STENO TYPEN TALEN BOEKHOUDEN Laatste VERKOOP Karpetten Tapijtimport INEKE De rechter kan de huurder een kans tot aanzuivering geven 140 40 tot 50% 140.- 240.- thans 85.-98.-135. thans 125.- Wanbetaling en woningontruiming DE BEURS Amsterdamse Beurs FAILLISSEMENTSGOEDEREN ZwareMoquettekarpetten Pracht Smyrnakarpetten Wollen Wiltons Moderne wollen Smyrnakarpetten Slechts 2 verkoopdagen: DONDERDAG 2 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Fien de la Mar ziek Opheffing Indaco n.v. Opstand van luchtmacht officieren in Venezuela Hoofdstad, verduisterd na luchtaanval op paleis Twee doden in het verkeer Vertegenwoordiger van de KLM terug uit Indonesië Consul-generaal in Singapore nalatig Zeven ministers zagen de „Gijsbreght van Aemstel" Scheepvaart Aanvang nieuwe cursussen Instituut AUTO HUREN? BEL 20314 -ATLAS OSTADeSTR. 7 - (KICVCRPARK STUKS morgen, vrijdag van 10 tot 6 uur, zaterdag van 10 tot 6 uur. KAMPERVEST 55 hoek TURFMARKT PLAATS EEN GROENTJE li Dc herhaaldelijk voorkomende gevallen van woningontruiming maken altyd een wrange indruk op de buitenstaander, die meestal niet op de hoogte is van de omstan digheden, welke tot de ontruiming hebben geleid. Een veel voorkomend argument is „wanbetaling". In hoeverre wanbetaling een motief voor woningontruiming kan zjjn en hoe dergelijke procedures zich vaak afspelen, verduidelijkt onderstaand artikel. De verhuurder, die ontruiming vordert wegens wanbetaling van zijn huurder, heeft het recht aan zijn kant. In dat geval kan de huurder geen aanspraak maken op huurbescherming. Maar dit betekent niet altijd, dat hij ook veroordeeld wordt. De rechter kan namelijk alvorens de ont ruimingsvordering toe te wijzen de huurder naar gelang der omstandigheden een termijn van ten hoogste één maand gunnen om alsnog aan zijn betalingsver plichting te voldoen. De Huurwet laat de rechter geheel vrij om al of niet van deze bevoegdheid gebruik te maken. Als de huurder het al te bont heeft gemaakt, kan hij dus zonder meer tot ontruiming ver oordeeld worden. Op deze regel bestaat slechts één uitzondering. De rechter heeft geen vrijheid van handelen voor het geval, dat de wanbetaling uitsluitend te wijten is aan de omstandigheid, dat er tussen de verhuurder en huurder een geschil bestaat over de vraag, welke de^betalingsverplich- ting is van de huurder. Alleen in dat geval is de rechter verplicht om de huurder een termijn van tenminste één maand te gunnen. Wat zien wij nu veelal gebeuren? De Kantonrechter gunt de wanbetaler een termijn om alsnog aan zijn betalingsver plichting te voldoen. De met ontruiming bedreigde huurder is dan wel zo wijs om te zorgen, dat het geld op tijd betaald wordt. De kantonrechter wijst vervolgens de ontruimingsvordering van de verhuurder af, maar veroordeelt de huurder in de kosten van het proces. Het was immers aan de schuld van de huurder te wijten, dat de verhuurder genoodzaakt was te procederen. Over het algemeen liggen ech ter de werkelijk gemaakte kosten hoger dan het bedrag, dat de huurder moet be talen. Een deel van de kosten blyft dus voor rekening van de verhuurder. Daar komt nog bij, dat de huurder lang niet altijd het bedrag, waartoe hij veroordeeld is, uit eigen beweging voldoet. Soms gelukt het de verhuurder dit bedrag geheel of gedeeltelijk