Albert Heijn Eerste bijeenkomst „Twintigers" was op en top een Surinaamse avond IgROULjd) Programma van Brits koninklijk bezoek aan Nederland Modern in de AH-SuperMart 74 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED Amsterdamse Beurs MAANDAG 10 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 SPECIALE AANBIEDINGEN SuperMals vlees Uit eigen slagerijen VEELING-VERSE GROENTEN Burgerlijke Stand van Haarlem Sterke vogeltrek in omgeving van Haarlem F. Vaars snelste loper van „De Kampioen" Leraren L.O. speelden volleybal in Leiden Veertig jaar bij de bank P. v. d. Steenhoven overleden Ruit van politieposthuis ingeslagen Zandvoortse school kreeg inbrekers op bezoek Inbreker ingesloten Sinds 1 januari VOLG DE VEILIGSTE WEG: WERK MEDE AAN DE BEVEILI GING VAN DE WEG! Wat een prachtige CADEAUS bij Beëdiging van tweede luitenants Bouw van flats aan de Dompvloedslaan Jaarvergadering HVGB Examens Scheepvaart UIT STAD EN STREEK De jeugdafdeling van de Volksuniversi teit ,-De Twintigers" heeft zaterdagavond in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem haar eerste fees telijke bijeenkomst gehouden. En die eer ste avond is zowel voor het overwegend jeugdige publiek als voor de jeugdige be- stuurderen van „De Twintigers" niet op een teleurstelling uitgelopen. Ook de ouderen waren kennelijk nieuwsgierig naar hetgeen deze jonge bo reling van het Haarlemse culturele leven ervan terecht zou brengen, getuige de aanwezigheid van bestuursleden van de Volksuniversiteit Haarlem. Maar ook het gemeentebestuur had zich niet onbetuigd gelaten en wethouder D. J. A. Geluk afge vaardigd om de officiële opening te ver richten. Nadat de voorzitter van de jeugdafdeling de heer J. Offerman, een korte toespraak had gehouden, beklom de heer Geluk het podium om zijn vreugde over de oprichting van een dergelijke afdeling voor jongeren uit te spreken. De wethouder begon met een overzicht te geven van het ontstaan van de Volks universiteit. Hij wees er daarbij op, dat deze instelling aanvankelijk de doelstelling had om aan grote groepen geschoolde ar beiders meer ontwikkeling bij te brengen. „Op zichzelf is daar niet veel van terecht gekomen", merkte de wethouder op. „Door de jaren heen heeft de Volksuniversiteit veel meer een intellectueel karakter ge kregen", voegde hij er aan toe. Vervolgens memoreerde de afgevaardigde van Haar lems vroede vaderen, dat er zich onder het grote aantal cursisten van de Haarlemse Volksuniversiteit vele jongeren bevinden. Verheugend „Het is daarom zo verheugend, dat er nu voor deze jongeren gelegenheid bestaat om op een wijze, die hen aanspreekt, aan het Volksuniversiteitswerk deel te nemen", aldus spreker. In dit verband wees hij erop, dat het op het ogenblik een normaal verschijnsel is, dat de jeugdorganisaties de bakens verzet ten. „Tekenend is bijvoorbeeld, dat de grootste en oudste jeugdorganisatie, de A.J.C., thans bezig is om te trachten het werk met geheel nieuwe middelen voort te zetten." ADVERTENTIE Alleen dinsdag en woensdag 11 en 12 februari a.s. Gehakt met zakje kruiden en recept 500 gram 148 Hachévlees 300 gram 98 Doorregen runderlappen 500 gram 148 Doorregen varkenslappen 500 gram 118 Speciaal aanbevolen: erwtensoep pakketten, klapstuk, varkens karbonade. (dinsdag en woensdag) HAAGSE LEVERWORST 200 gram 39 Alleen dinsdag en woensdag 11 en 12 februari a.s. Hutspot-pakketten inhoud: 500 gram wortelen 250 gram uien per pakket Grote Jonathans per kilo 29 109 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Obligatie spaarsysteem GROTE HOUTSTRAAT 99 ONDERTROUWD: 8 febr. F. A. van der Put en J. U. van Rijn. GETROUWD: 8 febr.: T. J. Heck en J. C. Spreeuw; C. P. de Keijzer en E. E. van Tol. BEVALLEN van een zoon: 7 febr. J. C. P. Windt-Sweekhorst; A. C. J. v. Besouw- Willekens; E. v. d. Heuvel-Polak; M. C. S. van Stijn-Hollander; 8 febr. M. Visser- Gieliam; M. R. Duivenvoorden-Dekker. BEVALLEN van een dochter: 7 febr. G. M. Feldbrugge-Wildschut; 8 febr. F. Vercruijsse-Schreijers. OVERLEDEN: 6 febr. W. F. du Puis, 82 j., Kleverparkweg: E. M. de Klerk- Boller, 76 j., Lange Lakenstraat; 7 febr. J. van Gaaien, 51 