Flinke meisjes gevraagd S Vr'iDaS VoorDelen mi aankomende verkoopster een jongeman VERTEGENWOORDIGER AGENT(E) VAN POLITIE DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs ruim herenhuis BIJ WINTERGROENTEN DONDERDAG 9 JANUARI 195 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Twee jaar geëist tegen Amsterdamse bankfoper en zijn helper Opnieuw felle aanval van de westerstorm Scheepvaart ét, POLITIE TE AMSTERDAM u FLINKE WINKELJUFFROUW Fa. C. BOOY EN ZOON a. aank. bediende (m. of vr.) b. kantoorbediende (m. of vr.) magazijnbediende PHILIPS ROXANE NEDERLAND n.v. 6.25 7.25 waarvan u alléén a.s. vrijdag kunt profiteren 5.50 AMSTERDAM Het vertrouwen in de markt, dat dinsdag door het publiek en de beurs in de koersen tot uitdrukking werd gebracht, werd niet gelogenstraft. Integendeel, mede door de vaste stemming in Wallstreet, kwamen er gisteren nieuwe kopers in de markt. De hogere koersen waren het gevolg van goede vraag waar tegenover weinig aan bod aanwezig was. Hoewel de arbitrage ook thans niet veel activiteit kon ont plooien, was de handel levendiger dan dinsdag, hetgeen een bemoedigend teken is, aldus beursdeskundigen. Aandelen Kon. Olie, op een prijs van f 147,40, waren f 1,50 hoger vergeleken bij dinsdag. Dat de arbi trage in Europa bijna niet tot zaken kan komen in dit fonds is toe te schrijven aan het feit dat de binnenlandse olie-industrie in Amerika nog allesbehalve rooskleurig is. De aanhoudende prijsdaling voor het produkt aldaar werkt remmend op een koersstijging van de olie-aandelen. Voor zichtigheid blijft geboden, zo zegt de arbi trage. Aandelen Philips en Unilever profiteer den in ruime mate van de goede stemming en konden wederom flinke koerswinsten noteren. Eerstgenoemde verbeterden onge veer 4 punten en kwamen op 240 percent; Unilever opende op 326%, monteerde tot 328 V2 om op ongeveer 327, plus 7 percent, de markt te verlaten. AKU eveneens onge veer 2 percent hoger. KLM verbeterde bijna 1 gulden. In verband met een mogelijke hervat ting van de export van Indonesië naar Nederland was de stemming op de scheep vaartmarkt aan de vaste kant. Na een vaste opening trokken de koersen van ver schillende scheepvaartwaarden in het ver dere beursverloop aan en zo bereikten Van Niévelt een koers van 158 (plus 7), Van Ommeren 202 (plus 5, KPM 104 (plus 5), Scheepvaart Unies 111 (plus 5) en Iiolland- Amerikalijn 141 (plus 3 percent). De handel in deze sector was gedurende de gehele beurstijd zeer levendig. Ook cultuurwaar den lagen, om dezelfde redenen als boven aangehaald, vast in de markt en aandelen Amsterdam Rubber werden door grote huizen uit de markt genomen, waardoor een koerswinst kon worden behaald van 2V2 percent; HVA plus 2 en Deli Maat schappij plus 1 percent. Staatsfondsen wil den niet achterblijven en „op de slag" ging een postje van 25 stuks in de staffellening om op 85 percent. De gepubliceerde week staat van de Nederlandse Bank maakte wederom ter beurze een goede indruk, waardoor ook de overige obligaties goed gedisponeerd in de markt lagen. Prolon gatie 5 percent. (ANP). NEW YORK Cement- en