un Haarlemse uitgaven zijn niet onredelijk hoog Reeds 287 Sinterklaasfeest voor leerlingen van twee scholen in Heemstede fÉmM' <~Brieven aan de redactie Pantomimes in het Pauzetheater DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Conclusie rapport voorzieningspeil CIGARETTES Faillissementen Burgerlijke Stand van Haarlem Scheepvaart Tweede klassertjes vieren Sint Nicolaasfeest L. Bruin gehuldigd door Flout en Plantsoenen N.B. Morgen de laatste dag om goed te doen Stille armen te Heemstede ANTIEKE MmRPIEN N.Ph.O. met de Zwitserse pianiste Margrit Weber WOENSDAG 4 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tijdens de behandeling van de begroting, waarmee de Haarlemse raad zich de vorige week en de week daarvoor heeft beziggehouden, werd in het grootste deel van de dabatten het zwaartepunt gelegd op de vraag, of het voorzieningspeil in Haarlem gehandhaafd kon blijven, of dat het op sommige punten verminderd moest worden. Van verscheidene zijden is er toen de nadruk op gelegd, dat men, voor zover het mogelijk was, het voorzieningspeil, óók in deze tijd van bestedings- en investeringsbeperking en kapitaalschaarste, wilde houden op het niveau, dat men in Haarlem gewend is. pit vraagstuk houdt nauw verband met de staat van inkomsten en uitgaven en het ligt dan ook voor de hand, dat bij een handhaving van het voorzienings- of verzorgingspeil inkomsten en uitgaven zich in dezelfde mate tot elkaar moeten verhouden als dat tot dusverre het geval was. Nu heeft men op de begroting voor 1958 geraamd, dat de gemeentelijke uitgaven een niet onaanzienlijke stijging stijging zullen vertonen, terwijl de inkomsten met deze stijging geen gelijke tred hebben gehouden. Vandaar ook, dat B. en W. middelen hebben beraamd om de inkomsten op te voeren, hetgeen zij voorstelden te doen door hogere tarieven voor gas- en elektriciteit in te voeren. Zoals men weet is de tariefsverhoging voor elektriciteit voorlopig door de raad afgewezen, zodat hiervoor binnenkort een nieuw voorstel van het college is te verwachten. Ten aanzien van het voorzieningspeil - het niveau van de gemeentelijke voor zieningen is tijdens de begrotingsde batten herhaaldelijk verwezen naar het rapport, dat het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Advieze van de in opdracht van B. en W. van Haarlem in 1956 heeft samengesteld, waarbij de ge meentelijke verzorgingen in Haarlem wer den vergeleken met de overeenkomstige uitgaven van acht andere met Haarlem vergelijkbare gemeenten. Bij dit onder zoek waren betrokken de gemeenten Arn hem, Breda, Eindhoven, Enschedé, Gro ningen, Nijmegen, Tilburg en Utrecht. In ons blad van zaterdag 23 november hebben wij aan dit rapport reeds aandacht gewijd. Hoewel het rapport dus reeds betrekke lijk lang geleden is uitgebracht en de cij fers mogelijk niet meer in overeenstem ming zijn met de bedragen, die nu voor de onderscheiden posten moeten worden uitgetrokken, is er toch reden om aan te nemen, dat de onderlinge verhouding tus sen de gemeenten in het afgelopen jaar weinig veranderd is. Hierop werd dan ook tijdens de begrotingsdebatten de nadruk gelegd, waarbij men het rapport speciaal aanhaalde om te wijzen op bepaalde uit gaven, die in Haarlem relatief hoger wa ren dan in de acht andere genoemde ge meenten en op andere uitgaven, die daar entegen in Haarlem lager waren. Het onderzoek is grondig opgezet en ver scheidene factoren, die bij de vaststelling van het voorzieningspeil van belang wa ren, zijn geanalyseerd. ADVERTENTIE DELICIOUS De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: A. D. Joon, aannemer, wonende Zeedijk 7 te As sendelft. Rechter-commissaris mr. N. Smits