Ajax moest tegen Vasas na rust 2-0 stand prijs geven Manchester United in halve finales toernooi om Europese voetbalbeker Toni Sailer wereldkampioen reuzeslalom in Bad Gastein Die Raeckse-dames moesten zich tevreden stellen met gelijkspel Hongaarse kampioensploeg was superieur, maar bar improduktief Benauwd gelijkspel tegen Rode Ster in Belgrado W. TE HENNIPE: MAN VAN DE MAAND Duidelijke revanche op landgenoot Rieder DE VOLLEYBALCOMPETITIE Fel duel HVS 2-Santpoort eindigde onbeslist De Tand pasta van standing DONDERDAG 6 FEBRUARI 1958 Eénnul V erdedigen VasasAjax waarschijnlijk op 23 februari Ook voetbalploeg van Wales naar Zweden Alle Britse elftallen nu in de eindronde Faas Wilkes opnieuw naar Spanje? Sigarenindustrie beloont wegenwachter met 1000 sigaren Het FIFA-jeugdtoernooi Gaul heeft vertrouwen in ploegleider Pellenaars West II versloeg West I Nederlandse kampioen schappen voor tennis- leraren Vijf prominente schermers en official geschorst Moore vraagt 100.000 voor titelgevecht Sedgman won 16.000 Nog meer kandidaten voor wereldkampioenschappen Het Europees kampioen schap 71/2 in Arnhem Cees Jan Kroon won de 5000 meter in Horten Hokij versloeg legerteam (Van onze sportredacteur) Dat in het elftal van Vasas, dat gister avond voor ruim veertigduizend toeschou wers in het Olympisch stadion in Amster dam voor de eerste wedstryd in de kwart finale om de Europese voetbalbeker aan trad tegen Ajax, acht spelers waren opge steld uit de Hongaarse sclectieploeg voor de wereldkampioenschappen, was maar al te duidelijk merkbaar. Maar de in tech nisch opzicht superieure ploeg kon toch op de in de aanval verrassend snelle en in de verdediging uiterst stugge ploeg van Ajax geen overwinning behalen. De Am sterdammers hadden by de rust zelfs een 20 voorsprong, maar moesten die in de tweede helft zeer terecht afstaan. Het werd uiteindelijk 22 en met die stand kon iedereen tevreden zijn de meest verwoede Ajax-supporters zowel als de in aantal niet geringe schare aanhangers van Vasas. die onuitputtelijk bleek in het schreeuwen van aanmoedigingen. Doch niet alleen met de eindstand, ook met het vertoonde voetbal kon iedereen dikwerf content zijn. De strijd namelijk tussen twee ploegen met volkomen verschillende speltypen boeide tot en met het laatste fluitsignaal van de voortreffelijke Duitse scheidsrechter Ternicden en stond ook speltechnisch op een bijzonder hoog peil. De Hongaren startten met een alleszins aantrekkelijk combinatiespel, dat evenwel niet veel opleverde. Ajax deed het wat minder mooi, maar was daarentegén veel gevaarlijker. Er waren nauwelijks drie minuten gespeeld of de als speerpunt op gestelde midvoor Bleijenberg brak door, maar werd gevloerd. Van der Kuil schoot evenwel naast. Even later kopte links buiten Ouderland net over de lat en nau welijks waren de commentaren op de volle tribunes verstomd of linkshalf Berendi kon slechts op het laatste nippertje Den Edel een doelrijpe kans ontnemen. Dat alles was eigenlijk buiten verwach ting, want in technisch opzicht waren de Hongaren een klasse beter. Maar zoals al in zovele wedstrijden van Nederlandse voetbalteams tegen buitenlandse tegen standers, de wilskracht en het verrassende element bleken van groter waarde. Want nu mochten de Hongaren de bal op de centimeter van voet tot voet plaatsen in de aanval veelal steeds in de breedte op het juiste moment kwam er steeds een Amsterdams been of hoofd om de aanval hoe fraai opgezet ook tijdig