BRflun KINDEREN EN BOEKEN Draaiorgelnood GOUDEN ECHTPAAR mmm. ilmó va rnmmmmm Verstrooiing Genoeglijk Knappe film A dembenemend Vrolijk Geen legende meer Epos van een kanon wsmwmwwwvwmmm Journaal Plezierig Personenauto schoof na slippartij de sloot in W. de Ko^el nam afscheid van „Vogelenzang" Medische verzorging tijdens het weekeinde radio en t.v. VIJFHUIZEN Activiteiten van het Rode Kruis Installatie nieuw schoolhoofd Van mensen en dingen onder de Damiaatjes LISSE Ir. A. F. Vlag opent huisbroeitentoonstell ing Renvereniging „De Bollenstreek" HALFWEG Christelijke Filmactie ZANDVOORT Lezing over mode voor Christen Vrouwenbond „Op Hoop van Zegen" met „Madame Tic-Tac" VRIJDAG 31 JANUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAAKLEMS( :Hh G< >1 KAM 9 (Studio) Het spant er lange tijd om of je generaal en de uitgeefster van een Amerikaans magazine elkaar zullen krijgen in de film Their secret affaire". Er is ge zorgd voor een grote dosis komische ver wikkelingen. die de film zeker onderhou dend maken, I^eld en heldin vallen elkaar niet meteen in de armen: ze verzetten zich tot het uiterste. Dat is een aangenaam verloop in een affaire, die men aanvanke lijk een tikje wantrouwt. Want ze is zo ernstig opgezet, dat het bepaald remmend werkt. Het is of regisseur Potter de klucht schuwde zonder overigens in te zien dal een heleboel ironie en een tikje persiflage het komische effect alleen maar zouden ver sterken. Vandaar dat wij de lotgevallen van de generaal en zijn aangebedene meer met een begrijpend gemoed dan met een hart vol pret volgen. Hetgeen iets minder is dan mogelijk was, zij het nog altijd ge noeg voor een beetje verstrooiing. (M inerva) Voor een genoeglijke show, waarin Gene Kelly zijn virtuositeit kan botvieren, zorgt de musical „It's always fair weather". Tot en met zondag in de middag- en avondvoorstellingen. Maandag en dinsdag viert de Weense wals hoogtij. Dan wordt „De levensroman van Johan Strauss" vertoond. Donderdag volgt een reprise van „La Strada" met de clowneske, voor de film geschapen Guilietta Marina. (R o x y) „De vlucht van de pijl" is een zeer goede veredelde indianenfilm met als historische achtergrond de nederlaag van de zuidelijke generaal Lee tegen de Yan kees. Een der zuidelijke soldaten (Rod Stei ger) is na het sluiten der vrede nog zo ver vuld van haat, dat hij zich bij de Sioux- indianen als stamlid laat opnemen en tegen de blanken wil vechten. Hij ondergaat ech ter een psychologische ommekeer en aan vaart tenslotte de Yankeevlag als de zijne. Veel in de film blijft onwaarschijnlijk, maar het fascinerende spel van Rod Stei ger. de goede dialogen en het uitmuntende zeer zuivere camerawerk laten toch de eindindruk na van een knappe, spannende, beheerst gemaakte film. Frans Hals. Zij, die de bedrijvigheid op een experimentele Amerikaanse lucht basis eens willen zien, moeten „Aan de rand van de hel" niet missen. Hel verhaal, waarvan Mervyn LeRoy een heel aan vaardbaar geheel heeft gemaakt, is niet vrij van enige pathos, maar daaraan ont komt men niet makkelijk temidden van het brullend geweld, waarmee Bell's X 2 raketjager omhoogspuit om de buitenste lagen der atmosfeer af te tasten Wie deze X 2 zal testen is de grote vraag in deze film: de ambitieuze bevelvoerende gene raal van de basis (die er naar ieders óór deel te oud voor wordt) of de hoofdper soon van deze film, een in discrediet ge raakte testvlieger, die zijn deugdelijkheid hier weer helemaal moet komen bewijzen, nadat hij in Chinese krijgsgevangenschap na intensieve „hersenspoeling" een valse bekentenis heeft afgelegd. Genoeg reeds over het verhaal. Laten we nog slechts voor de liefhebbers