WINKEL VOOR DE PRET I Haarlems politiekorps ontwikkelde zich sinds 1811 bijzonder snel Huisvesting liet echter bijna altijd veel te wensen over Hulp voor „Het Huis BITTACCEN Garage Jan R. du Rieu GEBLAF Oude verordeningen soms nog van kracht SLOT DEFECT? 5 Een week geëist tegen bewakers die gevangenen lieten ontvluchten „Commissaires de police" Huisvesting Uitloting staatsleningen K ort nieuws Van mensen en dingen onder de Damiaatjes van Spaarnebrommers Donors gevraagd Jaarproduktiecijfers HVA J. H. Mentjox nam afscheid bij Droste Niet meer dan ll/2 miljoen voor inzending in Brussel Studentenorkest voor één optreden naar Berlijn Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 18 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zeven dagen Haarlem NU DE VROUWELIJKE polithcagen- ten in Haarlem haar intrede nebben ge daan. is daarmee een nieuwe periode begonnen in de eigenlijk nog betrekke lijk jonge, maar toch al bijzonder rijke geschiedenis van het Haarlems politic korps. De zorg voor de openbare orde en veiligheid was. zo leren wij van de „politie-histoficus", commissaris W. J. Gorter, aanvankelijk in handen gelegd van de baljuw als vertegenwoordiger van de vorst. Deze baljuw was belast niet het burgerlijk bestuur èn met de rechtspraak en een van zijn meest ge wichtige bevoegdheden was het recht om samen met de „welgeboren" mannen keuren vast te stellen, die weliswaar van tot baljuwschap verschil- baljuwschap den.'doch die den,"doch die niet in strijd mochten zijn met het gemene landsrecht. Welgeboren mannen, de schepenen, waren zij die onder hun voorouders geen horigen had den. Met hen vormde ook de baljuw het gerecht en slechts dc bijzonder belang rijke zaken werden door de vorst zelt berecht. De schouten, lagere grafelijke ambtenaren, waren voorts belast met de rechtspraak in de schouts-ambachten, waarin de baljuwschappen weer waren verdeeld. De schout was, evenals de baljuw ove- gens, commissaris van politie en officier van Justitie tegelijk. Baljuwen en schou ten hebben destijds dikwijls slecht bekend gestaan. Zij hadden namelijk geen vaste bezoldiging maar genoten twee-derde van de boetes die zij inden. Bovendien was de controle op het afdragen van de boetes zó onvoldoende dat de graven, wilden zij deze bron van inkomsten niet verliezen, de bal juwschappen en schoutsambachten veelal lieten verpachten tegen een vast bedrag per jaar. Bovendien werden zij soms ver kocht waarbij de benoemde een grote som geld als voorschot gaf. Dit had weer tot. gevolg dat deze ambtenaren het plegen van strafbare feiten dikwijls in de hand werk ten om dan weer meer boetes te kunnen incasseren. Dikwijls ook troffen zij met rijke overtreders een akkoord waarna zij de vervolging lieten lopen. Het is duidelijk dat onder deze omstan digheden van enige goede politiezorg geen sprake kon zijn omdat elke organisatie ontbrak. In de loop der tijden deed zich in de op komende steden toch de behoefte aan enig bestuur en aan rechtspraak voelen en weer later deden de schout en de schepenen hun intrede. Dit stedelijk bestuur werd belast met de rechtspraak doch men moest boven dien de belangen van de stad en de bur- ln 1905 kreeg hel wakkere Haarlemse politiekorps de beschikking over en kele dien str ij wielenHet grote bezwaar was echter dat de agenten niet konden fietsen en daarom begon men onmid dellijk ijverig te oefenen. Dat gebeurde dan meestal op vrij afgelegen punten of des nachts na twaalf uur op de Grote Markt, uiteraard toch tot grote hilariteit van de Haarlemse burgers. Deze prent toont een fietsles op het Prinsenhof. ADVERTENTIE ..DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL* 11493 Voor de rechtbank te Assen stonden twee bewakers uit Veenhuizen terecht omdat 7-ij