Rijksgoedkeuring verwacht voor bouw van torenflat op Delftlaan i Grafiek in het Stedelijk Museum Neem dit geval: Plan omvat gebouw van 40 meter hoogte met 12 woonlagen Spoedige realisatie thans nog onzeker Bouw Gereformeerde kerk in Bloemendaal Wie doet het me na? I I I Burgerlijke Stand van Haarlem Twee jongens zouden het spaargeld van oude weduwe gestolen hebben Operaklas aan Brabants Conservatorium Ti Wegens chantage 1 jaar en 3 maanden geëist Negenjarige jongen uit Heemstede ernstig gewond Heeft U ónze landwijn zvel eens geprobeerd Scholieren vieren Sinterklaasfeest Geldkistje van aannemer werd steeds leger Eis tegen Hillegommer: 1 jaar en andere tentoonstellingen in Amsterdam Erna van Osselen De Keerkring'' „Bloembollencultuur" bespreekt extra vakheffing BENNEBROEK Adjudant overgeplaatst V R IJ L - U J v" 'v' E R J 9 5 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEM5CHE COURANT TIJDENS DE BEANTWOORDING van de vragen over de woningbouw in Haarlem beeft de Haarlemse wethouder voor Volkshuisvesting woensdag 27 november in de Haarlemse raad meegedeeld, dat binnenkort de rijksgoedkeuring js te verwachten voor de bouw van 49 woningen in een torenflat in Delftwijk. Daarmee zijn de plannen om te komen tot hoogbouw in Haarlem een stap dichter bij hun verwezenlijking gekomen. Zoals bekend zijn er voor Delftwijk drie torenflats ontworpen: één op de „kop van Delftwijk volgens ontwerp van architect ir. Harry Nefkens uit Rotterdam, één op de hoek van de Arthur van Schendelkade en de Generaal Spoorlaan van de Rotterdamse architect K. Landers eneen derde op de Delftlaan tussen de jeugdherberg en het Delftplein. pe goedkeuring, die binnenkort zal worden verkregen, heeft betrekking op deZe laatste torenflat, die het ontwerp is van vier jonge architecten: het Haar lemse architectenbureau van Brakel en Buma en de Rotterdammers Apon en Tromp. De kerkeraad van de Gereformeerde kerk in Bloemendaal heeft de bouw van een nieuwe Gereformeerde kerk nabij de Vijverweg opgedragen aan de laagste in- schrijfster van de aanbesteding, de firma Roelofs en I-Iaase te Rijssen. De aanneem- som was f236.000. Voorts is besloten een lening aan te gaan, groot f 210.000 tegen een rente van zes procent en een looptijd van vijfendertig jaar. De mogelijkheid be staat tot vervroegde aflossing over te gaan. Later zal een subsidié voor de kerkebouw bij de overheid worden aangevraagd. pe plannen zjjn gemaakt In opdracht van een Rotterdamse bouwonderneming. Deze bouwonderneming kon ons echter nog niet meedelen, wanneer het project Z31 wordcn verwezenlijkt, omdat zich nog moeilijkheden schijnen voor te doen op financieringsgebied. Hoe of wanneer deze moeilijkheden zullen worden overwonnen kon men ons nog niet zeggen. Wel lijkt het ons gewenst in afwachting van de realisatie van het project reeds te vermelden om welk plan het hier gaat. Het flatgebouw zal twaalf woonlagen krijgen met een totale hoogte van ongeveer veertig meter. De ingang zal zich aan de zijde van de Delftlaan bevinden. Het gebouw is zeer doelmatig opgezet: het uiterlijk heeft de vorm van een doos, waardoor de balkons niet uitsteken. Door deze vormgeving zijn de architecten erin geslaagd de bouw zo goedkoop als onder de gegeven omstandigheden maar mogelijk is te houden. Met de beschikbare ruimte •s dusdanig gewoekerd, dat men een zeer praktische indeling van het gehele gebouw heeft gekregen, zodat bijvoorbeeld iedere woonkamer een gedeelte van de dag zon zal krijgen. Op de begane grond bevinden zich twee lagen berging, alsmede een con ciërgewoning. Op iedere etage zijn vier woningen rond om