Kolonel Hussein: „wij zullen de eenheidsstaat niet verraden" Verrassing van de DAF HET WEER Eisen tier opstandige kolonels gaan zelfs oppositie te ver OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Djakarta wacht gespannen Masjumi en socialisten niet zo gebrand op nieuwe regering Vliegramp bij Munchen: 21 doden, 23 gewonden Indonesisch schaakspel 72e JAARGANG No 179 4 VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 303e JAARGANG No 27 ge MORRIS''èefcrèf/ovëw// Hammarskjoeld en Stevenson naar Moskou Toenemende vorst Zeven spelers van Manchester United onder slachtoffers STUURMAN COHEN Totaal aantal werklozen gestegen tot 122.685 Vlottende schuld van de gemeenten f 2160 müjoen '"„Die Raeckse" gewees,f Dr. Fuchs bij depot 700 aangekomen Straaljager in Frankrijk neergestort Tweede Spoetnik morgen weer te zien Het woord is aan Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15293 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijka Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA, (ANP, UP en Reu- ter). De militaire commandant van Midden-Sumatra, luitenant-kolonel Hussein, heeft donderdagavond ver klaard, dat het feit „dat wij het hui dige kabinet niet mogen, niet betekent dat wij de Indonesische eenheidsstaat verraden". In een donderdagavond voor radio Padang en radio Bukit- tinggi gehouden uitzending leverde Hussein heftige critiek op de centrale regering. Hij bevestigde, dat kortge leden in Sungei Darah, op de grens tussen Djambi en West-Sumatra, een bijeenkomst van militaire en politieke leiders heeft plaats gehad. Deze bij eenkomst was, naar Hussein zeide, bedoeld om „de staat voor een volle dige ineenstorting te behoeden". Husséin, die in december 1956 als voor zitter van de revolutionaire „Bantengraad" het gezag over Midden-Sumatra overnam, zeide voorts de maandag jongstleden door premier-Djuanda in het parlement over de kwestie-Sumatra afgelegde verklaring te betreuren, daar ..deze geen juist beeld van de situatie geeft". Nadrukkelijk ontkende Hussein, dat de bevolking van Midden-Sumatra van plan zou zijn een afzonderlijke „staat Sumatra" in te stellen. Bit weloverwogen geluid stond wel zeer in tegenstelling tot hetgeen door U.P. uit Tokio werd overgeseind uit de kring van de „koerier" der rebellerende kolonels, Ventje Sumual. Deze had namelijk ge meld, dat radio-Bukittinggi reeds de vor ming van de verwachte tegenregering had geproclameerd. Een woordvoerder van het Indonesisch ministerie van Buitenlandse Zaken verwees onmiddellijk daarna om Sumuals woorden te logenstraffen naar de rede van Hussein. „Tot op heden is er gee:: enkele proclamatie van welke aard ook door radio Bukittinggi uitgezonden", al dus deze woordvoerder. Dit heeft kolonel ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL: 13439 FERD.'BOLSTR: 48 A' DAM TEL 71716? STURKA JACKS - PANTALONS Hussein gisteravond voor radio Bukit tinggi zélf bevestigd tijdens een toespraak waarin hij nadrukkelijk ontkende, dat het volk van Padang maar enig voornemen heeft ten aanzien van het afkondigen ener nieuwe beleidslijn". Vreemde representatie Inmiddels heeft overste Sumual heden morgen in Tokio toegegeven, dat de aan kondiging van een Indonesische tegenrege ring op Sumatra prematuur is geweest. Hij weet dit aan zijn slechte kennis van het Engels. De aankondiging was door één van de leden van Sumuals gevolg, die sinds een week in Tokio vertoeven en daar tot de geregelde bezoekers van een aantal luxe nachtclubs zijn gaan behoren, op gezag van Sumual gedaan. „We zijn niet competent om verklaringen te doen", zei hij, „we hebben daarvoor niet de bevoegheid, maar we wilden de journalisten niet beledigen. We wilden vriendelijk blijven". Volgens