DIENSTEN Heemsteeds Kolenbedrijf ZATERDAG 15 FEBRUARI 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Zondige vrouwen Brandend moeras Vrouw zonder genade Pa jam a Game Nathalie Op leven en dood Santa Lucia Journaal Reprises Bloemendaals echtpaar zestig jaar getrouwd DE BEURS van gisteren lesoort ANTRACIET III (20/50 mm) a ƒ11.55 per hl! TEL. 59000 Johannes Passion op 25 maart in Haarlem C.H.U.-kandidaten gemeenteraad van Heemstede Hoofdcontroleur belas tingen vrijgesproken UIT STAD EN STREEK De medische verzorging tijdens het weekeinde Spoorwegovergang aan de Pijlslaan gesloten HOOFDDORP A.R.-Partij en C.H.U. houden bijeenkomsten ZANDVOORT Speeltuinvereniging houdt propaganda-feestavond BENNEBROEK Nieuwe predikant Ger. Kerk doet zijn intrede HALFWEG De jeugd vliegt uit (Studio) Achter de titel gaat een uit stekende film schuil die van het begin tot het. onverwachte einde blijft boeien, niet in het minst door het uitstekende spel van Michèle Morgan, Daniel Gélin en Bernard Blier. Een eenvoudige Franse jongen redt het leven van een rijke, maar frauderende zakenman. Hij wordt aangenomen als chauffeur-tuinman, ontmoet de vrouw van zijn nieuwe werkgever, wordt verliefd op haar en helpt haar enkele dagen latei- om de door de rijkaard inmiddels gepleeg de zelfmoord een moord te laten lijken. Terwille van de verzekeringsgelden, in 't begin loopt alles volgens wens, de koele Michèle Morgan en de zenuwachtig-dom- me Daniel Gélin voeren hun plan uit maar wanneer de uitermate slimme Bernard Blier als commissaris van politie ten tonele verschijnt loopt het ieder eigenlijk een beetje om. Het verrassende einde willen we liever verzwijgen. Ge kunt het zelf in Studio gaan zien en zult er geen spijt van hebben. (Frans Hals). Geen luipaardvel voor Johnny „Tarzan" Weissmuller, die de hoofdrol vertolkt in deze film, maar het strakke uniform van de kustwacht, ge stationeerd aan de monding van de Mis- sissippi-rivier. Hij keert terug uit de oor log, waarin zijn schip werd getorpedeerd, een gebeurtenis, welke hem danig heeft aangegrepen. Johnny heeft een meisje in zijn geboorteland eeuwige trouw beloofd. Door de intriges van een rijke schone dreigt hij echter deze belofte te vergeten. Maar als het er op aankomt, bewijst hij dat hij standvastig in de liefde kan zijn. De strijd, die hij daarvoor moet voeren wordt op grondige en spectaculaire wijze in Johnny's voordeel beslecht. De film draait tot en met maandag. In het voor programma gaat een aardig tekenfilmpje van Russisch makelij. (R o x y) De titel zegt de verstokte lief hebber genoeg. De ondertitel ook. want in derdaad raast de „Roos van Cimmaron" als een wrekende furie over de prairie; tuk op het schurkengebroed, dat orde en recht aan zijn laars lapt. Een western dus. Geen veredelde, maar in ieder geval nog altijd een van het goede soort, waarin de zwak ken sterk worden en de bozen het onder spit delven. Van maandag af kan men meeleven met „De zonen van de muske tiers". Maureen O'Hara zorgt ervoor dal ook de andere sexe aan bod komt. (L i d o) De ster van Doris Day straalt nog altijd, zelfs aan die sector van de filmhemel, welke aan het amusement is gewijd. Nadat wij Doris Day hebben gezien in twee thrillers, die een heel andere kant van haar talent openbaarden, kunnen wij haar nu weer gadeslaan op een terrein, dat haar en ons zeer vertrouwd is: de musical. Ditmaal is zij ook weer de ster voor een aantal liedjes en dansjes, die een ingenieus ontwikkelde intrige het vrolijk en luchthartig aanzien verlenen. Het weegt allemaal niet zwaar en wie het serieus neemt is niet geschikt voor die wijze van verstrooiing, die Doris Day tot de favoriete van velen heeft gemaakt. Rembrandt) Elders in dit nummer wordt een bespreking gewijd aan deze al leraardigste Franse „thriller". (L u x o r). Een aap op mijn rug luidt de oorspronkelijke titel van deze film. De aap op de rug is wat wij een kater zouden noemen, een van een soort, die een mens het slachtoffer kan laten worden van ver slaving. in dit geval een zekere Barney Ross. Eerst ziet men Barney Ross als de bijna onoverwinnelijke kampioen lichtge wicht, die zich bedrinkt aan het succes, maar mentaal door de benen gaat als zijn benen hem binnen de ring niet