j., Wouermanstraat; G. S. van der Velde, 69 j., Zaanenlaan; J. Suwijn, 82 j., Brouwersstraat; G. Jon- gerweerd, 75 j., Westergracht; W. M. van Slooten-Van der Meij, 61 j„ Brouwers straat; G. M. Cramer-Korzelius, 79 j„ Oranjestraat. Wethouder-Geluk besloot zijn betoog met de volgende woorden: „Mag ik het bestuur van de V.U. met de totstandkoming van de jeugdafdeling gelukwensen. En mag ik de jonge mensen zelf toewensen, dat zij erin zullen slagen onderling een band te leggen, waardoor zij sterk zullen staan in het leven van deze maatschappij met zijn grote moei lijkheden en mogelijkheden. Tevens hoop ik, dat het een en ander mag bijdragen tot hun vorming tot mens en staatsburger". Groeiend enthousiasme Na de bemoedigende woorden van de wethouder konden de „Guyana's" zich, in het bijzonder tot grote vreugde van de jeugdige aanwezigen, achter hun instru menten zetten om het publiek even latei- te vergasten op onvervalste Surinaamse muziek. En zij deden dat op voortreffelijke wijze, met een uitgebalanceerd gevoel voor ritme, enthousiast maar toch technisch verantwoord. Dat zij erin slaagden ook bij het publiek een steeds groeiend enthousias me te ontketenen is ongetwijfeld een ge volg van de bezielende dynamiek, waarmee zij hun instrumenten bespeelden. Zo vul den zij de avond met fascinerende, soms opwindende muziek, die toch steeds aan vaardbaar en boeiend bleef, omdat de or kestleden de opzwepende elementen, die deze muziek toch zeer zeker ook bezit, niet uitbuitten. Menig hartelijk en vaak lang durig applaus vertolkte de dank van de aanwezigen. Tussen de bedrijven door tra den Julien Coco en Ottmar Frei op, die voornamelijk Antilliaanse liederen ten ge hore brachten. Originaliteit en muzikaliteit kenmerkten hun optreden. Vervolgens gaf dr. Van Wengen een ver klaring van de Afro-Amerikaanse muziek. In zijn korte maar duidelijke toelichting onderstreepte hij het belang van de ritme sectie, hetgeen hij met enige aardige voor beelden aantoonde. Ter verduidelijking van zijn betoog liet hij enige muziekfrag menten horen. De temperatuur en de weersomstandig heden, die - vooral zondagmorgen - min of meer 'n lentestemming teweegbrachten, hebben een sterke vogeltrek veroorzaakt. ■Zo werd ten zuiden van Haarlem een sterke trek waargenomen van kieviten, die op de terugreis waren van de streken waar zij de wintermaanden hebben door gebracht. De vogels, die alle van zuidwest naar noordoost vlogen, trokken nu eens tezamen met slechts enkele soortgenoten. Er waren echter ook groepen van ver scheidene tientallen.. Dit overvliegen be gon in de zonnige ochtenduren en duurde voort tot ver in de namiddag, toen het reeds geruime tijd regende. Regen en be wolkte lucht vermochten niet de trekdrift te temperen. Het was opmerkelijk, dat de vliegroute steeds lag boven de weilanden tussen de zuidelijke en zuidoostelijke stadsgrens van Haarlem en de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder. De kieviten, die de winter in deze pol ders doorbrachten, zijn ongeveer een maand geleden vertrokken. Dit waren echter niet de vogels, die hier broedden, maar, kieviten uit noordelijke landen, die in zachte winters de temperatuursomstan- digheden in ons land voldoende zacht vin den om hun trektocht te beëindigen. Wordt het hier echter te koud, dan vliegen zij verder naar het zuiden, want de overwin- teringsg«sbieden van de kievit liggen tot in Afrika. Wanneer deze overwinteraars uit het noorden hier aankomen, zijn de kieviten, die hier hebben gebroed, reeds vertrokken. Dit geschiedt betrekkelijk on opgemerkt en begint zelfs al in juni met het verdwijnen van de jonge vogels van de eerste legsels. Het waren echter niet alleen de kieviten, die kwamen als herauten van de lente. Ook de wilde eenden hebben weer paren gevormd en nemen geleidelijk aan weer bezit van hun broeddomein in de polder sloten. Het tweede onderdeel van de vijfkamp om de J. H. Kesslerbeker, bestaande uil honderd meter hardlopen, dat zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" werd afgewerkt, is gewonnen door Fr. Vaars. De uitslag luidde: 1. F. Vaars in 12,6 sec.; 2. Van Dijk in 13.4 sec.; 3. Otte in 13.6 sec.; 