een paar opnamen ver melden: een aantal straaljagers, die bij tanken aan de vliegende zuignappen van een tankvliegtuig, een railrake4 in actie en de lancering van het experimentele raket vliegtuig „Bell X-2" onder een moeder vliegtuig vandaan (Rembrand t). In „Funny Face" bewijst Audrey Hepburn niet alleen dat ze acteren kan, maar ook dansen en zingen. Van Fred Astaire zijn we niet anders ge wend, en daarom wordt er misschien wel wat al te veel gedanst en gezongen in deze vrolijke, vaak erg originele kleurenfilm. Fred Astaire speelt in deze film de rol van fotograaf bij een beroemd modeblad: „Quality Magazine", die een nieuw model voor een show zoekt. Doordat er een foto moet worden gemaakt in een klein boek winkeltje ontmoet hij Jo (Audry Hepburn), die daar verkoopster is. Het is liefde op het eerste gezicht, en d^ar Jo een apart en zonnig gezichtje heeft, vraagt de fotograaf of zij model voor het blad wil worden. Na vele overwonnen moeilijkheden wordt Jo dan beroemd model in Parijs en trouwt op de koop toe met de fotograaf, die haar be roemd maakte. (L i d o. „De vloek van Frankenstein" is een nieuwe filmversie van een in Zwit serland ontstane legende over het zoge naamde monster van Frankenstein, de creatie van een mens door een mens. langs „wetenschappelijke" weg samenge steld uit delen van overledenen. De legen de over de man, die zelf het leven wilde scheppen en in tweede instantie dacht aan een supermens, een in alle opzichten vol maakte, dit plan uitvoerde, maar niet het resultaat bereikte dat hem voor ogen stond en een monster creëerde met ge weldige, onbeheerste kracht is een tame lijk afstotend verhaal, maar als legende kan men er desgewenst zijn schouders voor ophalen en het verwijzen naar het bedrog van de fantasie. Maar in de film kan dat niet meer. Althans niet in deze versie, „De vloek van Frankenstein," waarin alle mogelijkheden zijn aangegre pen om de toeschouwer op de zenuwen te werken. De middelen die daarvoor wor sen gebruikt zijn voor ons gevoel te sterk gericht op sensationeel effect, vergelijk baar met de middelen, die in de beruchte Amerikaanse „comics" de laagste instinc ten trachten te prikkelen. (I. ju x o r) „De trots en de hartstocht", "aai het gelijknamige boek van J. Fores ter, is het romantische verhaal van de zwerftocht van een (fictief) monsterka am, dat na de verpletterende nederlaag van de öpanjaarden tegen het invasiele ger van Napoleon onbeheerd op het slag veld achterblijft en dan door een groep haveloze guerilleros dwars door bezet Spanje gesleept wordt om er Avila, het sterke bolwerk en hoofdkwartier van de gehate Fransen, mee te beschieten. Het doldrieste plan is ontproten aan het brein van een plaatselijke verzetsleider (een prachtige rol van Frank Sinatra), lijkt een onmogelijke onderneming maar na eindeloze moeilijkheden en ontberingen slaagt het desondanks, dankzij vooral de hulp van de boerenbevolking, voor wie het kanon het trotse symbool van Spanje's verloren vrijheid geworden is. Het ver haal gaat mank aan vele onwaarschijn lijkheden, maar biedt ook kansen te over voor spectaculaire effecten. Regisseur Stanley Kramer heeft zich die kansen niet laten ontgaan; vooral de massaregie scènes vah de slag om Avila, het opbla zen van een pontonbrug met een compag nie Franzosen en de beschieting van het convooi in de bergpas zijn als breedbeeld- kleurenkijkspul weergaloos. De sfeer van het volksverzet (dat zich hier voor het eerst in de geschiedenis als een doorslag gevende factor manifesteerde) is uitste kend getroffen. De goudgaloneerde Britse geheime agent van Cary Grant en het liefje van de guerillaleider (Sofia Loren) konden ons