Ruit stuk Kerst geschenken 200 990 Bloemendaals plan voor Zandvoorterweg mm. Bouw van r.-k. huishoudschool in Haarlem begint binnenkort B. van Frank B. van Frank I^rouueI) Ongehoord voordelig! „Cremer" speelde een fleurig stuk KERSTVERLICHTING Jac.Wisker Fa. Gebr. v. Beem Beha Beha Stepin Serveerster gevraagd 4 Twee verkeersongelukken in de Haarlemmermeer Vier gewonden Burgerlijke Stand van Haarlem NIET OVERAL Kerstmiddag van Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen 3 Rijksinspecteur Lowenst geen critiek DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Scheepvaart NETTE JONGEMAN LEERLING-BEDIENDE BAKKER'S SNACKBAR LilllXXXIIXUXIXHXIIIXXXIXUIIITITT DINSDAG 17 DECEMBER 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COl IRANT 1 Hr i j-fcix.,tn i r^s A v-Jt' rrrrfl s y' l ~N IJ U-U-1*1 Dit is een reproduktie van de kaart, die het Bloemendaalse gemeentebestuur bij zijn" bezwaarschrift bij de Kroon tegen het streekplan Zuid Kennemerland zal voe gen en waarop is aangegeven hoe B. en W. van Bloemendaal zich de uiteindelij ke toestand bij de Zandvoorterweg ter hoogte van de Viersprong in Aerdenhout denken. Volgens deze plannen zal de Zandvoor terweg van de Viersprong af in noordelij ke richting afbuigen naar het thans in aanbouw zijnde viaduct in de spoorbaan Haarlem-Leiden ten noorden van de hal te Aerdenhout-Heemstede. Ter hoogte van dit viaduct zal de (nieuwe) Zand- voortselaan aansluiten op het gedeelte westelijke randweg tussen Wagenweg en Zijlweg. Het verkeer van Zandvoort naar Haarlem, Amsterdam en het noorden zal via de westelijke randweg moeten gaan. Het locale verkeer van Zandvoort naar Heemstede zal op de Zandvoortselaan ter hoogte van de Spiegelenburghlaan naar rechts moeten afslaan. Dit verkeer zal dan een nieuwe weg moeten volgen, die in het verlengde van de Zonnebloemlaan zal komen te liggen. Het gedeelte Zandvoortselaan tussen de Viersprong en de Zonnebloemlaan zal vol gens de plannen van het Bloemendaalse gemeentebestuur voor het snelverkeer ko men te vervallen. De nieuwe Zandvoorterweg zal over de gehele lengte twaalf meter breed wordèn. Voor de fietsers en bromfietsers zal de oude trambaan geschikt gemaakt worden. Het fietspad zal een breedte krijgen van 7Vi a 8 meter. Van het nieuwe viaduct bij het station Heemstede-Aerdenhout tot aan de Viersprong zullen fietsers ep brom fietsers de oude weg volgen. Bij de Ha ringbuis (welk gebouwtje zal worden af gebroken) komt een tunnel onder de nieuwe Zandvoorterweg. Van dat punt af wordt verder de oude trambaan naar Zandvoort gevolgd. Een en ander is op bijgaande tekening duidelijk te zien. Dinsdagmiddag om half zes heeft zich op de Schipholweg, nabij de melkfabriek „Sloten" een ernstig ongeluk voorgedaan. Een militaire wagen die met pech te kampen had stond aan de rechterzijde van de weg geparkeerd toen een perso nenauto met een snelheid van zeventig a tachtig kilometer per uur op de stilstaan de vrachtwagen reed. De bestuurder, de 61-jarige H. van der Z. uit Haarlem en een inzittende, mevr. F. eveneens uit Haarlem, moesten beiden zeer ernstig ge wond aan het