Grof geweld bij vriendschappelijke interland Noord-Ierland- Italië Bondsploeg versloeg Rotterdam met 4-2 na een 2-0 achterstand OVRA klopte Eclecta in een goede en spannende strijd Anderlecht „kraakte" PSV Goed spel van Rijvers, Vonhoff en C oenen DE VOLLEYBALCOMPETITIE De ClOS-club versloeg Rapiditas-ploeg Hongaarse scheidsrechter Zsolt kon niet komen Al veel inschrijvingen voor Europese kampioenschappen Rust in de biljartsport nog niet teruggekeerd V er eniging van topspelers trekt zich terug Sport in het kort Om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker Vierjarig meisje won hoofd prijs in voetbalpool Belgisch voetbalelftal sterk gewijzigd Ajax tegen Vasas om Europa-beker Een jaar gevangenis vijf jaar niet rijden „liet Achterhuis" als film Nederlandse gewichtheffers tegen de Fransen Het waterpoloprogramma Wielrennen Start Ronde van Frankrijk in Belgische hoofdstad? Joe Brown behield titel in het lichtgewicht „Lenteparade" 1958 Jos van Driel toont fantasierijke ontwerpen Onderzeeboot „Zwaardvis" licht beschadigd na aanvaring „Shackleton" deze week in Zuid-Georgië verwacht jNUBRDAG 5 DECEMBER 1957 Hongaarse scheidsrechter Zsolt t jn de laatste maanden gewild of wild voortdurend in het nieuws. ®nge visum voor Nederland„zoek" C'eC\Vest-Duitslanden nu, woensdag 'D jangen" door de hardnekkige Lon- feV nljSt. De Hongaar is niet fortuinlijk interlandduels. Zsolt kon Londen met zün dal de interlandwedstrijd Noord-Ierland- Italië liet wellicht beslissende duel in dus „iet verlaten. En^ dat had tot^ gevolg, F fieus karakter kreeg. De eindstand werd 8, Europese zone, van het toernooi on! het wereldkampioenschap een offi- 2-2, na een 1-1 stand bij de rust. Toen kort voor het begin van de wed- ,(rjjd in het Windsorpark in Belfast bekend erd gemaakt, dat de Hongaarse scheids- Lhter met zijn beide grensrechters in Jonden waren opgehouden en dat de ontmoeting daardoor niet kon gelden als kwalificatie voor het wereldtiteltoernooi, -taken de 45.000 toeschouwers hun misnoe- niet onder de tribunebanken. Zij wa- 4 nu eenmaal niet gekomen voor een par tijtje om de keizer zijn baard..het gejoel en gefluit was niet van de lucht. Maar het reglement van de wedstrijden om het wereldkampioenschap schrijft nu eenmaal een neutrale scheidsrechter voor »nd«s stond men voor de keuze: helemaal „iet spelen of een „friendly game". Grof. Er werd gespeeld onder leiding van een Noord-Ierse scheidsrechter. Het werd de ruwste wedstrijd, die de voetballiefheb bers iii Belfast sedert jaren te zien kre ten. Toen de Italiaanse rechtshalf Chia- peük een minuut voor het eind- van het veld werd gezonden nadat hij McParland, de linksbuiten van Ierland, op grove wijze had gevloerd, raakten de gemoederen zo verhit, dat duizenden bij het klinken van het eindsignaal het veld opstormden. De Italianen werden, nog Voor de politie kon ingrijpen, omsingeld en pas toen spil Fer rari bewusteloos en met kneuzingen aan kaak en benen op het gras lag was de mas sa tevreden. Een Noord-Iers official, Sam Walker, verklaarde later, dat alles het gevolg was van een „ongelukkig incident", doordat zich tussen de vele handtekeningen jagers enkele individuen bevonden, die een rel ontketendenEn dat was dan nog maar een „vriendschappelijke" wedstrijd. Van begin af De wedstrijd was ruw vanaf het eerste fluitsignaal en afwisselend werden door het publiek de Italianen uitgejouwd en de Ieren toegejuicht voor iedere Italiaan die zij „vloerden". Het