4. Van der Geest in 13.8 sec.; 5. Hoogland in 14,2 sec. Na deze twee onderdelen heeft Van der Geest in deze vijfkamp de leiding met 9 kunten vóór F. Vaars 7 punten. Van Dijk 6 pnt., Adrie Voorting en Otte 5 pnt. De afdeling Leiden van de vereniging van leraren in de lichamelijke opvoeding inviteert reeds enkele jaren de afdeling Haarlem om door middel van het spelen van volleybal het contact met de collega's te bevorderen. Dit contact heeft, men zaterdag voor het eerst uitgebreid en nu waren buiten Leiden en Haarlem ook damesploegen uit Amsterdam en Den Haag en herenteams uit Rotterdam, Utrecht Velsen en Alkmaar in de Sleutelstad van de partij. De Haarlemse ploegen waren succesvol want zowel bij de dames als bij de heren plaatsten zij zich in de finale. De Amster damse dames eindigden als eerste en dit was geen wonder, want zij hadden de steun van de twee volleybal-internatio nals Wies v. Putten en Tilly de Boer. Haarlem werd tweede evenals bij de he ren, waar Rotterdam eerste werd. De Haarlemse successen mogen voor de schoolvolleybalcommissie misschien aan leiding zijn om op het schoolvolleybal- toernooi op 2 april een krachtmeting tus sen de sterkste leerlingenploegen en de vertegenwoordigende leraren(essen)-teams mogelijk te maken als afwisseling van de onderlinge wedstrijden. Op dertienjarige leeftijd trad de heer C. J. Langereis, Hoofmanstraat 14 in Haar lem, in dienst vande Twentsche Bank n.v. Dat gebeurde" op' woensdag 12 februari 1918. Woensdag. zaL de .heer Langereis dus veertig jaar in dienst van deze bank zijn. Welhaast al die jaren is hij werkzaam ge weest op de giro-afdeling. Thans is hij chef van deze afdeling. De jubilaris zal die dag 's middags van half vier tot half zes een receptie houden in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt. ADVERTENTIE Haarlem telefoon - beverwijk 14024 4730 Vele jaren deurwaarder bij de Haarlemse rechtbank Vanmorgen is na een ernstige ziekte in de leeftijd van vijfenzestig jaar te Haarlem overleden de heer P. van de Steenhoven, deurwaarder bij de Haarlemse rechtbank. De thans overledene was een zeer gezie ne figuur in kringen van de rechterlijke macht, de balie en van een aantal orga nisaties, waaraan hij zijn krachten heeft gegeven. Daarom zal zijn heengaan in brede kring betreurd worden. De heer Van de Steenhoven is in mei 1892 te Ridderkerk geboren en bracht zijn jeugd in Fijnaart door. Na de schoolop leiding werd hij klerk op een deurwaar derskantoor te Rotterdam en later was hij werkzaam bij deurwaarders te Apeldoorn, Hoofddorp en Haarlem. Vervolgens was hij enige jaren chef-de-bureau op het ad vocatenkantoor van mr. M. Slingenberg en mr. Bakhuizen van den Brink tot hij in 7 september 1933 zijn ambt van deur waarder bij de Haarlemse rechtbank aan vaardde. In het verzet heeft de heer Van de Steenhoven belangrijk werk verricht. Van de afdeling Haarlem van de Bond van Oud Illegale Werkers was hij vice-voorzitter. Verder is hij een aantal jaren diaken ge weest van de Nederlands Hervormde ge meente te Haarlem, vice-voorzitter van het adoptie-comité voor bejaarden en voor zitter van de afdeling Haarlem van de Vereniging van Deurwaarders. Vroeger vervulde hij het voorzitterschap van de Bond van procureurs- en deurwaarders klerken. Vrijdagmiddag omstreeks twee uur zal zijn stoffelijk overschot te Westerveld wor den verast. Man wilde twee politie-agenten een pak slaag geven De Haarlemse politie heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen een dertigjarige be woner van het woonwagenkamp wegens vernieling van een ruit van het posthuis oost. In de nacht van zaterdag op zondag verscheen de man om kwart voor drie bij het posthuis met het verzoek binnen te mo gen, omdat hij zoals hij meedeelde van pian was de twee op wacht zittende politie-agenten een pak slaag te geven. Men sommeerde de man te verdwijnen, maar daar ging hij niet op in. Wel sloeg hij een ruit in, en werd toen welis waar niet meer op zijn verzoek binnen gelaten. Hij vertelde de politieagenten, dat hij had gehoopt door hen te slaan een week gevangenisstraf op te lopen. Dan had zijn vrouw voor een week uitkering van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken kunnen krijgen. Twee naaimachines gestolen Toen het hoofd van de u.l.o.