MacMillan en Sukarno zullen elkaar in New Delhi treffen Arrestaties na aanslag op president in rechtse hoek HET WEER GELUKKIG Moskou waarschuwt Israel geen Duitse wapens te kopen Verzoeningspoging in India? „Werkelijkheid, die alle gebeurtelijkhedén overleeft, geeft het leven zijn zin" Voor de Stille Armen Indonesië krijgt 26 schepen in charter van Japan Van de KPM zijn thans 56 schepen huiten Indonesië Mistig Nieuw gesprek met Hatta NEEM BLIKGROENTEN Zukifli Luhis Honger Twee doden in het verkeer Het woord is aan Verkeersongelukken DIT JAAR: 1138 DODEN Nederlandse matroos in café te New Orleans doodgeschoten STUURMAN,8, COHEN j&è'MORRlS 'fjeforet/otffiis/// Sovjet-ambassadeur zou met nadruk de voordelen van een neutrale politiek hebben bepleit ik heb iwi cVyA dekens! KERSTREDE VAN DE KONINGIN Dr. Van Roijen sprak met onderminister Elbrick 72e JAARGANG No 144 VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 302e JAARGANG No 297 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 Tj" TT "1 I I I Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. 1 ^8 I 1 W^\ I ^^1 Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- J j f J W I 1 JB t 1 J 8 W. JÏJj Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 i A A A AAA BfcJP %S#aA A fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster «r /-h t t t-i TT T\ TT 'KT m Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks CD PRE C H T E H A A RLE M S O H E C O U R A. N 1 Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW DELHI/DJAKARTA, (Reuter/UP/ANP). Het feit, dat Sukarno bij zijn rustkuur in India daar één dag na zijn aankomst al zal worden geconfronteerd met een Westerse medebezoeker, de Britse premier ITarold MacMillan, heeft in diplomatieke kringen de veronderstelling ge wekt, dat er een Brits-Amerikaanse poging gaande is om Indonesië en Nederland weer nader tot elkaar te brengen. Inmiddels spitsen in Indo nesië de tegenstellingen zich verder toe, nu naar aanleiding van het onder zoek inzake de aanslag op Sukarno, aanzienlijke figuren uit rechts-mo- hammedaanse kring en van de buitengewesten zijn gearresteerd en de (nog altijd voortvluchtige) vroegere waarnemend stafchef Zukifli Lubis als de voornaamste schuldige wordt genoemd. De samenzweerders zouden zich hier bediend hebben van de fanatieke aanhangers van de Islamstaat, die de Darul Islam vormen, welke reeds gedurende de onafhankelijkheids strijd met de T.N.I. slaags was en sindsdien vooral op West-Java een stage bende-terreur uitoefent. Generaal-majoor Nasution liet zich ijlings naar Makassar vliegen om een onderzoek in te stellen naar een schiet partij tussen twee eenheden van het leger, waarbij acht militairen en een burger waren gedood. Als reden was „een persoonlijk meningsverschil" opgegeven. Van Ambon werd bericht, dat de ongeregeldheden, die daar destijds waren gemeld, de begeleidende verschijnselen van een machtsgreep waren geweest. Dat was op 13 december. Naar aanleiding daarvan waren 25 man gearresteerd, onder wie vijftien belangrijke figuren. Die zich snel verbreidende voedselschaarste op Java is de laatste dagen nog verergerd, doordat bandjirs verscheidene streken isoleerden. MacMillan TOKIO (TJP) De Japanse reders heb ben er in toegestemd een vloot in charter naar Indonesië te zenden om dat land ge durende de crisis van dit ogenblik te helpen. De overeenkomst kwam tot stand als gevolg van een derde conferentie tus sen de voorzitter van de Japanse rederg- vereniging Katsoemi Yamagata en de ver tegenwoordiger van Indonesische scheep