Groen tje blauwtje Nog 1 keer RODENT A. VAN DAM WIE HEEFT GELIJK? "Brieven aan de redactie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Met een loopt U geen Mislukte overval op postkantoor in Tilburg Ruzie in autobus met mes beslecht St. Maarten verwelkomde Prinses Beatrix Sukarno liet V.S. in de steek Sir Hugh Foot sprak met aartsbisschop Makarios Film voor V.U. L. L. van Sikkelerus overleden Afscheidspredikatie ds. E. Pot Mej. dr. Herfst hield laatste dagopening Mevrouw A. Fortanier bedankt als Kamerlid Toasts op het oude jaar verstoorden het nieuwe HILLEGOM Landbouwjongeren hielden geslaagde feestdag In sigarettenautomaat ingebroken ZANDVOORT Ouderavond Julianaschool Evangelist Eichenberger teraardebesteld Scheepvaart 1.49 óe^LEES^PECIALÏST Weg d'r mee NDERDAG 13 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Een 24-jarige jongeman G. A. W. heeft woensdagavond tegen zes uur een over val willen plegen op het postagentschap in de Zwijsenstraat te Tilburg. Gewapend met een in zijn jaszak gebalde vuist, die schiettuig moest voorstellen. Voor zijn mond en neus had hij een shawl gebonden. De postkantoorhouder, de 51-jarige C. J. B., werd gelast zich om te draaien, „dan zou hem niets gebeuren". „Dat zou je wel willen", dacht de heer B. en hij zette het op een schreeuwen, een tegenactie die de jeugdige gangster dus danig aan het schrikken maakte, dat hij haastig de benen nam. De jongeman werd buiten door voorbijgangers gegrepen. (Van onze correspondent) In een autobus waarmee arbeiders van le nachtploeg van een margarinefabriek in Rotterdam naar hun woonplaats wer den gebracht, is vanmorgen ruzie ontstaan. Een der inzittenden. B. van Z. uit Herwyne, haalde plotseling een mes te voorschijn en stak er pardoes zijn buurman, J. K. uit Ammerzoden, mee in de linkerbovenarm, waardoor een slagaderlijke bloeding ont stond. In allerijl werd de hevig bloedende man naar een ziekenhuis gebracht, waar bloedtransfusie is toegepast om het leven van de man te redden. De dader werd ge arresteerd en in het politiebureau te Rid derkerk opgesloten. Prinses Beatrix heeft gisteren Aruba verlaten om het laatste deel van haar reis door de Nederlandse Antillen te beginnen, namelijk het bezoek aan de Bovenwindse Eilanden. Amerikaanse toeristen hebben de Boven windse Eilanden ontdekt. Het eerste toe ristenhotel, Little Bay Hotel op St. Maar ten, is de tijdelijke residentie van Prinses Beatrix. Het was, evenals het Lido en de Passangrahan in Philipsburg geheel vol geboekt. Het hospitaal is tijdelijk als hotel ingericht om allen, die met de Prinses meereizen, onderdak te bieden. Toen het vliegtuig van de Prinses op Juliana-luchthaven was aangekomen, vormden padvinders een erewacht. De rit van het vliegveld, dat op een landtong ligt. naar Philipsburg gaf de Prinses reeds een indruk van het landschap van de Boven winden. In het gezaghebbershuis sprak de waarnemend gezaghebber de heer Hess- ling, een welkomstwoord en daarna begaf de Prinses zich naar het balkon, waaron der de schooljeugd van Philipsburg zich inmiddels had verzameld om haar een zanghulde te brengen. Na afloop hiervan ging de Prinses met haar gevolg naar het Little Bay Hotel, maar enkele uren later keerde zij weer terug in Philipsburg voor een bezoek aan de huishoudschool en het St. Rosa-hospitaal. Daarna wandelde zij temidden van de opgetogen bewoners van het stadje naar de passangrahan waar een officiële ontvangst plaatshad. Gedeputeer de Peters bood hier namens de bevolking van St. Maarten de Prinses een schilderij aan. Des middags kwamen velen hun op wachting maken bij Prinses Beatrix. Er waren verscheidenen bij, van het Franse deel van het eiland en zelfs enkelen van de Britse eilanden in de omgeving. WASHINGTON (UP) Functionarissen van het State Department zijn druk bezig de scherpe