pan te snoepen cadeau! Mbert Heijn Woningbouw in Heemstede wordt in vertraagd tempo uitgevoerd he&ft gelijk ,Het land van de glimlach Beroemd speleoloog verhaalde zijn onderaardse wedervaren rookt nu óók mooie soepkoppen van héél fijn porselein 't SILVER STOEPKE Plan voor 101 woningen gehalveerd Opvoering door Johez Nor bert Casteret sprak in Haarlem Modern winkelen in de AH-SuperMart Burgerlijke Stand van Haarlem „Doornroosje" boeit de jeugd nog steeds Haarlemse r.-k. midden standers vieren carnaval in Hillegom Jubileumuitvoering van gymnastiekvereniging Virtus Uitstekende start van de HDC-reserves h",lerS Vijfhonderd woningwet woningen voor Haarlem Uitspraken van Haarlemse rechtbank „Bonte kindertrein" in Minerva Theater Carnavalsviering in Heemstede Burgerlijke Stand Heemstede Burgerlijke Stand Bloemendaal DONDERDAG 13 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „U heeft ons met uw lezing, uw dia's en uw film doen binnendringen in een wereld, die asssociaties oproept met de hel van Dante"zei de voorzitster van het Comité „Conférences Frangaises" woensdag avond tot de beroemde Franse grotonder zoeker Norbert Casteret, die op uitnodi ging van dit comité in een zaal van de Re monstrants-Gereformeerde Kerk aan de Wilhelminastraat van zijn onderaards wedervaren had verteld. En met deze uit spraak waren de visioenen, die de spreker zijn gehoor had voorgetoverd nog slechts benaderd. De befaamde speleoloog, die reeds gedurende dertig jaar het ingewand der Pyreneeën aftast en in die pei-iode be langrijke historische ontdekkingen op zijn naam bracht, zoals de oudste sculpturen ter wereld in de grot van Montespan, de prehistorische rotsgravures en schilderin gen in de grotten van Labastide, Alquerdi de Pey'ort en Barabao, werd door de we reldpers gesignaleerd bij de Frans-Bel gische grote expeditites bij Pierre Saint Martin, waarbij men tot meer dan drie honderd meter onder de aarde afdaalde om de oorsprong van een rivier te vinden. Deze expeditie kreeg een tragisch karak- ADVERTENTlh. SPECIALE AANBIEDINGEN SuperMals vlees 14 en 15 februari a.s. Rosbief en contre-filet 500 gram 278 Magere runderlappen I Schouderkarbonade Ribkarbonade Haaskarbonade 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 218 168 188 208 Speciaal aanbevolen: hamlappen, '.ikke lenden, vetgemest, kalfsvlees! Uit eigen slagerijen: Speciale aanbieding vrijdag en zaterdag -KEIVLEES 200 gram 79 ^HUNG-VERSE GROENTEN Alléén vrijdag en zaterdag -li 14 en 15 februari a.s. rrste soort Witlof per kilo 65 :ijne handappelen Solden Delicious per kilo M' Garantie vooi kwaliteit Laagste netto-prijzen Obligatie spaarsysteem GROfl HOUTSTRAAT 99 l-IAARLEM, 12 februari 1958 ONDERTROUWD: 12 febr.: J. F. Spoor en J. M. van der Klugt. A. J. Janssen en G. H. M. Andrée WiRens. A. Ham en W. Kremer. P. de Groot en P. E. Dubbelman. B. Dekker en M. Dubbelman. J. W. Ver hoeven en C. Jansen. E. Spoelder en E M. A. Broekmeijer. C. Davelaar en M. Buma. L. Rus en A. J. Nieuwenhuyzen. W. R. Ha gen en M. S. G. A. Bloem. R. van Rooij en A. C. Koning. J. Kunst en W. Smit. J. S. J. Evers en E. M. G. Verhappen. P. Krop en G. Krist. J. Schuiten en D. G. Veenstra. J. Dompeling en H. Schoneveld. J. Funcke en A. M. van Hamersveld. GEHUWD: 12 febr.: A. J. Bieshaar en S. A. H. Smit. W. van Koperen en A. M. de Paus. A. de Vries en C. M. G. de Groot. V. J. Scheurkogel en Th. M. R. Mouthaan. J. L. Warlé en M. Nap. B. Kliek en P. F. Beentjes. G. J. van der Veldt en E. M. Flo- rie. A. Bijster ea H. Minke. P. J. Kol en