Stap een goede toekomst binnen KONINKLIJKE LANDMACHT 50% KORTINGl actieve vertegenwoordiger Amsterdamse Beurs COUPON Ta" de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, j Den Haag. op alle STOOMGOEDEREN Wat KLEVERPARK doet, doet hij goed! 4 Geslaagde uitvoering .Heemstede" van Bloemendaalse Reddings brigade hield feestavond Lisser deelde rake klappen uit in een kerk Speeltuinjeugd voert sprookjesspel op Talrijke branden tijdens het weekeinde Sinds 1 januari 64 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED VOLG DE VEILIGSTE WEG: WERK MEDE AAN DE BEVEILI GING VAN DE WEG! Nieuwe Duitse ambassadeur in Den Haag Imre Horvath overleden Twee doden in het verkeer Stassen uit de weg voor Foster Dulles? Scheepvaart Energieke jongelui van 16 t/m 20 jaar, die weten wat ze willen en altijd méér doen dan alleen maar hun plicht, en die u.l.o., l.t.s. of overeenkomstig onderwijs hebben ge noten, kunnen kosteloos worden opgeleid tot beroepsonder officier bij de J Wenst schriftelijk/mondeling*) inlichtingen omtrent oplci» j ding tot onderofficier. Wegens het 4-jarig jubileum van onze CHEMISCHE AFDELING geven wij tijdelijk MAANDAG 3 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het moet voor de leden van de gym nastiekvereniging „Heemstede" en voor het sedert 1 november 1957 met de tech nische leiding belaste echtpaar de heer en mevrouw De Wolf-Wajer wel een voldoe ning zijn geweest, dat na een zo korte inwerkingsperiode de zaterdag in het Verenigingsgebouw te Heemstede gegeven uitvoering toch nog een vlot verloop heeft gehad en in haar geheel genomen geslaagd mag heten. De vrij snel op elkaar volgende wijzi gingen in de technische leiding vóór 1 november hebben aan het opvoeren van het turnpeil uiteraard geen goed gedaan en daardoor kon men van de nieuwe lei ding ook niet verwachten, dat alle num mers op behoorlijk hoog peil stonden en de afwerking volkomen af was. Eèn num mer maakte hierop een uitzondering, na melijk het ringenzwaaien van de oudste meisjes en dames. Hier werden oefeningen van zeer goed gehalte gedemonstreerd met correcte afwerking, zodat het langdurige applaus ten volle verdiend was. Ook de klassikale evenwichtsbalk van de oudste meisjes voldeed goed. De kleine jongens lieten in een vlot tempo verschillende vormen zien, op en over lange banken terwijl de grotere jongens hun vaardig heid over de springkast vertoonden. Een fraaie splagaat uit de individuele vrije oefening, die Rini de Wolf-Wajer, lid van het nationale dameskeurcorps, zaterdagavond op de jaarlijkse uitvoe ring van de gymnastiekvereniging Heemstede ten beste gaf. Van de meisjes zagen wij een oefening met klappen, een volksdans en een spring- rietoefening, welke oefeningen goed wa ren afgestemd op de muziek en daardoor ook vlot werden uitgevoerd. Het turnen aan de lage brug door een groepje grote jongens en heren kon ons minder bekoren; een pittige vrije oefening had ons aantrekkelijker geleken. Het programma werd geopend met een aardige vrije les door de kleuters en ge sloten door een vloeiend uitgevoerde knotsoefening van de dames. Het programma bevatte ook nog keur- turnnummers, dank zij de medewerking van de dames- en herenkeurkorpsen van de Kennemer Turnkring. Zo zagen wij van de heren vele zeer goede