kantjes van de kritiek van mi nister Dulles op de Indonesische regering wat af te slijpen. Zij ontkennen dat de minister zich schul dig heeft gemaakt aan inmenging in de interne zaken. Desalniettemin is bekend dat Dulles, zo als ook met sommige andere Amerikaanse autoriteiten het geval is, van mening is dat Sukarno de Amerikanen in de steek heeft gelaten door zijn bereidheid te trachten met de groeiende communistische beweging in Indonesië samen te werken. Toen Sukarno uit de Verenigde Staten vertrok, na een triomfantelijk bezoek in 1956, hadden deze autoriteiten het gevoel dat zij op hem konden rekenen als een sta biliserende invloed in Azië, ondanks zijn onwil om toe te treden tot enige onder Westerse auspiciën staande militaire al- ATHENE (Reuter) Sir Hugh Foot, de .Britse gouverneur van Cyprus, heeft van daag in Athene aartsbisschop Makarios, de verbannen leider van de Cyprische be weging die vereniging met Griekenland voorstaat, bezocht. Hun onderhoud duurde een half uur. Sir Hugh is naar Athene gekomen om deel te nemen aan de bespreking van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd en de Griekse regering over Cyprus. Deze bespreking is geëin digd. Van Britse zijde is verklaard, dat er wel geen besluit is genomen, maar dat ook niet van een mislukking kan worden gesproken. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Averoff, heeft gezegd dat Lloyd geen concrete voorstellen heeft ge daan. Lloyd keert vandaag naar Londen terug. In Britse kringen legde men er de na druk op dat er een grote kloof bestaat tus sen het Griekse en Turkse standpunt inza ke Cyprus. Men verwacht echter dat de weg open blijft voor verder overleg via di- °r>matieke kanalen. Hedenavond verzorgt de V.U. in het Roxy-theater een filmvoorstelling, waarin men nog eens „Madame devan Max Ophüls kan zien. Het is een der laatste filmwerken van de overleden filmregis seur, een film, die zijn talent in iedere scène tot uitdrukking brengt en vooral zijn voorliefde voor het detail. De film speelt rond de eeuwwisseling. In de hoofd rollen treft men Danielle Darrieux, Vitto- rio de Sica en Charles Boyer. Het is een beheerst melodrama, dat in zijn sfeerteke ning bijzonder fijnzinnig en niet zelden geestig mensen en situaties typeert. Vrij onverwacht overleed op bijna acht enzestig jarige leeftijd de oud-kassier van 's-rijks belastingen te Haarlem, de heer L. L. van Sikkelerus, die enkele jaren ge leden wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn functie neer legde. Ongeveer dertig jaar was hij werk zaam op het kantoor der directe belastin gen te Haarlem. De heer Van Sikkelerus, die meer dan vijfentwintig jaar het secretariaat van de Algemene R.K. Ambtenaren Vereniging beheerde en die zich als Vincentiaan vele jaren heeft beijverd voor het lenigen der noden van de armste gezinnen, zag zijn verdiensten op sociaal-charitatief terrein gehonoreerd met de Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesiae et Pontefice. De uitvaartdienst is bepaald op zaterdag 15 februari des morgens om halftwaalf uur in de St Lidwinakerk te Haarlem noord, waarna de begrafenis zal geschie den op het R.K. kerkhof St. Barbara. Ds. E. Pot, aan wie om gezondheidsre denen emeritaat is verleend als predikant bij de Nederlands Hervormde gemeente te Haarlem, zal .aandag 7 april (Tweede Paasdag) afscheid emen van de Haar lemse gemeente. Mejuffrouw dr. J. W. Herfst, predikante bij de Remonstrants Gereformeerde ge meente te Haarlem, die binnenkort in het huwelijk hoopt te treden met de heer E. J. Vinke te Bloemendaal, heeft vanmorgen voor het laatst de dagopening geleid van de V.P.R.O. Met dit werk was zij in 1953 begonnen. Na afloop van de uitzending van deze morgen heeft de omroeper me juffrouw Herfst dank gezegd namens de V.P.R.O.. en de vele luisteraars. Zondag 6 april zal mejuffrouw dr. Herfst haar ambt van predikante neer leggen, en afscheid nemen van de Re monstrants Gereformeerde gemeente te Haarlem. Mevrouw A. Fortanier-De Wit te Over- veen is wegens particuliere omstandighe den voornemens ontslag te nemen als lid van de Tweede Kamer. Mevrouw Forta nier, die deel uitmaakt van de V.V.D.