af te breken. Schietkansen deden zich dan ook vrijwel niet voor voor het doel van Pieters Graafland. Een keer ontsnapte het Ajax- doel aan groot gevaar. Dat was in de zeventiende minuut toen de uiterst snelle rechtsbuiten Raduly de bal hoog voor de tweede paal voorzette, maar de vrij staan de linksbuiten Lenkei overigens een subliem voetballer schrok daar zo van dat hij de bal ver naast het doel knalde. Die misser betekende voor Ajax het be gin van een succesvolle periode. Met ver rassende en steeds gevarieerde combinaties trokken de Amsterdamse voorwaartsen naar het doel van Vasas' keeper Kovalik, die tal van malen handelend moest op treden. Maar na een half uur spelen werd de wel spectaculair, maar niet zo bijster zekere Hongaar toch gepasseerd. Na een meesterlijke combinatie met Van der Kuil gaf Blejjenberg een prima center door het midden, linksbuiten Ouderland sprintte tijdig en maakte alleen voor Kovalik geen fout. De Hongaren antwoordden met tempo voetbal, maar ook dat kon Ajax niet al te zeer verontrusten. Wel kreeg Pieters Graafland het drukker. Eerst moest de Amsterdammer de bal van de voeten van linksbinnen Szilagyi weggrissen en even later stopte hij een prima kopbal van mid voor Bundzsak. In de aanval bleef even wel het drietal Ouderland-Van der Kuil- Bleijenberg de grootste aandacht vragen van de Hongaarse verdedigers. En vlak voor de rust bleek die aandacht zowaar weer onvoldoende. Weer gaf Bleijenberg een center door het centrum, maar iets te hard waardoor keeper Kovalik iets eerder bij de bal was dan de weer snel toegerende Ouderland. De Hongaar liet zich evenwel niet op de bal vallen maar probeerde die het veld in te knallen. Ouderland stond dat schot echter in de weg en met een sier lijke boog verdween de bal van diens iichaam in het net van Vasas. De vreugde van de Amsterdammers over deze geheel onverwachte 20 voorsprong bleek evenwel te vroeg. Want na rust was er eigenlijk maar een party die het voor het vertellen had. En dat was Vasas, dat het tempo van de eerste helft rustig voort zette waardoor Ajax steeds meer tekenen van vermoeidheid begon te laten zien. Verder maakten de Amsterdammers de fout het accent te veel op de verdediging te leggen. Eigenlijk van de eerste minuten af stonden de kanthalfs Haarms en Van Ham tussen de backs Van Mourik en Geel huizen en speelden de binnenspelers Feld- mann en Den Edel in teruggetrokken positie. En dat was juist een kolfje naar de hand van Vasas, dat in volle hevigheid en met inschakeling van nagenoeg alle spelers ook de backs bij voorbeeld schakelden rustig mee in het in de breedte uitgevoerde aanvalsspel ten aanval trok. Een regen van corners daalde neer op de wir-war van spelers voor Pieters Graafland, maar hij weerde zich voortreffelijk. Een goal kon haast niet uitblijven zelfs niet tegen die onverzettelijke muur van verdedigers. En die kwam dan ook. In de 26ste minuut plaatste Lenkei de bal uit een hoekschop de achtste na rust voor het doel en met een keiharde kop stoot joeg de toegestormde midvoor Bundzsak de bal achter Pieters Graafland. Ajax toonde daarna steeds meer tekenen van vermoeidheid, maar. Vasas bleef rustig aanvallen. Szilagyi brak een keer door maar met een uiterst moedige sprong voor f!e voeten van de Hongaar voorkwam Pieters Graafland verder onheil. Maar 'och kwam de verdiende gelijkmaker. Onder de aanmoedigingen van de talrijke Hongaarse vluchtelingen op de tribunes werd de druk van Vasas zienderogen 