„Moeilijkheden" uitgebroken op Ambon, meldt Djakarta Brugdek Prinsenbrug ingevaren Eerste gevolg van voedselschaarste DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 Hereniging van Hatta en Sukarno mislukt Scheepspraat r LENTE in de WINTER! Utrechtse universiteit ver leent drie ereoctoraten Met Kerstmis en Nieuwjaar geen nachtposttreinen ZOEKT U 'N DRUKKER Ch. E. Visser treedt uit de Kamer van Koophandel Gouden huwelijksfeest H. Semeyn-Mooijen „Arti et Religioni" luidt het Kerstfeest in Burgerlijke Stand van Haarlem Veel belangstelling voor EHBO-cursus Omwisseling obligaties Dawes en Younglening Twee doden in het verkeer V er keer songelukken j DIT JAAR: 1121 DODENj j Bij verkeersongelukken in 1957 j j in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1121 j personen, van wie 217 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. Gecompliceerde botsing op Krocht in Haarlem Nicolaas Beetsschool krijgt een lokaal erbij Kerst- en volksliederen bij Coöp. Vrouwenbond Biljartuitslagen Bedrijf sklaver jassen Haarlems Gemengd koor zingt werk van Bach Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES Scheepvaart j,in b JJ A G 17 DECEMBER 195 7 n JAKARTA (Reuter) De leger- oordvoerder in Djakarta heeft medege- leld. dat op Ambon, in Oost-Indonesië Moeilijkheden" zijn uitgebroken. Byzon- -jjeflen zyn echter nog niet beschikbaar. ,jjp) In berichten van Ambon af- komstig wordt te verstaan gegeven, dat dit bied wellicht het eerste zal zyn, dat de i.uk van de voedselschaarste zal voelen, Jelke door de stillegging van de scheep- 1 ,r( veroorzaakt wordt. In officiële rap porten wordt gezegd, dat de autoriteiten Lh concentreren op het verkrijgen van Hjstzendingen en dat zy de import van ommige luxe-artikelen verboden hebben. \mbon is in grote mate afhankelijk van ge ïmporteerd voedsel. In de rapporten van jmbon wordt tevens bevestigd, dat ar restaties van burgers en militairen hebben nlaats gehad wegens „wanordelijkheden". gver de aard van deze wanordelijkheden fferd in de rapporten niet gesproken. De bezoeken van diplomaten aan minis- jer van Buitenlandse Zaken Subandrio olijven aanhouden. Thans wordt vernomen dat zulke bezoeke zijn afgelegd door de Britse ambassadeur Dermot McDermot, de Amerikaanse ambassadeur John Allison, vergezeld door de onderminister van Bui tenlandse Zakev voor zaken het Zuid westelijk deel van de Pacific betreffende, j. Gordon Mein. Voorts door de consul- generaal van Japan en door de Indiase ambassadeur G. Parthasarathi. Naar ver luidt heeft Subandrio de aandacht van de Britse ambassadeur gevestigd op de aan wezigheid van Nederlandse oorlogsschepen in Singapore. (ANP) De hoop in heel Indonesië in zake een spoedige hereniging van Sukarno en Hatta is maandagavond verminderd, loen de speciale parlementaire commissie verslag uitbracht aan het parlement van ftaar bezoeken aan de twee voornaamste leiders president Sukarno en oud-vice- president Hatta. De commissie van negen betreurde het, dat zij slechts een „voorlopig" verslag kon uitbrengen, omdat zij nog niet ge reed is met haar taak, opgedragen door het parlement, namelijk het zoeken van beste vorm van samenwerking tussen twee nationale leiders, die samen in augustus 1945 de onafhankelijkheid hebben afgekondigd. De commissie uitte haar bereidheid haar pogingen voort te zetten, indien het par lement dit wenst. In haar verslag zegt zij, Sukarno zo spoedig mogelijk Hatta terug wilde zien als vice-president en dat volgens hem de hangende vraagstukken later zou den kunnen worden besproken. Het huidige kabinet-Djuanda, dat Sukarno ge vormd heeft, zou aanblijven. Hatta was voor een presidentiëel kabinet. Sukarno wenste in dat geval een kabinet van „alle partijen", hetgeen deelneming door de communisten zou betekenen. Hatta deelde de commissie mede, dat hij eraan getwijfeld had of een dergelijk ka binet zou kunnen worden samengesteld met het oog op het verzet van een aantal partijen kennelijk sloeg dit op de grootste