- fractie, heeft het idmaatschap der ka mer vervuld sedert juni 1946. Voor benoemdverklaring in de door het bedanken van mevrouw Fortanier ont staande vacature komt in aanmerking de heer M. Visser te Arnhem. Hij is voorzit ter van de V.V.D.-fractie in de Arnhemse gemeenteraad. „Bij de jaarwisseling gebruikt iedereen wel iets", voerde een 39-jarige Haarlemse koopman tot zijn verdediging aan, toen hij hedenmorgen in appèl voor de Haarlemse rechtbank wegens autorijden onder invloed een gevangenisstraf van een maand en ontzegging van zijn rijbevoegdheid voor één jaar tegen zich had horen eisen. Hij v/as, toen het huidige jaar nog maar vier uur oud was, met zijn auto tegen de pasto rie op de hoek van de Lieve Vrouwegracht en het Spaarne opgereden. De geconsu meerde hoeveelheid drank bestond volgens zijn opgave uit een flesje bier, twee a drie glaasjes jenever en een glas wijn vóór klokke twaalf en drie glaasjes jenever daarna. Na twaalven was hij blij met zijn kinderen naar buiten gestormd om het nieuwe jaar te begroeten en vervolgens was hij als chauffeur voor verscheidene familieleden opgetreden, die elkaar zoch ten te feliciteren. De terugkeer van deze ritten werd afgebroken door de botsing met de pastorie en de verdachte gaf van de oorzaak en de ontwikkeling daarna een uitvoerige beschrijving al was het alleen maar om aan te tonen, dat hij niet suffig van de drank was geweest, maar dat de wagen bij het nemen van een hoek was gaan glibberen. Maar de politie, die veel later arriveerde, bespeurde een onmisken bare drankgeur en nodigde de man uit tot een bloedproef Deze toonde een alcohol gehalte van 1,35 pro mille. De officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wilde geenszins beweren, dat de koopman stomdronken zou zijn geweest, maar hij achtte het bewijs geleverd, dat zijn reactie toch enigermate door de drank was belemmerd. Daarop formuleerde hij de genoemde eis. ADVERTENTIE Ook over sigaretten kan verschil van mening bestaan. Maar hoe komt het toch, dat Cross Virginia alleen maar rokers heeft die dit merk jarenlang trouw blijven Dal komt, doordat Cross iets geeft, dat andere waarschijnlijk missen. Iets, waardoor ze Cross met plezier b 1 ij v e n roken. Denkt u daar eens over na. En oordeel zelf. Misschien ontdekt u dan ook: Wie Cross rookt heeft gelijk (Zie pagina 7) Voordracht. Onder auspiciën van de Nederlandse Protestantenbond in Heem stede zal de heer De Bordes maandag avond in het kerkgebouw aan de Postlaan in Heemstede een voordracht geven van het toneelstuk „Genesius" van Henri Ghéon. (Verkort weergegeven) Bakenessergracht. Vorig jaar werd, voor het houden van de kermis, een plant soen omgeploegd. Dit jaar lokte het aan wijzen van een plaats, waar eventueel de kermis gehouden worden, (Baan, Nassau- laan en Ged. Oude Gracht) felle reacties bij de bewoners uit. Logisch niet waar? Niemand is er op gesteld, de kop van jut voor z'n raam te krijgen, of de toegang tot z'n zaak door een draaimolen ver sperd te zien! Als men toch een kermis wil organiseren, waarom dan niet op het bij uitstek geschikte terrein, voor de ka zerne aan de Schoterweg? Stelt u zich voor: Ingang aan de Schoterweg. Bord er boven met: Burgers half geld, militairen achterom, gratis en verboden voor Rus sen! Ik heb het idee dat men er eerder toe zal besluiten de Bakenessergracht te dempen, dan op boven genoemd terrein een kermis t houden. Wanneer men er werkelijk toe kon ko men, deze sloot in de binnenstad te dem pen, dan