Fr ans-Tunesisch ge schil dinsdag voor de UNO HET WEER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Revolutionaire Raad Midden-Sumatra bevestigt onafhankelijke koers &ë'M0RRlS 'êeforèyw/éty/ Klachten aan Veiligheidsraad over en weer zijn kras geformu leerd Anne Frank-huis dreigt te worden gesloopt Twee paviljoens voor Brussel Bereid om Djakarta te bevechten Voetbaltoto KNVB weer vervolgd A WIE WINT WOENSDAG Iets minder zacht Vier doden in het verkeer Weer kernproeven in Stille Oceaan: april-augustus Geen tekort meer aan „on- dergronders" bij de mijnen Produktiebeperking Duitse kolenmijnen? Werkloosheid in Engeland Het woord is aan Directeur zou f 63. verduisterd hebben Amerika moet deel van goudreserves aanspreken Gevluchte Duitser in Leiden opgepakt Na vechtpartij overleden Moeilijkheden rond hollenverkoop in Zweden Dief gepakt dankt zij een „radio-actieve" werkster Invullen belastingbiljetten Syrië beschuldigt Israel en Turkije 72e JAARGANG No 186 ZATERDAG 15 FEBRUARI 1958 303e JAARGANG No 34 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (AFP) De Veiligheidsraad zal dinsdagavond de Tunesische klacht tegen de Franse aanval op Sakiet-Sidi- Joessef bespreken, alsmede de Franse klacht, waarin geprotesteerd wordt tegen Tunesische hulp aan de Algerijnse opstan delingen. (Reuter) De Franse regering verklaart in haar klacht voorts, dat de tegenactie van de Franse luchtmacht die de basis voor de Tunesische klacht is veroor zaakt is door veelvuldige provocaties waarvan de Franse troepen te lijden hadden. De Franse regering betreurt de verliezen onder de burgerbevolking waarvoor zij schadevergoeding wil geven doch het is haar niet mogelijk het in cident los te zien van de oorzaken ervan. Zij verzocht de raad de hulpverlening van Tunesië aan de Algerijnse rebellen te ver oordelen. (AFP) De Franse ambassadeur in Washington, Alphand, heeft in een vraag gesprek voor de televisie de hoop uitge sproken, dat de crisis tussen Frankrijk en Tunesië snel met vreedzame middelen zal worden opgelost. De twee landen moeten in ieder geval hun kalmte bewaren, om de toestand rustig te kunnen overzien, zei hij. „Weloverwogen" NEW YORK (Reuter) In een brief aan de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Rus Sobolev, zegt de Tunesische ambassa deur in de V.S., Mongi Slim, dat het Franse optreden de veiligheid van Tunesië bedreigt en de internationale vrede en veiligheid in Noord-Afrika in gevaar brengt. In de brief wordt de Franse luchtaanval op Sakiet „een weloverwogen daad van agressie" ge noemd. De aanval was „een daad van ge wapende agressie in „een reeks opzettelijke schendingen van Tunesisch gebied die sinds mei 1957 door Franse troepen vanuit Al gerije zijn gepleegd en telkens met mate riële schade, verlies aan mensenlevens en soms ook ontvoering van Tunesiërs ge paard zijn gegaan". Mongi Slim, die ook Tunesisch UNO- vertegenwoordiger is, zegt verder van mening te zijn, dat de door de Franse regering uitgesproken bedoelingen geen enkel vooruitzicht lijken te bieden, dat „deze moedwillige aanvallen op de Tune sische soevereiniteit" zullen worden ge staakt. „Alle pogingen van Tunesië om door vriendschappelijke besprekingen een einde te maken aan deze talloze en opzet telijke schendingen, zijn vruchteloos ge bleken", aldus Slim. Troepenconcentraties? ALGIERS (AFP) Franse troepen heb ben donderdagavond aan de Algerijns- Tunesische grens een vuurgevecht geleverd met Algerijnse opstandelingen, aldus heb ben Franse ambtenaren te Algiers mee gedeeld. Een grote groep rebellen, die zich aan weerszijden van de grens bevond, opende met automatische wapenen en mor tieren het vuur op een grenspost. Franse troepen beantwoordden het vuur en de op standelingen trokken zich geheel op Tune sisch gebied terug. Op pagina 2 van „Erbij" introduceren wij vandaag een familiespel van mo derne trant, dat voorlopig de plaats van onze wekelijkse puzzel zal inne men. Ongetwijfeld zullen velen er een sportieve bezigheid in vinden, waarbij niet de kans op een - overigens aan trekkelijke - financiële beloning zal vooropstaan, doch de spanning om een goed figuur in een eerlijke wedstrijd te slaan. Wij hopen op een massale deel name en een gezellige rivaliteit. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar „Erbij". ADVERTENTIE UW OPLOSSING VAN v' uit de krant van Woensdag j.l. moet Woensdag a.s. binnen zijn! Verwachting tot morgenavond: Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk enige regen of motregen. Overwegend matige wind uit westelijke richtingen. Iets minder zacht. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S. WAARIN OPGENOMEN ERBIJ De Tunesische voorlichtingsdienst heeft meegedeeld dat men Franse troepenconcen traties heeft waargenomen aan de Alge rijnse grens tegenover Sakiet Sidi-Joessef. De Fransen hebben hier troepen samen getrokken, die onder meer bewapend zijn met tanks en stukken geschut, aldus de Tunesische voorlichtingsdienst, die hieraan toevoegt dat de Fransen ten noorden van deze stellingen nog dertien kanonnen heb ben opgesteld. TUNIS (Reuter) Ongeveer duizend mensen hebben aan de gebedsbijeenkomst in de hoofdmoskee van Tunis, die geleid werd door de groot-moefti van Tunis, bij gewoond. De groot-moefti spoorde de menigte aan tot zelfbeheersing. Na de plechtigheid begaven een vier honderd mensen zich in optocht naar de Franse ambassade. Zij riepen „wapens, ont ruiming". De politie verspreidde de be togers voordat zij de ambassade bereikten. Een woordvoerder van het „State Depart ment" verklaarde in Washington, dat mi nister Dulles overweegt zijn vakantie van tien dagen in New Jersey te onderbreken om de Frans-Tunesische kwestie te be studeren. Het is nog niet bekend of Dulles van plan is de vergadering van de Veilig heidsraad bij te wonen. De Amsterdamse kunstenaar Anton Wit sel heeft aan B. en W. van Amsterdam een telegram gezonden, waarin hij verzoekt het voorgenomen plan tot sloping van een aan tal panden op de Prinsengracht, hoek Wes- termarkt, tussen het Anne Frank-huis en het Descartes-huis niet te doen doorgaan. Het plan is maandag met het slopen van het perceel op de hoek aan te vangen. Daarna zullen de andere daar gelegen bouwvallige historische panden in verschil lende fasen worden afgebroken. Wij ver nemen, dat het bestuur van de Anne Frank stichting niet officieel op de hoogte is ge steld van het verdwijnen van deze huizen. Mocht deze sloping doorgaan, dan zou dit bedenkelijke gevolgen hebben voor het inmiddels wereldberoemd geworden Anne Frank-huis, dat voor een niet gering deel aan de historische entourage zijn karakte ristieke sfeer ontleent. Het voornemen bestaat, van dit Anne Frank-huis een wereld-ontmoetingscentrum voor de jeugd te maken, zo deelt de heer Ton Koot, be stuurslid van de stichting, ons mede. De directeur van het gemeentelijk bu reau voor bouw- en woningtoezicht, ir. J. C. van Teijlingen, verklaarde dat „sloping van deze bouwvallige panden noodzake lijk" is. Het is „de normale procedure van vervanging van niet te herstellen oud door nieuw. De kwestie is alleen, dat voor de grond ter plaatse een nieuwe bestemming zal worden gevonden, die geheel past in de sfeer van deze historische omgeving" Ook het maken van opnamen ter plaatse voor de film over Anne Frank, die in het huis aan de Prinsengracht nr. 263 haar thans beroemde dagboek schreef, komt door deze sloperij vermoedelijk in moei lijkheden. De 43-jarige motorrijder J. Verkaak die op de Wezenlaan in Nijmegen reed, be merkte te laat dat een deel van de weg opgebroken was. Hij viel met zijn motor fiets en liep ernstige hoofdwonden op. In een ziekenhuis is hij korte tijd later over leden. Op de rijksweg Deventer-Apeldoorn bij Teuge is gisteravond de 60-jarige heer J. Straatman uit Wilp, toen hij plotseling met zijn rijwiel de weg overstak, door een auto bus aangereden. Hij werd tegen het weg dek geslingerd en liep een schedelbasis- fractuur en een diepe hoofdwond op, ten gevolge waarvan hij is overleden. De chauffer van de bus kreeg een ze nuwschok en moest in een ziekenhuis wor den opgenomen. In V e n 1 o is de 79-jarige voetganger