hoofd naar de Mariastich- ting in Haarlem worden vervoerd. Dinsdagmiddag om half vijf deed zich eveneens in de Haarlemmermeer, op de Vijfhuizerdijk, nabij Vijfhuizen een onge luk voor waardoor twee landmeters, de heren C. van der W. uit Santpoort en A. V. uit Haarlem gewond naar de Maria- stichting gebracht moesten worden. Deze twee landmeters zaten in een personen auto die tegen een andere personenwagen opbotste omdat de bestuurder van deze laatste auto zijn aandacht liet afleiden door een schip dat in de Ringvaart voer. De beide auto's werden zeer ernstig be schadigd. 17 december 1957 ONDERTROUWD 17 dec.: J. Bakker en V. H. Otto; P. K. de Vries en D. J. Wol- ters; H. Kuiper en J. den Ridder. GEHUWD 17 ec.: H. W. Middelkoop en E. A. Beugeling; L. Westerop en J. A. M. Wolters; H. J. J. van der Meer en S. H. de Mijttenaere. BEVALLEN van zoon: 14 dec.: A. C. BroxtermanBersee; 17 dec.: C. J. Ruijg- voornvan der Velden; C. J. Kossen Loerakker. BEVALLEN van een dochter: 14 dec.: S. C. ten Hagende Kam; E. M. Juffer- mansvan de Poll; 16 dec.: E. Visser Rosbach; G. C. Fennisvan Houten; A. Th. StriekerEichhorn; J. G. van Dortvan Nimwegen; M. VeltmanNijman; E. H. M. Vierhoutvan der Molen; C. H. Beunder Stroeven; 17 dec.: N. E. van der Meer— Mos; D. E. KoolmoesWilkes. OVERLEDEN 14 dec.: J. C. van der Put ten—van der Putte, 66 j., Gen. Cronjéstr.; 15 dec.: J. Rombout, 79 j., J. J. Hamelink- straat; J. F. Th. van Erpers Roijaards, 73 j., van Riebeeklaan; G. C. de Haan, 82 j., Tetterodestraat; Y. DiderichWitte- veen, 65 j., Hazepaterslaan; 16 dec.: Chr. Bies, 74 j., Rijksstraatweg; W. Vledder, 77 j., Gasthuisvest; E. H. J. van Gelder van Dam, 85 j., Coltermanstraat Binnenkort, waarschynlyk reeds vlak na Kerstmis, zal de eerste paal geheid worden voor de bouw van de nieuwe r.k. huishoud school achter de Oud Katholieke kerk aan de Kinderhuissingel in Haarlem ter ver vanging van de huidige school aan de Ge dempte Voldersgracht. Het terrein waarop het stichtingsbestuur, dat de school be heert, dit nieuwe gebouw heeft geprojec teerd, stelde overigens wel enige eisen aan de architect want het wordt doorsneden door de Garenkokerskade. De architecten, ir. J. A. van der Laan, ir. J. B. Hermans, Th. M. van Eerden en Jules H. M. Kirch hebben dit probleem echter op zeer smaak volle wyze opgelost door de twee school- gedeelten door een luchtbrug over het wa ter met elkaar te verbinden. Aan de noordkant staan de schoollokalen geprojecteerd en aan de zuidzijde komen de tot ontspanning dienende lokalen. Het com plex aan de noordzijde, dat het eerst zal verrijzen, bevat onder meer veertien the orielokalen en een grote entreehal. Het geheel zal een capaciteit voor 510 leer lingen krijgen. Als het-in gebruik-geno men is, is het de bedoeling dat er ook enige v.