oefeningen aan hoogrek en een spectaculair nummer lan ge mat, terwijl de dames lieten zien, wat alzo gedaan kan worden aan brug met ongelijk gestelde leggers. Bovendien de monstreerden mevrouw De Wolf-Wajer en de heer C. de Wolf ieder nog een per soonlijke vrije oefening. Na deze uitvoering konden de danslus- tigen onder de leden en onder het publiek in een prettige stemming aan het bal deel nemen. Zaterdag hield de Bloemendaalse Red dingsbrigade in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen haar jaar lijkse feestavond. Nadat de voorzitter, de heer J. G. de Vries, een kort welkomst woord had gesproken, opende de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Pee reboom Voller, de avond in zijn kwaliteit van- beschermheer van de brigade. Hij memoreerde, dat de reddingsbrigade dit jaar haar zevende lustrum hoopt te vieren en zeide verheugd te zijn, dat de B.R.B. al zo lang bestaat. Deze. vereniging draagt zorg voor de veiligheid op het Bloemen daalse strand en leidt de jeugd ook op om in de toekomst de veiligheid met zwemmend redden te helpen bevorderen. „Bloemendaal is een arme gemeente", aldus de burgemeester, „en wij hebben wel materiaal verschaft, maar de harte- wens een motorvlet kan voorlopig nog niet vervuld worden. De B.R.B. heeft een goed jaar achter de rug, waarin weinig Bloe mendalers, maar vele Haarlemmers wer den gered. Daarom zou een subsidie van de gemeente Haarlem ook wel zin hebben, aldus de burgemeester. Na de rede van de burgemeester trad het gezelschap „Mascarade" bestaande uit zes dames en zes heren, met een bont programma onder de titel „Cocktail en Confetti" onder leiding van de heer Niek Kaart op, die ook de conférences ver zorgde. De bezoekers zullen zich niet kun nen begrijpen, hoe dit gezelschap zich met zijn zouteloze schetsjes en weinig over tuigende liedjes op de planken heeft dur ven wagen. Een accordeonist en een jeug dige zanger, die het „Wolgalied" ten ge hore brachten, maakten daarop een gun stige uitzondering. Tot besluit volgde eèn bal onder leiding van de heer Bert van Poelgeest. Haarlemse politierechter Op zondag 8 december ging een 55-jari ge inwoner van Lisse 's morgens naar de mis in één van de katholieke kerken in zijn woonplaats. In die kerk heeft hij een „vas te" plaats. Daar zat echter een jongen op. Op verzoek van de man schoof de jon gen een paar plaatsen op. Toen de man ge zeten was, vroeg een andere, naast hem zittende jongen: „Is deze plaats soms ook van u. Misschien voor uw hoed?" De man vond deze opmerking zo hatelijk, dat hij in toorn ontstak. Hij gaf de jongen een paar rake klappen, waardoor rumoer in het bedehuis ontstond en de gewijde stem ming voor enkele minuten werd verstoord. Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, had de man zich vanmor gen wegens mishandeling te verantwoor den. „Ik ben vreselijk driftig, daar kan ik niets aan doen. Die hatelijke opmerking maakte me zo woedend, dat ik me niet kon inhouden", verontschuldigde de man zich. De politierechter maakte hem duidelijk, dat men zeker in een kerk geen klappen uitdeelt, maar de man kon niet uitgespro ken raken over de kwalijke houding van de jongen. „U moet maar eens beter naar de preek luisteren", merkte de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, schamper