Syrische Kamer aanvaardt zav-\GtR- Waarom er zoveel haast was bij de fusie van Syrië en Egypte KLINGDECOR N.V. ÖE HOUTWERF Nasser als staatshoofd JklifraMO Nederland probeert in V.S. plaats te bereiden voor 20.000 evacués De hotelprijzen tijdens Expo-58 te Brussel Feisal bij Hoessein voor overleg over Arabisch „koningsverbond" Saoed eist dat Irak voor Bagdadpact bedankt Nasser voorlopig gedwongen tot matiging van zijn verlangens Jongen uit Devonshire acht zich nu een lama Amerikaan maakt imitatie- reis naar de maan „Een miljoen Amerikanen werkt voor Moskou" Bijna 5 miljoen Amerikanen werkloos Britse weduwe zou twee van haar drie echtgenoten vergiftigd hebben PISB&BPS - ROXANE NOG ZO HÉÉRLIJK JONG, ZO ÉCHT EEN BLAD VAN DÉZE TIJD Londen akkoord met vier raketbases in Engeland Grote tegenstand in parlement verwacht Hij heeft plotseling alleen nog herinneringen uit Tibet Uïbrïcht triomfeert over liberale elementen" Strenger toezicht op falende Oost duit se industrie Monument in Buchenwald DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 9 CAIRO (UP) De Syrische Kamer van Afgevaardigden heeft de Egyptische Na tionale Vergadering een memorandum ge zonden waarin wordt bevestigd dat presi dent Nasser eenstemmig tot president van de verenigde Arabische staat is gekozen. Syrië beschuldigt Israel DAMASCUS (Reuter) Syrië heeft maandag Israel beschuldigd van „aanhou dende provocatie-' en verklaard, dat Israë lische troepen zelfs na inmenging van de UNO-bestandscommissie blijven weigeren zich terug te trekken uit het noordelijke deel van de gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Syrië zal nu de Veiligheidsraad vragen hieraan een einde te maken. Volgens de Syriërs hebben de Israëliërs eenheden met. pantserwagens in de ge demilitariseerde zone gestationeerd. Israel heeft onlangs een dergelijke Syrische be schuldiging tegengesproken. Russische lening CAIRO (UP) De Egyptische Nationale Vergadering heeft het bedrag, krachtens hetwelk de Sovjet-Unie een lening van 700 miljoen roebel zal verstrekken, eenstem mig goedgekeurd. Het verdrag werd vorige maand in Moskou getekend. Minister Sidky (Economische Zaken) legde er in de Nationale Vergadering de nadruk op dat aan de lening geen politieke voorwaarden zijn verbonden. De positie van Jemen De besprekingen over militaire samen werking tussen Jemen en de verenigde Arabische staat zijn voltooid, aldus is of ficieel in Caïro medegedeeld. Zoals bekend is, wenst Jemen slechts op het gebied van de defensie en buitenlandse zaken met de nieuwe eenheidsstaat samen te gaan. Koninklijk overleg AMMAN (UP) Koning Feisal van Irak vliegt vandaag naar Amman om bespre kingen te voeren met zijn neef, koning Hoessein van Jordanië. Beide vorsten willen de basis leggen voor een Arabisch „koningsverbond", dat eveneens Saoedi-Arabië zou moeten om vatten, als antwoord op de proclamatie van de verenigde Arabische staat door Egypte en Syrië. Koning Hoessein zou dit „ko ningsverbond" willen beklinken vóór pre sident Nasser op 21 en 22 februari Damas cus bezoekt en in Syrië een volksstem ming over de nieuwe staat wordt gehouden. Saoed's voorwaarden Koning Saoed zou als voorwaarde voor zijn toetreding tot het koningsverbond heb ben gesteld, dat Irak hét lidmaatschap van SAN ANTONIO (Texas) (UP). - Donald Gerald Farrell, een 23 jarig lid van de Amerikaanse luchtmacht, is zondag in een kleine stalen ruimte gekropen en een zevendaagse „reis" het onbekende binnen, begonnen. De autoriteiten zeggen dat