maar matig overtuigen. Cos- tuums en montering zijn even kostbaar als fraai. We zijn de sneeuw al weer vergeten, maar dat neemt niet weg, dat de repor tages, die Polygoon er in het journaal deze week nog van laat zien, bijzonder de moei te waard zijn. Andere onderwerpen zijn de treinontsporing bij Westervoort, een mo deshow door de mannequins van Dick Holthaus in Amsterdam, een parade in Leeuwarden, de dezer dagen in de hoofd stad gehouden kattententoonstelling, het bezoek van Prins Bernhard aan Liberia, en de tewaterlating van de nieuwe sleep boot „Simson". Polygoon bracht ook een bezoek aan de jubilerende kleinkunstenaar Clinge Doorenbos, die voor de er mera een korte samenvatting geeft van zijn carriè re en toont tevens de Haarlemse beeld houwer Mari Andriessen in zijn atelier terwijl hij de laatste hand legt aan de twee monumenten, die hij in opdracht van de gemeend Enschedé voor de gemeenten Ouwer„ en Nieuwerkerk ontwierp. (Cinema) „De bekentenissen van de oplichter Felix Krull" is een naar het ge- bewerkt filmverhaal, dat de toeschouwer anderhalf uur plezierig bezighoudt. De verfilming van een boek heeft altijd één bezwaar voor degene die het oorspronke lijk heeft gelezen. Hij heeft al een film in zijn hoofd, dat wil zeggen, beelden, die hij kreeg terwijl hij las. Als het boek indruk heeft gemaakt laten die beelden zich niet vervangen en als er dan een film komt die hetzelfde verhaal navertelt, zij hel dan met enige vrijheid, dan ziet de lezer onvermijdelijk iets anders dan hij zich al had voorgesteld. Als hij met deze factor rekening houdt kan hij aan de nu in Haar lem vertoonde Duitse film veel plezier be leven. Horst Buchholz vertolkt de „op lichter" Fëlix Krull"bijzonder handig. Dn vrije bewerking is voor ons gevoel met veel -zorg geschied, al heeft de film hiér en daar iets te weinig sfeer. Voor twee autobestuurders eindigde de reis die zij respectievelijk maakten naar Haarlem en Beverwijk vroegtijdig in de mist. V. d. B. uit Breezand die met een Volkswagenbusje, geladen met bloemen, in de Dorpsstraat te Castricum slipte, raak te met het rechtervoorwiel tegen het trot toir en het gevolg hiervan was dat zijn vooras brak. waarmee hij per kraanwagen moest worden weggesleept. De bestuurder van een personenauto J. O. uit Heiloo beleefde op de Alkmaar- derstraatweg te Castricum een hachelijk avontuur, toen zijn wagen tussen een aan tal bomen door in de langs de weg liggen de sloot belandde. Rijdende achter een auto, bestuurd door mej. H. v. Z. uit Alkmaar besloot hij, na eerst getracht te hebben te passeren, er toch maar achter te blijven. Tengevolge van het afremmen echter begon zijn wagen te slinpen en na de voorligger aan de ach terzijde te hebben beschadigd schoot hij tussen de bomen door de sloot in. Zonder letsel kwam de bestuurder er uit. ook de wagen werd niet ernstig beschadigd. Onder zeer grote belangstelling nam vrijdagmiddag de heer W. de Kogel, chef van de economische en administratieve dienst op de Stichting „Vogelenzang" te Bennebroek, na een dienstperiode van bij na dertig jaar afscheid. Nadat de heer De Kogel het kerkgebouw was binnengeleid en aan mevrouw De Ko gel bloemen waren aangeboden, vermeld de de gestichispredikant, ds. S. J. Dokter, de goede kwaliteiten van de heer De Ko gel en hij prees hem om zijn grote trouw en onverflauwde plichtsbetrachting. Mede namens het personeel bood hij een pols horloge aan en ds. Dokter sprak de hoop uit, dat dit nog vele jaren een trouwe ka meraad zal zijn bij het vervullen van de nieuwe taak die de scheidende op zich neemt, nl. werkzaam te zijn bij het Ne derlands Bijbelgenootschap voor het ver stevigen van contacten