H. Oderkerk benoemd tot ridder in de orde Oranje-Nas sau Verdienstelijk ambtenaar gehuldigd in de hal van Haarlems stadhuis 0.%doriXuiiSa ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 De heer J. D. D. Pruissen legt het voorzitterschap van de Nutsspaarbank te Haarlem neer Promoties bij gemeente secretarie van Haarlem Vijf ambtenaren worden hoof dad ministrateur Kennemcr Fotokring hield kleurendia-wedstrijd Jaarverslag wijkcomité Oud-Schoten Spokerij Pittige musical Wufte gekheid A musant Onrust Kluchtig M eest er lijk Reprises Journaal Technisch bureau Holster bestaat kwart eeuw Frans Halsmuseum koopt landschap van Wouwerman Kort nieuws Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES Schoolbasketbaltoernooi in Haarlem voortgezet Medische verzorging tijdens het weekeinde Het hoofd van de afdeling bevolking en verkiezingen der gemeentesecretarie van Haarlem, de heer H. Oderkerk, aan wie met ingang van 1 januari eervol ontslag is verleend wegens het bereiken van de vijfenzestigjarige leeftijd, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Deze mededeling deed burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers vrijdagmiddag tijdens een receptie in het stadhuis. Zoals gemeld heeft ook het hoofd van de afdeling burgerlijke stand, de heer J. C. Luitingh, de gemeentedienst verlaten en hebben B. en W. besloten beide afdelingen te combineren. Een opvolger is nog niet benoemd. De heer Oderkerk zal op verzoek van het gemeentebestuur enkele maanden als hoofd der afdelingen optreden. De toespraken deden wel in het bijzon der de waardering tot uiting komen hoe de pioniersarbeid van de heer Oderkerk, ten behoeve van de mechanisatie van het bevolkingsregister en de microfotografie, wordt gewaardeerd. In talloze gemeenten is de bevolkingsadministratie naar het voorbeeld van Haarlem ingericht. Ook is de heer Oderkerk actief werkzaam ge weest ten behoeve van de Vereniging van bevolkingsboekhouding en van de Kring van Citograafgebruikers. Zijn verdien sten zijn erkend door de benoeming tot erelid dezer verenigingen. Burgemeester m r. Cremers richt te zich het eerst met woorden van dank en hulde tot de heer Oderkerk, die erin geslaagd is zijn afdeling goed en efficiënt te laten functioneren. Het aantal ambte naren wordt zo veel mogelijk beperkt, niet om een besparing der kosten te bevorde ren, maar om ervoor te zorgen, dat er Op 31 december a.s. zal de heer J. D. D. Pruissen het voorzitterschap van het be stuur der Haarlemse Nutsspaarbank neer leggen, na deze functie bijna 35 jaar lang op de meest voortreffelijke wijze en uiter aard geheel belangeloos te hebben bekleed. Zijn gevorderde leeftijd en minder gunstige gezondheidstoestand in de laatste tijd zijn de aanleiding geweest tot zijn besluit deze werkzaamheid thans te beëindigen. Toen in november 1910 werd besloten dat de Haarlemsche Nutsspaarbank, de eer ste spaarbank in den lande van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, die (in 1817) haar loketten opende, op moderner leest diende te worden geschoeid, werd de heer Pruissen secretaris van de reorgani satie-commissie. Op 1 februari 1911 volgde zijn benoeming tot directeur, welke post hij tot november 1915 waarnam. Hij ver trok toen als directeur wegens het aan vaarden van een andere werkkring, maar bleef als lid van het College van Commis sarissen bij de Spaarbank betrokken. Op 16 maart 1923 volgde zijn benoeming tot voorzitter van dit college. De werkzaamheid van de heer Pruissen ten behoeve van het Nederlandse spaai-- bankwezen, is overigens niet tot Haarlem beperkt gebleven. In 