoto n. Zaandam. Kaap St. Vincent, 29 Kiel gepass. n. Ostrand. Keizersgracht, 1 te Zaandam. Midas, 1 le Amsterdam v. Gothenburg. Pavo, 30 te Zaandam v. Gefle. Ponza, 23 v. Gent n. Stockholm. Schippersgracht, 2 te Helsinki. Tilly, 30 v. Stocka n. Zaandam. SLEEPVAART Cycloop, 1 te IJmuiden. Gele Zee, 3 210 m. o.n.o. Madeira n. Terneuzen. Friesland, 1 240 m. z.z.o. Kingston n. Trinidad. Hudson, 30 90 m. o.z.o. Kp. Bon n. Nemours. Loire, 1 v. Port Said n. Tandjong Priok. Noordzee, 1 250 m. n.o. Madeira n. Pt. Harcourt. Oceaan, 30 200 m. n.o. Providence n. Ravenna. Oostzee, 3 240 m. z. Mississippi n. Nueva Palmira. Poolzee 30 250 m. n. Demerara n. Freetown. Thames, 3 90 m. n.w. Perim n. Europa. Titan, 2 te Delfzijl verw. Tyne, 2 te Alexandrië. Witte Zee, 1 le Sorong. Zeeland, 1 800 m. o.n.o. Bermuda n. Genua. voor uw drukorders? Bel tel. 12200 Drukkerij E. ZWART, KOUDENHORN 44 heeft de moed om gedurende enkele maanden in het a.s. vooi-jaar in de avonduren zijn energie aan te wenden bij de voorbereiding van een financiële actie ten bate van een Christelijke iristelling voor hulpbehoevende kin deren? Brieven no. 7031 Geef een een machtig cadeau (vanaf f 11.— keuze uit 20 modellen) KLEVERPARKWEG 7 Haarlem. In alle maten SABELIS S( KERREBLJN Hofleverancier Antoniestr. 1931 Haarlem Tel. 11898 een klasse apart. Schrijfmappen Foto-albums Kantoorboekhandel Rartcljorisstraat 32 SERVICE - VERWAR MINGSBEDRljf OLIESTOOK enz. HAARD VERWARMING REPARATIES en ONDERHOUD Gegarandeerd le klas service SPOED?WIJ KOMEN!!! RIJKSSTRAATWEG 66 - HAARLEM (N.) Vert.: H. P. K. - KOMBIKETEL en APP, SCHWEI7 Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame Is adverteren. Het best adverteert men In dit blad. Kruisstraat 5 - Haarlem Tel. 18908 k§K ALTO. HERTENLAAN 20 A - DEN DOLDER NYLONS BEVERWIJK - COUDA

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 8