op de huurder te verhalen, maar dikwijls is geen verhaal mogelijk. De huurder, die te elfder ure zijn achter stallige huur betaald heeft en zodoende de dans der ontruiming op het nippertje ont sprongen is, betaalt nu gedurende een zekere periode stipt op tijd zijn huurpen ningen. De schrik zit er nog in. Maar het duurt niet lang, of hij neemt het zo nauw niet meer. Met een kleine achter stand vah een week of een maand zal hij niet zo gauw gevaar lopen. Doch ge leidelijk wordt de achterstand groter en eindelijk zo groot, dat de verhuurder niets anders over blijft dan opnieuw een ont ruimingsproces te bêginnen. Dan kan de huurder opeens wel een groot bedrag op tafel leggen en daarmede het dreigende gevaar afwenden. En de verhuurder moet maar weer zien, wat hij van de proceskos ten vergoed krijgt. Dat deze gang van zaken tegenover de verhuurder zeer onbillijk is, behoeft geen betoog. Gelukkig voor hem is er de laatste tijd een zekere verandering te zijnen gunste te bespeuren. In de volgende voor beelden zullen wij zien, dat de huurder er niet altijd zo genadig afkomt. Wat is wanbetaling Een verhuurder vorderde ontruiming, omdat zijn huurder langer dan een half NEW YORK De tickers waren op de laatste dag van 1957 acht minuten achter op de gehaaste transacties. De koersen stegen in alle marktsectoren; er werden winsten ge noteerd van drie dollar of meer. De omzet bedroeg 5.000.000 aandelen tegen 3.750.000 op 30 december. Het was een der meest actieve beursdagen sinds de ziekte van Eisenhower op 26 september 1955. Winst nemingen vlak voor beurseinde deden de koersen wat afbrokkelen. Maar de slot- koersen toonden toch een algemene ver betering Zelfs de spoorweg fondsen, die geruime tijd de zwakke plek van de lijst zijn geweest, deelden in de goede gang van zaken. Bij de oliewaarden waren winsten van meer dan 2 dollar, evenals bij de chemiefondsen. De staal-, vliegtuigbouw en individuele fondsen waren gevraagd. Het industriegemiddelde kwam5 van 431,78 op 435,69; spoorwegen van 96,05 op 96.96 en openbare nutsbedrijven van 68,66 op 668.58. Van de 1262 verhandelde fond sen sloten er 761 hoger, 299 lager en 192 onveranderd. (UP) 3-3 Wo Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amei. Lijn. K. N. S. M N Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs v. Ommeren H V A Verg De li Mij en Amsterd Bank Nat. Handelsbank Ned Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell TTnion Tidewater Vorige koers Heden 13.45 uur 85 89l5/io 140 237 163 238 176 218 231 139 310 198 731 147.20 178 42 96 132% 124 106 143 198 85 54 190 73 140 160 155 40% 36 51 32% 67% 20%8 jaar geen huur had betaald. Maar vlak voordat de dagvaarding dat is een op roep van de deurwaarder om voor de rech ter te verschijnen aan de huurder werd gebracht, zuiverde deze de huurachterstand geheel aan. De Kantonrechter te Emmen, die dit geval te berechten kreeg, besliste, dat de op wanbetaling gegronde ontruimingsvor dering vervallen was, omdat de huurach terstand nog vóór het uitbrengen van de dagvaarding aangezuiverd was. De verhuurder ging echter met succes in hoger beroep. De rechtbank te Assen vernietigde het vonnis van de kantonrech ter. De rechtbank overwoog, dat de Huur wet als grond voor ontruiming „wan betaling" noemt en niet „achterstand