twee gevangenen hadden laten ontsnap pen. Hoewel zij de tip hadden gekregen dat de beide gedetineerden een poging zou den doen om te ontsnappen hebben zij ^ch niet voldoende opgelet. De gedeti neerden gingen er inderdaad vandoor, maar werden enige uren later weer ingerekend. Tegen beide bewakers werd een week ge vangenisstraf geëist. gers beveiligen en voor de openbare vei ligheid en orde zorgen. Daartoe mocht het bestuur keuren maken, uitvoerig en streng, en enkele daarvan kwamen overeen met dc gebods- en verbodsbepalingen die nog in de tegenwoordige gemeentelijke politieveror deningen of in het wetboek van strafrecht te vinden zijn. Er gold bijvoorbeeld een verbod om met stenen over de straat te gooien en om ge maskerd over straat te gaan. Voorts mocht men toen, evenals tegenwoordig, niet dob belen op de openbare weg, geen vuilnis in de grachten gooien, de paarden niet har der laten lopen dan in matige draf terwijl ook toen reeds de herbergiers op een be paald uur moesten sluiten. Het werd allemaal echter anders. In 1811 werd de stad Haarlem verdeeld in twee arrondissementen en er werden tegelijk twee „commissaires de police" benoemd. Aan het hoofd van het eerste arrondisse ment stond de zevenentwintigjarige Frans man Louis Charlet Veret, die na het herstel van onze onafhankelijkheid in 1813 echter ijlings weer naar Frankrijk verdween. In middels was in het tweede arrondissement Jan Otto Boogaard benoemd die tezamen met zijn collega de beschikking had over vier dienaren van politie, een aantal dat volgens commissaris Boogaard echter veel te weinig was. Daarom stelde hij in juli 1811 voor om nóg een agent van politie te benoemen. De onderprefect van het arron dissement Amsterdam schreef hierover echter nauwelijks een maand later „dat het de prefect voorkwam dat vier politic- bedienden voor een Haarlem voldoende kon zijn". Langzaamaan werd het. aantal politie ambtenaren tóch groter. Op 31 december 1850 bestond het korps bijvoorbeeld uit tien man, namelijk een eerste commissaris van politie, een tweede commissaris en acht agenten. Een eeuw later, in 1950 dus, was het korps 338 personen groot en wel be staande uit een hoofdcommissaris en een commissaris van politie, drie hoofdinspec teurs, negen inspecteurs, elf adjudanten, 41 brigadiers, 75 hoofdagenten, 158 agenten, 8 aspiranten en 23 administratieve ambte naren. In 1851 verschilde de politiedienst ove rigens ook nog wel iets met het rooster van tegenwoordig. Twee van de acht agen ten waren toen bestemd om wacht, te doen aan het bureau, écn was bijna aanhoudend bij het station, terwijl een vierde agent gebruikt werd om verschillende bood schappen te doen en om korte surveillan ces te verrichten. Aan de overige vier agenten werd bij afwisseling de surveillan ce opgedragen in de zes wijken waarin de stad verdeeld was en in de buitenwijken. Gemiddeld werd daarbij door de agenten vijftien tot achttien uur per dag dienst ge daan. Èeri "gróte verandering ontstónd in 1863 toen de nachtwacht werd afgeschaft en de surveillance des nachts voortaan ook dooi de politie moest worden verricht en daar om werd het korps uitgebreid tot 66 man. In ae loop der jaren is er uiteraard wel het een en ander veranderd. De stoom- fietsen bijvoorbeeld moesten plaats maken voor snelle motoren terwijl ook de uniformen van de agenten aan de eisen des lijds werden aangepast. Al spoedig begon het echter klachten te regenen over de wijze waarop de politie de nachtelijke taak opvatte. De nachtdienst werd namelijk verricht door agenten derde klasse die om de andere nacht dienst deden tegen een bezoldiging van 156.per. jaar. Teneinde echter met hun gezin in leven te blijven moesten deze agenten overdag wel een beroep uitoefenen en dat had weer tot