Farrell het prima maakt op zijn imitatie-reis naar de maan in zijn vertrekje dat verankerd is op de vloer van een laboratorium op de vliegbasis Randolph. Het is de bedoeling dat Farrell een week alleen blijft in zijn stalen cocon, alsof hij bezig is met een retourreis naar de maan. Alleen en geïsoleerd van de wereld in dit vertrekje van vijf voet. dat ontwikkeld is op de school voor luchtvaartgeneeskunst hier. ondergaat hij omstandigheden die in grote mate overeenkomen met de om standigheden die hij in de ruimte zou ont moeten. Als alles goed gaat, komt Farrell zaterdag „terug". Over de eerste tien uur van deze na- rr.aakmaanreis vertelde kapitein Ward, de geneesheer die het project leidt, dat Far rell zich prima hield. Eenmaal heeft hij oo een knop gedrukt die wat muziek, het enige contact met de buitenwereld, in zü" cabine brengt. Farrell wordt de meeste fiid beziggehouden door proeven om zijn reactips op de verveling en de eenzaam heid te pei'en. De dokters in hel labora torium kijken naar hem op een televisie scherm. Farrells hartslag kan in het labo ratorium duidelijk gehoord worden boven liet geluid van een aantal machines uit. die fagevens betreffende zijn lichamelijke toestand optekenen. WASHINGTON, (Rtr.) In een zondag gepubliceerd jaarverslag van de commis sie voor onamerikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden wordt gezegd, dat de Sovjet-Unie meer dan een miljoen Amerikanen heeft georganiseerd, die on dermijnende activiteit op politiek gebied in de V.S. bedrijven. Hun activiteiten variëren van het volle dig lidmaatschap van een uitgebreid net werk van communistische organisaties tot het tekenen van door de communisten gesteunde verzoekschriften. „De eerlijkheid gebiedt te verklaren", aldus dit verslag, „dat veel van deze men sen versteld zouden staan als zij de volle betekenis van hun daden zouden begrij pen". WASHINGTON (UP) Het. aantal werklozen in de Verenigde Staten zal deze maand tot ongeveer vijf miljoen stijgen, het hoogste cijfer sinds 1941, aldus de Ame rikaanse minister van Handel, Sinclair Weeks. Eind december bedroeg het werklozen- tal 3,4 miljoen. In 1941 waren er in de V.S. 5,5 miljoen werklozen, of 9,9 procent van de beroeps bevolking. Thans maken 5 miljoen werk lozen 6,5 procent van de beroepsbevolking uit. het Bagdadpact opzegt. Jordanië zal aan drang in die richting op Irak uitoefenen. De regering van Saoedi-Arabië heeft zich overigens nog niet officieel over het koningsverbond uitgelaten. Engeland noch de V.S. hebben gereageerd, doch Amerika's enthousiasme zou buitengewoon gering zijn. De V.S. maken formeel geen deel uit van het Bagdadpact, doch hebben zitting in diverse pactcommissies. Volgens goed ingelichte kringen te Am man zal een eventueel verbond tussen Jor danië en Irak zeker niet zo ver gaan als dat tussen Egypte en Syrië. Feisal noch Hoessein zullen hun kroon opgeven. Het voornaamste doel van een koningsverbond zou zijn: de versterking van Jordanië's economische positie. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade in de Jordaanse hoofdstad heeft maandag onthuld dat president Eisen hower zaterdag een boodschap heeft gezon den aan koning Hoessein. De inhoud is niet bekendgemaakt. JARROW, (UP) In de Engelse plaats Jarrow is maandag het proces begonnen tegen mevrouw Mary Wilson, een weduwe van 66 jaar, om haar levenslustig uiter lijk door de Engelse pers reeds ,,'t vro lijke weeuwtje van Windy Nook" gedoopt, die ervan wordt beschuldigd twee van haar drie echtgenoten vermoord te heb ben. Tijdens de voorbereidende getuigenver horen verscheen maandag de zoon van de 76-jarige Oliver James Leonard, die op 3 oktober 1956, nog geen twee weken nadat hij met mevrouw Wilson getrouwd was, overleed door volgens de aanklacht, vergiftiging met een insectenmiddel. Een jaar later zou mevrouw Wilson haar der de man, George Wilson, op dezelfde ma nier gedood hebben. Leonard jr. verklaarde, dat zijn vader „niet goed bij zijn hoofd geweest moest zijn, toen hij met mevrouw Wilson trouw de". Hij was eind oktober 1956 bij zijn stiefmoeder gekomen, vertelde hij, zon der te weten, dat zijn vader met haar ge trouwd en gestorven was. Hij had toen mevrouw Wilson voor de voeten geworpen, dat zij zijn vader op een slinkse manier tot trouwen gebracht had. Voorts verscheen in de getuigenbank de arts John Laydon, die het overl ij densbe- wijs voor Leonard had uitgeschreven, daarbij als doodsoorzaak opgevend ontste king aan de hartspieren en chronische nierontsteking. Hij had dit overljjdensbe- wijs uitgeschreven aan de hand van een onderzoek dat hij twee dagen voor het overlijden op Leonard- uitgevoerd-.had,ren zopder .hem na zijn overlijden gezien te- hebben, aldus vertelde hij. De arts die mevrouw Wilson's derde echtgenoot na zijn dood onderzocht, Wil liam Wallace, verklaarde geen enkel symptoon van vergiftiging ontdekt te heb ben. ADVERTENTIE van Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragees f 2.®® Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 drageesf 3.75 Philips-Ro*anc Nederland N.V. - Amsterdam ••••••«©©©••••MC ADVERTENTIE W; Dit is het geheim waarom al wat jong is en zich jong voelt, onweerstaanbaar aangetrokken wordt door dit fleurige blad met zijn hartverwarmende gezelligheid. Let de komende weken eens extra goed op MARGRIET met haar verrassende inhoud! Alléén MARGRIETkan zóveel bieden, want.- MARGRIET verreweg het grootste blad van Nederland. LONDEN, (UP) De Verenigde Staten en Engeland „hopen" volgende week een overeenkomst te kunnen tekenen voor de aanleg van vier raketbases in Engeland, zo is uit gezaghebbende bron in Londen 'vëm'omen. Men verwacht, dat dit voornemen grote politieke beroering in het land zal veroor zaken. De onthullingen, dat Amerikaanse bommenwerpers van bases in Engeland opstijgen met h- en a-bommen aan boord, hebben zowel in het parlement als onder het publiek grote beroering gewekt. Niet alleen van de labouw-oppositie ver wacht men tegenstand, maar ook van Con servatieve „back Benchers", die de kies districten vertegenwoordigen, waar de nieuwe bases zullen komen te liggen. Pleidooi van Spaak BRUSSEL, (UP) De secretaris-gene raal van de „NAVO, Paul Henri Spaak, heeft maandag in Brussel verklaard: „Hoe meer raketbases er in Europa zijn, hoe geringer de kans op een Russische overval wordt". „Een agressor zal de ba ses vanwaar de NAVO kan terugslaan, te- gelijktijdig moeten vernietigen. Hoe gro ter in aantal en hoe verder uiteenliggend deze bases zijn hoe langer de aanvaller zal weifelen voordat hij zijn avontuur on derneemt", aldus Spaak. „Alleen raket ten met atoomladingen zullen een afdoend verdedigingswapen tegen een vijandelijke luchtmacht zijn. Spaaks verklaring, wordt gezien als een poging om verscheidene NAVO-lan- den, waaronder België, heen te brengen over hun aarzeling ten aanzien van de kwestie der raketbases. Overigens verklaarde Spaak zich tegen het Rapacki-plan, en tegen het plan-Ken- nan. De overeenkomsten die in deze plan nen