in de betaling der huurpenningen". Onder wan betaling verstond de rechtbank: het niet voldoen aan de in het Burgerlijk Wetboek omschreven hoofdverplichting van de huur der om de huurprijs op de overeengekomen termynen te voldoen. In het onderhavige geval .noet de huur per maand worden betaald. De omstandigheid, dat de huurder langer dan een half jaar geen huur had betaald, leverde dus zeer duidelijk wan betaling op. De betaling der achterstallige huur kon de wanbetaling niet ongedaan maken. Het feit bleef immers bestaan, dat de huurder de huurprijs niet op be paalde termijnen voldaan had. Aan deze overwegingen voegde de recht bank nog toe, dat er hoogstens, indien de feiten en omstandigheden anders liggen, in een aanzuivering een reden kan worden gezien om de wanbetaling niet zo ernstig te nemen, dat deze een grond voor ontrui ming oplevert. Doch hiervoor bestond in het onderhavige geval geen aanleiding. Hardleers Tot tweemaal toe werd een huurder voor de kantonrechter te Rotterdam gedagvaard tot ontruiming wegens wanbetaling. Het eerste proces eindigde met een vonnis, waarbij de huurder na de achterstallige huur te hebben aangezuiverd slechts in proceskosten werd veroordeeld. Na dit vonnis werden de huurbetalingen prompt gestaakt en de proceskosten werden even min betaald. Hierop werd de huurder voor de tweede maal gedagvaard en veertien dagen later bij verstek (afwezigheid) tot ontruiming veroordeeld. Nadat het verstek- vonnis de huurder betekend was, betaalde deze onmiddellijk de achterstallige huur, benevens de nog verschuldigde kosten van het eerste proces. Hij meende, dat door deze betalingen de grondslag van het ver- stekvonnis was komen te vervallen, en verzocht daarom de kantonrechter dit vonnis te vernietigen. De kantonrechter was echter van oordeel, dat de huurder niet de minste lering had getrokken uit de vorige ontruimingspro cedure. De huurder vond het kennelijk vol komen normaal met de betaling van zijn huur te wachten, totdat hij een dagver- ding ontving, en misschien nog liever, tot dat hem een verstekvonnis werd betekend. De kantonrechter kon volkomen begrijpen, dat de verhuurder van zo'n huurder ver lost wenste te worden. Door de te late be taling had de wanbetaling haar karakter van wanprestatie (dat is niet nakomen van de huurovereenkomst) niet verloren. De wanbetaling was voorts van dien aard, dat de verhuurder inderdaad de huurder niet langer als zodanig behoefde te hand haven. En dus besliste de kantonrechter, dat het verstekvonnis in stand moest blijven. De kantonrechter te Leiden veroordeelde een huurder wegens wanbetaling tot ont ruiming. Uit medelijden met het gezin van de huurder liet de verhuurder dit vonnis niet ten uitvoer leggen. Ondanks deze welwillende houding van de verhuurder maakte de huurder zich in daarop volgende jaren telkens weer aan wanbetaling schul dig. Tot tweemaal toe werd de huur opge zegd. Beide malen wist de huurder een proces te voorkomen door de achterstand in te halen. Maar toen het daarna weer mis ging, vorderde de verhuurder ten' einde raad ontruiming. Op de eerste terechtzit ting bedroeg de huurachterstand f 86.