meer „als vroeger" willen dragen. Om de stilte na het verrukkelijk lawaai van toejuichingen niet te hoeven horen meldt hij zich bij de marine, waar hij compensatie vindt als prestatieridder, maar pas als de tweede wereldoorlog is uitgebroken en hij naar het front wordt gestuurd krijgt hij echt Gelegenheid te laten zien wat hij kan. Hij raakt echter zodanig geblesseerd, dat hij een kuur met verdovende middelen moet ondergaan. Na het eerste herstel wordt hij naar huis gestuurd en dan is er weer even de roem. roem voor een held ditkeer. Maar in de sleur van het burgerbestaan dat erop volgt wordt zijn medaille voor betoonde moed dof en valt hij van zijn voetstuk. Hij raakt verslaafd aan het mid-* del. waarvan hij als oorlogsslachtoffer de ..heilzame" werking heeft ondervonden. Hij eindigt in een hospitaal „om te ont wennen". De film heeft de realiteit als uitgangs punt. Ze vertelt een harde waarheid, die ze omkleedt met sentiment en emotionali teit. (Cinema Palace) - Aan een van de zonovergoten blauwe Italiaanse meren oefent Vico Torriana in de film „Santa Lucia" het eerzame beroep van zingende ezeldrijver uit, totdat een verleidelijk Frans gravinnetje hem ertoe weet over te halen mee te gaan naar Parijs, waar hij als zanger carrière kan maken. Hij krijgt een prachtige mandoline cadeau en om die mandoline gaat het hoofdzakelijk. Want het „gravinnetje", haar chauffeur en een pseudo-neef zijn beruchte hoteldieven, die de mandoline voorzien hebben van een ver siering van gestolen edelstenen en op deze manier dan ook de politie en de douane weten te verschalken. Maar in Parijs lukt het maar niet de zanger zijn mandoline weer te ontfutselen of deze te vervangen door een andere, die precies gelijk is, behalve dat daarop de versiering niet uit echte briljanten maar uit valse bestaat. Het wordt nog spannender, als de beide instrumenten toevallig verwisseld worden en de bende jacht gaat maken op de ver keerde. Hoe dat allemaal afloopt, moet u zelf maar eens gaan zien, vooral als u graag de liedjes van Vico Torriani hoort. En passant kunt u dan ook het imposante Italiaanse landschap-in-kleuren bewon deren, waarin een groot deel van dit ver haal zich afspeelt. Het journaal in „Neerlands Nieuws" en „Spiegel van Nederland" brengt een aan tal reportages bijeen, waarvan die over het bezoek van Prinses Beatrix aan de West wel de meeste aandacht zal trekken. Zij geeft een uitstekend verslag, bondig maar kleurig samengevat in een groot aantal beelden. Ook de onlangs overleden kunstenaar Johan Buziau wordt met film beelden herdacht. Op de RAI-tent.oonstel- ling in Amsterdam, die uiteraard ook niet aan het oog van de journaalcamera is ont gaan, krijgt begrijpelijk de eerste Neder landse automobiel de grootste belangstel ling. Voorts ziet men onder andere op namen van de in Haarlem dezer dagen gehouden badmintonkampioenschappen, van de gerepatrieerden uit Indonesië die op ,,'t Loo" een tijdelijk onderkomen heb ben gevonden, van de vorderingen aan de nieuwe in 1960 voor gebruik gereed ko mende Rijksweg 4a, die Amsterdam recht streeks met Rotterdam gaat verbinden. (Minerva) De avondvoorstellingen zijn tot en met zondag vol fantasie en ro mantiek. Disney's navolging van Jules Verne draait dan. En zeker mag „20.000 mijlen onder zee" gezien worden. Des middags is de lach niet van de lucht. Wij tenminste hebben een zwak voor Laurel en Hardy, ditmaal in „Schots en scheef". Maandag en dinsdag wordt de leuke ko medie „Je kunt het toch niet meenemen" hervertoond. Woensdag en donderdag ont roering om „East of Eden" met James Dean geregisseerd door Elia Kazan. Op 2 maart zijn de heer en mevrouw G. Grootegoed-van Lierop, wonende aan de Bloemendaalseweg 93, zestig jaar ge trouwd, welk feit zij op die dag met een intiem familiefeest hopen te vieren. Op zondagmiddag 23 februari houdt het dia manten echtpaar van half drie tot vijf uur een receptie in hotel: „Iepenhove" aan de Hartenlustlaan in Bloemendaal De Grootegoeds zijn bekende Bloemen- daalse ingezetenen. De bruidegom werd op 3 maart 1873 in Bloemendaal ge boren, en wordt dus vijfentachtig jaar; zijn echtge note werd op 15 juni 1875 in Haarlem geboren en is dus drieën tachtig jaar. Beiden genieten nog een uit stekende