met de afdelingen Dr. H. Bouman, geneesheer-directeur, memoreerde de bijna dertigjarige samen werking enherinnerde daarna op geesti ge wijze aan de eerste kennismaking in 1928, toen de nieuweling vooraf was aan geduid als een „bezuinigingsinspecteur." Hij schetste de groei van de stichting door er aan te herinneren dat de begroting voor 1941 een bedrag aanwees van f 648.000 en die voor 1958 een bedrag van 2.300.000. Ook hij sprak de wens uit dat God hem nog vele jaren mocht sparen voor zijn nieuwe werk. Mr. T. de Jong, penning meester van de vereniging, getuigde van de grote waardering die hij heeft voor de werkkracht en het o ganisatievermogen en bood een geschenk in enveloppe aan. Mr. dr. N. G. Geelkerken, voorzitter van de vereniging, verklaarde met enige fei ten met hoeveel liefde en energie de heei De Kogel zijn werk heeft verricht. De bur gemeester van Bennebroek, de heer D van der Hoop van Slochteren, bracht dank HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Tandartsen. D. van der Heyden, Jan Gijzenkade 248, tel. 52416; P. Blanke voort, Hazepaterslaan 1, tel. 13725. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, telefoon 56357; firma Loo- meijer en Zn., Barteljorisstraat 11, tele foon 10175; apotheek Klinkhamer, Ko ninginneweg 69, telefoon 11596. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84. Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: Dokter D. K. Heeringa, Mili- tairenweg 18, Overveen, tel. 56409. Aer- denhout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beets- laan 6, Aerdenhout, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zus ter W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne broek. tel. 02502—618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 8 fe bruari voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek. Bloe mendaalseweg 85, Bloemendaal. telefoon 57903; Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560 8284 en de Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: J. G. M. van Walsem, Bronstee- weg 32, telefoon 38377 en K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411. Wijkverpleging. Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673 (en in de week van zaterdag 1 tot en mei vrijdag 7 februari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (en in de week van zaterdag 1 tot en met vrijdag 7 februari, des avonds na zes uur). BENNEBOEK: Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 300. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 618. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, tel. 593. ZANDVOORT: Artsen: J. van der Meer, Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: Zuster A. M. C. Hoo- genbosch, Julianaweg 25, telefoon 2826. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. Apotheken: De Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389. LISSE: Artsen: J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134. HILLEGOM- Artsen: C. M. Wijkmans, Stationsweg. H A ARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220; Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg. tel. 280; Badhoevedorp: dokter Den Ouden, tel. 2368; Zwanenburg: dokter D. A. Rijnders, tel. 593. ADVERTENTIE Een 'voorbeeld' voor moderne vorm geving en klankverbetering. Zeer lage prijzen (nagenoeg gelijk aan de Duitse). Folder en speciale expositie bij de Fa. Kok, Kruisstraat S, Haarlem. Tel. 18908. Tevens wor den geëxposeerd: Braun shavers, ladyshavers, keukenmachines, sapcentrifuges, draagbare radio's, grammofoons. Hapé Multisun, toiletspie gels. ..bij" luidsprekers, soldeerbouten. Imp. N.V. Hapé, A dam-C. voor de uitstekende samenwerking en