Haarlem Provinciale Staten nemen de begroting in behandeling AANK. VORMER DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs JAICO boekhoudk. kracht (mnl.) een bediende NETTE MEISJES VARA-amusement in het Minerva-Theater Gezondheidstoestand van Buziau verslechtert Kadar blijft machtig als eerste partijsecretaris Rechtvaardiging van zijn beleid in zwanezang Diplomatieke zender in Indonesië zwijgt Nasution van Sumatra teruggekeerd Kroesjtsjev pleit voor een niet-aanvalsverdrag Eerst het voorgerecht, dan vis en later vlees Orgelbespeling door de beide stadsorganisten Vijf doden in het verkeer Afscheidsvoorstelling van Fie Carelsen Scheepvaart WOENSDAG en DONDERDAG restanten voor halve prijs WASSERIJ DUYN MANGELSTERS en PERSSTERS SURVEILLANT plNSDAG 28 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 De Provinciale Staten van Noordholland zjjn heden, dinsdagmorgen, in het gebouw der provinciale griffie te Haarlem bijeen gekomen ter behandeling van de provin ciale begroting 1958. De heer Jac. Groen (K.V.P.) opende de algemene beschouwingen en memoreer de de samenwerking van de politieke par- tijen, behalve van de C.P.N. Na de bevrij ding is enkele jaren een samenwerking geweest tussen de Partij van de Arbeid en de C.P-N. Daaraan is een einde gekomen en spreker achtte de huidige samenwerking het vruchtbaarst om het provinciaal belang Ie dienen. De heer Groen kon zich ver enigen met het beleid van Gedeputeerde Staten, echter niet over dat, dat gaat over het. behartigen der belangen van de agra riërs in Kennemerland. De mensen worden steeds meer moedeloos. Het lijkt er wel op, dat men niets voor hen wil doen. De watervoorziening in deze streek vraagt ook 'om een oplossing. Spreker wil aannemen dat het probleem de aandacht heeft van Gedeputeerde Staten, maar van belang is het toch er naar te streven dat er aan de onzekerheid der bewoners een einde komt door de zaak vlot en krachtig aan te vat ten. Voorts besprak de heer Groen het door Gedeputeerde Staten aangekondigde agrarisch welvaartsplan en hij hoopte dat door een goede samenwerking het doel bereikt zal worden. De heer Gortzak (Comm.) was van mening, dat het beleid van de regering overeenkomt met dat van Gedeputeerde Staten. Dat geschiedt nu ook met de poli tiek der bestedingsbeperking. Tegen deze politiek komt echter verzet, onder meer van de zijde van het N.V.V. en de Partij van de Arbeid. Gevraagd wordt om werk en verhoging van de koopkracht van het werkende volk. Het aantal werklozen is in 1957 met 7800 toegenomen, hetgeen spre ker verontrustend noemde. Gedeputeerde Staten hebben openbare werken beperkt en gemeentebesturen gevraagd hetzelfde te doen. Dat werkt toch uitbreiding van de werkloosheid in de hand en daarom dient, aldus spreker, de bestedingsbeperking op geheven te worden. Ook vreesde spreker dat er te weinig woningwetwoningen ge bouwd zullen worden. Geld is er voldoende, hetgeen blijkt uit de inschrijving op woningbouwleningen. Tenslotte verklaarde spreker dat zijn fractie tegen de begroting zal stemmen. De heer G. Baas (A.R.) zette uiteen dat het zijn inziens niet mogelijk is het beleid van de regering te doorkruisen. In andere landen gebeurt het dat het beleid van hoger hand wordt gedecreteerd en lagere organen moeten er zich aan houden. Hel mag Gedeputeerde Staten tot voldoening strekken dat het beleid in het algemeen wordt onderschreven en dat heeft spreker deugd gedaan, niet alleen voor het college, maar' ook voor de Partij van de Arbeid. Het stemde spreker tot voldoening dat de begroting op normale wijze sluitend is gemaakt. Het is het college aardig mee gelopen, omdat de inkomsten meegevallen zijn ondanks het feit, dat de uitgaven steeds stijgen. Jammer is het dat er nog geen definitieve oplossing is gevonden voor de verpleegkosten van geesteszieken. Spre ker verwachtte, dat het college dat na de volgende verkiezingen zal optreden, voor vele vraagstukken zal staan en daarbij herinnerde hij aan de randstad Holland, de Sedert de VARA enige jaren geleden zijn gebruikelijk geworden omroeptournee- avonden eens voor een seizoen door Wim Sonneveld's cabaret heeft laten verzorgen, is er eigenlijk in dit soort nimmer meer ,een programma vertoond, dat op enige bijzondere kwaliteiten aanspraak heeft kunnen maken. Dit geldt