-school aan de Zandvoortselaan in Zandvoort, de heer E. R. Koerselman, zondagavond even een bezoek aan de school bracht, constateerde hij dat men zich door het uitsnijden van een ruitje in de voordeur toegang tot de school had verschaft. Hij waarschuwde di rect ''e politie, die bij een nader onderzoek vaststelde, dat de ongewenste bezoekers ook m het schoolgebouw kwistig met de ruitensnijder hadden gewerkt. Het bureau van het schoolhoofd was opengebroken en alles was overhoop gehaald. Kennelijk hebben de inbrekers echter daar niets van hun gading kunnen vinden, want sporen wezen erop dat zij een hele speurtocht door alle klassen hebben ondernomen. In het magazijn hadden zij meer succes. Ver mist worden namelijk twee elektrische naaimachines terwijl van een derde naai machine de motor werd gesloopt en mee genomen. Een en ander vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 1400.-. Met het oog op het onderzoek door de politie had de schooljeugd tot vanmiddag kwart voor één vrijaf. De Haarlemse politie heeft een 29-jarige bankwerker aangehouden, die ervan wordt verdacht enkele diefstallen te hebben ge pleegd. Onder meer zou hij hebben inge broken in het Rijksarchief, waar echter niets wordt vermist. De man wordt voorts verdacht van inbraken in een kleding magazijn in de Kruisstraat, alsmede in een horlogerie en een antiquiteitenzaak in de Grote Houtstraat. In de afgelopen week zijn in Haar lem en omgeving tien verkeersongeluk ken gebeurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal verkeersongevallen, dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied gebeurde, gestegen tot vierenzeventig. Daarbij was één dodelijk ongeval. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. Het programma van het bezoek van Koningin Elizabeth II van Engeland en de hertog van Edinburgh aan de Koningin en de Prins der Nederlanden van 25 tot 27 maart is als volgt samengesteld: Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zullen in de ochtend van 25 maart met het Britse koninklijke jacht „Britannia" in IJmuiden aankomen. De „Britannia" zal naar Amsterdam opstomen. Prinses Beatrix zal de koninklijke gasten aan boord van de „Britannia" verwel komen. Zij zullen per motorsloep varen naar de landingssteiger aan de Prins Hen drikkade bij de Sint Nicolaaskerk, waar de Koningin en Prins Bernhard hun gasten zullen verwelkomen. In een op de kade op te richten paviljoen zullen de ambassadeurs van de landen van het Britse Gemenebest, de Nederlandse ministers en andere Nederlandse autoritei ten aan Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh voorgesteld worden. Na de inspectie van de erewacht zullen de vorstelijke gasten per calèche langs het Damrak naar het koninklijk paleis op de Dam rijden, waar de erewacht geïnspec teerd zal worden. De koninklijke gasten betreden vervolgens het paleis en verschij nen daarna op het balkon. Vervolgens zul len Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh bij het nationaal monument een krans leggen. Vóór het noenmaal worden de burge meester en de leden van de gemeenteraad in het paleis aan de koninklijke gasten voorgesteld. Na het noenmaal begeven de koninklijke gasten zich per rijtuig naar het Rijks museum voor een bezichtiging van de 17de eeuwse Nederlandse schilderkunst. Per auto wordt daarna gereden naar de dia mant slijperij „Holland". Des avonds zullen de koninklijke gasten aanzitten aan 't galadiner dat de Koningin en de Prins te hunner ere in het konink lijk paleis zullen aanbieden. Daarna wordt een concert in het Concertgebouw bijge woond, aangeboden door het gemeente bestuur van Amsterdam. Bezoek aan Aalsmeer Woensdag 26 maart zullen Koningin Elizabeth en Koningin Juliana een kort bezoek brengen aan Aalsmeer en zich vervolgens per auto na een korte rit door Scheveningen naar het paleis Huis ten Bosch begeven. De hertog van Edinburgh en Prins Bernhard zullen een bezoek brengen aan de jaarbeurs te Utrecht en daarna eveneens naar Huis ten Bosch gaan. Daar zal prinses Wilhelmina