memoreerde dat de heer De Kogel ook veel voor het verenigingsleven in de ge meente heeft verricht. Ook anderen heb ben de heer De Kogel dank gebracht voor de prettige same werking. In le vergadering, die het bestuur van de onderafdeling Vijfhuizen van Het Ne derlandse Rode Kruis vrijdagavond heeft gehouden, had men na lange tijd weer te maken met een bestuursvacature. Mej. G. M. Dam, die vele jaren lid van het be stuur was en tevens als leidster van het Jeugd Rode Kruis fungeerde, heeft deze functie moeten neerleggen wegens ver huizing haar Amsterdam. In haar plaats werd tot lid van het bestuur benoemd, de heer W. A. Braakensiek, die tijdens de bestuursvergadering werd geïnstalleerd De heer Braakensiek heeft het plan het werk van het Jeugd Rode Kruis in de on derafdeling Vijfhuizen verder uit te bou wen. Zo zal hij contact opnemen met de hoofden der plaatselijke scholen, de reeds toegetreden speeltuinvereniging „De Nieu we Brug" en de openbare lagere school aan de Bennebroekerweg om hieraan te gaan meedoen. Met dankbaarheid kon wor den gememoreerd, dat laatstgenoemde school opnieuw een viertal zakken met capsules inzamelde voor het werk van het Jeugd Rode Kruis. In de komende weken wordt deelgeno men aan de grote ledenwerfactie, die on der het motto „Op naar de 10.000!" in de gehele afdeling Haarlemmermeer wordt gevoerd. Huis aan huis zullen aanmelriings- kaarten worden verspreid, welke actie over enkele maanden zal worden herhaald. De penningmeester kon mededelen, dat nu het werkelijke eindresultaat van de in 1957 gehouden collecte bekend is gewor den. Dit bedraagt het hoge totaal van f 837.50 meer dan 300 hoger dan een jaar daarvóór. Tijdens de jaarvergadering, welke op 4 februari wordt gehouden, door de „Vereni ging tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel te Vijfhuizen, zal de installatie geschieden van het nieuwe hoofd der school, de heer W. A. Dikkers, voorheen onderwijzer te Hengelo (O.) Zeven dagen Haarlem De centrale vereniging van Openbare Leeszalen en Bi bliotheken bestaat in het voorjaar vijftig jaar. Alle openbare bibliotheken in Ne derland zullen dit feit na tuurlijk herdenken. De jeugdbibliotheken deden hier gisteren al aan mee in de vorm van een hersengymna-- stiekwedstrijd, die het bu reau „Boek en Jeugd" van de centrale, landelijk voor bereidde. Om aan deze her- sengymnastiekwedstrijd te kunnen deelnemen moesten kinderen tussen 9 en 13 jaar twaalf bepaalde boeken van uiteenlopende inhoud gron dig gelezen hebben. Daar door verkregen een vijftig tal kinderen in Haarlem een „visum" op hyn paspoort een boekje waarin de te le zen boeken vermeld stonden waarmee ze hersengym- nastiekland konden binnen gaan. Woensdagmiddag om vijf uur was het zo ver. In de Gemeentelijke Jeugdbiblio theek aan de Schouwtjeslaan startten 27 leden en in het filiaal: „Huis te Zaanen", 22. Het aantal kinderen werd verdeeld in twee groepen, A en B, en iedere groep kreeg 30 vragen. Voordat de wedstrijd be gon, hadden we nog een ge sprek met mejuffrouw A. M. Eisen, het hoofd van de Jeugdbibliotheek aan de Schouwtjeslaan. Zij vertelde, dat de eerste jeugdbibliotheek in Neder land omstreeks 1913 was op gericht, en dat er nu onge veer 130 leeszalen bestaan, die bijna alle een eigen jeugdafdeling hebben. Vijf enzeventig jeugdbibliotheken doen aan de hersengymna stiek mee. Na de uitslag van woensdagmiddag volgt er in maart een tweede wedstrijd de zgn. „provinciale". Dan komen dus de twee beste groenen uit twee steden van een provincie tegenover el kaar te staan. Een finale heeft dan in mei plaats, naar alle waarschijnlijkheid in Scheveningen, en wordt door de T.V. uitgezonden. De Gemeentelijke