— op een weekhuur van f 4.20, doch in de loop van het proces werd de achterstand ge heel aangezuiverd. De huurder stelde zich op het standpunt, dat door deze aanzuive ring zijn wanprestatie opgeheven, was. Hier door zou de grond voor de ingestelde ontrui mingsactie zijn vervallen. Dus zou de rech ter alleeen nóg een beslissing behoeven te geven aangaande de proceskosten. Deze zouden aldus de huurder in ieder geval te.zijnen laste moeten komen. De kantonrechter gaf toe, dat een aan zuivering van het verzuim meestal wel een ontruimingsvordering kan verijdelen. Maar dit behoeft niet per se steeds het geval te zijn. Hierop heeft immers een huurder, die wanprestatie heeft gepleegd, geen recht. De inkomsten van de huurder waren ruim schoots voldoende om de betreffende lage huur geregeld en prompt te voldoen. Hij genoot een weekloon van f 62.en een invaliditeitsrente van f 120.per maand, een en ander nog vermeerderd met kinder bijslag voor vier kinderen. De gemachtigde van de huurder verklaarde nog, dat de huurder of zijn vrouw zich steeds in de schulden staken, maai de kantonrechter vond. dat dit toch niet ten koste van de verhuurder mocht gaan, en veroordeelde de huurder tot ontruiming. Mr. C. A. baron Bentinck De toneelspeelster Fien de la Mar is woensdag in haar woning aan de Beet- hovenstraat in Amsterdam plotseling ziek geworden. Zij is in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Er bestaat geen levensgevaar. Onder andere tengevolge van de beste dingsbeperking is de Indaco n.v., voor heen n.v. Rubicon, te Apeldoorn in ernsti ge financiële moeilijkheden gekomen. Het bedrijf ligt reeds sinds 18 december stil en thans is besloten, dat het zal worden opgeheven. Ook de Eerste Apeldoornse Rijwielindustrie, die het eigendom is van de Indaco n.v., zal worden opgeheven. De ruim 70 arbeiders, die aan het bedrijf ver bonden waren, is reeds ontslag aange zegd. WILLEMSTAD (ANP/AFP) In de Venezolaanse militaire basis Maracay, 110 km van de hoofdstad Caracas, is woens dagochtend een opstand van luchtmacht officieren uitgebroken tegen de regering van president Jiménez. De opstandelingen hebben een radiozender veroverd en hun berichten kunnen op Curagao opgevangen worden. Volgens deze zender hebben de opstan delingen ook de plaats Valencia, 90 km ten zuidoosten van Maracay, in handen. Er schijnen nog geen gevechtshande lingen te zijn geweest. Wel vreest men in de hoofdstad een luchtaanval van de op standelingen, die met een bombardement hebben «gedreigd als de macht niet aan hen wordt overgedragen. De minister van Defensie heeft woensdagavond een ge deeltelijke verduistering gelast. De regering heeft van haar kant de be volking van Maracay aangeraden, dek king te zoeken omdat de opstandelingen aangevallen zullen worden. Volgens ra dioberichten die in New York zijn ontvan gen, zou geschoten zijn op vliegtuigen van de opstandelingen die boven de hoofdstad vlogen. Het nationale vakverbond heeft inmid dels reeds verklaard, dat het de regering van president Jiménez steunt. (Rtr.) Functionarissen in Washington vatten de opstand ernstig op. Er heerst enige bezorgdheid in de Amerikaanse hoofdstad, omdat er in Venezuela 40.000 Noordamerikanen wonen en werken. Volgens sommige diplomatieke kringen in Washington hebben de opstandelingen al een luchtaanval op Caracas gedaan, waarbij een bom geworpen werd. Vlieg tuigen van de opstandelingen zouden vrij wel onafgebroken boven de