en curator mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54. L. J. Heessels, administrateur, wettelijk wonende te Zwanenbrug, Essenlaan 46. thans verblijvende Blinkertlaan 32, te Haarlem. Rechter-commissaris mr. N. Smits en curator mr. J. Jansonius, advo caat en procureur te Haarlem, Parklaan 5. De nalatenschap van C. J. Koppen, in le ven gewoond hebbende Rijksstraatweg 356 te Haarlem, en gehandeld hebbende onder de naam Boekbinderij C. J. Koppen. Rech ter-commissaris mr. N. Smits en curator: mr. J. O. Baron, advocaat en procureur Breestraat 95a te Beverwijk. A. H. Uitermarkt, fabrikant, Burge meester van der Stadtstraat 85 te Zaan dam. Rechter-commissaris mr. N. Smits en curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. Westzijde 51a. De nalatenschap van S. J. Heslinga, in leven huisbewaarder, gewoond hebbende Marquettelaan 28 te Heemskerk. Rechter commissaris mr. N. Smits en curator: mr. J. 0. Baron, advocaat en procureur te Be verwijk, Breestraat 95a. Wegens het verbindend worden van de derde tevens slotuitdelingslijst is geëindigd het faillissement van de naamloze vennoot schap Holland Nautic Scheepswerf en ma- chinefabiiek, gevestigd te Haarlem en al daar kantoorhoudende aan de Spaarndam- scheweg 120. Rechter-commissaris mr. N. Smits en curatoren mr. H. J. Pot en ir. H. Ott de Vries, beiden te Haarlem. HAARLEM, 3 december 1957. ONDERTROUWD: 3 dec.: A. J. Jager en "A W. M. Schreuder: J. Asrha en Th. L. Spronk; W. C. J. van der Pol en J. van Vuuren; L. Westerop en J. A. M. Wolters: W. Chr. Bakker en J. P. Meijer, A. J. Brouwer en Th. M. Alleman; W. Weers en Tj. Hendriks; P. Speelman en H. Uit hoven. BEVALLEN van een zoon: 30 nov.: G. Krabbe-Ten Napel; 2 dec.: A. M. van den Eijnde-Van der Asdonk; D. C. van den Kerkhof-Verslagers; W. R. J. Prins- Mahomedhoesainkhan; H. B. H. Koop-Van Kleeff3 dec.: F. de Bell-De Kleuver. BEVALLEN van een dochter: 1 dec.: T; W. Zrndstra-Stachelhausen; A. Seve- hjnse-Zoethout; 2 dec.: G. Lagerwey-Mau- '"'ts; B. A. W. Klijn-Van Hees; 3 dec.: A. •H. Breed-Schouten; Th. M. Hetem-Van Putten. OVERLEDEN: 30 nov.: C. Roosemalen- Van Dijk, 70 j., Kamperlaan; 1 dec.: J. Bakker, 81 j., Klarenbeekstraat; 2 dec.: J. E. Gerrits-Jungbacker, 80 j., Nassaustraat; dec.: C. E. Verhaar, 67 j„ Kamperlaan. De algemene tendens, die bij het rap port naar voren komt, is dat in het alge meen Haarlem relatief minder heeft uit gegeven voor Openbare Werken en meer aan Onderwijs en de algemene conclusie is, dat het peil der uitgaven in Haarlem niet onredelijk hoog ligt. Ten behoeve van het middelbaar- en voorbereidend hoger onderwijs en ten behoeve van maatschap pelijke zorg liggen de uitgaven iets niet belangrijk hoger dan in de andere werken en meer in het bijzonder de zorg gemeenten. De uitgaven voor openbare voor straten en pleinen zijn niet onbelang rijk lager dan gemiddeld in de overige ge meenten. Voorzichtigheid De cijfers, dié aan deze conclusie ten grondslag liggen, moeten in het algemeen met de nodige voorzichtigheid worden be schouwd, ondanks het feit, dat de samen stellers van het rapport met verscheidene factoren, die op de cijfers van invloed zijn, rekening hebben gehouden. Wthouder Geluk heeft hierop nog gewe zen bij zijn beantwoordingen van de al gemene beschouwingen, toen hij sprak over de oorzaken van de relatief hogere kosten bij het middelbaar onderwijs in Haarlem, die onder meer het gevolg zijn van het relatief grote aantal m.o.