zou dit een ideale plaats, voor het houden van eer. kermis zijn. Boven dien zou men de maandag en zaterdag- markt hierheen kunnen verplaatsen, wat weer tot gevolg heeft, dat er op deze druk ke dagen parkeerruimte in het centrum vrij komt. Een parkeerverbod in de Dam straat en op het Klokhuisplein zou tot ge volg hebben, dat men automatisch de Ged. Bakenessergracht op gaat zoeken om z'n wagen te parkeren. Wil Haarlem als cen trum van de bollenstreek blijven meetel len, clan zal er in de eerste plaats voor voldoende parkeerruimte en een goede plaats voor het houden van een kermis, gezorgd moeten worden. De Ged. Bake nessergracht heeft: voldoende parkeer ruimte, is een plaats om een kermis te houden en opent de mogelijkheid, de markt te verplaatsen. W. F. S. Keizer Karelstraat (Naschrift: en de bewoners van de Bakenessergracht worden opgescheept met alle ongemakken, die elders reeds tot pro testen leidden. Red.) Vele leden van de jongeren-organisatie van de Hollandsche Maatschappij van de landbouw waren dingsdagmiddag naar Hillegom gekomen om in café-restaurant „Treslong" de „winterjongerendag" 1958 te houden. Het middagprogramma werd begonnen met een korte inleiding door de voorzitter van de organisatie, de heer J. ten Wolde uit Beemster. Leden van de af deling Wassenaar voerden hierna het blij spel „Vrije vogels" door H. Trieling op. Een muziekgroep van de afdeling Voorne verleende muzikale medewerking. In de foyer werd een tentoonstelling gehouden van werkstukken, die het resultaat waren van een wedstrijd onder de leden. Tal van fraaie inzendingen, foto's, handwerk en dergelijke waren tentoongesteld. 's Avonds traden in de grote zaal „The Melody-Makers" onder leiding van Peter van Zonneveld op. Het amateurcabaretge zelschap Schots en scheef".onder leiding van Hans van Langerak droeg er in de voorzaal toe bij, dat men zich uitstekend heeft kunnen vermaken. Woensdagmorgen is een sigarenwinke lierster aan de Weeresteinstraat in Hille gom gebleken, dat is ingebroken in de si garettenautomaat, die aan de gevel van haar sigarenzaak hangt. Het geld tot een bedrag van f 58 was uit de automaat ver dwenen. De winkelierster was 's nachts om half vier wakker geworden doordat iemand aan de automaat bezig was. Toen zij uit het raam had gekeken had zij een man zich uit de voeten zien maken. Op woensdag 19 februari wordt in een der lokalen van de Julianaschool aan de Brederodestraat in Zandvoort een ouder avond gehouden. De heer L. v. d. Zweep, oud-inspecteur van het onderwijs, zal een inleiding houden met als onderwerp: „Hoe passen we de opvoeding thuis en op school aan bij het karakter van het kind?" BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK ONDERTROUWD: J. v. Kampen en S v. Rijswijk; G. P. Venema en A. E. Huls bosch. GEBOREN: Arie Willem, zoon van J. J. v. d. Schrier en L. Hellendoorn; Helena Jeanine, dochter van J. P. E. Koolhaas en C. de Graaf. NEW YORK Nadat de koersen gedurende het grootste deel van de beurstijd van woensdag op nieuw waren gedaald, trad er in het laatste uur een verbetering in, tijdens welke ook de omzet enigszins steeg. Olies, spoorwegen, chemicaliën en een aantal fondsen buiten de grote categorieën konden daardoor laatbeurs een deel van de eerder geleden verliezen terugwinnen. Des ondanks vertoonde de koerslijst bij de slui ting een lange reeks verliezen van een dol lar en meer. Het best hielden zich de pharmaceutische fabrieken, ongetwijfeld omdat deze goede winstcijfers over 1957 hebben kunnen pu bliceren en hoge verwachtingen omtrent 1958 hebben. In deze categorie konden Schering, Parke-Davis, Pfizer en Real koersstijgingen tot meer dan een dollar boeken. Tot de andere fondsen, die hoger sloten, behoorde Zenith met een stijging van 2 5/8 dollar op berichten van record-bedrijfs resultaten in januari. Ook