gezondheid, ook al valt het lopen de bruid niet meer zo gemakkelijk, op 3 maart 1873 in Bloemendaal geboren, en wordt dus vijfentachtig jaar; zijn echt genote werd op 15 juni 1875 in Haarlem geboren en is dus tweeëntachtig jaar. Bei den genieten nog een uitstekende gezond heid, ook al valt het lopen de bruid niet meer zo gemakkelijk. De héér Grootegoed ging op-"twaalfjari ge leeftijd in het schildersvak maar ver wisselde dit later voor het ambacht van loodgieter, waaraan hij zijn hart had ver pand. Op zijn zeventiende jaar begon hij bij de gebroeders Bonarius in de Zoete- straat in Haarlem te werken, en op drie ëntwintigjarige leeftijd, in 1896, richtte hij een eigen loodgietersbedrijf in Bloemen daal op, dat tot 1927. bleef gestaan. Het pand nummer 93, waar het echtpaar nu nog woont, is eigendom van de heer Groo tegoed. Zij hadden vijf kinderen, van wie er nu drie nog in leven zijn; een dochter en twee zoons. De oudste zoon woont in New York. Vader Grootegoed zocht hem in 1937 op. De andere zoon, de heer A. J. Groote goed, heeft evenals zijn vader een lood gietersbedrijf in Bloemendaal en is te vens leider van het orkestje: „De Bloe- mendaalse kruidnoten." Op de receptie in „Iepenhoeve" zullen zeker vele oude en ook jongere Bloemen dalers het echtpaar op hun diamanten geest komen gelukwensen. NEW YORK Onder aanvoering van staalwaarden, chemische industrieën, olies en sporen kwamen de aandelen gisteren op een hoger koerspeil bij levendiger beursverkeer. Winsten tot drie dollar werden geboekt door eersterangs fondsen als Du Pont. Andere chemische industrieën volgden dit fonds naar boven. De meeste farmaceuti sche fabrieken lagen ook stevig in de markt, sommige bereikten nieuwe hoogte punten. De olies maakten winsten tot bijna twee dollar. Reynolds bracht de tabaks waarden omhoog; Kansas City Southern trok de meeste aandacht bij de spoorwegen. Inland Steel streefde de andere staalwaar den voorbij met een stijging van bijna drie dollar. Chrysler, twee dollars hoger, leidde de automobielindustrieën. International Nickel verbeterde zich meer dan twee dollar als aanvoerder van de metaalwaarden. De bouwnijverheid, met name bij de gipsfondsen, was vast. Colgate voerde, met een winst van vier dollar, de boventoon bij de bijzondere fondsen. Good year liep meer dan twee dollar op voor wat betreft de banden. Sporen maakten winsten tot meer dan een dollar. Hun gemiddelde steeg ongeveer 1 Va dollar boven de slotkoers van donder dag. Het herstel was deels het gevolg van dekking zoeken op korte termijn, maar werd voornamelijk beschouwd als een technische reactie na een omvangrijke daling Een deel van de aankopen weer spiegelde de ietwat verlate erkenning van president Eisenhowers voorspelling, dat het begin van het einde der economische neergang volgende maand te verwachten zou zijn. Koninklijke Olie leidde wat de omvang der omzet betrof. Volumineuze omzetten kwamen ook tot stand voor Continental Motors onder invloed van een dividend verhoging. voor Chrysler dank zij een gun stige verlies- en winstrekening en voor General Dynamics, welk laatste fonds ge stimuleerd werd door een contract van de marine voor atoomduikboten met Polaris- projectielen. (U.P.) AMSTERD M Er kwam gisteren op de Amsterdamse beurs vrijwel geen wijziging in de markt positie. Factoren met stimulerende in vloed ontbreken en met het oog op het weekend was de activiteit beperkt. De stemming van Wall Street is wat tegen gevallen. Men had een betere markt ver wacht. Dat nam niet weg dat Koninklijke Olie ongeveer een gulden boven het vorige slotniveau uitkwam. De handel in de olie hoek was echter onbetekenend. De koers draaide rondom de 147. Het leek wel als of alle overige fondsen hierdoor in hun activiteit werden geremd. Ook de hoeken van Unilever en Philips waren opmerkelijk stil en de koersen bleven merendeels op het vorige peil. AKU vormt in zoverre een uitzondering met overige internationa le concerns, dat het rayonfonds blijft af brokkelen en terug viel op 151'/2, waarmee in een week tijds circa 9 punten verloren zijn gegaan. Aandelen K.L.M. deden het weer iets beter op circa 109V2. De Indonesische afdeling trok de aan dacht door een zv. akke stemming. Vrij dag was deze