eveneens aanwezig zijn. Na de lunch maken de koninklijke gas ten een korte rit per auto en gaan na een kort oponthoud bij de Engelse school naar het gemeentemuseum, waar de tentoonstelling „The age of Shakespeare" bezichtigd zal worden. Na dit bezoek zullen Koningin Elizabeth en prins Philip een ontvangst bijwonen in de Dierentuin, te hunner ere gegeven door de hoofden van de diplomatieke missies der Britse Gemenebestlanden aan de in Nederland wonende onderdanen van het Britse Gemenebest. Daarna zullen de ko ninklijke gasten een bezoek brengen aan Prinses Wilhelmina in het paleis Lange Voorhout. Des avonds zullen zij aanzitten aan een diner in de Treveszaal, aangeboden door de regering, gevolgd door een receptie. /i -'VFHTKNTTE Woensdag 12 februari om half elf zal de commandant van het Korps Luchtmacht staf, de kolonel A. S. Westra, tweeëndertig reserve-officieren van de Koninklijke Luchtmacht beëdigen. De plechtigheid ge schiedt op de vliegbasis Ipenburg, kamp b. Tot de te beëdigen officieren behoren de tweede luitenant J. Visser uit Haarlem en de reserve-tweede luitenants H. E. Bos man uit Zandvoort, L. T. Coene uit Heem stede en H. Esselaar uit Aerdenhout. Vorige week is aan de zuidzijde van de Dompvloedslaan te Overveen de eerste paal in de grond gegaan voor de bouw van achttien koopflats in drie woonlagen met een drietal garages eronder. De bouw van deze flats, naar ontwerp van architect K. J. Aanstoot uit Overveen en uitgevoerd door het Aannemersbedrijf W. Thunissen n.v. te Heemstede, zal ongeveer een jaar in beslag nemen. De flats zullen een woon kamer, drie tweepersoons slaapkamers, een keuken en een douchecel omvatten. Elke flat krijgt een voor- en een achterbal- con. De voorgevel komt op. het noorden, de achtergevel op het zuiden te liggen. Onder voorzitterschap van de heer J. J. Hogeland sr. hield de Haarlemse Zwem en Polo Club HVGB de 57ste jaarvergade ring in de tuinzaal van restaurant Brink mann aan de Grote Markt in Haarlem. De jaarverslagen gaven wederom blijk dat een aktief verenigingsjaar was afge sloten. Bij acclamatie werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter, J. J. Hogeland sr; secretaris A. J. van Omme ren; penningmeester, H. G. Marsman; commissarissen, A. Rol en R. Boon. De jaarlijkse prestatie-bekers werden uitgereikt aan mej. Lieke Bijkerk en de heer D. Meulenberg. In verband met de verhoging van de con tributie, die door de KNZB geheven wordt, werd besloten deze niet meer ten laste te laten komen van de verenigingskas maar deze te heffen boven de bestaande vereni gingscontributie. Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde II: mej. E. W. Kroll, Rotterdam; H. W. Schein (U.S.A.). Semi-artsexamen: O. M. Dooijes, Den Haag; A. H. Goldstein, U.S.A.; M. G. Kaulbach, Den Haag; J. O. W. Weber, Den Haag. Artsexamen: G. W. Bischoff, Leiden; W. G. H. A. Hesselman, Den Haag; T. Th. E. Hoedt. Leiden; Tjin Kien, Oegst- geest; C. J. de Vries. Haarlem. Doctoraalexamen geschiedenis: J. F. van Oosten, Rotterdam. Kan didaatsexamen geschiedenis: J. G. F. Hasekamp. Den Haag. Kandidaatsexamen Franse taal- en letterkunde: mej. M. M. A. de Goederen, Den Haag. Op donderdag 27 maart gaan de Engelse koningin en haar gemaal per auto naar Delft voor een bezoek aan het Waterloop kundig Laboratorium. Hierna volgt een bezoek aan Rotterdam, waar na een lunch in het stadhuis het „Bouwcentrum" en de „Missions to Seamen" bezocht zullen wor den. Daarna wordt per rijtuig gereden naar de Parkkade, waar de „Britannia" gemeerd ligt. Na het officiële afscheid gaat het Engelse koninklijk paar aan boord van de „Britannia". Later in de avond zullen Koningin Eliza beth en de hertog van Edinburgh een af scheidsdiner aan boord van de „Britannia" aanbieden ter ere van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Na het diner zal de „Bri tannia" Rotterdam verlaten. Nieutos in het kort Aldabi, verm. 8 v. Montevideo, 12 te Santos verw. Alhena, 10 te Montevideo, 12 te B. Aires verw. Alnati, 24 te Montevideo, 24 te Buen. Aires verw. Aagtekerk. 10 op ankerplaats Sandheads for Cal cutta van Madras. Aalsdijk, 10 te Belawan. Aalsum, 9 v. Dar Es salaam n. Beira. Abbekerk, 8 v. Singapore n. Bangkok. Adonis. 