anti-communistische Islamietische partij, de Masjumi. De voorzitter van het Indonesische par lement, mr. Sartono, heeft maandag in het parlement meegedeeld, dat hij met ingang van vrijdag zijn taak zal aanvaarden, op welke dag zijn beëdiging als waarnemend president is vastgesteld in verband met het aanstaand vertrek van president Su karno naar het buitenland. SURABAIA (PIA luchtpost) De or ganisatie tot samenwerking tussen jeugd en militairen in Oost-Java heeft mede- eedeeld, dat de eerste en tweede golven van de economische boycot tegen Neder- ADVERTENTIE landse onderdanen in Malang en Surabaia, die 28 november en 5 december werden ingezet, zijn geëindigd. Zij zullen echter door een nieuwe golf worden gevolgd. PADANG De voorzitter van het „lichaam tot het kanaliseren van de strijd om West-Irian" in Midden-Sumatra, luite nant-kolonel Sjuib, heeft tijdens een bij eenkomst met de leiders van de Neder landse of gemengde Indonesisch-Neder- landse bedrijven van geheel Midden-Su- matra medegedeeld, dat de linkse groepen, en speciaal de communisten wellicht een belangrijke rol gespeeld hebben in de tegenwoordige kritieke situatie, teneinde voor bepaalde doeleinden verwarring te stichten. Het provinciaal bestuur zal zijn uiterste best doen om dergelijke gebeurte nissen en verwarring in Midden-Sumatra te voorkomen. Daarom zijn de onder nemingen onder toezicht van het provin ciaal bestuur gesteld. DJAKARTA (ANP) Tussen Indonesië en Japan zijn onderhandelingen begonnen over de mogelijkheid van gebruik van Ja panse schepen bij het verkeer binnen de 'Indonesische archipel, zo wordt in Dja karta vernomen. Het wordt voor mogelijk gehouden dat er binnenkort hiex'over een akkoord wordt bereikt. De Japanse regering heeft de berichten uit Djakarta tegengesproken, als zouden er binnen enkele weken Japanse schepen in Indonesië aankomen. De directeur van het scheepvaartbureau van het ministerie van Vervoer, Kazuo Awasawa, zei, dat er géén officieel ver zoek van Indonesië om schepen is ont vangen. Ook hadden er geen Japanse scheepvaartmaatschappijen toestemming gevraagd schepen naar Indonesië te zenden. Wél had Japan geantwoord op een in formele vraag uit Indonesië hoeveel sche pen Japan eventueel zou kunnen uitlenen. Japan kan ongeveer 100.000 ton scheeps- ruimte lenen, als daarom wordt verzocht en de regering toestemming geeft, aldus Awasawa. De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Fuyiyama, heeft maandag op een persconferentie gezegd, dat Japan zal wei geren schepen aan Indonesië te lenen. (PIA) Acht Nederlandse juristen bij het ministerie van Justitie in Djakarta hebben hun ontslag ingediend en de wens te kennen gegeven naar Nederland terug te keren. Dit verzoek is ingewilligd, hoe wel hun contracten nog niet geëindigd zijn. Voor hun vertrek zullen zij echter eerst hun belastingen moeten hebben betaald, „evenals alle andere schulden" aan de Indonesische regering, aldus is medege deeld. Vanmorgen is men begonnen met het plaatsen van het brugdek van de Prinsen- brug over het Spaarne in Haarlem, een bijzonder nauwkeurig karwei waarmee men de gehele dag bezig zal zijn. Van morgen om elf uur arriveerde de leveran cier van de basculebrug, de Haarlemse fabriek voorheen Gebroedei's Figee met het zeventig ton wegende gevaarte bij de bi-ug en nauwelijks twee uur later lag dit eerste gedeelte op zijn plaats. Vanmiddag zou het tweede deel van deze enorme staalconstructie worden ingevaren waarna men in de komende weken het werk aan deze belangrijke oeververbinding zal voortzetten met het bestraten van het wegdek en het schilderen van de brug. Aan de leveling van het beweegbare deel van de brug dat wil zeggen, de stalen bovenbouw en de bijbehorende machine rieën zal pas in het begin van 1958 kun nen worden voldaan zodat de weggebrui kers, en vooral de industrieën in de Waar- derpolder nog enige tijd zullen moeten wachten voordat zij de Prinsenbrug in ge bruik kunnen gaan nemen. f/ÏV Show van bloeiende Hyacinten, Tulpen, Narcissen en Amaryllis. 