J. P. H. van Noort. P. J. C. van Ginneke en J. G. M. Nijssen. G. Jansonius en F. J. Bie- mond. P. Stins en A. Groet. J. J. Jansen Hendriks en E. I. Bellaart. J. Luiting en E. Th. Woudenberg. BEVALLEN van een zoon: 10 febr.: C. A. SchavomakcrDe Jong, 11 febr.: M. Th. A. Bruiin/.eelsBerger, P. J- Kaasenbrood -Vogelenzang, G. M. A. van der Weiden— Reijnen, 12 febr.: D. A. Deinum—Borst, M. L. H. VeldmanDe Laat. BEVALLEN van een dochter: 10 febr.: Th. J. KauffeldHuizinga, 11 febr.: J. S. PelOldenburg, E. P. Pimmelaar—Ver- haert, M. G. van Putten—Tuijn, 12 febr.. J. RamPeetoom, J. G. A. Freni Smit. OVERLEDEN: 8 febr.: J. H. van der Walle, 59 j., Ripperdapark. 10 febr.: D. J. Vrijdag, 84 j., Voorhoutstraat. J. J. van Leeuwen, 75 j., Kempstraat. 11 febr.: J. J. Boutellier, 79 j., Schoterbosplein. S. M. Plus—van Rossenberg, 74 j., Wouwerman- straat. 12 febr J. F. G. M. Pelster, 60 Meterten van 1 -.skerkstraat. ter doordat één der onderzoekers, Marcel Loubain, in de diepte door vallend ge steente om het leven kwam en pas lang daarna in een stalen koker naar de opper vlakte kon worden gehaald. Deze expedi tie, later voortgezet, leverde overigens nog heel wat meer op dan spanning en avontuur voor de deelnemers: zij ver schafte de gelegenheid om een hydro-elec- trische project te verwezenlijken, dat een groot gebied van stroom kan voorzien. De heer Casteret bepaalde zich in zijn „conférence" overigens tot twee onder aardse tochten in het gebergte van Gavar- nië. De eerste ondernam hij in 1925 met zijn echtgenote, die in het klauteren en bungelen aan draden en touwladders een volwaardige partner van hem» was, de tweede 25 jaar later toen zijn vrouw reeds overleden was, in gezelschap van twee van zijn dochters. In dit gebergte strekken zich op tiental len meters diepte ijsgewelven van honder den meters oppervlakte uit. Twee had hij er reeds ontdekt in 1925 maar in 1950, toen hij er met zijn dochters dieper in doordrong, bleek, dat er zich een gewel dige keten van deze gigantische ijskelders, onderbroken door diepe kloven onder de Frans-Spaanse grens doorslingerde. De dia's, welke hij ervan maakte, weerspie gelden deze gewelven in al hun koele ge heimzinnigheid, overtrokken en omstraald door een groen magnesiumschijnsel lever den deze ijsformaties allerlei fantastische effecten op, vooral waar stalagmieten als verstarde spookverschijningen de door tocht belemmerden. Er waren ook dia's bij van menselijke voetsporen, welke men een slordige 25000 jaar oud schat en er werd een handafdruk getoond, waarbij men zich een ogenblik verbaasde over de lengte der drie middel vingers, welke niet groter was dan die van de vinger en de duim. De spreker gaf er 'n mogelijke verklaring van: oudheidkun digen bespeurden bij prehistorische volken wel meer de gewoonte om als teken van rouw over een overledene een paar vin gers af te kappen... Het talrijke gehoor van de heer Caste ret, waaronder zich ook de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, bevond, dankte hem met een bijzonder krachtig applaus, dat niet alleen waarde ring toonde voor zijn causerie, maar ook een diepe bewondering voor zijn presta ties. Na de pauze werd een zeer sugges tieve documentaire van de expeditie van Pierre Saint Martin vertoond. Ondanks stripverhalen en filmfavorie ten staan de oude sprookjes nog steeds bij de jeugd in de gunst. Dat is woensdagmid dag in de gemeentelijke concertzaal te Haarlem wel gebleken bij de opvoering van „Doornroosje" die het gezelschap van Anneke Alro er onder auspiciën van