scoreverloop werkte ook al tegen. Tweemaal verkregen de Ita lianen een voorsprong en tweemaal kostte het de Ieren de grootste moeite gelijk te maken. Vroeg in de tweede helft vlogen de spe lers elkaar al stevig in de haren. Maar dat was niets vergeleken' met wat na afloop gebeurde. Van alle kanten drongen honder den toeschouwers het veld óp, stenen en andere voorwerpen naar de Italianen gooiend, hen schoppend en grijpend. De politie trad onmiddellijk op, maar zij was te gering in aantal om het publiek te kun nen beteugelen. De Italianen hielden zich 's avonds ach ter slot in hun hotel en weigerden wie ook t° ontvangen, terwijl de blessures behan deld werden. Voor de wedstrijd werd door de officials getwist en men werd het niet eens wanneer de wedstrijd voor de wereldkampioen schappen gespeeld zal worden. De Italia nen wimpelden een Iers voorstel af om de wedstrijd 's avonds bij kunstlicht te spe len en de Ieren wezen de suggestie af de wedstrijd donderdag te spelen. Rapporteren 's Avonds maakte een woordvoerder na mens de voorzitter van de Italiaanse Voet balbond, dr. Ottorino Barassi, bekend dat Italië de incidenten op het geëigende tijd stip en bij de geëigende autoriteiten zou rapporteren. Aangenomen wordt dat Italië zal eisen dat de wedstrijd der wereldkam pioenschappen op neutraal terrein ge speeld wordt. De woordvoerder zeide dat Ferrario er het slechtst aan toe was. Hij was bewuste loos getrapt, heeft een zware kaakblessure en ernstig gekneusde ribben .en hij kan bijna niet praten. Ook stevig geraakt zijn middenvoor Bean en doelman Bugatti. De meeste anderen liepen schrammen en bui len op, maar zij namen deel aan een ban ket dat na de wedstrijd in het Hotel Cen tral gegeven werd. Commentaren De sportredacteuren van de grote Engel se kranten hebben vrijwel eenstemmig de Ieren de schuld gegeven voor het hoogst onsportief vervolg op de gisteren in Belfast gespeelde voetbalwedstrijd tussen Noord- Ierland en Italië. In de „Daily Express" noemde Donald Saunders het „de smerigste, beroerdste wedstrijd die ik ooit gezien heb". In de „News Chronicle" had John Camkin ge sproken van „de schandelijkste tonelen die ooit een Engels voetbalveld ontsierd heb ben" en Roy Peksett van de „Daily Mail", schreef van „een straatgevecht waarin een bende de leiding had genomen". Nog dit jaar Een FIFA-official heeft verklaard dat de uitgestelde interland tussen Noord-Ierland en Italië voor het eind van dit jaar in Bel fast gehouden moet worden. In Boedapest is bekend gemaakt, dat reeds tien landen hebben ingeschreven voor de Europese kampioenschappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo, die van 31 augustus t/m. 6 september 1958 in de Hongaarse hoofdstad worden gehou den. De tien landen zijn: Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Nederland, Finland, Zweden, Spanje, West-Duitsland, Oost- Duitsland en de Sovjet. Unie. Het staat vast, dat de inschrijving van landen als Tsjechoslowakije en Oostenrijk nog zullen volgen, zodat er rekening mee kan worden gehouden, dat aan de kampioenschappen, met inbegrip van het organiserend land, door 16 a 17 landen zal worden deelgeno men. Naar aanleiding van het uitschrijven door het bestuur van de KNVB van een buitengewoon algemene ledenvergadering op 22 december, die zal moeten beslissen over het al dan niet terugnemen van de ex-NNBB-leden, is woensdagavond in Rotterdam een vergadering gehouden. Byeen kwamen het dagelijks bestuur en een