zijn voorgesteld noemde Spaak daden van lafheid, getuigend van een verlangen naar „vrede tot elke prijs". (Van onze correspondent in Washington) Mr. J. van Grevenstein en dr. E. O. baron van Boetzelaar hebben te Washing ton en New York de mogelijkheden onder zocht voor emigratie naar Amerika van een gedeelte der uit Indonesië geëvacu- eer'den. Zij noemen hun indrukken „niet onbevredigend." Mr. Van Grevenstein is plaatsvervangend commissaris voor de emigratie en baron Van Boetzelaer is chef directie algemene zaken op het de partement van Buitenlandse Zaken te 's Gravenhage. Beide heren zijn naar Amerika geko men voor een vergadering van de werk groep van de I.C.E.M. (de Intergoever- nementale Commissie voor Europese Mi gratie), maar daarenboven hebben zij veel tijd besteed aan het pleiten ten be hoeve van hen, die genoopt zijn Indonesië te verlaten. Dit pleidooi hebben zij gehou den op het State Department te Washing ton en tegenover de vertegenwoordigers van maatschappelijke en kerkelijke orga nisaties. De laatstgenoemden leveren door gaans de borgstellers, die iedere emigrant, die naar Amerika komt nodig heeft. En het is een verheugend feit, dat de genoem de organisaties van harte bereid zijn de emigratie van een deel der geëvacueer- den te steunen. Hoeveel er eventueel kunnen komen? Daar is beslist nog geen peil op te trek ken. Een realist moet zijn schatting ma ken tussen nul en 20.000. Van Nederland se zijde heeft men stellig op het State Department begrip gevonden voor ons pro bleem, maar dat betekent nog niet, dat Amerika zonder meer bereid is extra immigranten toe te laten. Om dat te doen staan er twee wegen open: men kan een speciale wet aannemen voor deze catego rie van immigranten en men kan ook een aantal binnenlaten als „parolees", dat zijn mensen, die na twee jaar goed ge drag de status van immigrant kunnen verwerven. Voor de speciale wet is actie van het congres nodig en dat stadium is nog niet bereikt. „Parolees" laat men hier slechts zelden toe (een extra aantal Hon garen is op die manier binnengekomen). De Nederlanders streven ernaar toela ting te krijgen voor 20.000 mensen, die uit Indonesië zijn uitgeweken. Die twintigdui zend behoeven niet allen Indonesië verla ten te hebben tengevolge van de jongste Indonesische acties. Ook een aantal van hen, die tussen augustus 1953 en decem ber 1957 Indonesië vaarwel hebben ge zegd, zouden een kans kunnen maken. Van Nederlandse zijde zou men alle cate gorieën van uitgewekenen uiteraard wel de gelegenheid willen geven om naar Ame rika te emigreren, maar in de praktijk zal het er wel op neerkomen, dat men in de Verenigde Staten voorkeur zal hebben voor geschoolden, die destijds uit Neder land naar Indonesië zijn uitgezonden. (Van onze correspondent in Washington) Natuurlijk is Washington niet zonder zorg over liëf feit, dat Nasser's machts gebied zich gaat uitbreiden. Maar twee overwegingen zijn er de oorzaak van, dat men o?> het State Department de Arabische Unie niet al te somber inziet. Allereerst is men ervan overtuigd, dat de aanleiding tot de overhaaste fusie tus sen Egypte en Syrië ,.in wezen anti-com munistisch" is en verder koestert men de hoop dat Nasser als leider van een groter gebied dan Egypte alleen, door de omstan digheden gedwongen zal worden matiging te betrachten. De fusie van Egypte en Syrië was reeds geruime tijd in de maak en werd bevorderd door diegenen, die deze fusie als een begin beschouwden van een veel grotere pan- Arabische