Groot transport van snelmengers veilig uit Haarlem geloodst Teylerplein in Haarlem-oost blijft grote bron van ergernis DE BEURS van ^isteren Amsterdamse Beurs v R f J D A G 7 FEBRUARI 1958 J ubileum" van dr. Portielje bij „Weten en Werken" COFFEINEVRIJE Examens Zeven doden in het verkeer UIT STAD EN STREEK In „Bloemenheuvel" worden vergaderlokalen ingericht Dr. J. M. van Minnen „De gereformeerden en de oecumene" Publiek verkoos Uwe Röhl in improvisatiewedstrijd Verkoop van huizen Brand in kantine Scheepvaart Feestavond van Politiehond HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vrijdagmorgen om negen uur is er door de n.v. Nautamix in Haarlem een grote exportorder afgeleverd; namelijk vier snelmengers, elk met een nuttige inhoud van 10.000 liter. Deze machines hebben zulke grote afmetingen er zijn kratten hij van ca. 35 kubieke meter dat het transport moest geschieden met een spe ciale autocolonne, bestaande uit vier gro te diepliggers uit Amsterdam. Deze colon ne is onder politiebegeleiding langs een speciale route naar Rotterdam gegaan, vanwaar de machines naar Genua worden verscheept. In overleg met de verkeerspo litie was de route zó gekozen, dat alle ob stakels, zoals bijvoorbeeld viadukten werden vermeden, aangezien men daar niet onderdoor zou kunnen rijden. Donderdagmorgen was men aan de fa briek aan de Nijverheidsweg in Haarlem met het opladen van de machines met be hulp van een speciale kraanwagen met grote reikwijdte begonnen. De colonne zal tegen het einde van hedenmiddag in Rotterdam arriveren, waar in de Lekha ven met het inladen in het m.s. „Luna" van de K.N.S.M. zal worden begonnen. Uit de Maasstad worden de zware snel mengers naar Genua vervoerd. Om negen uur is de autocolonne dus ge start aan de Nijverheidsweg. De route, die de colonne door Haarlem volgde, om naar Rotterdam te komen, was als volgt: Nij verheidsweg, Amsterdamsevaart, Prins Bernhardlaan, Schipholweg, Rustenbur- gerbrug, Rustenburgerlaan, Kleine Hout weg, en langs de Hertekamp via Heem stede naar Den Haag. De tocht verliep zonder strubbelingen hoewel op sommige plaatsen in allerijl zand gestrooid diende te worden op de gladde wegen. Donderdagavond heeft dr. A. F. J. Por tielje voor een groot aantal leden van de Vereniging Weten en Werken in Haarlem voor de 25-ste maal een lezing gehouden. Ditmaal was het onderwerp „Mijn om zwervingen in de wildernissen van Ontario en Quebec". Spreker vertelde op boeiende wijze wat hij samen met zijn vrouw in Canada aan flora en speciaal aan fauna heeft gezien. Een groot aantal dia's gaf een goed beeld van het besprokene. De voorzitter van de vereniging, de heer K. R. van Staal, heeft bij het begin van de lezing, de heer Portielje toegesproken waarbij hij memoreerde dat dr. Portielje thans voor de 25-ste keer voor Weten en Werken optrad. Namens de leden ontving dr. Portielje een langspeelplaat. In zijn dankwoord ver klaarde de heer Portielje, dat het voor hem altijd een groot genoegen is geweest om voor „Weten en Werken" te spreken. ADVERTENTIE SPAART HART EN ZENUWEN Nieuw adres voor de handelt HAG verkoop-kantoor Nederland, postbus 61 9 - Haarlem, Telefoon K 2500-19870 Het mag als bekend worden veronder steld, dat het aantal pleinen, waarop de jeugd zijn natuurlijke drang naar bewe ging en spel de vrije teugel kan laten, in Haarlem bedroevend klein is. Zonder ons te verdiepen in de oorzaken daarvan kun nen wij vaststellen, dat vooral in 't oudere stadsgedeelte het gebrek aan voldoende en veilige speelruimten zich laat voelen. Des te meer is het daarom te betreuren, dat er onder de weinige pleinen, die tot speel- gclegenheid voor de jeugd dienen, er en kele zijn, die door de zeer slechte toestand waarin de bestrating ervan verkeert, nog maar nauwelijks de naam „plein" verdie nen, laat staan dat zij als speelplaats voor kinderen geschikt zouden zijn. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ge titeld: ..Bepaling van de circulatietijd met een foto-electrische methode (de haemoreflector") de heer S. Berreklouw. geb. te Amsterdam. Docto raalexamen economie: H. Oosterhuis, Amster dam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: F'. C. Mijthoff en H. de Boorden,, beiden te Am sterdam. Doctoraalexamen séheikunde'. W. -v. d-, F.ijk, K. F.. Westerling en E. Seutter, allen te Amsterdam. ADVERTENTIE Omstreeks kwart over zeven vanochtend heeft zich op de weg tussen Moergestel en Oisterwijk een ernstige aanrijding voor gedaan tussen een autobus en een met paard bespannen melkwagen. De melkrij der, de 54-jarige Jos den Otter uit Moer gestel en diens 16-jarige zoon Johannes werden op slag gedood. De melkwagen werd vernield, de bus zwaar beschadigd en het paard gedood. De inzittenden van de bus kwamen met de schrik vrij. De melkrijder laat een vrouw en twee kinde ren achter. De 66-jarige gehuwde kruidenier J. W. Elferink is vlak voor zijn woning te Lich tenvoorde, toen hij met zijn fiets de weg wilde oprijden, door een passerende auto aangereden. De bejaarde man sloeg met het hoofd tegen een paal en werd op slag gedood. Op de weg van Hellendporn naar Ommen is de 23-jarige ongehuwde motorrijder J. Klein Horstman uit Lemele door onbeken de oorzaak op een melkwagen gebotst. De motorrijder was op slag dood. Op de Rijksweg Zuid te Sittard is de vijf jarige W. van Kampen bij het oversteken van de rijweg aangereden door een passe rende auto. Het jongetje dat huiswaarts keerde van de kleuterschool, werd vrijwel op slag gedood. In het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag is in dc afgelopen nacht overleden de heer •T. H. Visce, commandant van de vrijwillige Brandweer tc Monster. De heer Visec werd vorige week, toen hij op zijn bromfiets een kruispunt te Monster wilde oversteken, door een vrachtwagen aangereden en zwaar gewond. Op de Overijselse Straatweg vlakbij Leeuwarden is een ernstig ongeluk ge beurd, dat aan de zestigjarige W. J. Bosma. installateur te Leeuwarden, het. leven heeft gekost. De. heer B. kwam met zijn perso nenauto uit de richting Leeuwarden, ter wijl van tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde. Op de oprit van de brug over het Van Harinxmakanaal slipte de auto van B. De bestuurder van de vrachtauto remde voorzichtig, maar. slipte eveneens. De heer B werd op slag gedood. Kiin echtgenote en zijn zoon werden gewond en moesten naar het ziekenhuis te Leeuwarden worden vervoerd. De be- s'unrder van de vrachtauto bleef onge deerd. Nieuws in het kort Bevestiging. Ds. L. D. van Dijk, her vormd predikant in Heemstede, zal zondag morgen in de Wilhelminakerk aldaar de heer J. de Vries, geestelijk verzorger van „Meer en Bosch" bevestigen als hulppredi ker. Praatavond. Op vrijdag 14 februari zal de afdeling Bennebroek-Vogelenzang van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een praatavond in „Oud Berg en Dal" houden. Jaarvergadering. De afdeling Benne- broek van de Christen-Vrouwenbond houdt op donderdag 13 februari 's avonds om acht uur in gebouw „Rehoboth" haar jaarvergadering. Culturele Kring. Dr. A. F. Portielje zal op de eerstvolgende bijeenkomst van de Culturele Kring in Bennebroek, die dins dag in „Oud Berg en Dal" wordt gehouden, spreken over „Dierenleven in de wildernis van Ontario en Quebec". Het gesprokene zal met kleurendia's worden toegelicht. Spreekuur wethouder. De wethouder van Publieke Werken in Zandvoort, de heer W. van der Werff. zal volgende week niet op woensdag 12, maar op donderdag 13 februari 's middags van drie tot vier uur spreekuur