Jeugd bibliotheek aan de Schouw tjeslaan werd in het jaar 1951 opgericht, en heeft nu 3600 leden. Het filiaal „Huis te Zaanen" in Haarlem- Noord telt 2900 leden, in Haarlem-Oost 860 leden en in Spaarndam ±120 leden. Dagelijks komen al die kinderen tussen de 8 en 18 boeken lenen of blijven in de rustige leeszaal hun hele vrije middag zitten lezen. Ook maken veel kinderen er hun huiswerk en komen ze met vragen bij mejuffrouw A. M. Eisen, die zoveel mo gelijk vrije tijd probeert over te houden om met de kinde ren over de boeken te pra ten. In woordenboeken en encyclopedieën kunnen ze moeilijke woorden of uit drukkingen opzoeken, ook in de vreemde talen. Voor vele kleine kinderen, namelijk van 58 jaar houdt mejuffrouw Eisen een ver- teluurtje, waar de meeste met grote aandacht en rode wangetjes naar zitten te luisteren. Het doel van het bureau „Boek en Jeugd" is het con tact tussen het onderwijs, jeugdbeweging, jeugdbiblio theken en uitgeverijen te be vorderen, ten behoeve van de vorming van het kind. En op allerlei manieren wordt hieraan meegewerkt. Vooral met de goede, maar minder bekende boeken een voor beeld is: „De boten van Brakkeput" van Miep Diek- man brengt men de kin deren op de hoogte. Voor kinderen van 1416 jaar is er helaas maar weinig goede lectuur. Vaak zijn de boeken te oppervlakkig en te sentimenteel. Daarom zijn voor hen de populair weten schappelijke boeken zo be langrijk, boeken over ballet, toneel en interessante reis verhalen. Ook als de kinde ren een spreekbeurt op school moeten houden, ko men ze raad vragen in de Jeugdbibliotheek. In het filiaal „Huis te Zaanen" was het woensdag middag niet zo rustig als an ders. De deelnemers waren een beetje zenuwachtig en konden hun gedachten niet bij het lezen houden. Toen echter de verzegelde enve loppe met de vragen geopend was, en de eerste vragen goed beantwoord waren, ging het beter. Groep A won het tenslotte met 50 punten, groep B behaalde er 45. In de Schouwtjeslaan be haalde zowel groep A als B 45 punten, zodat in Haarlem groep A van het filiaal „Huis te Zaanen" eventueel voor de „provinciale wedstrijd" in maart in aanmerking komt. In ieder geval succes toe gewenst. Het gaat heel slecht in de straatorgelbranche", zo klaagt de afdeling Haar lem van de Kring van Draai orgelvrienden in een brief aan de redactie. Nog slechts twee van deze romantische muziekinstrumenten is de Spaarnestad rijk en de exploitanten daarvan, de families Dams en Jansen, zien de toekomst met grote bezorgdheid tegemoet. Het komt namelijk steeds meer voor, dat de mensen hun ramen en deuren gesloten houden als het orgel door hun straten komt, terwijl er ook onder de voorbijgangers nog slechts weinigen zijn, die een gift in het centen bakje van de orgelman deponeren. Toch, aldus onze Draaiorgelvriendenbrief, zou de meerderheid der Haar lemmers deze typische straat- instrumenten met hun bonte klanken- en kleurenweelde, niet gaarne missen. Laat men dan echter bedenken, dat de orgeldraaier en zijn gezin ook leven moeten en dat het onderhoud van instru ment en muziek-„boeken" juist in deze tijd een kost bare affaire zijn. Toe, offer zo nu en dan eens een paar centen voor het behoud van deze kostelijke. oeroude straattraditie: als velen een kleinigheidje offeren, dan komt dat best in orde! Op 6 september 1908 trouwden de heer en mevr. Bakker. Hij was onderhand- meester-machinist en zij werkte in een ziekenhuis, maar hield daarmee op toen ze trouwden. Nog altijd zijn de Bakkers een gelukkig echtpaar, dat thans, na wel zestien verhuizingen, een aardige woning in de Pro fessor van der Waalsstraat heeft. Voordien woonden zij achtereenvolgens in