Victoria Hotel Haarlemse bloemenmeisjes zullen dit jaar weer ruikers aanbieden „Haarlems Bloei" krijgt nieuw kantoor op Stationsplein ALS VISSEN IN EEN TROEBEL AQUARIUM Sonaten-avond met Tiny en Jan Bresser zvvm SLOT DEFECT? Eerste muziekavond van Interscholaire NEON tyouwc/p Enkele buitenlandse reizen staan op het programma Met bouw wordt nog dit jaar begonnen ontspanning 6 Burgerlijke Stand van Haarlem Jubilaris bij P.E.N. gehuldigd Speeltuinkinderen maken nestkastjes voor vogels Groslijst Partij v. d. Arbeid Haarlemse gemeenteraad Buurman en buurvrouw raakten slaags Kermis op Gedempte Oude Gracht „Teisterbant" wint wedstrijd in welsprekendheid Voorjaarsactiviteiten van „Haarlems Bloei Geef Uw zenuwen Geef ze NEUROTONIC Niet verdovend maar genezend Groslijst Partij van de Arbeid in Heemstede Feest bij het Luthers bejaardencentrum en „Rustoord" Tijdelijk ondergebracht in een flatwoning ZATERDAG 1 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De naam van de violist Jan Bresser heeft in Haarlem geen onbekende klank. Ongeveer vijfendertig jaar geleden was Bresser één der concertmeesters van de Haarlemse Orkestvereniging, nu het Noordhollands Philharmonisch Orkest ge heten. Thans is Jan Bresser concertmees ter van het befaamde Concertgebouw Orkest. Vrijdagavond trad hij op in de Renaissancezaal van het Frans Halsmu seum met zijn dochter, de pianiste Tiny Bresser, onder auspiciën van de stichting „Nederlands Impresariaat". Het program ma bestond uit de Sonate in A van Johann Sebastiaan Bach, de in 1914 voltooide Sonate van Leosj Janatsjek, de Sonate in Es (K.V. 380) van Wolfgang Amadeus Mozart en de Sonate in d, gecomponeerd door Jan Bresser De uitvoering van laatstgenoemd werk openbaarde ongetwij feld goede hoedanigheden van de muziek. Maar daarnaast kon men ook een tekort aan spanning waarnemen door uniformi teit in de melodiek en geremdheid van de muzikale fantasie. Degelijke, evenwich tige muziek was het en even degelijk en evenwichtig werd de uitvoering daarvan. De sonate van Janatsjek contrasteerde er wel heel sterk mee. Ik bedoel hiermee niet in de eerste plaats het uiteraard grote verschil in klankentaai, maar het verschil in muzikale geest. Janatsjek durfde zijn diepste muzi kantenwezen uit te spreken en hij vond hiervoor ook in alle opzichten de vorm. Het geladen werk inspireerde violist en pianiste tot een prachtige vertolking, die als een hoogtepunt van dit concert in de herinnering bewaard zal blijven. Mozarts sonate, waarmede het optreden besloten werd, kon in de gespannen sfeer van Janatsjeks muziek nauwelijks geduld worden, hoewel er op de uitvoering zelve niets aan te merken viel, behoudens dan het bastimbre van de bespeelde vleugel, dat voor Mozarts ranke werk te „wollig" was. Een fijnzinnige aanhef van deze avond werd de voordracht van de sonate van Bach. Zij schonk de toehoorders de rust en de vreugde, die kenmerkend zijn voor deze pure muziek, in een vertolking, die uitmuntte door gaafheid en stijlbe grip. Jan Bresser heeft zich bij dit op treden weer doen kennen als een voor naam en beheerst kunstenaar en Tiny Bresser als een pianiste, die een belang rijke technische vaardigheid weet te com bineren met een natuurlijke, zuivere en gevoelige muzikaliteit. P. Zwaanswijk ADVERTENTIE V\ -.c-t ^STERDAM onze specialiteit Allerlei aan 't Spit" f. 4,50 a/d vleugel Cor van REEDEN Haarlem, 31 januari BEVALLEN van een zoon: 