23—28 DECEMBER HBG-HALLEN - le Kerstd. gesloten Ter gelegenheid van de viering van de 2ste dies natalis van de rijksuniversiteit Utrecht zullen op 8 maart 1958 eredoc- iraten worden verleend aan prof Tage iemp, hoogleraar aan de anthropogenetica ian de universiteit te Kopenhagen, aan prof. ir. J. L. van Soest, hoogleraar in de 'oogfrequentietechniek aan de Technische Hogeschool te Delft, aan prof. A. M. W. J. Hammacher, sedert 1952 buitengewoon hoogleraar in de kunstgeschiedenis xn Delft en directeur van het rijksmuseum Kröller- Müller te Otterlo, en aan Anthony van Ho- ooken, wonende te Ascona in Zwitserland. De heer Van Hoboken is in 1919 begon nen een verzameling „Erst-und Früh- orucken musikalischer Meisterwerke" aan leggen, die in de loop der jaren tot een her rijkste particuliere verzamelingen is uitgegroeid. Uit Van Hoboken's liaydn- collectie is de grote thematische catalogus ontstaan, waarvan het eerste en belang- rijkste deel, Haydn's instrumentale mu ziek omvattend, deze zomer is verschenen. Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag heeft ook de universiteit van Wel do heer Van Hoboken een eredocto raat vcijeend. De centrale directie van de P.T.T. deelt uede dat op de beide Kerstdagen en op Nieuwjaar de dienst zal gelden als op zon- iaS- Tijdens de Kerstdagen vallen drie ^cktposttreinen uit, namelijk in de nach- 'on van 24 op 25, 25 op 26 en 26 op 27 December. Evenmin rijden deze treinen in nachten van 31 december op 1 januari en 1 op 2 januari. Getracht zal worden op de dag vóór Kerstmis de binnengekomen post zover mogelijk te vervoeren. Op de ochtend van 27 december zal de dienst bij de P.T.T. vroeger beginnen dan normaal het geval is. ADVERTENTIE voor uw RECLAMEDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 De heren Ch. E. Visser en jhr. B. G. van Styrum hebben bedankt als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Dat betekent tevens, dat de heer Visser het voorzitter schap met ingang van 31 januari zal neer leggen. De leden van de kamer komen donder dag 19 december bijeen. Dan zal worden voorzien in beide vacatures. Na afloop zal er gelegenheid besta,an af scheid te nemen van de heer Visser. De Nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer zal in begin januari in het stadhuis worden ge houden. Dan zal een nieuwe voorzitter worden gekozen. Donderdag 19 december hoopt het echt-, paar H. Semeyn-Mooijen, wonende aan de Meeuwenstraat 65 in Oud-Schoten, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Sedert 1939 woont het echtpaar in Haar lem. De heer Semeyn neemt aan diverse activiteiten deel. Hij is een geziene figuur in kringen van geheelonthouders en heeft onder meer zitting in het bestuur van de afdeling Haarlem van de Nationaal Chris telijke Geheelonthoudersvereniging. Ook in andere organisaties, onder meer in de plaatselijke commissie van de nationale reclasseringsdag heeft hij zitting. Ter inleiding van het kerstfeest zullen op de avond van 24 december van half acht tot half negen door een koperkwartet bestaande uit leden van het christelijk fanfarekox-ps „Arti et Religioni", kerstlie deren ten gehore worden gebracht op het bordes van het Haarlemse stadhuis. ONDERTROUWD 16 dec. J. H. Hetem en G. H. M. Mol; H. A. Knijnenburg en A. H. de Bruijn; M. Smit en Th. S. Keevel; F. M. M. de Ruijter en J. J. H. Hollander. BEVALLEN van een zoon: 14 dec. J. Slottje-Jansen; M. Chr. van der Meer- Oerlemans; E. Machiels-Bakker; N. Span- jer-Bakker; M. H. Oerlemans-Balm; M. de Wit-Heilig; 15 dec. C. M. E. Stokman-Van Beusekom; 16 dec. M. J. E. Fijlstra-Brand; E. Elsinga-De Bruin. BEVALLEN van een dochter: 14 dec F. Heiliegers-Smalen; A. M. Visser-De Vos; 15 deel A. Bosch- Tiggelman; Chr. J. Steen- bakker-Weijers; A. J. M. C. Lagerweij- Hogervorst; M. Chr. Eken-Paar; M. G. Leuven-Spann; M. M. MeindersPost; A van Nunen-Wildeboer. OVERLEDEN 13 dec. C. A. Smits, 77 j„ Kruisstraat; 14 dec. R. Beukenkamp, 79 j., Spaarndamseweg; H. A. Meijer, 67 j„ Maer- ten van Heemskerkstraat; C. Bruring, 63 j., Maerten van Heemskerkstraat; W. M. C. Kal, 7 j., Jan van Galenstraat; G. H. G. Gootjes-Leemhorst, 71 j., Harmenjans- straat; E. E. van der Hulst-Grappenhaus- 72 j., Baan. Initiatief van Reddingsbrigade De voox-zitter van de Bloemendaalse Reddingsbrigade, de heer J. G. de Vries, heeft alle diensten en instellingen in de gemeente Bloemendaal aangeschreven met het verzoek om deel te nemen aan een e.h.b.o.