markt verdeeld. H.V.A. werd bij opening van Parijse zijde aangeboden, waardoor een verlies van 3 punten ont stond op 79'/2. Daarna volgde een herstel tot 8OV2. Amsterdam Rubber wist het ver lies weer in te halen. Verenigde Deli wist te profiteren van de gunstige indruk van net bericht over de activiteit op tabaks gebied in Italië. Senembah daarentegen kon moeilijk meekomen, omdat men de achtergrond van het aftreden der bestuurs leden nog niet volledig kent. De scheep- vaarthoek was vrijwel verlaten. Holland Amerika Lijn bleef in herstel, Van Omme ren en Rotterdamsche Lloyd trokken iets aan. De bankaandelen liggen over het al gemeen goed. Aandelen Amsterdamsche Bank werden exdividi nd genoteerd, het geen uitkwam op 196K, maar de koers stel de zich op circa 199. Aandelen Credietbank werden door het verslag nauwelijks be ïnvloed. Aandelen De Schelde werden ho ger geadviseerd wegens het gunstige ver slag en het fraaie dividend. Nederlandse Staatsfondsen waren verlaten en prijshou dend De nationale woningbouwlening handhaafde zich op 107. Prolongatie 4V2 oercent. (ANP). ADVERTENTIE BINNENWEG 9 (naast Twentsehe Bank) - HEEMSTEDE Evenals vorig jaar zal de Heemsteedse Christelijke Oratoriumvereniging dit jaar een uitvoering geven van de Johannes Pas sion van Johann Sebastian Bach, en wel op dinsdag 25 maart in het Haarlems Concert gebouw. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Annette de la Bye, de alt Aafje Heijnis, de tenor Arjah Blanken, de tenor Paul Hameleers, de bas David Hollestelle en de bas Peter de Vos; Piet Kee bespeelt het orgel. Gertrude Maclaine de clavecimbel en Max Werner de viola da gamba. Instrumentale mede werking verleent het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. De uitvoering zal wor den geleid door de nieuwe dirigent van de oratoriumvereniging Jaap Hillen, opvolger van Simon C. Jansen. Jaap Hillen is cantor-organist in Breda en dirigent van vier oratoriumverenigingen. Hij heeft reeds verscheidene keren uitvoeringen van de Johannes Passion en ook van de Matthaus Passion geleid. „Niet conservatief". Op donderdag 20 februari houdt de Zandvoortse Christelijke Besturenbond een bijeenkomst in hotel Keur. Ds. H. S. J. Kalff uit Bennebroek zal daar spreken over het onderwerp „Niet consei vatief, niet progressief, maar Chris- ten". De Christelijk-Historische Kiesvereni ging te Heemstede heeft de lijst en volg orde der kandidaten, die harerzijds op de Protestants Christelijke lijst voor de ge meenteraadsverkiezingen te Heemstede zullen voorkomen, vastgesteld. De volgorde is: mr. K. A. F. J. Pliester, K. J. Dijkstra, ir. D. J. Enschedé, me vrouw P. C. van Noort-Den Os, B. van der Steeg, M. Merkens, A. J. Franken. W. F. de Vries, G. van Noort, C. F. J. de Ridder, H. Vermeulen Jr. en J. Strop. De hoofdcontroleur der belastingen P. uit Kerkrade is door het gerechtshof te 's-Her- togenbosch vrijgesproken van de hem ten laste gelegde verzwijging van inkomsten bij zijn belastingaangiften. Het hof is niet tot de overtuiging gekomen, dat hij zijn be lastingaangifte opzettelijk onjuist had in gevuld. De procureur-generaal had 100 boete voorwaardelijk geëist met een proef tijd van een jaar, waarmee hij bevestiging vroeg van het vonnis van de rechtbank te Maastricht. ZONDAG 16 FEBRUARI 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. R. Bijl, 7: Dr. G. Snijders. Bijzondere kerkdienst. Vooraf zangdienst van 6.457. Noorderkerk, Velserstraat. 10.30: Ds. J. van den Blink, vlootpred. te Amsterdam. 7: Ds. R. Bijl. Oos- terkerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Voorbereiding H.A. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. P. G. Poort. 10.30. Jeugddienst. Kand. G. H. Wolfensber- ger van Amsterdam. Kapel Sarepta. Hazepa- terslaan. 9.30: Kinderkerk. Mevr. E. Hagen- Smit. 10.45: Ds. W. M. van Asperen. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Mer- lenstraat. 10.45: Ds. Jac. Poort van Spaarn- dam. Geb. Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. W. Banning van Driebergen. Janskapel. Jansstraat 36. 10.30: Ds. J. B. Sickesz van Bloemendaal.. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 4.30: Ds. W. M. v. Asperen Eglise Wallonne, Begijnhof ,30. 