'i'oter en de tegenstand van Ajax steeds •vinder. En zeven minuten voor het einde hopte midvoor Bundzsak de bal wederom uit een corner nu van rechts keihard achter Pieters Graafland en een cordon van Ajacieden. In de resterende tijd beet Ajax nog wel even van zich af, maar hoe Bleijenberg en Van der Kuil ook zwoegden, kansen kregen zij niet meer tegen de nu solide verdediging van Vasas. Na het laatste fluitsignaal van de voortreffelijk leidende West-Duitser Ternieden bracht het publiek beide ploegen met een luid applaus dank voor het gebodene en stroomden de Hon gaarse supporters het veld op om hun landgenoten toe te spreken en te felici teren. Drie aanvallers van Vasas zijn op deze foto kansloos. Pieters Graafland van Ajax namelijk werpt zich op de bal terwijl zijn clubgenoten Van Ham (6) en Anderiessen klaar staan om bij een eventuele misgreep tijdig in te grijpen. De mogelijkheid is groot, dat de return- wedstrijd VasasAjax voor de kwart finales van de Europa-beker niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, op woens dag 26 februari, maar op zondag 23 februari in Boedapest zal worden gespeeld. Zowel Ajax als Vasas voelt meer voor deze datum. De Amsterdammers omdat het voor hen gemakkelijker is om 'er een weekeinde uit te breken, de Hongaren om dat in het Nep-stadion geen lichtinstallatie aanwezig is en men dus eventueel op woensdagmiddag zou moeten spelen. En de Hongaren zijn ervan overtuigd dat zij op een zondagmiddag zeker een uitver kocht stadion zullen hebben. Of dit doorgaat hangt nu alleen af van de toestemming van V.V.V. uit Venlo. Op 23 februari zou Ajax namelijk voor de competitie van de K.N.V.B. in Venlo spelen. De K.N.V.B. gaat er akkoord mee als deze wedstrijd uitgesteld wordt, vooral ook omdat V.V.V. nog een wedstrijd voor de K.N.V.B.-beker tegen Helmond moet spelen. De Engelse kampioensclub Manchester United heeft de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs bereikt door woensdagmiddag in Belgrado gelijk te spelen tegen Rode Ster. De eindstand werd 3-3, nadat Man chester United bp de rust een 3-0 voor sprong had gehad. De eerste wedstrijd tus sen beide teams won Manchester United met 2-1. Toen Manchester United die 3-0 voor sprong had, zag het er naar uit, dat de En gelsen een sprekende en gemakkelijke overwinning zouden gaan behalen. Het spel van „the United" in de eerste helft was uitstekend en de Britse superioriteit in individuele techniek en ploegverband was groot. Maar in de tweede helft leek het of de Joegoslaven met een herboren ploeg bin nen de lijnen waren gekomen. Met enor me geestdrift begonnen zij een offensief te ontketenen, dat de Britten langzaam maar zeker terug drong en dat met drie doel punten en dus een gelijk spel werd be loond. Aan dit resultaat had Manchester United echter voldoende om zich voor de halve finales van de Europese beker te kwalificeren en toen de Oostenrijkse scheidsrechter Kainer het einde aankon digde, vielen de spelers elkaar heel on-Engels om de hals van vreugde en opluchting. Manager Mat Busby verklaar de na afloop, dat hij op dat moment het gevoel had op het nippertje aan een groot gevaar te zijn ontsnapt. Manchester had een overdonderende start. In de tweede minuut kwamen Tay lor en Viollet in een snelle combinatie met de bal op de rand van het strafschopge bied van Rode Ster. Ineens schoof Tay lor de bal in een open ruimte achter de backs en voordat deze begrepen wat er ge beurde was Viollet langs