het gunstige kwartaalsverslag van Pitney Bowes was een koers-stimulerende factor. Dij de auto-fabrieken lagen Ford en Chrysler vaster in de markt. Bij de Spoor wegen viel een aanzienlijke koersdaling van Norfolk and Western op, maar enige andere spoorwegfondsen noteerden bij de sluiting fractioneel hoger. Van de 1107 verhandelde fondsen sloten er 589 lager en 286 hoger. De omzet be droeg 2.030.000 aandelen. Het gemiddelde voor industriefondsen daalde van 442,35 tot 441,21; dat voor spoorwegen van 106,43 tot 105,38. Het ge middelde voor openbare nutsbedrijven daalde van 72,12 tot 71,64. (UP). AMSTERDAM Nu de handel in claims Koninklijke Olie is afgelopen, is het op de effectenbeurs stiller dan ooit. Het Damrak volgt nauw gezet de verrichtingen van Wallstreet en aangezien de stemming daar geducht te genvalt, mede onder invloed van minder gunstig nieuws uit het bedrijfsleven, viel ook hier weinig goeds te verwachten. Van daar dat aandelen Koninklijke ruim 4 gul den lager openden, overeenkomende met 20 pet op de oude basis. De handel vol trok zich binnen zeer nauwe grenzen en nadat het aanbod, merendeels afkomstig van Parijs en Londen, was verwerkt, ont stond er een licht herstel tot boven de 146. Dit is echter nog aanzienlijk beneden de vorige slotkoers van 149.60. Ook de overige internationale fondsen moesten een veer laten. Ditmaal kwam het vooral stevig aan voor AKU's, die van 159 terugtuimel den tot 154. Ook Philips moest het ontgel den en zakte 4 punten in. Unilevers zijn de laatste tijd aan scherpe schommelingen onderhevig. Nadat zij gisteren tot 345 wa ren hersteld, volgde vandaag weer een in zinking tot 340. Ook KLM zakte van het onlangs behaalde niveau van 110 terug. Het bleef vandaag bij 108.50. In de scheepvaarthoek is men in afwach ting van de grote jaarverslagen. KNSM en Holland-Amerikalijn zijn het eerst aan de beurt. Wat de eerste betreft, daarover zijn de verwachtingen vrij goed. Het verlaagde dividend van dé H.A.L. daarentegen lokte verder aanbod uit, waardoor de koers, die gisteren al een duw heeft gekregen, verder inzakte tot 138. In deze hoek hoorde men echter stemmen die het dividend van 10 pet. in de huidige omstandigheden lang niet slecht vonden en die in het algemeen ten aanzien van scheepvaartwaarden niet zo pessimistisch waren. Van de Indonesische fondsen trok Senembah de aandacht. Het fonds verbeterde met 2% punt tot 45, later 44. Dit hield verband met de aankon diging van een buitengewone vergadering op 25 februari. Over de agenda daarvan is echter nog niets bekend. Staatsfondsen wa ren onveranderd. De woningbouwlening kwam op circa IO6V2, rentespaarbrieven deden 100%; de 5V2 pets Pegem waren onveranderd 102 1/4. De markt sloot stil zonder fluctuaties van betekenis. Prolon gatie 4% pet. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3'/2°/n Nederl. '47 85"/.e 85% 3% Nedl. 1962/64 89'5/ib 89% A. K. U 156 153% Calvé Delft 297 297 Van Gelder Zonen 181 181 KL. N. Hoogovens 266 266 Nederl. Ford 175% 175 N. Kabelfabriek. 227% 227 gew.Philips Gloeil. 243% 245 Pref.PhilipsGloeil. 148% 148% Unilever 340% 340 Wilton Feyenoord 208 208 Dordtsche Petrol. 601% 600 Kon. Petroleum.. 146.20 146.— Billiton 190 A'dam Rubber 42% 40% K. L. M 108 108 Holl. Amer. Lijn 138 138% K. N. S. M 135V2 136 N. Scheepv. Unie 108% 107 v. Nievelt Goudr. 148% 146'/2 Phs. v. Ommeren 197% 198 H. V. A 84% 84 Verg. Deli Mijen 60 57 Amsterd. Bank 207% 208% Nat. Handelsbank 70% 70% Ned. Handel Mij 148% 149 Rotterd. Bank 173 163 ex-div Twentse Bank. 159 159 Anaconda Copper 427/ib 42% Bethlehem Steel 38% 38% U. S. Steel 55-% 56 General Motors.. 