10.30: Service présidé par le Vicaris G. H. Gassuto. Jeugd- kapcl. Noord. Molenaerstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade. 10: Dhr. P. de Haas van Amsterdam. West. Leidsevaart. 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groen markt. 10: Dhr. E. Kool. Church of England, Kinderhuissingel. 3 p.m. Evening service. Alle-Dag-Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15: Contactbijeenkomsten met gerepatrieer den in de Pastorie der Broederkerk. Park laan 32. Dinsdag 15: Rondetafel-bijbelbespre king in de Broederkerk, Parklaan 34. Chris- ton Science, First Church of Christ, Scien tist, Janstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engel se Taal. Woensdag. Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Ge meente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Spr. br. Burggraaf uit Freiburg. Woensdag 7.30: Bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3. 15: Dienst. Br. E. Ch. Hermes. Dins dag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Her mes. Vrijdag: 19.30: Bidstond t. h. Spoorweg straat 4 rd. Hervormde Evangelisatie op Geref. grond slag, Nassauplein 8. 10 en 5: Hr. A. Romein van Vlaardingen. Woensdag. 7.30: Kand. Ho- vius. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: H. Spoor van Amsterdam. 7: Samen komst. J. F. Snoeks. Woensdag. 8: Bijbelle zing. Joh. Jansen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: De heer A. H. Agtereek, evangelist te Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamen komst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. A. H. Agte reek. Dinsdag 8: Bijbelbespreking en Bid stond. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderka pel, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: De heer Jac. Klein Haneveld met Bodegravens Zang koor. Maranatha-declamatorium. Vrij Evang. Gem., Parklaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Ver. de Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Ds. P. v. d. Veer. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. J. van de Mije. Jeugddienst. Evangelisch Lutherse Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. G. Kroës. Jeugdgebouw Schoterweg.hoek Pijnboomstraat. 10.30: Ds. D. Solinger. Dinsdag. Gebouw „Theosofia" 8: Wijkavond. Ds. D. Solinger. Donderdag. Wees- en Oudeliedenhuis. 7.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoterweg. hoek Pijnboom straat. 8: Contactavond. Verenigde Doopsgez. Gemeente, Grote Hout straat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Peuzelaar- steeg 3. 10.30; Jeugddienst o.l.v. W. Dorre- paal. Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk. Zomerkade 161. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10:Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoor weg. Lyceum-Aula. ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 8.45 en 4.30: Ds. van Venetië. Geref. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Park laan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag. 19.30: H. Mis. Baptistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 19.30: Bijz. Avond. Dinsdag. 20: Bijbellezing en Bid stond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openlucht samenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o. I. v. Kapitein P. Vons. Vergadering van Ge lovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Koudenhorn 46 A rd. 8: Samen komst. Gemeente des Heeren. Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeen te). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. J. H. Schat. 12 13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamen komsten voor gemeenteleden. Donderdag 8: Gemeente-avond. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. Adelmund. A'dam. van de Joodse hope. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr. G. Klumper. Woensdag 7 en 7.45: Jeugd dienst. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7.30: Bijbelbespreking. Pinkstergeloofsgemeenschap. Nassauplein 8. 10: Dhr. Th. Ottenbros. 5: Dhr. Ab. v. Polen. 10.30: Zondagsschool Colensostraat 2. Woens dag. 8: Bidstond Schotersingel 99. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensen wijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Wilhelmina straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening Ged. Oude Gracht 47. Don derdag. 