gevolg dat zij des nachts dik wijls slapend op hun post wei-den aange troffen. Langzaam maar zeker werden de toe standen echter iets meer houdbaar. Het korps breidde zich uit, er moest mjnder dienst gedaan worden hetgeen toch nog betekende dat de agenten 112 uur per week in touw waren en het personeel kreeg een vrije dag. De salarissen werden ver hoogd en er kon een strengere selectie wor den toegepast waardoor het Haarlemse korps op het hoge peil kwam van vandaag. Het hoofdbureau van politie was aan vankelijk gevestigd in het stadhuis aan de zijde van de Zijlstraat, maar in december 1897 werd begonnen met de bouw van het tegenwoordige bureau in de Smedestraat op de plaats van het vroegere postkantoor. Op 25 juli 1898 werd dit nieuwe gebouw met groot officieel vertoon geopend. Van dit bureau werd onmiddellijk de boven verdieping door de gemeente verhuurd om dat de politie over veel te veel ruimte be schikte. Allengs groeide het korps echter en thans is de politie weer verspreid over verschillende panden aan het'Florapark, de Smedestraat en de Lange Wijngaardstraat. De eerste posthuizen werden in 1876 ge vestigd aan de Grote Houtbrug en in een der hoeklokalen van het stationsgebouw. In dat jaar werd ook een twee ploegenstelsel ingevoerd waarbij elke ploeg bestond uit zestien man. Enkele jaren later werd er een derde posthuis gesticht aan de Amsterdam se vaart, een hokje meer dat aan cle de waterkant stond en dat opgebouwd was uit gegalvaniseerd plaatijzer. In 1895 wer den twee nieuwe posthuizen geplaatst, na melijk een in de Van Zompelstraat en een in de Oranjeboomstraat. Deze bureaus waren overigens vrij pri mitief ingericht. Zo ontbrak bijvoorbeeld in deze posthuizen een cel om dronken lie den op te bergen en het gevolg ivas dat alle arrestanten, ook uit de buitenwijken door de gehele stad naar het hoofdbureau in de Smedestraat moesten ivorden ge bracht, hetgeen uiteraard dikwijls aan leiding gaf tot oploopjes en ongeregeld heden. Allengs kwam echter een einde aan deze ongewenste toestand. De posthuizen wer den verbeterd, het personeel werd uitge breid nu zelfs met vrouwelijke agenten en het wachten is alleen nog maar op het nieuwe, ruime hoofdbureau aan de Raaks. Maar dat kan overigens zoals wellicht bekend is nog wel even duren. In de twintiger jaren werd het Haar lems politiekorps gemotoriseerd. Drie motorrijwielen werden toen het trotse bezit van de politiemensen. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat van de 31/4 percent Nederlandse Staatslening 1954 en van de 3 1/4 percent Nederlandse Staatslening 1954, tweede uit gifte, op 15 februari 1958 aflosbaar zal worden gesteld l/37e deel van de op die datum uitstaande bedragen dezer leningen, zijnde van de 3 1/4 percent lening 1954 435.500 en van de 3 1/4 percent lening 1954, tweede uitgifte 3.750.000. De aflos sing zal na uitloting geschieden 15 februari. Hontlerdzeven. Mevrouw N. van Vel- zen te Dordrecht zal dinsdag 21 januari haar honderdzevende verjaardig vieren. Zij is op twee na de oudste inwoonster van het land. Zij wordt reeds tien jaar ver pleegd in het gebouw van het Leger der Heils. Gezant te Addis Abeba. Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer M. J. van Schreven, thans consul-generaal der Nederlanden te Antwerpen, tot gezant te Addis Abeba. Nog eventjes en dan is het weer zover. Dan zitten we midden in de carnavalstijd. En wat dat zeggen wil weet mejuffrouw W. H. Dames, eigenaresse van het Toneel huis aan de Gedempte Oude Gracht 119 in Haarlem waar schijnlijk het best want bij haar kunt ge alle attributen die noodzakelijk zijn voor de juiste stemming op een car navalsavond of balmasqué voor enkele guldens per avond huren. Dat klinkt vrij eenvoudig en zo staat het ook met