-leerlin- gen en het feit, dat in Haarlem veel oude re leerkrachten werkzaam zijn. Voorbijgaande aan de cijfers, die in het rapport worden genoemd, kan worden vastgesteld, dat het lagere saldo, dat Haarlem voor openbare werken uitgeeft in hoofdzaak is veroorzaakt door hogere op brengsten uit straat- en rioolbelasting en lagere uitgaven voor straten, pleinen en wegen. Deze laatste kunnen voor een be langrijk deel worden verklaard uit de la- gei-e kapitaalslasten. Voor een ander deel moet de verklaring worden gevonden bij de lagere onderhoudskosten per hoofd van de bevolking en per vierkante meter straat, die niet geheel kunnen worden ver klaard uit een grotere doelmatigheid, zo dat' men hieruit zou menen te moeten op maken, dat het onderhoud in Haarlem re latief minder aandacht krijgt. Onderwii* Het hogere uitgavenpeil voor onderwijs in Haarlem wordt in de eerste plaats ver oorzaakt door de omstandigheid dat Haar lem het centrum vormt van een gebied, waar door de relatief gunstige econo mische positie van een deel der bevolking de behoefte aan m.o.- en v.h.o. groter is dan in andere soortgelijke gemeenten. Daarnaast speelt het feit van de relatief hogere kosten van het onderwijs, zoals de ze kunnen worden uitgedrukt in een cij fer per klasse, een rol.De samenstellers van het rapport zijn van mening, dat het Haarlemse uitgavenpeil voor het onder wijs niet onredelijk hoog ligt. Ook de uit gaven van Haarlem op cultui-eel gebied liggen iets hoger dan in andei-e gemeen ten. De hogere kosten hier worden voor het belangrijkse deel veroorzaakt door de post, litteratuur, muziek, toneel, schouw burgen, tentoonstellingen van kunstzinni- kunst en musea. Vergeleken met andere steden, die evenals Haarlem een typische centrumfunctie hebben, ligt he tHaarlem- se uitgavenpeil op dit punt ongeveer op ge lijk niveau. Het hoofdstuk maatschappelijke steun en voorzoi'g vraagt in Haarlem ook rela- tief hogere uitgaven dan in de andere ge meenten. Dit woi'dt veroorzaakt door een relatief hoger aantal ondersteunden. De andere hoofdstukken geven weinig voor openbare veiligheid zijn in Haarlem iets hoger tengevolge van hogere .bijdra gen voor de dienst Bescherming Bevol king en hogere uitgaven voor de volksge zondheid worden veroorzaakt door de kos ten voor de ziekenhuizen. Uit deze gegevens blijkt, dat een beper king van de uitgaven uiterst moeilijk tot stand te brengen zal zijn, zonder dat deze van de bevolking offers zal vragen. Daar om zal het nodig zijn en van alle zijden in de raad is hierop dan ook al gewezen de inkomsten te verhogen, zonder de be volking té grote offers op te leggen. Voor dit vraagstuk dat op het eerste gezicht nauwelijks op te lossen is ziet Haarlem zich thans geplaatst. M::- Jos van Driel uit Amstelveen heeft zich de laatste maanden weer beziggehou den met het ontwerpen van praalwa gens voor het bloemencorso, dat onder de naam „Lenteparade" volgend voor jaar - vermoedelijk op 26 april - door de bollenstreek zal trekken. Atlanta heet het hierbij geplaatste fantasierijke ontwerp. Het Centraal comité bloemen corso bollenstreek heeft dit en de andere ontwerpen vanmiddag in café restaurant „Treslong" in Hillegom ten toon gesteld. De vierde, vijfde en zesde ldassen van de Crayenesterschool en Voorwegschool, twee lagere scholen in Heemstede, hebben vanmorgen een heerlijk Sinterklaasfeest gehad. Zij hebben een toneelstuk gezien waar Sinterklaas en Zwarte Piet zelf in meespeelden. Zij hebben gezongen en zij kregen snoepgoed. Het toneelstuk „Het verloren tasje" werd door de heer G. van Essen, die het regis seerde en er ook een hoofdrol in speelde, geschreven. Anderhalve maand heeft hij met verschillende van zijn collega's hard gestudeerd om op tijd de rollen te kennen. Het stuk was uitstekend geschikt voor kinderen van negen tot twaalf, dat bleek duidelijk uit de enthousiaste reacties. Het verhaal gaat