8.30: Bijbellezing door de heer J. Goezinne uit Amsterdam. Soefi-Beweging, in de aula van het Stedelijk Gymnasium. Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Ds. W. J. F. Meiners, Soestdijk. HAARLEM NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos. Medew. koor. 7: Dhr. D. van Jan Schipper, uit Oegstgeest Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. Smit. Ned. Protestanten Bond. Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Verenigde Doops gez. Gemeente, Noorderkapel. Indischestraat. 10.30: Ds. S. M. A, Daalder. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zon der werken niets". Verlengde van de Geuze vesperstraat. 10: Dhr. J. Sevensma. evange list te Amsterdam. Dinsdag. Geen Bijbelbe sprek. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. F. Niemeijer. evangelist te Alphen aan de Rijn. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9: Ds. D. H. Biesma. 3: Ds. J. P. Geels. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. Kloppersingel 55-57. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. van Arkel. Sionskerk. Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, in geb. N.P.B.. Ber kenstraat. 8.45: Leesdienst. 2.45: Ds. van Ve netië. Jehovah's Geüigen. in geb. N. P. B„ Berkenstraat 10. 6.457.45. Woensdag 7.30 9.30. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.30: Kin dersamenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: Straat zang (Stoops bad Overveen). Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. Vrij dag 7.45: Toortsdragers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Ds. van Dijl. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Schoch, Rotter dam (jeugddienst). Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. Snijders. 19: Ds. Overbosch, Amsterdam. Kapel Irene. Meer en Bosch. 10: Hr. De Vries. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr C. J. Bleeker. hoogl., A'dam. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Goeman. Pinksterkerk. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Ge tuigen, Binnenweg 79 c. 23: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 7.309.30: Praktische toerusting voor de prediking van het evan gelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63 89: Huis bijbelstudie. Donderdag, Crayenestersingel 7. 89: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. A. A. van Ruler. Th. v. Eeghen-In- stituut. 10.30: Zondagsschool voor kinderen van 512 jaar. Voor jongeren van 1215 jaar Jeugdkapel 10.30 in het Wijkgebouw „De Stal". Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. E. H. Boer, Dg., Koog a. d. Zaan. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf (10.15 H. Doop). 7: Ds. A. J. v. Rhijn. Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 5: W. J. v. Otterlo. Amsterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Dr. J. H. Stelma. 11: Dr. J. H. Stelma. 19: Dr. J. H. Stelma Heilig Avondmaal. Jeugd kapel. 9.30: in Maranatha. Zondagsscholen. 11: Kleuterschool. Boslaan 26. Jeugdhuis. Don- kerelaan 10 en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Bloemhoff. Hv. Heiloo. Geref. Kerk. 2: Ds. G. Toornvliet. 2: Kinderdienst in de consistorie van de oude kerk. 3.45: Ds. P. de Ruig van Haarlem-N. 5.30: Ds. G. Toornvliet (Dienst voor belang stellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsscholen. Ramplaankwartier 12—13: gebouw Irene. Elswoutslaan 1 en Bea- trixschool. G. Schoolmeesterlaan. Juliana- kwartier. 10.15—11.15: Koningin Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ring- nalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Veenendaal. 7: Ds. F. Brouwer, jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. Jehovah's Getuigen, Nutsgebouw, v. d. Ende laan. 2.30—3.30: Gemeensch. Bijbelstudie. Dinsdag 810: Praktische opleiding voor de prediking. Donderdag, Oosteindelaan 42. 8 9: Huisbijbelstudie. Donderdag. Gele Vinke- straat 61. Nw. Vennep. 89: Huisbijbelstudie HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgez.. Ge meente. 10.30: Ds. J. Knot. van Barsinger- horn. Geref. Kerk. 9.30: Ds. F. B. van Hou ten, van Aalsmeer. 