een ingebouwd trappenhuis gegroe peerd. De ingang van het flatgebouw ligt iets boven de straat, waardoor de kelderruim ten licht kunnen ontvangen door smalle ramen. In de kelderruimte is een aantal berg ruimtes geprojecteerd. Ook bevinden zich hier de centrale verwarming en de instal latie voor de vuilafvoer. Op de begane grond komen de hal, de conciërgewoning en bergruimtes te liggen. Teneinde gedifferentieerde woningen te krijgen is het trappenhuis excentrisch (niet in het midden van het gebouw) ge projecteerd. Op iedere verdieping bevin den zich twee woningen die aan de zuid kant zijn gelegen en twee op de oost- en westkant. Alle woningen hebben een bal kon. Ruime flats Op elke verdieping is afwisselend een grote en een kleine woning aanwezig. De grotere hebben een ruim woonvertrek, en drie slaapkamers. De kleinere zijn drie kamerflats. De woonkamers krijgen een oppervlakte van ongeveer 25 viei-kante meter. De meeste slaapkamers worden ongeveer 12 vierkante meter groot. Verder is bij iedere woning een douche ruimte, toilet, keuken en bergruimte. Op de even genummerde verdiepingen hebben de kleinere flats één kamer min der. De ruimte, die hiervoor is uitgespaard, wordt gebruikt als gemeenschappelijke ADVERTENTIE Evenwichtig als ik ben. draag ik alleen maar Playtex Tiny Lad Waterproof broekjes. Echte „haute couture" voor de baby. Dat geeft zelfvertrouwen. De hele dag lang. Evenals de Playtex schortjes en slabbetjes trouwens. Gewoonweg een sieraad voor het oog en zóóóó gemakkelijk voor mama. Werkelijk fantastisch AMERIKAANSE „HAUTE COUTURE" VOOR UW BABY 'erk-rijgbaar bij baby-speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken. Indien niet verkrijgbaar, schrijf ian naar de importeur Jacq. Mot N.V. Afd. Playtex. Vondclstrnat 93. Amsterdam GEHUWD, 5 dec.: H. Klarenbeek en A. E van den Heuvel. s BEVALLEN van een zoon: 3 dec.: G. M. Koelemeijer-Mannich; 4 dec.: E. H. van Eek-Lang; 5 dec.: C. H. P. van den Dop- De Hey. BEVALLEN van een dochter: 3 dec.: Th. Schoutsen-Van Putten; 4 dec.: N. Oolders-Kalpeta; H. Kemps-Van Omber den; P. Bos-Van Slooten. OVERLEDEN, 3 dec.: J. H. van Eijk, 79 JL Koudenhorn; H. G. J. Bakker, 62 jr., Graafschapstraat; G. M. Eising, 73 jr., Jan Stuytstraat; G. Maks, 77 jr., Gasthuisvest; de Boer-Van Dam, 78 jr., Hazepaters- han; 4 dee.: H. A. baron van Lawick, 77 jr. Gasthuisvest. lobby en dient voor het toelaten van licht in het trappenhuis. Het gebouw zal worden voorzien van twee liften, die stoppen op plaatsen hal verwege de verdiepingen. Als men van deze stopplaats de etages wil bereiken behoeft men slechts enige traptreden om hoog of omlaag te volgen. Iedere stopplaats zal op deze manier twee verdiepingen bedienen, zodat het bij voorbeeld mogelijk zal worden iedere lift slechts om de vier verdiepingen te laten stoppen. Het gebouw zal worden opgetrokken rondom een betonskelet, dat met baksteen zal worden bekleed. Ook zal het project worden voorzien van elf losse garages. Men heeft dit systeem gekozen, omdat de garages hierdoor niet zo zwaar behoeven te worden gefundeerd als dit met het hoofdgebouw het geval is. Het terrein van de hoogbouw sluit aan op een sportveldje dat rondom het gebouw is geprojecteerd. Ook zal in de onmiddel lijke nabijheid van het gebouw een groen strook worden aangelegd. Bij realisering van het project zullen de bewoners van de vier of zes bovenste woonlagen een bijzonder mooi uitzicht krijgen. De hoogte van deze verdiepingen is zodanig, dat men over de duinenrij in het westen heen de zee zal kunnen zien liggen. Ook heeft men een prachtig uit zicht naar het noorden, in