op. Hij eiste vijftig gulden subs, vijftien dagen. De politierechter maakte er veertig gulden of vijftien dagen van. Conform de eis werd een Haarlemse vrouw veroordeeld tot vijftig gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Op 14 december had zij in een groot kledingmagazijn een wit dames- vest weggenomen. Verkoopsters had den gezien, dat het dochtertje van de vrouw met het vest over de arm had gelo pen om het daarna in de tas van de vrouw te deponeren. Zaterdag gaf de toneelgroep van de speeltuin „Hof van Eden" in Oud-Schoten, afdeling van de Haarlemse r.k. vereniging- voor het gezin, in feestzaal „Noord" aan de Rijksstraatweg een opvoering van het sprookjesspel „Het boek met het gouden slot"' door Rosita Peters. Des middags vulden énige honderden kinderén de zaal, die "voor deze uitvoering veel te klein bleek te zijn. De kinderen heb ben genoten en meegeleefd met het spel dat met veel animo door hun speelge nootjes op de planken werd gebracht. De opvoerenden toonden een voorbeeldige kennis van hun rol. Mevrouw De Vries, onder wier leiding de uitvoering tot stand kwam, heeft veel zorg en tijd besteed aan de voorbereiding waarbij zij het natuurlijke element in het spel der kinderen goed tot zijn recht liet komen. De kostuums werden alle door de dames-leden vervaardigd. Aan de uitvoering verleende het mond harmonicagroepje van de speeltuin muzi kale medewerking. Veel succes oogsttte daarbij een elfjarig meisje met de num mers die zij ten gehore bracht. Des avonds was er een opvoering voor de ouders, die zich eveneens dankbaar voor het gebodene toonden. De heer A. W. Schoonebeek heeft na mens het bestuur van „Hof van Eden" woorden van dank tot de spelers en andere medewerkenden gesproken. In een huis op de Prinsengracht te Am sterdam zijn zondagmiddag twee vrouwen aan de vuurdood ontkomen door dwars door de vlammen heen een trap af te snellen. De brand was op de tweede etage ontstaan door een defect aan een elektrisch kacheltje. De vlammen sloegen via de trappen over naar de derde en vierde etage. De vrouwen, die zich op de derde etage bevonden, wisten door de vlammen heen naar beneden te komen. Zij liepen vrij ernstige brandwonden op en moesten in een ziekenhuis worden verbonden. De derde en vierde etage brandden uit. In Breda heeft een felle brand de maga zijnen van de machinefabriek Backer en Rueb geheel verwoest. Met twaalf stralen heeft de brandweer het vuur bedwongen. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. Waarschijnlijk doordat kinderen met vuur hebben gespeeld, is de radiomeubel fabriek van H. Vughts te 's Hertogenbosch gedeeltelijk uitgebrand. In Den Haag brandde de bovenverdie ping van een pension aan het Sweelinck- plein geheel uit nadat een droogrek met kledingstukken tegen 'n brandende kachel was gevallen. In Rotterdam is een kamer van het Parkhotel gedeeltelijk uitgebrand. Een Engelsman, die in deze kamer logeerde, was in slaap gevallen terwijl hij in bed een sigaret rookte. Hij werd juist bijtijds wakker om aan de vlammen te ontkomen. In Delft kon een moeder op het nipper tje een baby redden, die lag te slapen in een kamer, waar door een defect aan een petroleumkachel brand was ontstaan. De kamer brandde grotendeels uit. In een huis in de Exlostraat