-g.l.o.rklassen voor lagere scholen onder dak in vinden. Enige tijd geleden is de laagste inschrij ver van de aanbesteding, V. de Vries' Bouwbedrijf te Haarlem reeds begonnen met het graafwerk en na de montage van een torenkraan en de aankomst van de heimachine zal men aan de werkelijke bouw beginnen, wanneer althans het weer «OOOOOOOCCOTCO^CCOCOOCCOOCCOCOOCCOOOCCCOCOOCCCOCCCOCO^ kan men zich met vreugde voor bereiden op de komende feestdagen. Bijvoorbeeld niet in dat Haarlemse ge zin van drie kinderen, waarvan de vader zes jaar geleden ziek werd. De man moest vierenhalf jaar elders wor den verpleegd. De ernstige ziekte maakt het hem onmogelijk nog enig werk te doen. Slechts een enkele maal mag de man zijn bed verlatenEr is veel geld nodig in zo'n gezin. Maar er komt wei- s nig binneng Er zijn zoveel van die gezinnen, diep, ondanks de moeilijkste omstandigheden g hun nood verzwijgen. Een kerstgave zal tijdens de feestda- g gen in die gezinnen wat vreugde kun- nen brengen. U kunt hun die vreugde P bezorgen. i Stort uw gelden op girorekening 273107 van dit blad onder vermelding 8 „Stille armen", of bezorgt uw gift aan g onze loketten. yyyyryxozyyyxxttxxoccaocecoxr&zyyxyyyxccxyyyxaoooyyy. Donderdagmiddag hield de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen afdeling Haarlem en omstreken een kerstmiddag in het gebouw van de Protestantenbond in Haarlem. De voorzitster, mevrouw A. Hamaker- Willink, hield een uitstekende inleiding en heette de aanwezigen welkom. Minder geslaagd waren de voordrach ten van de heer Jac. van Elsacker, die na de samenzang volgden. Drie heel verschil lende kerstgedichten van Ed. Hoornik, Jan H. de Groot en Willem de Mérode werden alle op dezelfde eentonige manier, en tè nadrukkelijk opgezegd. Hetzelfde geldt voor de verhalen: „Kerstgeschenk" van Top Naeff en „De herberg en de stal" van Rie van Rossum. Het werden door de voordracht of liever door de na vertelling, niet meer dan vlakke verha len. Ook de keuze was niet bepaald ge slaagd voor een kerstmiddag. Natuurlijk is het vaak aan te bevelen eens iets an ders te laten horen dan het geijkte kerst verhaal, maar dan toch niet juist twee nogal sentimentele vertellingen. Beter wa ren de navertellingen van de iets vrolij ker verhalen van O'Henry, Clare Len- nart en Kurt Tucholsky. Het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen omlijstte deze voor dracht met enkele liederen. De keuze van de kerstliederen was goed en origineel, vooral het: „Weihnachtstanz der Hirten" van Zoltén Kodaly klonk goed. Deze kerstmiddag werd met een samen zang besloten. geen spaak in het wiel steekt. De ge meenteraad van Haarlem heeft besloten aan de stichting de grond in koop af te staan onder meer onder de voorwaarde dat het gebouw voor 1 januari 1960 onder de kap moet zijn gebracht Wordt hier aan niet voldaan dan verbeurt de koper aan de gemeente een boete. Het stichtings bestuur is echter van oordeel dat aan deze voorwaarde gemakkelijk kan worden vol daan en hoopt zelfs het gehele gebouw binnen twee jaar in gebruik te nemen. De aannemingsprijs van de huishoud school bedraagt f 1.041.570. Na een openingsconférence door de voor zitter mr. J. A. P. C. ten Bokkel toonde een kleine keurbende van spelers gisteravond in de Stadsschouwburg te Haarlem, dat de 76-jarige letterlievende vereniging „J. J. Cremer" ook het luchtige Franse genre met stijl en tempo over het voetlicht kan brengen. De