-cursus in de Bornwaterschool. Deze cursus zal worden geleid door dokter C. Eenhoorn. Ondermeer ontvingen een uitnodiging voor deze cursus: het perso neel van de secretarie en de dienst van Publieke Werken, de politie, het P.W.N. en het P.E.N. Het resultaat van de oproep is, dat niet minder dan 62 personen aan de cursus zullen deelnemen. De cursus wordt elke donderdagavond van acht tot tien uur gegeven. Na een half jaar kunnen de cursisten examen doen voor het een heidsdiploma. De Westduitse regering heeft de dienst op de Nederlandse tranches van de 7 per cent Duitsland, buitenlandse lening 1924 (Dawes-lening) en de 5I/2 percent Duits land, Internationale Lening 1930 (Young lening) hervat. De Duitse bondsregering heeft zich in de Londense schuldenover eenkomst van 27 februari 1953 verbonden onder nieuwe vastgestelde voorwaarden de rente en aflossingsbedragen te betalen voor de buitenlandse leningen van het vroegere Duitse rijk en de obligaties (inclusief scrips) van de Konversionskasse für Duet- sche Auslandschulden. De Londense schuldenovereenkomst is zowel door de Duitse Bondsregering als door de regeringen van Frankrijk, het Ver- enigd Koninklijk en de Ver. Staten gerati ficeerd en op 16 september 1953 in werking getreden. Het aanbod tot hervatting van de dienst kan alleen worden aanvaard door de houders van die obligaties en cou pons, die zijn erkend in de zuivering van Duitse, in buitenlandse valuta luidende, obligaties. De ingevolge art. 15 van de Londense schuldenovereenkomst daarin neergelegde voordelen, met inbegxip van alle daarin geregelde betalingen, komen slechts ten goede aan die schuldeisers, die het aanbod van de debiteur hebben aan genomen door het ter verwisseling in leveren van de oude obligaties. Dit aanbod staat open voor een tijdvak van 5 jaren. De Bondsregering zal dit tijdvak verlen gen, indien gegronde redenen daartoe aan leiding geven. De Vereeniging voor den Effectenhandel adviseert de bezitters van de obligaties het aanbod te aanvaarden. Vandaag zijn uitvoerige bijzondei'heden van het Westduitse aanbod bekendge maakt. De 40-jarige heer M. Blok is met zijn motorrijwiel in volle vaart te Monster tegen een geparkeerde vrachtauto gebotst. De heer Blok werd hierbij zo ernstig ge wond dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag aan de gevolgen is overleden. De 63-jarige landbouwer Dirks is te IC n e g s e 1 (N.-B.) door een motor aange- x-eden en kort daarna overleden. De motor rijder werd ernstig gewond. Maandagmiddag om kwart voor vijf heeft er op de Krocht in Haarlem een aanrijding plaats gehad tussen een les auto en twee andere personenwagens. De bestuurster van de lesauto wilde, komend van de Kruisstraat de Krocht oprijden. Zij nam de bocht echter verkeerd, schamp te een personenauto, raakte de macht over haar stuur kwijt en botste vervol gens tegen een tweede auto op. De drie auto's werden beschadigd. De politie ver zoekt eventuele getuigen van dit ongeval en vooral de bestuurder van de eerst aangereden wagen die onmiddellijk weg reed zich met haar in verbinding te stellen. Het bestuur van de Nicolaas Beets school in Heemstede heeft bij de gemeen teraad een verzoek ingediend om mede werking tot uitbreiding van de school met één leslokaal. Het aantal leerlingen is sinds september met dertig uitgebreid. Thans telt de school 297 leerlingen, maar verwacht wordt dat dit aantal nog zal stijgen. Met ingang van januari komt de school in aanmerking voor de vergoeding van een boventallige leerki-acht ten laste van de gemeente. Het aantal lokalen moet worden uitgebreid. Voorlopig kan een op lossing gevonden worden door het huren van een lokaal in de Pinksterkex-k. Voor de inrichting ervan zal meubilair moeten worden aangesachft. In vier lokalen van deze school moet een nieuwe verlichting worden aange bracht. Ook moeten urinoirs door closet installaties worden vervangen. In de Bosch en Hovenschool dient de ver lichting in vier leslokalen te worden ver nieuwd. Voorts moeten twee radiatoren worden vervangen. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Er bestond maandagavond in de stem mig met kaarsen verlichte en groen ver sierde Bilderdijkzaal van café-restaurant Brinkmann een gx-ote opkomst van de le den van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Coöpex-atieve Vrouwenbond, voor het optreden van mevi'ouw Cobi Schx-eyer uit Zwanenbux-g, die haar ge hoor heeft doen genieten van een kostelijk px-ogramma van kex-st- en volksliederen. Zij begeleidde zichzelf daarbij op een Spaanse gitaar. Voor de pauze bracht mevrouw Schreyer een groot aantal buitenlandse kerstliede ren ten gehox-e. Elk lied werd toegelicht. Het px-ogramma na de pauze was aan het volkslied gewijd, waarbij de zangeres vooral tal van oude ballades liet horen. Hierbij bepaalde mevrouw Schreyer zich uitsluitend tot het Nederlandse volkslied. De voorzitster, mevrouw A. W. Tasse- rons-Gravendijk heeft de zangeres in geleid en na afloop namens alle aanwe zigen dank gebracht voor het gebodene. Voor de verkéerscursus, die de inspec teur van politie, J. van Zijl zal geven gaven zich ongeveer twintig leden op. De uitslagen in de biljartcompetitie van het district Haarlem van de K.N.B.B. lulden: Afd. A: Groenendaal 1Het Noorden 1 24; SVV 1Centrum 1 4—2; Scheiwijck 1—DES 1 42: 1939/Bl.daal/HN—Excelsior/Scheiwijck 24. Afd. B: Duvelshoek 1OVS 1 44; Kennemer- land 1Suisse 2 26; ADO 1Frans Hals 1 44; SVV 2—DES 2 6-2; TOP 1-Kennemerhof 1 7—1. Afd. C 1: Groenendaal 2Hof v. Holland 2 6—2; Centrum Hst.OVS 2 44; Insulinde 1Park So ciëteit 0—8; Kennemerhof 2De Vaart 1 44. Afd. C 2: DES 3—De Vaart 2 2—6; Het Noorden 2—SVV 3 4-4; IVO 1—Suisse 3 1—7; TOP 2— ADO 2 8—0. Afd. D 1: OVS 3—IVO 2 8—0; Frans Hals 2- ADO 3 44; VriendenkringKennemerland 3 6—2; SVV 4—Haarlem N. 26; Irene 1Duvels hoek 2 26; Hof van Holland 3—Suisse 4 26. Afd. D 2: De Vaart 3—ADO 5 4—4; Kennemer land 4—Insulinde 2 44; ADO 4—TOP 3 80; Irene 2Suisse 5 62 Afd Beverwijk: Excelsior 1—Scheiwijck 4 2—6; Parkzicht 1Excelsior 2 4—4; Scheiwijck 2— Parkzicht 2 2—6. In dc Haarlemse Bedrijfsklaverjascompetitie waren de uitslagen in de afgelopen week als volgt: Hooidklasse: PTT- Stork 116—124. GEB—Meer Zicht 126126, BeijnesLaurens Coster 100138, Figee—DKC 132—108. le klasse A: PTT 2—DKC 2 120—126, SAC—VMB 108—128, DSH-OW 132.120, GEB 2-Nederland 106—142. le klasse B: SAC 2—Meer Zicht 2 124—126, HSM PTT 3 124—114, Stork 2—Boru 116—112, CPTT— DSH 2 132—118. 2e klasse A: Laux-ens Coster 2—HSM 2 128—130, Union—GEB 3 114—126, DKC 3—Figee 2 132—116. 2e klasse B: Nederland 2—PTT 4 128—106, Boru 2—Figee 3 124—128, O. Slachthuis—SAC 3 132- 118, DKC 4—Stork 3 126-126. 3e klasse A: Nederland 3—Haai-lems Dagblad 120—122, OW 2O. Slachthuis 124116, Figee 4— Union 2 112140, VMB 2—Hout en Plantsoenen 2 Traditiegetrouw zal Haarlems Gemengd Koor op Tweede Kerstmiddag in de ge meentelijke concertzaal een uitvoering ge ven van het Kerstoratorium en het Mag nificat van Johann Sebastian Bach. Hier aan wordt medewerking verleend door het als solisten treden op de sopraan Bep van Zutphen-Wagener, de alt Aafje Heynis, de mezzosopraan Nelly Byrma, de tenor Han le Fèvre, de bas Herman Hülsmann. Aan de vleugel zorgt Emmy van Eden voor de begeleiding. Klaas Bolt bespeelt het orgel. Het geheel staat onder leiding van Jan Booda. AMSTERDAM Voor de eerste beursdag van deze week waren de cultuurwaarden zeer gevoelig in reactie op de hoge koersen, die aan het einde van de vorige week in deze sector