1938 werd hij tot lid van het bestuur van de Nederlandsche Spaarbankbond benoemd, van 1939 tot 1942 was hij vice-voorzitter van dit bestuur, van 1942 tot 1947 eerste plaatsvervangend voor zitter en tenslotte fungeerde hij van 1939 tot heden tevens als lid en voorzitter van de Commissie van Toezicht van de Neder landsche Spaarbankbond. perfect gewerkt kan worden. Aan het ini tiatief van de heer Oderkerk is het te dan ken, dat de bevolkingsboekhouding geme chaniseerd is en de microfotografie werd ingevoerd. Veel ruimte en tijd worden hierdoor bespaard. Het voorbeeld van Haarlem is elders in het land overgeno men, zodat de heer Oderkerk niet alleen verdiensten heeft voor Haarlem, maar ook voor andere gemeenten. De burgemeester memoreerde verder het werk van de heer Oderkerk in de oorlog, toen hij „falsificatie up grote schaal pleegde", diens arbeid voor de afdeling verkiezingen, waarbij spreker veel steun ontving in zijn kwaliteit van voorzitter van de kieskring en diens functie als hoofd van de afdeling paspoorten. Nadat de burgemeester mededeling had gedaan vin de koninklijke onderscheiding speld de hij het ridderkruis op. Namens de ambtenaren van het stad huis en het ontvangerskantoor voerde de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaf f, het woord en wenste de heer Oderkerk geluk met de toekenning van de hoge en zo verdiende onderscheiding. De glorie hier van straalt af op de afdeling van de heer Oderkerk. Nu de verdiensten erkend zijn achtte mr. Phaff het niet nodig uitvoerig op zijn arbeid in te gaan. Wel wilde hij herinneren aan het feit, dat Haarlem een geperfectioneerde bevolkingsboekhouding heeft en dat de heer Oderkerk de gang maker is geweest voor meer dan honderd gemeenten. Tenslotte overhandigde mr. Phaff namens de ambtenaren van het stadhuis en het ontvangerskantoor een mi croscoop. Drs. C. J. Graafland, hoofd van de afdeling rijksinspectie van de be volkingsregisters te Den Haag. zeide dat de heer Oderkerk een standbeeld ver dient voor de wijze waarop hij systemen op het gebied van de bevolkingsboekhou ding heeft deen invoeren; de heer J. W. A. Stalpers noemde namens de chefs van de gemeentesecretarie de heer Oderkerk een goed ambtenaar, die altijd voor een ieder klaar stond; het waarne mend hoofd van de afdeling bevolking, de heer W. A. van E11 e n, vertelde dat de chef altijd al een ridder is geweest en gezorgd heeft dat het prettig werken was. Verder hebben het woord gevoerd de heren C. J. van Oost, hoofdadmini strateur van de afdeling bevolking te Rot terdam, in zijn kwaliteit van voorzitter van de adviesclub bevolking, verkiezingen en militaire zaken van de Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, J. Glas, secretaris der gemeente Warns- veld, als voorzitter van de Vereniging van Bevolkingsboekhouding, J. Waltjan, hoofd van de afdeling bevolking te Breda, als voorzitter van de Kring van Citograaf gebruikers, Joh. R ij s d ij k, chef van de burgerlijke stand en bevolking van Haarlemmermeer, die namens het ge meentebestuur sigaren aanbood, namens burgemeester mr. G. C. van der Willigen een boek overhandigde en de beste wen sen uitsprak als waarnemend voorzitter van de afdeling Zuid-Kennemerland van s Nederlandse Bond van Gemeenteambte naren, en Smidt, namens de afdeling Noordholland van de Vereniging van Be volkingsboekhouding. De heer Oderkerk richtte zich tot de sprekers met woorden van dank. B. en W. van Haarlem hebben besloten een groot aantal ambtenaren, van wie ve len met terugwerkende kracht, te bevor deren of te benoemen in vaste dienst der gemeente. Vijf