sommige waarnemers is dit alles slechts bedoeld als een zenuwoorlog om president Sukarno te dwingen de commu nisten te verwijderen uit zijn regering. „Nederlanders terug" Volgens Reuter heeft een der leden van Sumuals delegatie, die zich de laatste dagen tegenover de pers in Tokio nogal doet horen, majoor J. M. J. Pantouw, bij in stemmend knikken van Sumual gezegd, dat de evacuatie van Nederlanders uit Indo nesië „een ernstige en wrede fout" was. Dat Van Doorne's Automobielfabriek in Eindhoven naast vrachtwagens ook een personenauto zou gaan bouwen, was reeds enige tijd bekend, maar het hoe en wanneer was een diep geheim. Maar thans is de gedachte, waarmee de heren H. en W. van Doorne reeds in 1927 rondliepen, werkelijkheid ge worden: de fraaie en ook in technisch opzicht bijzonder interessante DAF- personenauto is er! De gebroeders Van Doorne (boven) en hun medewerkers hebben sinds 1954, toen met de con structie van de auto werd begonnen, het geheim goed weten te bezwaren. Er is wel eens een fotograaf geweest, die één der als bestelwagéntje ver momde proefmodellen voor de lens wist te krijgen, maar het resultaat middenwas niet zodanig, dat iemand er ook maar iets wijzer door kon wor den. Nu is die spanning voorbij en mag de DAF-personenauto (onder) in alle opzichten gezien worden. NEW YORK (Reuter). De secretaris generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, heeft donderdag meegedeeld, dat hij is uit genodigd voor een bezoek aan Moskou en dat hij zal trachten in het komende voor jaar gevolg te geven aan deze uitnodiging. Ook de leider van de Amerikaanse de mocratische partij, Adlai Stevenson, zal laat in het voorjaar een bezoek brengen aan de Sovjet-Unie. ADVERTENTIE VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: In het uiterste zuiden van het land tijdelijk wat sneeuw, elders opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. In de ko mende nacht lichte tot matige vorst, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets lager. Matige tot zwakke noord oostelijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA's. (Van onze correspondent in Djakarta) Gedurende de afgelopen dagen zijn te Djakarta de geruchten en speculaties over wat in de nabije toekomst op Sumatra zal gebeuren, veelvuldiger geworden. De vor ming van een schaduwkabinet, de instel ling van een tegenregering voor geheel In donesië of de proclamatie van een staat Sumatra, vormen thans in de Indonesische hoofdstad het onderwerp van-de-dag van alle politieke discussies. Men acht in Dja karta echter het uitroepen van de staat Sumatra niet waarschijnlijk, hoe de loop der gebeurtenissen zich tenslotte ook zal ontwikkelen. Een dergelijk besluit van de „rebellerende" kolonels van het leger en politici zal zo meent men tu Djakarta de sterkst mogelijke oppositie ondervin den, zowel op Sumatra als in andere delen van Indonesië, omdat, alle politieke ver schillen ten spijt, het Indonesische volk in zijn geheel nog altijd een onverdeelde republiek Indonesië voorstaat. Het is overigens merkwaardig, dat de geruchten, die thans te Djakarta de ronde doen, zijn ingegeven door persberichten uit het buitenland, welke het publiek gre tig leest, omdat een directe berichtgeving van Sumatra ontbreekt. Zelfs premier Djuanda moest enkele dagen geleden in het parlement toegeven niet precies te weten, wat er thans op Sumatra gebeurt. Totnutoe is het dus niet mogelijk geweest uit betrouwbare bron nen te vernemen of de „rebellerende" ko lonels en politici, onlangs op Sumatra bij eengekomen, inderdaad van plan zijn een nieuwe centrale regering te vormen, welke haar zetel op Sumatra zou krijgen. Het nieuws omtrent deze kwestie bleef zo als gezegd beperkt tot