eveneens voor de amusementsrevue, die onder de titel „Als de haan kraait" thans door André Carrell en zijn gezelschap bijna avond aan avond in de verschillende steden en dorpen van ons land voor het voetlicht wordt gebracht. Maandag werden de Heemsteedse VARA-leden in het Miner- vatheater in de gelegenheid gesteld van dit programma kennis te nemen, waar van een redelijk aantal gebruik heeft wil len maken. Zij werden geconfronteerd met een di vertissement, bestaande uit de gebruikelij ke afwisseling van zang, kolder en schets jes, waarvan de laatste allerminst de sterkste zijde van dit orogramma zijn ge weest. Want de aardig gevonden inzet met de twist tussen de schoonmaakster en de suppoost (Cora Ville en André Carrell), werd later niet meer door de andere schetsjes benaderd. Wij hadden deze bei de artiesten toch gaarne een minder be scheiden aandeel in de show gegund, want Cora Ville is een cabaretière met een persoonlijke en zeer originele stijl en An dré Carrell heeft zich in vorige program ma's als een uitstekend conferencier leren kennen, die vooral in zijn Westfriese re pertoire buitengewoon amusant kan wor den genoemd. Verdere medewerkers waren de via de microfoon reeds populair geworden Christine Spierenburg en Bert Robbe, die vooral in de scène „Verleden en heden" een dankbare aanleiding vonden diverse operettefragmenten ten gehore te bren gen. Hun succes was groot, want zoals be kend vormen zij een voortreffelijk duo, dat zich allerprettigst laat beluisteren. Roland Wagter jr., die zich geheel op de kolder blijkt te hebben toegelegd, kreeg de lachers gemakkelijk op zijn hand met oen aantal parodieën, waarnaast het Ri- verstrio met spierbeheersing op een vol waardige manier de moderne salonacroba- tiek vertegenwoordigde. Een der grootste succesnummers bestond verder uit het op treden van de Chico's, een door de radio al even vermaard geworden trio. De leden hiervan hebben zich in het genre van het cowboylied een amusante virtuositeit eigen gemaakt, hetgeen hun reeds vele navolgers heeft bezorgd, waarbij het toch steeds tot een zwakke imitatie beperkt bleef. En al stond de titel van de revue dan ook in geen enkel verband met het vertoonde, de toeschouwers hebben zich uitstekend met deze kraaiende haan ge amuseerd, zodat aan de bedoelingen ge heel kon worden beantwoord. De gebruikelijke propagandaspeech werd deze avond uitgesproken door de heer F. G. Beekman uit Amsterdam als 'ederatiebestuurder. Hij bleek een pretti- opvatting van zijn taak te hebben, door het publiek niet met een lange toespraak van het programma verwijderd te houden, •dij drukte zich gemoedelijk, kort en kern achtig uil, zodat zijn woorden met aan dacht werden beluisterd. economische ontwikkeling van het noorde lijk deel der provincie, het agrarische vraagstuk, de verkeersproblemen en de Zeeweg. Gedeputeerde Staten kunnen echter rekenen op de krachtige steun van een sterke en nijvere bevolking. Mr. H. Westermann (Arbeid) herin nerde aan verscheidene werken in de pro vincie die in het verleden tot stand zijn gekomen. Daarvoor bracht hij het college hulde. Het is jammer, dat de wegen naar de tunnel te Velsen niet op ®ijd gereed gekomen zijn en dat nog geen oplossing is gevonden voor het vraagstuk der oever verbinding. Wat doen Gedeputeerde Staten hieraan? Het college schrijft in de geleidebrief op de begroting tevreden te zijn dat diverse zaken tot stand zijn gekomen, maar het vraagstuk der subsidies laat het over aan het toekomstige college. Waarom nemen Gedeputeerde Staten hierbij een passieve houding aan? Spreker merkte op, dat de bestedingsbeperking begonnen is om te voorkomen dat er inflatie zou ontstaan. Er zijn symptomen die er op wijzen, dat de maatregelen van belang zijn geweest. Voorts drong spreker aan op een politiek in het college in progressieve zin. De heer W. Voorthuysen (V.V.D.) noemde de totstandkoming van de tunnel te Velsen het glanspunt van de werken die in 1957 gereed zijn gekomen. Velen zullen dankbaar zijn dat een lang verwachte wens in vervulling is gegaan. Er moet wor den aangedrongen ook de andere oeverver bindingen tot stand te brengen, omdat daaraan levensbelangen van de eerste orde voor de provincie verbonden zijn. Spreker betreurde het dat Gedeputeerde Staten het vraagstuk tot verlening