wegenbouwfondsen stegen scherp. Winstnemingen tastten de chemie- waarden aan. Bij de cementfondsen werden stijgingen van meer dan 2 dollar genoteerd. De fondsen van aan de wegenbouw toe leverende bedrijven profiteerden eveneens van het nieuws uit Washington, dat er meer wegen gebouwd zullen worden. Openbare nutsbedrijven waren de sterkst stijgende groep. De industriegroep werd beïnvloed door enkele koersdalingen, die een dollar bedroegen bij de auto-, olie- en Gefingeerde roofoverval De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank heeft zowel tegen de 33- jarige bankloper G. B. als tegen de 32- jarige bankwerker W. S., beiden uit Am sterdam,. twee jaar gevangenisstraf geëist. Zij hebben op 25 juli van het vorig jaar in de Paleisstraat te Amsterdam een over val in scène gezet, waarbij de bankloper zijn tas met 55.000 aan de bankwerker gaf. Van het geld is 54.739,56 achter haald. De rechtbank zal op 23 januari uitspraak doen. chemiewaarden. De staalwaarden bewogen onregelmatig binnen kleine marges. De vliegtuigbouwfondsen waren vast. Vele individuele fondsen lieten stijgingen van een tot twee dollar noteren. Het industriegemiddelde kwam van 447,79 op 446,61; spoorwegen van 103,28 op 103,21 en openbare nutsbedrijven van 69,82 op 70,23. De omzet bedroeg 2.230.000 aan delen tegen 2.200.000 op dinsdag. Van de 1149 verhandelde fondsen sloten er 552 hoger en 370 lager. (UP). 3-3%% NederL '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn.. K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij.. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell TJnion Tidewater - Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 85 85 90»/is 90% 153% 154 250 250 175 177 250 250 176 176 232 231 239 240 145 145 326% 324 210 212 727 722 147.30 146.20 183 180 43 43 98,50 98.50 141 140 134 131 112 111 158% 155% 203 200 88 88 61% 63 191 191% 72 72 140% 141 161% 161% 153 153 42% 42% 38% 38 54% 54% 367/ie 36% 65% 65 227/i« 22% De hernieuwde aanval van de storm, die met windkracht 11 over de Noordzee raast, heeft in het district-Zuid een be perkte bewaking van de dijken nodig ge maakt. In het noorden is nog niets aan de hand, al verwacht Delfzijl bij hoog water vanmiddag een verhoging van 1.40 meter, wat beneden de gevaarlijke grens blijft. Aan de Groningse dijken is dan ook tot heden geen schade toegebracht. Tegen twaalf uur werd In het gebied van de Doggersbank windkracht 11 zware storm" bericht. Berichten van hedenmorgen, als zou bij Terschelling een kustvaarder in nood ver keren, waardoor de sleepboot „Holland" moest assisteren, zijn later in de ochtend achterhaald: namens de fa. Doeksen, de rederij van de sleper, is meegedeeld, dat er bij Terschelling niets aan de hand is (aanvankelijk vermoedde men, dat een schip het sein „ik kan niet manoeuvreren" voerde, red.). Aagtekerk, 8 120 m. n.o. Finisterre n. Las Palmas. Aalsum, 8 v. Hongkong n. Singapore. Abbedijk, pgss. 8 Dover n. Antwerpen. Abbekerk, 9 te Genua. Aegis, 8 v. Port Au Prince n. Baltimore. Agamemnon, 9 te La Guaira verw. v. N. Orleans. Albireo, 8 te Rotterdam. Algenib, pass. 9 