vaartkringen Haznam. Zij zal vandaag formeel worden ondertekend. De Japanse redersvereniging is bereid om 26 vrachtschepen door Indonesië te doen gebruiken met een totaal van onge veer 75.000 ton en drie tot vijf tanksche pen van de 2000 tot 3000 ton-klasse, ten einde aan de hoogste nood van de Indo nesische scheepvaart tegemoet te komen. De vloot zal bestaan uit zestien vracht schepen van 1000 en tien van 4000 ton, waarbij de voorkeur wordt gegeven aan schepen, die óók passagiers kunnen ver voeren. Volgens deze overeenkomst is de char terperiode op een jaar vastgesteld, ter- wijd de contracten iedere zes maanden aan hernieuwing onderhevig zijn. De contrac ten zullen individueel gesloten worden tus sen de Japanse scheepvaartmaatschap pij en een- aangewezen Indonesische scheepvaartfirma. De schepen zullen uitgeleend worden volgens de marktkoers en de afrekening zal bij vooruitbetaling plaatsvinden in poYiden sterling. Er zullen nadere onderhandelingen ge houden worden over de waarborg van de betaling en over andere kwesties. De schepen zullen tussen januari en midden- lebruari aan Indonesië geleverd worden. AMSTERDAM (ANP) In een maan dag gehouden vergadering der Koninklijke Nederlandsche Paketvaartmaatschappij n.v. is medegedeeld, dat 56 schepen zich thans buiten Indonesië bevinden. Gedeel telijk is reeds emplooi voor deze schepen gevonden. Voor de overige schepen is men hiermede bezig. Over de assurantiegel- den konden nog geen nadere mededelin gen worden verstrekt. Mocht het zover komen, dat deze in Nederland warden ont vangen, dan zal het bestuur zich nader beraden. In een PIA-luchtpostbericht van 17 de cember is gemeld, dat Djuanda vier da gen geleden opdracht heeft gegeven, dat alle lading uit de in Tandjong Priok lig gende K.P.M.-schepen moet worden ge lost, doch dat tot op dat moment deze op dracht niet was uitgevoerd, omdat de ha venarbeiders weigerden de schepen te los sen. Rostan zeide, dat er een grote terug gang was te constateren in de arbeidsacti- viteit in Priok en dat vele havenarbeiders werkloos zijn. Hij vreesde, dat vele ar beiders, die thans bij de veem- en trans portbedrijven in Priok werken, zullen wor den ontslagen, daar er weinig of in het geheel geen werk voor hen is na de over name door de regering van de K.P.M. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veel bewolking en overwe gend droog met plaatselijk mist. Matige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempera- tuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. In New Delhi is officieel bekendge maakt, dat president Sukarno 6 januari in Calcutta aankomt en 7 januari in New Delhi. Ook het verdere program, waarvan de Times of India melding maakte, is be vestigd. Volgens het blad zal Sukarno na India ook Egypte, Pakistan, Ceylon, Bir ma, Thailand en Japan bezoeken. DJAKARTA (ANP) Naar werd ver nomen zullen president Sukarno en oud- vice-president Mohammed Hatta nog vóór het vertrek van Sukarno naar India een ontmoeting hebben. De bijeenkomst van de twee nationale leiders zal ook worden bggewoond door leden van regering en parlement. Volgens de berichten van de betrokken zegslieden zal tgdens dit onder houd worden gezocht naar de meest ge schikte vorm van samenwerking tussen Sukarno en Hatta. De Engelse ambassadeur in Djakarta, Dermot MacDermot, heeft maandag we derom een bezoek gebracht aan de mi- ADVERTENTIE U hebt het al klaar: DOPERWTJES (uit blik) met ragoutsaus en champignons (blikje) in,4 minuten klaar op tafel Deze foto, gemaakt bij McMurdo Sound in het