30 januari: B. W. Seegers—Lovink; A. A. M. Nibbering Wijfjes; M. A. van der MeijStrijbosch; J. Henkes—Deutekom; J. Chr. M. E. Oerle- mansvan Halst; J. M. PelGoebert; M. E. Jansenvan Norden; 31 januari: P. M. VosKramer; A. M. FischerSchrama; C. M. Th. StraathofMenke. BEVALLEN van een dochter: 30 januari: J. A. van RooijenGrimbergen; 31 januari: B. van den Haakten Dam; J. G. Wak kervan de Graaf; M. J. M. GileinZuid hoek; M. E. van de NouwlandJansens. OVERLEDEN 29 januari: W. J. P. van Ham, 57 j., Gasthuisvest; H. J. Broekema, 75 j., Zijlweg; G. Spaan, 52 j., Zuider Bui ten Spaarne; H. DirksWaterman, 51 j., Hagestraat; 30 januari: P. Eijsker, 83 j., Jansstraat; W. J. Vosman, 61 j., Orionweg; T. Pape, 89 j., Christiaan Huygensplein; J. Chr. Steffelaarvan Essen, 83 j., Midden laan; N. M. Krijn, 87 j., Verspronckweg; J. Lucasde Brie, 71 j., Kenaupark; C. M. S. de ReusFictoor, 75 j., Kamperlaan. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIAIIST" LANGE VEERS TRAAT IA TEL. 11493 Het Haarlems Interscholair Jeugdtoer- nooi werd vrijdagavond in het Haarlems concertgebouw, bij ontstentenis van wet houder D. J. A. Geluk, door het commis sielid, de heer S. Vetten, met een korte toespraak ingeleid. Spreker wees op de doeltreffendheid der samenwerking die door het jeugdtoernooi wordt bereikt. Wat in andere plaatsen niet lijkt te lukken, slaagt in Haarlem wel. De heer Vetten sprak een speciaal woord van welkom tot de twee schoolkoren uit Hoofddorp, die voor het eerst aan het toernooi deelnemen. Tenslotte betuigde hij zijn dank aan dr. J. R. H. de Smidt voor zijn grote verdiensten inzake de organisatie. Verblijdend groot was op deze avond de deelname van instrumentale en vocale schoolensembles. Het orkest van de Har- telustschool mocht de spits afbijten. Met nummertjes van Haydn, speciaal gezet om de verschillende groepen in aardige con trastwerking te laten klinken, werd een goed resultaat bereikt. Het Interscholair Orkest bleek goede mogelijkheden te be zitten. Een voorname indruk kregen wij van het blokfluitensemble van de Rijks kweekschool, dat op treffende wijze samenzang met instrumentale prestaties combineerde. Het orkest van het Lorentz- lyceum woekerde succesrijk met zijn be zetting om kleurige klanktegenstellingen te bereiken, het ensemble klonk daaren boven glaszuiver. Het Linos-orkest van 't Stedelijk Gymnasium kwam geacheveerd voor de dag met Schotse dansen van Beet hoven. De koorzang werd prachtig ingezet door het vocaal ensemble van de Rijks kweekschool, met de koralen „Wachet auf" en „Wohl mir dass ich Jesum habe" van Johann Sebastian Bach en waarbij de begeleidende organist zich wist te onder scheiden. Een bijzonder fraaie prestatie leverden de meisjeskoren van H.B.S.-A en van de Meisjes H.B.S. Vooral de vertol king van Bach's „Wir eilen mit freudigen Schritten" was opmerkelijk door de zui vere objectieve klank. De zangstertjes van de Nijverheidsschool uit Hoofddorp brach ten het er best af met de „Vlaamsche Scheresliep". Ook het meisjeskoor van de Protestants Christelijke Nijverheidsschool van Haarlem kwam met eenvoudige liede ren pienter voor de dag. Op voornaam plan stond de prestatie van het jonge dameskoor van het Eerste Christelijk Ly ceum met twee nummers van César Franck. Tenslotte oogstte het luchtige zin gen van het koor der openbare u.l.o-school in Hoofddorp veel succes. Een beschaafd muzikale indruk kregen wij van het