aantal leden van de NNBB-in likwi- datic, die zich niet kunnen verenigen met de I-ndelwyze van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. Ge sproken is woensdagavond over een even tuele her-oprichting van de NNBB, maar men kwam tot de conclusie, dat dit, ge zien het belang van de rust in de nationale biljartsport, niet opportuun is. Besloten werd, dat het bestuur van de NNBB-in likwidatie de commissie van vier grote verenigingen, de 's-Graven- haagse Biljartclub, Rembrandt (Amster dam), Kras (Amsterdam) en de Groningse Biljartclub, zal verzoeken alsnog te pro testeren. tegen de houding van het hoofd bestuur van de KNBB. Zoals bekend hebben de topspelers, die toegetreden waren tot de NNBB, na de likwidatie van deze organisatie de biljart club Holland opgericht en een aanvraag voor het lidmaatschap bij de KNBB inge diend. Thans is besloten, dat de biljart club Holland deze aanvraag intrekt om dat het hoofdbestuur van de KNBB geen gebruik heeft gemaakt van de reglemen taire mogelijkheid tot inschrijving. Mr J. Knecht, voorzitter van de NNBB-in likwi datie, heeft besloten het lidmaatschap van de KNBB niet opnieuw te aanvaarden onder het huidige hoofdbestuur, omdat hij de houding van dit bestuur beledigend beschouwt. De leden zullen in deze een afwachtende houding aannemen. FORTUNA VERLOOR. Fortuna speelde in Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Franse eerste divisieclub Nïmes. In een prachtige partij voetbal wonnen de Fransen met 5-1, ruststand 1-0 voor Nimes. Het enige Nederlandse doelpunt kwam van de voet van Bram Appel. Kerstin Nilson uit Aafors, in Zuid-Zwe den, de vierjarige dochter van een glas blazer, heeft deze week de hoofdprijs van de Zweedse voetbalpool, ter waarde van 15.000 kronen ongeveer 56.000 gulden gewonnen, door de resultaten van twaalf voetbalwedstrijden juist te voorspellen. Zij deed dit met behulp van een speciale dob belsteen. Kerstin heeft, als geschenk voor het win nen van de prijs, een pop, die haar ogen •<an openen en sluiten, bedongen. Het ge wonnen geld wordt verdeeld tussen de ouders van Kerstin, zijzelf, haar broertje an zusje en twee tantes, die in vereniging aan de voetbalpools deelnemen. Het Belgisch voetbalelftal, dat zondag 'n Ankara tegen Turkije speelt, is samen gesteld. Van de ploeg, die 17 november met 5—2 van Nederland verloor, zijn slechts vier spelers gehandhaafd: Van Brandt, Mees, Mathonet en Piters. Doelman Leysen, die nog steeds rust moet houden wegens de hersenschudding, die hij in Rotterdam opliep, is noodge dwongen vervangen door r'ollette. Spil Ne- jissen is uit de ploeg gelaten, Carré is er m teruggekeerd. Een andere verandering in de „as" van het elftal is de keuze van midvoor Wegria op de plaats van Coppens. Het elftal ziet er als volgt uit: doel: Colette, achter: Dirickx en Van Brandt; midden: Mees, Carré en Mathonet; voor: ?iters, Lippens, Wegria, Jurion en Pae- schen. Woensdag heeft de Franse Voetbalbond f lotingen voor de kwartfinale van de 'Uropa-beker bekend gemaakt. Ajax zal moeten uitkomen tegen de Hongaarse club «Vasas" uit Boedapest. De verdere lotingen waren: Real Madrid (kampioen van vorig jaar) tegen Sevilla, Borussia (Dortmund) of CCA (Boekarest) tegen Milaan of de Rangers (Schotland). In het heldere schijnwerperlicht van het Rotterdamse Feyenoord-sfcadion is woensdagavond in allé luister eén oudé traditie voortgezet. De wedstrijd om de Gouden Onafhankelykheidsbeker. Het duel tussen de twee