Zuidpoolgebied, laat zien hoe schout-bij-nacht George J. Dufek, commandant van de operatie „Diep vries III", een motorslede bekijkt, welke eens heeft toebehoord aan de bekende pionier Sir Ernest Shackleton. De slede maakte deel uit van de uitrusting, waarmee Shackleton in 1909 bijna de Zuidpool heeft bereikt. De slede werd ontdekt bij het basis-kam.p van Shackleton in het Zuidpoolgebied. nister van Buitenlandse Zaken. Subandrio. Over het doel van dit bezoek is echter niets bekendgemaakt. (UP) Inmiddels heeft het hoofd van de Indonesische inlichtingendienst, luit. kol. Achmed Sukendro bekendgemaakt, dat de twee „buitenlanders", die gearres teerd zijn na de mislukte aanslag op Su karno, Maleiers waren. Hij onthulde hun namen niet, maar zeide, dat beiden lid zijn van de Maleise „Overzeese Jeugd bond". Eerder vertelde Sukendro op een pers conferentie voor plaatselijke journalisten, dat thans wat betreft 71 personen een onderzoek gaande is in verband met de aanslag. Hij zeide, dat zich hierbij enige „belangrijke personen" bevinden, doch dat er ook personen bij zijn, die blijkens het onderzoek onschuldig zijn. Maandag had Sukendro verklaard, dat de voortvluchtige luitenant-kolonel Zukifli Lubis en de Da- rul Islam samengewerkt hebben in de bloedige, doch mislukte moordaanslag op president Sukarno. Voorts verklaarde hij dat bij de samenzweerders neven waren van de chefstaf generaal-majoor Abdoel Haris Nasution en van de voorzitter van de Masjumi, Mohammed Natsir. (Reuter) Naar het Indonesische pers bureau PIA meldt, heeft Java te lijden van overstromingen en voedselschaarste. Het voedseltekort doet zich voor in dertig onderdistricten in Midden-Java, waar ruim een kwart miljoen mensen wonen. Voorts is er door overstromingen in Mid den- en West-Java schade aan rijstvelden aangericht. Midden- en West-Java hebben een totale bevolking van vijftig miljoen zielen. Volgens PIA is het rijsttekort in Mid den-Java een „ramp". Het plaatselijk be stuur werkt aan plannen om voedsel te distribueren en werk te verschaffen aan de bevolking. (ANP) In januari wordt een Russisch vrachtschip in de haven van Belawan (Noord-Sumatra) verwacht om rubber te Iaden, aldus is donderdag in Medan be kendgemaakt. In handelskringen in Medan is gezegd, dat de lading deel uitmaakt van de goederen, die begrepen zijn in de on langs tussen de Sovjet-Unie en Indonesië getekende handelsovereenkomst. Vorige maand heeft een Russisch schip reeds in Belawan rubber geladen. In opdracht van de plaatselijke militaire commandant van Djakarta, luitenant-kolo- De 13-jarige W. Zoetendaal uit Barne- veld is in Sc herpenzeel door een auto uit Antwerpen overreden en gedood. De jongen zat b'j zijn broer in de melk-' aüto, stapte uit, liep om de vrachtauto heen en werd door de personenauto over reden. Op de rijksstraatweg te Buitenpost is de 84-jarige mevrouw Sj. Dijkstra-Lij- zinga uit Twijzel door een personenauto aangereden en gedood. Het slachtoffer was, doordat zij donker gekleed was, al midden op de weg voor de bestuurder haar opmerkte. De aanrijding was toen niet meer te vermijden. C o 11 o n Bijval is een aansporing voor edele geesten, doch een doel voor de zwakke. Op het ministerie van Algemene Zaken is minister-president dr. W. Drees ge huldigd met zijn koperen jubileum als minister. De secretaris-generaal mr. C. L. W. Fock overhandigde de minister president een boeket bloemen. Bij verkeersongelukken in 1957 in ons land zijn terstond of kort daarna om het leven gekomen 1138 personen, van wie 221 kinderen. Bovendien