optreden van een blokfluit piano-trio van het Eerste Christelijk Ly ceum. En een aardige prestatie van leer lingen van het Mendelcollege en de St. Jozephschool betrof een deel uit een viool sonate met continuo van Willem de Fesch. Het Marnix van St. Aldegondelyceum leverde een organist, die op vaardige wijze een Preludium en fuga van Bach vertolkte en tevens in de apotheose van de avond zijn aandeel had. Leerlingen van Coorn- hertlyceum vergastten het publiek op zang en pianospel, namelijk met „Das Veilchen" van Mozart. Twee discipelen van het Tri- niteitslyceum kwamen patent voor de dag met een Noorse dans van Grieg. Het Eerste Christelijk Lyceum leverde een vaardige fluitist, die, aan de piano begeleid door een medeleerling, met fraaie toon een stukje uit een opera van Massenet speelde. Verder was er van deze school een vlot gitaar-duo dat terecht veel succes oogstte. Bovendien pakte men uit met een drietal pianisten wier prestaties op peil stonden. Hun vertolkingen van Pavane van An- driessen, La Cathédrale eugloutie van Debussy en Mouvements perpétuels van Poulenc mochten er wezen. Ook de Har- tenlustschool was briljant vertegenwoor digd op gebied der pianistiek, namelijk met een interpretatie van de Prélude der Suite Bergamasque van Debussy. En ten slotte was er van deze school ook een uit stekend koper-trio (twee trompetten en waldhoorn), dat met goede muziek zijn taak vervulde. Het einde van deze lange avond kwam met de gezamenlijk gezon gen canon „De klokken van Haarlem" en het Wilhelmus. Jos. de Klerk Vrijdagmorgen is de heer P. Vis in Sant poort, hoofdcommies bij het P.E.N. in Bloemendaal, ter gelegenheid van zijn veertigjarige dienstbetrekking dooi de di rectie ontvangen en toegesproken. De di recteur, ir. J. den Boesterd, overhandigde de jubilaris de gebruikelijke gratificatie. Van het provinciaal bestuur ontving de heer Vis een bloemstuk. Op het bureau meteradministratie werd de jubilaris ver volgens door zijn naaste collega's gehul digd. 's Middags hield de heer Vis te zij nen huize een receptie, waar drs. J. Obert hem namens het jubileumfonds van het P.E.N. complimenteerde. Zo zag de wereld er de laatste dagen uit. Een kijkje op de Grote Markt te Haarlem - wat nauwelijks een kijkje mag heten. De mensen en de dingen verzonken in een grijze substantie, als vissen in een troebel aquarium. Kinderen van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" uit Oud-Schoten hebben onlangs voor de gemeentelijke dienst Hout en Plantsoenen een aantal vo gelnestkastjes gemaakt. Als beloning hier voor krijgen de jeugdige knutselaars van genoemde dienst een leuke en tevens leer zame middag aangeboden. Het ligt name lijk in de bedoeling de kastjes op woens dagmiddag 5 februari in het bijzijn van de kinderen in de Haarlemmer Hout op te hangen. De heer L. H. van 't Sant zal daarbij een en ander vertellen over de vo gels, die van deze gelegenheid tot neste len gebruik maken. De kinderen komen des middags om half twee in restaurant „Dreefzicht" bijeen, waar de heer Van 't Sant een praatje over de vogels zal houden. Omstreeks half drie zullen de kastjes worden opgehangen, waarna de kinderen om ongeveer half vier onder lei ding een bezoek zullen brengen aan de hertenkamp. Zij kunnen dan onder meer nader kennis maken met de lama-baby „Marjan". De federatieraad van de federatie Haar lem van de Partij van de Arbeid heeft de groslijst vastgesteld