hen geflitst om vervolgens doelman Beara met een hard schot te passeren. Het Joegoslavische zelfvertrouwen had door dit doelpunt een ernstige schok ge kregen en nerveus speelde men verder. In de 27ste minuut strafte rechtsbinnen Bob by Charlton een fout van Mitic af. De rechtshalf en aanvoerder van Rode Ster hield de bal te lang bij zich waardoor Charlton zich er meester van kon maken. De Engelsman trok in een snelle ren op Beara af, die opnieuw misgreep. Het der de doelpunt voor rust kwam uit een vrije schop voor Colman. Onmiddellijk ging de bal naar Charlton, die een tegenstander omspeelde en weer raak schoot. Met grote energie pakte Rode Ster de zaken na de pauze aan en na twee minu ten spelen had Kostic verreweg de ge vaarlijkste man in de nu goed combine rende aanval, succes. Na tien minuten was de stand 3-2. Foulknes had Kostic te fors aangevallen,.en midvoor Tasic maak te bij de strafschop geen fout. In de laat ste minuut kwam doelman Gregg te ver uit zijn doel. Hij speelde de bal buiten het strafschopgebied met de handen en uit de vrije schop lepelde Kostic de bal over de Britse defensie en Gregg's handen in het doel. Wales heeft zich gekwalificeerd voor de eindronden van het wereldkampioen schap voetbal, die in Zweden zullen wor den gehouden. Woensdagavond won het in Cardiff met 2-0 van Israel (ruststand 0-0). De eerste wedstrijd tussen beide landen, die in Tel Aviv gespeeld werd, eindigde eveneens in een 2-0 overwinning voor Wa les. Voor het eerst in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal zijn al le Britse elftallen tot eindronden doorge drongen. Engeland werd in groep 1 (Euro pese zone) eerste met 7 punten voor Ierse Vrijstaat met 5 punten. In groep 9 van de Europese zone eindig de Schotland met 1 punt verschil voor Spanje. Door zijn laatste wedstrijd tegen Italië met 2-1 te winnen werd Noord-Ier- land in groep 8 van de Europese zone eer ste met 5 punten uit 4 wedstrijden. Wales was in groep 4 als tweede geëindigd ach ter Tsjechoslowakije maar kreeg door door een gelukkige loting een nieuwe kans zich te kwalificeren. De eerste wedstrijd tegen Israel in Tel Aviv werd met 2-0 ge wonnen en men was algemeen van me ning dat ook de tweede wedstrijd vrij ge makkelijk in winst zou worden omgezet. Wales stelde echter teleur. De aanvals- linie, aangevoerd door de in Italië spelen de John Charles, miste eenheid en doorzet tingsvermogen en de afwerking was slecht verzorgd. Het grootste gedeelte van de wedstrijd zijn de „Welshmen" in de aan val geweest maar konden de verdediging van de Israëlische amateurs niet in gro te moeilijkheden brengen. Slechts in de laatste 15 minuten wist Wales met technisch overwicht in doel- Dunten om te zetten. Toen scoorden Ivor Allchruch en Cliff Jones. De beste man van het veld was niet de beroemde John Charles, die spelen op een zacht veld enigszins ontwend bleek, maar de Israëli sche doelman-aanvoerder Jacob Chodorov die keer op keer prachtige reddingen ver richtte. Faas Wilkes, die het Venlose VVV in negen achtereenvolgende wedstrijden naar de zege voerde, heeft opnieuw een aan zoek gekregen om zijn voetbalcapacitei ten in Spanje produktief te gaan maken. Sevilla, een club die momenteel hardnek kige pogingen doet om aan degradatie uit de hoogste Spaanse voetbalafdeling te ont komen, heeft contact met hem opgeno men. Sevilla wil de rechtsbinnen van het Ne derlands elftal ondanks zijn 36 jaar, zeer graag hebben en ook Wilkes vertelde des