slaat. Ongetwijfeld heeft Nasser aspiraties in die richting en stellig acht hij zichzelf de juiste man om aan het hoofd van zulk een kolossale staat te staan. Het vreemde is echter, dat thans de stoot tot de fusie van Egypte en Syrië niet van Nas ser is uitgegaan, doch van elementen in Syrië, die betrekkelijk conservatief geacht moeten worden. Nasser heeft de fusie moe ten aanvaarden, doch allerlei wijst er op, dat er iets overhaasts in de ontwikkeling lag, men is als het ware door de snelle gang van zaken overrompeld. Syrische manoeuvre Waarom die haast? In Washington neemt men aan, dat de aanleiding (iets anders dan de oorzaak) tot de fusie in feite anti communistisch was. Azam, de Syrische mi nister van Defensie, was hoewel zelf een kapitalist te zeer in Russisch vaarwater geraakt. Handige Sovjet-manoeuvres en Azam's eigen eerzucht moeten daar de oor zaak van zijn geweest. Deze Azam nu, had de bedoeling om in het eerste weekeinde van februari een eigen partij op te richten, de nationale unie en de conservatieve elementen in Sy rië (Koewatli en Bitar bijvoorbeeld) waren uiterst beducht, dat deze partij bij de ver kiezingen in april veel succes zou behalen. Hierdoor zou het land snel kunnen afdrij ven naar de status van een volledig satel- lietland. Wat deden nu de conservatieven? Zij forceerden de hangende fusie met Egypte en de eerste voorwaarde daarvan was, dat evenals in Egypte ook in Syrië slechts een partij zou mogen bestaan. De kreet „Arabische eenheid" is oppermachtig en Azam en de zijnen moesten nu wel ver klaren, dat de stichting van hun nieuwe partij, gezien de grootste fusie, thans niet door zou gaan. Maar dat de ontwikkeling onvoldoende was voorbereid en zich nu overhaast voltrok blijkt wel uit het fei4, dat men nog niet eens weet of de nieuwe „verenigde Arabische republiek" een of twee stemmen zal hebben in de UNO. dat men nog onzeker is over de munteenheid, dat men nog niet weet of er één, twee of drie parl&menten komen enz. Nassers positie Nasser heeft tot dusverre slechts (voor zijn doen) korte en vrij ingetogen rede voeringen gehouden naar aanleiding van de fusie, die zeker niet fel anti-westers gekleurd waren. En te Washington beseft men maar al te goed, wat daar de achtergrond van is. Nas ser, zo redeneert men, wenst meer dan al leen Syrië en wanneer hij het anti-Wester se element en de verbondenheid met de Sovjet-Unie zou accentueren, dan zou hij de conservatievere Arabische staten van zich vervreemden en zou de „grote prijs", te weten het leiderschap van de gehele Arabische wereld, hem ontgaan. Nasser wordt derhalve door de omstandigheden gedwongen om matiging te betrachten en he.t strekt tot voldoening, dat die matiging niet a,l te kortstopdig behoeft te zijn. Met name voor Saóècü-Arabië moet Nasser Voorlopig respect bewaren. Gedurende enkele dagen hebben geruch ten de ronde gedaan, dat ook Jemen zich op een of andere manier bij dé verenigde Arabische republiek zou aansluiten. In Washington hecht men vooralsnog weinig waarde aan die berichten. De Imam van Jemen weet waarschijn lijk niet eens wat een republiek is zo werd hier gekscherend opgemerkt. Al heeft Amerika een officiële vertegenwoordiging in Jemen, het is heel moeilijk om concreet nieuws uit dit land te krijgen. De enige, die met gezag inlichtingen zou kunnen verstrekken is de Imam zelf, maar die gaat soms enige weken op jacht en de buiten landse diplomaten weten dan niet eens waar hij zich ophoudt! Libanon als derde partner? DAMASCUS (Reuter) President Koe watli van Syrië heeft zondag Libanon uit genodigd, toe te treden tot de verenigde Arabische republiek van Egypte en Syrië. Hij zei tot een groep Libanese leiders dat deze verenigde republiek de beste waar borg vormt voor de handhaving van de grenzen van Libanon. Feisal bij Hoessein .BAGDAD (UP) Koning Feisal van Irak zal dinsdag naar Amman reizen voor een bespreking met koning Hoessein van Jordanië, aldus wordt in Bagdad ver nomen. Of koning Saoed van Saoedi-Ara bië tezelfdertijd in Amman zal zijn Hoessein heeft zowel Feisal als Saoed uit genodigd is niet bekend. Communisten duiken onder BEIROET (Reuter) Volgens het Syrische blad „Al Massa" zijn de commu nistische partijen van Syrië en Libanon „ondergedoken". De secretaris van de Sy rische communistische partij Bakdash, die met vrouwen en kinderen naar Moskou is vertrokken, heeft vóór zijn vertrek alle documenten, die op de partij betrekking hebben, doen vernietigen. DUBLIN (Reuter) Een Tibetaanse „self-made" Lama heeft gereageerd op be schuldigingen, dat de door hem geschreven boeken over het leven in Tibet mystifi caties zijn. Hij beweert een lama te zijn, die negen jaar geleden „bezit heeft ge nomen" van het lichaam van een Engels man. De bijna twee meter lange, gebaarde „lama", die zichzelf Lobsang Rampa of dr. Kuan Suo noemt, wordt- in de villa in Dublin, waar hij vertoeft, belegerd door journalisten. Britse bladen hadden name lijk verklaard dat zijn werkelijke naam Cy ril Hoskin is en dat hij de zoon is fan een loodgieter uit Devonshire. In een verklaring, bestemd voor de pers, zegt de lama, dat men in het oosten alge meen erkent, dat een sterke geest bezit kan nemen van het lichaam van een ander, ïn 1947 werd de loodgieterszoon Cyril Hoskin met onafwendbare kracht gedwon gen een oosterse levenswijze aan te nemen, aldus de lama. Zijn herinnering aan zijn leven als Brit werd zwakker en een oosters wezen drong zich op. De lama vervolgde: in 1949 kreeg hij een hersenschudding. Daarna kon hij zich niets meer van zijn vroegere bestaan herinneren. Maar hiervoor in de plaats kwamen herinneringen, tot in details, van het leven als Tibetaan. Een gehele Tibe taanse jeugd vanaf de prilste kinderjaren tot het intreden in een lama-klooster op zevenjarige leeftijd stond hem helder voor de geest. En toen Kuan So eenmaal bezit had genomen van het lichaam van Cyril Hoskin werd hij helderziende. Kuan So verklaarde zijn boeken geschreven te heb ben „om het werktuig te helpen ontwikke len, waarmee iedereen het menselijke fluïdum kan zien". BERLIJN (UP) —Triomfantelijk heeft de Oostduitse communistenleider Walter Ulbricht in de „Volkskammer" het voort bestaan van de „harde koers" van Oost- Duitland aangekondigd. v Ulbricht, de secretaris van het centra le comité der S.E.D., bracht het parlement verslag uit over de liquidatie van het „complot" om hem, Ulbricht af te zetten. Hij berichtte, dat pogingen om de partij van binnenuit te ondermijnen en te ver zwakken geheel gefaald hebben. Wollweber, Schirdewan en Oelssner, die de aanvoerders van deze „samenzwering" genoemd werden, woonden de zitting bij, alleen zat Oelssner niet op de plaats, die hem als „plaatsvervangend ministerpre sident" toekwam, doch gewoon tussen de andere afgevaardigden. Ulbricht repte niet over de zuivering van deze en andere vooraanstaande par tijfunctionarissen. Hij zei slechts: „Wij hebben tijdelijk grote moeilijkheden ge had in verband met de gebeurtenissen in Hongarije en Polen." De