hoofdstad vlie gen. (ANP) De radio van de opstandelin gen heeft later gemeld, dat met goed ge volg het paleis van president Jiménez na bij Caracas is gebombardeerd. Eenheden van de Venezolaanse marine zouden ge mene 2aak met de opstandelingen ge maakt hebben. De Nederlandse marine op Curagao is met het oog op de gebeurtenissen in Ve nezuela in een toestand van „verhoogde waakzaamheid" gebracht. Men houdt re kening met de mogelijkheid, dat de op standelingen bij een eventueel mislukken van hun actie met vliegtuigen naar de Nederlandse Antillen zullen trachten uit te wijken. In een radio-uitzending heeft president Jiménez woensdagavond meegedeeld, dat vier kolonnes troepen op weg zijn naar Maracay, en dat binnen enkele uren een beslissing gevallen zou zijn. Majoor Carillo van een parachutistenafdeling zou de lei ding van de opstand op zich genomen heb ben. President Pérez Jiménez werd vorige maand herkozen voor een ambtsperiode van vijf jaar in een plebisciet, waarbij de stemmers ja of neen konden stemmen tegen zijn regime. Er waren geen tegenkandida ten. Alle politie en legereenheden van de hoofdstad zijn in toestand van paraatheid gebracht en hebben posten ingenomen bij het paleis en andere regeringsgebouwen. Uit Caracas meldt AFP hedenmiddag kort voor hét' ter perse gaan van deze editie, dat de stad Maracay door de rege ringstroepen bezet is. De leiders van de opstand zyn gevlucht. De 76-jarige landbouwer J. H. Frederik- sen uit Enter is op oudejaarsavond bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Met een dochter wandelde de be jaarde man naar enkele familieleden op de Goorseweg, toen hij door een achterop komende motorrijder werd aangereden en tegen de grond gesmakt. Een dokter ver leende eerste hulp en constateerde gebro ken benen en inwendige kneuzingen. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis in Almelo gebracht, waar hij na korte tijd overleed. Op de Farmsumerweg te D e 1 f z ij 1 is de zesjarige Johan Godlieb, die met zijn vader een bezoek had gebracht aan zijn moeder in het ziekenhuis, voor zijn ouder lijk huis uit de auto gesprongen en daarna zonder op te letten de straat opgelopen. Het kind werd aangereden door een per sonenauto. In zorgwekkende toestand bracht men het knaapje naar het Akade- misch Ziekenhuis te Groningen, waar hij korte tijd later overleed. In de afgelopen nacht is de hoofdver tegenwoordiger van de KLM in Indonesië, de heer A. H. Duyf, op Schiphol aangeko men. Hij was de laatste vertegenwoordiger van de KLM die uit Djakarta was wegge gaan en de zaken van de maatschappij had afgewikkeld. Het gecharterde Britse toestel vervoerde ongeveer zestig KLM'ers. De heer Duyf verklaarde dat de Neder landse kolonie op Singapore voortreffelijk werk doet (acht employés van de KLM uit Djakarta zijn ter assistentie van de staf van het kamp Changsi achtergebleven) maar dat de consul-generaal in Singapore nog nimmer in het Nederlandse evacuatie kamp is geweest. Het contact tussen re gering en het Nederlandse consulaat- generaal te Singapore zou volkomen onvol doende zijn. Vluchten van evacuatie toestellen, die startklaar stonden op het vliegveld van Singapore, moesten daardoor uitvallen en verscheidene mensen konden niet vertrekken. De heer Duyf heeft in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken alle KLM-eigendommen in bijzonder prettige sfeer overgegeven aan de Garuda. Een vijftal mensen van de communistische vak beweging onder leiding van een oud- wagenpoetser van het autopark van de KLM, een analfabeet, nam de zaak ver volgens over en kwamen afgevaardigden van het leger het beheer opeisen. Niemand 'wist wie de competentie had: de Garuda, de vakbeweging of het leger, hetgeen de af wikkeling der zaken ten zeerste bemoeilijk te, omdat de drie instanties elkaar niet vertrouwden. Op het ogenblik zijn nog 320 KLM'ers in Indonesië in dienst van de Garuda. Onder hen zijn zeker 290 Nederlanders, van wie zestig vliegers. Zij zijn door de KLM niet teruggeroepen omdat zij nuttige diensten kunnen verlenen bij de evacuatie. Van het besluit van Indonesië om de evacuatie per vliegtuig stop te zetten, was de heer Duyf nog niet officieel óp de hoogte. Het be vreemdt mij niet, zo zei hij, want voor mijn vertrek werd er al op gezinspeeld door het ministerie van Buitenlandse Za ken te Djakarta. In de Amsterdamse Stadsschouwburg is op nieuwjaarsavond traditiegetrouw de eer ste voorstelling gegeven van „Gysbreghtvan Aemstel" van Joost van den Vondel. Het treurspel werd ten tonele gebracht door de Nederlandse Comedie onder regie van Johan de Meester. De beide hoofdrollen werden vertolkt door Johan Schmitz als Gysbreght en Ellen Vogel als Badeloch. Andere medespelenden waren Eli Blom als de Spie. Philippe la Chapelle als de vader van het Karthuizer Klooster, Paul Huf als bisschop Gozewijn en Johan Fiolet als de bode. Allen werden aan het eind van de opvoering beloond met een lang durig applaus en vele bloemen. Na de pauze volgde, zoals gebruikelijk, de viering van „De Bruiloft van Kloris en Roosje", onder regie van Henk Rigters. De nieuw jaarswens van Evert Werkman werd uit gesproken door Paul Huf en Mimi Boes- nach als Thomasvaer en Pieternel. Zij maakten ditkeer hun entree ten tonele staande op het voorstuk van een IJ-pont, die werd aangekondigd door enkele schor re stoomfluitstoten. De voorstelling kreeg een bijzonder cachet door de aanwezigheid van de minis ter-president dr. W. Drees, alsmede vijf ministers: mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé, mr. A. A. M. Struijcken, H. J. Hofstra, J. G. Suurhoff, mr. G. Ph. Helders en oud minister dr. S. Mansholt. Bovendien werd de voorstelling bijgewoond door de com missaris der Koningin in de provincie Noordholland dr. M. J. Prinsen en de gou verneur van de hoofdstad, brigade-gene raal G. Dijkstra en verscheidene leden van de Eerste en Tweede Kamer, die in Am sterdam woonachtig zijn, leden van de Gedeputeerde Staten van Noordholland en verscheidene leden van de gemeenteraad. Aagtedijk. 2 te Colombo. Abbekerk, 1 te Amsterdam. Alamak, pass. 1 Ouessant n. St. Vincent. Algol, 1 te Rotterdam. Aludra, 1 te Norfolk. Alwaki, 2 te Kobe. Amstellaan, 1 v. Honolulu n. Yokohama. Angolakust, 2 te Lagos. Annenkerk, 1 te Aden. Arendsdijk, 3 te New Orleans verwacht. Astrid Naess, pass. lAlgiers n. Hamburg. Attis, 31 v. Bachaquero n. Curagao. Baarn, 1 v. Port of Spain n. Europa. Batoela 2 te Holland ia verwacht v. Biak. Bengalen, 2 te Basrah. Bennekom, 31 v. Cardon n. Maracaibo. Boissevain, van 1 tot minstens 5 te Mauritius in verband met brand. Bonita, 2 te Pto. Barrios. Breda, 1 v. Belize n. Le Havre. Bussum, 1 te Rotterdam. Calamares, 1 v. New Orleans n. Pto. Barrios. Captain Cook, 30 500 m. n.w. Minicoy n. Aden. Casamance, 1 te Dakar. Caltex Leiden, 1 110 m. n. Burlings n. Port Said. Caltex Utrecht, 1 te Rotterdam. Ceronia. 