voor de gemeente raadsverkiezingen van Haarlem. De gros lijst wordt aan de leden van de partij voor gelegd en zij moeten zich via een referen dum er over uitspreken. De lijst luidt: 1. D. J. A. Geluk; 2. W. F. Happé; 3. E. F. Albrecht; 4. W. Mensink; 5. Drs. J. J. Voogd; 6. Mevr. T. Kerkhoff-Pet; 7. Mr. G. J. H. de Leeuw; 8. Mevr. M. v. d. Wall-Duyvendak; 9. J. Willemse; 10. P. W. Voskuilen; II. Mevr. E. Smitz- Peper; 12. A. J. Fortgens; 13. A. P. N. Pielage; 14. J. Prikkel; 15. G. Jansen; 16. D. Rookhuiszen; 17. H. H. Tork; 18. Mr. G. C. J. J. van den Bergh; 19. H. Ver doorn; 20. Mevr. J. J. v. d. Wel-Beije; 21. J. Kikkert; 22. P. Rieu; 23. Mr. J. Ligten- stein; 24. W. de Vos; 25. W. Holl; 26. J. Elskamp; 27. D. Schoorl; 28. Mevr. C. Koning-Stroink: 29. D. Verkijk sr.; 30. A. Ton; 31. Mevr. P. Holleman-Bestenbreur; 32. D. Verkijk jr.; 33. W. Herder; 34. J. F. Kramer; 35. Mevr. G. C. Groeneveld- Oosterhuis; 36. L. Jacobs; 37. W. Weber; 38. A. H. Presburg; 39. R. Cats; 40. Mevr. H. A. van Norden-Groenewoud. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, behandelde vrijdag de zaak te gen een 52-jarige inwoonster van Vel- sen, die op 31 december van het vorig jaar in een zelfbedieningswinkel in Velsen levensmiddelen ter waarde van ongeveer twaalf gulden zou hebben meegenomen zonder deze te bètalen. Verdachte, die overigens gunstig bekend staat, zou hebben verklaard dit wel eens meer te hebben gedaan. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, achtte het feit van ernstige aard, vooral omdat ver dachte zich reeds maandenlang met deze diefstallen zou hebben beziggehouden. Aangezien verdachte op het ogenblik in een ziekenhuis wordt verpleegd verzocht de officier aanhouding van de zaak tot dat de verdachte gehoord kon worden. Onbehoorlijk „U bent wel heel onbehoorlijk tegen een vrouw opgetreden," zei de politierechter tot 'n 51-jarige los-arbeider uit Beverwijk die wegens mishandeling terecht stond. De man had op 28 november van het vo rig jaar zijn 43-jarige buurvrouw eerst uit gescholden en daarna geschopt en met een steen op het hoofd geslagen. Het handge meen was ontstaan nadat de verdachte on vriendelijke opmerkingen tegenover de kinderen van de buurvrouw had gebezigd en de laatste de man ter verantwoording had geroepen. De verdachte zei, dat hij zich noch van het schelden noch van de mishandeling iets kon herinneren. „Hoe is nu de ver standhouding tussen u beiden?" wilde mr. Petersen nog weten. De buurvrouw en de buurman keken elkaar eens aan en ver klaarden toen dat deze geen reden tot kla gen gaf. De politierechter veroordeelde de hard handige buurman tot een boete van 75.- subs. dertig dagen hechtenis. Bewoners dienen bezwaren in Ook bewoners van de Gedempte Oude gracht te Haarlem zijn niet tevreden met het besluit van B. en W. om de kermis eind april en begin mei op Nassau- laan, Nassauplein en Gedempte Oude gracht te houden. Wij deelden reeds mee, dat bewoners en houders van bedrijven van de Nassaulaan een brief aan het ge meentebestuur hebben gezonden en vrij dag hebben bewoners van de Gedempte Oudegracht zich tot B. en W. gewend met bezwaren tegen het houden van de ker mis voor hun huizen en winkels. In hun brief merken de bewoners op, dat zij reeds iedere week twee keer de markt bij hun deur hebben, waarbij op de avon den, voorafgaande aan de marktdagen, veel lawaai en overlast bezorgd worden. Hierdoor zijn de