de AVRO gaf. Met gespannen aandacht en spontaan meelevend met de lotgevallen van hun heldin hebben verscheidene honderden kinderen met volle teugen van de voor stelling genoten. Anneke Elro, die zoals gewoonlijk de titelrol vertolkte, weet met haar medespelers hoe zij haar jeugdig pu bliek van het begin tot het eind kan boei en. Daarbij wordt ter afwisseling van de spanning ruim gelegenheid tot uitbundige vrolijkheid gegeven. Voor dit laatste was vooral de hofnar Cupido verantwoordelijk, keer op keer veroorzaakten zijn bokke- sprongen en malle streken gelach en geest drift. En dat moest ook wel want soms was de verschijning van de boze fee of de kwaadaardige hofdame Augusta enke le van de kleinsten in de zaal wel wat te machtig. Dan was echter een grimas van Cupido al voldoende om van een huilend Jantje een lachend Jantje te maken. Luid klapten de kinderen de spelers na afloop van de voorstelling toe om daarmede hun dank voor het gebodene te betuigen. Eén opmerking willen wij nog maken en die betreft minder het vertoonde spel dan het gesproken woord, dat op sommige momen ten achter in de zaal en op het balkon zeer slecht verstaanbaar was. Muggianus 1 uitbundig ingehaald Woensdagavond heeft de Haarlemse r.-k. Middenstandsvereniging in café-restau rant „Treslong" in Hillegom prins Carna val op uitbundige wijze ingehaald.In af wachting van de komst van Zijn Doorluch tige Hoogheid Muggianus de Eerste en zijn gevolg werden de feestvierenden op aangename wijze beziggehouden door het Kwartet „Frans Rooyers". Dansmuziek, feestneuzen en feestmutsen droegen tot de juiste stemming bij. Even na negenen maakte prins Carnaval voorafgegaan door een muziekkorps zijn opwachting. Terwijl een regen van confetti op hem neerdaalde maakte hij onder luide toe juichingen een rondgang door de zaal. De voorzitter van de Middenstandsvereniging de heer F. van Reysen, heette de hoge gast hartelijk welkom, waarop deze ant woordde met een magistrale proclama tie, die herhaaldelijk door luide toejuichin gen der aanwezigen werd onderbroken. Na dit officiële gedeelte was het ijs pas go"d gebroken en hossend, springend en zingend werd het feest nog enige uren voortgezet in de lollige stemming zoals men die op een carnavalsviering mag verwachten. Onder grote belangstelling gaf de r.k. gymnastiekvereniging Virtus in de Haar lemse Kegel Bond een uitvoering ter gele genheid van het twaalfenhalfjarig be staan. Na een vlotte opmars van alle deel- nemenden memoreerde de voorzitter de oprichting. De opmars en de opstelling der leden was zodanig dat na het terugnemen van een klein aantal leden terstond begonnen kon worden met de algemene vrije oefe ning, eenvoudig van samenstelling en goed gelijk uitgevoerd. Een goed nummer was het individuele brugturnen van de dames, waarbij vooral de correcte afwerking der onderdelen opviel. Technisch stond dit nummer op hoger peil dan het ringen- zwaaier Bij de eenvoudiger oefeningen was er een correcte afwerking van de on derdelen. doch bij de hoger opgevoerde vor men werd dikwijls geforceerd gewerkt. Doordat de vereniging pas sedert enke le maanden over een evenwichtsbalk be schikt kon men uiteraard geen hoge ver wachtingen hebben. Van de meisjes za gen wij een goed nummer springkast, dat juist door de snelle opeenvolging zeer aan trekkelijk was. Ook de „ochtendgymnas tiek" was aardig. De grote meisjes demonstreerden hun vaardigheid op en over een brug, waarte gen twee banken geplaatst werden; voor al het springen vanaf de brug met hoog- gestelde leggers viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Ook de gehuwde da mes hadden een nummer voor hun reke ning genomen, n.l. een vrije oefening, waarin soepele vormen waren verwerkt. Het tremplin paardspringen door dames was het laatste nummer. Vlot, goed ge varieerd en met correcte uitvoering wer den talloze sprongen gedemonstreerd. Al deze nummers stonden onder leiding van de heer N. den Hartogh. Hoewel de leid ster van de kleuters en jongste meisjes, mejuffrouw E. van Turnhout, nog maar kort aan de vereniging is verbonden, heeft zij met de bankoefeningen kleine meisjes maar speciaal met de kleuters een gun stige indruk van haai kunnen en opvattin gen kunnen achterlaten. De damcönnpetitie Het tweede tiental van de Haarlemse Damclub trok naar Noord-Scharwoude voor het spelen van de eerste van een drie tal wedstrijden om het kampioenschap van Noordholland. Damclub „Damlust" heeft daar moeten ervaren, dat het DHC ernst is met zijn streven naar twee hoofd klasse-tientallen. Met een ruim verdiende 12-8 overwinning keerden de Haarlemmers huiswaarts. Reeds na een uur spelen bleek duide lijk, dat de HDC-ers goed op dreef waren. Aan verscheidene borden was toen al een voordelige positie bereikt, terwijl anderen zich uitstekend te weer stelden tegen scherpe aanvallen van de spelers van Damlust. Aanvoerder J. P. v. Eyk, uitkomende tegen P. Beers, een van de sterkste spe lers uit de kop van Noordholland, speelde een onverschrokken partij, welke in een voor hem voordelige remise eindigde. J. H. Blom en G. P. Luske wisten na goed verdedigend spel eveneens remise te hou den. A. Smit kon niet verhinderen, dat een door hem prima gespeelde positiepartij toch nog in een puntenverdeling uitliep. W. J. v. Looy vergooide in tijdnood zijn winststelling en werd daardoor de enige verliezer aan HDC-zijde. J. J. Koren ver lokte zijn tegenstander tot doorbraak naar dam en sloeg toen toe met winst als resul taat. C. B. de Laat en G. de la Rie be haalden kort na elkaar de schijfwinst. Vol gens de regels der overmacht beslisten zij daarna de partij in hun voordeel. R. J. Kroes, zeker van de overwinning van zijn tiental, bood in voordelige stand remise aan. H. J. Oudhoff moest in het midden spel een damzet toelaten, doch bereikte toch nog remise. De gedetailleerde uitslag luidde: Dam lust—HDC II; J. P. v. Eyk—P. Beers 1-1; Th. de HaasJ. H. Blom 1-1; J. v. Straa- lenG. P. Luske 1-1; J. ZijpA. Smit 1-1; C. BakW. J. v. Looy 2-0; P. Balder— J. J. Koren 0-2; A. BeemsterboerC. B. de Laat 0-2; Jac. KosG. de la Rie 0-2; C. SchuffelenR. J. Kroes 1-1; D. Hooge- boom—H. J. Oudhoff 1-1. Totaal 8-12. ADVLinA/V'; It. PRISMA HORLOGES VERKRIJGBAAR BIJ De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem - Telefoon 20049 Het ziet er naar uit, dat de woningbouw in Heemstede voorlopig nog in vertraagd tempo zal voortgaan. Het plan voor de bouw van 101 woningen aan de Glipper- weg, dat in de raadsvergadering van 11 januari werd aanvaard, zal namelijk dit jaar niet kunnen worden uitgevoerd. Het plan zal gehalveerd moeten worden, daar slechts toestemming is verkregen voor de bouw van vijftig woningwetwoningen. Er zullen dus nieuwe voorstellen aan de ge meenteraad moeten worden gedaan, zodat het niet te verwachten is, dat in de eerst komende "naanden met de bouw kan wor den begonnen. Het staat er daarom thans met de woningbouw in Heemstede zeer slecht voor. Aanvankelijk lag het in de bedoeling ten westen van de Glipperweg 131 woningen te doen verrijzen, waarvan dertig premie woningen. Later