keus was gevallen op „Een engel kwam voorbij" (Le don d' Adèle) van Pierre Barillet en Jean P. Grédy in een vlotte vertaling van James Yoland. Jaren geleden vierde Myra Ward in het zelfde stuk triómfen bij „Comedia" onder de titel „Een vreemd meisje". De enige pretentie van dit blijspel is twee uren amusement en daarin slaagt het bij een flitsende spirituele vertolking wonderwel, terwijl we zo nu en dan ook nog even een spiegel voorgehouden krij gen. En aan die vertolking haperde het niet: Henk Bakker, die als altijd de regie voerde, had een welhaast ideale rolbezet ting gevonden voor dit uiterlijk frivole, maar eigenlijk oerdegelijke huishoudentje van vader, moeder, zoon en dochter, waar in een nieuw dienstmeisje - Adèle - onrust en spanning teweeg brengt, omdat zij be halve haar werkkracht, ook haar gave der helderziendheid mee brengt. Daar was dan allereerst en bovenal NeJ- liètte Vis-Mooy als het dienstmeisje Adèle, waarvoor Eliza Doolittle uit Shaw's Pyg malion wel model gestaan scheen te heb ben. Dat mevrouw Vis uiterlijk veel van Myra Ward had is een bijkomstigheid: het was haar komische talent - zo zeldzaam geassocieerd aan jeugd en charme - en haar grote expressiviteit, zowel in gelaat als gebaar, die haar welverdiende ovaties op leverden. Zij had zelf een duidelijk en aan stekelijk plezier in deze goed uitgewerkte en volgehouden creatie. Moeder en dochter Lucie Rinkel bleven in het stuk vrijwel zich zelf, al stond hun flat dan voor deze avond in Parijs met een aardig uitzicht op wat mansardes. Hun donkere, levendige type leende zich voor treffelijk voor het uitbeelden van de Franse élégance. Dat de mannelijke rollen het niet ge makkelijk hadden tegenover zoveel geest is wel duidelijk. Dat ze stand hielden is een compliment waard. Van Henk Bakker, die te efder ure de rol van echtgenoot en vader van Guus Boersma had overgenomen, was dit te verwachten, maar dat de jeugdige, debuteerde Hans van Belle als de zoon zich overtuigend wist te handhaven was een prettige verrassing. Met zijn vijven hebben zij een zaal vol „Cremer"-leden een fleurige avond be zorgd, hetgeen om in stijl te blijven met een arm vol bloemen werd beloond. A. B.—K. >coacccocooscoc<x<xx>ccc<x>icccccccc<:occcccoccococococooca 8 8 o „De rijksinspecteur voor het lager x onderwijs in de inspectie Haarlem, de heer H. J. M. Bouchette, ziet zijn beleid 8 <3 niet graag in openbare vergaderingen o x gecritiseerd". Deze mededeling deed g burgemeester mr. H. M. van Fenema g in de dinsdagavond gehouden vergade- p ring van de Zandvoortse gemeenteraad. De mededeling verraste de raadsleden. „Het standpunt van de inspecteur acht ik discutabel. We bespreken toch ook het beleid van Gedeputeerde Staten en andere overheidsorganen", meende de heer Lindeman (KVP). De heer T at es (VVD): „De raad heeft te allen tijde het recht het beleid van de in specteur te bespreken. We hebben trou- 8 wens gemerkt, dat deze inspecteur min- P der soepel is dan de vorige". >coco5cocococosooccco:cocococo5cooccoicpooococcco^cxxcoa AMSTERDAM De handel ter beurze was over de ge hele linie van zeer geringe