aloude tegenstanders, het Rotterdams elftal en een Bondsploeg (ditmaal voornamelijk samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar) stond niet op een hoog peil, maar is desondanks voor de 25.000 kleumende toeschouwers niet on aantrekkelijk geweest. Vooral in de tweede helft combineerde de bondsploeg enkele keren zeer goed. Het werd in deze fase dan ook vooral een strijd van de jeugdformatie en de Rotterdam se achterhoede, een strijd, die in het voor deel van de jeugd werd beslist. De Bonds ploeg won met 42 na een aanvankelijke 20-achterstand en de doelpunten waren vrijwel alle van voortreffelijke kwaliteit. Rotterdam begen het duel op het glad de, in een lichte mistsluier gehulde ter- ren zeer onstuimig. Onmiddellijk na de aftrap drong Meerman door naar doel man Pieters Graafland, maar deze kon de overrompelende aanval ten koste van een hoekschop stuiten. De achterhoede van de Bondsploeg had nochtans kennelijk geen vat op de snelle directe combinaties van de Rotterdammers combinaties, die geleid werden door de tactisch uit stekend spelende Rijvers. Na twee minu ten was de stand dan ook reeds 10. Wijzigingen Linksachter Kraay reageerde onvol doende op een pass van Meerman een der acht Feijenoordspelers, die bij de ont moeting waren betrokken en bood daar door aan de vrijstaande Van der Gijp de kans om Pieters Graafland te passeren. Het was de laatste goede prestatie van Van der Gijp, want kort na het doelpunt werd hij wegens een blessure vervangen door Sluy van Excelsior. Ook de Bonds ploeg werd gewijzigd. Veldhoen verving na zes minuten aan voerder Walhout. Rotterdam behield een licht overwicht, al poogde vooral de knap en ijverig spelende binnenspeler Vonhoff en rechtsbuiten Coenen het spelbeeld te wijzigen. Het gelukte hen pas, nadat Meijers in de 26ste minuut met een fraai laag schot Rotterdam een 2O-voorsprong had bezorgd. TJet herstel van de jeugdige Bondsploeg werd pas goed duidelijk toen de kleine Vonhoff na snel samenspel tus sen Schuurman en Dekker langs twee Rotterdamse achterspelers glipte en een voortreffelijk doelpunt scoorde. De com binaties werden opeens dreigender, ge raffineerder en de Rotterdamse verdedi ging kon zich tenslotte niet meer voldoen de verweren. Opwindende momenten Er ontstonden onmiddellijk na rust op windende momenten voor het doel van Tap, die vaak slechts moeizaam konden worden oi :elost. De prestaties van Rot terdam bleven onder de toenemende druk dan ook slechts bepaald tot één fraaie aanval, waarbij Meyers en Rijvers waren betrokken. Pieters Graafland stopte het harde schot van Ryvers op uitstekende wyze. Na 26 mi ïuten werd de stand tenslotte 22. Schuurman, die in de tweede helft vaak goed begrip toonde voor samenspel, strafte ee: fout van Van der Hoek met een onhoudbaar schot af. De Bondsploeg ging „door", ont wrichtte de Rotterdamse defensie nog meer en besliste de strijd tenslotte na 34 minuten met een fortuinlijk doelpunt van Coenen. Diens schot sprong namelijk via het been van een Rotterdammer langs Tap. In de veertigste minuut bepaalde De Rotterdamse rechtbank heeft de 30- jarige autohandelaar L. A. van W. te Rot terdam veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van vijf jaar. Op 31 augustus had Van W., die in staat van dronkenschap zijn auto bestuurde, een verkeersonge val veroorzaak. Daarbij werd een auto zwaar beschadigd en een der inzittende passagiers, een vrouw, ernstig gewond. Van W. werd kort na de aanrijding