geruchten over plannen een regering te vormen met aan het hoofd mr. Sjaffruddin Pra'wiranegara, de afgetreden gouverneur van de bank In donesia. Betrouwbare politieke bronnen in Dja karta beschouwen het verstandiger aan te nemen, dat de kolonels en politici op hun bijeenkomst in Sungei Dareh op West- Sumatra besloten hebben het aftreden van de huidige regering te eisen en de vor ming van een nieuw kabinet onder leiding van dr. Hatta of van dr. Hatta en sultan Hamengku Buwono tezamen voor te stel len, natuurlijk zonder communisten of hun aanhangers. Na de geheime vergadering in Sungei Dareh vloog luitenant-kolonel Ventje Sumual naar Tokio. In Hongkong nam hij contact op met zijn vroegere com mandant, kolonel Warouw, thans militair attaché te Peking. In Tokio bezocht Wa rouw president Sukarno. Waarschijnlijk is Sukarno thans beter ingelicht over de dingen, die op Sumatra gebeuren dan zijn eerste minister te Djakarta. De reis van Sumual en Warouw naar Tokio toonde duidelijk aan, dat Sukarno nog steeds een van de belangrijkste poli tieke factoren in Indonesië vormt. Dit kan ook worden verklaard uit het feit, dat zijn positie als president totaal buiten dit alles staat. Dit zou echter anders zijn, indien de Sumatra-beweging de bedoeling zou heb ben zich af te scheiden. Ook in de poli tieke partijen, behorende tot de oppositie, is men niet bijzonder gebrand op de vor ming van een nieuwe centrale regering. Dit bleek onder andere uit een verklaring van een woordvoerder van de socialis tische partij. Subadio Sastrosatomo, die opmerkte „hoewel wij de-strijd van de ge westen begrijpen, beschouwen wij de vor ming van een nieuwe centrale regering als een ramp voor de natie, omdat ver deeldheid zeker niet de oplossing zal bren gen van het gehele probleem, maar eerder het tegenovergestelde". Een der leiders der Masjumi-partij, de vice-voorzitter dr. Sukiman, neemt het zelfde standpunt in. Hij verklaarde dat zijn partij bereid is als bemiddelaar op te treden tussen de centrale regering en de buitengewesten. Over dit onderwerp heeft Sukiman onlangs gesproken met eerste mi nister Djuanda, vice-premier Leimena en de leidei-s van de nationalistische partij en de Nahdatul Ulama. Volgens Sukiman hebben deze gesprekken voldoende con tactpunten opgeleverd om tot een oplos sing van het geschil te komen. De belangrijkste factor in deze kwestie is Hatta, zo verklaarde de vice-voorzitter van de Masjumi. Indien het kabinet- Djuanda in de naaste toekomst niet afge zet zal worden, is het niet onmogelijk, dat de „rebellerende" kolonels en politici hun politieke zienswijze alsnog zullen wij zigen. ADVERTENTIE Op het vliegveld Riem bij München is donderdagmiddag om tien minuten over vier de tweemotorige Elizabethan „Lord Burghley" van de BEA met vijf beman ningsleden en 39 passagiers neergestort. entwintig passagiers, onder wie zeven voetballers van de Engelse kampioensploeg Manchester United, de steward en acht bekende Engelse sportjournalisten verloren bij de ramp het leven. Het vliegtuig kwam uit Belgrado, waar Manchester United een wedstrijd had gespeeld tegen de kam pioensploeg van Joegoslavië, Rode Ster, voor het toernooi om de Europese Voetbal beker. De „Lord Burghley" maakte in München een tussenlanding en vervolgde zijn weg naar Manchester kort na vier uur. Het toestel kon evenwel niet omhoog komen en taxide terug naar het platform. Onmiddellijk na de tweede start verloor het vliegtuig hoogte, vloog rakelings over een groep bomen aan het einde van de startbaan, ramde vervolgens steeds meer hoogte verloren hebbende twee kleine huizen en stortte daarna neer op een open veld op 1200 meter van het vliegveld. Daar brak het toestel in twee stukken. Peter