in Den Haag veroorzaakte een hond brand in een kamer, waar de bewoners, die waren uitgegaan, de gashaard hadden laten branden. De hond ging stoeien met een kussen, gevuld met kapok, dat op een gegeven ogenblik in de gasvlammen vloog. Buren hebben de brand tijdig ontdekt, zodat de hond gered kon worden. Het meubilair in de kamer verbrandde. In Den Haag moest de brandweer vier keer achtereen uitrukken voor brandjes in kelders aan de Meppelweg. Men gelooft dat hier een pyromaan aan het werk is geweest. In de afgelopen week zijn in Haar lem en omgeving dertien verkeers ongelukken gebeurd, ivaarbij lichame lijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal verkeersongevallen, dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied ge beurde, gestegen tot vierenzestig. Daar bij was één dodelijk ongeval. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. Naar in Bonn verluidt, zal de Duitse ambassadeur in Den Haag, dr. Mühlen- feld, worden vervangen. Als zijn opvolger wordt genoemd de huidige leider van de personeelsafdeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dr. Joseph Löns. De heer Löns werd op 14 november 1910 geboren. Hij studeerde rechten en was na zijn promotie voor en tijdens de oorlog werkzaam als leider van de juridische af deling van een verzekeringsmaatschappij. Na de ooi-log kreeg hij een functie in de gemeente-administratie van Keulen. Hij trad toen bovendien op als privé-secre- taris van de latere bondskanselier dr. Adenauer, die hij belangrijke steun ver leende bij de oprichting van de Christe- lijk-Democratische Unie in de Britse be zettingszone. Van 1945 tot 1948 was de heer Löns al gemeen secretaris van deze partij. Hij werd in 1948 gekozen tot wethouder van Keulen, een functie die hij vervulde tot 1952, toen dr. Adenauer hem naar Bonn riep om de leiding van de organisatie-afdeling van het personeelsbureau van het ministerie van Buitenlandse Zaken op zich te nemen. Dr. Löns werd in 1954 benoemd tot hoofd van de personeelsafdeling met de titel van „ministerialdirektor". Het is in Bonn nog niet bekend wat de nieuwe bestemming zal zijn van dr. Müh- lenfeld, die sedert 1953 ambassadeur in Den Haag is. De heer Löns is geboren in Zundert in Noordbrabant tijdens een bezoek, dat zijn ouders daar brachten. WENEN (UP) De minister van Buiten landse Zaken van Hongarije, Imre Hor vath, is vandaag, na een langdurige ziekte, te Boedapest overleden. Horvath werd 57 jaar. Hij was lid van het centraal comité van de Hongaarse communistische partij en werd beschouwd als een extreem stalinist. Voordat hij op 30 juli 1956 minister van Buitenlandse Zaken werd, had hij in de diplomatieke dienst verschillende func ties uitgeoefend, onder andere als Hon gaarse ambassadeur in Moskou, Washing ton, Londen en Praag. In 1956 werd Hor vath ontheven van zijn funktie als Hon gaars ambassadeur, maar toen op 4 no vember de regering-Kadar aan de macht kwam, deed men niet vergeefs een beroep op Horvath. Zijn zoon is na de Hongaarse opstand uitgeweken naar het Westen. De 49-jarige grondwerker L. Voois uit Monster is met zijn bromfiets op weg van Monster naar Wateringen verongelukt. Om streeks kwart voor zeven vanmorgen trof een voorbijganger hem aan op het rijwiel pad aan de Poeldijkseweg. Hij