over een dame, juf frouw Bleekpoedei-, (uitstekend vertolkt door mejuffrouw Hof), wiens tasje gestolen wordt door een klein ondeugend jongetje. Juffrouw Bleekpoeder geeft de diefstal bij de politie aan. Met een speurhond wordt er nu naar het tasje gezocht. De hond brengt de brigadiers naar een houten wa- Dinsdag is de eerste groep van leerlin gen van de tweede klasse van Haarlemse lagere scholen in het Concertgebouw bijeen geweest voor de viering van hét Sint Nico laasfeest van de afdeling Haarlem van de Nedeidandse Onderwijzersvei-eniging en vandaag volgen andere groepen. Het hoog tepunt van het programma is de komst van Sint Nicolaas en zijn knecht. Vermanende woorden zijn gesproken, maar ook vriende lijke. Evenals vcor de leerlingen van de derde klasse hebben de leden van de Haarlemse Onderwijzers Toneelclub een opvoering gegeven van „De Wondersteen" van Jac. A. Hazelaar, over welke uitvoering wij reeds schreven en verder is een filmpje vertoond. Dinsdagmiddag was het personeel van de gemeentelijke dienst van Hout en Plant soenen en Begraafplaatsen in de kwekerij aan de Kleverlaan bijeen om de hovenier a de heer L. Bruin, die veertig jaar in dienst der gemeente is, te huldigen. De directeur, de heer J. A. Dorresteijn, heeft de jubilaris namens de dienst toegesproken en het werk van de heer Bruin, die speciaal op de begx-aafplaatsen zijn taak vervult, geme moreerd. Hij overhandigde een geschenk in enveloppe en een bloemstuk. Namens het personeel en als voorzitter van het jubileumfonds huldigde de heer M. van Norde de jubilaris en hij bood eveneens een geschenk in enveloppe aan. Mevrouw Bruin ontving bloemen. De heer C. Kool voerde het woord namens de col lega's die op de begraafplaats werken en overhandigde een schilderij; uit naam van de personeelsvereniging „Het Contact" bood hij een bloemstuk aan. Nadat de oudste pleegzoon gesproken had dankte de heer Bruin voor de hem gebrachte hulde. ADVERTENTIE Gelukkige Gezichten dank zij uw St. N i c o I a a s - aankopen in de ANEGANG I Laat ook Uw hart mee kloppen en bereidt nóg meer minder bedeelden op 5 december een verrassing Zendingsavond. Donderdagavond 12 december houdt de Vrij Evangelische Ge meente in het gebouw Parklaan 21, Haar lem, een zendingsavond ter gelegenheid van 't vertrek van broeder Vink naar Samos is op 30 januari. De dienst staat onder leiding van ds. A. van Gent. (Verkort weergegeven) ALS STRAKS Als straks de kaarsen rveer gaan branden, En om u heen wordt alles licht, En u zit met gevouiven handen, Uw oog en hart omhoog gericht, Kunt u dan tot uzelve zeggen: „Ik droeg mijn steentje ook weer bij, Omdat de arme, ja die stille, Stil is van dank, ja ook door mij". Als straks de duisternis moet wijken. Voor al dat mooie kaarsenlicht, Bent gij dan bij de grote rijken, Die deden ook dit jaar hun plicht. Of hoort ge bij de stille armen, Ondanks uw rijkdom met uw geld, Geen kaarsenlicht, 't zal 't hart verwarmen. Voor niets wordt Jezus' komst verteld. Als straks de kaarsen weer gaan branden, Wordt dan ook waar uw hart verlicht? Vouwt Gij in vrede dan uw handen? Is echt uw oog omhoog gericht? Besef in deze duistere dagen, Die ons nog resten voor het Feest Dat iets te geven zonder vragen, U schenkt de ware Kerstmisgeest. CHARLES MOLENKAMP. gen vol met Sinterklaas-cadeaus, die be hoort aan „tante Trui" en „Ome Piet", twee zielsgoede mensen, die al die pakjes voor arme kinderen uit de buurt kochten. Het blijkt nu, dat tussen al deze geschen ken het tasje van juffrouw Bleekpoeder ligt. Het jongetje had de diefstal als een grapje bedoeld en het tasje, nadat hij het juffrouw Bleekpoeder ontfutselde, bij al die andere geschenken