Gibraltar n. Le Havre. Alphard, 9 te Las Palmas. Alpherat, 8 v. Port of Spain n. Rio de Janeiro. Ariadne, 8 v. Algiers n. Sevilla. Amstellaan, 8 330 m. z.w. Midway eil. Amstelvaart, 9 te Bombay. Angolakust, 8 v. Takoradi n. Freetown. Axeldijk, 8 v. Santos n. Buenos Aires. Astrid Naess, 8 te Hamburg. Attis, 7 te Paramaribo n. Pto. Ordaz. Baarn, pass. 8 Flores n. Emden. Bali, 8 v. Belawan n. Aden. Banggai, 8 v. Singapore n. Madras. Batjan, pass. 8 zuidp. Sardinië n. Halifax. Bengalen, 8 te Abadan. Beninkust, 8 v. Freetown n. Antwerpen. Bintang, 8 dw. Alderney n. Pt. Said en Indonesië. Breda, 7 570 m. z.o. Bermuda n. Le Havre. Caltex Leiden, 9 v. Suez n. Rastanura. Caltex Pernis, pass. 8 Str. Ormoesz n. Rastanura. Caltex Rotterdam, 8 te Suez. Camerounkust, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Captain Cook, 8 v. Port Said n. Amsterdam. Cartago, 8 v. San Francisco n. Golfito. Castor, 8 te Jeremie verw. v. Petit Gouave. Ceronia, 9-te Hongkong. Charis, 8 te Curacao v. Aruba. Clavella, 8 v. Adelaide n. Port Lincoln. Cleodora. 8 600 m. n.w. Northcape (N.-Zeeland). Congokust, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Corfu, 19 te Rotterdam verwacht. Coryda, 17 te Brisbane verwacht. Cradle of Liberty, 17 v. P. Cardon te R'dam verw. Crania, 8 v. Lissabon n. Curacao. Cumulus (weerschip), 9 te Rotterdam verwacht. Duivendrecht, 18 v. N. Orleans te Hamburg verw. Duivendijk, 9 té Vancouver. Eemland, pass. 8 Cherbourg n. Rio de Janeiro. Eenhoorn, 9 te Alexandrië. Eos, pass. 8 Finisterre n. Hamburg. Esso Den Haag, 8 dw. St. Eustatius n. Cumarebo. Esso Rotterd., pass. 8 San Miguel n. Pto. La Cruz. Fairsea, 4 v. Fremantle n. Sydney. Friesland, 8 v. Rotterdam n. Setubal. Gaasterland, 9 te Angra Das Reis. Gloria Maris pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Graveland, 8 v. Santos n. Rio Grande. Groote Beer, 9 te Fremantle. Hathor, 8 v. Lattakia n. Thessaloniki. Heelsum, pass. 8 Key West n. Houston. Heemskerk, 9 te Bangkok. Helicon, 7 370 m. z.z.w. Fayal n. Amsterdam. Hilversum, pass. 7 eil. Man n. Finnart Himalaya, 30 te Rotterdam verwacht. Hoogkerk, 7 v. Genua n. Port Said. Ittersum, 10 te Sint Vincent verwacht. Jagersfontein, 8 v. Las Palmas n. Southampton. Japara KRL, 7 280 m. w. Minicoy n. Aden. Jason, 8 te New Orleans. Java, 8 v. Makassar n. Banjuwangi. Karimata, 8 v. Port Swettenham n. Penang. Kelletia, 16 te Curacao verwacht. Kellia, pass. 8 Str. Ormoesz n. Bandarmashur. Kennemerland, 8 te Passedoeusant n. A'dam. Kermia, 8 v. Curacao n. Punta Cardon. Kieldrecht, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Kinderdijk, 8 te Moreheadcity verw. v. Baltimore. Koningswaard, 7 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Kopionella, pass. 8 Muscat n. Abadan. Koratia, 9 te Las Palmas. Korenia, 8 100 m. z. Kreta n. Perzische Golf. Korovina, 8 v. Rotterdam n. Oslo. Kosicia, verm. 14 v. Curacao n. Rotterdam. Kryptos, 8 v. Las Piedras n. Rotterdam. Langkoeas, 9 te Bahrein. Laurenskerk, 8 v. Bushire n. Suez. Lemsterkerk, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Leopoldskerk, 8 nog te Basrah. Liberty