omvang. Ener zijds bood de arbitrage wat steun voor rekening van Zwitserland in aandelen Koninklijke Olie, anderzijds was het pu bliek aan de markt speciaal in aandelen Unilever. Het zakennieuws uit Amerika geeft allerminst aanleiding om voor de laatste weken van dit jaar nog optimis tisch te zijn ten aanzien van het koers verloop. De belastingverkopen op de beurs te New York speelden een hoofdrol in de flauwe markt aldaar. Volkomen in overeenstemming met de koers in Wall Street, werden aandelen Koninklijke Olie in Amsterdam rond de 147.ver handeld. Ten opzichte van maandag be tekent dit een koersverlies van ruim 2.terwijl het fonds f 1.beneden pariteit New York noteerde. Philips gaf de winst van 2 punten van maandag thans geheel prijs In Unilever was middenkoers aanbod van publieke zijde waar tegen over niet voldoende vraag aanwezig was. Hierdoor moesten de aandelen genoegen nemen met een koersverlies van onge veer 3 punten. AKU was 1/2 puntje beter op bescheiden vraag; KLM verloor 1.50. De drukte in de Indonesische sector was belangrijk minder dan de vorige dagen. Amsterdam Rubber opende op 421/2 en steeg tot 45 1/4. Tegen het slot van de beurs bleef de koers ongeveer 44 1/2. In Verenigde Deli werd genoteerd 53 1/257 en bij het scheiden van de markt werd op 55 percent gehandeld. Senambah verbeterde 2 punten. De scheepvaarten openden lager ten opzichte van de vorige slotkoers. In het verdere beursverloop konden de koersen aantrekken op publieke vraag in een lege markt. Aandelen KPM, die ongeveer 4 punten bij de opening verloren, haalden dit verlies geheel in en sloten iets hoger dan maandag. Scheepvaart Unie goed prijshoudend, maar aandelen Rotterdam- sche Lloyd moesten ongeveer 3 punten prijsgeven. Java-China Paket werd onver anderd op 115 vei-nomen; KNSM plus 1 percent. De staatsfondsen bleven zowel voor kort- als voor langlopend papier vanaf het begin tot het einde van de beurs wederom vast met levendige handel. Pro longatie 5 percent. De Dawes en Young lening was vrijwel onveranderd. (ANP). NEW YORK Baisseposities voor de staal- en enkele autowaarden, flinke dalingen in de metaal waarden en verkopen in de spoorwegensec tor waren de opvallendste feiten van de dalende maar meer actieve beurs van gis teren. Alle sectoren sloten lager; de dalin gen varieerden tot meer dan 5 dollar in de bewegelijke fondsen. Staal- en metaalwaarden moesten meer dan 3% dollar prijsgeven in enkele fond sen. Douglas, min 4 dollar, leidde de neer gang der vliegtuigbouwfondsen. De spo ren verloren in enkele gevallen meer dan een dollar. Kerr Mc Gee daalde drie dol lar en verscheidene andere oliefondsen moesten een tot meer dan twee dollar prijsgeven. Op laagste dagwaarde was de beurs dicht bij het laagtepunt van 22 oktober. Het industriegemiddelde kwam van 433,40 op 425,65; spoorwegen van 97,88 op 96,05 en openbare nutsbedrijven van 68,17 op 67,30. De omzet bedroeg 2.820.000 tegen 2.350.000 aandelen op maandag. Van de 1.206 verhandelde fondsen sloten er 158 hoger en 845 lager. (UP). 