van subsidies ver schoven hebben naar latere tijd en beval het deelnemen van Statenleden aan meer commissies dan thans het geval is in de aandacht van Gedeputeerde Staten aan. Sprekende over de bestedingsbeperking zeide spreker dat zij een noodzakelijk middel is om inflatie af te wenden. Men moet zich zelf beperken in de consumptie sfeer en meewerken de spaarzin te bevor deren. Dan is er kapitaal beschikbaar. De heer G de Vries (Comm.) vroeg aandacht voor het vraagstuk van de ver vangende grond in IJmond-Noord. De nood van de agrariërs neemt steeds toe en spreker drong er bij Gedeputeerde Staten op aan spoed te betrachten. De heer P. Kuiper (Comm.) beval de totstandkoming van de noodzakelijke oeververbindingen aan. Hierna werd gepauzeerd. In de toestand van Johan Buziau, de vroeger zo bekende revue-komiek, die sedert enige tijd ziek is, is, naar men ons mededeelde, een langzame achteruitgang te constateren. Buziau, die op 8 januari" éénentachtig jaar werd, is vrijdag in zijn woning aan de Geestbrugweg in Rijswijk door zijn parochieherder, pastoor J. H. Remmer, van de heilige sacramenten der zieken voor zien. Hoewel er sindsdien een kleine ver betering in zijn toestand was waar te nemen/ geeft de huidige toestand van dé heer Buziau weinig hoop op beterschap. WENEN (AFP/Reuter) Het Hongaarse parlement heeft aan premier Janos Kadar op diens verzoek ontslag verleend en de door hem voorgedragen opvolger, eerste vice-premier dr. Ferenc Muennich. tot premier gekozen. Op voorstel van Kadar is de scheidende premier, met de minister van Openbaar Onderwijs Kallay, benoemd tot minister zonder portefeuille. Kadar is afgetreden omdat hij zich geheel aan zijn werk als eerste secretaris van de partij wil wijden. Kallay is eveneens partij secretaris. Kadar verklaarde in zijn zwanezang als premier, dat de regering zich bij de onder drukking van de „contra-revolutie" heeft laten leiden door de leuze „vergiffenis voor hen die zich vergist hebben, maar strenge bestraffing van schuldigen". Hij bracht hulde aan de veiligheidspolitie en de rechtbanken, die „eerbied voor de wet heb ben weten af te dwingen". De grote meerderheid van het volk steunt de regeringspolitiek, aldus Kadar. Als bewijs hiervoor voerde hij aan, dat vorig jaar op de „dag van de grondwet" (20 augustus) anderhalf miljoen mensen bijeenkomsten van het volksfront hebben bijgewoond. De regering wordt gesteund door de vakbonden, de gereorganiseerde communistische jeugdorganisaties en het episcopaat van de rooms-katholieke kerk. zei hij. Volgens Kadar zijn meer dan 28.000 van de 200.000 Hongaren die in 1956 het land verlaten hebben, teruggekeerd. De indus triële produktie is. ondanks de opstand van 1956, zes percent hoger dan die van 1955, het gemiddelde loon van de arbeiders is met vijftien percent gestegen en de glo bale inkomsten van de boeren met acht tot tien percent. Waarnemers geloven niet dat het aftre den van Kadar, die tijdens de opstand van 1956 aan de macht kwam, zijn macht veel zal verminderen. Kadars opvolger, de 71- jarige Muennich, is minder „liberaal" dan hij en een trouwe volgeling van Moskou. Het Hongaarse blad „Nepszabadsag" schreef onlangs, dat vele studenten over alles gedesillusioneerd zijn. In een aanval op „de overblijfselen van het nationalisme op de universiteiten" schrijft het blad, dat op alle universiteiten en middelbare scho len politieke gesprekken over de „contra revolutie" waren gehouden, waarbij ge bleken was, dat „het nationalisme de ge vaarlijkste ideologie onder de studenten en scholieren" is. Het blad verdeelt de studenten in drie groepen, degenen die de communistische partij steunen, degenen die aarzelen in vele kwesties een stand punt in te nemen en tenslotte 'n kleinere groep, die altijd nog droomt van de on juiste idealen van de contra-revolutie" en neutraliteit. Zij zien niet, dat de arbeiders regering zal ondergaan buiten de gemeen schap van socialistische landen. Deze studenten zien geen klassebelan- gen meer. Het feit tot een bepaald volk te behoren is voor hen belangrijker dan „de proletarische klassebelangen". Zij vinden een band met kardinaal Mindszenty meer „Hongaars" dan een bondgenootschap met de Sovjet-arbeider, aldus „Nepszabadsag". DJAKARTA (ANP) De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging in Djakarta heeft maan dag medegedeeld, aat de zender van deze missie, voor het onderhouden van recht streekse verbindingen met Nederland, op verzoek van de Indonesische regering is gesloten. Plaatselijke persberichten hierover be vestigend, deelde de woordvoerder verder nog mede, dat de zender zaterdagavond om zes uur plaatselijke tijd werd gesloten. In deze berichten was gemeld, dat de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordi ger in Djakarta, de heer H. Hasselman, een bezoek had gebracht aan het ministerie van Buitenlandse Zaken en daar namens zijn regering een protest ingediend had tegen het verbod van de Indonesische re gering om de zender voor rechtstreekse verbindingen met Nederland te gebruiken. (UP) In Djakarta teruggekeerd van een inspectiebezoek aan Noord-Sumatra, heeft de stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor Abdul Haris Nasu tion een dagorder uitgegeven, waarin hij de beschuldiging uitspreekt, dat „koloniale stemmen gevoelens hebben aangewakkerd en zelfs hebben samengespannen om een nieuwe regering en leiding van de strijd krachten van Indonesië te krijgen". De stafchef gaf toe, dal er in eigen land een kleine groep militaire en politieke elementei is, die plannen maakt om een nieuwe Indonesische staat en regering op te richten en die er naar streeft vrienden en steun te krijgen en zelfs vergaderingen heeft gehouden. Nastution zeide er van overtuigd te zijn dat er „sterke morele relaties" bestaan tussen de militaire be velhebber en de inwoners van de Indonesi sche eilanden en dat de poging geen „weerklank" zal vinden. Hij zeide dat de Nederlandse pers en radio nieuws gaven over de „separatie" van Sumatra, parallel met pogingen tot dit doel, die door andere koloniale mo gendheden gesteund worden. Berichten, volgens welke de communisten misschien de macht zouden overnemen op Java, wer den door Nasution als „smaad" aan de kaak gesteld. Nasution zeide, dat de tegenstanders wel graag zouden willen dat Java door de com munisten wordt overgenomen, want dan zou er voor Sumatra een rechtvaardiging zijn om zich van de centrale regering los te maken. De stafchef verklaarde echter, dat een communistische coup een „onver wezenlij kte droom, vol met smaad en pro vocaties" zal blijven. (UP) Gedurende een lunch in Djakarta heeft premier Djuanda de scheidende Ame rikaanse ambassadeur, John M. Allison, dank gebracht voor „zijn toewijding aan het bereiken van stabiliteit in de econo mische en politieke toestand van Indone sië". „Ik wil er de nadruk op leggen," zo zei hij, „mede om in Indonesië en elders gerezen misverstanden uit de weg te rui men, dat het feit dat u uw regering dient door het aanknopen van nauwer betrek kingen, hier bijzonder wordt gewaardeerd". Het bericht, dat Allison tien maanden na zijn benoeming wordt overgeplaatst komt voor mij als „een grote verrassing", zo zei de Djuanda voorts. Hij prees de ambassa deur voor zijn juiste beoordeling" „yan dé. nationale groei in deze overgangsperiode". MOSKOU (Reuter) Op een receptie van India in het Sovjetskaja hotel te Mos kou heeft partijsecretaris Kroesjtsjev aangedrongen op het sluiten van een niet- aanvalsverdrag. Aan het eind van de avond, toen vele gasten al vertrokken wa ren, richtte Kroesjtsjev zich tot een aan tal westelijke ambassadeurs: „Luister, ambassadeurs van de NAVO", zei hij, „het is nu een goede tijd om- over overeen stemming te praten. Wij willen uw vrien den zijn. Waarom kunnen wij geen niet- aanvalsverdrag sluiten? Waarom wilt u niet verklaren dat u ons niet zult aanval len wij zijn niet van plan u aan te val len". „Waarom beginnen we niet als met een maaltijd: eerst het voorgerecht, dan de vis en later het vlees". Categorisch verklaarde Kroestjtsjev „Wij keren niet terug in de ontwapenings subcommissie van de UNO". In een discussie met de Britse ambassa deur, Sir Patrick Reilly, legde deze de na druk op de noodzakelijkheid van bespre kingen op lager niveau ter voorbereiding van een topconferentie. Kroesjtsjev zei daarop: „Dat hebt u al zo'n jaar of vijf ge had bent u er nog niet ziek van?" Sir Patrick: „Nee, wij zijn zelfs nog niet be gonnen ons serieus in de zaak te verdie pen". Kroesjtsjev: „U slaapt goed in Mos kou omdat we niet steeds geladen Ameri kaanse bommenwerpers