Bell, pass. 8 Finisterre n. Port Said. Lieve Vrouwekerk, 8 v. Bremen n. Antwerpen. Limburg, 8 v. Port Said n. Napels. Lissekerk, 8 te Suez. Loenerkerk, 8 te Damman. Lombok, 8 te Balboa verwacht. Loosdrecht, 8 v. Londen te Genua verwacht. Loppersum, 8 te Jacksonville verwacht. Louis Lantz, pass. 8 Las Palmas n. Emden. Maashaven, 8 te Montevideo verw. v. Las Palmas. Maasland, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Markelo, 8 te Amsterdam. Maureen, pass. 8 Brunsbüttel n. Panamacity. Mentor, 7 te Rotterdam n. Amsterdam. Montferland, 8 te Amsterdam. Moordrecht, 20 v. Band.mash. te Landsend verw. Musilloyd, 8 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Mijdrecht, 9 te Houston. Mylady, verm. 9 v. Charleston n. Port Arthur. Naess Lion, 8 v. A'dam n. Noordzee (proeftocht). Nestor, 8 te New York v. Philadelphia. Notos, 7 ten anker Bremerhaven n. Amsterdam. Nw. Amsterdam, 8 v. New York n. Pt. Au Prince. Noordzee, 8 v. Genua n. Savona. Ommenkerk, pass. 8 Ceylon n. Manilla. Oranjefontein, 8 te Amsterdam. Or. Nassau, 8 te Cartagena verw. v. Oranjestad. Oranjestad, 8 v. Grenada n. Plymouth. Orion, 8 v. Piraeus n. Beyrouth. Orontes, 21 te Rotterdam verwacht. Osiris, 7 1020 m. z.o. New York n. New York. Papendrecht, 13 v. Punta Cardon te Perthamboy verwacht. Pendrecht, 10 te Napels verwacht. Peperkust, 8 180 m. w.z.w. K. St. Vine. n. Dakar. Pieter S, 9 te Rotterdam verwacht. Polyphemus, 9 te Amsterdam verwacht. Poseidon. 8 te Pto. Cabello v. La Guaira. Prins Casimir, 12 te Famagusta verwacht. Prins der Nederlanden, 8 te Hamburg v. A'dam. Prins Frederik Hendrik, 8 v. Gandia n. Antw. Prins Willem II, 8 v. St. John n. Le Havre. Prins Willem V, 8 v. Kristiansund n. Oslo. Pygmalion, 7 v. Ciudad Trujillo n. La Guaira. Radja, pass. 8 zuid Kreta n. Amsterdam. Raki, 8 te Port Said v. Beirouth. Rondo, 8 te Los Angeles. Scherpendrecht, 20 v. Fao te Kaohsiung verw. Schie, 8 te Yerakini. Senegalkust, 9 te Amsterdam. Sibajak, 8 170 m. z.o. Suez n. Suez. Sibigo, 8 270 m. n.w. Melbourne n. Melbourne. Sigli, 15 te Brisbane verwacht. Sliedrecht, 8 v. New York n. Curacao. Soestdijk, 8 te Antwerpen. Solon, 7 te Amsterdam. Sommelsdijk, 8 dw. Kp. Race n. New York. Stad Alkmaar, 8 v. IJmuiden n. Melilla. Stad Arnhem. 7 te Galveston. Stad Delft, 8 v. Aden n. Port Sudan. Stad Gouda, 9 te Rouaan. Stad Utrecht, 8 te Vlaardingen. Stad Vlaardingen, 8 v. Vlaardingen n. Narvik. Stanvac Talang Akar, 11 te Bangkok verwacht. Statensingel, 8 v. Puerto Ordaz n. Philadelphia. Statue of Liberty, 28 v. Mena te Ph.delphia veiw. Stentor, 8 te Paramaribo verw. v. Georgetown. Straat Cook, 13 te Mauritius verwacht. Straat Johore, 9 te Mombasa. Straat Singapore, 9 te Sydney verwacht. Sunetta, 9 te Vunapoint. Tamo, 8 te Pt. Alegre verw. v. Santos. Tankhaven II, 8 v. P. Swettenham n. Telokanson. Tara, 8 te Sint Vincent. Tawali, 8 v. Bombay n. Mtwara. Telamon, 7 420 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Tero, pass. 8 Vlissingen n. Anwerpen. Thaletas. 