3-31/2% Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Geldev Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fevenoord Dordtsch? Petrol Kon. Petroleum Billitnn A'dam Rubber K. L. M Holl. Arner. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Del: Mij en 4msterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda ConDet Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoer- gisteren 84|8/ie 138% 248 166 235 167 222 224% 135 318% 191% 736 f 146.90 180 44 f 95.60 136'/s 120% 110% 152 198 90% 55'/2 191 74 141 160 154 42% 35% 50 337/i# 72 21% Heden 13.45 uur 85% 88% 137'/2 248 166 233 165 220 220% 135 314 192 715 143,10 180 43% 93.— 134 120 108 150 197'/2 90 54% 191 73 141 160 154 41% 34' it 48% 33 71 21% Aalsum, 17 v. Osaka n. Nagoya. Aardijk, 17 v. Le Havre n. Antwerpen. Adonis, 17 v. Guanta n. Carupano. Agamemnon, 17 v. La Guaira n. Maracaibo Alhena, pass. 13 St. Vincent n. Las Palmas. Almdijk, 17 v. Le Havre n. Antwerpen. Alwaki, 18 te Hongkong. Ameland, 18 v. Thameshaven n. Curaqao. Amstelpark, 17 v. Jacksonville n. Mobile. Andijk, 17 v. Tampico n. Vera Cruz. Angolakust, 17 v. Lagos n. Accra. Anker, 17 v. Norfolk n. Bremen. Arendskerk, 17 te Port Said. Argos, pass. 17 Dorokanaal n. Amsterdam. Astrid Naess, 17 v. Rastanura n. Hamburg. Attis. 17 te Houston verw. Averdijk, 17 v. Houston n. New Orleans. Baarn, 17 v. La Guaira n. La Cruz. Bagan, 17 te Makassar. Banda, 17 v. Singapore n. Madeira. Bantam. 18 v. Bandar Shapur te Abadan. Bintang, 17 te Amsterdam verw. Bloemfontein, 17 100 m. z.w. Kp. Finisterre naar Las Palmas. Bonita, 17 te New Orleans. Breda, 17 v. Maracaibo n. Curacao. Bussum, 17 v. Port Said n. Amsterdam. Caltex Leiden, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Caltex Nederland, 31 te Rotterdam verw. Caltex Pernis, 17 220 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Caltex Rotterdam, 19 te Port Said verw. Caltex Utrecht, 17 v. Port Said n. Rotterdam. Camerounkust, 18 te Freetown. Captain Cook, verm. 20 v. Tandj. Priok n. A'dam. Carillo, 18 te Armuelles. Casamance, 17 te Duinkerken verw. Clavella, 17 te Gladstone. Congokust, 18 te Amsterdam verw. Cradle of Lib., pass. 17 St. Helena n. Ph.delphia. Crania, 17 1300 m. z.w. Fayal, 26 te R'dam verw. Dongcdijk, pass. 17 Kp. S. Lucas n. Los Angeies. Dorestad, 16 v. Cabimas n. Rotterdam. Eemland, 17 390 m. z.z.w. Finisterre n. A'dam. Eenhoorn, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Den Haag, 17 te Fawley. Esso Rotterdam, 17 te Suez. Gaasterkerk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Gaasterland. 17 v. Santos n. Puerto Alegre. Gabonkust, pass. 17 Finisterre n. Le Havre. Ghanakuso, 17 te Bordeaux v. Amsterdam. Gordias, 17 v. Kingston n. Barranquilla. Groote Kerk, 18 te Aden. Haarlem, 17 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hathor, pass. 17 Algiers n. Tunis. Hermes, 17 v. Hamburg te Bremen. Hilversum. 