werden genoteerd. Amsterdam Rubber werd verhandeld op ongeveer 41 percent, tegenover de slotprijs van vrijdag 51 per cent. Vei-enigde deli ondering hetzelfde lot en verloor op een prijs van 54 percent on geveer 10 punten. H.V.A. ging van de hand op 87 percent, min. 6 percent. Se- nembah werd 5 punten lager vernomen. Verder werden nog geadviseerd aandelen Internatio 60 laten (62), Lindeteves 89 laten (90), Geo Wehry 30 (33), Billiton-2 186 (190), Nationale Handelsbank 74^2 (78'/2). Aandelen Ned. Handel Mij. hiel den zich heel goed en werden geadviseerd op 145 ,144). Ook de scheepvaartwaarden met belan gen in Indonesië moesten met koersver liezen genoegen nemen. In een zeer kal me handel verloren Maatschappij Neder land 'en Rotterdamsche Lloyd 3 punten. Het aanvankelijke verlies van de aandelen K.P.M. van 2 punten bedroeg tegen het einde van de beurs ongeveer 5 punten. Scheepvaart Unie noteerde 4 percent la ger. In de overige scheepvaartaandelen kwamen geen fluctuaties van betekenis voor. De fondsen konden zich goed hand haven. De flauwe stemming voor de cultures moet toegeschreven worden aan een ge brek aan stimulerend nieuws uit Indone sië. Thans blijkt dat dc markt vei-leden week op de wilde geruchten, die toen in Amsterdam circuleerden, te hoog heeft gegrepen. Men gaf er thans de voorkeur aan de kat uit de boom te kijken, alvorens nieuwe posities in de Indonesische waar den aan te gaan. De geringe verkopen die plaatsvonden, kwamen in een vrijwel lege mai-kt en verklaren hiermede de be langrijke koersreacties. Over de internationale fondsen valt heel weinig te vermelden. Aandelen Kon. Olie f 1 lager en beneden pariteit New York op 149,20. Handel zeer gering. Voor aan delen Philips bestond belangstelling uit Londen, zowel als Zwitserland, waardoor het fonds zich ongeveer 2 punten kon ver beteren tot 226. Unilever viel tegen en was 2 punten lagei op 322; AKU evenens min 2 percent. Aandelen K.L.M. hadden een goede vlucht. De koers stelde zich 1,70 boven die van vrijdag. Staatsfondsen wa ren goed prijshoudend. Aandelen Lucas Bols hielden zich prima in deze lagere markt en wei'den onveranderd op 147 ge adviseerd op goede dividendvooruitzich ten. Prolongatie 5 percent. (ANP) NEW YORK Tijdens een vrij geringe activiteit onder ging het koersniveau een scherpe daling. De spoorwegfondsen, die vorige week op de voorgrond waren, moesten een verkoop- golf doorstaan waaruit zij met verliezen van een dollar of meer tevoorschijn kwa men. Staalfondsen belandden op nieuwe laagtepunten. Rubberwaarden daalden met verliezen die tot meer dan 2 dollar varieer den Chemiefondsen moesten een tot meer dan 2 dollar prijsgeven. Scheepsbouw- waarden deelden in de neergang. De me taalaandelen ondergingen hetzelfde lot na een aanvankelijke stijging. Bij de olies waren verliezen van 2 dollar talrijk en ook de vliegtuigbouwfondsen sloten lager. Vrij wel alle individuele fondsen sloten lager, over het algemeen 3 dollar; Zenith verloor echter 6 dollar en Adressograph 4 dollar. Ook de autowaarden bereikten nieuwe laagtepunten na het nieuws dat de model- len-1958 niet goed verkopen. Chrysler sloot 2 dollar en Ford 1 dollar lager. Bij de industriewaarden leidde een da ling van 2 dollar bij General Electric de néergaande ontwikkeling. Bij de olies boekten Standard Oil of N.J., Seaboard. Amerada, Gulf en Texas Cy. verliezen van meer dan een doftar Jersey Standard had de grootste omzet met een verlies van meer dan een dollar Ook Bethlehem Steel. Genera] Motors, U.S. Steel. Polaroid 3 dollar) en Chrysler werden actief verhan deld. Het industriegemiddelde kwam van 440,48 op 433,40; spoorwegen van 101,12 op 97,88; openbare nutsbedrijven van 68,39 op 68,17 De omzet bedroeg 2.350.000 aandelen tegen 2.310.000 op vrijdag. Van de 1.216 verhandelde fondsen sloten er 218 hoger en 776 lager. (UP). is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm Iedere mm meer U kunt ze opgeven aan onze kantoren: /4.20 ƒ0.28 Grote Houtstraat 93, Haarlem