boven onze hoof den hebben". Sit Patrick:„We slapen goed omdat we weten dat niemand van plan is de Sovjet-Unie aan te vallen". Over de controle op een ontwapening zei Kroesj tsjev: „Als men iemand niet heel goed kent, gaat men niet in zijn slaapkamer snuffelen". Een andere, ambassadeur sprak over de vrees voor de Sovjet-Unie in landen buiten het communistische blok. Kroesjtsjev zei daarop: „Wij hebben alles wat wij wen sen. Er is niets dat wij behoeven te nemen. Alles wat we nu wensen, is vrede". Kroesj tsjev maakte een eind aan het gesprek over dit onderwerp, door schouderopha lend op te merken: „Als we het er over eens zijn dat niemand wil aanvallen, waarom komen we dan niet bij elkaar om dat bij verdrag vast te leggen? wat is daar tegen?". LONDEN (AFP) De Russische am bassadeur in Londen, Malik, meent, dat een non-agressiepact gesloten zou kunnen worden op basis van een multilateraal verdrag, van bilaterale verdragen of een voudigweg door een verdrag tussen de Sovjet-Unie en Groot-Brittannië. Hedenavond geven de beide stadsorga nisten, Albert de Klerk en Piet Kee, een concert op hef orgel van Cavaillé Coll in de gemeentelijke concertzaal in Haarlem. Zij zullen improviseren over opgegeven thema's. Tevens speelt Albert de Klerk „Quatre pieces" van Couperin n Piet Kee „Introductie en passacaglia in d" van Reger. Op de rijksweg tussen Witmarsum en Bolsward is hedenmorgen een personen auto, bij het inhalen van een andere auto, geslipt naar de berm en weer terug op de weg gekomen, waar hij in de flank werd ge ramd door een vrachtauto. De bestuurder van de personenauto, de 30-jarige K. Baken, werd op slag gedood. Van zijn mede-in zitten Jen werd J. Maak levensgevaarlijk gewond, S. Delver ernstig en zowel N. Óli man als C. Schoen licht. Hedenmorgen is de 62-jarige landbou wer C. V., afkomstig uit Berkel-Enschot, bij het oversteken van de ringbaan-oost te Tilburg door een militaire vrachtauto aangereden en op slag gedood. Vanmorgen is een personenauto op de Rijksstraatweg bij Grijpskerk door de gladheid geslipt. De wagen kwam tegen enkele bomen aan en schoof vervolgens naar de andere kant van de weg. De naast de bestuurder zittende T. Hil'ooezen uit Bui tenpost, (Fr.) werd uit de wagen geslin gerd. Hij overleed aan de opgelopen ver wondingen. In het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag is overleden de 21-jarige telegrambestel ler Th. V., die de avond tevoren met zijn motorrijwiel op de Lange Vijverberg te gen een boom was gebotst. De 43-jarige ijzervlechter H. Lodder uit de Hildegardusstraat te Rotterdam, die op 17 januari in die straat met zijn bromfiets door een autobus werd aange reden, is in het ziekenhuis Bergweg over leden. AMSTERDAM Voor de eerste beursdag van deze week lagen de staatsobligaties zeer vast in een markt, die weliswaar niet ruim was, maar waar aan de vraag slechts tegen veel ho gere prijzen dan vrijdag kon worden vol daan. De discontoverlaging van verleden week door de Nederlandse Bank, werkte hier verder door. Speciaal de langlopende obligaties werden uit de markt genomen waarbij nog komt, dat voor de staffellening altijd nog 200.000 per dag vraag ligt. De langlopende papieren noteerden ongeveer een half percent boven de slotkoersen van vrijdag. Ook de woningbouwlening lag aan de biedkant en noteeerde 107, plus 1/8. Van de internationale fondsen vielen aandelen Kon. Olie alsmede de claims tegen. Op een pariteit van New York van 146.50, werd in Amsterdam in de aan delen Kon. Olie gehandeld op ongeveer 143.50. De claims bleven op ongeveer f 3.80. vijfendertig cent beneden de koers van Wallstreet. Het publiek was aan de markt, terwijl de arbitrage eerst de kat uit de boom wil kijken hoe of de Amerikaanse beurs zal reageren op het overlijden van de president van de spoorwegmaatschappij New York Central. Ten opzichte van de slotkoers van vrijdag was er voor de aan delen Kon. Olie niet veel veranderd. De handel was belangrijk minder dan ver leden week. Ook de belangstelling voor de claims Dordtsche was minder dan voorheen. De notering bedroeg hier voor de claims ge wone aandelen ongeveer 1.000 en 500 voor de claims van de preferente aandelen: nog steeds een belangrijke onderwaar dering, aldus de beurs, vergeleken bij tfp prijs van de aandelen Kon. Olie. AKU vrij