16 in Delaware Bay n. Pta. Cardon. Iberia, 17 te Rotterdam. Jason, 14 westp. Haiti gepass. n. La Guaira. Jupiter, 16 dw. Kp. San Sebastian n. Carthagena. Kabylia, 18 v. Rotterdam n. Stockholm. Kara, 24 te Suez verw. n. Thameshaven. Kermia, 17 te Buenos Aires: Kieldrecht, 16 570 m. n.o. St. Helena n. L. Palm. Kloosterdijk, 17 v. Havana n. Antwerpen. Kopionella, 17 50 m. n.w. Oran n. Bona. Loenerkerk, 17 v. Genua n. Port Said. Koningswaard, 17 30 m. z. Ras Al Hadd n. Abadan. Kosicia, 20 te Rotterdam verw. Kota Baroe, 18 te Singapore. Kota Gede, 17 v. Massawa n. Port Said. Leersum, verm. 20 v. Vancouver n. Londen. Limburg, 17 te Port Swettenham. Lindekerk, 17 v. Marseille n. Antwerpen. Lombok, 17 te Cowichen Bay. Maas, 17 150 m. o. Algiers n. Hamburg. Maasland, 17 v. Bahia n. Las Palmas. Macoma, 17 v. Kandia, 22 te Abadan verw. Meerkerk, 18 te Kaapstad. Meliskerk, 18 te Manilla verw. Moordrecht. 17 v. Mena Al Ahm. n. Little Aden. Muntoren, 18 te Buenos Aires. Notos. 16 120 m. o. Sicilië n. Bougie. Oberon, 17 v. Gonaives n. Cap Haitien. Oranje. 18 te Napels. Oranjefontein, 17 v. Southampton n. Antwerpen. Orestes. 17 te Emden. Osiris, 16 v. Philadelphia n. New York. Ouwerkerk, 18 te Takubar. Pendrecht, 18 te Port de Bouc. Pieter S. 18 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, pass. 17 Malta n. Port Said. Prins der Nederlanden, 18 te Port Au Prince. Prins Frederik Hendrik, 18 v. R'dam n. La Spezia. Prins Frederik Willem, 17 te Le Havre. Prins Willem George Frederik, 17 te Zeebrugge Prins Willem III, 17 te Rotterdam. Prins Willem V. 18 St. Louis du Rhone v. Savona. Prins Willem v. Oranje, 18 te Rotterdam verw. Roebiah, 18 te Colombo. Rijndam, 19 te Cobh verw. Salatiga. 18 te San Francisco. Schie, 17 v. Tunis n. Piraeus. Schiedijk. 19 te New York verw. Sibajak, verm. 22 v. Surabaja, verm. 24 v. Tandj. Priok n. Rotterdam met emigranten. Soestdijk, 16 te Baltimore. Solon, 17 v. Goave n. Gonaives. Stad Amsterdam, pass. 17 L. Palmas n. IJmuid.n Stad Maassluis, 17 te Kirkeness. Stad Rotterdam, 17 v. Rotterdam n. Pepel. Stad Schiedam. 18 te Savona. Stad Utrecht, 17 te Narvik. Stanvac Talang Akar, 18 te Buatan verw. Stat. of Liberty, 16 110 m. z.w. Algiers n. Pt. sau Steenwijk, 21 te Hampton Roads verw. Straat Lombok, 17 v. Durban n. Lor. Marques Straat Torres, 17 v. Sydney n. Melbourne. Sunetta, 17 v. Singapore, 28 te Pt. Moresby verw Tara, verm. 17 v. Brake n. Bremen. Tegelberg, 17 v. Kobe n. Okinawa. Telamon, 17 250 mijl z.o. Kaap San Antonio naar Maracaibo. Tero, 19 te Santos verw. v. Buenos Aires. Tiba, verm. 17 v. Rio de Janeiro n. Santos. Titus, 17 v. Kingston n. Tela. Tjikampek, 17 v. Buenos Aires n. Macei. Tjisadane, 19 te Montevideo verw. Trajanus, 16 v. Funchal n. Bridgetown. Waterman, verm. 16 v. Surabaja n. Singapore verm. 23 v. Tandj. Priok n. Singapore, verm ai v. Surabaja, verm. 31 v. Semarang, verm. i/iv Tandj. Priok n. Rotterdam met emigranten W. Alton Jones, 17 80 m. n.o. Oran n. Mena. Westland, 16 v. Las Palmas n. Montevideo. Willem Ruys, 17 v. Colombo n. Singapore. Wonorato, 18 te Singapore. IJssel, 17 v. Bachaquero n. Maracaibo. SLEEPVAART Ebro, 16 te Cobh. Blankenburg, 18 v. Suez n. Aden. Friesland, 16 rede Brighton Beach. Gele Zee. 18 Casquets gepass. n. Gent. Hudson, 16 250 m. z.z.w. Ouessant n. Gent. Humber, 15 bij Negril Point (Jamaica) Liberiaan Inagua Rover vlot gesleept. Noordzee, 18 n.w. v. Dakar n. Port Harcourt Oostzee, 16 v. Trinidad. Thames, 18 v. Algiers n. North Shiles. Tyne, 18 v. Algiers n. Rotterdam. KLEINE VAART Atlas. 