9 te Hamburg. Aegis. 10 te Houston. Agamemnon, 9 v. Curacao n. Georgetown. Alphacca, 10 te Rio Grande verwacht. Alwaki, 8 v. Puerto Princesa n. Bugo. Amserkerk, 10 te Mombasa. Amsteldiep, 9 v. Gibraltar n. Sayreville. Amstelland, 8 te Nueva Palmira. Antonia, 9 te Kuehing. Arendskerk, 9 te Sydney. Argos, pass. 9 Malta n. Gibraltar. Artemis. 8 v. Port Au Prince n. Mobile. Amstellaan. pass. 8 Tokio n. Vancouver. Ameland. 15 te Beaumont verwacht. Angolakust, 9 te Amsterdam. Attis, 7 v. Amsterdam n. Paramaribo. Breda. 9 v. IJmuiden n. Le Havre. Bloemfontein. 10 te South.ton, 12 te A'dam verw. Baarn. 9 te Port of Spain. Banggai, 8 v. Calcutta n. Penang. Batjan, 9 v. Houston te New Orleans. Bengkalis. 11 te Belawan verwacht. Bennekom, 10 te Bremen. Billiton, 9 v. Bombay n. Cochin. Bintang. 10 te Penang. Bonita, 9 v. Cristobal n. New Oi'leans. Boskoop, 9 te Punta Cardon. Bali. 10 te Amsterdam. Beninkust, 8 v. Amsterdam n. West-Afrika. Bantam, 8 te Singapore. Blitar, 8 v. Cheribon n. Semarang. Borneo, 9 v. Amsterdam n. Nieuw Guinea. Polydorus, 11 te Tandjong Priok verwacht CaTlisto, 8 v. Rotterdam n. Pepel. Caltex Delft, 10 te Rotterdam. Caltex Rotterdam. 9 te Rotterdam. Castor, 9 te Curacao verwacht. Ccronia, 10 te Kandia verw. v. Karachi. Crania. 9 v. Shellhaven n. Curasao. Calamares, 10 te Mobile. Cartago, 9 te Charleston. Castor, 9 te Cui-aeao. Cinulia, pass. 9 Wexford n. Curacao. Cistula, 9 v. Adelaide n. Melbourne. Colytto, 9 te Mobile. Congokust, 9 v. Accra n. Lagos. Cottica. 11 te Ciudad Trujillo. Caltex The Hague. 9 te Fremantle. Dorestad, 8 v Bachequero n. New York. Daphnis, 12 te Cap Haitien verwacht. Dongedijk, 11 v. Cristobal te Southampton verw. Delft, 9 te Pto. Ordaz. Dinteldijk. 8 te Panama. Eemland. 9 te Montevideo. Elisabeth B. 11 te Honolulu. Eos. 9 v. Athene n. Alexandria. Esso Den Haag, pass. 9 Guadeloupe n. Aruba. Esso Nederland, 9 v. Isle of Grain n. Port Said. Etrema, 9 v. Istanbul n. Berre. Fravizo. 9 v. Gandia n. Hamburg. Friesland KRL, 10 te Davao. Friesland SSM. verm. 11 v. Amsterd. n. Setubal. Groote Beer, 10 te Surabaja verw. v. Singapore. Groote Beer, 11 v. Suraba.ia n. Amsterdam. Gaasterland, 10 te Bremen. Giessenkerk, 9 v. Livo.mo n. Port Said. Guineekust. 10 t.e Dakar. Graveland, 9 v. Cape Dolo n. Las Palmas. Ghanakust, 30 te Le Havre. Haarlem. 10 te Cardenas. Hecuba. 9 te La Guaira. Heemskerk, 8 v. Yokkaichi n. Takubar. Helicon, 7 360 m. n.o. Paramaribo n. Paramaribo. Hera. 8 te Londen. Isis, pass. 9 Terceira n. Londen. Ivoorkust, 9 te Hamburg. Japara KPM, 7 v. Mauritius n. Mombasa. Jagersfontein. 24 te K'stad. 5/3 te Durban verw. Johan v. Oldenbarnevelt. 11 te Melbourne verw. Japara KRL. 9 te Bremen. Jupiter. 7 te Istanbul. Kinderdijk, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kylix, 9 te Amsterdam. Kennemerland, 8 v. Recife n. Rio de Janeiro. Radja, 8 v. Londen n. Amsterdam. Karimata, 8 v. Marseille n. Barcelona. Kermia, 9 te Caborojo. Khasiella, 8 te Oslo. Kieldrecht, 10 v. Suez n. Aden. Koningswaard, 10 te Trinidad. Kopionella, 9 v. Abadan n. Durban. Krebsia, 9 v. Curacao n. Las Piedras. Kryptos. 10 te Port Said. Kenia. 15 te Sydney verw n. Miri. Karimun. 10 te Amsterdam. Kelletia, 9 te Manchester. Lekhaven, 9 te Rotterdam. Leersum, 8 v. Londen n. Halifax. Liberty Bell. 9 v. St. Helena n. Philadelphia. Luna. 9 v. Rotterdam n. Italië. Lekkerkerk, 9 v. Cattania n Marseille. Leopoldskerk, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Mentor. 8 te Caracol verwacht. Minjak. 10 te Pnompenh verwacht v. Singapore. Meliskerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Moordrecht, 8 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi Maashaven, pass. 9 Necochea n. Las Palmas. Meerkerk, pass. 9 Stromboli n Genua. Montferlanw, 9 te Buenos Aires. Maasdam, 10 v. St. Thomas n. Barbados. Macoma, 8 v. Hollandia n. Cebu. Noordam. 10 te Rotterdam verw. v. New York. Noordam, 9 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam. 9 te Barbados. Nieuw Holland. 10 te Fremantle. Naess Lion. 9 te Le Havre. Oberon. pass. 9 Dominica n. Mobile. Oranje, 9 v. Aden n. Suez. Ouwerkerk. 