wel onveranderd op 156, Philips een half puntje lager, terwijl Unilever om de vo rige slotkoers heen draaide. KLM op 105.50, f 2.50 boven vrijdag, maar 1 gul den beneden New York. Scheepvaarten waren verdeeld, met merendeels iets hogere koersen. De handel was zeer gering. Cultures verwaarloosd en vrijwel onveranderd. Aandelen Neder- landsch-Amerikaansche Fittingfabriek wer den, op de verkorte werkweek, vernomen op 50 pet., eerder laten, tegen de laatstge- dane koers van 57 1/4. Het ontslag van 60 werknemers bij de Heemaf had op de koers van de aandelen geen invloed. Kediri Stoomtram werd geadviseerd on 45 a 50 pet: (25 pet) in verband met de kapitaals terugbetaling van 45 pet. Prolongatie 4% pet. (ANP). NEW YORK De aandelen New York Central hand haafden zich vrij goed ondanks een in komstendaling 1957 van 78 percent en het overlijden van de president-directeur R. Young. New York Central en Alleghany Corp. trokken het sterkst de aandacht in een overigens rustige en licht fluctuerende markt Tegen beurseinde steeg Corning Glass 2 dollar, terwij] Johns-Manville 2 dollar moest prijsgeven door het verslag 1957 over de inkomstendaling. Luchtvaart waarden boekten winsten tot meer dan een dollar en een groot aanta] individuele fondsen sloten 1 tot 2 dollar hoger. Gulf Oil sloot meer dan 2 dollar hoger in een overigens onregelmatige binnen nauwe marges bewegende groep. Het industriegemiddelde kwam van 450,66 op 448.46: dat voor spoorwegen van 107,63 op 107,74 en dat voor openbare nuts bedrijven van 71,83 op 72,27. De omzet bedroeg 2.320.000 aandelen tegen 2.830.000 op vrijdag. Van de 1159 verhandelde fond sen sloten er 445 hoger, 461 onveranderd en 219 lager (UP) Zoals wij reeds berichtten zal de actrice mevrouw Fie Carelsen binnenkort afscheid nemen van het toneel. Voor het laatst kan men haar zien optreden in het blijspel „Toontje heeft een paard getekend" van Lesley Storm, dat de Haagse Comedie spe ciaal voor haar afscheid op het repertoire heeft genomen. Voor de oorlog speelde Fie Carelsen in hetzelfde stuk bij het Residen tie Toneel met Paul Steenbergen. De af scheidsvoorstelling in Haarlem heeft plaats op zaterdagavond 22 februari. Deze voor stelling gaat samen met een huldiging, waartoe een comité is gevormd, waarin onder anderen zitting hebben de Haarlemse wethouder van Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk en dr. P. H. Schroder. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Aalsdijk, 28 te Surabaja. Antonia, 27 v. Penang n. Singapore. Argos, 28 te Haifa. Axeldijk, 27 te Paranagua. Annenkerk, 28 te Rotterdam. Aegis, 27 v. La Guaira n. Maracaibo. Alcyone, 28 op Delaware rivier. Aldabi, 27 v. Rosarie n. Buenos Aires. Alkaid, 27 v. Pto. Alegre n. Bahia Blanca. Alpherat, 28 te Buenos Aires. Ameland, 27 v. Istanbul n. Gibraltar. Arnedijk, 28 te Houston. Abbedijk, 27 85 m. z.z.w. Ouessant n. N. Orleans. Albireo, 27 75 m. z. Sinao n. Aden. Alioth, 27 285 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. L. Palm. Amstelkroon. 27 475 m. z.o. Suez n. Suez. Astrid Naess. 27 110 m. o.n.o. Massawa n. Mena. Almdijk, 27 te Havana verwacht. Arkeldenk, 27 te Charleston verwacht. Abbekerk. pass. 27 Kp. Guardafui n. Penang. Bantam, 27 v. Surabaja n. Semarang. Bawean, pass. 27 bone n. Port Said. Bintang. 27 te Aden. Blitar, 28 te Singapore. Bali, 27 te Napels. Borneo, 28 te Antwerpen. Batjan. 27 te Baltimore v. New York. Bosehkerk, 27 110 m. n.n.o. Finisterre n. Pt. Said. Bonila, 27 te Havana verwacht. Breda. 26 v. Amsterdam n. Bremen. Caltex Leiden, 27 te Suez. Caltex Rotterdam, pass. 27 Kp. Passero n. Sidon. Calamares. 28 te New Orleans. Cartago. 28 v New York n. Christobal. Cirrus (weerschip), 1/2 te Pernis verwacht. Cradle of Liberty, 28 te Suez. Caltex Delft. 27 120 m. n.w. Jabal n. Pernis. Callex Utrecht, 27 240 m. w.z.w. Ras Fartak naar Rasta nu ra. Camerounkust, 27 290 m. n.o. L. Palm. n. Freetown. Cistula, 27 90 m. z. Str. Soenda n. Adelaide. Cleodora. 27 te Sydney. Coryda, 27 220 m. z.o. Townsville n. Singapore. Carrillo. 27 v. Panamakan. n. Mobile. Crania, 26 1200 m. z.w. Fayal n. Shellhaven. Drenthe. 28 te Dumaguete. Dongedijk, 29 in Panamakanaal verwacht. Dinteldi.ik, 27 250 m. n.w. Finisterre n. Panama. Dorestad, 26 800 m. z.z.w. Flores n. Pto. La Cruz. Diemerdijk, 27 te Victoria verw. v. S. Fransicco. Esso Nederland, 26 v. Port Said n. Landsend. Eemland, 28 te Itajai. Esso Den Haag. 27 te Antwerpen. Friesland. 