houden. Kijkdag. Zaterdag heeft in het bureau Smedestraat van de Haarlemse politie op nieuw een kijkdag plaats van fietsen die de politie onbeheerd heeft aangetroffen Men kan de rijwielen bezichtigen van 9 tot 16 uur. Kienavond. De christelijke muziek vereniging „Sursum" in Bloemendaal houdt zaterdagavond een kienavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. De villa „Bloemenheuvel", gelegen aan de Bloemendaalseweg tussen Bloemendaal en Overveen, zal binnenkort gedeeltelijk- een bestemming als vergaderruimte krij gen. In de benedenverdieping zullen ver gaderlokalen worden ingericht, die in de eerste plaats bestemd zullen worden voor bijeenkomsten van de B.B., de brandweer, reserve-politie, Bloemendaalse Reddings brigade enz. Een concierge zal dan worden aangesteld. Zoals bekend heeft de gemeen te Bloemendaal in 1950 „Bloemenheuvel" aangekocht om dit herenhuis na een aan zienlijke uitbreiding tot raadhuis in te richten. Tot voor kort was er een kleuter school in gevestigd. Uiteraard blijft, het gemeentebestuur van Bloemendaal hopen, dat de raadsluiisplan- ncn zo snoedig mogelijk kunnen worden verwezenlijkt. In 1953 heeft de Haagse ar chitect ir. A .M. de Rouville de Meux een plan voor een nieuw raadhuis ontworpen Over dit plan werd geen eenstemmigheid bereikt, waarna de architect opdracht kreeg een nieuw plan te ontwerpen, dat in vergelijking tot hef aanvankelijke was vereenvoudigd. Dit plan blijft gehand haafd. Al een kwart eeuw is thans de villa „De Nagtegaal" als „tijdelijk" raadhuis in ge bruik. Op 17 juli zullen de vroede vaderen daar namelijk 25 jaar zetelen. De plannen voor een nieuw raadhuis dateren trouwens al van vijftig jaar terug, toen op 6 fe bruari 1908 de Bloemendaalse gemeente-' raad besloot op een terrein in Kweekduin een nieuw raadhuis te stichten. Het oude raadhuis op het einde van de Zijlweg, een schepping van Zocher, werd in 1937 afge broken. Voor een groot oecumenisch gezelschap, waaronder zich verscheidene predikanten bevonden, sprak donderdagavond dr. J. M. van Minnen, gereformeerd studenten predikant in Utrecht, op uitnodiging van de Oecumenische Raad van Haarlem en omgeving in een vertrek van de kerk der Oud-Katholieke Gemeente aan de Kinder huissingel te Haarlem over het onder werp „De gereformeerden en de oecume ne". Hij beantwoordde daarbij de vraag waarom de Gereformeerde Kerken in Ne derland niet zijn aangesloten bij de in 1948 in Amsterdam opgerichte wereldraad van Kerken. Het was voor deze gereformeer de, die zelf een voorstander van die aan sluiting is, geen eenvoudige zaak om de niet door hem gedeelde houding van zijn kerk, in al zijn aspecten te weerspiegelen, maar hij kweet er zich zeer nauwgezet van, hetgeen alleen al geïllustreerd werd doordat hij voortdurend het meervoud „wij" gebruikte. In een historisch over zicht van het ontstaan der Gereformeerde Kerken (bij de afscheiding van de Neder lands Hervormde Kerk in 1834) af, noem de hij de diepste tegenstelling, die de ge reformeerde gedragslijn heeft bepaald en nu nog bepaalt: het afwijzen van de ge dachte, dat het belijden der kerk zodanig gex-ekt kan worden, dat het het gehele volksleven kan omspannen, zoals die ten tijde van de afscheiding zo sterk leefde, en het uitsluitend daar tegenover stellen van het evangelie als inhoud èn afgrenzing van het belijden. Voorts beschreef hij de daaruit voortvloeiende tendenz om in het isolement ten opzichte van andere kerken zijn kracht te zoeken en zich ook min of meer van het volksleven af te zonderen, waarmee naar hij ex-kende, een stuk roe ping verzaakt werd. Een paar markante gebeurtenissen in de ontwikkeling der oecumene hebben de gereformeerden niet bepaald aangemoedigd die afgezonderde houding te herzien, met name het tema van Söderblom