Howard van de Daily Mail, de enige van de elf verslaggevers, die niet tot de doden of zwaar gewonden behoorde, heeft een relaas gegeven van zijn ervarin gen: „Ik herinner me niet meer of er veel of weinig lawaai was. Alles gebeurde in een klap. Ik was even verdoofd. Toen ik weer wist waar ik was zag ik een gat in de romp van het vliegtuig en op handen en voeten ben ik erdoor gekropen. Ook Harry Gregg, de doelman, mijn collega Ted Ellyard, de twee stewardessen en de mar conist hadden zich naar buiten kunnen werken. Het wrak brandde nog niet hevig op dat moment en plotseling zagen we dat captain Thain, de gezagvoerder, met een blusapparaat bezig was het begin van een brand te blussen. Achteraf geloof ik, dat de meeste geredden hun plaatsen vóór in het vliegtuig hadden, voornamelijk in stoe len met de rug naar de cockpit gekeerd". Dit verhaal is door Howard naar zijn krant in Londen gebeld, daarna heeft hij zich naar het ziekenhuis begeven om zich te laten onderzoeken De piloot van een Viscount van de BEA, die uit München vertrokken is kort nadat de Elizabethan verongelukt was, gaf als zijn mening dat de Elizabethan geen motor- pech of technische moeilijkheden had. Voor zover ik heb kunnen zien, vertelde piloot Ben Wrigljt, raakte het toestel een gebouwtje aan het eind van de startbaan. Het had niet voldoende hoogte bereikt om er veilig over te komen en het staartstuk raakte de zijkant van het huis. Het zicht was beslist niet slecht en de sneeuw op de baan leek de start niet te bemoeilijken. Ik zelf had geen moeilijkheden. Bij de ramp verloren het leven: de be stuursleden van Manchester United W. Satinoff en Walter Crickner, trainer P. H. Currie. aanvoerder Roger Byrne, spil Mark Jones, rechtsbinnen Billy Whelan, rechtshalf Eddy Colman, middenvoor Tom my Taylor, linksachter Geoff Bent, links buiten David Pegg, coach Bert Whalley, de journalisten Frank Swift („News of the World"), Tom Jackson („Manchester Eve ning News"), Archie Ledbrooke („Daily Mirror"), Davies („Manchester Guardian"), Eric Thompson („Daily Mail"), Henry Rose („Daily Express), George Follows („Daily Herald") en Alf Clarke („Manchester Eve ning Chronicle"), de agent van een reis bureau Miklós en de steward Cable. Vanmorgen kon men betreffende de doden en gewonden de volgende specifi catie bekend maken: Van de 44 inzittenden kwamen er 21 om het leven, te weten zeven voetballers, vier officials, acht sportjour nalisten, de steward en een directeur van een reisbureau. Van de 23 overlevenden zjjn er zestien vrjj ernstig gewond en zeven licht gewond. (Voor verdere bijzonderheden zie pag. 11) „Wij hebben hun bekwaamheid en het Ne derlandse kapitaal nodig om ons land op te bouwen. Degenen onder hen, die het risico hebben aangedurfd en op Sumatra en de andere buitengewesten zijn gebleven, heb ben generlei hinder ondervonden en heb ben hun werk gewoon voortgezet. Degenen die naar Nederland zijn teruggekeerd, zul len zich in vergelijking tot Indonesië be vinden in een vreemd en koud land. Wij beschouwen nóch het Nederlandse zaken leven, nóch het Nederlandse kapitaal ais een bedreiging van onze onafhankelijkheid en zodra wij het bestuur in eigen handen hebben genomen zullen wij de Nederlan ders een „welkom terug" toeroepen. Pantouw, die scheepvaartagent en im- en exporteur te Menado is deelde verder mede, dat hij en andere zakenlieden er reeds toe zijn overgegaan, schepen van de K.P.M., die het interinsulaire verkeer in Indonesië bedienden en die aan beslagleg ging door Djakarta waren ontkomen, we derom in te huren. Voorts hebben zij, aldus Pantouw, „minstens 20 schepen gehuurd van Singapore, Hongkong, de Verenigde Stalen en Eurooese landen". ADVERTENTIE OMEGA HORLOGES sjy