administrateuren a van de gemeentesecretarie zijn benoemd tot hoofdadministrateur en vier referendaris sen tot administrateur. Hoofdadministrateur zijn geworden de heren B. J. Thijssen, chef van de afdeling financiën en belastingen, H. Ham, chef van cle afdeling onderwijs, drs. M. H. van der Hoeven, chef van de afdeling openbare werken, F. van Egmond, chef van de af deling personeelszaken en K. P. Olthoff, chef van de afdeling pensioenen. Laatst genoemde zal op 1 januari 1958 de ge meentedienst met pensioen verlaten, maar blijft adviseur van het gemeentebestuur. Tot administrateur zijn benoemd de re ferendarissen a de heren B. Cornet van de afdeling financiën, J. W. van Hezel van de afdeling onderwijs, A. Onkenhout van de afdeling openbare werken en J. J. Loerakker van de afdeling pensioenen, die de heer Olthoff als chef opvolgt. Bevorderd zijn tot referendaris a de he- ren A. de Keulenaar, referendaris van de I afdeling belastingen, en P. Koen, referen- daris van de afdeling culturele zaken en tot referendaris de heer W. de Laat, hoofd commies a van de afdeling openbare wer ken. Bij het Gemeentelijk Energiebedrijf is de heer T. J. de Maar, technisch hoofd ambtenaar a bevorderd tot technisch hoofdambtenaar b; bij de Geneeskundige In hun clublokaal onder de hanebalken van gebouw Cultura hebben de leden van de Kennemer Fotokring vrijdagavond de resultaten aanschouwd van hun tweede onderlinge kleurenwedstrijd waarvoor dit maal slechts 64 kleurendia's ingezonden waren. Bij de projectie van deze plaatjes legde de jury, bestaande uit de kunst schilder Poppe Damave en de twee Haar lemse vakfotografen Joh. Scholten en W. Walbrecht, via de bandrecorder reken schap en verantwoording af van haar keu ze. Dat ging dikwijls gepaard met lang niet malse critiek op de makers, die dooi de slachtoffers voor zover wij in dit don kere zaaltje konden constateren, zeer sportief geaccepteerd werd. Er was dan ook wel aanleiding tot critische op- en aanmerkingen, want op enkele uitzonde ringen na waren het allemaal nogal tam me en huiselijke plaatjes, die weinig of niets te „zeggen" hadden, terwijl ande re vooral de close ups van bloemen stellig aanmerkelijk gewonnen zouden hebben door het afplakken van veel sto rende bijkomstigheden naast en achter het hoofdmotief. Bijzonder fraai was in de serie dia's van G. J. L. Offerhaus, het plaatje van de weerspiegeling van de rood- gemeniede Gravenstenenbrug in het wa ter van het Spaarne, waarmee deze ama teur dan ook de hoogste onderscheiding de zilveren wisselzuil verdiende. De tweede en derde prijzen werden respectie velijk toegekend aan W. J. van Borselen en V. L. Hoeke, terwijl H. Vos, H. J. M. Spruyt en J. Peek met een ere-diploma onderscheiden werden. Als ons nog een opmerking van het hart mag in verband met de keuze van de onderwerpen: waar om proberen de „kleurenwerkers" hun krachten toch zo zelden op motieven met actie? Het is allemaal nog te statisch wat zij voortbrengen, terwijl men met de nieuwe snelle kleurenfilms van 21 /10 din toch de middelen in handen heeft, om ook snelle bewegingen in kleuren te „vangen". H. Croesen (Fran s I-I a 1 s) Als Abbott en Costello in actie komen, dan moet er gelachen worden. In „Geintjes met geesten" levert de dikke Abbott het leeuweaandeel in de kolder. Het is natuurlijk niet allemaal even leuk, maar daar moet men niet te lang over nadenken. De dwaze grapjes herhalen zich nog al eens, en dan zijn ze gauw niet zo grappig meer. De geesten, waar het verhaal over gaat, verblijven al sinds 1780 in een oude put bij een land huis. In dat jaar werden een