zijn later nog ruim 400 personen overleden. Een matroos van het Nederlandse schip „Haulerwijk", de 21-jarige E. Hordijk uit Rotterdam, is bij een vechtpartij in een café te Baton Rouge bij New Orleans door de caféhouder doodgeschoten. De caféhou der heeft verklaard uit zelfverdediging te hebben gehandeld. ADVERTENTIE GOUDEN RINGEN JUWELIERS - Houtplein 15 HORLOGERS ADVERTENTIE BARTEUORISSJR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL, 717162 FALCON TWEED REGENJASSEN nel Endang Dachjar, moesten in de hoofd stad negen Nederlandse en 26 Chinese scholen worden ontruimd. De schoolbestu ren kregen opdracht om vóór het einde van het jaar aan de afdeling huisvesting van het bureau van de militaire gezagheb ber in Djakarta rapport uit te brengen over de toestand der gebouwen. De scholen zul len thans worden gebruikt voor Indo nesische kinderen, die ingevolge een re cente beslissing van de minister van On derwijs de buitenlandse scholen, die zij bezochten, moesten verlaten. De Nederlandse onderwijsinrichtingen, die door deze nieuwe maatregel zijn ge troffen, zijn de Nassauschool, de Prinses Julianaschool, „Salemba", „Kebajoran", de Paul Krügerschool, de St. Angelaschool, de Heilige Hartschool en twee christelijke scholen van de Christelijke Onderwijsver- eniging. De Indonesische nationale raad heeft tgdens een vrijdagmorgen gehouden zitting de rijstsituatie besproken. Na afloop van deze vergadering deelde de vice-voorzitler, Ruslan Abdulgani mede, dat nog geen op lossing voor dit probleem is gevonden. De besprekingen zullen op een later op de dag te houden nieuwe bijeenkomst worden voortgézet. ADVERTENTIE TEL AVIV (AFP) De Sovjet-ambas sadeur te Tel Aviv, Abramov, heeft, in een onderhoud met de leiders van premier Ben Goerions gematigde socialistische Mapai- partg de waarschuwing geuit dat even tuele Israëlische aankopen van Westduitse wapens een „aanzienlijke achteruitgang in de Israclisch-Russische betrekking te weeg zullen brengen". Van welingelichte zfjde wordt vernomen dat Abramov er de nadruk op zou hebben gelegd dat „een neutrale Israëlische poli tiek tot een wijziging zou kunnen leiden van de Russische politiek in het Nabije Oosten en van de pogingen, die Rusland aanwendt om de vrede tussen de Arabische landen en Israel te verzekeren". In antwoord op vragen over berichten, volgens welke de Westduitse regering zou hebben geweigerd op een Israëlisch ver zoek om wapenleveranties in te gaan, heb ben Westduitse regeringskringen verklaard dat een dergelijk verzoek niet is ontvangen en dat in de Westduits-Israelische schade loosstellingsovereenkomst niets is vermeld over het verkopen van Westduitse wapens aan Israel. Men verklaarde dat een Israë lische missie, indien zij dat wenst, wapens ADVERTENTIE „TRESLONG" - HiLLEGOM Nieuwjaarsdag Gedurende het THé-, DINER- en SOIRéE-DANSANT optreden van Evelyne Leythe, Liane en de Congorilla. Saby and Johnny Nieuwjaars-menu's 10-en 12.50 en restaurant a la carte. In de toneelzaal van 82 uur: Groot Nieuwjaarsbal met de „Topliners". Entrée 2-50 X»OOOOOOOOOCraMCOCOOOOOOOOOC>;CCCe<X»OOC*X»OC<XOCraXOOC<XXX IO-O-V •.