27 te Jacksonville. Gooiland, pass. 28 Finisterre n. Amsterdam. Guineekust, 29 te Liboto verwacht. Haarlem. 27 v. Kingston n. Pto. Barrios. Houtman. 27 v. Zanzibar n. Pt. Swettenham. Hilversum. 27 200 m. z. Djeddah n. Mena Al Ahm. Himalaya, 27 Kp. Dagata gepass. n. Rotterdam. Helicon. 26 Beachyhead gepass. n. Paramaribo. Hispania: 28 te IJmniden verwacht. Jupiter. 26 dw. Majorca n. Tunis. Japara. 27 v. Marseille n. Rotterdam. KeizerSwaard. 27 V. Mena AI Ahmadi n. Geelong Khasiella, 28 te Saltend. Kopionella, 29 te Port Sudan verwacht. Kermia, 28 te Curacao. Kloosterdijk, 27 v. New York n. Boston. Koningswaard. 27 v. Walvisbaai n. Curacao Kabylia. 27 v. Rotterdam n. Stockholm. Karimun. pass. 27 Ouessant n. Amsterdam. Karsik, 27 v. Haiphong n. Hongkong. Korovina, 27 v. Invergordon n. Rotterdam. Kieldrecht, pass. 27 Ouessant n. Marseille. Koratia. 27 te Curacao v. Point Fortin. Karimata, 27 45 m. z.w. Aden n. Suez. Laertes, pass. 27 Gibraltar n. Liverpool. L.angkoeas. 27 v. Daman n. Khorelmufata. Laurenskerk. pass. 27 Algiers n. Alexandrië. Lissekerk, 27 te Amsterdam. Loosdrecht, pass. 27 Aden n. Damman. Langkoeas, 28 te Khorelmufatta. Lutterkerk, 28 te Bahrein. Leopoldskerk, 28 v. Bushire n. Suez. Lieve Vrouwekerk, 27 45 m. z. Rome n. Pt. Said. Leto, 27 te IJmuiden verwacht. dLindekerk, 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Maaslloyd, 27 te Aden. Meliskerk. 28 te Genua. Modjokerto, 27 v. Port Said n. Venetië. Maasdam, 27 te Kingston verwacht. Nias, 27 v. Durban n. Dar Es Salaam. Nieuw Amsterdam, 27 v. Kingston n. Havana Naess Lion, 27 40 m. z. Kreta n. Eastern. Osiris, 27 v. Haiti n. Mobile. Oldekerk, 27 v. Yokohama n. Nagoya. Ootmarsum, 27 te Le Havre. Ondina, 27 45 m. w. Miri n. Sorong. Ovula, 27 150 m. z.o. Tokyo n. Yokohama Oranjefontein, 27 te Kaapstad. Pieter S, 27 v. Swansea n. Rotterdam. Prins der Nederlanden, 28 te Port of Spain. Prins Willem George Frederik, 28 te Izmir. Prins Willem van Oranje, 28 te Rotterdam. Poseidon, 27 te New Orleans verwacht. Pr. Will. V, 27 70 m. n.n.w. Finisterre n. Lissabon. Phrontis, 28 te Singapore. Pr. Frederik Hendrik. 27 v. Gandia n. Rotterdam. Peperkust, 27 60 m. o. Cape Formosa n. Douala. Roepat, 28 te Amsterdam. Rondo, 23 v. Columbiarivier n. Pingetsound. Sarpedon, 27 v. Baltimore n. New York. Sipgkep. 28 te Shapur. Sliedrecht, 28 v. Pta. Cardon n. Le Havre. Stad Delft, pass. 27 Kp St. Vincent n. Lissabon. Stad Alkmaar, 28 te Rotterdam verwacht. Stad Breda, 28 te Amsterdam verwacht. Steven, 27 20 m. n.w Finisterre n. Ceuta. Statendam, 27 v. Walvisbaai n Kaapstad. Straat Johore, 28 te Durban. Straat Mozambique. 27 v Hongkong n. Kobe. Straal Torres, 28 v. Penang te Belawan. Sunetta, 28 te Singapore. Stad Maassluis, 27 te Rotterdam. Soestdijk. 27 v. Antwerpen n. New York. Stad Rotterdam, 27 85 m. n.n.w. Stadtland naar IJmuiden. Stad Vlaardingen, 27 85 m. z.w. Standtlandet naar Kirkeness. Salatiga, 27 600 m. z.o. Ras Al Hadd n. Khorel Mufatta. Stentor, 27 40 m. n. Ouessant n. Amsterdam. Stan vac Talang Akar. 29 te Sungeigerong verw. Sarangan. 28 te San Francisco. Statue of Liberty, 26 240 m. z.o Bermuda naar Philadelphia. Tabinta, 27 v. Surabaja n. Semarang. Tara, 28 te Montevideo verwacht v. Santos. Telamon, 27 te Hamburg. Trajanus, 26 v. Santiago de Cuba n. Petitgoave. Theobaldius, 27 te Rouen. Titus, 28 te Amsterdam. Talisse, 29 le Houston verwacht. Tawali, 28 te Mombasa. Tjinegara. 28 te Rio de Janeiro. Tomori, pass. 27 Ouessant n. Cadiz. Tromyenberg, 29 te Brownsville verwacht. Vivipara. 30 te Suez verwacht. Waterman, pass. 27 Kp. Bon n. Rotterdam. Weslertoren, 27 v. Geelong n. Lyttleton. Westland. 26 40 m o. Kp. Frio n. Las Palmas. Wieldrecht, 27 te Bremen. Wonosari. verm. 29 v. Singapore n. Tandj. Priok. Wonogiri. 28 v. Suez n. Bahrein. Willemstad, 28 v Demarara n. Paramaribo. W. Alton Jones, 26 700 m. o.z.o. Bermuda naar Philadelphia. Weltevreden, 27 te Hamburg. Zuiderkruis. 28 te Tandjong Priok. Zaankerk, 28 te Port Said. KLEINE VAART Boreas. 25 v. Oran n. Bremen. Brouwersgracht. 26 te Sandhamern n. A'dam. Bab T. pass. 24 Brunsbüttel n. Zaandam. Draco. 26 40 m. n.o. Villano n. Amsterdam. Elsa, 22 v. Norrköping te Nyköping. Flevo. 