ketellapper en een beeldschone juffrouw neergescho ten, omdat men hen als verraders van George Washington zag. Natuurlijk ten onrechte. De geesten gaan spoken om aan te tonen, dat zij vurige aanhangers van Washington waren. Zij jagen de huidige bewoners van het landhuis de stuipen op het lijf door lichtjes en flessen door de kamers te laten zweven. Het resultaat van de spokerij is, dat een psychiater bijna in een psychopaat verandert, maar dat de ketellapper en de beeldschone juffrouw worden vrijgesproken van verraad. Waar mee de twee geesten uitzinnig tevreden zijn. (Studio). Het kan een jong meisje, dat voortijdig haar moederhart laat spre ken. vergaan als de ster jn de pittige mu sical „Leven voor twee" (A bundle of joy): zij ziet een kind op de stoep van een in stituut voor vondelingenzorg liggen en is zo vriendelijk het naar binnen te brengen. Onmiddellijk als zij de baby wil afleveren wordt zij vermaand de consequenties van het moederschap te aanvaarden en geen mens kan zij nog wijs maken, dat zij met de peuter niets uitstaande heeft. De ver zorging van het prille wicht maakt het haar noodzakelijk allerlei „dates" te laten schieten. Het reusachtige warenhuis John B. Merlin and Sons, waar zij als verkoop der te slaan en vlugger te schieten na tuurlijk. Elke schurk gaat er aan. De knapste juffrouw begint aan het eind van de film haar leven te delen met onze held. Maar dat wist iedereen al lang van te voren. Hoe gezond eigenlijk (Rembrandt) In „Een echte Pari- siennc" zien we een zeer oude naast de nieuwste troef van de Franse filmindus trie, te weten Charles Boyer en Brigitte Bardot. De film is er één van het aller lichtste genre. Dat Brigitte Bardot zich daarin thuisvoelt hoeft geen betoog meer. Zij hoeft maar één keer voor de camera om haar as te draaien en ze heeft het merendeel van de bioscoopbezoekers op haar hand. Haar charme is wel van een heel andere soort dan die van Boyer. We zien hem hier niet anders dan we hem eerder hebben gezien. Met zijn nobele glimlach en zijn diplomatieke gebaren speelt hij de oudere generatie herinnerin gen aan zijn vroegste triomfen in het hoofd. Hij is wat ouder geworden maar niet minder een charmeur. Het is eigen lijk wel leuk om in Bardot en Boyer twee generaties publieke waardering naast el kaar te zien. Overigens heeft de film wei nig om handen en bedoelt kennelijk alleen te amuseren met wat wufte gekheid. Ze slaagt daarin zonder meer. (Cinema Palace). „De Familie Trapp" is een vrolijke, amusante Duitse kleurenfilm, die over een meisje gaat, dat eerst als non in een klooster werkt, maar daarna voor een rijke weduwnaar, mijn heer Trapp, en zijn zeven kinderen gaat zorgen. Maria zo heet het meisje en mijnheer Trapp worden verliefd en trouwen, waardoor het slome leven van de zeven kinderen volkomen verandert. Ze mogen elkaar nu nat spuiten en fijn ster werkt, wordt door het instituut op de, hoogte gesteld en de knappe jongste Mer- ravotten in de ruin. Door een faillissement In het jaarverslag van het wijkcomité Oud Schoten somt het bestuur de activi teiten op, die in het afgelopen jaar in Haarlem-Noord tot stand gekomen. Tevens maakt het jaarverslag melding van een aantal wensen, die om verschil lende redenen nog niet gerealiseerd kon den worden. Zo spreekt het bestuur de hoop uit, dat de bouw van een wijkgebouw en van een politiepost, die door de bestedingsbeper king tijdelijk op de wachtlijst zijn komen te staan, niet te lang in de la zullen blij ven liggen. Met trots vermeldt het verslag, dat Delftwijk één van de modernste stads wijken van Haarlem wordt, het voegt