8 te Rotterdam n. Amsterdam. Themis, 8 te Bremen. Tibia, 7 v. Monrovia n. Trinidad. Tjiluwah, 9 te Hongkong. Tjipondok, 8 v. Surabaja n. Makassar. Tomocyclus, 8 v. Cartagena n. Londen. Trajanus, 8 te Tela verw. v. Kingston. Vasum, 8 te Liverpool. Vivipara, 8 te Port Said verwacht. Vlist, 8 560 m. n.w. Azoren n. Hampton Roads. W. Alton Jones, 29 te Philadelphia verw. v. Mena. Waterman, 9 te Tandjong Priok. Westertoren, 8 v. Miri n. Sydney. Wieldrecht, 14 v. Bremen te Sidon verwacht. Voor onze voormalige bode (ijverig en betrouwbaar) zoeken wij passende werkkring (eventueel voor halve dagen). Inlichtingen bii de directeur van de Volkskredietbank van Haarlem en Omliggende Gemeenten, Kleine Hout straat 70 (tel. 13816 - 11114). De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam roept sollicitanten op voor de betrekking van mannelijk en vrouwelijk adspirant van gemeente politie, teneinde opgeleid te worden tot Geboden wordt een aantrekkelijke, behoorlijk bezoldigde werkkring. AANSTELLINGSEISEN o.m.: Nederlandse nationaliteit; leeftijd van 21 t/m 28 jaar; lengte voor mannen tenminste 1.75 m, voor vrouwen tenminste 1.65 m; voor vrouwelijke gega digden is het bezit van een MULO-DIPLOMA vereist. Brildragenden komen niet in aanmerking Salaris gedurende de opleidingstijd Ongehuwden bruto 328.28 per maand. Gehuwden bruto 349.55 per maand en eventueel kindertoelage. Kledingtoelage 254.40 per jaar. Vakantietoeslag 4 °/o van de jaarwedde. Gunstige regeling voor geneeskundige verzorging van de ambtenaar en zijn gezin. Na voltooide opleiding (duur ca. 1 jaar) aanvangs salaris van agent(e) van politie 372.49, maximum 448.61 bruto per maand. Voor de daarvoor in aanmerking komende ambte naren bovendien de compensatie in verband met de huurverhoging. Eigenhandig geschreven sollicitatie te richten aan de Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam (C.) Bureau Sollicitanten, onder kenmerk N-H 3. PAXKISTEN "IfeKOOP» ADVERTEERT IN DIT BLAD Voor de vrijdag en zaterdag gevraagd, bekend met de verkoop van fijne vleeswaren enz. Barrevoetestraat 17. - Zich melden voor 6 uur. TE KOOP op mooie stand bij station Haarlem met parketvloeren en c.v., parterre en eerste etage leeg. Inlichtingen tel. 17309. voor diverse afdelingen. WASSERIJ EVERS, Brouwersvaart 60. GEVRAAGD J tevens genegen lichte administratie bij te houden. Aanm.: BRINK'S Wijnhandel; Zandvoortselaan 119, Heemst. Handelskantoor, omgeving Haarlem, vraagt Mulo-opl. en kunnende typen. voor het verrichten van adm. werkz.heden. Mulo of H.B.S.-opl. en prakt.dipl. Boek houden. Kunnende typen. C. bekend met emballeren en voor het verrich ten van verdere voorkomende bezigheden. Sollicitaties met uitv. inl. omtrent leeftijd, oplei ding, verl. sal., refer, enz. no. 204.387 'Adv.Bur. Bolrek, Koningsplein 1, Amsterdam. Voor direct KEURIGE HULP gevraagd v. d. en n., goed kunn. koken en werken, bij dame alleen. mod. huis, o. st., hoog loon. 2x vakantie. V.g.g.v) Tel. 34811 of brieven onder no. 7268. WIJ ZOEKEN in de leeftijd van 2030 jaar, voorzien van een rijbewijs, die opgeleid wil worden tot verkoper en bezorger in het kaasvak. Voor iemand met aanleg, animo en werklust stellen wij goede vooruitzichten. FA. S. HEUVEL LANGE HERENSTRAAT 8 - HAARLEM. Willem Ruys, pass. 8 Minikoy n. Suez. Willemstad. 