Zaak tegen van moord op baby verdachte vrouw geschorst Crematie dr. L. C. Kerstbergen Aanwinst voor Delftwijk rookt heeft gelijk HAARLEMSE RECHTBANK Rechtbank wees na pleidooi verzoek om invrijheidsstelling af u. 'an<kr*; mu Jq Gezicht vanaf de Prinsenbrug Getuige onder verdenking van meineed aangehouden LUNCHROOM - RESTAURANT fli.GR. HOUTSTRAAT BIJ DE GR. MARKT, Tentoonstelling over de zeevaart ingericht voor Haarlemse scholieren „Internos" herhaalt „De keizer en de nachtegaal" Hernieuwd pleidooi voor Haarlems stadslied A. L Hengeveld te Doorn overleden BONZO Zandvoorter doet aangifte van vermissing Prijsuitreiking Centraal Drankweer Comité ZOEKT U 'N DRUKKER Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 21 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPREGHTE HAARLEMSGHE COURANT De gehele middag heeft de Haarlemse rechtbank zich maandag nog bezig gehou den met het vervolg van de zaak tegen een dertigjarige bewoonster uit de Rivie renbuurt in Haarlem-noord die ervan ver dacht werd haar zeven maanden oude ba by om het leven te hebben gebracht. Toch kwam men niet tot een oplossing omdat een van de belangrijkste getuigen, dr. J. p. L. Hulst uit Leiden, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn om zijn sectierapport toe te lichten. De zaak werd tenslotte aan gehouden tot maandag 10 februari nadat de rechtbank een verzoek van de ver dediger, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, tot invrijheidstelling van zijn cliënte had afgewezen. De middagzitting begon vrij sensationeel want nadat de vader van de verdachte ge weigerd had een verklaring af te leggen, zich daarbij beroepend op zijn verscho ningsrecht als familielid, verscheen de broer van de verdachte als getuige voor het hekje. Hij had geen goed woord voor zijn zuster over. „Ik had een hekel aan haar. Toen ze me vertelden dat het kind dood was dacht ik direct dat ze het wel vermoord zou hebben." Nadat de president van de rechtbank, mr. J. P. Petersen, nog enkele vragen had gesteld kreeg de raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis de gelegenheid nog iets nader op enkele punten in te gaan. Zo toonde de verdediger bijvoorbeeld een bruidsfoto van de verdachte en haar man, een 31-jarige bouwvakarbeider. „Heeft u deze foto aan een krant aange boden?" De getuige bekeek de foto even tjes. „Neen," antwoordde hij toen, „en ik zal een aanklacht wegens laster tegen die journalist indienen" „Een moordkerel" Ook op de andere vragen van de ver dediger antwoordde de getuige steeds ne gatief en alleen ten opzichte van de vraag hoe hij zijn zwager vond merkte hij op: „Het is een moordkerel" „Laten we in dit geval maar zeggen een prima kerel," merkte de president fijntjes op, „gaat U maar zitten." Ook de volgende getuige, een zeventien jarige zuster van de verdachte, zei op een desbetreffende vraag niets over het aan- ADVERTENTIE Trek in echte Hollandse winterpot DINEREN Bil FRANKEN Stamppot zuurkool Casselerrib en worst 5.25 Tot 8 uur geopend De Stichting Onderwijstentoonstelling te 's Gravenhage, die in de afgelopen ja ren een groot aantal tentoonstellingen op allerlei gebied heeft voorbereid, heeft me dewerking verleend dat in de komende we ken in Haarlem de expositie „Zeevaart" te zien is. Leerlingen uit de zesde klasse van de lagere scholen gaan in klassever- band naar het gebouw aan de Schoter straat, waar de tentoonstelling twee we ken te zien is of naar het gebouw aan de Prins Hendrikstraat, waar zij daarna eni ge weken wordt ingericht en leerlingen van het