26 te Amsterdam n. Rotterdam. Heerengracht. 27 te East Goodwin n. Rotterdam. Ilias. 27 te Amsterdam n. Rotterdam. Inspecteur Mellema. 26 te Smalls n. Manchester. Julia Mary. 26 15 m. n.o. Tuskar R. n. Manchester. Joost. 25 v. Soernaess te Zaandam. June, 26 50 m. n.o. Majorca n. Tunis. Kaap Falga, pass. 23 Kiel n. Vestervik. Kaap St. Vincent. 24 v. Emden te Visby. Lucas Bols II. 26 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Lijnbaansgracht. 27 te Amsterdam. Manto, 25 te Malaga n. Ceuta. Midas. 25 te Rotterdam n. Amsterdam. Netta. 26 ten anker Pt. Lyautey. Phidias, 26 20 m. n.w. Kp. Bougaroni n. Lissabon. Plato. 27 20 m. o. Bornholm n. Gdynia. Pavo, 24 v Korsnas te Zaandam. Ponza. 23 v Slite te Korsnas. Phidias. 27 25 m. n. Kp. Tenez n. Lissabon. Strabo. 27 dw. Ouessant n. Tanger. Tilly, 24 v. Zaandam te Humbeek. SI.EEP VA ART Barentszee. 28 80 m. n.w. Jamaica n. N. Palmira. Blankenburg, 28 te Gibraltar. Clyde, 28 460 m. z.w. Fayal n. Curagao. Friesland, 28 v. Jacksonville n. Mobile. Gele Zee. 28 te Vlissingen. Hudson. 28 n. Saint Malo. Humber. 28 280 m. n. Paramaribo. Loire, 25 v. Hongking n. Conakry. Maas. 28 te Hoek van Holland. Nestor. 28 v. IJmuiden te Huil. Noordzee. 28 v. Freetown n. Rotterdam. Rode Zee, 26 100 m. n.o. Madeira n. Houston. Thames. 26 v. Zeebrugge te Maassluis. Titan. 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tyne, pass. 26 Brunsbüttel n. Lübeck. Witte Zee, 26 v. Port Said n. Bari. Zwarte Zee, 28 te New York. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Meteoor Graslinnen AKENS iets vuil van 5.98 nu 2.99 "LANEtLEN LAKENS P 7 persoons E£ ^nti-rheuma van 5.98 nu 3.99 Wolline of Interlock DAMESSLIPS warm en sterk van 1.98 nu 99 Meteoor Graslinnen SLOPEN iets vuil van 1.98 nu 1.14 Zwaar Interlock HERENHEMDEN of PANTALONS van 4.98 nu 2.49 WOLLINE DAMESHEMDEN van 2.49 nu 1.38 DIRECTOIRES van 2.25 nu 1.29 DAMAST ONTBIJTLAKENS fris dessin van 5.98 nu 2.99 ZWARE BADDOEKEN grote maat pracht dessin van 3 98 nu 1.98 PRACHT NYLON ONDERJURKEN prima model van 6.90 nu 3.98 Slotkoers Heden gisteren 13.45 uui 3-3 J4% Nederl. '47 85ll/ie 85 ys 3°/o Nedl. 1962/64 90% 89% A. K. U 155 Vk 155l/« Calvé Delft 269 268 Van Gelder Zonen 178 178 K. N. Hoogovens 245 245 Nederl. Ford 17314 173 N. Kabelfabriek. 225 225 gew.Philips Gloeil. 236 235 Pref.PhilipsGloeil 148 148 8 Unilever 325' 325 Wilton Feyenoord 204 204 Do-dtsche Petrol. Kon. Petroleum.. f 143.51 143.60 Billiton 178 178 A'dam Rubber 37 36!4 K. L. M 105.60 108.50 Holl. Amer. Lijn 136 137 K. N. S. M 128/4 130 N. Scheepv. Unie 106/4 10614 v. Nievelt Goudr. 151/4 150 Phs. v Ommeren 199 199 H. V. A 79!4 80 Verg. Deli Mijen 52% 52% Amsterd. Bank 205% 205% Nat. Handelsbank 69 69 Ned. Handel Mij 148% 149 Rotterd. Bank 172 172 Twentse Bank 170 170 Anaconda Copper 42% 43 Bethlehem Steel 39 38% U.S. Steel 55% 54l/ï General Motors.. 34% 3414 Shell Union 62% 62% Tidewater 23% 23% Vorige koers. Claims 3.80. vuiiuiiei uneven die voigen.- jns oordeei ruet bona fide reageren op de inhoud van advertenties worden alet doorgezonden Niet-afgehaaide nummer- brieven werden na 14 dagen vernietigd ANEGANG 22 TEL. 19743 Vonr spoedige indiensttre ding gevraagd: Aanmelden bij Haarl. Koper en Metaalgieterij Th. Ka mer, 't Krom 31, Haarlem, van 9 tot 5 uur. FL. HALFWAS MONTEUR gevr. Gar. bedrijf H. de Vries Kleverlaan 11, Bl'daal. Bij levensmiddelen groothan del kan geplaatst worden FL. MAGAZIJNBEDIENDE Enige kennis van magazijn administratie strekt tot aan beveling. Uitvoerige sollici taties onder no. 7394. TECHNISCH BUREAU TE HAARLEM vraagt leeftijd tot ca. 25 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgaaf verlangd salaris onder no. 7399 aan het bureau van dit blad. WIJNHANDEL 'T RAEDTHUYS Raadhuisstraat 4fi. Heemstede, vraagt In be/it van rijbewijs strekt tot aanbeveling. Aanmeldingen 's avonds na 7 uur. amstekdamsevaartTO tel. 11053 Wij kunnen plaatsen Voor toezicht op het huiswerk gevraagd in de avonduren v. ma. t/m vrijd. Min opl. Gymn. B of H.B.S.-B. Internaat „Aerdenhout". Slingerweg 6, Aerden- hout, tel. 26277. HAARL. CARTONNAGEFABRIEK vraagt Goed loon en sociale voorzieningen. Aanm. 8 tot 5.30 uur: Korte Houtstraat 8, Tel. 17208.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3