W. Jansen, toen hij plotseling de weg over stak, door een auto aangereden. Hij werd zodanig verwond, dat hij kort na het on geval overleed. In Tilburg is vanmorgen omstreeks zeven uur op de Heikantse Baan het leven loze lichaam aangetroffen van de 23-jarige ongehuwde N. A. C. Pijnenburg uit Loon op Zand. Vermoedelijk is hij met zijn mo torfiets op het ter plaatse slechte wegdek geslipt en door de val zodanig verwond, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. WASHINGTON (UP) Van 5 april tot omstreeks augustus zullen bij de Marshall eilanden in de Stille Oceaan proeven met kernwapens gevaar voor de scheepvaart kunnen opleveren, aldus heeft de Ameri kaanse commissie voor kernenergie be kendgemaakt. De gevarenzone, ongeveer 390.000 vierkante zeemijl groot heeft vrij wel dezelfde omvang als in 1956. (Reuter) Het Amerikaanse departe ment van Defensie heeft meegedeeld, dat er radio-actieve stof kan worden ver spreid na een ongeluk met een vliegtuig, trein of vrachtauto met kernwapens, in dien tezelfdertijd gewone ontplofbare stof fen ontploffen. De mogelijkheid van een kernontploffing bij een ongeluk is echter zo gering, dat men haar wel kan verwaar lozen, aldus deze mededeling. (UP) Amerika beschikt over specia listen die onmiddellijk kunnen optreden bij ongelukken van vliegtuigen en treinen die kernwapens vervoeren. Voor zover bekend is er tot dusver maar een vliegtuigongeluk met een atoombom gebeurd. Het toestel kwam jaren geleden neer, waar werd niet bekendgemaakt. De wereldtentoonstelling te Brussel verkeert in de laatste fase van haar opbouw. In april wordt ze geopend. Dan zal het Franse paviljoen nog niet gereed zijn, hoezeer men er ook schot achter zet. Men ziet op de foto boven de merkwaardige constructie, die aanstonds een fraai lijnenspel kan opleveren. Het paviljoen der V.S. zal wel op tijd klaar zijn. Het is geheel rond met ervoor een cirkelvormig plein. Het aantrekken van nieuw mijnperso- neel gaat sedert korte tijd met minder moeilijkheden gepaard. Sinds de economi sche toestand is gewijzigd is er een vrij grote toeloop, zo zelfs, dat in het alge meen in het tekort aan personeel kon wor den voorzien. Eind 1957 kwamen vele sol licitaties voor tewerkstelling als „onder- gronders" by de mijnen binnen. De ver betering der arbeidsvoorwaarden was hierop mede van invloed. De netto bezet ting van het ondergrondse mijnbedrijf steeg in november en december met 400 man. De werving in Italië is thans geheel stop gezet. Het vertrek van mijnwerkers uit de Limburgse mijnen naar Duitsland kwam geheel tot staan. Op het ogenblik is er geen sprake meer van een tekort van arbeiders voor de ondergrondse bedrijven. Als ge volg hiervan zijn de wervingsactiviteiten in Nederland voorlopig opgeschort. De behoefte aan bovengronds mijnperso- neel is nog niet gedekt. Ook in de chemi sche sector der staatsmijnbedrijven bestaat nog vraag naar personeel. De directies van de steenkoolmijnen in het Roergebied overwegen ernstig om de produktie te beperken, nu de steenkolen- voorraden bij de mijnen steeds maar blij ven aangroeien zonder dat er voldoende afzetmogelijkheden gevonden worden. De totale onverkochte voorraad bedraagt ruim, 3 miljoen ton een gevolg van de zachte winter en van het feit, dat vele afnemers particulieren, zowel als be drijven hun behoefte aan steenkool al in de zomermaanden van het vorig jaar tegen dé toen geldende gereduceerde prij zen gedekt hebben. Als er tegen mid den volgende week geen verandering ten goede komt, zo is men overeengekomen, zal men de kolenproduktie beperken door een ploegendienst te laten vervallen. LONDEN (UP) In januari is het aan tal werklozen in Engeland met 60.000 tot 395.000 gestegen, aldus heeft het ministe rie van Arbeid te Londen bekengemaakt. De arbeidsreserve bedraagt thans 1,8 procent van de beroepsbevolking, tegen 1,5 procent begin januari. Alex V i n e t Ware vrijheid is' vrijwillig aanvaarde afhankelijkheid. Op last van de officier van Justitie in Haarlem is een vijfenvijftigjarige direc teur van een handelmaatschappij