Amster dam, waar ze alleen al zes keer van woning verander- len, in Havelte, in Staphorst en in Aerdenhout. De pret tigste tijd was die in Stap horst. Daar hadden ze een groot huis met voor en achter een flinke lap grond en met een enorme glazen serre, alles voor vijfentwintig gul den in de maand! De heer en mevrouw Bak ker hebben één zoon, waar ze erg trots op zijn. Hij is dokter en woont nu ook in Haarlem. Natuurlijk zijn zij in de wolken met hun enige kleindochter, die vaak met een massa andere kinderen uit de buurt woensdags- en zaterdagsmiddags naar de televisie komen kijken. Het echtpaar Bakker is best te spreken over de televisie programma's. Vroeger kaart ten ze nog wel, maar. dat is nu afgelopen. Verder knut selt de heer Bakker graag en veel. Voor een inwonend jong echtpaar maakte hij bijvoorbeeld een aparte keu ken en legde hij tevens elek trisch licht en waterleiding aan. Achter zijn huis heeft hij dan ook een grote werk plaats, waar hij vele uren doorbrengt. De heer en mevrouw Bak ker zijn eigenlijk maar het liefst met zijn tweeën of met een paar familieleden. Zij praten dan wat en kijken naar de televisie. Vaak halen ze herinneringen op aan de oorlogsjaren, toen ze nog in Staphorst woonden en vaak veel mensen onderdak ver schaften of iets te eten ga ven. Beide echtelieden ge nieten op een lichte doof heid van de vrouw des hui zes na nog een gezond heid. die niets te wensen overlaat. Zowel mevrouw als mijnheer Bakker houdt erg veel van dieren. Vroeger hebber zij twee honden en wel drie katten gehouden, maar nu voelen ze daar niet zoveel meer voor, vooral om dat de kleindochter vaak op bezoek komt en het kleine dochtertje var het inwonen de echtpaar, dat natuurlijk ook braaf door „opa" en „oma" verwend wordt. „Veel naars hebben we gelukkig nooit meegemaakt en we mogen dankbaar zijn. dat we alle twee nog zó ge zond zijn zegt de heer Bakker ernstig, terwijl hij naar buiten kijkt, en even wuift naar een man die voor bij fietst. En ook wij hebben niets meer te vragen. We drinken ons kopje thee en wensen de heer en mevrouw Bakker heel veel plezier op hun gou den huwelijksfeest. Raad Lisse vergadert De gemeenteraad van Lisse komt maan dagmiddag om drie uur ten raadhuize in vergadering bijeen. Op Je agr da komt slechts een tweetal punten voor. Daarna gaat de raad in besloten zitting om het con cept-uitbreidingsplan en de daarmee ver band houdende vraagstukken te behande len. Ir. A. F. Vlag, rijkstuinbouwconsulent te Lisse en directeur van de Rijks-Middel bare Tuinbouwschool, zal zaterdag 15 februari om halfvier de huisbroeitentoon stell ing. in het Verenigingsgebouw aan De Engel openen. Op 15. 16 en 17 februari or ganiseert de huisbroeivereniging haar jaar lijkse tentoonstelling De heer H. Wessels heeft voor de zo genaamd vrije inzendingen 111 potten staan in 46 verscheidenheden. Er zijn dit jaar meer inzenders met een groot aantal pot ten, zoals van de heren J. Dofferhof, J. v. Duyn en M. Duyneveld. Ook behoren de pastoor en de kapelaan tot de broeiers Het doel blijft echter de verplichte in zendingen, die moeten bestaan uit twee potten crocussen twee potten narcissen, twee potten hyacinten en vier potten tulpen. De potten moeten vrijdag vóór de opening naar het verenigingsgebouw ge bracht worden. Hoeveel deelnemers er zijn staat nog niet vast, in elk geval zijn het er weer meer dan vorig jaar. De gemeente Lisse heeft een wisselbe ker beschikbaar gesteld, die vorig jaar werd gewonnen door de 12-jarige J. Her mans. De winnaar van de wisselbeker ont vangt als persoonlijk aandenken een bron zen medaille. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Sophia M„ d. v. C. J. Schoo- ne en J. J. de Zwart. Petronella A. M„ d. v. P. J. v. Kesteren en G. J. v. Stijn. Johan nes C. P. M., z. v. E. C. Meeuwissen en M. E. Weenink. René, z. v. A. Geljon en E. M. Venhoven. Theodorus C„ z. v. J. F. Prins en C. H. v. d. Aart. ONDERTROUWD: J. H. van Beek, Voor hout en A. M. Mens. GETROUWD: J. K. Ras, Hillegom en M. v. d. Bent. L. Broekhuizen en H. Korenhof. De uitslagen van de wedstrijden op ho metraining van de Ren- en toervereni- ging „De Bollenstreek" over een afstand van 500 meter luiden: 1 S. v. d. Poel, 2. P. v. d. Zwet, 3. E. v. 't Oever, 4. C. Meeuwissen, 5 J. v. Kesteren, 6. N. Cas- tien, 7. J. v. Diest. Id. over 1000 meter: 1. P. v. d. Zwet, 2. S. v. d. Poel, 3. J. van Diest, 4. C. Meeuwissen, 5. N. Castien. Stand der competitie na twee wedstrij den: P. v. d. Zwet 46 p., S. v. d. Poel 45 p. C. Meeuwissen 34 p., J. v. Diest 31 p., E. v. 't Oever 28 p., J. v. Kesteren 23 p., N. las- tien 11 p. Zondag 2 februari wordt in de duinen bij de Ruigenhoek het clubkampioenschap cycle-crf ss verreden over 10 ronden van 2200 meter. Op 8 februari wordt in de Gereformeerde kerk van Halfweg weer een film vertoond door de Christelijke Filmactie. Er wordt dan een voorstelling gegeven van „Dr. Solm". In hotel „Meijers' of" hield de afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen Vrouwenbond vrijdagavond een bijeen komst, waarop mevrouw J. L. van der Kraan-De Gooyer, moderedactrice van het vrouwenuurtje van de N.C.R.V. en van het maandblad „Moeder" over het onderwerp „Maken kleren de vrouw?" sprak. Mevrouw Van der Kraan begon haar causerie met erop te wijzen dat de vrouw haar natuurlijke charme zal moeten accen tueren door haar kleding, waarbij inner lijk en uiterlijk niet te veel moeten ver schillen, doch zoveel mogelijk een harmo nieus geheel moeten vormen. Over het algemeen besteedt de huisvrouw van te genwoordig veel te weinig aandacht aan haar kleding en aan de zorg voor haar uiterlijk. Een nette man, nette kinderen ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u> ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid en een net huis blijken voor de huisvrouw dikwijls bovenal te paan in dit land, dat bekend is om gepoetste bellen, witte was sen en helder geschrobde stoepen. Maar voor zichzelf is menige huisvrouw noncha lant en slordig, waar het haar uiterlijk be treft. Ze let niet meer op haar figuur, snoept te veel en heeft het te druk met het huishouden om aan zichzelf te denken. Uitvoerig vertelde mevrouw Van dei- Kraan, wat de huisvrouw eraan doen kan, om de zelfkennis omtrent haar uiterlijk aan haar kleding en verschijning aan te passen, waarbij make-up, huidverzorging, kleding en schoeisel aan de orde kwamen. De conclusie. die uit haar interessante lezing volgde, was, dat elke vrouw zoveel mogelijk om haar uiterlijk dient te geven, omdat bijna iedere vrouw er aantrekkelijk uit kan zien. Voor volle zalen bracht de Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" in theater Monopole donderdag-en vrijdag avond opvoeringen van het toneelspel „Madame Tic-Tac" van Falkland L. Cary en Philip Weathers. Met de opvoering van donderdagavond werd deelgenomen aan de wedstrijd voor amateurtoneelvereni gingen, uitgeschreven door de Nederland se Amateur Toneel-Unie. Met het oog daarop dienen wij ons van een bespreking van de opvoering te onthouden. Regisseur J. G. Bisenberger nuldigde na afloop van beide voorstellingen de dames met bloe men en kondigde aan, dat de vereniging begin april haar toneelseizoen zal beslui ten met de opvoering van een blijspel, waarvan de titel nog nader zal worden be kendgemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3