34s/i« 34% Shell Union 58% 58% 22 22 Woensdagmiddag is op de Noorderbe graafplaats te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer E Eichenberger, evangelist der Hersteld Apostolische Zendingsgemeente aan de Ja- cobijnestraat te Haarlem, die zondag is overleden. Des avonds is in de kerk een rouwdienst gehouden in tegenwoordigheid van vele leden en belangstellenden. De heer F. D. Sietses heeft de overledene her dacht. De heer Eichenberger kwam omstreeks 1900 uit Zwitserland in Haarlem. De Her steld Apostolische Zendingsgemeente diende hij eerst een aantal jaren als dia ken en van 6 september 1927 tot zijn dood vervulde hij op nauwgezette wijze het ambt van evangelist. Aalsum, 13 te Beira. Aegis, 13 te New Orleans. Adonis, 12 te Bremen v. Hamburg. Agamemnon, 12 te Georgetown verwacht. Albireo, 12 v. Karachi n. Bombay. Alcor, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, 12 v. Rio de Janeiro n. llheus. Alnati, 12 100 m. n.w. Burlings n. Las Palmas. Alwaki, 12 v. Cebu n. Singapore. Ameland, pass. 12 Providence North East Channel naar Beaumont. Ampenan, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelbrug, pass. 12 Gibraltar n. Marseille. Amstelpark, 12 970 m. o.z.o. Tokio n. Yokohama. Amstelsluis, 12 107 m. n.o. Oran n. Bombay. Andijk, 13 te Rotterdam. Angolakust, 12 v. Amsterdam n. West-Afnka. Appingedijk, 12 te Antwerpen. Arendskerk, 13 te Melbourne. Argos, 13 teCeuta. Arnedijk, 15 te Le Havre verwacht. Astrid Naess, 12 70 m. z.z.o. Dardalus n. Fawley. Attis, 12 660 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. A ver dijk, pass. 12 Key West n. Houston. Banggai, 13 te Penang. Batu, pass. 12 Straat Ormoes n. Basrah. Bengkalis, 13 te Singapore. Bennekom, 12 te Hamburg v. Bremen. Beninkust, pass. 12 kp. Finisterre n. Freetown. Billiton, 13 te Tuticorin. Bintang. 12 v. Singapore n. Tandjong Priok. Bloemfontein, 12 te Antwerpen. Boissevain, 12 te Nagoya. Borneo, 12 175 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Boschkerk, pass. 12 Kp. Guardafui n. Madras. Boskoop, 12 v. Pta. Cardon n. Maracaibo. Bussum, pass. 12 Ras Fartak n. Amsterdam. Calamares, 11 v. Mobile n. Pto. Bariros. Caltex Delft, 12 v. R'dam n. Mena A1 Ahmadi. Caltex Leiden, 12 70 m. n.w. Oporto n. Port Said. Caltex Pernis, 12 te Sidon. Camitia, 12 310 m. o.z.o. N. Caledonia n. Brisbane. Cartago, 12 te New York verw. v. Charleston. Castor, 12 v. La Guaira n. Port of Spain. Cinulia, 11 315 m. w. Ushant n. Curasao. Coolsingel, 12 280 m. w.z.w. Ouessant n. Rouen. Corilla, 12 250 m. z.w. Sydney n. Geelong. Cottica. 11 v. Ciudad Trujillo n. La Guaira. Clavella. pass. 12 Straat Torres n. Wellington. Cleodora, 16 te Singapore verwacht n. Abadan. Crania, 24 te Curacao verwacht. Camerounkust. 12 v. Lagos n. Pointe Noire. Charis. 11 te Hamburg n. Antwerpen. Daphnis. 12 v. New York n. Cape Haitien. Delft, 12 v. Pto. Ordaz n. Trinidad. Delfland, pass. 12 Palma Kanarische eil. n. A'dam Diemerdijk, 12 te San Francisco verwacht. Dinteldijk, 12 in G. v. Tehuantepec n. L. Angeles. Dongediik, 12 te Southampton. Dorestad, 11 400 m. z.w. Bermuda n. New York. Eemland, 12 v. Montevideo n. Itajai. Eenhoorn, 13 te Hamburg. Elizabeth B, 12 250 m. o.z.o. Honolulu n. Balboa Eos, 12 v. Alexandrië n. Beyrouth. Esso Amsterdam. 12 290 m. z.w. Fayal n. Pernis. Esso Den Haag, 13 v. Camarebo n. Pto. La Cruz. Esso Nederland. 12 60 m. n. Kp. Finist. n. P. Said. Fravizo. 14 to Hamburg verwacht. Friesland SSM. pass. 12 Dungeness n. Sctubal. Gabonkust, 13 te Lagos. Ghanakust. 12 v Le Havre n. Amsterdam. Ganymedes, 14 te Antwerpen. Giessenkerk, 12 te Port Said. Gooiland, 12 v. Hamburg n. Amsterdam. Gordias, 13 te Hamburg. Groote Beer, pass. 12 Krakatau n. Aden. Guineekust. 11 322 m. n. Dakar n. Amsterdam. Hera. 12 te Emden n. Amsterdam. Hathor, 13 te Piraeus. Hector, 12 120 m. n.w. Malta n. Gibraltar. Hecuba. 12 te Pta. Cardon. Heelsum, 12 140 m. w. Flores Az. n. Amsterdam Heemskerk. 13 te Takubar. Helicon, 11 v. Paramaribo n. Georgetown. Hermes, 13 v. Corinto, 13 te La Liberstad. Hydra. 