in een café aangehouden. De vertegenwoordiger van de Twentieth Century Fox-filmmaatschappij, die in fe bruari van het komende jaar begint met de opnamen van de film naar het boek „Het Achterhuis" van Anne Frank, heeft medegedeeld, dat de wereldpremière van deze film in het najaar van 1958 waar schijnlijk in Amsterdam zal worden ge geven. Honderden dorpen in de bergen van Midden- en Zuid-llalië en Sicilië zijn van de buitenwereld afgesneden door zware sneeuwval. De winter heeft dit jaar zijn intrede bijzonder vroeg ge daan. Het koudst was het te Asti in Piemont met zeven graden Celsius onder nul. Het warmst was het in Bol zano in de Dolomieten, dat enkele dagen geleden nog de koudste stad van Italië was, en waar het kwik tot zestien graden boven het nulpunt steeg. Deze foto komt int Napels, waar de Napolilanen zich met para plu's wapenen tegen de sneeuwbuien en de palmbomen gedeeltelijk onder een witte vracht schuilgaan. een vlotte combinatie tussen Coenen, Moulijn en Schuurman, waaruit Moulijn handig inschoot, de eindstand op 42. De strijd heeft uiteraard vooral beteke nis gehad voor bondscoach Elek Schwartz. Hij zal vooral met voldoening het spel van Rijvers, Vonhoff en Coenen en in min dere maté van Schuurman. en Moulijrt hebben geobserveerd. Het Rotterdamse publiek heeft het niet erg op prijs gesteld, dat hun stadgenoten zonder rugnummers speelden. De Nederlandse ploeg gewichtheffers, die zondag 15 december in Den Haag tegen Frankrijk uitkomt, is als voigt samenge steld: extra vedergewicht: G. P. Gouwe leeuw (Robot, Den Haag), vedergewicht: J. F. Nolten (Rabot), lichtgewicht: T. L. Ling (Robot), middengewicht: A. van den Toorn (Robot), zwaar-middengewicht: J. G. Smeekens (BGV Breda), lichtzwaarge- wicht: J. van den Dorp (Robot), zwaarge wicht: L. van Veen (Robot). Reserves: ve dergewicht: W. A. Brugman (Atlas, Nij megen), middengewicht: J. Brand (Simson, Den Haag) en lieht-zwaargewicht: A. de Waard (Olympia, Rotterdam). In het Sportfondsenbad in Haarlem wordt op zaterdag 7 december het jaar lijks waterpolotournooi gehouden van de H.Z. en P.C. „De Waterratten" om de in memoriam D. E. van Leersum wisselprijs. Voor de waterpolocompetitie zijn op zon dag 8 december in Alkmaar vastgesteld: Heren eerste klasse: DAWHVGB. Twee de klasse: DAW 2—VZV. Op dinsdag 10 december zijn in de overdekte in Zaan dam vastgesteld: Dames tweede klasse: Nereus 2VZV. Heren eerste klasse: Ne- reusHPC. In het Spotfondsenbad in Haarlem: Dames tweede klasse: DWT 3 DWR; DWT 2—Waterlelie. Voor de waterpolocompetitie Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwem- bond zijn gespeeld: dames derde klasse: DWT 4—HVGB 2 4—4. Heren vierde klas se: WatervriendenHillegom 51. De Equipe, het sportblad van Jacques Goddet, geeft enkele bijzonderheden over de Ronde van Frankrijk 1958 die langza merhand vorm krijgt. Waarschijnlijk -zal de ronde in Brussel beginnen, maar officieel staat dit nog niet vast omdat nog geen overeenkomst tussen de organisato ren en de Belgische hoofdstad gesloten is. Wanneer een vertegenwoordiger van de Tour-leiding besprekingen voert met de een of andei-e stad betekent dit nog niet dat deze stad per se in het parcours zal worden opgenomen. Ongeveer veertig ste den hebben zich als etappestad opgegeven en het is duidelijk dat er vele zullen moe ten afvallen. Brest heeft zijn kandidatuur onlangs ingetrokken, en momenteel is de commissaris-generaal van de Tour in Bre- tagne om nieuwe