de richting van Velsen. Aangezien het gebouw aan de uiterste westelijke kant van de Haarlemse bebouwing is geprojecteerd en het niet waarschijnlijk is, dat ten westen hiervan nog hogere gebouwen zullen worden neer gezet, is het aan te nemen, dat de bewo ners van de bovenste woonlagen ook in de toekomst onbelemmerd van het uitzicht zullen kunnen blijven genieten. Voor de Haarlemse rechtbank stonden donderdag twee jongens uit de Haarlem mermeer, een twintigjarige los-arbeider en een tweeëntwintigjarigc vormer, te recht die ervan verdacht werden de spaar duitjes van een oude wedir, in Vijfhui zen gestolen te hebben. De jongens gaven toe ai het geld, on- veer zevenhonderdvijftig gulden, voor een groot gedeelte bestaande uit zilveren rijksdaalders op een avond uit een kast gehaald te hebben en daarom eiste de of ficier van Justitie tegen beide verdachten gevangenisstraffen voor de tijd van negen maanden met aftrek waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdedigers, mr. O. H. van Wijk en mr. W. N. Felhoen Kraal bepleitten, me de op de bijzonder trieste jeugd van de jongens de uiterste clementie. De uitspraak in deze zaken volgt op 19 december. Het Brabants Conservatorium in Tilburg heeft besloten een operaklasse in te stel len, waarvan de leiding inmiddels is toe vertrouwd aan de dirigent-regisseur Hans Lichtenstein in Amsterdam. De zangtech- nische scholing werd in handen gesteld van mejuffrouw M. Heymans en de heer Leo Ketelaars. De belangstelling, die in zuidelijk Nederland voor de opera bestaat, heeft de oprichting van verscheidene amateurgezelschappen tot gevolg gehad. Omdat hierdoor de behoefte ontstond aan een centrale opleiding voor zangtechni- sche scholing, het acteren en intensieve repertoire-studie onder leiding van een operadeskundige. heeft hel. Brabants conservatorium de operaklasse ingesteld. Dit is een perspectief schets van de torenflat, die ontworpen is door de architecten Brakel en Buma uit Haar lem en Apon en Trom,p uit Rotterdam en die volgens de plannen zal komen te staan op de Delftlaan in Haarlem. Binnenkort wordt de rijksgoedkeuring verwacht voor dit gebouw, dat een hoogte zal krijgen van veertig meter en dat twaalf woonlagen met in totaal 49 woningen zal omvatten. Het mar kante karakter ervan wordt nog ver sterkt door de groenstroken en het sportveldje. die rondom de torenflat zijn geprojecteerd. ADVERTENTIE Waar het gewone kopje thee iets bijzonders is LUNCHROOM - RESTAURANT GR HOUTSTRAAT 6|) Of GR MARKT De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste donderdagmorgen een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar en drie maan den tegen een zesentwintigjarige chauf feur uit Haarlem die terecht stond onder verdenking van het plegen van chantage. De verdachte zou aan een van zijn meer deren, een procuratiehouder van een fa briek in Halfweg, een brief geschreven hebben waarin hij, uiteraard onder een ge fingeerde naam, een bedrag van 50.- van de procuratiehouder vroeg. Wanneer deze niet zou betalen dan zouden er enke le voor de procuratiehouder bezwarende papieren openbaar gemaakt worden. Bij de brief was een tekening gevoegd met de plaats waar het geld op een bepaald uur gedeponeerd moest worden. De procuratiehouder waarschuwde on middellijk de politie en op de in de brief genoemde dag en het genoemde uur ver scheen hij met zijn auto bij een boom in de Houtrakpoider waar hij een lege en veloppe neerlegde. 