voortgezet onderwijs en belang stellenden kunnen op woensdag-en zater dagmiddag, woensdagavond en op andere werkdagen van halfvier tot vijf uur een be zoek brengen aan een der gebouwen. Maandagmiddag is de tentoonstelling officieel geopend, waarbij de inspecteur van het gemeentelijk lager onderwijs, de heer E. J. Lodewijks en de directeur van de Stichting Onderwijsinstellingen, de heer Poolman, het woord hebben gevoerd. Zij schetsten de betekenis van een ten toonstelling voor het onderwiis en van die over de zeevaart in het bijzonder. De tentoonstelling geeft een beeld van de historische ontwikkeling van de zeevaart en stands zijn ingericht, waardoor men een indruk krijgt van het werk van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland", van de navigatiemiddelen, van de dek- dienst, van de machinedienst, van het los sen en laden van het vertrek van een zee schip, van. de vaarrouten naar alle delen van de wereld en tenslotte van de vlaggen en schoorstenen van enige Nederlandse rederijen. Het is de bedoeling dat de onderwijzers in hun klassen de tentoonstelling voorbe reiden en dat zij daarna naar een der ge houwen trekken om te zien wat daar geëx poseerd wordt. Dan krijgen de leerlingen een goede gelegenheid om zelf te leren waarnemen. Volgens de heer Poolman biedt de tentoonstelling voldoende aanlei ding om er een les aan te verbinden en de stof is uiterst geschikt om de les op school te laten verwerken. De tentoonstel ling is als leermiddel voor kinderen van 7-eer uiteenlopende leeftijd te gebruiken. De onderwijzer zal het juiste weten te vra gen en te vertellen, waarbij hij rekening kan houden met de aard, de leeftijd en de 'ntelligentie van zijn leerlingen. bieden van een foto aan een krant te we ten en dat was voor mr. Van Löben Seis aanleiding om een schriftelijke verklaring van de broer en zuster te vragen omdat hij van mening was dat door deze getui gen meineed gepleegd werd. De rechtbank trok zich even in de raad- kmer terug en daarna ging men met het voorstel van de verdediger akkoord. De broer hield vol dat hij niets van een foto wist. Hij tekende een verklaring en werd even later door twee parketwachters mee genomen. De zuster van de verdachte gaf aarzelend, toen al haar familieleden uit de zaal verwijderd waren, toe dat zij met ven foto van de tweeling naar een journa list was toegestapt. Tegen haar werd geen proces-verbaal opgemaakt. Aan het slot van het getuigenverhoor, dat inmiddels vijf uren geduurd had, ver klaarde een rechercheur nog dat de ver dachte bij een van d laatste verhoren had gezegd bijzonder blij te zijn dat zij ein delijk had toegegeven het kind door elkaar gerammeld te hebben en tenslotte kwam een getuige a décharge vertellen dat hij al jarenlang bij de betrokken familie over huis kwam maar dat hij nooit iets van onbetrouwbaarheid of ruwheid van de ver dachte had gemerkt. Op dat moment waren er in totaal acht tien getuigen een of meer keren gehoord en aan de voltooiing van het openbaar on derzoek ontbrak alleen nog de getuigenis van dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, de 82- jarige deskundige die echter aan duizelin gen leed en niet op de zitting kon ver schijnen. Mr. Van Löben Seis meende er echter toch op te moeten staan dat dr. Hulst alsnog gehoord zou worden temeer omdat hij het sectierapport niet overal even duidelijk vond en vooral omdat de doodsoorzaak er niet in vermeld stond. Omdat hij echter toch de invrijheidstel ling van zijn cliënte wenste vroeg hij de rechtbank hem gelegenheid te