gegooid. Sinterklaas en Zwax-te Piet brengen hem naar de politie, waar hem alles vergeven wordt, omdat hij zo'n berouw toont en omdat het zo gauw vijf december is. Uiter aard sprak geen enkele van de kijksters en kijkers in de zaal deze „vrijspraak" tegen. Al met al een heerlijk feest dat dooi de kinderen op hoge prijs werd gesteld. De grote belangstelling, die er dinsdag middag voor de tweede voorstelling van het Pauzetheater werd betoond, betekent ongetwijfeld een vertrouwenwekkende sti mulans voor de organisatoren om op de ingeslagen weg voort te gaan. Als de toe loop blijft aanhouden, zal men met temeer energie het tweede probleem kunnen op lossen: het vinden van voldoende artiesten van formaat en het brengen van de no dige- afwisseling. Voorlopig zal 'die- moei lijkheid zich nog wel niet voordoen. Wij hebben integendeel de indruk dat er naar twee kanten nuttig werk wordt gedaan, want niet alleen genoten honderden men sen gisteren van een pleziex-ige vrijetijds- besteding. bovendien zullen velen voor het eerst hebben kennis gemaakt met de kunst van de mime. Eigenlijk zou men moeten zeggen: met de kleinkunst van de mime. want Rob van Reijn. die met de pianist Anton Dijkman als begeleider ten tonele van het Rembrandt-Theater ver scheen, beperkt zich tegenwoordig wijse lijk tot het parodistische en anekdotische genre. Dank zij een humoi-istisch waarnemings vermogen en behoorlijk ontwikkelde tech niek tot het scherp overdreven uitbeelden van kenmerkende details oogst hij daar mee veel en verdiend succes. De vraag of de mime ook te verwezenlijken kunst zinniger mogelijkheiden heeft, kan rustig buiten beschouwing blijven en aan zulke fanatieke zoekers van nieuwe expressie- formules als Etienne Decroux en de zijnen worden ovex-gelaten. Rob van Pterin heeft geen andere pretentie dan zijn publiek te vermaken met een romantisch divertisse ment. waarbij tevens op een kinderlijke manier de intelligentie wordt geprikkeld. Zijn optreden is in deze kolommen al zo vaak besproken. dat we het hier wel bij kunnen laten. Alleen nog dit: op zijn best is de mimespeler toch. ook in het clownes ke. wanneer hij niet alleen het karikatu raal nabootsende maar het onthullende „gebaar" weet te „maken". Tijdens de dondex-dag plaatshebbende bijeenkomst van de Pauzetheaterclub be spreekt Jacques Moolenijzer met gram mofoonplaten „Porgy and Bess" van Gershwin. Het comité voor „Stille armen" te Heem stede heeft sedert de vorige verantwoor ding de volgende bijdragen ontvangen: J. S. 10.—; T. M. S. 5.—; dr. J. B. d. 1. F. 10.—; mevr. C. M. L. 3.—; S. D. 10.—; W. G. 5.—; drs. B. B. v. d. H. 5.Bridgeclub woensdagavond 25. A. v. P. 2.50; W. B. R. 5.—; Douar. Jhr Mr. E. J. S. v. L.—R. 25.—; M. M. v. V. 5.—; N. A. 25.—; J. v. B. 2.50; J. H. H. v. B. 5.—; dr. L. H. 25.—; F. C. d. H. 10.—; H. A. v. O. 25.—; H. E. d. V. 10.—; Zr. A. M. C. 10.—; J. D. 5.—; G. J. P. 10.—; X.Y.Z. 30.—; H. J. V. 2.50; S. F. 25.—; P. M. v. D. 5.—; C. 50.—; J. H. P. 10.—; M. J. V. 3.—; G. E. K.—H. 25.—; F. d. C. 2.50; A. G. H. v. M. f 5.—; J. R. 5.—; P. B. 2.50; mr. A. G. A. v. R. 10.sc niet gepuzzled 10.—; J. v. W. 25.—; N. N. 2.50; H. v. A. 10.W. v. B. 10; Mevr. wed. Dr. L. B. v. B.—S. v. C. 5.—; G. A. B. 10.—; W. M. v. H. 10.—; P. J. v. K. 10.—; A. L. C. v. L. 10.A. v. L. S.L. 20.—; E. M. R.—W. 10.—; C. S.—'t H. 15.—; Z. A. 100.totaal 878.50. zodat is ontvangen 1305.10. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde, zal gaarne giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen hffize Antonis Duycklaan 12 als ten raadhuize. Zijn girorekening is 153308. AMSTERDAM De bezetting van de KPM-gebouwen in Indonesië door de Indonesische leden van de vakvereniging aldaar veroorzaakte op het Damrak wederom een flauwe stem ming voor verscheidene scheepvaartwaar den. Kooplimites lagen er hoegenaamd niet meer in de markt en het is te be grijpen, dat de berichten uit Indonesië niet bepaald de kooplust bevordei-en. Het aan geboden materiaal werd dan ook bij de opening schoorvoetend tegen lagere prij zen uit de markt genomen. Aandelen KPM leden wederom een gevoelig verlies van ongeveer vier punten. Maatschappij „Ne- dei'land" min 2'/2, Rotterdamsche Lloyd min 5 en aandelen Scheepvaart Unie gin gen vanzelf mee op IIOV2, min 5 percent. Tegen het sluiten van de markt werden de verliezen met ongeveer V2-I percent gereduceerd. Aandelen Van Ommeren la gen tegen de marktverhouding in 1 punt hoger op 200 pet. Het algehele sentiment in de scheepvaarthoek was zeer gedrukt. Ook de cultuurwaarden moesten zich met lagere prijzen tevreden stellen. Am sterdam Rubber kw na een opening op 40 percent op een nieuw laagterecord se dert de laatste twintig jaren met gen no tering van 37V2 percent. Het slot kwam ongeveer 2 punten hoger. Het verlies be droeg hier ongeveer 4 pereent. HVA daal de tot 85'h maar m nteerd° tot ongeveer 88, onveranderd bij de vorige slotprijs. Deli verloor een half percent. Aandelen KLM waren in grote tegen stelling met de flauwe markt en lagen op f 97.— plus f 2,70 vast in de markt. De staatsfondsen waren stil doch goed prijs houdend. Van de internationale waarden werd Koninklijke; Olie- door -Londen aangeboden en lag met/een prijs rond de ƒ161,50 ruim 7 2.— benêdèh maandag en ƒ1,50 beneden pariteit New York. De voorwaar den. voor zover bekend, voor de inschrij ving op de 6 percent convertible obliga ties van de British Petroleum werden door Londen als gunstig aangemerkt. Hierdoor vonden ruilingen plaats door verkopen aan delen Koninklijke Olie in aankopen British Petroleum Het aanbod uit Londen kwam in een zeer dunne markt, waardoor de koers van aandelen Koninklijke Olie nog al werd gedrukt. Philips en Unilever wa ren ruim 2 percent lager op 1891/s verno men. Vorstenlanden op 11 (12) en cultuur- banken werden geadviseerd op 25 (26) Pi-olongatie 5 pet. (ANP). NEW YORK De handel was flauw en de voornaamste fondsen fluctueerden binnen slechts kleine marges. Beursdeskundigen beschouwden dit als gunstig. femeer, daar de markt deze flauwe stemming zonder noemenswaardig verlies doorstond. Enkele openbare nutsbedrijven monteer den licht. De Spoorwegwaarden waren flauw hoewel enkele kleine koerswinsten in deze gx-oep konden worden genoteerd. De voornaamste staalfondsen schommelden wat; Lukens en Inland echter moesten meer dan een dollar prijsgeven. Bijna alle vliegtuigbouwwaarden liepen laatbeurs op. De meeste chemische waarden met Du Pont de Nemours als opvallende uitzonde ring sloten hoger. American Telephone sloot meer dan een dollar hoger. Tijdens vrijwel de gehele beursperiode fluctueerden de koersen bij kleine omzet binnen marges van tien dollarcent. Van de 1.177 verhandelde fondsen sloten er 477 lager en 451 hoger. Het industriegemiddel de kwam van 446,91 op 446,55; dat voor spoorwegen van 102,23 op 101,65 en dat voor openbare nutsbedrijven van 67,46 op 67.52. Er werden 2.060.000 aandelen omge zet tegen 2.430.000 op maandag (UP). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE 3'/2 °/o Nederl. '47 3°/o Nedl. l°62/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl Ford N Kabelfabriek. gew.Philips Gloe i pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petro' Konkl. Petroleum Vdam Rubber K. L. M Holl. Amei. Lijn N. Scheepv Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deh Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentschi Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steej General oMtors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 82 K 87% 145'/2 262 172 231 173 215 232% 13714 325% 189 768% 161,30 4214 96,50 138'/2 1121/2 201V2 88V2 51 188 J4 135 V2 153 151 44 l/t 38 X 53 H 35% 70% 24% Heden 13.45 uur 82% 87 145 262 173 232 174 215 234 »/2 137V2* 327 187 775 161,30 43 98,- 138 1121/z 199«/f 87 52 1881/2 1351/2 154 151 44 37% 53% 35% 72% 24%» Aagtedijk, 4 te Rotterdam. Aagtekerk, 4 te Rotterdam. Aegis 3 te Emden v. Pto. Ordaz. Alamak, pass. 3 Finisterre n. Rotterdam. Alblasserdijk, 3 v. Le Havre n. Antwerpen. Alcor, pass. 3 St. Paulsrocks n. Rio de Janeiro. Alcyone, 3 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Alderamin, pass. 3 Gibraltar n. Port Said. Alhena, 3 te Santos verw. Alioth, 3 v. Santos n. Montevideo. Almdijk, 2 v. New Orleans n. Le Havre. Alphard, 3 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 3 te Penang. Angolakust, pass. 3 Las Palmas n. Dakar. Argos, 4 te Volos. Attis, 3 v. Carupano n. Trinidad. Baarn, 3 te La Guaira verw. Balong, 3 te Amsterdam. Balticborg, 3 v. Amsterdam n. Domsjö. Banggai, 4 te Longview. Billiton, pass. 3 Ouessant n. Port Said. Borneo. 4 te Amsterdam verw. Boskoop, 3 te Caripito verw. Bussum, 3 v. Rastanura n. Amsterdam. Callisto, 3 te Aarhus. Caltex Leiden, 3 rede Bahrein. Caltex Utrecht, 3 120 m. o.n.o. Ras Fartak naar Rastanura. Camerounkust, 30 te Port Harcourt Cartago, 4 te Golfito. Celebes, 4 v. Beyrouth n. Port Said. Charis. 2 220 m. n.w. Aruba n. La Guaira. Congokust, 5 te Freetown verw. Duivendrecht, 4 te Rio de Janeiro. Eemland, 3 v. Vitoria n. Ilheos. Esso Den Haag. 3 v. Sidon n. Antwerpen. Esso Rotterd., 3 370 m. o. Rastanura n. Rastanura. Fairsea, 2 te Southampton. Farmsum, 5 te Jacksonville verw. Felipes, 4 te Pladju verw. Friesland. 3 rede Kuwait. Gaasterkerk, 4 te Genua verw. Gooiland. 3 te Santos. Groote Kerk, 3 te Marseille. Guineekust, 3 te Antwerpen. Haarlem. 4 te Amsterdam. Hathör, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Heemskerk. 3 v. Rotterdam n. Kobe. Helicon, 29 te Baltimore. Hera, 3 te Amsterdam verw. Hilversum, 3 280 m. z.o. Fayal n. Philadelphia. Hoogkerk 4 v. Rotterdam n. Bremen. Hydra 4 te Amsterdam. Iberia 5 v. Rotterdam n. Rande. Ilos 3 te Amsterdam. Java, 4 te Calcutta. Jacob Verolme, 4 te Aruba. Joh. van Oldenbarnevelt, 3 v. Pt. Said n. A'dam. Jupiter, 2 v. Algiers n. Savona. Kabylia, 4 te Rotterdam. Kellia, 4 v. Stockholm n. Rotterdam. Kertosono, 3 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Koningswaard. 3 200 m. 0. Beira n. L. Marques. Koratia. 3 v. Havana n. New York. Kosicia, verm. 5 v. Curasao n. Rotterdam. Krebsia, 7 te Rotterdam verw. Langkoeas, 3 te Charleston. Leto. 7 te Rotterdam verw. Lindekerk 3 te Aqaba. Loppersum, 4 te Genua verw. n. Hamilton Berm. Lutterkerk 4 v. Rotterdam n. Vlissingen. Mariscal Lopez, 4 te Montevideo verw. Meliskerk, 3 v. Shanghai, 5 te Gakubar verw. Mentor. 3 te Guanta verw. Merwede. 3 v. Abonema te Takoradi. Merwelloyd, 4 v. Port Sudan n. Port Said. Mylady, 3 te Coatzacoalcos. Naess Commander, pass. 3 Finisterre n. Tripolis of Banias. Nieuw Amsterdam, 3 v. New York n. St. Thomas. Oldekerk, 3 v. Djibouti n. Manilla. Oostkerk, 4 te Genua. Oranje. 3 v. Tandjong Priok naar Singapore. Oranjefontein, 2 330 m. w. Walvisbaai. Orion, 3 v. Oran n. Hamburg. Osiris, 3 te Maracaibo. Overijsel, 3 te Dar Es Salaam v. Mtwara. Parkhaven, 3 15 m. o. St. Paulsrock n. L. Palmas. Peoerkust. 3 370 m. w.n.w. Casablanca n. A dam. Pieter S. 3 v. Rotterdam n. Swansea. Prins der Nederlanden, 3 van Port of Spain naar La Guaira. Prins Johan Willem Friso, 3 te Hamburg. Prins Willem II. 3 v. Rotterdam n. Antwerpen. Pygmalion. 