keurige lettertjes op een kar tonnen bordje in de etalage: „Carnavalspak 7.50". Maar daarachter gaat letterlijk een wereldje schuil waar velen geen weet van hebben. Een winkel waar men de dolle pret verkoopt, een bedrijf ook waarin nu al twintig jaar lang hard gewerkt wordt, vooral in de eerste maanden van het jaar gedurende het „hoogseizoen". En niet alleen door dit woord wordt men in de winkel van mejuffrouw Dames aan de Duitsers her innerd want vrijwel al die soms amusante, vaak af schuwwekkende maskers zijn eens door een ernstig kij kende Duitser vervaardigd. En zoals altijd bijzonder de gelijk, want zelfs nu nog heeft men in de etalage kop pen staan die zo'n twintig jaar geleden voor het eerst dienst deden. En dat ziet men er niet aan af. De dikke neuzen, de bolle konen en de ronde kinnen glimmen nog als vanouds, de krokodil zit nog goed in de verf en de beer, het varken, de ezel, de geit, het doodshoofd en de aap zien er nog puntgaaf uit. Alleen het komische paard, dat vreemd genoeg tranen met tuiten kan huilen, is tij delijk defect. De oren en manen flapperen weliswaar nog als vanouds maar in de ogen is er iets mis gegaan waardoor de straaltjes water op het ogenblik niet meer functioneren. Dat zal echter spoedig veranderen want alle koppen en maskers in to taal ruim vijftig zullen over enkele weken weer keurig in orde zijn, juist op tijd voor de grote stroom klanten die voor een of an dere feestavond eerst even komen neuzen in de ruime collectie van mejuffrouw Dames. En de kenners kunnen er hun hart ophalen want met de kop van een leeuw, een poes of een muis is men er nog niet. Daarbij behoort na melijk een pak. al dan niet compleet met staart. En dit alles om de vreugde te ver hogen. Opmerkelijk is overigens dat de vrouwelijke klanten zich het liefstin een poezen- costuum hullen terwijl de mannen er de voorkeur aan geven om zich als leeuw, beer, aap of ezel op de dansvloer te begeven. Eén ding heb ben zij allen echter gemeen. Ze zijn. zonder uitzondering, vrolijk; hebben een gezellige avond in het vooruitzicht en beginnen vast met de voor pret bij het uitkiezen van het pak ot het masker. Of dat nu hét gewaad van een Oosterse prinses, of van een Spaanse jonkvrouw is, het vel van een aap of een tijger of gewoon de kop van Snip en Snap of Hardy en Laurel. Mejuffrouw Dames deinst overigens nergens voor terug en zij weet zich daarbij ge steund door enkele trouwe helpsters en vooral door haar enorme sortering aan cos- tüums die zij overigens steeds nog aanvult zodat men bijvoorbeeld ook niet tever geefs naar de uitrusting van Tom Poes of heer Bommel zal vragen. En dat betekent natuurlijk ook dat mejuf frouw Dames alle costuums voor elfjes, kabouters, mui zen, feeën, heksen en reuzen in huis heeft. Niets is haar, wat het verkleden betreft, te dol. Overigens is in dit To neelhuis de tijd een bijkom stigheid, want toen wij in tie" winkel zomaar, om eens'even te proberen een krokodillen- kop opzetten kregèn we het zelfde gevoel als vroeger, nu al weer vele jaren terug, toen wij met een theemuts of oud vergiet op het hoofd en een verschoten gordijn om de Op zondag 26 januari houdt de kynologenclub „Kenne- merland" een grote club- match waarbij een deskundig oordeel gegeven zal worden over alle ingezonden rashon den. Al die blaffers, grom- mers, keffers, bijters en mis schien ook nog wel zwijgers van zeer goede afkomst ver zamelen zich in café-restau- ranl „Dreefzicht" aan de Dreef. lendenen in het ouderlijk huis voor koning Hannibal speelden. Mejuffrouw Dames mag deze gewaarwording bijna elke. dag weer meemaken. Ze is er uiteraard al aan ge wend. Maar toch is ze daar om te benijden. De Haarlemse bromfietsclub „De Spaarnebrommers" houdt ook dit jaar weer veilig ver- keerscursussen