stierf ter plaatse voordat medische hulp kon worden ingeroepen. De rijkspolitie heeft het ver moeden dat het slachtoffer de macht over het stuur is kwijtgeraakt. Bij een zeer gecompliceerde botsing in de mist. op de weg GeleenHeerlen (bij Neerbeek) tussen drie vrachtauto's, een autobus, een personenauto en een motor van de Wegenwacht, is de bestuurder van een der vrachtauto's, de 43-jarige H. Brouns uit Heerlen, om het leven gekomen. De wegenwachter H. Tiebosch uit Geleen werd zwaar gewond. Zeven personen wer den licht gewond. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3 %°/o Nederl. '47 85% 85% 3°/o Nedl. 1962/64 897/ie 89% A. K. U 159V2 161 Calvé Delft 290 300 Van Gelder Zonen 185 188 K. N. Hoogovens 258 260 Nederl. Ford 175 178 N. Kabelfabriek 230 230 gew.Philips Gloeil. 242% 253 Pref.PhilipsGloeil. 147 147 Unilever 345 357 Wilton Feyenoord 211% 214 Dordtsche Petrol 1225 Kon. Petroleum 148.50 154.50 Biiliton 182% 184 A'dam Ruber 38% 38% K. L. M 108.30 109.50 Hol! Amer. Lijn 146 150 K. N. S. M 139% 144 N. Scheepv. Unie 109% 111 v. Nievelt Goudr. 153 155 Phs. v. Ommeren 202% 204 H. V. A 80% 80 Verg. Deli Mijen 53 54 Amsterd. Bank 204% 206 Nat. Handelsbank 69 69 Ned. Handel Mij 150 150* Rotterd. Bank 174% 175 Twentse Bank 168 168 Anaconda Copper 45 46 Bethlehem Steel 38% 40 U.S. Steel 56 57 General Motors.. 34% 34% Shell Union 60% 61% Tidewater 23 23 Vorige koers. Claimkoers claimkoers. 1 5,10. WASHINGTON (Reuter) Zondag deden in wijde kring in Washington be richten de ronde, volgens welke Eisen howers raadgever voor ontwapenings zaken, Stassen, binnenkort zal aftreden. Stassen zou in conflict zijn gekomen met de minister van Buitenlandse Zaken Forster Dulles, waarbij president Eisenhower de mening van Dulles zou hebben onder schreven. Het geschilpunt betrof de ont wapeningsbesprekingen met de Sovjet- Unie. waarbfj Stassen meer dan Dulles geneigd zou zijn aan te sturen op een her vatting hiervan. Volgens James Reston, hoofd van het kantoor te Washington van de „New York Times", zou president Eisenhower hebben besloten een ontslagaanvrage van Stassen te aanvaarden, terwijl hij hem zou ver zoeken af te treden, indien Stassen dit niet op korte termijn zelf zou doen. Stassen zelf heeft reeds enige tijd te ken ner gegeven in aanmerking te willen komen voor het gouverneurschap van Pennsylvanië. Hij is oud-gouverneur van Minnesota. LONDEN (UP) De Russische ambas sadeur in Engeland, Jakob Malik, heeft verklaard, dat hij gelooft, dat er minder gevaar is voor een wereldoorlog dan een jaar geleden. Malik legde er niettemin de nadruk op, dat de internationale spanning nog „zeer groot" is. Hij zei: „Er zijn nog elementen in het westen, die een oorlog tegen ons willen voorbereiden". Malik, die een en ander zei in een ge filmd televisie-interview, maakte de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken het verwijt, dat deze onderhandelingen met de Russen wilde vermijden. Hij onder streepte het Russische verzoek om een nieuwe top-conferentie. Nieuwe brief van Boelganin WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft zondagavond een nieuwe brief van Boelganin ontvangen die naar te Washington verluidt over een oost west topconferentie gaat. De brief, die het antwoord is op Eisenhowers