2 v. Singapore n. Hongkong. Charis, 30 200 m. z.o. Kp. S. Antonio n Maracaibo. Cinulia, 2 te Curagao. Cottica, 1 v. Antwerpen n. West-Indië. Crania, 1 v. Thameshaven n. Lissabon. Delft, 1 te Amsterdam. Delfland, 1 te Buenos Aires. Duivendrecht, 31 te Baytown. Ena, 2 te Recife. Esso Amsterdam. 2 te Aruba. Esso Nederland, 2 te Port Said. Esso Rotterdam, 1 te Antwerpen verwacht. Etrema, verm. 1 v. Berre n. Piraeus. Giessenkerk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Giessenkerk, 2 te Amsterdam. Guineekust, 3 te Freetown verwacht. Heemskerk, 2 te Penang. Helena, 31 v. Amsterdam n. West-Indië. Hersilia, 1 te Willemstad. Hestia, 31 v. Puerto Ordaz n. Amsterdam. Hoogkerk, 2 te Marseille verw. Jacob Verolme, 1 v. Valparaiso n. Coquimbo. Japara KRL, 1 v. Singapore n. Aden. Jason, 1 v. Poft of Spain n, Houston. Joseph Frering, 1 te Monrovia. Kabylia, 1 v. Invergordon n. Rotterdam. Kalvdon, 1 te Rotterdam. Karimata, 30 v. Priok n. Singapore. Kenia, 2 te Willemstad. Khasiella, 1 v. Trinidad, 4 te Curagao verwacht. Kieldrecht, 1 te Antwerpen v. Duinkerken. Kopionella, 1 v. Suez n. Abadan. Korenia, 11 te Port Said verwacht. Kosicia, 5 te Curagao verwacht. Kreeft, 2 v. Rotterdam (proefvaart). Kryptos, 5 te Curagao verwacht. Lawak, 31 v. New York n. Los Angeles. Lekhaven pas. 1 Kp. Firo n. Las Palmas. Lemsterkerk, 1 te Antwerpen. Liberty Bell, 4 te Pernis verwacht v. Pta. Cardon. Loosdrecht 1 v. Londen n. Genua. Louis Lantz, 1 v. Monrovia n. Emden. Maasland, pass. 1 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Macoma, 3 te Cochin verwacht. Malea, 1 te Colombo. Mariekerk, pass. 1 z.o-punt Ceylon n. Aden. Marnelloyd, 1 v. Port Sudan n. Rotterdam. Mataram, 1 te Sorong verwacht. Mentor, 31 te Amsterdam. Molenkerk, 1 te Colombo. Moordrecht, pass. 2 Muskat n. Landsend. Naees Commander, 1 te Port Said. Nias, 2 te Mahe venvacht. Nieuw Amsterdam, 2 te Havana. Nieuw Holland, 1 v. Singapore n. Bali. Ommenkerk, 2 te Djibouti verwacht. Ootmarsum, 2 te Le Havre verwacht. Oranje, verm. 2 v. Amsterdam n. Tandj. Priok. Oranje Nassau, 2 te La Guaira. Orion, 1 te Tunis. Osiris, 31 te Maracaibo verwacht. Ovula, 3 te Singapore verwacht. Pendrecht, 2 te Izmir. Peperkust, 1 25 m. z. êWight n. Bordeaux. Poelau Laut, pass. 2 Ceylon n. Belawan. Polyphemus, 31 v. Port Said n. Amsterdam. Poseidon, 1 te La Guaira. Prins Willem George Frederik. pass. 1 Ouessant naar Beyrouth. Prins Willem V. 2 te Trondheim. Purmerend, 31 v. Curagao n. Buenos Aires. Pygmalion, 1 te Port Au Prince. Rondo, 1 te Honolulu verw. v. Claveria. Salatiga. 29 180 m. w. Honolulu n. Singapore. Schiedijk, 1 te New York. Sliedrecht, 1 v. Havana n. New York. Sloterdijk, 2 te Philadelphia verw. v. Boston. Soestdijk, 30 170 m. z.z.o. Sable Island n. Antw. Sornmelsdijk, 1 v. Rotterdam n. New York. Stad Schiedam, pass. 1 Ouessant n. Rotterdam. Statendam. 1 te Havana. Stanvac Pendopo. 3 te Buatan verwacht. Statue of Liberty. 