met rijvaar- s digheidstest ten behoeve van alle weggebruikers (automo- bi listen, "motorrijders, brom- fietsers en wielrijders). Aan se deze cursus die op 21 januari in de aula van de hbs-b aan |j de Zijlvest begint, wordt medewerking verleend door het gemeentebestuur, de ge- meentepolitie en het verbond voor veilig verkeer afdeling Haarlem. Men kan inlichtin- gen krijgen over deze cursus- sen bij S. J. Mons, J. J. Ha- melinkstraat 28, Haarlem- Oost; B. H. v. d. Reep, Amp- j| zingstraat 1, Haarlem-West; F. j. Jansen, Jan Gijzenkade 225, Haarlem-Noord en F. J. v. d. Bosch, Smedestraat 37, Haarlem-centrum (telefoon 11143 en 10290). De bloedtransfusiedienst §1 van de afdeling Haarlem en omstreken van het Neder- landse Rode Kruis heeft nog steeds gebrek aan donors en dat er behoefte bestaat aan gezond bloed moge blijken uit de volgende cijfers die het aantal transfusies in de ziekenhuizen in Haarlem en in het Marine Hospitaal in Overveen weergeven. In 1951 3925; in 1952: 4166; in 1953: 5121; in 1954: 4902; in 1955; 5028; in 1956: 5999 en in 1957; 7145. Als donor komen in aanmerking personen van achttien tot vijfenzestig jaar. |j Men kan zich voor het donor- schap opgeven bij het secre- tariaat van de afdeling: Pa- viljoenslaan 3, Haarlem, tele- foon 21485 en 21988. De Stichting „Het Huis van Looy" doet per circulaire een uitvoerig beroep óp „allen die belangstellen in het culturele leven van Haarlem en om streken" om de Kring van Vrienden van „Het Huis" uit te breiden. Waarschijnlijk is het een ieder bekend dat jaarlijks een deel van 't bezit van de Stichting wordt ten toongesteld eventueel aange vuld met werk van Jac. van Looy dat in het bezit van an deren is of met werk van tijdgenoten van Van Looy. Tijdens deze tentoonstelling wordt dan een lezing of voor dracht gehouden over het lit teraire of beeldende werk van de grote Haarlemse schrijver. Tijdens de examentijd wor den voorts exemplaren van de jubileumuitgave van ..Jaapje" door de Stichting aangeboden aan die leerlin gen van de middelbare scho len en kweekscholen in Haar lem en omgeving die bij dit examen aan hun school de beste cijfers voor Nederlands haalden. Voor de noodzakelijke we tenschappelijke ordening van de geschriften van Van Looy ontbreekt het de Stichting echter helaas aan geld. Ieder een zal het overigens met de Stichtingsbestuurders eens zijn dat dit in 1948 begonnen werk dient te worden voort gezet. De Kring van Vrienden van „Het Huis" biedt daartoe de gelegenheid. De contribu tie van deze Kring behoeft zo schrijft men voor nie mand een beletsel te zijn aan gezien deze minimaal twee gulden en vijftig cent be draagt. Bovendien heeft men dan mèt een introducé recht op vrije toegang tot de ten toonstelling en de jaarlijkse lezing. De secretaris, de heer D. J. Korf, Ritzema Boskade 9. Heemstede zit gereed om alle nieuwe Kring-vrienden in te schrijven lillik De directie van de n.v. Handelsvereni ging „Amsterdam" deelt mede, dat de produkties harer Sumatra-ondernemingen over 1957 als volgt zijn: vezel 23.539 ton (1956 25.241 ton), palmolie 26.657 ton (1956 27.943 ton), palmkernen 6.555 ton (1956 7.434 ton): thee 14.043.000 hkg; (1956 12.920.000 hkg); rubber 3.557 ton (1956 3.497 ton). Na drieënvijftig 'aar werkzaam te zijn geweest bij de n.v. Droste's ccacao- en chocoladefabrieken te Haarlem heeft de heer J. H. Mentjox vrijdag afscheid ge nomen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Des morgens is hij in het kantoor der directie toegespro ken door een der directeuren, mr: J. C. Droste, die zijn waardering uitsprak voor de wijze, waarop de heer Mentjox zijn taak heeft vervuld. Deze heeft het bedrijf in de loop der ja ren aanzienlijk zien uitbreiden. Mr. Droste bood de heer Mentjox