■^xöccccorccccco.x :cx xtoc-c-cocccodcccgcco: 8 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S De Koningin heeft op Eerste Kerst dag een kerstrede uitgesproken welke in een nationaal programma is uitge zonden over de beide zenders. De Ko ningin zei onder meer: „Ons allen ver vult de zorg om en het medeleven met liet lot van die Nederlanders, die zich nu genoopt zien in ballingschap te trek ken uit het land, dal zij veelal oprecht toegewijd wilden dienen, of alleen diep en eerlijk liefhebben". „Een tragedie speelt zich voor onze ogen af, en wij verwonderen er ons over, dat dit nog gebeuren kan in een tijd waarin juist velerlei impulsen en gedachten zich baan breken, die een rechtvaardiger en betere toekomst voor allen willen ver werkelijken. Ons volk heeft in minder dan twintig jaren uitersten van ramp en voorspoed beleefd, en heeft geleerd te aanvaarden, en in zekere mate zich boven dat alles te verheffen. Steeds vertoont het een grote saamhorigheid in nood. Zo zullen wij ook nu de han den uit de mouwen steken, en trachten alles mogelijk te maken ivat nodig is, om de situatie samen het hoofd te bie den ook al valt het ons nu moei lijker dan 't dat in vorige jaren zou hebben gedaan. Wij zijn levens dank baar voor wat anderen voor ons doen". Vervolgens sprak de Koningin over de verhoogde Europese samenwerking en over de grote technische vorde ringen. „Wij zijn in de wereld met een doel. En een scherp omlijnd doel ook. Wij zijn er niet voor onszelf, maar voor elkaar. Het is van het hoogste belang, hóe elke daad van elk van ons wordt verricht, en in welke geest. Dit geldt evenzeer voor daad en geest van elke gemeenschap. Laat mede daarom ons aller wachtwoord zijn dat niemand nu kan versagen, en dat iedereen zijn eigen roeping volgt langs de zuiverste richtlijnen, hem door zijn geweten ge geven. En laat ons zo rustig de toe komst tegemoet gaan". „Laat de angst ons ook op het gebied van onze mense lijke geest niet tot dictator worden, maar laat ons de wetenschap hoog houden voor wat zij is. Onze geest moet vrij zijn ook vrij van onrusl 6 en angst wil ze creatief kunnen werken en tot ontplooiing komen. Dit geldt bij de wetenschap evenzeer als bij p de kunst, of welke geestelijke prestatie dan ook. Wie een kinderlijke geest heeft en zichzelf onderschat, brengt het tot grote dingen. Wie zich overschat, verliest zelfs nog het te smalle voet stuk, waarop hij balanceert en komt ten val. Overmoed leidt tot niets. Wat men daarmee verovert men kan het na dit leven toch niet mee nemen. Wat we mee kunnen nemen, is de liefde die we ontvangen en die we gegeven hebben en deze laatste is nog onze grootste schat. Het gaat niet alleen om zelfbehoud het behoud van ons sterfelijke ik en zelfs niet alleen om de toekomst van onze eigen kinderen het gaat om het belang rijkste, om de naaste en om de toe komst van ook zijn kinderen. Of heel eenvoudig gezegd om een goede samenleving op onze aarde". Hogere werkelijkheid „Als al, waf ons nu deert, eenmaal in het verleden zal zijn verzonken, dui zenden jaren later, als de schoolboeken het niet eens meer zullen vermelden omdat het reeds lang uitgewist is door al wat later is geschied, en het dus vol komen in de vergetelheid zal zijn ver dwenen dan nog steeds zal het Kerstfeest, de komst van de Christus, voor alle mensen in volle luister stralen over hun bestaan. Voor wie iets van een macht als deze heeft onderkend, wordt het heden met zijn zorgen en soms zijn ondergangsgeloof, onwerke lijk. Hij is gekomen en Hij is komende, door alle eeuwen heen en zal uiteinde lijk de sterkere blijken neen, de enig sterke. Hij zal de mensheid steeds, even duidelijk, of duidelijker dan nu, het heil doen zien als die werkelijkheid, die alle gebeurtelijkheden overleeft, en aan het leven zijn zin geeft en dat ten slotte voor ondergang redt. Daarbij verblijden Gods heirscharen tot in de hoogste hemelen zich over iedere ware geboorte". kan betrekken van particuliere Westduitse