1 40 m. .z.z.o. Jazirah Larak naar Philadelphia. Straat Bali, 27 v. Nagoya n. Kobe. Straat Cook, 1 v Adelaide n. Mauritius. Sumatra, 2 te Tandjong Priok verwacht. Tabinta, 2 te Belawan v. Aden. Tara, 1 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Telamon, 30 v. Paramaribo n. Ordaz. Thelidomus, 3 te Port Said verwacht. Theobaldius, 22 te Pauillac verwacht. Tiberius, 1 te Amsterdam. Tjinegara. 2 te Durban. Tjimenteng, 4 te Kobe verwacht. Tjipanas. 6 te Singapore verw. Tomori, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Trajanus, 30 v. Pointeapitre n. Port Au Prince. Utrecht, 1 v. Aden n. Belawan. Van Cloon, pass. 2 Kp. Granville n. Auckland, Vasum, pass. 1 Algiers n. Landsend. Vivipara, verm. 4 v. Berre. Vlist, pass. 1 Hoek v. Holland n. Hampt. Roads. Waal. 1 te Rotterdam. W. Alton Jones, 1 v. Mena n. Philadelphia. Waterman, 2 te Singapore. Weltevreden, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Wieldrecht, 1 te Bremen. Woensdrecht, 1 te Portland Maine. Zonnekerk, 1 v. Genua n. Port Said. Zuiderkerk, 2 te Brisbane. KLEINE VAART Alcetas 30 v. Le Havre n. Tunis. Atlas, 30 te Algiers n. Antwerpen. Bab T. 1 20 m. z.o. Utklippan n. Zaandam. Boreas, 30 te Kopenhagen n. Amsterdam. Elsa, 30 v. Stockholm n. Stocka. Flevo, 1 30 m. o.n.o. Kp. Dagata n. Ceuta. Ilias, 1 te Tarragona verw v. Barcelona. Joost, 25 te Zaandam v. Kramfors. June, 1 dw Haisborough n. Maassluis. Kaap Falga, 27 te Amsterdam v. Rundvik. Kaap St. Vincent, 30 Kiel gepass n. Ostrand. Lijnbaansgracht, 31 v. Zaandam n. Rotterdam. Notos, 30 te Rotterdam n. Hamburg. Pavo, 30 te Zaandam v. Hudiksvall. Phidias, 30 v. Algiers n. Tel Aviv. Ponza, 29 te Ahus v. Amsterdam. Tilly, 28 te Zaandam v. Rafso. Westerdok, 1 te Gravesend n. Amsterdam. SLEEPVAART Thames, 28 te North Shields. Barentszee, 30 240 m. z.w. Santiago n. N. Orleans. Blankenburg. 30 120 m. n.o. Massawa n. Suez. Clyde, 2 te Curagao. Ebro, 2 v. Bordeaux n. Rotterdam. Humber. 2 60 m. n.w. Kp. S. Antonio n. N. Palmira. Loire, 30 420 m. z.w Sabang n. Tandjong Priok. Maas, 2 v. Hk. v Holl. n.-Noordzee. Noordzee, 2 350 m. o Kp.;PaliRaft n. P. Harcourt. Oostzee, 2 Fernando Nororih'a ■n.Ti. Palmira. Poolzee, 24 v. Freetown n. Rotterdam. Rode Zee. 2 650 m. n.o. Algiers n. Ravenna. Tyne, 2 te Maassluis. Zwarte Zee, 2 430 m o.n.o. San Juan n S. Juan. wico van Egmondstraat 41- Tel. 56424 Extra aanbieding! Deze moderne volle ROTAN FAUTEUIL tijdelijk van f 42.voor f 29.75 GEN. CRONJéSTRAAT 126 Tel. 51433. Haarlem. van ALBèRT H. INEKE, makelaar-taxateur, zal in opdracht van zijn committenten tegen contant geld verkopen afkomstig van een gefailleerde tapijtfabriek Na bereikte overeenkomst met de curator kunnen deze karpetten verkocht worden: in moderne dessins jq normale prijs ƒ110.- AM - THANS (Daar koopt u nog geen cocos voor zware wollen kwaliteiten geheel doorgeweven 200'300 cm normaal ƒ175— QQ THANS OU." 225/325 cm normaal 235. THANS 260/360 cm normaal 410. THANS onder de NORMALE WAARDE! in grote verscheidenheid normale prijzen van /"145— tot f 225. in fraaie pasteltinten uitsluitend de maat 200/300 cm normale prijs f215. BELANGRIJK! Ons werd medeqedeeld, dat boven genoemde partij tot de laatste goederen uit het faillis sement behoort, derhalve nog De verkoop vindt plaats bij Zoakt U son motor >n prima staat?

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3