11 te Aden verwacht. Oostkerk, 10 te Genua v. Rotterdam. Oraniefontein. verm 15 v. Durban n. A'dam. Oranje Nasau. verm. 13 v. Amsterd. n. Trinidad. Oraniestad. 14 te Point a Pitre verw. v. Madeira Papendrecht. 9 te Las Piedras Perna, 10 te Madras v. Abadan. Poelau Laut, 10 te Balikpapan v. Makassar. Prins der Nederlanden. 15 te Aruba verwacht. Phrontis, 9 te Labuan. Prins Willem George Frederik. pass. 8 Pantellaria naar Esb.ierg. Pieter S, verm. 11 v. Rotterdam n. Swansea. Pygmalion. 7 750 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso. 10 v. R'dam n. Antw. Poseidon. 10 te Aux Cayes. Prins Casimir. 9 v. Majorca n. Valencia. Pr. Fred. Hendrik, pass. 9 Finisterre n. Valencia. Prins Willem II, 10 te Bremen. Prins Willem V, 10 te Napels. Prins Willem III, 8 te Rotterdam. Prins Willem IV, 9 te Rotterdam. Rijndam, 16 te Cobh, 18 te Rotterdam verwacht. Rijnkerk, 9 te Port Said. Rad.ia, 9 te Amsterdam. Rondo, 7 te Los Angeles n. San Francisco. Straat Bali, 7 v. Durban n. Lourenco Marques. Seven Seas, 11 te St. John verw. v. Ratterdam. Sibaiak. 13 te Curacao verw. n. Sydney. Schie, 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Stad Rotterdam. 8 te Rotterdam. Stad Schiedam. 8 te Rotterdam. Sarpedon, 8 v. Aruba n. La Guaira. Sliedrecht. 10 te Le Havre. Statendam, 10 te Zanzibar. Straat Cook, 10 te Tanga. Sumatra. 9 v. Port Dickson n. Bangkok. Stad Utrecht. 13 te Rotterdam verwacht. Stad Vlaardingen. 10 te IJmuiden verwacht Stad Gouda, 10 te Rotterdam verwacht. Schie. 8 te Amsterdam. Stentor, 9 te Amsterdam. Soestdijk, 8 te Boston. Steven. 8 te Beyrouth. Sunetta, 7 v. Hongkong n. Singapore. Titus, 9 te Rotterdam. Transporter V. 9 v. Rotterdam n. New York. Tabinta, 10 te Singapore. Telamon, 9 70 m. w. Ouessant n. Madeira. Tjibodas, 10 te Manilla verwacht. Tjiluwah, 10 te Hongkong verwacht v. Singapore. Tabian, 10 te Houston. Talisse, 9 te Baltimore. Tappanzee, 8 v. Napels n. Venetië. Tibia, 8 v. Trinidad n. Landsend. Tjikampek, 8 te Port Swettenham. Tiipanas. 8 te Yokohama. Tawali, 10 te Aden. Theobaldius, 15 te Port Said verwacht. Tegelberg, 11 te Rio de Janeira verwacht. Ternate, 9 v. Semarang n. Surabaja. Trajanus, 7 620 m. n.o. Sombrero eil. n. Antw. Vrouwenbond. Dinsdagavond 11 fe bruari houdt de Vrouwenbond van de Par tij van de Arbeid afdeling Haarlem in het gebouw Oranjekade 1 in Haarlem een bij eenkomst, tijdens welke de heer J. J. A. Berger, directeur van het Gemeenschap pelijk Administratiekantoor, een inleiding zal houden over sociale voorzieningen. Wandelrit. Dinsdagavond houdt de motorclub „Bloembollenstreek" een wan delrit. Start en finish zijn bij „De Duif" in Lisse. Volksuniversiteit. Dinsdagavond 11 februari zal de schrijver A. den Doolaard in het Frans Halsmuseum te Haarlem een met lichtbeelden geïllustreerde lezing hou den over Griekenland, getiteld „Grieken land met en zonder zuilen". Donderdag 13 februari wordt 's avonds in het Roxy- theater in Haarlem onder auspiciën van de V.U. een vertoning gegeven van de film „Madame de met Daniëlle Darieux, Charles Boyer en Vittorio de Sica. Erna. Stad. Het Amsterdamse Bos. Dinsdagavond 25 februari houdt de afdeling Bloemendaal en omstreken van dc Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in hotel-café-restaurant „Rust hoek" aan de Bloemendaalseweg te Bloe mendaal een bijeenkomst, waarop de heer J. H. C. de Groot, hoofd van de boswach ters in het Amsterdamse Bos, over dit bos spreekt. Portemonnaie ontvreemd. Een drie ëntwintigjarige Haarlemmer kwam zater dagmiddag omstreeks vier uur in Stoops Bad te Overveen tot de ontdekking, dat zijn portemonnaie met ƒ45 inhoud uit de wisselcabine, waar hij zijn kleren had op gehangen, was ontvreemd. Ouderavond Hartenlustschool. Op don derdag 20 en vrijdag 21 februari zullen in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloe mendaal ouderavonden van de Hartenlust- school worden gehouden. Bij het veertig jarig bestaan van de school werd een film projector aangeboden. Er zullen op deze avonden met behulp van dit nieuwe appa raat een aantal films worden gedraaid. Het programma bevat „De paraplu", een