boodschap van 12 januari aan Boelganin, telt zeven tien pagina's. In de brief, waarvan de president van daag een volledige vertaling onder ogen zou krijgen, zouden ook kwesties worden aangesneden, die op een topconferentie ter tafel zouden kunnen komen. Arendskerk 2 van Brisbane naar New Castle Aagtedijk 2 vertr. van Colombo naar Madras. Argos 3 te Famagusta Astrid Naess (t.) 3 te Mena al Ahmadi Attis 3 te Amsterdam Albireo 2 360 mijl ono van Aden n. Karachi. Algenib 2 aankomst te Antwerpen Algol 3 te Pto Acevedo Alhena 11 Buenos Aires verwacht Alioth 2 pass. Madeira v. Las Palmas n. An! Almdijk, 3 te New Orleans Alwaki 2 vertr. Hongkong n. Manilla. Ameland 2 220 mijl w. v. Gibraltar van Istan- boel n. Curagao. Amstelkerk 2 van Honolulu naar Japan. Amstelveen 2 van Bahrein naar Manilla Andijk 2 ten anker nabij Bremerhaven. Antonia 2 .vertr. van Singapore naar Labuan. Aurelia 3-;van-Tj. .Priok naar Messina Attis 2 vertr. Emden naar Amsterdam. Baarn' pa"S9. 2* FibresTAz.) naar'West Barbados Barumun 2 van Singapore naar Bombay. Batu 2 te Beyrouth Bengalen, 3 te Singapore Biliton 2 naar Bombay Bintang 2 te Cochin Breda 3 te Rotterdam Bloemfontein 13 te Amsterdam venvacht Bintang 3 van Cochin naar Belawan Boschkerk pass. 2 Malta naar Port Said Boskoop 3 te Curacao verwacht Breda 2 te Antwerpen Bussum (t.) 2 naar Ras Tanura Caltex Pernis (t.), 3 van Rotterdam naar Sidon Caltex Leiden 2 van Port Said naar Pernis. Caltex Roterdam 2 van Sidon n. Pernis. Caltex Utrecht 2 van Rastanura n. Djeddah. Carthage 12 te Rotterdam verwacht Ceronia 2 te Abadan Karachi. Cirrus(weerschip) 1 van station Alpha te R'dam Cistula 2 van Bukom n. Adelaide. Clavella (t.) 3 van Singapore naar Wellington Coiytto 4 te Houston verwacht Coolsingel, 2 vertr. Norfolk naar Europa. Cottica 3 verw. Charleston van Norfolk. Drente 2 te Legaspi Duivendijk 4 te Cristobal verwacht Esso Den Haag (t.) p. 3 Santa Maria Esso Nederland 2 van Port Said n. Isle of Grain. Esso Amsterdam (t.) 3 te Aruba Esso Rotterdam (t.) 3 te Rotterdam Eenhoorn pass 2 Bizerta naar Algiers Etrema 2 vertr. van Iskenderun n. Istanboel. Friesland 2 vertr. van Tg. Priok n. Cheribon. Gaasterland 2 van Las Palmas n. Amsterdam. Gaasterkerk 4 te Kaapstad verwacht Garoet 2 van Suez naar Aden. Giessenkerk 2 van Le Havre naar. Marseille. Groote Beer 2 ten anker op rede Singapore. I-Ieelsum 2 van Savannah naar Amsterdam Himalaya 2 van Rotterdam naar London Japara (krl) 2 te Rotterdam Johan van Oldebarnevelt 14 te Sydney verw. Karimata 2 van Port Said naar Napels. Kertosono 3 te Malaga Keizerswaard 2 van Mena n. Geelong. Larenberg 2 van Livorno naar Trinidad Kieldrecht 3 te Genua Kylix (t.) 3 te Eastham Lekkerkerk 4 verw. aank. Suez. Loenerkerk 2 vertrek Khorramshar Loosdrecht 3 te Damman Loppersum 2 naar Bremen Louislantz van Las Palmas n. Monrovia. Maasdam vertrekt 5 naar St. Thomas Macoma 2 van Singapore naar Sorong. Malea 2 naar Niigata Maasdam 3 te New York Mijdrecht (t.) 5 te Montevideo verwacht Mataram 2 van Padang naar Aden Mississippi Lloyd 1 van R'dam nr New Orleans Niesslion 2 van Sidon naar Landsend Mitra 2 van Amsterdam naar Las Palmas. Mylady 2 te Freetown verwacht Nanusa 2 vertrek Seattle naar Vancouver Neptunia 8 van Tj. Priok naar Italië Nieuw Amsterdam vertrekt 3 naar