op de Life en Work-confe- -entie in Stockholm in 1925 „leer maakt scheiding, dienen verenigt" en de lijnen die getx-okken werden op de zendingscon ferentie van 1928 in Jeruzalem. Van het feit, dat deze gedachten niet meer repre sentatief zijn voor het hedendaags oecume nisch denken heeft de gex-efox-meerde sy node zich naar dr. Van Minnens mening beslist onvoldoende rekenschap gegeven. Bovendien achtte hij het een ernstig ver zuim, dat deze synode zelfs nooit van de statuten van de Wereldraad heeft kennis genomen. Ten eerste stoten de gereformeer den zich aan het feit dat de Wereldraad van Kerken zich een „gemeenschap van kerken" noemt, hetgeen naar hun gevoel als een soort superkerk kan worden opge vat en ten tweede aan 't woord „belijden" in de basisformule van de Wex-eldraad: „wij zijn als gereformeerden geneigd bij de deur tc gaan taan om eens te contro leren of degenen, die daar komen belij den wat er in die basis-formule staat, dat nu wel werkelijk onderschrijven." Of schoon de spreker het griezelige van zulk een „kaartjescontrole bij de deur" wel de gelijk zeide in te zien, vroeg hij toch ook begrip voor de soms wat overdreven aan doende zorg dér gereformeerden voor de zuiverheid van de leer: „dit is niet enkel een historische bepaaldheid, maar ook een duidelijk besef, dat men de wereld met een vertroebeld en aangepast Evan gelie niet wezenlijk dient." Na een zeer levendige discussie zei de voorzitter, ds. W. van Asperen, die de spre ker ook had ingeleid, in zijn slotwoord dat een van de hindernissen in de oecumeni sche beweging in Ncdex-land en ook in de houding der gereformeex-den daartegen over ook de „nationale bijziendheid" is. Het Teylerplein in Haarlem-Oost bijvoor beeld heeft om die reden reeds vele ma len aanleiding tot klachten gegeven. Wie ter plaatse een kijkje neemt kan het mis noegen over de huidige toestand van het plein slechts beamen. Op verscheidene plaatsen zijn uit de bestrating klinkers verdwenen en de grond is op andere pun ten zover weggezakt, dat zich daar tal van oneffenheden en zelfs ondiepe kuilen heb ben gevormd. Er is niet veel fantasie voor nodig om zich te kunnen voorstellen, dat er niet eens een wolkbreuk voor nodig is om het plein in een moddex-poel te herscheppen. Daarbij komt nog dat de afvoer van het zich op het plein bevindende water sterk belemmei'd wordt. Na de vernieuwing van de trottoirs om het plein en de ophoging van de Nagtzaamstx-aat nu enige maan den geleden is de klinkerbestrating van het plein aanmerkelijk lager komen te lig gen dan de omliggende trottoirs. Omwo nenden en andere belanghebbenden heb ben zich en elkaar herhaaldelijk de vraag gesteld waarom het plein toen niet direct van" een nieuwe bestrating, een tegelpla teau bijvoorbeeld is voorzien. Binnenzee Onaangename ervaringen met de hier voor genoemde omstandigheden doen voor al de leerlingen op van de Teylerscbool aan de Haarlemmerliedestraat en de bi'oe- dei-school aan het Nagtzaamplein, die bij gebrek aan voldoende speelruimte hier voor op het Teylerplein zijn aangewezen. Als de weersgesteldheid het maar even toelaat spelen hier tijdens de speelpauzen enige honderden kinderen. Tengevolge van de regens van de laatste tijd is daar ech ter niet veel van kunnen komen omdat het plein meer weg had van een binnenzee dan van een speelplaats. Veel ergernis geeft ook de zich op het plein bevindende zandbak, waarin vaak meer dan tachtig kleuters spelen. Het komt echter ook niet zelden voor dat hon den en katten de zandbak met een kort be zoek vex-eren, hetgeen nu niet bepaald het doel van een openbare speelgelegenheid voor kleuters is. Van verschillende kanten deelde men ons mede dat reeds herhaaldelijk op deze vieze en ongezonde toestand de aandacht is gevestigd, echter