JUWELIERS - Houtplein 15 - HORLOGERS Per 31 januari waren er 122.685 werk loze Nederlanders geregistreerd, dat is 67.408 meer dan op dezelfde datum in 1957. Toen waren namelijk 55.277 werklozen ge registreerd. De geregistreerde aantallen werklozen in januari j.l. bedroegen, met tussen haakjes de aantallen per 31 decem ber j.l. provincie Groningen 11.455 (9745), provincie Friesland 11.360 (9943), provincie Drente 11.638 (10.585), Overiisel 9453 (7977), Gelderland 12.845 (10.679), provincie Utrecht 4872 (3800), Noordholland 16.367 (14.000), Zuid-Holland 17.912 (15.045), Zee land 4870 (4540), Noord-Brabant 17.002 (13.723), Limburg 4929 (3887). Per duizend mannelijke beroepsbeoefe naren telt Overijsel nu 40 werklozen, eind december bedroeg dit getal 35. De stad Zwolle had per 31 januari jongstleden 1112 werklozen (35 per duizend), eind december waren het er 998 (31 per duizend). Het totaal aantal werklozen was op 31 december 1957 103.951. In één maand zijn dus 18.734 nieuwe werkloosheidsge- vallen geregistreerd. De vlottende schuld der gemeenten be droeg eind december 1957 rond 2160 mil joen gulden. Hiertegenover staat een be drag van rond 590 miljoen wegens gecon tracteerde. nog op te nemen vaste lenin gen en het voor consolidatie bestemde ge deelte van de nationale woningbouwle ning ad 254 miljoen. Anderzijds zijn nog zeer belangrijke bedragen voor in uitvoe ring zijnde werken nodig. Dit deelt minister Struycken mee in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Ka mer over zijn begroting. AD V ERTENTIE Voor uw bruiloft, vergadering of feest ZALEN DISPONIBEL WELLINGTON (Reuter) Dr. Vivian Fuchs is vrijdagavond op zijn tocht van de Zuidpool naar de basis Scott bij depot 700 aangekomen, waar Sir Edmund Hillary zich bij hem zal voegen voor de laatste en zwaarste etappe van de tocht. (UP) Hillary zal per vliegtuig naar hem toe gaan, een tocht van drie uur in het „Otter"-amfibietoestel, dat hem ter be schikking staat. Twee van de tractoren van dr. Fuchs' expeditie zijn beschadigd toen zij daags te voren in slecht terrein, in ijsscheuren weg zakten. Gisteren is een Thunderstreak straal jager van de Nederlandse luchtmacht tijdens een oefenvlucht boven Noord- Frankrijk nabij Verdun neergestrot. Op 40.000 voet hoogte stopte de motor. De vlieger heeft dank zij de schietstoel onge deerd de grond bereikt nabij Betancourt, Hij is de 24-jarige ongehuwde tweede lui tenant W. H. Ketel uit Ubach over Worms in Limburg. Van zaterdag 8 februari af zal de tweede kunstmaan weer te zien zijn. Zij verschijnt 's morgens en beweegt zich van het zuid westen naar het noordoosten, zo deelt de sterrenwacht te Utrecht mede. Op zaterdag 8 februari is zij om 6.47 uur in het zuidoosten op een hoogte van onge veer 30 graden boven de horizon. Zij zal niet erg helder zijn, maar wel voor het M u 11 a t u 1 i Smart en geluk hangen meer af van wat we zijn dan van wat ons overkomt. Het "nieuws uit Indonesië is de laatste dagen in hoge mate verwarrend. Het we melt van tegenspraken en ontkenningen, en een hoogtepunt op dat gebied werd gisteren wel bereikt toen overste Sumual, na eerst de opzienbarende mededeling te hebben gedaan dat on Sumatra de vorming van een tegenregering was geproclameerd, later moest toegeven dat die mededeling wel heel voorbarig was geweest. Het is niet duidelijk, of Sumual zelf verkeerd was ingelicht dan wel dat hij slechts zoals hij zei „beleefd tegen de journa listen" had willen zijn. Kentekenend voor d„ situatie is, dat niet alleen wij hier in Nederland moeite heb ben om een juist begrip te krijgen van wat er zich op Sumatra afspeelt, maar dat zelfs de centrale regering in Djakarta er niet veel méér van weet. Dat minister president Djuanda