9 te Madeira. Witmarsum. 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Woensdrecht, 14 v. New York te Curasao verw. Woltersum, 8 te Galveston verw. v. Houston. Wonogiri, 8 v. New York n. Beyrouth. Zonnekerk, 8 te Aden. Zuiderkruis, 9 te Aden. KLEINE VAART Alcetas,, 7 te Tunis n. Malta. Bab T, 7 te Amsterdam v. Zaandam. Bloemgracht, 8 te Antwerpen. Brouwersgracht, 8 v. Delfzijl n. Abö. Concepcion. 7 200 m. o. St. Vincent n. Asuncion. Draco. 8 dw. Finisterre n. Gibraltar. Elsa, 4 te Stugsund v. Stocka. Flevo, 7 30 m. van Ouessant n. Amsterdam. Ilias, 8 20 m. n.n.w. Kp. St. Vincent n. A'dam. Joost, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Jupiter, 7 op Elbe n. Amsterdam. Kaap Falga, 5 te Norrköping v. Amsterdam. Kaap St>Vincent, 4 te Gefle v. Sundsvall. Keizersgracht, 8 25 m. z.w. Utklippan n. A'dam. Leliegracht, 8 20 m. z. Landsort n. Abö. Midas, 7 12 m. n. Iraklion n. Catania. Nero, 8 80 m. z.w. Ouesant n. Savona. Ponza. 7 Kiel gepass. n. Tyne. Pavo. 7 10 m. z.o. Utklippan n. Norrköping. Philias, 7 v. Tel Aviv n. Haifa. Strabo, 8 dw. Dungeness n. Pasajes. Tilly, 7 12 m. z. Noord Pt. Oland n. Gefle. SLEEPVAART Blankenburg. 7 v. Suez n. Rotterdam. Ebro. 9 v. Maassluis n. Vlissingen. Humber, 7 240 m. n.w. Jamaica n. Nueva Palmira. Loire, 8 80 m. n. Tandjong Priok n. Tandj. Priok. Maas, 7 te Hoek van Holland. Noordholland, 7 v. Maracaibo n. New Orleans. Noordzee, 7 te Port Harcourt. Rode Zee, 9 140 m. z.z.o. Ravenna n. Ravenna. Witte Zee, 9 te Massawa. Zwarte Zee, 9 te Mona eiland n. Baltimore. OFFICIëLE PUBLIKATIE RIJKSSTUDIETOELAGEN De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat personen met een zeer goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen studie te betalen en die gedurende de cursus 1958/1959 voor een rijksstudietoelage ter tege moetkoming in die kosten in aanmerking wensen te komen, zich vóór 1 februari 1958 dienen te wenden tot zijn ministerie, afde ling Rijksstudietoelagen, Nieuwe Uitleg 1. 's-Gravenhage. Rijksstudietoelagen kunnen worden aange vraagd voor: 1. Nederlandse universiteiten en hogescho len. Diegenen, die reeds aan een inrichting voor hoger onderwijs studeren, dienen hun aan vragen in te dienen door middel van een staat van inlichtingen, die bij de administra tie van de universiteit of hogeschool ver krijgbaar is. Op grond van het door de uni versiteit of hogeschool uit te brengen advies zal worden beslist of deze toelage de vorm van een gift of renteloos voorschot zal dra gen Diegenen die voornemens zijn met ingang van 1 september 1958 voor het eerst een universiteit of hogeschool te bezoeken, dus ook zij, die nog geen eindexamen h.b.s. of gymnasium hebben afgelegd, moeten hun aanvragen eveneens vóór 1 februari 1958 in dienen. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij alle inrichtingen van middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. (Zij. die een toelage wensen voor de studie aan de Landbouwhogeschool te Wageningeh, moeten hun aanvragen inzenden vóór 1 mei 1958 bij een der studiefondsen, waarvan de adressen op schriftelijk verzoek worden ver strekt door de directeur van het landbouw onderwijs, Bezuidenhoutseweg 30 te 's-Gra venhage). 