gevraagd wel oren naar deze aanbieding te hebben. Zoals bekend loopt de verbin tenis, die Wilkes met VVV heeft, aan het einde van dit seizoen af. Maar omdat men in Sevilla nog al spoed achter de zaak wil zetten, zal de uiteindelijke., beslissing toch bij het VVV-bestuur liggen. DE VRIES KAMPIOEN. G. de Vries van „Parkzicht" (Beverwijk) is kampioen ge worden van het district Haarlem KNBB tweede kl. libre. De hoogste serie kwam op naam van A. Brand met 33 caramboles. ADVERTENTIE Een onafhankelijke jury van vooraanstaande journalisten heeft de wegenwachter J. W. te Hennipe uit Nieuw-Lekkerland op grond van zijn bijzondere prestaties uitgeroepen tot Man van de Maand. De Nederlandse Sigarenindustrie wenste hem daarmede geluk en beloonde hem met 1000 sigaren. De heer Te Hennipe heeftin de nacht van 22 januari j.l. zich wel zeer bij zonder onderscheiden. Op de Rijksweg Rotterdam-Nijmegen, in de omgeving van Gorinchem, werden honderden automobilisten overvallen en geïso leerd door een sneeuwstorm van voor ons land ongekende hevigheid. Zelf verblind door de sneeuw, met voor bijzien van gevaar voor eigen leven, heeft hfj de ravitaillering van vele gestrande automobilisten weten te verzorgen. Met deze kranige wegen wachter worden door deze beloning ook z\jn dappere collega's geëerd. De Nederlandse Sigarenindustrie be loonde de Man van de Maand met de beste beloning, die men een man kan geven: met 1000 sigaren. Toni Sailer, het 22-jarige ski-fenomeen uit Kitzbühel, heeft woensdag op ondub belzinnige wijze revanche genomen voor zijn nederlaag van zondag. Was toen, bij het eerste onderdeel van de strijd om de wereldkampioenschappen alpine nummers, zijn landgenoot Josl Rieder in de slalom 0.7 seconden sneller, ditmaal in de reuzeslalom toonde de drievoudige Olympisch kampioen zich ongenaakbaar. Sailer bleef met 1 min. 48.8 seconden maar liefst 3.8 seconden onder de tijd van Rie der, die zich met een tweede plaats tevre den moest stellen. Meer dan 20.000 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. Die buitengewoon goede tijd heeft Sailer voornamelijk te danken aan de weergaloze wijze waarop bij het laatsts deel van de 2400 meter lange piste aflegde. Tot het 36ste poortje lag Sailer nog geen halve seconde voor op de tijd van Rieder. De laatste 20 poortjes, die waren opgesteld op het moeilijkste deel van het parkoers, nam Toni vrijwel zonder af te remmen, zodat hij aanzienlijk op al zijn concurrenten uit liep. Dat de baan vlak voor de finish bijzon der zwaar was ondervond ook de Frans man Charles Bozon. Op 100 meter voor het einde viel hij; de Fransman klaagde over erge pijn in de rug, hij werd naar een zie kenhuis vervoerd. De officiële uitslag luidde: (lengte par koers 2400 nieter, hoogteverschil 602 me ter, 56 poortjes). 1. en wereldkampioen Toni Sailer (Oostenrijk) 1 min. 48.8 sec.; 2. Josl Rie der (Oostenrijk) 1.52,6; 3. en 4. Frangois Bonlieu (Frankrijk) en Roger Staub Frankrijk, België, Engeland, Duitsland, Tsjechoslowakije, Bulgarije, Griekenland, Oostenrijk en Luxemburg hebben definitief toegezegd deel ie zullen nemen aan het FIFA-jeugdtoernooi, dat van 3 tot 13 april in Luxemburg zal worden gehouden. Enkele wedstrijden van dit toernooi zul len in Frankrijk, België en Duitsland wor den gespeeld. Men onderhandelt met de Belgische steden Luik, Verviers, Namen of Arlon, de Franse steden Nancy, Metz of Longwy en aan de Duitse steden Saar- brücken, Aken. Trier of Neunkirchen. De eerste klasse