een geschenk in enveloppe aan en mevrouw Mentjox een doos bonbons. In zijn dankwoord haalde de scheidende herinneringen op uit de af gelopen halve eeuw. Op allerlei gebied is er veel veranderd. Hij verzekerde steeds prettig te hebben gewerkt. In de toonkamer waren vele leden van het personeel bijeen voor het afscheid. De heer C. A. Guit, voorzitter van het jubi leumfonds, herinnerde er aan de heer Mentjox ook bij zijn veertigjarig en gou den jubileum te hebben toegesproken. Hij overhandigde een schilderstuk. De chef van de afdeling vormerij, de heer J. W. van Wijk, memoreerde de prettige samen werking, dankte voor de trouw en toewij ding en overhandigde namens de afdeling een kloostertafel. De heer Mentjox behoorde tot de op richters van de klaverjasclub van Droste. In de loop van de tien jaar is het aantal leden tot boven de vijftig gegroeid. De voorzitter, de heer Y. Smit, bood de heer Mentjox het erevoorzitterschap aan, waar door hij aan de club zal blijven verbon den. Als herinnering overhandigde de heer Smit een vaantje, waarop de benoeming tot erevoorzitter vermeld staat. Op dc rijksbegroting voor 1958 is vooi de Nederlandse inzending op de wereld tentoonstelling te Brussel niet meer dan anderhalf miljoen gulden uitgetrokken, omdat men dan, met de reeds in vooraf gaande 'jaren uitgegeven gelden voor dit doel, binnen dc 7,5 miljoen gulden blijft, die werden geraamd. De grootste uitga ven vielen trouwens in 1957 en als mocht blijken, dat er van het voor 1957 uitgetrok ken bedrag nog iets resteert, dan kan dat overschot alsnog voor 1958 worden ge- gebruikt. Overigens is de opzet van de Nederlandse inzending vereenvoudigd, om in ieder geval binnen de 7,5 miljoen, die waren geraamd te blijven. Dit heeft dr. Drees medegedeeld op desbetreffende vra gen uit de Tweede Kamer. ADVERTENTIE Rocslwercnd - Geluiddempend Het behoud voor uw auto OLIESLAGERSLAAN 36 - TEL. 10570 ADVERTENTIE DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u ZIJLWEC» 63 - TELEFOON 15141 <2 LIJNEN) Aantal leden 230UU Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Op 25 januari zal het Nederlands Stu denten Orkest, op uitnodiging van de „Freie Universiteit" in Berlijn en met steun van Nederlandse bedrijven in Duits land en van het Prins Bernhardfonds, een concert geven in het Auditorium Maximum in Berlijn. De reis zal van Rotterdam af per vliegtuig worden gemaakt. HAARLEM, 17 januari 1957. ONDERTROUWD: 15 jan. L. J. Hubert en C. J. de Vries. GEHUWD: 16 jan.: J. Zwier en A. M. Altink; 17 jan.: J. M. Schutter en J. Beek; G. J. Visser en J. E. J. Geurts. BEVALLEN van een zoon 15 jan.: M. Los-De Jong; C. L. M. Kuijper-Groen; C. J. P. Peters-Van Draanen, 2 zoons; 16 jan.: B. W. van Hoek-Van Andel; G. J. C. Moes bergen-Boekwijt; 17 jan.: M. Hessels-Van Houten. BEVALLEN van een dochte r: 15 jan.: W. J. van der Linde-Schreuder; 16 jan.: •J. Roggeveen-Van Santé; J. Braak-Van Schooten; A. B. M. Th. van Geelen-San- berg; H. Berndsen-Roose; W. E. C. van Zuylen-Janssen; C. F. M. Huis in 't Veld- Kobes; 17 jan.: M. Zwaga-Roije; A. P. Sij- pestijn-Franke. OVERLEDEN: 14 jan.: J. Meijer, 21 u., Sophiastraat; Chr. W. Kreuger, 73 j., Scho- terweg; M. H. Tolk-Vrolijk, 82 j., Haze- paterslaan; M. Driessen-Gillessen, 64 j., Kamperlaan; 15 jan.: G. A. van Gennip, 62 j., De Genestetstraat; G. Klaver-Hoog land, 71 j„ Westerhoutpark; A. Wielart- Van Bottenburg, 78 j., 2e Zuidpolderstraat; H. W. van den Bergh-Enthoven, 71 j., Kamperlaan; J. Kooy, 50 j„ Johan de Wit't- laan; J. H. van Verseveld, 70 j., Brou wersplein; J. F. Steenhuis, 74 j„ Klever parkstraat; 16 jan.: A. E. Lebbing-Graner, 95 j., Wilhelminastraat; L. S. J. Reichert- Timmerman, 74 j., Kleverlaan.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9