1 De verdachte kwam even later tevoor schijn, nam het couvert mee maar werd korte tijd later door de politie, die ook op de loer gelegen had gearresteerd. De raadsman, nu-. J. LI. A. M. van Son, die van oordeel was dat zijn cliënt deze chantage had gepleegd in een opwelling van stommiteit, vroeg het grootste gedeel te van de geëiste straf voorwaardelijk op te leggen. De uitspraak volgt op 19 december. Donderdagmiddag is de negenjarige P. F. R. uit Heemstede op de hoek van de Llerenweg' en de Zandvoortselaan door een bestelwagen aangereden. De jongen moest met een schedelbasis- fractuur naar het Diaconessenhuis in Haarlem worden overgebracht. Culturele Kring. Op dinsdag 10 de cember houdt de Culturele Kring in Ben- nebroek in „Oud Berg en Dal" de vierde bijeenkomst in dit seizoen. Mr. C. H. van Dam zal spreken over Tsjechoslowakije en daarbij kleurendia's vertonen. ADVERTENTIE Het zal voor U een verrassing zijn een zo goede wijn voor die prijs (f 1,95) te kunnen drinken. Bij 12 flessen (rood en)of wit) f 1,85 per fles. Het aantal feesten dat de Sint Nicolaas- commissie van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Onderwijzersvereniging jaarlijks moet voorbereiden is zo groot, dat er ook des avonds bijeenkomsten zijn. Die zijn speciaal voor de hoogste klasse bestemd en het programma vermeldt een toneelstuk. Vier maal wordt in deze week dit toneelstuk opgevoerd en de keuze is gevallen op „O, Tayo, het gestolen kind", een kindertoneelstukje met zang in drie bedrijven door Fred. Berens. Dank zij het enthousiaste werken van leden van de Haarlemse Onderwijzers To neelclub is een goede opvoering gegeven, waarbij de heer Henk Bakker de leiding had. Het stuk speelt in Japan en hoewel blijkt dat het stuk al oud is. heeft het de jeugd bijzonder geboeid. Met grote aan dacht werd het spel gevolgd. Interessant was ook de kermisvoorstelling, welk ge deelte goed werd weergegeven. De toneel groep kan op een geslaagde voorstelling terugzien, die tot voldoening van de leer lingen en hun ouders gegeven werd. Ook verdient vermelding de medewerking van een muziekensemble, dat tijdens het spel de zangnummers begeleidde en in de pau ze de zang der bezoekers. Vrijdagavond wordt de laatste voorstelling gegeven van „O, Tayo, het gestolen kind". Ook dit jaar bood de Marnix Lyceïsten Vereniging een St. Nicolaasfeest aan de leerlingen van de Chr. School voor Bui tengewoon Onderwijs „Prinses Marijke- school" aan. Vele ouders waren aanwezig in de aula van het Marnixlyceum. Het hoofd van de „Prinses Marijkeschool", de heer J. Mol, verwelkomde Sint Nicolaas. Namens zijn school boden twee leerlingen de gast een taart «aan. Na het zingen van enige Sint Nicolaasliedjes, die op de piano werden begeleid door mej. Eldik, moesten enkele leerlingen op het podium komen, waar zij door de Sint gem-ezen werden. Leerkrachten van de Prinses Marijke school speelden daarna een klucht in één bedrijf. Nadat Sint en Piet waren vertrokken voerden leerlingen van het lyceum uit de klassen IE, 2GI en 3G1 de operette „Zwaan kleef aan" op. Dit spel in drie bedrijven stond onder regie van mevrouw E. C. van Wijk-Scheffelaar, lerares Nederlands aan het Marnixlyceum, die er ook een verkla rende tekst bij voegde. De pianobegelei ding werd verzorgd door de heer G. van Zoest. Donderdagmorgen bezocht Sinterklaas het Haarlemse Concertgebouw, om deze feestdag samen met de leerlingen uit de eerste klassen van verschillende lagere scholen uit Haarlem te vieren. Het werd een groots feest. De Sint en Piet werden met het: „Zie ginds komt de stoomboot" hartelijk, maar toch wel een beetje angstig, ontvangen. Daarna werd er steeds maar om de malle grappen van Piet gelachen, zodat de kinderen in de pauze een beetje moe, maar helemaal niet bang meer, het