willen ge ven dit verzoek toe te lichten. Mr. Peter sen stond de pleiter dit toe en mr. Van Löben Seis maakte hiervan gebruik door vrijwel zijn gehele pleidooi te houden, uiter aard nog voordat de officier van Justitie aan zijn eis was toegekomen. Pleidooi Pleiter begon met erop te wijzen dat verscheidene getuigen en vooral diverse buurtgenoten het land aan de verdachte hadden en hij verzocht de rechtbank dan ook bijzonder voorzichtig te zijn met de verklaringen die tijdens de benandeling van de zaak naar voren waren gekomen. Te vens legde de verdediger de nadruk op het feit dat ook de getuigen-deskundigen geen positieve verklaringen over de doods oorzaak hadden kunnen afleggen en ver volgens vroeg hij zich af waarom niet een van de andere huisgenoten net kind mis handeld zou kunnen hebben. Daarbij dacht de raadsman bijvoorbeeld aan de vader die zoals hij zelf had verklaard zijn vrouw toen die in verwachting was herhaaldelijk had geslagen. Een dergelij ke ruwe houding was, aldus pleiter, bij de vei'dachte zekei niet aanwezig. Ten aanzien van de diverse verhoren meende mr. Van Löben Seis dat het vol komen normaal was geweest dat zijn cliënte na eindeloze ondervragingen ein delijk had toegegeven het kind wel eens geslagen te hebben en daarbij wees hij er op dat de verdachte twee dagen voor de terechtzitting nog vele uren door de offi cier van Justitie was ondervraagd. Voorts gaf de raadsman toe dat de ver dachte niet zo'n bijster goed geweten had omdat zij thans zeker weet tekort gescho ten te zijn bij de opvoeding van een van haar kinderen. Vervolgens hekelde pleiter het gedrag van enkele getuigenbuurtgenoten die, hoe wel zij van de president verlof hadden gekregen om naar huis te gaan ook des middags weer waren verschenen, hetgeen hij typerend meende te kunnen noemen voor de mentaliteit van deze getuigen. Zelfs was er, aldus de raadsman, een buurvrouw die als een rechercheur in de ze weinig smakelijke zaak dook om pre cies uit te kienen hoe alles in zijn werk was gegaan en tenslotte wees hij nog op het gedrag van de met haatgevoelens be hepte broer die de zaak bij de politie aan hangig had gemaakt. Mr. Van Löben Seis kwam aan het einde van zijn pleidooi tot de conclusie dat zijn cliënte in afwachting van het verdere ver loop van het onderzoek op vrije voeten diende te worden gesteld waarbij hij de vrees voor vlucht of de kans op herhaling uiterst miniem achtte. De officier van Justitie verzette zich hier tegen. Weliswaar gaf hij toe dat een aan tal van de getuigen geen al te betrouwbare indruk maakten en dat hij dus aan enkele verklaringen geen enkele waarde wilde hechten maar wel was hij van oordeel dat er behalve moord nog meer ten laste was gelegd (zoals doodslag en zware mishan deling). En aangezien op het lichtste feit nog een maximumstraf van acht jaar staat achtte hij het niet verantwoord toe te stemmen in de invrijheidstelling. Ook de rechtbank kon zich na zich in de raadkamer te hebben teruggetrokken, niet met het verzoek van de raadsman verenigen. De voortzetting van de zaak het horen van dr. Hulst werd na over leg met mr. Van Löben Seis, die een bui tenlandse reis gaat maken, en de verdach te, bepaald op 10 februari des morgens om tien uur. Zaterdag 25 januari zal door het jeugd koor „Inter Nos" onder leiding van Jan Booda in de Haarlemse concertzaal een uitvoering worden -gegeven met een her haling van „De keizer en de nachtegaal", een muzikale bewerking door W. Möller naar het gelijknamige sprookje van Hans Christian Andersen. De soli zullen