winkels en huizen slechts 205 dagen per jaar behoorlijk te bereiken. Als de kermisvermakelijkheden opge steld worden zal de markt op een dusda nige manier in elkaar gedrongen worden op de Gedempte Oudegracht, dat dezelfde chaotische toestand van voorheen zal ont staan met alle bijzondere situaties, zoals versperring van de trottoirs, winkeltoe gangen en brandputten, daaraan verbon den. De bewoners schrijven, dat zij niet begrijpen, waarom de belangen van de bijna vijftig handeldrijvende middenstan ders van het gedeelte tussen de Raaks en het Verwulft zo weinig in tel zijn, dat zij steeds de dupe moeten worden. De bewoners besluiten hun brief met de mededeling, dat zij gemeend hebben be zwaren te moeten maken tegen het plaat sen van de kermis op de Gedempte Oude gracht, temeer daar van de bezoekers van de kermis niet veel kooplust te verwach ten is; de bewoners ondervinden uitslui tend de nadelen, naar hun mening. De welsprekendheidswedstrijd, die de sociëteit „Teisterbant" in Haarlem vrijdag avond tegen een deputatie van de Singer Memorial Foundation in Laren heeft ge houden, is door de Haarlemmers gewon nen. In het persoonlijke klassement plaat ste Godfried Bomans zich als eerste. Twee de werd mevrouw Tersmitten en derde mr. A. W. Hellema. ADVERTENTIE Koninginneweg 6 De stichting „Haarlems Bloei" is thans druk in de weer om de voorjaarsactivitei ten voor te bereiden, die in de bollentijd de vele toeristen een aantrekkelijk ver blijf in de Bloemenstad zullen bezorgen De gemeenteraad heeft voor dit werk vijftienduizend gulden beschikbaar ge steldOok thans staan weer diverse acti viteiten op stapel, zoals een pierementen- parade en de spectaculaire „Taptoe Uniek". Het zal velen goed doen te horen dat de inmiddels ook in het buitenland befaamde Haarlemse bloemenmeisjes weer zullen aantreden. Dat gebeurt op de eerste dag van de lente, op 21 maart. Dat de faam van de bloemenmeisjes groot is, wordt wel bewezen door de vele foto's van de meisjes, die door buiten landers uit vele landen zijn genomen en naar het kantoor van „Haarlems Bloei" zijn gezonden. Vooral door de buitenlandse reizen zijn de bloemenmeisjes uitstekende propagandisten, die hun stad in het bui tenland een goede naam geven en trou wens waardevolle reclame voor de Neder landse bloemen maken. Op de eerste dag van de lente zullen weer twintig meisjes op het appèl ver schijnen, waarvan de meeste voor het eerst in het kleurige kleed van de bloemen meisjes gestoken zijn. Slechts enkele meis jes van de „oude garde" zullen dit jaar tijdens de bollentijd en nog daarna tuiltjes bloemen aanbieden. De honderden bloe men worden belangeloos geleverd door drie grote kwekerijen. De garderobe van de meisjes zal de komende weken worden vernieuwd. Een opdracht hiertoe zal worden gegeven aan een Haarlemse mode-ontwerpster. De kledij moet zowel voor de kille voorjaars dagen als voor de warmer zomerdagen geschikt zijn. De meisjes zullen naar bui ten treden in een oranje-rode jurk met witte kantmotieven. Op koude dagen dra gen zij bovendien een bolero. Gingen de meisjes vorig jaar naar Lon den, waar zij enthousiast werden ontvan gen, dit jaar brengen zij een officieel be zoek aan enkele Belgische steden. Na een bezoek aan Breda, reizen de meisjes op 22 april naar België. Op 23 april verblijven zij in Brussel, waar zij onder meer op de wereldtentoonstelling honderden ruikers zullen aanbieden. De