partijsecretaris ontvouwde voorts een plan voor de eco nomische reorganisatie van Oost-Duits- land, volgens hetwelk het toezicht op de gang van zaken in de industrie, het bouw bedrijf en de landbouw „lager bij de grond" gebracht zal worden door de verantwoor delijkheid van plaatselijke bedrijfsleiders te vergroten en een economische raad in elk van de veertien Oostduitse provincies in het leven te roepen. Deze raden zouden door verenigingen van staatsfabrieken op gericht worden, alles onder toezicht van de staatsplancommissie. „Sleutelfabrieken" In de verschillende industrieën zouden „sleutelfabrieken" aangewezen worden voor de coördinatie van de produktie, het organiseren van economische conferenties en de uitwisseling van ervaring. Deze fa brieken zouden erop moeten toezien dat betere werkwijzen worden toegepast, „vooral in de achtergebleven bedrijven." Engelse stem LONDEN (UP) In het Engelse Lager huis heeft de Labourafgevaardigde Ian Mikardo kritiek geleverd op de geringe Engelse handel met Oost-Duitsland. De besprekingen met een Oostduitse handels missie werden enige tijd geleden afgebro ken. „De West-Duitsers lachen in hun vuistje over de politiek van onze rege ring" zei Mikardo. ADVERTENTIE De PLASTICBEKLEDINGSPLAAT voor toonbanken, tafels, bars enz. enz. Kampersingel 20-24 - Tel. 0 2500-11932 Het Land" Luxemburgse blad „Letzeburger heeft zaterdag de Belgische rege ring aangeraden tussenbeide te komen en voorschriften te geven voor de prijzen van nachtverblijf en pension die in Brussel tij- Op 14 september wordt ophet terrein van het voormalige concentratiekamp Buchenwald bij Weimar, bij de plaats waar de stoffelijke resten van duizenden in de laatste maanden van de oorlog om gekomen gevangenen rusten, een monu ment onthuld ter nagedachtenis aan hen, die in de strijd tegen 't bewind van Hitier in Duitse gevangenschap het leven lieten. Bij de onthulling van het monument zul len uit alle landen die tot het door de nazi's bezette gebied hebben behoord, delegaties aanwezig zijn. De secretaris van de Buchenwald-Vrien- denkring, de heer D. van Geens, Ortelius- straat 176 te Amsterdam, verstrekt inlich tingen over de samenstelling van de Ne derlandse delegatie. dens de wereldtentoonstelling door hotels gerekend kunnen worden. Het blad haalt een klacht aan van een Luxemburger, die in een gewoon hotel in Brussel een kamer wilde reserveren voor een bepaalde datum tijdens de tentoonstelling. Als antwoord kreeg hij een formulier, waarop hem mee gedeeld werd dat de prijs voor een kamer met twee bedden, bad en verplicht half- pension, L150 frank (ongeveer 80 gulden) bedraagt, exclusief bediening en belasting. Op deze prijs werd geen enkele verminde ring toegestaan ingeval de gast van een of andere dienst geen gebruik zou maken. Geen enkele wijziging van de datum van aankomst of vertrek wordt aanvaard. De reservering is slechts geldig als de be zoeker het formulier omgaand terugzendt en de voorwaarden onderschrijft, en als hij met het formulier alvast een borgsom ten bedrage van verblijfkosten voor een dag stort. Deze borgsom kan niet teruggevor derd worden, als de kamer niet gebruikt wordt. „Letzeburger Land" meent, dat men in ieder geval geen halfpension aan de over nachting mag verbinden, omdat bezoekers hun verblijf op het tentoonstellingsterrein moeilijk kunnen onderbreken om in hun hotel te gaan eten. Zij zouden dan opnieuw entree voor de tentoonstelling moeten be talen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7