heren van de volley balcompetitie telt weer drie leiders. De ontmoeting tussen de leiders HVS 2 en Santpoort eindigde na een goed en span nend duel in een puntenverdeling. Geheel in overeenstemming met de wens van HBC, dat zich nu weer op geiyke voet bij de leiders heeft kunnen voegen. IIVS 2 moest alleen in de tweede set het initiatief aan Santpoort overlaten, in de overige sets vielen de reserves sterk aan en bovendien leverden de serves van Johan Kooistra en Gerard Verwoerd de Santpoortenaren veel moeilijkheden op. Met deze wapens kon HVS voorkomen dat Santpoort zich vol ledig op de aanval kon concentreren. De eerste set won HVS 2 met 1511, maar in de volgende set stevende Sant poort zonder meer op een zege af; 157 na 132. In de derde set nam Santpoort met 72 de leiding maar door harde Tsjechische serves van Johan Kooistra werd de achterstand door de reserves in gelopen: 99 en 1111. Een spannend slot volgde, met aan beide zijden goed spel. Santpoort nam 'de leiding met 1311, maar HVS 2 won de set (1513). In de voorsprong (61 en 93), maar het wa- voorsprpong (61 en 93), maar het wa ren weer de serves, nu van Vervoerd, die Santpoort parten speelden. De score kwam in evenwicht en zelfs kwam HVS 2 met 119 voor. Maar Santpoort, gebrand op een zege, kwam vooral door de uit stekend spelende Freek Raap onweer staanbaar naar voren en won de set uit eindelijk met 1511. Resultaat dus een puntenverdeling hetgeen in overeenstem ming was met de verhouding. OVRA was in tegenstelling met tegen stander Eclecta goed op dreef.' De rijks ambtenaren, in de aanval meestal terug houdend, sloegen nu behoorlijk met Visser als uitblinker. Zonder dat de zege een ogenblik in gevaar kwam won OVRA met 159, 1510 en nogmaals 1510. In de tweede klasse A moest het Zand- voortse OSS tegen hekkesluiter Eclecta 2 met een gelijk spel genoegen nemen waar door De Blinkert weer steviger de leiding in handen kreeg. Dames Voor de hoofdklasse dames kreeg Die Raeckse gisteravond bezoek van het Rot terdamse Kracht en Vlugheid. De Amster damse scheidsrechter was in zjjn beoor deling zeer scherp en vooral in de eerste set werd het spel van Die Raeckse kapot gefloten. Die Raeckse kwam door technische fou ten liefst met 90 achter, maar slaagde erin voor een groot deel door serveren de achterstand in te lopen: 1111 en 1313. De gasten wonnen de set echter met 1513. In de tweede set hetzelfde beeld: weer een strenge arbitrage maar ook slecht opbouwen van de Haarlemse aanvallen. De set ging verloren met 158 Ook in de derde set zag het er aanvanke lijk weer donker lift voor de rood-witten. Met 72 kwamen de gasten voor. Maar het spel werd nu aan Haarlemse zijde iets beter en mede door goed opslaan kwam de balans in evenwicht (1111). Via 13— 11 won Die Raeckse de set met 1512. In de laatste set nam Die Raeckse, dat in de aanval te veel steunt op Hannie Witkamp en Corry v. d. Haar, direct een voorsprong 41, 53, 83 en 117 maar kon niettemin met grote moeite, na 1111 en ,1212, de set met 1512 winnen. Het Beverwijkse De Kennemers bleek voor MHBS geen tegenstandster. Zonder moeite behaalde MHBS met de setstanden 155, 1511 en 155 een 30 zege. In de eerste klasse dames moest Eclecta zich tegen Velox met een gelijk spel te vreden stellen. De setstanden werden: (E-V.) 12—15, 12—15, 15—6 en 15—9. In de tweede klasse dames werd het Zandvoortse OSS door rivale PSVH, dat In een gesprek met een verslaggever van het Parijse sportblad l'Equipe heeft de