tot dusver met bitter weinig resultaat. Van de zijde van Openbare Werken deel de men ons naar aanleiding van deze klachten medé, dat de slechte b'estr'dtiffg en afwatering van het Teylerplein de vol le aandacht van genoemde dienst hebben. Er kan echter niets definitiefs worden ge zegd over het tijdstip waarop een afdoen de verbetering in de bestaande situatie ter plaatse zal worden aangebracht. Jaarverslag orgelconcoxxrs 1957 Thans heeft de Commissie Internatio naal Ox-gelconcours het verslag van het zevende in juli vorig jaar in Haarlem ge houden internationaal orgel-improvisatie concours. alsmede het verslag over de te- zelfder tijd gehouden derde internationale zomoracademie gepubliceerd. Het verslag herinnert eraan, dat de Haarlemse oi-ga- nist Klaas Bolt evenals in 1956 winnaar werd van de wisselprijs in de improvisa tiewedstrijd, vóór de organisten Uwe Röhl uit Eisenach, Josef Friedrich Doppelbau- er uit Wels, Hans Günther Wauer uit Mer- seburg en Wim Daim uit Amsterdam. Aan de stemming over de volgorde van de deel nemers aan de improvisatiewedstrijd blij ken tweehonderdzesennegentig bezoekers uit alle delen van het land en uit het bui tenland te hebben deelgenomen. Onder hen bevonden zich tweeëntachtig Amster dammers. tweeënvijftig Haarkmm»vs "n veertien Hagenaars De stembiljetten wa ren voorts afkomstig van bezoekers uit een groot aantal grote en kleinere plaat sen verspreid over het hele land. Vijfen zeventig percent van het aantal bezoekers bleek ix. 1957, afkomstig uit plaatsen bui ten Haarlem, nog geen vijfentwintig per cent is in deze stad met de landgemeen ten woonachtig. Slechts drie stembiljetten wax-en in ovei'eenstemniing met het oor deel van de jury en blijkens het resultaat van deze stemming sprak het publiek zich met hondërddi'ie punten in meerderheid uit v|or Uwe Röhl, die volgens het oordeel van de jury dus tweede werd geplaatst. In tegenstelling tot de eerste jaren van het concoui's, waarin het grootste aantal be zoekers bij het juryconcért werd geteld, gi-oeide in de volgende jaren de belang stelling voor de improvisaties. Aan de door de commissie uitgeschre ven prijsvraag voor het componex*en van een orgelstuk met één of twee zangstem men. met een speelduur van minimaal vijf en maximaal twintig minuten, namen zesenvijftig componisten uit elf landen deel. Clemens Wattenscheid uit Duitsland werd winnaar van de eerste prijs, gi'oot driehonderd gulden. De belangstelling, welke voorts werd getoond voor de zomer- academie, bleek in 1957 weer iets groter dan in de beide voorgaande jaren. Tenslot te wijzen wij erop dat het jaax-verslag dit- keer in een groter formaat en met een zeer fraaie omslag is uitgevoerd. De uitslag van de huizenveiling die in het Notarishuis te Haarlem gehouden werd luidt: Bos °n Bovenstraat 14, 10200, R. Blauw qq; Tweede Zuidpolderstr. 66 A zw./rd., 10005, M. T. H. Vink; Rolland straat 90, 6500, C. M. Gehrels; Anslijn- straat 26, 9000, J. W. v. Santé Jr. qq; Floressti*aat 59, 6600, P. Stam; Langen- dijkstraat 28, f 8700. D. de Vxries qq; Oran jeboomstraat 163, 1900, G. A. Hoogen- dijk; Oranjeboomstraat 165, 1900, V. de Vries; Oranjeboomstraat 167 zw. en rd., f 5100. opgehouden, en Vergiei'deweg 120, 10000, H. M. Franken qq. In de afgelopen nacht om ongeveer dxrie uur ontdekte een schippersjongen een brand in de kantine van een kolenopslag- plaats aan de Haven in Heemstede. De Heemsteedse brandweer rukte met één wagen uit en kon het vuur binnen een kwartier blussen. Autobanden, die in de kantine lagen opgeslagen, en enige kle ding van het personeel tot een totale waar de van duizend gulden zijn verloren ge gaan. Vermoedelijk is de bx~and ontstaan, doordat een brandend sigarettenpeukje achteloos is weggeworpen. AMSTERDAM De