in Haar lem aangehouden die ervan verdacht wordt een bedrag van 63.000 ten nadele van de n.v. waarvan hij directielid was, te hebben verduisterd. De verdachte heeft bekend en is in verzekerde bewaring ge steld. De directeur beschikte bij de n.v. over een privérekening waarop zijn salarissen en dividenden, tantièmes en andere in komsten werden gestort en waarop dus een positief saldo stond. De directeur nam echter meer geld op dan zijn reke ning vermeldde hoewel in de statuten van de n.v. bepaald is dat in dergelijke geval len de directieleden toestemming van de commissarissen nodig hebben. Eind 1956 was de schuld van de direc teur aan de zaak reeds opgelopen tot f 54.000 hetgeen door een accountantsbu reau ontdekt werd. Vlen vermeldde het in het jaarverslag maar pas ver in 1957 kwam dit verslag bij de commissarissen aan de orde. Het tekort was inmiddels op gelopen tot f 63.000. Bovendien ontston den er moeilijkheden over beleidskwes ties en de directeur werd gedwongen ziek teverlof te nemen waarna hij op 1 februari van dit jaar geschorst werd. De directeur heeft aan de recherche verklaard het geld ten eigen bate te hebben gebruikt. WASHINGTON (Reuter). - Het Ameri kaanse ministerie van Financiën heeft be kendgemaakt, dat het genoodzaakt is ge weest. teneinde zich kasgelden te ver schaffen. een bedrag van 100 miljoen dol lar aan zijn nood-goudreserve te onttrek ken. Het gebruikmaken van een deel van de vrije goudreserve werd nodig doordat de schatkist gebrek aan kasgelden had. aangezien het congres nog geen besluit had genomen ten aanzien van het verzoek van de regering, om het plafond voor de nationale schuld met 5 miljard dollar te verhogen tot 280 miljard dollar. De recherche te Leiden heeft vrijdag in een der hotels aldaar een voortvluchtige Duitser, de 24-jarige Leo Mayer, om wiens arrestatie de Keulse politie had verzocht, opgespoord. De man zou medeplichtig zijn geweest aan de plundering van een juwe lierszaak in Keulen, waarbij de daders een buit van ruim 150.000 mark in handen viel. In een Duitse televisie-uitzending van woensdagavond was in het Duits en het Nederlands een verzoek aan de kijkers gedaan om de politie in deze zaak te hel pen. „NIEUW-GUINEA" BESPROKEN. NEW YORK (Reuter) De groep, Afri kaanse en Aziatische landen bij de' Ver enigde Naties heeft in New York het ge schil tussen Nederland en Indonesië over Nieuw-Guinea besproken. De groep is overeengekomen de ontwikkeling van „de kwestie met grote oplettendheid te vol gen", doch er zijn c«en feitelijke hesluiten genomen. PADANG (UP) De Revolutionaire Raad op Midden-Sumatra heeft vrijdag zijn onafhankelijke koers bevestigd en ver klaard bereid te zijn te vechten tegen elke poging van de huidige regering in Djakarta om dit rijke gebied aan zich te onder werpen. Een formele proclamatie van een nieuwe regering is zaterdagavond (15 februari) te verwachten op het tijdstip dat het ulti matum van vijf dagen afloopt. Kolonel Hussein c.s. weigeren echter mede te delen wanneer precies deze proclamatie zal wor den gedaan. Djakarta wacht af DJAKARTA (UP) Na een spoedzitting van het Indonesisch kabinet is vandaag te Djakarta een regeringsverklaring uitge geven waarin de Indonesische regering zegt „op dit ogenblik" geen verdere stap pen te zullen ondernemen tegen de revo lutionaire beweging op Sumatra. De re gering blijft waakzaam en volgt de gebeur tenissen „in de huidige interne toestand" nauwlettend. De regeringsverklaring werd vrijwel ge lijktijdig uitgegeven met een radiotoe spraak van Sjafroeddin Prawiranegara over Radio Padang en Radio Boekittinggi, waarin deze verklaarde dat het volk van Java wacht op zijn kans om in opstand te komen tegen het despotisme van Sukarno's regime. De regeringsverklaring komt dichtbij het moment waarop het ultimatum van de Sumatraanse beweging afloopt uit de ministerraad. SINGAPORE (Reuter) Radio Padang meldde vrijdagavond, dat luitenant-kolo nel Achmed Hussein huilde en de epaulet ten van zijn uniform rukte tijdens een de monstratie van trouw van scholieren en studenten van de Universiteit van Padang. In een toespraak, die twintig minuten duurde,, zeide Hussein: „Wij vechten niet om goede baantjes te krijgen, doch voor het welzijn van de republiek als geheel". ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 STURKA JACKS - PANTALONS In de afgelopen nacht tegen één uur waren twee lastige gasten uit een café te Rotterdam verwijderd. Het café was reeds gesloten toen de mannen opnieuw toegang eisten. Zij bonsden op de deuren, waarop de kastelein naar buiten ging om de lastposten weg te jagen. Die grepen de caféhouder, de 37-jarige W. de V. beet en schopten en sloegen hem. Hij liet zich echter niet onbetuigd en zo kregen de aanvallers menige klap terug. Plotseling zakte een van hen, de 45-jarige opkoper S. H. W. in elkaar. Hij bleek plotseling overleden te zijn. De politie heeft de kastelein aangehouden. Hij raapte zijn weggeworpen epauletten weer op, toen de studenten uitriepen, dat zij zijn leiding nodig hadden en hem be schouwden als hun „militaire gouverneur". Met betrekking tot de mobilisatie, vroeg Hussein de menigte of zy bereid waren. Spontaan betuigden de toehoorders hun in stemming. Vervolgens zei Hussein: „Nogmaals her inner ik u allen er aan, dat dit onze heilige strijd is. En wees niet bezorgd, de Al machtige is met ons". Vrijdag begonnen de portretten van pre sident Sukarno te verdwijnen. Indonesische vlaggen en het volkslied blijven in zwang, en de studenten maakten van beide veel gebruik tijdens hun bijeenkomsten van hedenochtend. Sjafruddin werkt aan kabinetslyst PADANG (UP) -- Verwacht wordt dat Sjafruddin Prawiranegara hedenavond (15 februari) zijn revolutionaire regering voor Midden-Sumatra zal proclameren. Sjafruddin werkte zaterdagochtend met zijn medewerkers nog aan de kabinetslijst. Het verluidt dat hij zelf waarschijnlijk premier zal worden en dat de rebellenkolo- nel Simbolon de portefeuille van Buiten landse Zaken voor zijn rekening zal nemen. Bepaald is dat heden te 16.00 uur Neder landse tyd de samenstelling van het kabi net zal worden bekendgemaakt op een plechtige byeenkomst in het regerings gebouw. Officiële kringen zeiden dat terwijl Sjafruddin gedurende de laatste uren voor het aflopen van het ultimatum nog druk aan het ./erk was, boodschappen van steun hier binnenstroomden uit de buiten gewesten. Laatste beroep? SINGAPORE (Reuter) Sjafruddin Pra wiranegara heeft vrijdagavond in een En gelse uitzending van Radio Padang een beroep gedaan op president Sukarno en oud-vice-president dr. Hatta om Indonesië „te leiden". Sjafruddin zei: Indien deze poging, die in de laatste minuut wordt gedaan, om de twee leiders tot elkaar te brengen, mis lukt, is president Sukarno daarvoor voor namelijk verantwoordelijk. „Want het be ëindigen van de huidige politieke en eco nomische crisis ligt thans in zijn handen" In dat geval ben ik van mening dat de revolutionaire raad (van Midden-Sumatra) volkomen gerechtigd en in staat is zijn toe vlucht te nemen tot tamelyk onconventio nele middelen om de eenheid in het land te herstellen en vrede en rust in heel Indo nesië te verzekeren. Want wy zijn ervan overtuigd, dat zelfs de bevolking van Java slechts wacht op dat ogenblik om in verzet te komen tegen he despotisme, dat haar wordt opgelegd door middelen, die Sukarno geleerd heeft van de Japanners en de communisten. Noord-Celebes DJAKARTA (UP) Volgens een leger- woordvoerder heeft de militaire comman dant van Noord-Celebes, luitenant-kolonel Somba, trouw aan de legerstafchef, gene- raal-majoor Abdul Haris Nasution, be tuigd. Dit is een van de sterkste gebieden van de rebellerende kolonel Ventje Su- mual, die zich nog in Manilla blijkt te bevinden. Momenteel ondervinden vele Nederland se bollenreizigers in Zweden moeilijk heden by het afsluiten van transacties. Deze moeilijkheden zijn een gevolg van de afwijzende beschikking van het Pro- duktschap voor Siergewassen op het ver zoek van de Zweedse kwekersvereniging om geen export van bolbloemen naar Zweden toe te laten. De Zweedse broeiers voelden hun positie door het op de markt