St. Thomas Nieuw Holand 3 te Adelaide verwacht Naess Commander (t.) 3 te Fawley Noordam 10 te Rotterdam verwacht Oldekerk 3 te Hongkong verwacht Ondina 2 te Sorong van Singapore Ootmarsum 2 naar Hamilton Oranje 2 vertrek rede Belawan Oranjefontein 5 te Durban verwacht Oranje Nassau 4 te Amsterdam verwacht Orion 9 van Tj. Priok naar Nederland Oronsay 9 te Rotterdam verwacht Prins der Nederlanden 6 te Pto Limon verwachl Prins F reder ik Hendrik 2 te Rotterdam Prins Willem IV 2 naar Valencia Prins Willem V 2 te Barcelona Pieter S 3 van Rotterdam naar Bremen Prins Casimir 3 te Malta Purfina Hellas 2 naar Antwerpen Rijndam 3 te New York verwacht Rijnkerk 2 van Abadan naar Suez Rondo 2 van Hoquiam naar Portland Oregon Salatiga 2 te Mena al Ahmadi Sibajak 2 van Rotterdam naar Sydney Sirah 2 naar Bandar Mashur Sommelsdijk 2 te Antwerpen verwacht Stad Alkmaar 3 van Roterdam naar Savona Stad Arnhem 2 naar Bremen Stad Haarlem pass. 2 Dakar naar Monrovia Stad Leiden 2 naar Rotterdam Sommelsdijk 3 te Antwerpen Statendam 3 te Durban Stad Rotterdam 2 naar Rotterdam Stad Vacpendopo 2 vertrek Buatan naar Sun- geigerong Seven Seas 3 te Rotterdam Sibajak 3 te Southampton Stad Vlaardingen 2 van Kirkenes naar A'dam Stanvaclirik 3 te Singapore van Surabaja Statendam 10 te Zanzibar verwacht Statensingel 1 te Rotterdam Stentor 2 van Amsterdam naar Bremen. Straat Lombok 3 te Fremantle verwacht Straat Madura 3 van Colombo naar Singapore. Tappanzee 2 te Algiers verwacht Tegelberg 2 van Kaapstad naar Rio de Janeiro Teiresias 3 te Poadju Teucer 2 van Singapore naar Tandjung Priok Thelidomus 2 van Lorenzo Marques naar Lagos Theobaldius 2 van Rouen naar Ceuta Titus 2 aank: Elbe v. Amsterdam n. Hamburg. Tjipanas 2 v. Sjanghai n. Kobe. Tjisadane 3 te Mauritins Tjiwangi 2 van Honkong naar Singapore Vancllon 2 vertrek van Wellington nr Lyttleton Vasum 2 van Amsterdam naar Mena Waterland 2' vertrek van Bremen nr Hamburg Waterman, 1 te Rotterdam Willem Ruys p. 3 Gibraltar naar Port Said Willemstad 3 le Brighton Witmarsum 2 Antwerpen naar Houston. Yssel 2 van Amsterdam naar San Juan Zeeland 2 vertrek van Aden naar Suez Zuiderkerk 2 van Port Said naar Genua Zuiderkruis 2 van Tg Priok naar Aden KLEINE VAART Ador 2 van Boston naar Brugge Annie F 2 te Antwerpen verwacht Aldert-L van A'dam naar Aalborg Batavier 1 2 van Boreaux naar London Berkelstroom 2 van Kingslynn naar Antwerpen Bianca 2 van Huil naar Malmo Bounty 2 van Londen naar Antwerpen Bram 2 van Londen naar Middlesbrough Brouwersgracht 2 van A'dam naar Antwerpen Capri 2 van Par naar Antwerpen Cornelis 3 van Dakar naar Duinkerken Daniel 2 van Mable naar Kopenhagen Duiveland 2 van Terneuzen naar Leith Domburgh 2 te Bordeaux verwacht Edystone 2 van Swansea naar Rouen Eemshorn 2 van Middlesborough naar Frederik- stad Elisabeth Roorda 2 van Gent naar London Ellewoutsdijk 2 van Caen naar Dordrecht Fedala 2 van Dublin naar Rotterdam Fiat 2 van Frederikshamn naai- Grangemouth Fiducia 2 naar Zeebrugge naar Boston Franka 2 2 van Swansea naar Strahlsund Frisia 2 van Cork naar Vlissingen Geziene Henderika 2 van Pt Talbot naar Ant werpen Helvetia 2 van Londen naar Antwerpen Holwierde 2 van Londen naar Antwerpen Honsbosch 2 van Rotterdam naar Londen Hydra 2 van Antwerpen naar Londen Houtman