mogelijkheden en kandi daturen te bestuderen. Volgens de Equipe is een akkoord geslo ten met Versailles en is het waarschijnlijk dat deze stad eindpunt zal worden van een etappe die, naar het zich laat aanzien, in Normandië zal beginnen. Deze etappe zou gereden worden in het eerste gedeelte van de Tour. Gisteravond heeft OVRy* in het Krela- gehuis in Haarlem Eclecta in een uitste kende strijd, die ook veel spanning bracht, geklopt. De rijksambtenaren blijven door dit resultaat tot de leiders behoren, ter wijl Eclecta door deze nederlaag iets is afgezakt. Hekkesluiter Rapiditas bood het team van de ClOS-club waardig tegen stand, maar moest niettemin na een aan trekkelijke ontmoeting met een 3-1 neder laag genoegen nemen. Bij de dames heeft Vesmia zich doo - een overwinning op Ve- lox verder van de laatsten gedistancieerd. In de tweede klasse bij de standaard teams bood WIK leider OSS felle tegen stand, maar de Zandvoorters lieten zich niet verdringen en wonnen met 15-10, 15- 12 en 15-13. Rallys en smashes sierden de eerste sets van de ontmoeting tussen Eclecta en OVRA. De eerste set eindigde na een bij zonder spannend slot in een zege voor Eclecta nadat de hardwerkende ploegen elkaar niets hadden toegegeven (17-15). In de tweede game waren de rijksambtena ren overwegend sterker en gingen Fekke Boukes weer na lange tijd van de partij en de zijnen met 15-6 ten onder. In de derde set gaven de ploegen elkaar zowel op het scoringsbord als in het spel niets toe. Het spel was technisch goed ver zorgd en er werd ook zeer beweeglijk ge speeld maar de stootkracht ontbrak nu toch. In de laatste fase van de derde set liep Eclecta uit tot 13-10 maar vrij spoedig was de score weer in evenwicht en via 13-13, 14-14 en 15-15 nam OVRA een 2-1 voorsprong in dit duel; 17-15. De laatste set wonnen de rijksambtenaren vrij een voudig: een ontmoedigd electa bood nu slap tegenstand en vrij snel had OVRA. door een 15-5 setzege de strijd beslist CIOS won Met harde, gewaagde opslagen die ech ter uitstekend lukten, hield CIOS in de eer ste set Rapiditas in bedwang, dat een vrij ruime voorsprong teniet zag gaan (16-14). In de tweede set bleken de serves van CIOS te geforceerd en toen excelleerde Rapiditas in het veldspel en iep CIOS on der de voet (15-6). In de derde game speelde CIOS wat min der gewaagd en nu namen de ploegen om beurten de leiding. Een spannend slot sloten de toekomstige sportleiders af met een 15-13 zege. In de laatste set liep Rapi ditas snel een grote achterstand op die niet meer gereduceerd kon worden. Met 15-8 bleven de cursisten in de meerder heid, na een strijd die het aankijken vol komen waard was. PSVH Bij PSVH waren een aantal spelers ver hinderd waardoor het reserveteam van HVS gisteravond de punten cadeau kreeg. In de ranglijsten, die wij dinsdag publi ceerden nam PSVH 2 (heren) in de twee de klasse de laatste plaats in. Dit is niet juist, de politiemannen staan met vier punten uit drie wedstrijden op de vijfde plaats. DAMES De ontmoeting tussen HVS en TOG voor d*j overgangsklasse dames was van matig gehalte. Slechts hel spel van inter national Corry v. d. Horst dwong respect af. TOG won de ontmoeting met 15-11, @5-11, 11-15 en 15-13. Vesmia versloeg Ve- lox met 15-10, 13-15, 15-5 en 15-4. De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: CIOS—Rapiditas 3-1, HVS 2— PSVH 3-0, OVRA—Eclecta 3-1, PSVH 2— HBC 2 3-0, Eclecta 2—AW 0-3, WIK—OSS 0-3, PSCB 2—Boru 2 3-1, HVS 3—Die Raeckse 3 