speelgoed in ontvangst namen. Na de pauze, toen de Sint en Piet allang op weg waren naar een andere school, werd het zelfs doodstil in de grote Con certzaal, want toen kregen de kindertjes twee leuke films te zien, één van Micky Mouse en één over: „Kiko de Kangoeroe". Voor de Haarlemse rechtbank had zich donderdagmorgen een drieëndertigjarige Hillegommer te verantwoorden die ervan verdacht werd in de jaren van 1953 tot en met 1957 uit 'n geldkistje van een aanne mer wonend aan de Kruisweg in de Haar lemmermeer een bedrag aan geld gesto len te hebben. De aannemer verklaarde als getuige voor de rechtbank dat hij ge durende de eerste jaren steeds in de me ning verkeerde dat zijn vrouw geld nodig had en dat zijn echtgenote van de ver onderstelling uitging dat haar man steeds geld uit het kistje haalde. Pas toen men er op ging letten kwam men tot de overtuiging dat er een derde in het spel moest zijn en dat bleek later de Hille gommer, een huisvriend, te zijn. De aannemer dacht dat er vier-of vijfdui zend gulden vermist werd en de Hillegom mer verklaarde pertinent dat hij niet meer dan twaalfhonderd gulden had weggeno men. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte de diefstal bewezen en vroeg twaalf maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger, mr. O. H. van Wijk, bepleit te de uiterste clemente, waarna de uit spraak op 19 december werd bepaald. De vereniging „De Grafische" gaf voor haar tentoonstelling, die tot 22 december in de Nieuwe Vleugel van het Stedelijk Museum te Amsterdam gehouden wordt, een ruim geïllustreerde catalogus uit, waartoe ook reprodukties gekozen werden van niet op deze expositie vertegenwoor digden. Daar is weinig tegen, want men maakte er een aantrekkelijk boekje mee. De afwezigheid echter van het werk van enkele leden viel er alleen des te sterker door op. De grafische technieken blijken door zeer velen beoefend te worden. Moge de techniek al leiden tot bedachtzaamheid en van de maker een discipline verlangd wor den, het is ook zo dat iets dat gedrukt werd daarmee een zeker effect van gewicht ver kreeg. Dat effect hadden zeker die enkele niet-vertegenwoordigden niet nodig. Jeanne Bieruma Oosting, van wie in de catalogus een mooie en zeer eigen prent werd ge plaatst, stuurde enige linoleumsneden in waarbij toch iets te veel het effect van het gedruktzijn. geldt. Haar „Kerstmandje" komt van een bijzonder mooie aquarel, waarvan ze de kwaliteiten met een kleurendruk toch niet niet wist te achter halen. Zij kan zich echter haar toch ook weer niet onaantrekkelijke inzending per mitteren, want zij verwierf terecht een naam. Wat echter te denken van Bezemer, van wie ik alleen maar handige drukken ontmoette, die ik niet lelijk kan vinden, maar die me toch te weinig zeggen om trent de persoonlijkheid van de maker. Er is niets tegen om technische foefjes uit te halen. Men boeit dan echter pas als men werkelijk iets te vertellen heeft. Ik dacht dat Van Leusden dat kan. Hij bestaat het twee verschillende prenten te drukken van één tekening door het toepassen van tech nieken van een tegengestelde uitkomst wat betreft de aanraking van de inkt met het papier. Van Huib Gerretsen, door mij nog pas bewonderd om zijn aquarellen, vraag ik me af of hij zich toch ook niet liet ver leiden door het effect van de techniek en daarbij afleiden van de vorm hier en daar van zijn figuren, die door hun gezichten overigens toch ontroeren. Men ontmoet op deze tentoonstelling van „De Grafische" werk van bijna veertig mensen en daaronder kan een ieder naar zijn voorkeur één en ander genieten. Graadt van