11 935 nr. z.w. Flores n. Rotterdam. Hilversum, pass. 12 Aden n. Philadelphia. Jacob Verolme, 13 te Providence. Jagersfontein, 12 te Las Palmas. 13 n. Kaapstad Japara, 13 te Zanzibar. Java, 12 150 m. w. Minicov n. Aden. Jolr. v. Oldenbarnev., 12 v. Melbourne n. Sydney. Jupiter. 11 70 m. z.w. Piraeus n. Palermo. Karimata. 12 37 m. z.o. St. Vincent n. Amsterdam. Kenia, 12 500 m. o. Sydney n. Sydney. Kinderdijk, pass.' 12 Lizard n. New York. Kloosterclijk, 12 460 m. o. Cape Race n. Antw. Koningswaard, 12 te Pto. La Cruz v. Trinidad Korenia, 12 300 nr. o Malta n. Easthanr. Krebsia, 12 te Curacao n. Bachaquero. Kryptos. 12 v. Suezkanaal n. Mena. Kalinga, 13 te Pto. La Cruz verw. n. Curacao. Katelysia, 17 te Trinidad verw. n. Curacao. Korovina. 22 te Curacao verwacht. Keizerswaard, pass. 12 Kp. Leeuwin n. Geelong Kellia, pass. 12 Bornholnr n. Abö. Kieldreclrt, 12 180 nr. n. Massawah n. Aden. Laagkerk, 13 te Mtwara. Laurenskerk. 12 te Rotterdam. Lawak, 13 te Seatle. Leersum, 12 60 m. w.n.w. Landsend n. Halifax. Lekkerkerk, 12 v. Marseille n. Le Havre. Leopoldskerk, 12 160 m. w. Kreta n. Rotterdam. Leto, 11 v. Freetown n. IJmuiden. Lindekerk, pass. 12 Lissabon n. Port Said. Lissekerk. 13 te Antwerpen verwacht. Lombok, 12 v. East-London, 13 te Durban. Loppersunr, 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Lutterkerk, 12 v. Rastanura n. Mena A1 Ahmadi. Loppersunr. 12 v. Hamburg n. Antwerpen. Maas, 12 60 m. n.o. Bougie n. Antwerpen. Maasdam, 12 te Port of Spain. Maaskerk, 11 v. Amsterdam n. Bremen. Marnelloyd, 12 v. Rotterdam n. Houston. Mataram, 12 te Massawa verwacht n. Aden. Merwede, 12 te Lagos v. Port Harcourt. Merwelloyd, 11 v. Philadelphia n. Beyrouth. Mirfak, 12 20 m. n. Las Palnras n. Antwerpen. Modjokerto, 12 v. Genua n. Bilbao. Moordrecht, pass. 12 Kp. St. Vincent n. Mena. Malea, 21 te Niigata verwacht. Naess Commander, 16 te Port Said verwacht. Naess Lion, pass. 12 Ouessant n. Mena A1 Ahmadi. Nieuw Amsterdam, 12 te Willemstad verwacht, Notos, pass. 11 Kp. Vincent n. Amsterdam. Omala, 12 v. Belcm n. Curacao. Oranje, 13 v. Port Said n. Napels. Osiris. 13 te La Guaira. Ovula, 15 t.e Singapore verwacht. Papendrecht, 12 te Santiago de Cuba verwacht. Peperkust, 12 v. Freetown n. Dakar. Poelau Laut, 12 v. Balikpapan n. Tandjong Priok. Poseidon, 13 te Gonaives. Prins Alexander, 12 123 m. n.n.o. Finist. n. Antw. Prins Casimir, 12 te Burriane. Pr. Fred. Hendrik, pass. 12 Gibraltar n. Cartagena. Prins Willem George Frederik, pass. 12 Cape Es- pichel naar~Esbjerg. Prins Willem II, 12 v. Hamburg n. Canada. Prins Willem III. pass. 12 Dover n. Le Havre. Prins Willem V, 13 te Valencia. Purfina Hellas. 12 te Antwerpen. Raki. 12 v. Ummsaid, 13 te Bahrein verwacht. Rita. 13 te Penang verwacht. Rondo, 12 te San Francisco. Rijndam, 12 500 m. w. Fasnet n. Cobh. Rijnkerk, 12 te Suez v. Port Sudan. Salatiga, 12 te Bahrein. Senegalkust, 12 te Lagos verwacht. Sirrah, 12 400 m. o. Zanzibar n. Durban. Slamat, 12 42 m. w. Minikoi n. Aden. Soestdijk, 12 te Philadelphia n. Boston. Stad Delft, 12 te Hamburg. Stad Amsterdam, 12 55 m. z.w. Finist. n. Pepel. Stad Arnhem, 12 12 m. n. Texel n. Bremen. Stad Gouda, 12 v Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Leiden, 12 215 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Stad Rotterdam, 12 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Schiedam, 12 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Utrecht, 12 200 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Stad Vlaardingen, 11 te Amsterdam. Stanvac Djirak, 12 v. Singapore n. Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 14 te Sungeigerong v. Buatan. Statensingel, 12 170 m. z.w. Sta. Maria n. P. Ordaz. Straat Cook, 12 te Dar Es Salaam verwacht, Straat Lombok, 13 te Sydney. Scherpendrecht, pass. 12 Ceylon n. Kawasaki. Str. Madura, pass. 12 zuidp. Mindano n. Brisbane. Solon, 12 v. Miragoane n. Nassau. Tarakan, 12 te Hamburg n. Kopenhagen. Tibia. 