2. Erkende Inrichtingen voor: voorbereidend hoger en/of middelbaar on derwijs, uitgebreid en middelbaar technisch onder wijs, uitgebreid lager en middelbaar nijverheids onderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, erkende opleidingen voor middelbare akten en het Centraal instituut voor opleiding van sportleiders. Deze toelagen worden verleend als renteloos voorschot en dienen later te worden terug betaald. Voor het volgen van de driejarige vooroplei ding voor lerares bij het nijverheidsonder wijs voor meisjes kunnen toelagen worden verleend, die niet behoeven te worden terug betaald. Deze toelagen bedragen maximaal 400. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij genoemde inrichtingen van onderwijs, ulo scholen en de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie. 3. Rjjks-, gemetelijke of aangewezen bijzon dere inrichtingen tot opleiding van onder wijzersfessen) én gesubsidieerde of aangewezen oplei dingen voor kleuterleidsters. Deze toelagen bedragen maximaal 300.— per jaar en worden verstrekt als gift. Voor hen. die wegens de afstand tot de te bezoe ken school gedwongen zijn hoge reiskosten te maken of in pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvan gen. Opgemerkt wordt dat de helft van deze toelage later moet worden terugbetaald, met dien verstande, dat op zijn minst f 300.— als gift wordt verstrekt. Degenen, die reeds leerling van een kweek school of opleidingsschool voor kleuterleid sters zijn. dienen hun aanvraag in te zenden door middel van een staat van inlichtingen,' die bij deze scholen verkrijgbaar is. De ove rige gegadigden kunnen een aanvraagformu lier verkrijgen bij alle h.b.s.en, gymnasia, lycea, ulo-scholen en bij de afdeling Rijks studietoelagen van het ministerie. Aan diegenen, die na beëindiging van de stu die als bevoegd leraar/lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, nijverheids onderwijs, de opleiding voor onderwijzer of als maatschappelijk werker een volledige be trekking gaan vervullen en zij die als onder wijzeres) of kleuterleidster gaan werken, kan na ieder jaar dienst 20 °/o van de totale schuld worden kwijtgescholden. bonen of erwten is spek en kinnebaksham een tractatie en het is niet duur DEZE WEEK RECLAME-AANBIEDINGEN VET GEROOKT SPEK vanaf 75 ct. per 500 gram MAGER GEROOKT SPEK 135 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 2.60 VERSE KINNEBAKSHAM aan een stuk 80 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 1.50 MAGERE KINNEBAKSLAPPEN80 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 1.50 GEZOUTEN KINNEBAK 80 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 1.50 GESTOOMDE KINNEBAK 80 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 1.50 GEROOKTE KINNEBAKSHAM80 ct. per 500 gr., 1 kilogr. voor 1.50 MAGER PEKELSPEK 135 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 2.60 GELDERSE ROOKWORST150 ct. per 500 