Luxemburgse wielrenner Charlie Gaul verteld met hoeveel vertrouwen hij de samenwerking met de Nederlandse renners en met ploegleider Kees Pelle naars in de komende Tour de France te gemoet ziet. Gaul acht zijn kans op een Tour-over winning groter dan ooit. „Ik voel me dit jaar moreel sterker. Mijn samenwerking met de Nederlanders geeft mij meer hoop en ook meer mogelijkheden, dan ik ooit gehad zou hebben in een Luxemburgse ploeg. Ik start in de Tour nu eenmaal al tijd met een handicap en daarom is mijn positie sterker nu ik „rouleurs" aan mijl} zijde heb". Op de vraag of Gaul al contact met zijn toekomstige ploegleider had gehad, zei hij: „Ik heb hem in Milaan ontmoet en ik kan u verzekeren, dat ik met iedereen ak koord ben. Trouwens ik ben door de Luxemburgse bond uitgenodigd binnen kort in Luxemburg te komen praten met enkele Nederlandse officials over de ma teriële zijde van onze samenwerking". ADVERTENTIE Tube 95-70el (Zwitserland) 1.59.9; 5. Bud Werner (V.S.) 1.54,5; 6. en 7. Chiharu Igaya (Japan) en Anderl Molterer (Oostenrijk) 1.55.3. De strijd om de titel van wereldkampioen alpine combinatie (slalom, reuzeslalom en afdaling) zal zondag worden beslist als de afdaling wordt gehouden. Dit duel zal hoofdzakelijk gaan tussen Sailer en Rie der die beiden eenmaal eerste en eenmaal tweede zijn geworden. Aan de wedstrijd namen 68 ski-ers uit 23 landen deel. Na de slalom en de reuze- slalom luidt het voorlopig klassement van de combinatie: 1. Toni Sailer (O.) 0.36 pnt; 2. Josl Rieder (O.) 2.90 pnt.; 3. Chiharu Igaya (Japan) 5.79 pnt.; 4. Bud Werner (V.S.) 6.27 pnt.; 5. Anderl Molterer (O.) 9.62 pnt. De enige Nederlandse deelnemer, Jack Quaring uit Maastricht, maakte een val. Hij werd niet geklasseerd. De voetbalwedstrijd tussen de amateur selectieteams van west II en west I, die woensdagavond op het VUC-terrein in Den Haag is gespeeld, is in een 2—0 overwin ning voor west II geëindigd. Bij de rust was de stand 10. Beide ploegen traden aan met een inval ler. Linksbuiten Heshof (Overmaas) was vervangen door De Kleermaeker (Blauw Zwart) en bij west I speelde Asmussen (DWV) in plaats van de geblesseerde Schaft (OSV). Het was een gelijkopgaande wedstrijd waarbij west II de kansen beter gebruikte. De doelpunten werden gemaakt door De Kreek (Feijenoord) in de 43ste minuut van de éerste helft en door de Olympia-speler Melkert (25 minuten na rust). enkele punten achterstand op OSS had, verrassend en gedecideerd verslagen: 15 10, 15—10, 9—15 en 15—7. De resultaten De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: Velox 2—HBC 2 2—2; Eclecta— OVRA 0—3, HVS 2—Santpoort 2—2, Spaarnestad 2PSCB 2 03, Eclecta 2 OSS 2—2, SSO—Gios 2 2—2, HVS CIOS 3 3—0, CIOS 2Altijd Welkom 1—3, Gios 3—OVRA 4 4—0. Dames: EclectaVelox 22, Die Raeck seK. en V. 22, MHBSDe Kennemers 3—0, MHBS 2—Eclecta 2 0—3, SSO—Sant poort 2—2, OSS 2—Gios 3 1—3, OSS— PSVH 1—3, AVC 2—Vesmia 2 2—2, Ec lecta 3—DSS 2—2, PSVH 2—Velox 2 2—2. Het toernooi om de Nederlandse tennis kampioenschappen voor leraren op over dekte banen zal van van 14 tot en met 16 februari in de nieuwe markthal in Doetin- chem worden gehouden. Joop de Mos zal zijn titels in het enkel- en dubbelspel (laatstgenoemd kampioenschap bezit hij samen met zijn broer) verdedigen. Er zul len ongeveer 30 tennisleraren in dit toer nooi uitkomen. Volgens de „Nepszabedsag", een blad, dat in Boedapest verschijnt, zijn vijf promi nente Hongaarse schermers en een official geschorst