Pro Juventute-film van Kees Brusse; enige do cumentaires: veertig jaar geleden (histo risch journaal), „De branding lokt", „Stad zonder water" (over Zuid-Italië), „De hoe den- en schoenmaker" (een gekleurde, ver nuftige tekenfilm met een populair-econo- mische strekking) en tenslotte „Geschich- ten aus dem Wienerwald". „Vechten en dienen". In de hervorm de kerk aan de Ramplaan te Overveen zal op donderdag 13 februari onder auspiciën van de Protestantse Gezondheidszorg de geluidsfilm „Vechten en dienen" gedraaid worden. Het scenario werd geschreven door ds. G. van Veldhuizen Azn. De film geeft een beeld van het leven in onze zieken huizen onder het motto van: Protestanten moeten zorgen voor protestantse zieken. Telamon, 7 te Amsterdam n. Curacao. Tlialetas, 7 v. Rotterdam n. Calamata. Tomori. 9 v. Genua n. Port Said. Towa, 9 v. Bremen n. Antwerpen. Utrecht, 11 te Surabaja verwacht. Vasum, 9 te Port Said. Waal. 10 te Tanger verwacht v. Oran. W. Alton Jones, 9 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Westerdam, 10 te New York v. Rotterdam. Waterman, verm. 21 v. Amsterdam n. Kaapstad. Willem Ruys, 15 te Colombo, 21 te Ti. Priok verw. Willemstad, 13 te Madeira. 18 te A'dam verw. Waterland, 9 te Amsterdam. Weltevreden, 8 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Waterland, 9 te Amsterdam n. Bremen. Westland. 9 te Vigo. Witmarsum, pass. 8 Abaco eil. n. Houston. Wonogiri, 9 te Rastanura. Wonosari, 10 te Toboali. Zeeland. 10 te Napels verwacht v. Port Said. Zuiderkruis, 19 te Amsterdam verw. v. Tj. Priok. Zonnekerk, 10 te Brisbane. KLEINE VAART Admiraal Nelson. 9 te Dungeness n. Gent. Bab T. 3 v. Goole n. Gijonmussel. Birmingham. 9 dw. Cromer n. Rotterdam. Draco, 8 v. Aarhus n. Amsterdam. Eljo. 9 dw. Skerries n. Drogheda. Elsa. 4 te Rotterdam v. Huil. Flevo, 8 10 m. z.w. Hartlandpoint n. Rotterdam. C.efle. 9 bij Texel n. Parijs. Ilias. 7 v. Oran n. Mostagenem. ■Toost. 5 te Korsnaes v. Oskarshamn. Kaap Falga, 4 te Borkum (schuilen). Kaap St. Vincent. 9 bij P2 v. A'dam n. Limf.iord. Kastanjesingel. 9 30 m. z. Portlandbil n. Londen. Leliegracht, 9 in Finse Golf n. Helsinki. Lijnbaansgracht. 7 te Abö. Manto, 9 in Kielerkanaal n. Odense. Meidoornsingel. 9 100 m. n.w. Bayonne n. Bayonne. Notos. 8 v. Valencia n. Rotterdam. Nottingham, 9 te Smithknoll n. T.vne. Paris, 9 10 m. n. Noordhinder n. Rouen. Philetas, 9 50 m. w. Galita eil. n. Rotterdam. Ponza, 7 te Rotterdam v. Zaandam. Strabo, 9 te Alicante verwacht. Tilly. 7 te Korsnaes v. Stockholm. Tiny, 9 40 m. n.o. Borkum n. Malmö. Westerdok, 8 te Tongue n. Londen. SLF.EPVAART Rarenlszee. 10 310 m. n.w. P'maribo n. N. Palmira. Rlankenburg. 10 v. Dartmouth n. Bordeaux. Clyde. 10 90 m. z.w. Landsend n. Gent. Cycloon. 10 Gibraltar gepass. n. Port Said. Gele Zee. 7 dw. Beachyhead n. Vlissingen. Hudson. 10 720 m. w.z.w. Madeira n. Jamaica. Humber. 10 210 m. o.n.o. Fortaleza n. N. Palmira. Loire, 10 v. Singanore n. Conakry. Maas. 7 te Rotterdam. Oceaan. 7 v. Rotterdam n. Puerto Cabello. Rode Zee. 10 700 m. z.o. Bermuda eil. n. Houston. Thames. 10 40 m. o.n.o. Algiers n. Port Fuad. Titan. 7 ter hoogte van Madeira n. Belem. Zeeland. 7 v. Amsterdam n. IJmuiden. Zwarte Zee. 10 400 m. n.o. Bermuda n. Norfolk. Slotkoers Heden Vrijdag 13.45 uur 3-3'/2% Nederl. '47 85ÜI8 85% 3% Nedl. 1962/64 89 "/i« 89% A. K. U 160 158% Calvé Delft 300 300 Van Gelder Zonen 185 185 K. N. Hoogovens 275 275 Nederl. Ford 176 176 N. Kabel fabriek. 226 227 gew.Philips Gloeil. 250 247% Pref PhilipsGloeil. 147% 147% Unilever 347V2 342% Wilton Feyenoord 210 210 Dordtsche Petrol 610 Kon Petroleum f 152 150 Hilliton 195 185 A'dam Rubber 44% 44% K L. M t 109. 109,50 Noll Amor. Lijn 145 145 K. N S. M 13914 139 N. Scheepv. Unie 114% 112 v. Nievelt Goudr 151 151 Phs. v. Ommeren 201 Vi 201 H. V. A 87 89 Verg. Deli Mijen 61% 62 Amsterd. Bank 21OV2 210'/2 Nat. Handelsbank 74 74% Ned. Handel Mij.. 149 150 Rotterd. Bank.... 172% 173% Twentse Bank 160 160 A-naconda Copper 44 43 'Aethlehem Steel 40 39 V2 'J. S. Steel 57 56% Reneral Motors.. 35 34% Ihell Union 62 61 23% 22% Claims K. O. ƒ4,56

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9