3 v. Aux Cayes n. Jeremie. Rempang, 3 te Antwerpen. Rondo. 3 v. Zamboanga n. Kagayandoro. Rotti. 4 te Aden. Rijndam, 4 te Curasao. Rijnkerk, 3 v. Suez n. Bahrein. Sirrah, 4 te Bombay. .Soestdijk, 3 200 m. w. Landsend n. New York. Solon, pass. 2 westp. Jamaica n. Maracaibo. Sommelsdijk, 2 te Baltimore. Sliedrecht. 5 v. Rotterdam n. St. Kitts. Stad Breda, 3 v. Las Palmas n. Monrovia. Stad Gouda, 3 te Narvik. Stad Haarlem. 4 te Narvik. Stad Utrecht, 4 te Narvik. Statensingel. 3 te Philadelphia. Stat. of Liberty. 2 100 m. o.n.o. Bermuda n. R'dam. Steen wijk, 4 te Amsterdam. Stentor, 2 v. Trinidad n. Ciudad Bolivar. Straat Johore, 3 v. Rotterdam (proeftocht). Straat Malakka. 3 te Belawan verw. v. Durban. Straat Singapore, 3 te Lour. Marques verw. van Dar Es Salaam. Sumatra 3 100 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt Said. Telamon, 3 te Mobile v. Brighton. Ternate, pass. 3 Finisterre n. Marseille. Tero, 3 v. Puerto Acevedo n. Necochea. Tiberius, pass. 3 Flores (Azoren) n. Holland. Tjipondok. 3 v. Tandjong Priok n. Semarang. Tomocyclus, 3 te New York verw. Towa. 3 te Montevideo verw. v. Santos. Trajanus 4 te Amsterdam. Trompenberg 3 690 m. w.n.w. Finisterre n. R'dam. Van Cloon, 4 te Hongkong verw v. Shanghai. Vasum. 3 v. Suez n. Mena. Vivipara. 3 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Waal. pass. 4 Sicilië. 16 te Wismar verw. Waingapoe, 4 te Kupang v. Surabaja. W. Alton Jones, 2 17 m. z.w. Sombrero n. R'dam. Waterland, 3 te Rio de Janeiro verw. v. A'dam. Waterman. 3 te Sydney verw. Wieldrecht. 4 te Bremen verw. Woltersum, 3 te Rotterdam. Willem Ruys, 3 v. Southampton n. Port Said. Zeeland KRL, pass 3 Minikoy n Belawan. KLEINE VAART Atlas. 3 v Antwerpen n. Amsterdam. Bab T. 30 v. Hernosand t eHudiksvall. Boreas, 3 20 m. z. Burlings n. Antwerpen. Brouwersgracht, 3 te Amsterdam v. Mantyluoto. Draco, 3 3 m. n.n.w Kp. Nao n. Valencia. Elsa. 2 v. Munksund te Gefle. Ilias, 2 v. Thessaloniki n. Izmir. Joost, 1 v. Skogliall te Zaandam. Julia Mary, 3 dw. Kp. Villano n. Manchester. Kaap Falga, 2 v. Mantyluoto te Zaandam. Kaap St. Vincent, pass. 29 Kiel n. Ostrand. Leliegracht, 3 te Amsterdam v. Kotka. Lijnbaansgracht, 3 v. Rotterdam n. Antwerpen Netta, 3 50 m. z.o. Minorca n. Savona. Pavo, 30 v. Gefle te Zaandam. Phidias, 3 5 m. o. Str. Bonifacius n. San Fehir. Ponza, pass. 30 Kiel n. Stockholm. Tilly 30 v. Stocka n. Zaandam. SLEEPVAART Clyde 4 v. New Orleans n. Maracaibo. Ebro, 3 te Maassluis. Friesland. 4 260 m. w.n.w. Aruba n. Trinida. Gele Zee. 2 210 m. o.n o. Madeira n. Terneuzen. Hudson, 4 40 m. n.w. Bizerta n. Antwerpen. Humber. pass. 4 3 Trinidad n. Arava. Oceaan. 4 300 m. z.w. Bermuda n. Ravenna. Oostzee 2 240 m. z. Mississippi n. Nueva Palmira. Poolzee, 4 260 m. n.o. Paramaribo n. Freetown. Thames, 2 90 m. n.w. Perim n. Europa. Titan, 4 te Amsterdam. Tyne, 4 v. Port Said n. Rotterdam. ADVERTENTIE Inkoop - Verkoop Restauratie - Taxatie Ronde tafels, ook uittrekbaar. Secretaires, Ladekastjes enz. Zilver. Porcelein, Koper. Tin Antiek-inniebtJncj DE HE9TEKOP Groot Heiligland 64 - Tel. 12223 A. M. MUDDE Vrijdag' 13 december geeft het Noord hollands Philharmonisch Orkest onder lei ding van Henri Arends het vierde concert in de serie V. Solistische medewerking hieraan wordt verleend door de Zwitserse pianiste Margrit Weber. Het programma vermeldt de ouverture „Manfred" van Schumann, Capriccio van Gottfried von Einum (,erste uitvoering in Haarlem), de Burleske van Richard Strauss en de Vierde Symfonie van Tsjaikofsky.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7