komen van Nederlandse snijbloemen na melijk ernslig bedreigd. De Zweedse kwekers- en broeiersvereni- ging heeft aan haar leden het advies ge geven uit protest tegen de afwijzende be schikking geen bollen uit Nederland te kopen. Vooral in de steden houden vele broeiers zich aan dit advies, zodat een soort kopersstaking is ontstaan. Enige bol lenreizigers zijn daarom al onverrichter zake naar huis gegaan. Men zal dus scha de van de kopersstaking ondervinden, om dat het nu eenmaal met onwillige kopers moeilijk zaken doen is. De reizigers zullen vermoedelijk extra reizen moeten maken, om toch nog wat bollen af te zetten. De verwachting is, dat de actie van de Zweedse broeiers zal verlopen en uiteinde lijk, zij het later dan gewoonlijk, toch za ken kunnen worden gedaan. Een deskun dige heeft als zijn mening te kennen ge geven, dat de kopersstaking gezien moet worden als „een storm in een glas water", hoewel deze storm uiteraard schade ver oorzaakt. Hij was van oordeel, dat de ex port van bloembollen naar Zweden dit jaar ondanks de moeilijkheden tenslotte nog wel zal meevallen. Het gaat hier om een oude kwestie. Ook in andere landen hebben broeiers van bollen zich gekeerd tegen de invoer van snijbloemen. Als zij maatregelen in deze genomen willen zien, dan zullen zij deze in eigen land moeten bewerkstelligen Een 22-jarige jongeman nam 's nachts bij een inbraak uit een postzegelwinkel te Rotterdam geld, enige mappen postzegels en een draagbare radio weg. Hij trachtte de volgende morgen de gestolen zegels bij eèn andere postzegelhandelaar te ver kopen. Deze zaak wordt gedreven door een zoon van de bestolene, die echter af wezig was. De werkster, die ook in de zaak van de vader werkt, zag, dat de „klant" een radio op de toonbank zette, die zij meende te herkennen. Toen de jongeman de winkel onverrichterzake verliet, vroeg de werkster een klant de ander te achter volgen. Zij belde de politie op die de dief spoedig had gepakt. Binnenkort zal de officier van justitie bij het kantongerecht in Den Haag een nieuwe dagvaarding uitbrengen tegen de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, die terecht moet staan in verband met de organisatie van de KNVB- voetbaltoto. De dagvaarding zal worden uitgebracht op grond van overtreding van de loterijwet. De zaak zal ongetwijfeld tot in hoogste instantie, dus de Hoge Raad der Neder landen, worden vervoigd Zowel de recht bank in Den Haag als de Hoge Raad achtte vorig jaar het ten laste gelegde hazard spel niet bewezen. ADVERTENTIE ACC.KANT. L. G. BODE Fred. Hendriklaan 40, Haarlem-Z., Tel. 34108 DAMASCUS, (Reuter) Syrië heeft ge klaagd over „agressie" van Israëlische en Turkse strijdkrachten. Volgens een woordvoerder van het Syrische leger heb ben vier Israëlische soldaten gevuurd over de grens van de gedemilitariseerde zone, waardoor een Syrische schaapher der gedood werd. Hij zei voorts dat twee Turkse soldaten vanaf een Turkse controlepost aan de grens tussen beide landen geschoten heb ben op een ploegende Arabische boer, die echter niet getroffen werd. Het Turkse incident is ter kennis ge bracht van de grens-autoriteiten en het Is raëlische aan de gemengde bestandscom missie. BEIROET, (UP) De Syrische militai re autoriteiten hebben alle luchtvaart maatschappijen gewaarschuwd, dat er op vliegtuigen geschoten zal worden, als deze zich niet zouden houden aan de vastgestel de corridor op een hoogte van 2.500 meter boven Syrië. PRIESTER VRIJGELATEN. DJAKARTA (UP) De militaire auto riteiten op Timor hebben de Nederlandse katholieke geestelijke H. V. Wissing vrij gelaten die in december in het vorige jaar gevangen was gezet op verdenking wapens ontvangen te hebben die waren afgewor pen uit een onbekend vliegtuig. De kortgeleden gearresteerde Ameri kaanse staatsburger van Nederlandse af komst, W. van Swaay, is zaterdag op last van de militaire autoriteiten uit Djakarta vertrokken. Hij werd uitgewezen, nadat tegen hem een beschuldiging van subversieve activi teit was ingebracht.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1