Soendaplein, Haarlem-Noord of aan onze bezorgers. Koninklijke onderscheiding. Bij Ko ninklijk Besluit is aan mejuffrouw L. de Vree, dame voor de huishouding bij me juffrouw ir. E. F. van den Ban te Haarlem, toegekend de eremedaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. S-3'/o°/o Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fevenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton ''dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt. Goudr Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en <\msterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rottercf. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoer' gisteren 84 87% 137% 249 166 235 167 227 226% 134 322'lz 194 747 f 149.50 182/4 42 I 97.50 138 118% 111 152 200Vi 88 53 192% 74 144 159 155 43% 36'/! 5VA 34% 72% 22% Heden 13.45 uur 84% 87"/i8 138% 250 165 235 167 225 224 134 4 31814 191 730 f 146.60 182 43 96 136% 11914 109 15114 19914 88 54 192 74 144 158% 155 42% 35% 50 33% 72% 21% Aagtedijk, 17 v. Genua n. Port Said. Aagtekerk, 16 te Hamburg. Aalsum, 16 te Kobe verw. Aardijk, 17 te Le Havre. Aldabi, 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alderamin, pass. 16 Perim n. Dammam. Alioth, 15 v. B. Aires. 16 te Pt'o. Acevedo verw. Almdijk, 17 te Le Havre. Alnati, 16 te Buenos Aires. Alphard, 16 te Bremen verw. v. Rotterdam. Ameland, 16 te Thameshaven. Ampenan, 16 v. Hamburg n. Karlshamn. Angolakust, 17 v. Lagos n. Accra. Appingedijk, 16 te New York verw. Argos, 17 v. Izmir n. Amsterdam. Ariadne, 16 v. Rotterdam n. Tanger. Baarn, 16 te La Guaira verw. v. Maracaibo. Batjan. 17 te Belawan. Bengalen, 17 te Beyrouth. Bengkalis. 17 v. Hamburg n. Karlshamn. Bennekom, 17 tc Port of Spain. Billiton, 16 v. Djibouti n. Singapore. Bintar.g, pass, 16 Ouessant n. Amsterdam. Bloemfont., 16 250 m. n.n.o. Finistere n. L. Palm. Bogowonto, 17 te Pandjang Padang. Boissevain, 17 te Port Elizabeth. Bonita. 17 te New Orleans. Boschkerk, 16 v. Genua n. Barcelona. Breda. 16 te Bachaquero verw. Bussum, 16 te Suez n. Amsterdam. Caltex Pernis, 16 160 m.t z. Finisterre n. R'dam. Caltex Roiterdam, pass. 16 Pantellaria n. Pt. Said. Caltex The Hague, 17 te Bahrein. Caltex Utrecht. 16 te Suez n. Rotterdam. Camerounkust, 15 v. Abidjan n. Freetown. Camitia, 17 te Durban. Castor, 16 te Savannah verw. Charis, 15 v. Caracol n. Mobile. CiiTus (weerschip), 16 te Rotterdam. Cistula, 16 v. Calcutta n. Singapore. Clavella. 16 120 m. z. Brisbane n. Gladstone. Colytto, 16 v. Liverpool n. Hampton Roads. Congokust. pass. 16 Ouessant n. Amsterdam. Corilia, 16 te Bangkok. Crania. 16 650 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Delfland, 16 v. Las Palmas n. Buenos Aires. Delft, 16 750 m. z.w. Landsend n. Bremen. Diemerdijk. 17 v. R'dam n. Londen en Vancouver. Dorestad, 16 v. Cabimas n. Rotterdam. Doris, 16 v. New York n. Haiti. Elizabeth B, 17 te Cristobal. Esso Den Haag, pass. 16 Ouessant n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 16 425 m. z.z.o. Suez n. Antw. Friesland, 16 te Basrah. Gabonkust, pass. 17 Finisterre n. Le Havre. Giessenkerk, 16 te Cadiz. Graveiand. pass. 16 Finisterre n. Recife. Hathor, pass. 16 Kp. St. Vincent n. Tunis. Hecuba, pass. 16 San Miguel (Az.) n. Hamburg. Heelsum, 16 v. Amsterdam n. Bremen. Helicon, 15 310 m. n.n.w. Mona fll. n. Curasao. Hersilia, pass. 16 Ouesant n. La Guaira. Hestia, 17 te Curasao. Hoogkerk, 16 te Antwerpen verw. v. Hamburg Hydra, 15 te Amsterdam n. West-Indië. Ivoorkust, 16 240 m. n.o Madeira n. Dakar. Jascn. 14 80 m. n. Key West n. La Guaira. Jupiter, 15 30 m. w. Genua n. Cartagena. Kalydon, 17 te Suez verw. n. Gibraltar. Karimata, 16 te Baiikpapan verw. Keizerswaard, 17 te Curasao. Kloosterdijk, 16 te Havana verw. Koningswaard, 16 220 m. z. eil. Masira n. Abadan. Kopionella. 16 v. Casablanca n. Bona. Korovina, 16 te Gothenburg. Kryptos, 16 v. Buenos Aires n. Curasao. Leopoldskerk. 16 te Damman. Liberty Bell, 16 te Philadelphia verw. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Le Havre n. Antwerpen. Lindekei-k, 16 te Marseille. Lissekerk, 16 ten anker Zanzibar. Louis Lantz, 16 v. Nordenhamn n. Las Palmas. Maas, pass. 16 Kp. Bon n. Hamburg. Maashaven, 17 v. Rotterdam n. Montevideo. Malea, 16 90 m. w. Miri n. Singapore. Mapia, 16 te Norfolk verw. Mariekerk, 17 te Manilla. Marnelloyd, pass. 16 Belawan n. -Padang. Mataram. 16 te Hollandia verw. Mentor, 15 v. Paramaribo n. Lissabon. Merwelloyd, pass. 17 Gibraltar n. Rotterdam. Mitra, 16 240 m. n.n.o. Auckland n. Curasao. Molenkerk, 16 v. Marseille n. Port Said. Montferland, 17 te Montevideo. Moordrecht, 16 te Mena verw. v. Duinkerken. Muiderkerk, 16 te Antwerpen. Nanusa, 16 v. Cebu n. San Francisco. Notos, 15 80 m. w.n.w. Kreta n. Bougie. Ondina, 18 te Nifèata verw. Oostkerk, 17 te Rotterdam. Oranje, 16 100 m. z.o. Kreta n. Napels. Orion, 16 te Amsterdam. Ouwerkerk, 16 v. Shanghai n. Takubar. Pendrecht, 18 te Port de Bouc verw. Peperkust. 15 te Hamburg. Pieter S. 17 te Rotterdam. Prins Casimir, 17 te Belfast. Prins der Nederlanden, 16 v. Pto. Limon naar Port Au Prince. Pr. Frederik Willem, 16 te Antw. verw. v. "R'dam. Prins Philips Willem, 17 te Hamburg verw. Prins Willem II, 16 v. Le Havre n. Halifax. Prins Willem III, 17 te Rotterdam verw. Pygmalion, 16 te New York. Radja. 17 te Tandjong Priok n. Semarang. Roebiah, 16 210 m. w. Sabang n. Colombo. Roepat, 16 v. Napels n. Genua. Roggeveen, 17 te Lyttleton. Rondo, 16 v. Manilla n. Claveria. Rotti, 17 te Port Swettenham. Scnie, 17 te Tunis. Sigli, 16 v. Bangkok n. Singapore. Sliedrecht, 16 te Pta. Cardon verw. v. Rotterdam. Sloterdijk, pass. 16 Scillys n. New York. Solon, 16 te Petitgoave Haiti verw. Sommelsdijk, 17 te Antwerpen. Stad Allernaar, 17 te Las Palmas. Stad Delft, 16 rede Visagapatam. Statue of Liberty, pass. 15 Gibraltar n. Pt. Said. Straat Malakka, 16 v. Singapore n. Cebu. Tawali, 16 v. Port Sudan n. Aden. Telamon, 16 15 m. w. K. S. Antonio n. Maracaibo. Teucer, 17 te Liverpool. Tiba, 16 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam. Tomocycius, 16 v. Curagao n. Boston. Tomori, 16 v. Port Said n. Antwerpen. Trajanus, 16 v. Funchall n.- Bridgetown. Vasum, pass. 16 Str. Ormoes n. Landsend. W. Alton Jones, pass. 16 Kaap St. Vincent naar Mena Al Ahmadi. Westertoren, 18 te Wellington verw. Westland. 16 v. Las Palmas n. Montevideo. Willemstad, pass. 16 San Miguel n. Plymouth. Wonosari, 17 v. New York n. Hallfax. Wonosobo, 16 te Kuticorin verw. (India). IJssel, 16 te Bachaquero verw. v. Curasao. Zeeland, 16 v. Port Swettenham te Singapore. SLEEPVAART Argus, 15 te Hoek van Holland. Atlas, 15 te Hoek van Holland. Blankenburg, 17 te Port Said. Ebro, 17 te Cobh. Friesland. 17 rede Brighton Beach. Gele Zee, 17 160 m. z.z.w. Ouessant n. Gent Hudson, 17 250 m. z.z.w. Ouessant n. Gent. Humber, 17 bij Negri! Point (Jamaica). Loire, pass. 15 Guardafui n. Tandjong Priok. Noordzee, 17 90 m. w. Kp. Blanco n. Pt. Harcouri Oceaan. 15 840 m. w.z.w. Fayal n. Ravenna. Oostzee, 17 van Trinidad. Poolzee, 15 570 m. n.w. Freetown n. Freetown. Zeeland, pass. 15 Kp. St. Vincent n. Genua. Thames, 15 dw. Pantellaria n. North Shields. Tyne, 17 130 m. n.o. Algiers n. Rotterdam. KLEINE VêAART Atlas. 16 35 m. n.o. Cartagena n. Genua. Bab T, 16 5 m. z. Oland n. Ostrand. Bloemgracht. 15 te Abö. Draco. 15 70 m. n.n.o. Villano n. Amsterdam. Eljo. 14 v. Par n. Birkenhead. Elsa, 15 bij Terschellingerbank n. Zaandam. Heerengracht, 14 te Hamina. Ilias, 15 25 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Insp. Mellema, 16 te Portlandbill n. IJmuiden. Joost, 13 v. Stockholm te Sundsvall. Kaap Falga, 14 v. Ostrand te Rundvik. Kaap St. Vincent, 11 v. Alholmen n. Harlingen. Marianne, 17 v. Rotterdam te Gothenburg verw. Nero, 15 te Amsterdam v. Aarhus. Pavo, 13 v. Gent te Kalmar. Phidias, 16 10 m. z.w. Ouesant n. Amsterdam Ponza, 14 v. Hudiksvall n. Zaandam. Strabo, 15 te Volos v. Piraeus. Tilly, 14 v. Ostrand n. Alholmen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11