3-1. Dames: VeloxVesmia 1-3, HVSTOG 1-3, Boru—HVS 3 3-0, OSS 2—AVC 3 2-2, Die Raeckse 4—Velox 2 3-0, HVS 2—PSVH 2 0-3, OVRA 3—De Blinkert 3 3-1, De Blin- kert 2—Eclecta 2 1-3, AW—OSS 0-3, PWN WIK 4-0. Deze tachtig meter lange en elf meter hoge schuif, vervaardigd bij een fa briek in Dordrecht, zal over enkele dagen naar Capelle worden overge bracht, waar zij in de stormvloed kering in de Hollandse IJsel zal worden geplaatst. De wereldkampioen lichtgewicht Joe Bi-own heeft in Chicago zijn titel behou den door een k.o.-overwinning in de 11e ronde op zijn uitdager Joey Lopes. Nader wordt gemeld dat de scheidsrech ter in de 11de ronde, toen Lopes bloedde uit wonden aan beide ogen, een eind maakte aan de wedsti-ijd. BELGISCH LIMBURG-NED. LIMBURG. De wedstrijd om de Coenegracht-beker tussen de elftallen van Belgisch en van Nedei'lands Limburg is geëindigd met een 43 zege voor de Nederlanders. Bij rust leidden zij met 21. In poule B van het toernooi om de „vriendschapsbeker" werd in Brussel de wedstrijd AnderlechtPSV gespeeld. De Belgen wonnen di ontmoeting met 8-0. Bij rust stonden zij met 2-0 voor. Nauwelijks 3.000 toeschouwers waren er getuigen van hoe Dewaele al in de derde minuut met een :opbal uit een door De- corte genomen hoekschop scoorde. An derlecht bleef in de meerderheid en in het eerste kwartier ki-egen de gastheren al vier hoekschoppen te neme.., nog voor doelmar. Meext ook maar één bal had aan geraakt. De Brusselaren waren hun te genstanders de baas in alle onderdelen van het spel en na 26 minuten maakte Dewaele er 2-0 van met een ver schot. Bij een van de zeldzame uitvallen van de Eindhovenaren kreeg, vijf minuten voor rust, Van den Heuvel een kans, maar hij schoot voor open doel naast De tweede helft begon met een serie Ne derlandse aanvallen die een minuut of tien aanhielden, maar geen succes oplever den. Daarentegen stelde een Belgische tegenstoot, een kwartie- na de hervatting Van den Bosch in staat zonder moeite de stand op 3-0 te brengen. Een periode van Belgisch overwicht volgde en toen Schoefs in de 31ste minuut zijn geluk beproefde werd het schot wel door een Nederlandse verdediger gestopt maar, naar scheids rechter Rietjens tenslotte besliste, achter de lijn. Dewaele na goed individueel spel en Dacsev met een kopbal uit een corner maakten er 6-0 van. Ook de slotfase van de strijd was sterk in het voordeel van de Belgen die nog tweemaal het net -'onden, door Dewaele in de 40ste minuut en door Stockman twee minuten voor het eindsignaal. Zo werd het een Eindhovense nederlaag met het ka rakter van een debacle: 08. BeerschotRed Boys In hetzelfde toernooi heeft Beerschot met5-1 gewonnen van de Luxemburgse ploeg Red Boys uit Diffei-dange. De rust stand was 3-0. In Amsterdam vindt zaterdag een tref fen plaats tussen Reva eii HVS, de beide leiders in de overgangsklasse. Reva be schikt over een zeer sterk team met de internationals v. d. Ploeg en Goedhart zodat wij niet te optimistisch tegenover de kansen van Clay en zijn mannen staan. MHBS, leidster in de damesovergangs klasse, trekt zaterdag naar Enkhuizen en ontmoet Flevo en Madjoe. In de bollenstreek heerst in deze don kere dagen van Kerstmis iets van een lentestemming. Want niet alleen kleuren de gebroeide hyacinten, tulpen en nar cissen, er worden ook al voorbereidingen getroffen voor het bloemencorso, dat ver moedelijk volgend voorjaar op 26 april on der de titel „Lenteparade" weer de aan dacht van duizenden zal