worden vertolkt door leden van het koor, terwijl dit keer tussen het eerste en tweede deel een ballet zal worden uitgevoerd door een balletgroep onder leiding van Mida Schut te. Voor de pauze hoort men een nieuw programma. Emmy van Eden zal het koor en de solisten aan de vleugel bege leiden. „Ut-Re-Mi in Haarlems Tempe" was de titel van de lezing, die de toonkunstenaar Jos. de Klerk maandagavond in de mu ziekzaal van restaurant Brinkmann voor de Vereniging Haerlem heeft gehouden. De inleider gaf een interessante beschouwing over het muziekleven, zoals dit zich van de vijftiende tot de negentiende eeuw in Haarlem afspeelde. Een korte uitleg om trent de titel van zijn onderwerp ging de lezing vooraf. „Ut-Re-Mi" vormden de eerste tonen van de toonladder en „Haar lems Tempe" is ontleend aan een gedicht van de achttiende-eeuwse Haarlemse dichter Merkman waarin deze de Spaar- nestad als een lusthof van de muze be zong. Over het muziekleven in Haarlen in de middeleeuwen is zeer weinig bekend. Van zijn nasporingen aangaande activiteiten in daaropvolgende perioden heeft spreker in talrijke beschouwingen in ons blad reeds herhaaldelijk verslag uitgebracht. De heer De Klerk herinnerde aan de eerste openbare orgelbespelingen en andere mu zikale bijdragen tot het stedelijk gebeu ren. Van de componisten uit de zeventien de eeuw was de Haarlemmer Cornells Thij- mensz. Padbrué een van de vooruitstre vendste. Zijn werk kenmerkte zich door een meer expressief karakter naar Ita liaanse stijl. Aan zijn koorwerk „Lof van Jubal" uit 1643 werkten tal van vooraan staande „musicijnen" mee. Helaas zijn vele stemboeken van dit werk verloren ge gaan. De inleider achtte het van groot belang, dat deze stemboeken worden terug gevonden, daar men zich dan een indruk kan vormen hoe Vondel zich zijn reien voorstelde, niet gedeclameerd maar ge zongen. Bekend was ook de priester-musi cus Joan Albert Ban, die vooral bekend heid genoot door zijn streven naar een vastomlijnd toonzettingssysteem. Zijn dis puut hierover met de Franse componist Boësset stond in het middelpunt der be langstelling. Ban was meer muziektheore ticus dan kunstenaar, maar' zijn theoriën over de klankvorming bij de zang zijn be langwekkend genoeg. Ook deed Ban als eerste een poging om de toen gebruikelij ke vreemde termen in de muziek te ver nederlandsen. De gemeente Amsterdam heeft zijn nagedachtenis geëerd door een straat naar hem te noemen. In Haarlem wekt alleen de Bannesteeg vage herinne ringen aan deze muziekgeleerde. Van de zeventiende tot het eind van de achttiende eeuw kenmerkte de volkszang zich door een levendig karakter om daar na „stijf en braaf" te worden. De heer De Klerk besloot zijn lezing met nu ook mon deling de aandacht te vestigen op de fraaie melodie van de in de aanhef genoemde ode van Merkman, die uitstekend ge schikt zou zijn als Haarlems stadslied. Ten bewijze hiervan speelde hij de melodie op de fluit voor. In Doorn, waar hij de laatste jaren woonachtig was, is in de leeftijd van een enzeventig jaar overleden de heer A. L. Hengeveld, oud-directeur van de Am bachtsschool te Haarlem, die op het ge bied van het nijverheidsonderwijs, zowel in Haarlem als elders, verdienstelijk werk heeft verricht. De heer Hengeveld is op 19 augustus 1886 te Arnhem geboren en genoot zijn eerste vakopleiding aan de ambachts school aldaar. Op zeventienjarige leeftijd werd hij opzichter bij de bouw van huizen en later hoofdopzichter bij de bouw van het sanatorium „Sonnevanck" te Harder wijk. In 1910 werd de heer Hengeveld