van IJ'den naar R'dam Inspecteur Mellema 2 van Londondery naar Yersey Isis 2 van Londen naar Gent Jacoboorburg 2 van Par naar Londen John M 2 te Pallalice verwacht Jan Herman 2 van Rostock naar Ierland John 2 van Sevilla naar La Pallice Eyo-S 2 van Cowes naar London Jannie 2 van Rostock naar Ierland Mascotte van Gent naar Sligo Mies 2 van Port Talbot naar oRtterdam Mira 2 van Middlesbrough naar Amsterdam Mirach 2 van Casablanca naar Rouen Munte 2 van Civitavecchina naar Huil Nero 2 van Faro naar Amsterdam Noord 2 rede van Vlissingen Nottingham 2 van Dover naar Terneuzen Olympia van Fowey naar Genua Oranjepolder van Rotterdam naar Londen Pamir 2 van Rouen naar Gimsby Phidias 2 van Lissabon naar Rotterdam Pieter Geertruida 3 te Sete verwacht Sonja-D 2 van Helsingborg naar Esbjerg Spaarnestroom 2 van Amsterdam nr Liverpool Tempo 2 van Odda naar St Nazalre Tiny 2 van Helsingborg naar Huil Triastrader 2 van Londen naar Rotterdam Twin 2 van Delfzijl naar Rotterdam Tom van der Heyde 2 te Antwerpen verwacht Vanda 2 van Kingslynn naar Antwerpen Wega 2 van Middlesbrough naar Duinkerken Wegro 2 van Nantes naar Belfast Westerdok 2 van A'dam naar Londen SLEEPVAART Barcndszee van Orange naar Nueva Palmira Blankenburg van Port Said naar Rotterdam Clyde van Curacao naar Gent Cvcloop naar Port Said Friesland van Mobile naar Maracaïbo Gele Zee te Cabh Hudson van Falmouth naar Jamaica Humber van Trinidad Noordzee van Freetown naar Rotterdam Rode Zee van Ravenna naar Houston Thames van Maassluis naar Port Fuad Titan van Den Helder naar Belem Tyne van Kiel naar Tandjung Priok Witte Zee naar Bari Officiële publicatie EIGENDOMSPERCELEN OP JAVA Het Ministerie van Buitenlandse Zaken maakt bekend dat bij de Directie Algemene Zaken, gebouw Plein 20 te 's-Gravenhage, voor belanghebbenden ter inzage liggen 8 nummers van de Indonesische staatscourant met oproepen betreffende eigendomspercelen op West-, Midden- en Oost-Java waarvan de eigenaren afwezig of onbekend zijn. Indien de eigenaren niet voor een bepaalde datum, vermeld in de oproepen, hun rechten aantonen, zullen de percelen openbaar wor den verkocht. Tijdens de opleiding wordt reeds een aantrekkelijk salaris uitbetaald. Na ongeveer twee jaren wordt de rang van sergeant bereikt. Wenst u nadere inlichtingen, wendt a zich dan tol de dichtstbijzijnde garnizoenscommandant U kunt ook onderstaande coupon inzenden met de moge lijkheid om thuis inlichtingen te verkrijgen. I NAAM: ADRES: PLAATS:, F. K. 1C57 doorhalen wat niet gewenst wordt; met bloklelters invullen SAi.p. Als brief verzenden. uitsluitend gebracht en gehaald aan onze WINKEL Uitgezonderd regenjassen, stropdassen en matrassen CHEMISCHE WASSERIJ ff KLEVERPARK" HAARLEM - SANTPOORTERSTRAAT 41 49 - TELEF 10131 ..a BEKENDE FABRIEK VAN LEVENSMIDDELEN vraagt voor het rayon Haarlem en omgeving Bij voorkeur woonachtig in de gemeente Haarlem. Hoewel het niet noodzakelijk is, strekt het tot aanbeveling wanneer de sollicitant Is ingevoerd bij de kruideniers, bakkers en chocolatiers. Het rayon zaf per scooter worden bewerkt. Geboden wordt een prettige, zelfstandige werkkring met goed- vooruitzichten. T.z.t. opname in het pensioenfonds. Uitvoerige sollicitaties onder no. 7441.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6