Roggen, Nachenius, Arrttz, Strik, De Jong en Schotel zijn voor mij bijvoorbeeld te waarderen specialisten. Een verrassing was de kennismaking met het werk van Mensinga. Erna van Osselen, die tot 20 december in het Amsterdamse Tuinhuis van de kunsthandel Santee Landweer exposeert, is bekend door haar werk op het gebied der toegepaste kunst. Het tekenen, waar over nu verslag wordt gedaan, was een geheime zonde van haar. Wat mij betreft mag ze die best begaan en ik kan alleen i maar hopen dat ze deze nog meer leert genieten. Zij toont teveel kwaliteiten om het bij het thans vertoonde te laten. Haar werk is voldoende knap gedaan. Zij weet iets te maken van de verschillende struc turen en van de vegetatie in het Franse zuiden. Bij haar vérgaande detailleren weet ze de eenheid in haar werk te be waren. LIaar zorgvuldigheid is niet ge dwongen, echter wel eens een beetje on geïnteresseerd. Liet aankleuren van haar tekeningen is niet overal even functioneel. Zij vertoont hier en daar voldoende persoonlijke schriftuur, waarop zij verder gerust mag vertrouwen. Zij heeft vertrou wen nodig opdat haar Provence meer gaat bloeien en uitstijgt boven een verslag van alles wat in zo'n landschap opvalt, zodat de vreugde, die zij er aan beleefde, ook deelachtig wordt aan degene, die daar nog niet was. Nog steeds wacht Marken op een behoorlijke weg van het dorp naar de dijk, die Marken verbindt met de vaste wal. Het pad, dat men nu moet bewandelen, is ongeveer een meter breed, voor een groot deel begroeid met gras en in slecht onderhouden staat. Een nieuwe weg is nog niet aanbesteed. „De Keerkring" die tot 23 december in de Nieuwe Vleugel van het Stedelijk Museum te Amsterdam exposeert is voor mij toch één van de plezierigste schilders verenigingen door het élan, waarmee de meeste leden plegen te werken. Ook al wor den niet altijd even grote kwaliteiten aan de dag gelegd, men toont daar plezier in het schilderen, vreugde aan de kleur, in teresse voor het onderwerp en men ver strikt zich niet te zéér in theorieën, de esthetiek aangaande. Daar komt dan wel ADVERTENTIE bij dat het plezier soms wat te veel de middelen geldt, dat men ook wel te ge makkelijk steunt op het eens verworvene en een enkele keer ten aanzien van som mige onderwerpen te hoog grijpt. Als gast exposeert mee Defesche, wiens werk volkomen past in het geheel, zodat hij maar als lid van deze groep aanvaard moest worden. Defesche betrekt de mens in zijn landschappen en dat betekent vaak een hele onderneming. Vooral in zijn „Sou venir uit Limburg" is hij goed uit dit pro bleem gekomen. Minder geloof hecht ik aan een Spaanse herinnering, een schilde rij dat echter toch boeit door de kleur. Dat Bierman ook met de waterverf iets kan vertellen was nieuw voor me. Buytendijk's Spaanse schilderijtje lijkt me een winst punt voor deze figuur, die me als tekenaar tot nu toe beter lag. Nog weinig trad Duk- kers op. Mocht ik dan al met zijn grote „Kruisiging" moeite hebben, een klein „trand" van hem is een mooi schilderijtje en het portret van zijn collega Jan Peeters werd een treffende typering. Grote, Nols en Sierhuis staan met hun gezonde manier van schilderen dicht bij elkaar. Nols prefereer ik. Ten Hoedt's wijze van schildere werd losser. Llij richt zich op grotere expressiviteit. Een teke ning van een roker deed me sterk denken aan werk van Arie Kater, wiens eigen tentoonstelling ik pas mocht bespreken. Jacob Kuijper, die bij Felison in Velsen zo'n aantrekkelijke tentoonstelling maakte, is hier even goed vertegenwoordigd. Kos telijk is zijn in de catalogus gereprodu ceerde tekening naar de