gram HACHéVLEES 125 ct. per 500 gram VARKENSPOTEN 40 ct. per 500 gram, 1% kg voor 1.00 MERGPIJPEN 30 en 40 ct. per stuk naar grootte HAMSCHIJF met veel vlees 150 ct. per 500 gram KALFS- en VARKENSHARTEN125 ct. per 500 gram Iets fijns voor uw hond of poes 40 ct. per 500 gram Reclame Osselappen doorregen 1.40 p. 500 gr., 1 kg voor 2.50 DOORR. OSSELAPPEN. heel mooi 170 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 3.20 MAGERE OSSELAPPEN 220 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 4.20 VERS GEMALEN GEHAKT 125 ct. per 500 gr., 1 kilogr. voor 2.40 VARKENSKARBONADE vanaf 1.70 per 500 gram VARKENSLAPPEN SCHOUDER 210 ct. p. 500 gr., 1 kilogr. voor 4.00 VARKENSFRICANDEAU 250 ct. per 500 gr., 1 kilogr. voor 4.80 KALFSVLEES KALFSLAPPEN1.75 en 2.00 per 500 gram KALFSFRICANDEAUJ12.25 en 2.50 per 500 gram FIJNE GEKOOKTE WORST 1.00 per 500 gram PRIMA LEVERWORST75 ct. per 500 gram RUIME SORTERING BETERE VLEESWAREN UW ADRES IS DUS A. MEIJER's Amsterdamse Vleeshouwerijen N.V. |Ged. Oude Gracht 80 - Spaarnwouderstraat 69 - Binnenweg 1|7, Heemst. Voor de functie van wordt gezocht een energieke kracht. Na een gedegen inwerkperiode zal de betrokken functionaris de belangen van de afdeling populaire merk-artikelen moeten behartigen in de duinstreek (met inbegrip van de steden den Haag, Leiden en Haarlem). Voor de bovengenoemde functie komt in aanmerking een actief man, die bewezen heeft over uitstekende commerciële eigenschappen te beschikken. Ervaring in de verkoop van merk-artikelen is wel gewenst. Sollicitaties, die ingaan op de bovengenoemde punten, dienen te worden gericht aan de afdeling Personeelzaken, Willem straat 20, Eindhoven, onder HD 58001, MELTON DAMES PANTALONS bijzonder mooie kwa liteit. Met anti-slip tailleband en twee steekzakken. Maten 36-44. Waarde 1*«L Nu DAMES PYAMA OF NACHTHEMD in Uni zwanedons, diverse mooie kleu ren. Goede pasvorm, prima afwerking. Van eigen atelier. maten: pyama 40 t/m 48 Nu maten: nacht- - hemd 42t/m50/,W FANTASIE TRICOT DAMESSLIPS met dubbelkruis - prima pasvorm. Zeer fijn garen, daardoor extra sterk. Alle damesmaten HAIRCORDS bedrukt. Wij beslag te leggen op een grote partij be drukte haircords in van dessins en kleu ren. Normale waarde Nu per meter HERENPYAMA'S prima kwaliteit streepflanel ln frisse kleuren. Extra royaal model. Maten 48-5«. Op eigen atelier ver vaardigd. Nu FLANELLEN LAKENS Anti-reuma. Ons be kende merk „Unicum populair", een-per- soons, 150 x 230 cm twee-persoons 175 x 230 cm SCHUIMRUBBER INLEGZOLEN ln wit en groen. Heerlijke warme voe ten in schoenen of pantoffels. Maten 36 t/m 4«. Nu per 3 paar VOOR A.S. MOEDERS Een prima kwaliteit tetra luierstof in 80 cm breoH Nu ner coupon, 4.90 m lang, voor zes grote luiers SATIJNDAMAST 120 cm breed. Zéér dichtgeweven da mast. Bijzonder voor gordijnen en spreien. Kleuren: fraiae goud - beige. Nor male waarde Nu per meter MATRASDEKKEN oxtra zware kwaliteit jute overtrek en stevig gevuld, 't Be houd van Uw ma trassen. 80 x 190 cm 90x190 cm 120x190 cm 5.90 7.50 130x190 cm 7.90

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10