mislukte Variguard-raket in Ameri ka heeft roet in de goede beursstemming gegooid. In Amsterdam werd woensdag reeds op te verwachten lagei'e koersen in Wallstreet vooruit gelopen, en gisteren zette de koersdaling zich voort onder lei ding van aandelen en claims Koninklijke Olie. De daling in dit fonds dient hoofd zakelijk te worden toegeschreven aan Zwitserse verkopen. Voor deze rekening vinden thans verkopen plaats. In beurs- kringen is men van mening, dat meer aanbod Uit Zwitserland verwacht kan wor den. De verkopen kwamen in een markt, die eerder wat vermoeid en teleux-gesteld was. Hie en daar zaten nog wat stropjes en de lust om de positie verder uit te brei den was dan ook niet aanwezig. Het laat zich gemakkelijk verklaren, dat de ten dentie aan de lage kant was. De handel was vandaag wel zeer gering. De koers van de aandelen Kon. Olie bepaalde zich op ongeveer 149.80 tegen de vorige slot- prijs van 152. De aandelen lagen onge veer i onder pariteit New York. Voor de claims werd betaald 4.56. Het verlies be- di-oeg hier ten opzichte van woensdag bij na 30 cent. In de morgenuren waren de olies op 150.50 en de claims op 5.62 ver- handeld. Claims gewone en preferente aandelen Dordtsche, die vandaag voor het laatst zullen worden verhandeld, lagen ook aanzienlijk beneden woensdag met respectievelijk 35 en 20. Het was uitgesloten, dat de overige in ternationale waarden ziel» aan de flauwe stemming in de oliehoek konden onttrek ken. Aandelen Philips moesten dan ook met 4 punten verlies genoegen nemen in een kalme markt. Unilever hield zich goed en het koersverli van 2 punten had niet veel te betekenen. AKU sloot 1 punt lager. K.L.M. gaf van de ïorsé stijging van f 3 van woensdag thans f 1 terug. Scheepvaarten' lagen verdeeld en de koersen weken niet veel af bij die van de vorige dag. De vaste stemming van woens dag voor de cultures was verdwenen. Voor de hoofdfondsen in deze sector bleven de koersen nauwelijks prijshoudend. Staats fondsen gen akkelijk. Prolongatie 4'/s per cent. (ANP). NEW YORK De openbare nutsbedrijven en enkele in dividuele fondsen waren vast in ëen overi gens onregelmatige markt. Over de gehele lijst genomen nam de activiteit af, hoewel enkele fondsen door grote blokken zeer ruim werden verhandeld. De stijgingen bij de openbare nutsbedrijven varieerden tot meer dan 2 dollar in fondsen, die buiten de groep zijn waarover hol gemiddelde wordt berekend. International Business Machines voegde weer een sterke stijging aan de vorige stijgingen toe; ditmaal 5 dollar. Ze nith was de gehele beurs door de grootste verliezer. Later in de beurs kwamen de chemie- fondsen weer wat opzetten met stijgingen van meer dan een dollar. De olies waren Wat flauwer. Ook de staalwaarden waren over het algemeen lager, hoewel vlak voor beurseinde enkele aandelen weer aan- sterktënook U.S. Steel was daarbij. En kele spoorfondsen toonden kleine winsten. De meeste metaalwaarden sloten lager. Van de 1.121 verhandelde fondsen sloten er 492 lager, 370 hoger en 259 onveranderd Het industriegemiddelde kwam van 454,89 op 453,13; dat voor spoorwegen van 110,85 op 110,22 en dat voor openbare nutsbedrij- van van 72.56 op 72.80. De omzet bedroeg 2.210.000 aandelen tegen 2.480.000 op woensdag. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uux 3-3'/2°/ Nederl. '47 85"/ m 85% 3,n/n Nedl 1962/64 89% 89"% A. K. U 158!/; 158% Calvé Delft 296 295 Van Gelder Zonen 184 185 K. N. Hoogovens 26:1 267 Nederl. Ford 172 175 N. Kabelfabriek 228 228 gew Philips Gloeil 246k. 246 Pref.PhilipsGloeil 146 146 Unilever 345 343 Wilton Feyenoord 206 207 Dordtsche Petrol 1140 Non Petroleum 150.4: 150,50 -iilliton 201 200 A'dam Rubber 40% 43% K. L. M 108.80 108,50 Holl. Amer. Lijn 14314 144 K. N. S. M 139 140 N. Scheepv. Unie 1121/2 114 v. Nievelt Goudr. 