aan gesteld bij het architectenbureau van dr. P. J. H. en Joseph Th. J. Cuypers te Am sterdam, waar hij in maart 1913 chef-de- bureau werd. Na het vervullen van de militaire plichten volgde in 1916 de benoe ming tot leraar aan een avondtekenschool te Amsterdam en nadat hij enige tijd bij het nijverheidsonderwijs in Utrecht werk zaam was geweest werd de heer Henge veld op 1 april 1919 adjunct-directeur en op 1 oktober van dat jaar directeur van de Ambachtsschool te Haarlem. Tot 1 oktober 1951 heeft de thans over ledene leiding gegeven aan de Haarlem se ambachtsschool en met dankbaarheid gedenken duizenden oud-leerlingen de wijze, waarop hij hun vakkennis heeft bij gebracht. In de loop der jaren is de school gegroeid. Hoe zijn arbeid gewaardeerd is, is op 1 oktober 1951 tijdens de afscheids receptie te Haarlem gebleken. In diverse besturen van verenigingen en commissies heeft de heer Hengeveld zit ting gehad. Hij was meermalen lid of voor zitter van een commissie tot ontwerpen van leerplannen, nam eerst het secreta riaat waar en vervulde daarna het voor zitterschap van de Vereniging van direc ties van Nijverheidsscholen, was voorzit ter van de Centrale commissie voor auto bestuurders (een commissie waaraan alle grote verenigingen op 't gebied van auto's samenwerkten) en lid van vele examen commissies. ADVERTENTIE In het crematorium te Dieren heeft on der grote belangstelling uit Nederlandse medische kringen, de crematie plaats ge vonden van dr. L. C. Kerstbergen, oud geneesheer-directeur van het St. Elisa beths Gasthuis te Haarlem. Een groot aantal sprekers van belangrijke Neder landse medische instellingen, heeft bij de baar van de overledene gesproken en de zeer grote verdienste van dr. Kerstber gen gememoreerd. De heer E. H. Schrijde deed dat namens de directeur-generaal voor de Volksgezondheid, de Gezondheids raad en het Nederlands Gezondsheidscon- gres, voor welke beide laatstgenoemde in stelling dr. Kerstbergen in het bijzonder zoveel betekend heeft. Spreker zeide zich alleen tot de officiële functies van de over ledene te willen beperken. In het algemeen heeft dr. Kerstbergen op het terrein van de volksgezondheid de belangrijke ontwikkelingsstoot gegeven en spreker herinnerde onder meer aan zijn aandeel in de totstandbrenging van de ge zondheidswet die nog niet zo lang geleden in volle werking trad. De overledene had bemoeienis op velerlei ander terrein van de medische wetenschap, zoals de vacci natie en de voedingsraad. Hij werkte er belangrijk aan mee de Nederlandse artsen het aureool te geven dat deze nodig heb ben. Namens de Voedingsraad voerde dr. Van den Berg het. woord en herdacht met name de periode dat dr. Kerstbergen in oorlogstijd dit college zo voortreffelijk wist te leiden. Grote waardering had ook mevr. J. W. van de Blink-Rolder, als vertegenwoordig ster van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot bevordering van de Genees kunst, voor het werk van dr. Kerstbergen. Spreekster meende dat de waardering van de maatschappij wel het best tot uitdruk king komt in de hoge onderscheiding die men de overledene heeft toegekend, na melijk het ere-lidmaatschap, dat slechts weinigen ten deel valt. Een belangrijke rol heeft dr. Kerstber gen in het St. Elisabeths Gasthuis te Haar lem gespeeld. De geneesheer-directeur dr. P. A. Heeres kwam namens het college van regenten en namens allen die in Haar lem bij het ziekenhuis werkzaam zijn, de overledene de laatste eer bewijzen. Het heeft mij prettig gestemd, aldus spreker, dat dr. Kerstbergen na zijn vertrek bij ons, het gasthuis nooit heeft vergeten. Spreker zeide voorts ook graag zijn er kentelijkheid te willen betuigen namens de Haarlemse t.b.c.