volgende dag worden zij in Antwerpen ontvangen. Op 25 april verblijven de bloemenmeisjes in Gent, waarna zij de terugreis aanvaarden. Vanuit de Engelse stad Scaborough is een verzoek gekomen om in juni elf bloe menmeisjes naar deze stad af te vaardi gen. Dan wordt daar namelijk een Hol landse week gehouden. Aan dit verzoek zal mogelijk worden voldaan. Voorts zul len de meisjes mogelijk naar Hamburg Het algemeen bestuur van de stich ting „Haarlems Bloei" heeft het dage lijks bestuur gemachtigd een definitief plan te laten ontwerpen en uitwerken voor de bouw van een informatie-, directie-, en administratiekantoor op het Stationsplein. Hierna kan de aan besteding plaatsvinden. Tevens werd het dagelijks bestuur gemachtigd om voorbereidingen te treffen voor de financiering van de bouwplannen. Een voorlopig plan voor de nieuwe bouw is reeds ontworpen door ir. H. A. Breuning van de gemeentelijke dienst voor Openbare Werken. Het directie- en administratiekantoor van „Haarlems Bloei" is thans nog in het Haar lemse stadhuis gevestigd. Binnen enkele maanden echter zal dit kantoor het stad huis moeten verlaten. Hoewel dit niet of ficieel is medegedeeld, mag men aanne men, dat deze ontruiming verband houdt met een vermoedelijke uitbreiding van het college van burgemeester en wethouders tot vijf of zes leden. Daar het eventueel uitgebreide college zijn werkzaamheden op 1 september begint, zou de ruimte tegen die tijd beschikbaar moeten zijn om als werkruimte van de nieuwe wethouder(s) te dienen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het in 1932 geopende verkeershuis uit te breiden. Dit plan heeft men thans laten varen. Met het oog op de vernieuwing van het Stationsplein wordt het beter geacht een geheel nieuw kantoor neer te zetten. Dit zal worden gebouwd bij de Kruisweg. Het huidige informatiekantoor zal dus ook blijven staan en een andere bestemming krijgen. In het nieuwe gebouw wordt gelijkvloers het informatiekantoor ingericht. Op de bo venverdieping wordt hel directie- en ad ministratiekantoor ondergebracht. Het par keerterrein, dat naast het huidige informa tiekantoor ligt, zal worden opgeheven. Het tegelpad voor de uitgang van het station zal worden doorgetrokken tot de Kruisweg. Aan dit tegelpad komt het nieuwe kan toor te liggen, zodat vele reizigers, die per (rein aankomen, en in de richting van het centrum gaan. het nieuwe informatiekan toor passeren. De stedebouwkundigen zijn reeds met de plannen akkoord gegaan. Uiteraard zullen de bouwplannen in de gemeenteraad nog aan de orde komen. De stichting „Haarlems Bloei" zal de bouw zelf financieren. De gelden hiervoor zijn momenteel beschikbaar. Het ligt in de be doeling, dat nog dit jaar met de bouw zal worden begonnen. Gehoopt wordt, dat het nieuwe kantoor in het voorjaar van 1959, vóór de seizoendrukte begint, in gebruik kan worden genomen. Gebrek aan caravankamp In de donderdagavond gehouden verga dering van het algemeenbestuur heeft men zijn teleurstelling geuit over het uitblijven van een caravankamp. Hieraan bestaat een grote behoefte. Nu het ijsclubterrein aan de Kleverlaan hiervoor niet wordt be stemd, is een terrein aan het Delftpiein als standplaats voor caravans aangewezen. Voorts uitte men zijn teleurstelling het het feit, dat het Hildebrandt-monument nog steeds niet is opgesteld. Gesproken werd over de opbouw var. de molen „De Adriaan", waarvan de on derdelen nog steeds