trekken. Corso consul Jos van Driel ook bekend als „Adrianus Willem van de bloemenkust" heeft woensdagmiddag in café-restau rant „Treslong" in Hillegom zijn ontwer pen voor de praalwagens aan de open baarheid prijsgegeven. Hij heeft zijr ideeën, die in vorige jaren gestalte hebben gekregen, verder uitge werkt. Zijn schetsen hebben mooie vormen en kleurschakeringen, zij het dat de ont werper met weinig nieuwe ideeën naar voren is gekomen. De ontworpen praal wagens zijn desondanks romantischer en sierlijker dan ooit. Verwacht wordt, dat dertig praalwagens, en vijf versierde per sonenauto's in de corsokaravaan zullen meerijden. Achttien muziekkorpsen zullen, elkaar afwisselend, meelopen. Voorgaande jaren waren dat er twaalf, maar dit wordt te Weinig geacht. Het is thans mogelijk, dat enkele firma's combinaties vormen om het meerijden van één wagen te bekos tigen. Om een paar titels van de met bonte bloemenmozaïken en sierlijke bogen ont- woi-pen wagens te noemen: Tarantelle, een prachtige wagen met gracieuze danseres jes in een omlijsting van veelkleurige bloemen en heesters. De Geisha, Carmen en Peer Gynt zullen beroemde muziek werken uitbeelden. Een „angstaanjagende" bloemen-saurus zal de gedachten van de duizenden kijkers naar prehistorische tij den terugbrengen. Venus en Adonis zullen gezeten op bloementapijten in schoonheid wedijveren. Een andere wagen stelt een komeet voor, die suizend de ruimte inschiet. Of met de grote rode haan toch de persoonlijke reclame, en wel voor een bekende radio-omroep, het corso binnensluipt, is een nog niet beantwoorde vraag. Blauwbaard zal ook present zijn in de spectaculaire stoet. Tezamen met een Egyptische koningin, die tronend tussen overwinningszuiltjes en beschermende krijgers de stoet van praalwagens en schoonheden op waai'dige wijze zal kun nen sluiten. Woensdagavond om tien minuten over zes zyn op de Nieuwe Waterweg tussen Maassluis en Vlaardingen de invarende Nederlandse onderzeeboot „Zwaardvis" en het uitvarende Turkse schip „Tanar" tij dens zware mist met elkaar in botsing ge komen. De „Zwaardvis" en de „Tanar" zijn met hun stuurboordzijden langs el kaar heen geschaafd. Van de „Zwaardvis" is de beschermkap van een stuurboordlan- ceerbuis beschadigd; de „Tanar" heeft geen schade. Om ruim halftien heeft het Turkse schip zyr reis naar zee voortgezet. Om kwart over acht was de „Zwaardvis" al op eigen kracht doorgereisd. De beide ducdalven no 15, in de buurt waai-van de aanvaring geschiedde, blijken beschadigd te zijn. De „Drachenfels" voer van ducdalf no 15, aan de noordelijke oever, de gasketel en de lichtopstand stuk. Ducdalf groen 15, aan de linkeroever werd in zijn geheel stukgevaren door een onbe kend schip. Dit gebeurde na de aanvaring tussen „Zwaardvis" en „Tanar". Het scheepvaartverkeer heeft gisteravond veel hinder ondervonden van de mist. Om streeks halftien was het zicht weer be- hooi-lijk. LONDEN (U.P.) Het patrouillevaar tuig van de Britse marine „Protector" heeft met een helikopter technici en uit rustingsstukken aan boord gebracht van 't expeditieschip „Shackleton", dat vorige week tegen een ijsberg in het Zuidpool gebied voer. Maandagmiddag zouden deze technici de schade zoveel mogelijk her stellen en dan zou de Shackleton koei-s zet ten naar Zuid Georgië, waar naar men hoopt de reparaties voltooid kunnen wor den. Men verwacht dat het schip daar over twee dagen zal aankomen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3