22 te Landsend verwacht. Towa, 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Talisse, 13 te Halifax. Tappanzee, 12 v. Venetië n. Piraeus. Tara, 13 te Bahia Blanca. Tawali, 12 133 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Telamon, pass. 12 Finisterre n. Madeira. Teucer, 13 te Semarang Themis, 11 v. Baltimore n. New York. Theobaldius, 12 120 m. z. Kreta n. Mena. Tjinegara, 12 v Santos n. Kaapstad. Tomori, 12 40 m. w. Kreta n. Port Said. Utrecht, 12 v. Surabaja n. Probollngo. Vasum, 21 te Ma Al Ahmadi verwacht. Van Cloon, pass. 12 Kp. Nelson n. Albany. Van Waerwijck, 12 200 m. z. Ceylon n Zanzibar. Vivipara, pass. 12 Flores Az. n. Portland M. Weltevreden, pass. 12 St. Vincent n. Bone. Willem Ruys. 12 800 m. n.w. Minikoi n. Colombo. Willemstad, 13 te Madeira. Zaankerk. pass. 12 Singapore n. Manilla. Zeeland, 12 270 m. o. Gibraltar n. Halifax. Zonnekerk, 12 v. Brisbane n. Townsville. Zuiderkerk, 13 te Duinkerken. Zuiderkruis, 12 200 m. z.z.o. Malta n. Amsterdam. KLEINE VAART Bab T, 10 te Bordeaux v. Gijon Mussel. Berend N, 12 dw. Westkapellt n. Londen. Bestevaer, 12 bij Innergbbardboei n. Rotterdam. Brouwersgracht, 11 te Abö. Caland, 12 30 m. z. Smalls n. Belfast. Elsa, 4 te Rotterdam v. Huil. Gruno, 12 te Harwichrod n. Ipswich. Hast V, 12 westkust Engeland n. IJmuiden. Hennica B, 12 25 m. z.w. Noordhinder n. R'dam. 1-Iink, 12 te Spurtpoint n. Goole. Houtman, 12 bij Outerton n. Antwerpen. Ilias, 11 v. Milazzo n. Tel Aviv. Jannie, 12 in Unionhallbaai n. Maessherry. Joost, 5 te Korsnaes v. Oscarshamn. Kaap Falga, 11 te Amsterdam v. Zaandm. Kaap St. Vincent, 8 v. Amsterdam n. Thisted. Lies. 12 te Hartlandpoint n. Vlissingen. Lucas Bols II, 12 20 m. o. Eggegrund n. Gefle. Manto, 11 v. Odense n. Aalborg. Mercurius, 12 Dungeness gepass. n. Portslase. Midas, 12 v. Ceuta n. Palermo. Noordland, 12 14 m. o. Dungenes n. Manchester. Phidias, 12 te Amsterdam n. Rotterdam. Ponza. 10 te Newcastle v. Rotterlam. Prosperite, 12 5 m. n.w. Longships n. Charente. Quo Vadis, 12 8 m. w. Weser n. Bremen. Robox, 12 5 m. z. Lista n. Porsgrunn. Spes, 12 dw. Beachyhead n. Gent. Strabo, 12 rede Faro ten anker. Tide, 12 10 m. w. Westhinder n. Antwerpen. Tilly. 11 v. Korsnaes n. Zaandam. Titan, 12 3 m. z.o. Borkum n. Bideford. Vedette. 12 op Eems n. Bremen. Wim I, pass. 12 Stettin n. Antwerpen. SLEEPVAART Barentszee, 13 250 m. n.o. P'maribo n. N. Palmira. Clyde, 11 Casquets gepass. n. Gent. Cycloop, 13 te Philippeville n. Port Said. Humber, 11 340 m. o.z.o. Fortaleza n. N. Palmira, Loire, 11 110 m. z.w. Penang n. Conakry. Maas, 13 te Rotterdam. Rode Zee, 13 370 m. z.o. Bermuda n. Houston. Thames, 13 55 m. n.w. Malta n. Port Fuad. Titan, 13 90 m. n w. Palma n. Belem. Tyne, 13 te BrunsbütteJ n. Tandjong Priok. Zwarte Zee. 13 300 m. n.o. Bermuda n. Norfolk. Vorige koers. MODESTOFFEN Grote Houtstraat 8 - Haarlem HALFWOLLEN MOUSSELINE 80 br. van 3.75 voor NYLON, effen en wit, 90 br. van 3.95 voor AMERIK. ZOMERROKSTOF Q_ 90 br. van 5.95 vooi ZOMER-IMPRIMé'S i Q- van 3.95 voor 2.45, 2.25 en l.y«> OTTOMAN CRYSTAL 90 br. in prachtige kleuren van 4.75 voor X.*#!> ROKSTOF, grijs, beige en QC blauw, 140 br. v. 7.95 voor 5.75 GEWEVEN VILT, oc 140 br. van 8.75 voor O."!) COUPONS (w.o. 200 cps. tinneroy) TEGEN HALVE PRIJS BIJ 'N POND VLEES pond vet 10 ct. Mooie KALFSLAPPEN 2.25. NU 1.98 p. p Prima GEHAKT H. o. H. p pond 1.25 RUNDERLAPPEN niet vet p. pond 1.98 Pracht RIBLAPPEN p. pond 2.58 Botcrmalse BIEFSTUK p. 100 gram 65 ct. BIJ ELK POND VLEES H pond vet 10 ct. KALFSHAASJES KALFSKALKOENTJES KALFSFRICANDEAU 2.50. NU 2.25 p. p KRUISSTRAAT 20 naast Automatiek

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6