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: en 10.30: Ds. J. A. van Boven. Abbcnes. 9.30: Ds. H. Brons. 3.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel, 10: Ds. Smit. van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorpskerk. 10: Ds. D. ter Steege. 19: Ds. A. A. Wildschut. Amsterdam-West. Adventskerk (Ziekenhuis- kerk). 10: Ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk. 10.30 en 4: Ds. D. H Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. v. d. Woord. ZANDVOORT: Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Jeugddienst. Jeugdkapel in geb. Dorpsplein 2. 10.30: Dhr. M. C. Draijer. Kapel Woodbrookers, Bent veld. 10.45: Ds. R. H. Oldeman. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 17: Ds, A. de Ruiter. Ned. Protestantenbond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3: Samenkomst in huize „Pniël". Zuiderstraat 3. Dhr. H. Veldkamp, evange list te Den Haag. Jehovah's getuigen. 2: Wachttorenstudie in gebouw Dorpsplein 2. Woensdagavond 8: Huisbijbelstudie Koninginneweg 44. Nieuws in het &orf Carnaval in Hillegom. Café restau rant „Treslong" in Hillegom zal heden avond het onbetwiste domein zijn van Floranus de Eerste, Prins Carnaval. Hij zal er omstreeks negen uur met groot gevolg zijn intrede doen. Voor deelnemers aan het gekostumeerd bal zijn vele prijzen be schikbaar gesteld. „Volksonderwijs". De afdeling Haar lem van „Volksonderwijs" houdt dinsdag avond 18 februari in het gebouw 't Nut aan de Lange Veerstraat in Haarlem de jaarvergadering. De heer Jaap Buys jr. zal een causerie houden over „De Spoetnik in de school!" Conferentie. Op 1 en 2 maart organi seren de arbeidersgemeenschap der Wood brookers en de studentenvereniging „Poli- teia" in Bentveld een tweedaagse confe rentie, waarbij gesproken zal worden over de politiek in een verenigd Europa. De leiding van deze conferentie berust bij mejuffrouw dr. W. H. Buijs, dr. A, van Biemen, L. Jacobs en J. J. de Wit. Declamatorium. Op donderdag 20 februari zal het Bodegravens zangkoor in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat 15 te Haarlem een Maranatha-declamatorium getiteld „Jezus komt" ten gehore brengen voor koor, solisten, declamatie en muzi kale begeleiding. De evangelist Jac. Klein Haneveld zal daarna een korte toespraak houden over de wederkomst van Christus. Intrede. Woensdagavond 5 maart des avonds om half acht begroet de „Her vormde Evangelisatie op Gereformeerde grondslag" een nieuwe evangelist, name lijk de heer M. de Vos uit Drietorp. Hij wordt ingeleid door ds. Lamers van Ka- merik. De dienst wordt gehouden in de kerk der Evangelische Broedergemeente aan de Parklaan te Haarlem. Eremedaille. De heer C. A. van Til- borg in Hillegom. tuinbaas op de bloem bollenkwekerij van de n.v. M. van Wa- veren en Zonen, is bij Koninklijk Besluit de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranie-Nassau, verleend. Burgerlijke Stand. In de eerstvolgen de Haarlemse raadszitting zuilen B. en W. voorstellen tot ambtenaren van de Burger lijke Stand te benoemen de heren W. A. van Etten en J. M. Groenevelt jr. Beiden zijn als ambtenaar ter secretarie werkzaam. Deze benoemingen vloeien voort uit de samenvoegingen van de afdelingen 6 A en 6 B HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart 74, Haarlem, telefoon 12111. Tandartsen: J. J. van Koolbergen, Zo merkade 161, Haarlem. Telefoon 27261. F. H. Driessen, H. Heijermanslaan 6, Heemstede. Telefoon 36601. Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem. Telefoon 52956. Apotheek Remmers, Kruisstraat 6. Haar lem. Telefoon 10354. Apotheek 't Gilde- huys, Konininneweg 3, Haarlem. Tele foon 12038. BLOEMENDAAL: Artsen: J. H. M. Ecberts, Z. Stationsweg 12, Bloemendaal. Telefoon 57458. Over veen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Over veen. Telefoon 11431. Aerdenhout: W. E. Ulrici. Spiegelenburghlaan 20, Aerden hout. Telefoon 27888. Wijkverpleging: Zuster J. J. M. de Bruin. Kerkplein 2, Bloemendaal. Telefoon 50075, b.g.g. 51780. Zuster H. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout. Te lefoon 26876. Zuster W. Stuiver, Eiken laan 1, Bennebroek. Telefoon 02502618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 22 fe bruari, voor spoedeisende gevallen ge opend: Bloemendaalse Apotheek, Bloe mendaalseweg 85, Bloemendaal. Telef. 