aan het Spaarne lig gen opgeslagen. Met de opbouw is een be drag van honderdduizend gulden gemoeid. De mogelijkheid werd geopperd om een loterij op touw te zetten teneinde de op bouw van de molen te bewerkstelligen. Tenslotte werd nog gesproken over de Sinterklaasiniocht. „Haarlems Bloei" blijft bereid deze te organiseren, doch dan moet één officiële Sinterklaas worden aange* steld. Zouden voor meer Sinterklazen ver gunningen worden uitgereikt, dan houdt „Haarlems Bloei" zich in deze afzijdig. In het vervolg zullen op de Nassaulaan geen zomerkermissen meer worden gehouden. „Haarlems Bloei" zal zich tenminste niet meer met het organiseren ervan bezig houden. In het algemeen bestuur van „Haarlems Bloei" zijn vijf nieuwe leden benoemd, na melijk de heren mr. J. C. Droste, L. ten Cate, Arnold de Vita, T. Dijkgraaf en H. G. den'Brave'. De leden van het dagelijks bestuur zijn herkozen. Tot nieuw lid is be noemd de heer Arnold de Vita, die de functie van vice-voorzitter zal vervullen. ADVERTENTIE Het wetenschappelijk verantwoord VINOBASIS N.V, AMSTERDAM. gaan. In augustus wordt daar namelijk een Hollandse week gehouden en ook daar wordt een bezoek van deze propagandisten van Haarlem en de bloemen zeer op prijs gesteld. In de bloemetjes De stad zal tijdens de bollentijd een zeer fleurig aanzien hebben. Want behalve de vele bloeiende bollen, die dan in perken en plantsoenen te zien zijn, zullen de Grote Markt en het Houtplein „in de bloe metjes worden gezet". Hier worden zeven tien grote potten met ongeveer achthon derd bloeiende narcissen neergezet. Later kunnen de narcissen door andere bloemen worden vervangen. Een van de belangrijkste voorjaarsattrac ties is de Benelux-fotosalon, die van 3 april tot 4 mei in de Vishal wordt gehou den ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Kennemer Fotokring. Van 5 tot en met 19 april zal men op de zolder van de Vleeshal kunnen kijken naar het poppentheater van Jan Nelissen. Per avond zullen twee voorstellingen worden gegeven, die echter als gevolg van door de brandweer gestelde eisen slechts door vijftig personen per keer kunnen worden bezocht. Op het programma staan onder meer: „l'Heure Espagnole" van Ravel, ..Bastien et Bastienne" van Mozart en Bach's Koffiecantate. Voorts: „Het Hilde brandt-monument op stap" en spel van Harry Prenen, alsmede „Zo zijn onze ma nieren", een poppencabaret van Ben Bun ders, waaraan het Haarlemse studenten cabaret „De Kern" meewerkt. Eventueel zal het optreden van het poppentheater worden geprolongeerd. De afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid heeft in zijn vrijdagavond gehouden vergadering de groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen samen gesteld. Deze ziet er als volgt uit: 1. me vrouw H. van der Meulen - Houwer; 2. H. J. Verkouw, 3. ir. D. Tinbergen; 4. drs. H. Cohen-Koster; 5. G. Kouse; 6. L. Herkes; 7. E. W. Woud; 8. J. W. Fossen; 9. F. Ha- zevoet; 10. M. J. H. Galjaard; 11. J. van Weeteling; 12. H. D. van de Hor; 13. D. A. W. Rutink; 14. H. A. Disselkoen. Pierementen-parade Op 10 mei is er een pierementen-parade, waaraan acht draaiorgels - vier Noordhol landse en vier Friese - zullen meedccn. Tussen deze pierementen zal een wed strijd worden gehouden, georganiseerd in samenwerking met de Haarlemse Kring van Draaiorgelvrienden. Tot besluit van de voorjaarsevenemen ten wordt de „Taptoe Uniek" weer gehou den. Deze spectaculaire muzikale mani festatie vindt plaats op zaterdag 26 en zondag 27 april, 's avonds om kwart voor negen op de Grote Markt. De organisatie is weer in handen van de heer W. van de Peyl, die er naar streeft het spectaculaire evenement nog belangrijk te vergroten. Onder meer zullen aan dit muziekfestijn meewerken: de IJmuider Harmonie uit Velsen, „Crescendo" en „Bato" uit Haar lem, „Canite Tuba" uit Lisse en een Til- burgse doedelzakband van vijftig jongens. Het Koninklijk mannenkoor „Caecilia" en de r.