schilder Henk Broer. Rik van der Mey zocht het dit keer in het Hollandse landschap. Dat hij voor één van zijn doeken Ouderkerk koos, is aan geen twijfel onderhevig en toch is het een vérgaande, maar blijkbaar juiste verwer king van het gegeven. Reneman, wat wild misschien, excelleert zeker door de wijze waarop hij met het licht tot ruimtelijkheid weet te komen. Leo van Rijn-Rubbens ten slotte is de primitieve in dit gezelschap, primitief maar met een geraffineerde kleurgeving! Bob Buys 2 Gedurende vele jaren kon het hoofd 3 van het gezin tamelijk goed in het onderhoud van hemzelf, zijn vrouw en H drie kinderen voorzien. 3 Ruim vijf jaar geleden echter werd 3 hij ziek. 8 Hij werd geruime tijd in een inrich- 3 ting verpleegd. De verdiensten hielden 3 op. De vrouw ging voor halve dagen 8 uit werken. Tezamen met een kleine 3 uitkering van de man trachtte zij in het 3 levensonderhoud van het gezin te voor- o zien. Het was echter tekort. 3 De kinderen hebben ook een zwakke gezondheid en een van hen werd ook reeds gedurende een paar jaar in een inrichting verpleegd. Sociale Zaken helpt zoveel mogelijk, i doch de vele versterkende middelen die j de kinderen nodig hebben, kosten veel geld. Ongeveer een jaar geleden kwam de j man ter verdere verpleging weer thuis. Men was blij, de vader weer in het ge- 2in terug te hebben, doch enige maan- den geleden overleed hij. Eén der kin- deren is om gezondheidsredenen de eer- ste jaren nog niet in staat enige werk- j zaamheden te verrichten en nu is de moeder ook ernstig ziek. Ook voor dit gezin komt met elke dag het Kerstfeest dichterbij. Denkt u, lezer, eens in hoe daar het Kerstfeest zal zijn. Stort uw bijdrage voor de Stille Ar- i men opdat ook in dit gezin enige blijd schap met de feestdagen gebracht kan worden. Gironummer 273107 met vermelding „Stille Armen". ooz'oxccocttccazyyxccooxxyxyyyyzxcoxccoxoxoxccccct Vanavond vergadert de afdeling Hille- gom van de Koninklijke Algemene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur in de zaal van hotel Sistermans om ondermeer te spreken over het belangrijke voorstel van het hoofdbestuur om een extra vak heffing van een percent te doen heffen ten behoeve van een nieuwe bloembollen- beurs in het Frederikspark te Haarlem. Het afdelingsbestuur wil in principe wei akkoord gaan met het voorstel, maar wil de extra heffing ieder jaar weer opnieuw vastgesteld zien. Het afdelingsbestuur ziet dan tevens graag, dat het hoofdbe stuur een onderzoek instelt naar de mo gelijkheid om tegen aanmerkelijk minder kosten dan thans geraamd een nieuw gebouw neer te zetten. Het hoofdbestuur zou de resultaten van dit onderzoek in de volgend jaar december te houden al gemene vergadering kunnen bekendma ken. Aan de hand van de bij de bouw en exploitatie van de Hillegomse beurs opgedane ervaringen meent het afdelings bestuur, dat zeker mogelijkheden kunnen worden gevonden om op minder kostbare wijze een modern gebouw te doen verrij zen. Zoals bekend heeft de afdeling Heem stede zich tegen de bouw van een nieuwe beurs en het instellen van een extra vak heffing uitgesproken. Met ingang van 1 december is benoemd tot groepscommandant bij de rijkspolitie in Westzaan adjudant W. J. Verhoeven, groepscommandant bij de rijkspolitie te Bennebroek. Het commando te Bennebroek wordt tijdelijk waargenomen door de post- commandant, wachtmeester eerste klasse W. Kop. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Op woensdag 11 december, 's middags om drie uur, zal in de Sparrenbosschool te Bennebroek gelegenheid bestaan tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9