hier echter aan toe: „Naast de fraaie wooncomplexen zijn enige mooie scholen in gebruik genomen, helaas nog zonder gymnastieklokalen." Met voldoening wordt verder vastge steld, dat het sportcomplex Akendam ge reed kwam, dat de speeltuinvereniging D.V.S. haar clubhuis in gebruik kon ne men, dat de kleutertuin van de Plof van Eden voltooid werd en dat een begin ge maakt werd met de bouw van de rooms- katholieke kerk aan de Muiderslotweg. Als onvervulde wensen noemt het ver slag: de opruiming van de rommelhoek bij de Van Vollcnhovenstraat en de aan leg van een rolschaatsbaan. Het bestuur van Oud Schoten stelt voor op de speel plaats van de J.P. Coenschool tegels zon der rand aan te brengen, waardoor daar door de jeugd gerolschaatst kan worden. Met de P.T.T. zijn besprekingen ge voerd over het nieuw te vestigen postkan toor in Haarlem-Noord. Hierbij is komen vast te staan, dat voorlopig geen postkan toor zal worden gebouwd: wel komen er brievenbussen in Delftwijk. Het wijkcomité bestaat thans uit de he- ren B. J. A. Steentjes (voorzitter), ds. G. H. van der Woord (vice-voorzitter), .J. Kampman (secretaris), J. C. H. Hetem, P. A. Joosten, C. Okx, A. M. J. Mol, V/. de Vos, J. H. de Haas en J. Ruigrok en de dames mevrouw A. M. J. Zuethoff-Kat, mevrouw Groeneveld-Oosterhuis en me vrouw M. Jansen-Schagen. lin komt haar óók al ernstig terechtwijzen als zij nog steeds elke relatie mei de von deling ontkent. Maar als deze twee dan samen een slaapliedje voor het wicht zin gen, zoals dat in een goede musical pleegt te gaan. dan ontvlammen hun harten voor elkaar. En dan zijn kwade tongen er na tuurlijk gauw genoeg bij om aan de oude Merlin te doen weten dat zijn zoon de vader is. Het meisje is dan allang zover, dat zij nooit afstand meer van het kind wenst te doen ook niet ten behoeve van haar ietwat beteuterde minnaar. En diens vader is zó blij mrt de aanwinst, dat hij in een hevige scène met allerlei omge kochte pseudo-vaders uitroept: ,,'t Kan me niet schelen wie de vader is, ik ben de grootvader". Om dit merkwaardige verhaal is een alleraardigste film opge bouwd met heel wat goede vondsten, leu ke liedjes en zelfs opwindende rock en rollscènes. De pleegmoeder-tegen-wil-en- da.nk, Debbie Reynolds, zal veler bewonde ring afdwingen. (Roxy). Zoals we bij het eind van de vorige film al dachten: het is niet rustig gebleven in het dorp, waar ditmaal „De wreker uit: Mexico" nodig was om de on rust. te beteugelen. Want weer is dezelfde oude situatie opgelaaid: een troepje schur ken heeft de vreesachtige burgerij in ziin ban en geen enkele brave borst is zijn leven nog zeker. Een dappere enkeling neemt het tegen de boeven op in naam van de wet die zii zo openlijk iedereen kan het zien vertrappen. En hij haalt het en wie zou niet weten hoe; door har van zijn bank verliest mijnheer Trapp plotseling al zijn geld. Hun grote huis wordt dan als hotel ingericht. Later, als de oorlog uitbreekt vlucht de familie Trapp naar Amerika. Om te zien hoe deze grap pige familie Trapp zich door alle moei lijkheden heenslaat moet U beslist een bezoekje aan Cinema Palace brengen. Spreekuur. Inplaats van op woens dag 8 januari zal de burgemeester zijn spreekuur houden op maandag 6 januari des morgens van tien tot twaalf uur. Fototentoonstelling. De thans in de hal van de bovenverdieping van het raad huis te Zandvoort geëxposeerde foto's zullen met ingang van 1 januari vervangen worden door een dertigtal foto's, betrek king hebbend op de kerkgenootschappen te Zandvoort. Deze verzameling is tot en met 15 februari op werkdagen tussen tien en twaalf uur