firma's. De enige beperkende bepaling op de uitvoer van Westduitse wapens is, dat niet aan communistische staten geleverd mag worden. TEL AVIV (Reuter) Sjimon Peres, directeur-generaal van het Israëlische mi nisterie van Defensie, is onderweg naar Europa, waar hij een aantal hoofdsteden zal bezoeken. Peres is een der nauwste medewerkers van Ben Goerion, die op een persconferentie heeft gezegd, dat hij voortgaat met zijn plan om een missie naar West-Duitsland te zenden welke daar wapens moet kopen. Enige keus JERUZALEM (AFP) West-Duitsland is het enige land dat ons van de nodige militaire uitrusting kan voorzien en daar om heeft de regering een hooggeplaatste vertegenwoordiger daarheen te zenden, al dus verklaarde Ben Goerion dinsdag in het parlement in antwoord op een vraag van de oppositie. (Reuter) Een woordvoerder van de rechtse Heroetpartij critiseerde de po gingen van Ben Goerion nauwere betrek kingen met West-Duitsland aan te knopen. „De gevoelens van miljoenen Joden ver onachtzamend die zich de massamoord van de nazi's herineren". De motie van deze woordvoerder, waarin een volledig debat over de kwestie werd gevraagd, werd verworpen met 46 tegen veertien stemmen, bij zeventien onthou dingen. WASHINGTON (UP) De ambassadeur van Nederland in de Verenigde Staten, dr. J. H. van Roijen, heeft donderdag met de onder-minister van Buitenlandse Zaken, C. Burke Elbrick, de toestand in Indone sië, ondermeer de uitbreiding van de ter ritoriale wateren door dat land besproken. Nederland houdt vast aan de driemglen- grens. De Nederlandse ambassadeur verklaar de nadrukkelijk de Verenigde Staten niet om hulp of bemiddeling te hebben ge vraagd. De Nederlandse regering zeide desgevraagd de uitwijzing van grote aan tallen Nedei-landers ernstiger te vinden dan de kon fiskering van eigendommen, aldus dr. Van Roijen. Hij zeide voorts dat het Nederlandse standpunt op de NAVO-con- ferentie in Parijs „algemeen begrip" had ontmoet. Op deze conferentie was tevens de wenselijkheid van het uitwisselen van gegevens, zoals thans in Washington ge schiedde, besproken. Laatste verantwoording Mej. A. D. 5,—; C. B. V. 10,—; .n.v. Schuytvlot 50,Kapittel „Vicit Vim Virtus" 50,bridgepotje 40,C. H. ƒ25,—; S. B.-W. ƒ-10,—; P. C. H. 10,—; C. J. H. 10,—; mêj. E. V. 10,—; ir. V. B. 10,—; mevr. H. E.-M. 7,50; C. M. M. S.- v. P. 7,50; mevr. C. C. H. L. 5,—; N. L-- G. 5,—; N. N. 5,—; N. W. T. 5,—; J. H. d. R. ƒ5,—; E. O.-B. ƒ3,50; H. O. ƒ2,50; A. J. de B. ƒ2,50; N. N. ƒ2,50; J. v. T. ƒ2,50; J. N. ƒ2,50; A. d. G. ƒ2,50; C. Z. f 2,50; R. W. 2,—; N. N. 10; N. N. 15,—; N. N. 5,—; N. N. 2,50; N. N. 2,50; W. J. te H. 5,—; C. J. M. 5,—; Barretje 2,50; J. F. R. 10,—; H. P. 1,50; N. N. 5,—; P. M. P. 2,—; N. N. 25,—; M. Z. 2,50; Arie en Nico f 2,50; de jongens R. F. 5, A. K. ƒ2,50; N. N. 5,—; N. N. 5,—; N. N. 5,—; J. J. f 25,—; mej. A. G. 2,—; L. F. te Heemstede ƒ6,—; N. N. ƒ2,50; N. N. 2,50; van de S. ƒ10,M. en B. ƒ4,50; v. d. V. ƒ2,50; A. B. ƒ5,—; G. v. L. ƒ5,—; M. Z. 2,—; J. W. 5,—; L. W. 5,—; van Uiltje 2,50; Gracia ƒ10,—; H. J. S. 100,—; P. ƒ10,—; Hermen ƒ2,50; W. W. ƒ7,50; N. N. f 100,dagtotaal 72J, Totaal bij ons blad binnengekomen 12.732,—. Bij het Comité voor de Stille Armen zijn de navolgende bedragen binnengekomen: N.V. „H'.' 100,—; Wed. P. O. P. Co, N.V. 25,—; N.V. „C" 10,—; N. v. Br. Co, ƒ25,—; V. D. H., N.V. ƒ100,—; geen bekendmaking 10,S. N. V. 10,E. N. V. 25,—; C. N„ N.V. 10,—; N.V. v./h. A. v. D. 10.—; Mr. C. v. L. 25,—; C.V. fa. A. V. ƒ10,—.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1