15014 152 Phs. v. Ommeren 202 203 H. V. A 8314 88 Verg. Deli Mijen 57 '4 60% -\msford Bank 21014 2101 Nat. Handelsbank 71% 73 Ned. Handel Mij 149 149 Rotterd. Bank.... 171 171 Twentse Bank 159 159 Anaconda Copper 45 Via 44% Bethlehem Steel 40% 40 U. S. Steel 57% 57% General Motors. 35% 35% Ihell Union 625/i« 61% 23% 23% Vorige koers. Claimkoers. Claimkoers 4,73. Aardijk, 8 te Antwerpen verwacht. Adonis. 6 te IJmuiden verw. n. Amsterdam. Alblasserdijk, 5 v. New Orleans n. Le Havre. Alcor, 7 te Rotterdam. Alioth, 6 30 m. z.o. Wight n. Antwerpen. Alkaid, 8 te Buenos Aires verwacht. Alnati, 6 v. Rotterdam n."Buenos Aires. Alphard, 6 v. Santos n. Paranagua. Alwaki, 7 te Puerto Princesa. Amstelbrug, 6 v. Rotterdam n. Bombay. Amerskerk, 6 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Amsteldiep, 6 te Bona n. Gibraltar. Amstellaan, 6 v. Moji n. Vancouver. Amstelstad. 6 te Amsterdam verwacht. Amstelveen, 7 te Manilla. Angolakust, 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Arkeldijk, 7 te Halifax. Artemis. 6 te Gonaives. Astrid Naes, pass. G Ras Al Hadd n. Fawley. Bali, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Balticborg, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Barumun, 6 v. Bombay n. Muscat. Bloemfontein, 6 v. Las Palmas n. Southampton. Bonita, 5 v. Guayaquil n. New Orleans. Boschkerk, 6 v. Port Said n. Aden. Breda, 5 te Amsterdam n. Trinidad. Caltex Delft, pass. 6 Gibraltar n. Pernis. Caltex Pernis, pass. G St. Vincent n. Sidon. Carillo. X5 te Rotterdam verwacht. Cartago, 5 v. Cristobal n. Charleston. Casamance. pass. 6 Finisterre n. Dakar. Gorilla, 7 te Sydney verwacht v. Cairns. Delft. 6 v. Arya n. Tripidad. Diemerdijk, 6 v. Vancouver n. Seatle. Doris, 6 v. Pampatar n. Trinidad. Eemdijk, 6 te Le Havre verwacht, v. Havana. Eemland, 7 v. Puerto Alegre te Rio Grande. Esso Nederland, 6 te Isle of Grain verwacht. Friesland KRL, 7 te Balikpapan. Friesland SSM, pass. 6 Ouessant n. Amsterdam. Garoet, 6 v. Aden n. Belawan. Groote Beer, 7 v. Tj. Priok te Singapore verw. Guineekust, 5 330 m. z.o. Cp. Palmas n. Freetown. Haarlem, 6 te Puerto Cortez. rïathor, pass. G Gibraltar n. Algiei's. Hecuba, 7 te Guanta verwacht. Helena, 6 v. Puerto Cabellero n. La Guaira. Helicon, 5 1040 m. n.o. Paramaribo n. Paramaribo. Hera, 5 325 m. z.w. Ouesant n. Londen. Hilversum, 5 v. Mena Al Ahmadi n. Ph.delphia. Hydra, 4 v. Grenada n. Rotterdam. Joh. v. Oldenbarnev.. 6 v. F reman tie n. Melbourne. Jason, 6 v. Boqueron n. Europa. Joseph Freering, 8 te Monrovia verwacht. Jupiter. 5 te Saloniki. Karimata, 5 te Genua n. Marseille. Kellia, 10 in Kielerkanaal verwacht. Kennemerland, 7 te Recife. Korenia, 8 te Suez verwacht. Kreeft, 6 v. Monrovia n. Rotterdam. Kieldrecht, 6 Str v. Messina gepass. n. Pt. Said. Kryptos, pass. 6 Bizerta n. Mena A1 Ahmadi. Kylix, 6 v. Eastham n. Amsterdam. Langkoeas, 7 v. Basrah te Kuwait. Laurenskerk, G v. Antwerpen n. Hamburg. Lekhaven, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Lemsterkerk, pass. 6 Finisterre n. Genua. Lindekerk, 6 v. Londen n. Port Said. Limburg, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Loenerkerk, 7 300 m. n.w. Str. Ormoes n. Mombasa. Maaskerk, 6 te Antwerpen. Mapiah, 6 v. Amsterdam n. St. John. Meerkerk. 6 v. Port Said n. Genua. Mentor. 6 te St. Marc (Haiti) verwacht. Modjokerto, 6 te Genua. Mylady, 7 te Douala. Naess Commander. 6 v. Fawley n. Mena A1 Ahm. Naess Lion, 9 te Le Havre verwacht. Notos, 5 80 m. n.w. Palermo n. Valencia. Oldekerk, 6 v. Hongkong n. Aden. Oostkerk, pass. 6 Burlings n. Genua. Oranjefontein, 5 et Durban. Oranjestad, 6 v. Madeira n. Point a Pitre. Orion, 6 60 m..o..Kp. Degata ji. Ceuta. Osiris, 3 v. Houston n. New Orleans. Papendrecht, 7 v. Santiago de Cuba n. L. Piedras. Pieter S, 7 te Rotterdam verwacht. Poelau Laut, 6 v. Surabaja n. Makassar. Poseidon, 6 te Curasao. Prins Casimir, 6 te Palma Mallorca v. Haifa. Prins Willem. 