voor belangstellenden te bezichtigen. Repen gestolen. In de nacht, van don derdag op vrijdag is er in een kiosk bij de Jansbrug een inbraak gepleegd. De daders forceerden een ruit, waardoor zij zich toe gang verschaften tot de vitrine. Zij maak ten 120 repen chocolade buit ter waarde van 25 gulden. Na aanrijding doorgereden. Vrijdag is een personenauto, die geparkeerd stond in de Ridderstraat in Haarlem, omstreeks half twaalf des morgens door een béstel- wagen aangereden. De personenauto werd beschadigd. De bestuurder van de bestel wagen is na de aanrijding doorgereden. Getuigen wordt verzocht zich te melden op het politiebureau aan de Smedestraat. ADVERTENTIE (L i d o) Over „Een koning in New York" hebben wij nog onlangs te verstaan ge geven hoezeer Chaplin ons teleurstelt. Het is een wraakoefening, die het niveau van de satire niet haalt, maar blijft steken in de klucht. Alleen het begin doet veel ver wachten. Allengs stokt het tempo en moe ten grapjes de humor vervangen. Dan ziet men Chaplin in zijn zwakheid. (L u x o r) Onze bewondering voor de film „De twaalf gezworenen" kan men concluderen uit de bespreking op pagina 9. ADVERTENTIE Zijlstraat 9<LH«iariem Tel. 11161 Uit deze opsomming blijkt wel, hoe hoog de adviezen en het inzicht van de heer Pruissen op het gebied van het spaarbank wezen plaatselijk en landelijk werden ge waardeerd. Toen hij in 1951 zijn 40-jarig jubileum bij de Haarlemse spaarbank vier de, werd hem dan ook de Erepenning in zilver van de bond uitgereikt. De thans vertrekkende voorzitter, die in Amsterdam tot voor enkele jaren tevens directeur was van de belangrijke Neder landse Bank voor Zuid-Afrika (nu Overzee Bank genaamd), heeft in de tientallen jaren van zijn bemoeiing met het spaarbank wezen een enorme hoeveelheid werk en een bijzonder groot offer aan tijd besteed aan de sociale taak van de bevordering van het sparen. Men mag verklaren, dat hij daarmede een grote dienst aan de ge meenschap heeft bewezen. Aan het slot van de laatste vergadering onder zijn voorzitterschap, 27 dezer ge houden, hebben zijn mede-commissarissen hem in het bijzijn van het personeel dei- Haarlemse Nutsspaarbank voor zijn grote verdiensten in het spaarbankwerk gehul digd. De heer P. W. Peereboom, vice-voor zitter der spaarbank sprak de scheidende voorzitter toe en reikte de heer Pruissen de door de Nederlandsche Spaarbankbond dienst de heer W. Goosens, administratief daartoe beschikbaar gestelde erepenning in goud van de bond uit, de hoogste onder scheiding die in dit verband kan worden verworven en die tot heden aan slechts twee andere persoonlijkheden voor hun werkzaamheid in het spaarbankwezen is te beurt gevallen. De aanwezigen uitten door hartelijk applaus hun vreugde en instem ming voor deze onderscheiding van hun voorzitter. De heer Pruissen betrok in zijn antwoord het bestuur en het gehele personeel, be tuigde zijn dank voor aller medewerking en verklaarde hoe de sociale zijde van het spaarbankwerk door al die jaren heen zijn belangstelling en liefde had behouden. P. hoofdambtenaar tot bodrijfsadministra- teur en de heer J. F. A. Holtgrefe, ad ministratief hoofdambtenaar tot admini stratief hoofdambtenaar a; bij de Incas- sodienst is de heer J. P. Starreveld, re ferendaris a bevorderd tot administrateur, de heer P. Jongbloed, bedrijfsadministra- teur tot bedrijfsadministrateur a en de heer T. Reinink, administratief hoofdamb tenaar a tot bedrijfsadministrateur; bij Openbare Werken zijn de technische hoofdambtenaren de heren P. J. Besten- breur en S. van Beijeren bevorderd tot technisch hoofdambtenaar