werden alleen de woning wetwoningen gehandhaafd, omdat er geen gelden beschikbaar waren om de dertig premiewoningen te financieren. Toen B. en W. bij de raad het plan voor 101 wo ningen indienden, had men nog de hoop, dat met de uitvoering hiervan spoedig zou kunnen worden begonnen. De hoop bleek ijdel, want 't richtcontin- gent, da' Gedeputeerde Staten thans heb ben vastgesteld, omvat slechts de bouw van vijftig woningen. De resterende 51 ADVERTENTIE 99 Franz Lehars operette „Het land van de glimlach" is een merkwaardig toneelwerk. Om de ernstige ondertoon durft men het nauwelijks tot. het domein van de lichte Muze te rekenen. In het gangbare operette type komt de logica dikwijls erg in de verdrukking. Maar in „Het land van de glimlach" is de dramatische ontwikkeling aanvaardbaar en is ternauwernood plaats voor een wat speelse afbuiging naar het humoristische of komische vlak. Hoofdzaak blijven de ernst en de deugdzaamheid der menselijke emoties bij harmonische ver houdingen. maar ook in conflicten en door deze inhoud heeft Lehar zijn „operette" in een isolement geplaatst. Het werk bezit toch nog een onlogisch element, niet in de handeling, maar wel in de relatie van de muziek tot deze handeling. Want de com ponist heeft het niet zo heel nauw genomen met de juiste indeling van Chinese, wes terse en quasi-exotische elementen. Men zal echter moeten toegeven, dat Lehar met zorg zijn melodieën gevormd heeft, dat de harmonieën in overeenstemming met de toneelsfeer gekozen zijn, evenals de instru mentatie van de orkestbegeleiding. Aan de Johez-operettevereniging, die het zangspel woensdagavond in de Haarlemse Schouw burg ten tonele voerde, werden bijzonder zware eisen gesteld. Het kwam er nu op aan karakter-uitbeeldingen te geven, die ongerept moesten worden volgehouden. Op deze noodzakelijkheid is de regie van Jan Voogt ongetwijfeld gericht geweest. Hij heeft er verstandig aan gedaan de licht bewogen ernst niet geforceerd te door breken met het oproepen van een kluchtig element. Door dit loffelijke beginsel kwam er eenheid in het spel en kreeg de opvoe ring zin door de onthulling van het funeste ADVERTENTIE ingrijpen van bekrompen tradities en van rassenmentaliteit in het persoonlijke leven van de mens. Tiny van Zuthem, die zo vaak door haar uitstekend spel het centrum van opvoerin gen der vereniging heeft gevormd, nam nu afscheid als lid van het ensemble met het uitbeelden van de rol van Lisa, welke door de Chinese prins Son-Chong geïmponeerde jonge vrouw zij zeer natuurlijk met alle psychische spanningen van haar strijd om de persoonlijke vrijheid en waardigheid typeerde. Ofschoon zij door verkoudheid gehandicapt werd, klonk haar zang zeer behoorlijk Paul Steenbakker was als Prins Son-Chong een voorname verschijning. Oosters beheerst in tal van emotionele ogenblikken. Zijn zangvoordracht was be schaafd. Graaf Von Pottenstein werd sympathiek-mannelijk door Koos Weete ling gespeeld. Een prettige, pittig-lieftallige indruk maakte Corry Hooft als de zuster van de prins Simon Verstraten was eerst de gemoedelijke graaf Ferdinand, later de fel-ort.odoxe, aan duizendjarige tradities vastzittende prins Tschang, welke rollen hij met uitstekende actie speelde. Toon beelden van bevalligheid waren de nichtjes van Lichtenfels en Henk van Brinkof gaf als de uitgebluste harembewaarder een grappig voorbeeld van echt komediespelen. Verder waren er nog vertolkers van klei nere rollen en goed zingende figuranten als aanvaardbare schakels in de spelontwik- keling Het ballet