-vereniging, waarvan dr. Kerstbergen 43 jaar lang voorzitter ge- weest is. Dat de t.b.c.-bestrijding de volle aan dacht van de overledene gehad heeft bleek ook ondubbelzinnig uit de woorden die dr. J. Kroondijk sprak namens de Koninklij ke Nederlandse Centrale Vereniging voor i de t.b.c.-bestrijding. Die belangstelling van dr. Kerstbergen begon al in 1903, toen de georganiseerde t.b.c.-bestrijding in ons land ter hand genomen werd. Sindsdien heeft de overledene er zich onvermoei baar voor ingezet. Een persoonlijk woord bij de baar werd i nog gesproken door mr. H. E. Timmer- i mans, die vele jaren in nauwe verbon denheid met de overledene leefde. Namens de familie sprak tenslotte ds. E. Jansen Schoonhoven uit Oegstgeest. Deze spreker bgon met het lezen van de negentigste psalm uit het oude testament en besloot met de woorden uit het nieuwe testament: „Zo lief heeft God de wereld gehad". Ds. Jansen Schoonhoven schetste dr. Kerstbergen voorts als een bijzonder mens, wie grote gaven geschonken wa ren, welke hij steeds tot heil van de mensheid heeft aangewend. Op verzoek speelde de heer J. Enklaar op het orgel van het crematorium gedeel ten uit de vijfde Symfonie van Mahler. Tijdens het uitgeleiden van de kist werd gezang 202: „Wat vliedt of bezwijkt, ge trouw is mijn God", ten gehore gebracht. ADVERTENTIE Iedere hond heeft vlees nodig. Geef hem dus Bonzo. 70 cent per pak. '■■«VVVA' Een 67-jarige inwoner van Zandvoort heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een bedrag van acht duizend gulden, sieraden ter waarde van dertigduizend gulden en een bontjas ter waarde van 6.000 gulden. Zijn 24-jarige vrouw is in gezelschap'van een Italiaanse zanger plotseling vertrokken. Zij zou zater dagavond om half elf per vliegtuig naar Italië zijn afgereisd. Het echtpaar is bui ten gemeenschap van goederen getrouwd. De man heeft verklaard dat het geld, de sieraden en de bontjas hem toebehoorden. Via Interpol is verzocht de vrouw op te sporen en aan te houden. Maandagavond had in gebouw Cultura in Haarlem de prijsuitreiking van de kleur- en opstelwedstrijd, georganiseerd door het Centraal Drankweer Comité Haarlem plaats. De voorzitter van dit comité heette de vele aanwezige kinderen en ouders hartelijk welkom, waarna de heer E. J. Lodewijks, inspecteur van het Lager Onderwijs in Haarlem, de vele prij zen uitreikte. Eerst sprak hij echter nog een paar waarderende woorden over het comité, dat het gebruik van alcohol door leerlingen van de lagere school bestrijdt. Het per centage, dat met toestemming soms of ge regeld alcohol drinkt, 'is aanmerkelijk hoog. Bij een onderzoek in Friesland bleek het 71 percent te zijn. Daarom verheugde de heer E. J. Lode wijks zich zo zeer over het feit, dat Haar lem dit jaar voor het eerst aan de kleur en opstelwedstrijd meedeed en hij hoopte dat het een traditie zou worden. Na het uitreiken van de prijzen: boeken en verfdozen, konden de kinderen genieten van het poppentheater van Ruurd Sannes, dat het sprookje „Assepoester" opvoerde. De costumes van de verschillende poppen, vooral van de stiefmoeder en stiefzusjes waren bijzonder aardig en de baljurk van Assepoester ontlokte zelfs een bewonde rend „Ahhh" uit de zaal. Dat de kinderen van het sprookje genoten hebben was dui delijk te merken, want het was gedurende de hele voorstelling muisstil in Cultura. ADVERTENTIE voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel. 