wegens smokkelen. De wereldkampioen op floret, Mihaly Fuelop en de ex-wereldkampioen op het zelfde wapen, Joszef Gyuricza, de beide „internationals" Jenoe Kamuti en Tamas Gabor zullen volgens het blad drie maan den niet mogen uitkomen in wedstrijden buiten het land. Magda Kovacs, een lid van het Hongaarse dames floretteam en Gyoergy Rozgonyi, een van de officials van de Hongaarse schermbond zijn voor vier maanden geschorst. De „Nepszabedsag" heeft Fuelop reeds eerder van smokkelpogingen beschuldigd. Hij zou getracht hebben nylon kousen, ny lon shawls, horloges, scheermesjes en an dere artikelen over de grens te smokkelen, aldus het blad. De wereldkampioen in het halfzwaarge- wicht, Archie Moore, is bereid zijn titel te verdedigen tegen de kampioen van het Britse empire, de Canadees Yvon Durelle (derde op de lijst van uitdagers), mits de ze hem een beurs van 100.000 dollar ga randeert. De manager van Durelle, Jack Allan, acht dit bedrag veel te hoog. De onderhandelingen zijn nochtans nog niet afgebroken, want Allan heeft inmiddels de wereldkampioen een ander voorstel ge daan. De Australiër Frank Sedgman heeft een prijs van 2000 Australische ponden (ruim 16.000 gulden) gewonnen door in de finale van een toernooi voor tennisprofs in Syd ney de Amerikaan Trabert te verslaan. Sedgman zegevierde met de cijfers 36, 4—6, 7—5, 6—3, 6—4. Zowel de Westduitse- als de Oostduitse wielersportorganisatie zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van de wereld- kampioenschappen-1959. Op het congres van de U.C.I, op 1 maart in Parijs zal het ten aanzien van de toewijzing van de organisatie dus ongetwijfeld tot een stem ming komen, aangezien Nederland en Spanje reeds hun kandidaturen hadden ge steld. Zwitserland, Spanje, en West-Duitsland hebben voorts het verzoek ingediend de wedstrijd om het wereldkampioenschap- cyclecross in 1959 te organiseren. Portugal, dat op zich genomen had van 16 tot en met 19 januari het Europees kampioenschap bandstoten te organiseren, is in gebreke gebleven, zodat thans naar een nieuwe mogelijkheid voor deze titel strijd wordt gezocht. Het is zeer waarschijnlijk België, dat nu de organisatie op zich zal nemen. De Belgen hebben reeds laten doorschemeren, dat zij het toernooi in april of mei van dit jaar ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling in Brussel willen houden. In Horten, in Noorwegen, zijn woensdag avond internationale schaatswedstrijden gehouden, o.a. met deelneming van Cees Jan Kroon. Het vroor tien graden en het ijs was goed, maar een sterke wind hinder de de rijders. Kroon kwam op de 500 metër desondanks met 44.8 op de gedeelde vierde plaats met de Noor Odd Haga tot zijn beste persoonlijke prestatie. Finn Hodt (Noorw.) werd eerste in 43.8, Hroar Elve- nes (Noorw.) tweede in 43.9 en Thor Egil Aaseng derde in 44.7. De 5000 meter werd een overwinning voor Kroon in 8.38.6. Het klassement luidde verder: 2. Monaghan (G.B.) 8.40.7, Elvenes 8.46.4, 4. Melkvik (Noorw.) 8.47.8, 5. Gios (Italië) 8.51, 6. Bettum (Noorw.) 8.54.2, 7. Wilhelmsen (Noorw.) 8.55.3, 8. De Riva (It.) 9.05.5. Puntenklassement: 1. Elvenes 96.540 pnt., 2. Kroon 96.660 pnt., 3. Bettum 98.320 pnt. Een op de Hoky in Den Haag gespeelde ijshockey wedstrijd tussen het Hoky-team en een ploeg van in Werl (W.Dld.) geleger de Canadese militairen, is geëindigd in een 74 zege voor de Haagse combinatie. Tussenstanden waren: 20, 23, 31.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7