en de solodansers Henny Meyers en Jan van Hemert mogen ge noemd worden om hun gracieuze bewe gingskunst. Het orkest, dat vooral in de strijkerssecties eigenlijk te gering bezet was, weerde zich onder leiding van de dirigent Johan van 't Vlie verdienstelijk. Na afloop van de opvoering werd Tiny van Zuthem hartelijk toegesproken door de heer W. van Daalen, voorzitter van de Centrale Johez-vereniging, door Jan Voogt, Johan van 't Vlie en Paul Steenbakker en daarbij met fraaie geschenken bedacht, voor welke huldiging de scheidende zich zeer erkentelijk toonde. P. Zwaanswijk Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het contingent voor de bouw van woningwetwoningen in deze provincie vastgesteld. Daarbij blijkt dat er in Noordholland 6500 woningwetwoningen gebouwd zullen worden. Amsterdam beeft 8000 woningwetwoningen toegewezen ge kregen: Haarlem 500, en de rest van Noordbolland 3000. Een 42-jarige Bloemendaalse koopman, die in de nacht van 29 op 30 september 1956 met zijn tweepersoons sportwagen waarin vier volwassenen zaten, op de Zee weg de berm was 'ngereden en tegen een boom opgebotst, werd veroordeeld tot twee boetes en wel van 100 en van 25. De officier van Justitie had voor het be sturen van de auto terwijl geen voldoende ruimte voor de bestuurder aanwezig was een boete van 250.- geëist en voor het ondeugdelijke remmechanisme en de aan rijding elk een boete van 100, Een 26-jarige timmerman uit Heemste de die op 28 april van het vorig jaar op de Dreef in Haarlem bij de Hazepaterslaan een aanrijding had veroorzaakt met een auto bestuurd door een Heemsteedse in woonster werd vrijgesproken. Tegen de timmerman had de officier een boete van honderd gulden geëist. Tegen een 42-jarige koopman uit Bloe- mendaal, die in de nacht van 29 op 30 Sep tember met drie tochtgenoten in een twee persoonssportauto op de Zeeweg te Bloe- mendaal tegen een boom in de berm was gebotst was, waren veertien dagen geleden voor de Haarlemse rechtbank wegens het besturen van een auto zonder voeldoende ruimte voor de besturing, wegens het rij den met een ondeugdelijk remmechanisme en wegens de aanrijding, respectievelijk boeten van f250, f 100 en f 100 geëist. De rechtbank sprak hem thans van het twee de genoemde feit vrij, maar legde hem respectievelijk voor het eerste en het derde feit boeten van f25 en f 100 op. huizen zullen dus pas volgend jaar kun nen worden neergezet. Uiteraard zal het verkleinde plan weer in de raad ter spra ke komen. Getracht zal worden om nog voor juli met de verwezenlijking ervan te beginnen. Maar het ziet er thans niet naar uit, dat dit zal gelukken. Er zal dus bij de woningbouw aan de Glip weer een ernstige stagnatie optreden, omdat de thans in aanbouw zijnde huizen ten oosten en westen van de Glipperweg eind april of hooguit begin mei alle gereed en bewoond zullen zijn. Zesenzestig huizen in aanbouw Thans zijn nog 66 woningen aan de Glip perweg in aanbouw. Het plan van 114 wo ningen met de uitvoering waarvan in janu ari 1956 is begonnen, is thans grotendeels gerealiseerd. Achtentachtig huizen zijn al bewoond en de nog resterende 26 wonin gen zullen eind april betrokken kunnen worden. De verwezenlijking van dit plan is ook gestagneerd, waarvan allerlei fac toren de oorzaak waren. Zoals bekend, heb ben de raadsleden Zegwaart (K.V.P.) en Verspoor (Arb.) vorig jaar november schriftelijke vragen aan B. en W. over de vertraagde bouw gesteld. Ten westen van de Glipperweg is een plan voor 48 woningen in uitvoering. Hier van zijn er reeds acht