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Het beeld van een gedeelte van de om geving van het Noorder Buiten Spaar- ne ondergaat gedurende de laatste maanden een belangrijke wijziging. Naast het oude gebouw van Droste HAARLEM werkt aan zijn uitbreiding, maar tegelijkertijd ook aan de stadsverfraaiing. Heeft de oude stad op dit punt een bijzondere naam hoog te houden, de nieuwe wijken brengen heel wat problemen mee. Het oog moet niet alleen gestreeld worden door de strakke lijnen van de nieuwbouw. De decora tieve toevoegingen dienen functioneel te zijn verwerkt en een eigentijds karakter uit te dragen. Den Haag moet daarmee rekening houden. Wat de woning wetwoningen betreft wordt 2 percent van de totale bouwsom gereserveerd voor het verstrekken van opdrachten aan beelden de kunstenaars, die voor de culturele opluistering zorg dragen. Haarlem profiteert van deze regeling in het Delftwijk-in- wording. De Coöp. Woningbouwvereniging „Volkshuisvesting" gaat hier een complex van 224 woningen neerzetten, welke werden ontworpen door het architectenbureau Van Kempen te Bloemendaal. Bij dit complex worden ook enkele gemeen schappelijke tuinen aangelegd, waarvan de bewoners vrijelijk gebruik kunnen maken en waar de kinderen een prachtig speelterrein aan hebben. „Volkshuisvesting" gaat nu binnenkort zijn eerste kunstvoor werp in bezit nemen dat werd vervaardigd door de Haarlemse beeldhouwer J. M. Veldheer, in opdracht van de woningbouw vereniging. Het is een beeldengroep, voorstellende een gezin. De symboliek wordt door de kunstenaar zelf uitgedrukt met de woorden: „wat van de aarde, wat van de hemel is", met welke typering een zekere stoerheid en tegelijk de lieflijke rust, welke van de figuren uitgaan, zijn verklaard. Wanneer de groep straks op het bakstenen voetstuk is geplaatst zal een manshoog, rijk en expressief monument Delftwijks eerste binnen-plantsoen sieren. Het ontwerp werd in beton gegoten door Werniks Beton Mij n.v. te Leiden. verrijst een nieuw en bijzonder groot complex van deze chocolade- en cacao fabriek. Ook de Prinsenbrug nadert haar voltooiing. Op het ogenblik is men bezig het hekwerk te lassen en over niet al te lange tijd zal het eerste ge deelte gaan proefdraaien waarna het tweede en laatste deel van de brug zal worden ingevaren. Het pontje links op de foto tenslotte heeft de langste tijd op deze plaats gevaren en zal straks waarschijnlijk op een ander gedeelte van het Spaarne worden in gelegd. ONDERTROUWD, 20 Jan.: G. J. van der Veldt, en E. M. Florie. BEVALLEN van een zoon: 19 Jan.: M. Th. Geluk-Piers; H. J. Mudde-Medenblik; A. M. Schulte-Van Raaphorst; G. J. van Balen-Brouwer; B. M. Buijs-Viveen; Th. J. A. de Pont-Nibbering. BEVALLEN van een dochter: 17 jan.: L. J. P. Haentjes-Van de Water; J. C. de Baar-Senders; 18 jan.: G. L. Beneker-Bos- man; T. F. van der Baan-Swart; 19 jan.: I. Stokx-Tausent; V. Starits- ky-Schleiffert; D. van Leeuwen-De Hond; J. Chr. J. Verkaik-Petschi; G. J. F. Vee- nings-Meier; M. Fok-Schreuder; M. S. Stokman-Boddeke; 20 jan.: S. M. Broek- hof-Verhelst; M. Hoekman-Rol; C. de Mol- Kleijhorst; F. A. Blankwater-Breed; J. Th. M. Janssen-Van Schie. OVERLEDEN, 17 Jan.: J. de Groot-Van der Heeft, 73 jr., Kweektuinstraat; 18 jan.: W. N. Blesgraaf, 68 jr., Lange Lakenstraat; M. van der Hoop, 78 jr., Teslastraat; 19 jan.: C. B. P. Sepp-Lommerse, 68 jr.. Zuid polderstraat; C. A. van Deelen, 54 jr., Ge weerstraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9