a; bij de poli tie is de heer L. D. Beumer, administra tief ambtenaar eerste klas bevorderd tot administratief hoofdambtenaar. (M i n e r v a) Van vrijdag tot en met maandag kan men Heinz Rühmann zien in een erg gezochte variatie op de figuur van de brokkenpiloot „Piloot Quax in Afrika". De jeugd vindt het misschien nog aardig. Overigens kan ze maandagmiddag „De spoorzoeker" bewonderen, een aardige film, die onder auspiciën van de Volksuni versiteit wort vertoond. Woensdag en don derdag draait de komedie „Happy ever after". Deze week is Polygoon naar Soestdijk gegaan om er een kijkje te nemen bij de kerstviering in het koninklijk gezin. We zien in het journaal ook mooie opnamen van de bloemententoonstelling in Lisse. Het spoorwegongeluk, dat vorige week za terdag bij Sloterdijk aan twee mensen het leven kostte, is eveneens in dit program ma opgenomen met een aantal goedgeko zen beelden van de ravage. Polygoon schenkt voorts aandacht aan het bezoek, dat de aartsbisschop van Utrecht aan de Koninklijke Marine in Den Helder bracht en richt in een kort, uitstekend filmpje nog even het oog op de verdwijning van de stoomlocomotieven. Op 2 januari zal het een kwart eeuw geleden zijn. dat de heer J. Holster in O verveen een technisch bureau voor cen trale verwarming, automatische oliestook inrichting en ventilatie oprichtte. Enkele iaren later werd het bedrijf omgezet in een naamloze vennootschap. Ter gelegen heid van het zilveren jubileum zal od 2 ;anuari 's middags ten kantore van de ven nootschap aan de Adriaan Stooplaan een receptie worden gehouden. De heer J. Holster, die sinds de oprich ting van de vennootschap directeur is, is al ongeveer vijftig jaar in de verwarmings- en ventilatietechniek werkzaam. In het organisatieleven neemt hij een vooraan staande plaats in. Hij had onder meer zil- ling in de centrale raad van de U.V.I.V. alsmede in de Commissie van bijstand van 1 het. Centraal bureau voor de verwarmings- i industrie. De heer Holster is voorts hoofd bestuurslid en voorzitter van de afdeling Haarlem en omstreken van de Algemene vereniging voor de centrale verwarmings- :n dn «trie. Door de directie van het Frans Halsmu seum wor-dt ons medegedeeld, dat. ten be hoeve van het museum een werk kon wor den aangekocht van de zeventiende-eeuw- se schilder Jan Wouwerman. Het is een voorstelling van de Hollandse kust met een duinlandschap. Jan Wouwerman, die tot nog toe niet als landschapsschilder in het Frans Halsmuseum was vertegenwoordigd werd in 1629 in Haarlem geboren en stierf hier in 1666. Hij was leerling van zijn va der Paulus Joosten Wouwerman en van zijn meer bekende broer Philips. In 1655 werd hij hier in het St. Lucasgilde inge schreven. Dr. H. E. Greve overleden. In Den Haag is op 79-jarige leeftijd overleden dr. H. E. Greve, oud-directeur van de open bare leeszaal en bibliotheek in Den Haag. Van 1906 tot 1910 was hij verbonden aan de bibliotheek van de Tweede Kamer. Van 1910 tot 1917 was hij conservator van de Koninklijke Bibliotheek, van 1918 tot 1949 directeur van de openbare leeszaal en bi bliotheek te 's-Gravenhage, van 1908 tot 1951 secretaris van de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken en van 1944 tot 1951 inspecteur van deze vereniging. is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van DINSDAG 31 DECEMBER s daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm Iedere mm meer U kunt ze opgeven aan onze kantoren: /4.20 ƒ0.28 Grote Houtstraat 93, Haarlem Soendaplein, Haarlem-Noord of aan onze bezorgers. DOORSCHRIJF- BOEKHOUDINGEN Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Ook