-k. rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem zullen eveneens aan het slagen van de taptoe meewerken. Niet minder dan zevenhonderd muzi kanten zullen die avonden op de Grote Markt marcheren. De taptoe bestaat uit zeven delen, ieder met een climax, zodat de toeschouwers van de ene verbazing in de andere worden gebracht. In zeven mi nuten tijds zal bijvoorbeeld de Grote Markt met vierhonderd muzikanten vol stromen. Later zullen alle korpsen in vier minuten tijds van het plein verdwenen zijn. De diverse nummers zullen in snel tempo worden uitgevoerd. Het verlichte raadhuis zal als decor van de demonstra ties dienst doen. „Haarlems Bloei" zal zich uiteraard dit voorjaar weer belasten met het onderbren gen van vreemdelingen, waarvoor vele logeeradressen nodig zijn. Men kan zich hiervoor bij het kantoor van de stichting opgeven. Op dinsdag 4 februari zal het twaalfen halfjaar geleden zijn, dat mejuffrouw B. van der Molen werd benoemd tot direc trice van het wees- en oudeliedenhuis „Rustoord" van de Evangelisch-Lutherse gemeente aan het Westerhoutpark te Haar lem. Het college van regenten en regen tessen heeft gemeend dit feit niet onopge merkt te moeten laten voorbijgaan. Op 4 februari zal mejuffrouw Van der Molen door het bestuur, de bewoners en het per soneel van beide tehuizen worden gehul digd. Des morgens om tien uur zal daar toe in het Luthers bejaardencentrum aan het Westerhoutpark een receptie worden gehouden. Des middags om drie uur zul len de bewoners en het personeel van „Rustoord" in de gelegenheid zijn hun directrice te huldigen. Mejuffrouw Van der Molen heeft in de loop der jaren de waardering en het ver trouwen van velen verworven. Met veel begrip en tact trad zij steeds een ieder tegemoet die haar om raad vroeg. De hon derd bewoners van beide tehuizen en de veertig leden van he' personeel kennen hun directrice dan ook als een zeer bemin nelijke persoonlijkheid. Ongetwijfeld zul len velen belangstelling voor het jubileum van mejuffrouw Van der Molen tonen. Diëtist volkshuisvesting Vandaag heeft de heer G. Hoes uit Utrecht zijn functie aanvaard van direc teur van de dienst voor Volkshuisvesting te Haarlem. Hij had een onderhoud met de wethouder van openbare werken en volks huisvesting, de heer W. F. Happé. Het gemeentebestuur is er nog niet in geslaagd een onderdak voor de nieuwe dienst te vinden. Daarom is een bureau in gericht in een flatwoning aan de Frans Netscherstraat 23 in Sinnevelt (Haarlem- Noord). Daar zullen ook enkele ambtena ren werken. Het nieuwe bureau is geves tigd in een uitgebreide wijk van Haarlem, waar op het ogenblik vele woningen wor den gebouwd. Voor de nieuwe directeur is dit punt niet ongunstig om zich in te wer ken. Het onderdak in Sinnevelt is van tij delijke aard. Gehoopt wordt, dat over drie maanden een gebouw voor de dienst ge vonden is.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10