6 v. Genua n. Savona. Prins Willem II, 6 v.-Rotterdam n. Antwerpen. Pr. Will. George Frederik, pass. 6 Cape Matapan naar Esbjerg. Pygmalion, 5 460 m. w.z.w. Can. eil. n. Trinidad. Rondo, 7 te Los Angeles. Rijndam, 6 v. New York n. Cobh. Saloum, pass. 6 Ouessant n. Duinkerken. Sarpedon, 7 te Curacao. Scherpendrecht, pass. 6 Runs. Jebel n. Kawasaki. Senegalkust, 6 te Douala. Sibajak, 5 250 m. w.n.w. Finisterre n. Willemstad. Soestdijk. 5 te New York. Solon, 6 te Kingston verw. v. Santiago de Cuba. Stad Alkmaar, 6 50 m. n.w. Oporto n. Gibraltar. Stad Amsterdam, verm. 7 v. Schiedam n. Pepel. Stad Maassluis. 6 te Narvik. Stanvac Djirak, 7 tc Tandj. Uban verwacht. Statendam. G v. Durban n. Zanzibar. Statensingel, pass. G Ouesant n. Puerto Ordaz. Statue of Liberty, 6 350 mijl n.w. Madeira naar Marseille. Straat Banka, 6 te Sydney verw. v. Melbourne. Stentor. 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Steven, 6 78 m. n.o. Benghazi n. Beyrouth. Straat Soenda. 7 et Durban. Talisse, 7 te Charleston. Tamo, 6 Kp. Frio gepass. n. Antwerpen. Tappanzee, 7 te Napels. Taria, 6 v. Abadan n. Lor. Marques. Tiberius, 5 v. Kingston n. Belize. Tibia, 7 te Trinidad. Titus. 6 v. Bremen n. Antwerpen. Tjikampek, 7 te Penang. Tjiluwah. 6 v. Singapore n. Hongkong. Van Noort, 6 dw. Townsville n. Auckland. Vasum. pass. 6 Malta t>. Port Said. Waal, 6 v. Tunis n. Oran. W. Alton Jones, 6 te Porta Cardon verwacht. Westertoren, 5 v. New Plymouth n. Miri. Westland. 6 v. Las Palmas n. Vigo. Willem Ruys. 7 te Port Said. Woltersum, 6 v. Le Havre n. Amsterdam. Zuiderkerk. 7 te Marseille. Zuiderkruis. 6 v. Aden n. Suez. KLEINE VAART Atlas, 5 11 m. n.w. Villano n. Antwerpen. Bab T. 3 v. Goole n. Gijon Mussel. Bloemgracht. 6 v Hull n. Rotterdam. Boreas, 5 te Famagusta n. Limassol. Brouwersgracht, 6 v. Antwerpen n. Abö. Draco, 6 v. Aalborg n. Aarhus. Eljo, 5 te Liverpool. Elsa. 4 v. Hull te Rotterdam. Heerengracht, 6 v. Antwerpen n. Le Havre. Ilias. 5 te Malaga n. Oran. Joost, 5 v. Oskarshamn te Korsnas. Julia Mary, 5 35 m. z. Scillys n. Lissabon. June. 6 te Cromer n. Maassluis. Kaap Falga. 4 te Borkum (slecht weer). Kaap St Vincent, 4 v. Vestervik te Zaandam Keizersgracht, 6 50 m. o. Flambor. n. Newcast1 Leliegracht, 6 op Wezer n. Helsinki. Manto. 6 te Amsterdam n. Odense. Ponza, 3 v. Korsnas te Zaandam. Tilly, 5 v. Stockholm n. Korsns. Phidias, 6 dw. Scheveningen n. Amsterdam. SLEEPVA R j, Barentszee. 7 v. Trinidad n. Nueva Palmira. Blankenburg. 5 te Torbay. Clyde, 7 260 m. w. Finisterre n. Gent. Cycloop. 7 v. Lissabon n. Port Said. Gele Zee. 7 v. Torbay n. Vlissingen. Hudson, 5 160 m. w.n.w. Madeira n. Jamaica. Humber, 5 370 m. n.n.w. Fortaleza n. N. Palm Loire. 7 te Singapore. Noordzee. 5 te Ponta Delgada. Rode Zee, 7 760 m. w.z.w. Fayal n. Houston. Thames. 7 v. Cadiz n. Port Said. Titan, 7 300 m. n o. Madeira n. Belem. Witte Zee. 7 te Bari. In café-restaurant „Boekenroode" in Heemstede-Aerdenhout hield de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Politie bond donderdag haar jaarlijkse feestavond, waar ongeveer honderdtwintig leden van de politiekorpsen van Heemstede, Bloe mendaal,'Zandvoort en Hillegom van hun belangstelling blijk gaven. Ook de korps chefs van Heemstede en Bloemendaal met hun echtgenoten waren aanwezig. Na een welkomstwoord van de voorzit ter, de heer A. A. Schouten, genoten de aanwezigen van een bont cabaretprogram ma, met conférences van de heer C. van der Wel uit Velsen. Voorts werd er een verloting gehouden en werd gekiend en gedanst.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9