de tweede dag van het scholieren- basketbaltoernooi in het Krelagehuis in Haarlem is weer uitstekend verlopen en ook nu zijn alle topploegen in de oudste- jongensafdeling erin geslaagd zich door de moeilijkheden heen te werken. Zo moest het Marnix van St. Aldegondely- ceum grote tegenstand overwinnen van de Klaas de Vriesschool (18-10), terwijl de Rijkskweekschool pas in de laatste minu ten tegen de Prinses Irene Ulo kans zag een duidelijke overwinning te behalen (18- 1). Nog erger was het met de bekerhou der, J. P. Thijsselyceum, welke school te gen het Lorentzlyceum met de hakken over de sloot kwam (19-18) na een bij zonder spannende strijd. Zoals verwacht had de h.b.s. b. geen moeite met het Kennemer lyceum (26-8), zodat alle kanshebbers nu ook zijn door gedrongen tot de halve finales, waarin de h.b.s. b. uitkomt tegen J. P. Thijssely ceum en zeker niet kansloos is, terwijl het Marnixlyceum de strijd zal gaan aanbin den tegen de Rijkskweekschool. Bij de oudste meisjes staat het nu wel vrijwel vast dat de Marnixploeg de beste kansen heeft, want ook nu weer wonnen de meisjes met groot verschil van het gymnasium (37-2). De uitslagen waren: Oudste jongens: KetelaarMendelcolle- ge 8-26, Kennemer lyceumH.B.S. B. 8- 26, J. P. ThijsselyceumLorentzlyceum 19-18, Klaas de VriesschoolMarnixly ceum 10-18, Pr. Irene UloRijkskweek school 1-18. Rijkskweekschool 2Gerhard- school 14-18. Oudste meisjes: GymnasiumMarnix lyceum 2-37, Kennemer lyceumKenne mer streekschool 8-2, Da Costa Kweek schoolKI. de Vriesschooi 18-14, Harten- lustChr. lyceum 2 2-10, Marnixlyceum 2da Costa Kweekschool 26-0. Jongste jongens: H.B.S. B. 3Marnix lyceum 4-31, TriniteitslyceumI.V.O. 15- 2, H.B.S. B.—Klaas de Vriesschool 18-12, Kennemer lyceumMarnixlyceum 2 5-4. Jongste meisjes: Kennemer lyceum Llorentzlyceum 12-1, Kennemer lyceum Kennemerstreekschool 12-18, Marnixly ceum 2Ketelaarschool 4-11, J.P. Thijs selyceumGymnasium 8-3. HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend tele fonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1. telefoon 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerslraat 19, telefoon 11000. Dierenartsen: J. Beyers, Raamsingel 28, telefoon 13164. HEEMSTEDE: Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, telefoon 38777. Wijkverpleging: Zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208. telefoon 38320 (en van zaterdag 28 tot en met dinsdag 31 de cember, des avonds na zes uur). BLOEMEND AAL: Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendaal, tel. 57753. Overveen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, Overveen, tel. 10071. Aerdenhout: W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2 te Bloemendaal, te lefoon 50075 (b.g.g. 51780); zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aer denhout, tel. 26994 (b.g.g. 27343). Apotheken: De Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnnenweg 206—208. Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). ZANDVOORT: Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat. 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg, tel. 2382. Dierenartsen: J. Beyers, Raamsingel 28, telefoon 13164. Apotheken: Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. BENNEBROEK: Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53. telefoon 300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, te Aerdenhout, telefoon 26994. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult: Nieuw-Vennen- dokter Nugteren; Balhoeve-^-n Van Glabbeek.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11