dit in het parlement heeft moeten toegeven, en dat die bekente nis (waaruit immers blijkt dat de regering over een groot deel van het land geen zeggenschap meer heeft) niet tot de val van het kabinet heeft geleid, toont wel duidelijk aan hoe machteloos men op Java tegenover de hele politieke ontwikkeling staat. Zelfs de missie van generaal Nasu- tion naar Medan, welke klaarblijkelijk het verkrijgen van ï'echtstreekse inlichtingen over de ideeën en plannen van de opstan dige groep ten doel had, schijnt in dit opzicht volkomen te zijn mislukt. Wat men uit de verschillende en vaak tegenstrijdige verklaringen van de „jonge kolonels" en hun politieke medestanders wél kan opmaken, is dat zij bij alle kritiek op de regering-Djuanda en soms ook op president Sukarno de positie van Sukarno voor zover enigszins mogelijk schijnen te willen ontzien. Er wordt open lijk gedreigd met de vorming van een tegenregering, hetgeen inhoudt dat de er kenning van de regering-Djuanda zou worden opgezegd; maar er wordt niet ge dreigd, zelfs niet in bedekte termen, met afzetting van de president en met de ver kiezing of benoeming van een ander in Sukarno's plaats. Of hieraan ten grond slag ligt, dat men Sukarno terwille van diens weliswaar geslonken maar toch nog altijd zeer aanzienlijke aanhang wil sauveren, dan wel dat men diens val als een automatisch gevolg van het wegvagen der regering-Djuanda verwacht, valt niet te zeggen. Wel lijkt het, van hieruit gezien, aannemelijker dat Sukarno, wiens grote handigheid met betrekking tot zijn per soonlijke positie nooit door iemand is ont kend, ook de val van Djuanda en desnoods zelfs de verwerping van zijn eigen ideeën inzake de „geleide democratie" en de anti blanda-actie zou weten te overleven. Kolonel Hussein heeft gisteren met na druk verklaard, dat de militaire en poli tieke leiders, die op Sumatra bijeen zijn, slechts zoeken naar middelen om de hui dige moeilijkheden, waarin „de eenheids staat" zich bevindt, te boven te komen. Daaruit mag men ten eerste afleiden, dat die middelen nog niet gevonden zijn (en dat de vorming van een tegenregering dus nog geenszins vast staat), en ten tweede dat de Padang-groep- niet voornemens is, aan het begrip „eenheidsstaat" te tornen. In verband met deze verklaring gezien, lijkt het wel of het gescherm met grote woorden als tegenregering, revolutie, af scheiding van de buitengewesten, en bur geroorlog voornamelijk bedoeld is ter waarschuwing misschien ook ter intimi datie van Sukarno en Djuanda. Trou wens, een werkelijke revolutie wordt ge woonlijk niet officieel aangekondigd, en een wél aangekondigde revolutie heeft gewoonlijk geen succes. Voorlopig kan men dus beter aannemen, dat de Padang- groep in feite bezig is, twee simultaan- partijen schaak-op-lange-afstand te spelen, één tegen Djuanda in Djakarta en één tegen (of via) Sukarno in Japan; waarbij stellig de hoop leeft dat het wegwerken van de vijandelijke raadsheren wel tot een matf-positie van hun koning zou leiden. Het spreekt vanzelf, dat voor het spelen van een dergelijk spel veel geduld, veel tact, en ook wel een flinke dosis bluf nodig zijn. Het spreekt evenzeer vanzelf, dat de tegenpartij hardnekkig ontkent, zich te laten bluffen, en zo zal Sukarno's volhou den, dat hij geen enkele reden tot bezorgd heid ziet, wel moeten worden beschouwd. Maar voor goed schaken is óók nodig, dat de speler bij het beramen van zijn zetten niet onzeker gemaakt wordt door innerlijke conflicten. En we kunnen dan ook slechts hopen, dat de Padang-groep minder door innerlijke conflicten wordt gehinderd dan uit haar tegenstrijdige ver klaringen wel eens zou kunnen worden opgemaakt. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1