17 20 m. z.w. Barcelona n. Genua. Bat T, 14 Kiel gepass. n. Ostrand. Eljo, 16 te Ellesmereport v. Par. Elsa, 16 v. Hudiksvall te Zaandam. Draco, 17 35 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Flevo, 17 100 m. w. Algiers n. Palermo. Ilias, 16 dw. South Goodwin n. Antwerpen. Joost, 13 v. Stockholm te Wifstavarf. Kaap Falga, 14 v. Ostrand te Rundvik. Kaap St. Vincent, 17 bij Borkumrif n. Zwolle, Marianne, 16 12 m. n. Hanstholm n. Gothenburg, Midas, 16 te Oran n Malta. Notos, 16 120 m. o. Sicilië n. Bougie. Pavo, 16 v. Stockholm n. Wifstavarf. Plato, 16 ten anker Gironde n. Bordeaux. Ponza, 17 in Kielerbocht n. Zaandam. Strabo, 17 bij Kp. Matapan v. Volos n. Bremen. Schippersgracht, pass. 17 Brunsbüttel n. A'dam! Tilly, 15 te Alholmen v. Ostrand. Voor al uw 16 lamps v. f 4.35 tot f 22.50 Alléén OVERTONWEG 3 Tel. 54007 FABRIKANTEN in GELDNOOD kocht een grote partij goederen, die wij voor ver onder de waarde gaan verkopen. Heren, en Da mespyjama's v. halve prijs 6-9u Kongolinnen Lakens 150x225 12 j. garantie 3-98 Grote partij T ppcpv in fleuren 8,90 .7?9Q Grote maat Keukenkleedjes ïoo x ïoo 1.69 Voor a.s. feestdagen: Grote aanbieding Witte Tafelkleden Dames Nachthemden, gr. maat voor koopjes- 1000den DIVERSE KOOPJES ZIET DE ETALAGE. Floresstraat 10, TELEFOON 20556 Haarlem-N. v. Ouwel- en D.R.G.- zegels worden in betaling aangenomen. Bel op 14809. Wij herstellen spoedig en billijk. AMSTERDAMSTR. 25 Tel. 14809. Sedert 1898 Wij hebben een ruime sortering Kerstboomverlichting Sclieerapparaten Broodroosters Strijkijzers Straalkachels Waterketels Theelichtjes Melkkokers Koffiezetmachines Elektr. kussens Elektr. voetstoven Elektr. ovens Stofzuigers Vloerwryvers Wandklokjes Bureaulampen Wasmachines Centrifuges Haardrogers Fornuizen Koelkasten Radio apparaten Bandrecorders Platenspelers Hoogtezon app. KONINGINNEWEG 6 Tel. 14024 bakvis-model, witte popeline, doorge stikte vorm met elastieken middel stuk, alleen kleine maten mooie witte katoen met steunbanden tule elastiek, dubbel voorpand HAARLEM: Gr. Houtstraat 71, Tel. 13020 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van alle waarheden is deze voor u misschien van de grootste waarde Wie niet van zich laat horen blijft onopgemerkt. Laat geregeld van u horen door in dit blad te adverteren. GEVRAAGD met enige technische kennis, voor de bediening van onze inpakmachine. Aanmelden C A R E L S' BROODFABRIEKEN, Kantoor Zijlstraat 12 - 14 SIMON DE WIT N.V. heeft in haar filiaal te Hillegom plaats voor een flinke (14—17 jaar). Goede loonregeling. Degelijke opleiding tot winkelverkoper en bij gebleken geschiktheid tot filiaalchef. Persoonlijk aanmelden op donderdagavond 19 de cember van 7 tot 8 uur bij de chef van het filiaal Kerkplein 24 te Hillegom. voor spoedige indiensttreding. Ook zij die onbekend zijn met het werk komen voor sollicitatie in aanmerking (soil, tussen 10 en 4 uur) RIJKSSTRAATWEG 238

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6