bewoond. Maandag zullen weer acht woningen kunnen worden betrokken. Ook deze woningen zullen eind april of begin mei alle bewoond zijn. Uiteraard was het de bedoeling om on middellijk hierna de bouw voort te zetten, opdat geen stagnatie zou optreden. Dit zal thans wel het geval zijn, waardoor eind april de woningbouw aan De Glip eni ge tijd zal komen stil te liggen. Woensdagmiddag moesten de kinderen in het Minerva Theater in Heemstede, die naar John Brussels „bonte kindertrein" kwamen kijken, weer eens zes keer „goe demiddag" schreeuwen tegen tante Lily en oom John, om er een beetje de stemming in te krijgen. Aanvankelijk lukte dat wel. Maar toen het hele programma geijkt en onorigineel bleek te zijn, werd het min der. Dè zogenaamde jongleur wist de kin deren niet te boeien. Zijn goocheltoeren en andere kunstjes waren zelfs zó kinderach tig, dat sommige kinderen er priegelig van werden en begonnen te praten of met de voeten te schuifelen. De meeste schetsjes hadden een dom einde en als de kinderen dan niet lachten, werd de stilte vlug opge vuld met een schreeuwende grammofoon plaat, waarbij ze konden meebrullen. Toen dan ook het liedje „Ome Piet is weer terug uit Amerika" werd gespeeld, was er een paar seconden lang een oorverdovend la waai. Het mooiste was wel, dat Ome Piet, die dus zojuist uit Amerika kwam, waar schijnlijk geen Engels sprak, want zijn taaltje had 'n duidelijk Duits accent. Kin deren merken zoiets misschien niet, maar een volwassene hoort er toch wel wat vreemd van op. Jammer is het, dat kin deren van zes tot negen jaar meestal nog niet erg kritisch zijn en mogelijk nog wel van deze middag hebben genoten, want tenslotte hebben ze flink kunnen schreeu wen en juichen, naar de buikspreker ge luisterd en gelachen om de onbenullige grapjes-van Brux en Duppie. De afdeling Heemstede van de Katho lieke Arbeiders Beweging vierde woens dag in gèbouw „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg in Heemstede carnaval. De Haaxdemse r.k. toneelvereniging „St. Ge- nesius" heeft de aanwezigen met de klucht „Een- huis vol herrie" door Stephens en Linton enige vrolijke uren bezorgd. Na af loop van de voorstelling was er een geani meerd bal waarbij het dansorkest „Ed Williams" de muziek verzorgde. Ook de afdeling van de r.k. Midden standsvereniging heeft woensdagavond de bloemetjes buiten gezet ter gelegenheid van de carnavalsviering. In het verver singshuis „Groenendaal" trad een cabax*et- gezelschap op bestaande uit Wim Scholte, Henk Bukman, Annie Meijer en Jan van Oost, die met hun praatjes en liedjes veel succes oogstten. Het feest werd besloten met een bal en een danswedstrijd, waarbij de heer Vastenhoven en zijn partner op de eerste prijs beslag legden. ONDERTROUWD: H. Bruines en N. G v Gelder; W. A. Philippo en E. Verkaaik; G. H. Hoogland en D. M. van der Zwart; W. van Bakel en M. W. Scheepmaker. GETROUWD: A. S. Stoker en M. Wil- lemse; G. W. J. Teeuwen en A. Th. E. van der Zijden. GEBOREN: Arnout Simon, zoon v. G. Vei'steeg en I. Hazevoet. OVERLEDEN: J. J. Breibach, 86 iaar; Wed. G. BakkerCrommentuijn, 8° :aar; -1 Mesman, 80 jaar; E. Eichenberg< 12 j. BEVALLEN: E. Maas-Van der Bijl, dr.; J. J. Steenkist-Van Oploo, dr.; K. van Kerkhof-Noordhoek, zn. ONDERTROUWD: J. Agema en H. Meijerink. GETROUWD: W. J. A. Versteegen en C. A. M. Dobbe; F. J. Verschuren en C. A. G. M van den Eerenbeemt. OVERLEDEN: Wed. L. W. Abraesch-v. d. Linde, 72 jr.; Wed. A. A. I. van der Burgt-Wiesel, 86 jr.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11