57903. Aootheek De Wilde. Broekber- gerlaan 42. Santpoort. Telefoon 02560 8284. Aerdenhout Apotheek. Zandvoort- selaan 162. Aerdenhout. Telefoon 26772 HEEMSTEDE: Arsen: W. van der Linde. Heemsteedse Dreef 253, Heemstede. Telefoon 34606. J. J. Laeijendekker, Raadhuisplein 9, Heemstede. Telefoon 38103. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, Heemstede. Telefoon 34673. (In de week van zater dag 15 tot en met vrijdag 21 februari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 162, Aerdenhout. Telefoon 26772. ZANDVOORT: Arts: P. Vijlbrief, Hogeweg 43, Zand- voort. Telefoon 3355. Dierenarts: J. Westerman, Leidsevaart 74. Haarlem. Telefoon 12111. Wijkverpleging: Zuster M. E. Niezen, Van Lennepweg 42. Zandvoort. Telefoon 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6. Zandvoort. Telefoon 2816. Apotheken: Van zaterdag 15 tot en met vrijdag 21 februari na 7 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst: de Zandvoortse Apotheek, Haltestraat 8, telefoon 2389. Uitsluitend voor dokters recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds 7 uur. 3ENNEBROEK: Arts: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, te lefoon 02502300. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver. Eikenlaan 1, telefoon 02502618. HILLEGOM: Arts: G. P. D. Le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, Hillegom. Telefoon 5613. HALFWEG: Arts: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, Zwa nenburg. Telefoon 454. HAARLEMMERMEER: Badhoevedorp: dr. Faber, telef. 2262. Hoofddorp: dr. Nanninga, telef. 6220. Nieuw-Vennep: dr. v. d. Weg, telef. 280. Zwanenburg: dr. Hoekstra, telef. 454. In de nacht van zaterdag op zondag zal de spoorwegovergang aan de Pijlslaan in Haarlem van twaalf uur des nachts tot zeven uur des morgens voor al het rijdend verkeer gesloten zijn. Volgende week worden in Hoofddorp twee politieke samenkomsten gehouden. Dinsdag 18 februari belegt de C.H.U., af deling Haarlemmermeer, haar jaarlijkse toogavond. Deze wordt gehouden in het jeugdhuis „'t Verscholen Nest" aan het Marktplein. Ir. M. A. Geuze, lid van de Eerste Kamer, zal spreken over de Euro- markt. Ds. D. C. van Wijngaarden, Ned. Herv. predikant in Hoofddorp, houdt een toespraak over het onderwerp „Heeft Christelijke politiek nog zin?". Op woensdag 19 februari vindt in „De Beurs" de A.R. „Partijdag 1958" plaats. Des middags spreekt de heer J. van Eibergen, lid der Tweede Kamer en hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Bond van Bouwvak arbeiders. In de avondvergadering zal het woord worden gevoerd door drs. C. P. Hazenbosch, lid der Tweede Kamer en secretaris van het C.N.V. De slotrede wordt uitgesproken door ds. H. W. Wierda, Geref. predikant in Haarlem-Noord. Zowel de middag- als de avondbijeenkomst staat onder leiding van dr. M. Brouwer. De Zandvoortse speeltuinvereniging „Kindervreugd" gaat een propaganda- feestavond houden op zaterdag 8 maart in restaurant „Zomerlust". Mederwerking zullen verlenen de ope rette-ballet- en muziekgroep der vereni ging. Een bal verzorgd door het ensemble „Ed Willians", zal deze avond beslui ten. Zondagmiddag 23 maart om vijf uur zal de heer W. Bos zijn intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk in Ben nebroek. Hij volgt als zodanig ds. C. Klap wijk op, die in september van het vorig jaar naar Apeldoorn vertrok. Des morgens om tien uur zal de heer Bos door ds. J. L. Wielenga uit Hilversum worden bevestigd. De heer Bos werd op 12 mei 1926 in Apeldoorn geboren waar hij de christelijke H.B.S. bezocht. Na de oor log studeerde hij aan de hogere textiel school in Enschedé. Na aanvullend staats examen te hebben gedaan studeerde de heer Bos aan de theologische hogeschool in Kampen, waar hij op 18 november van het vorig jaar zijn kandidaatsexamen deed. Op 27 november 1957 werd de heer Bos door de classis Apeldoorn beroepbaar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland. In het kader van de boekenweek zal op 26 februari in de zaal „Cornelissen" in Halfweg een boekenweekavond worden gehouden, welke is gewijd aan het als ra dio-hoorspel bekend geworden boek: „De jeugd vliegt uit", van Jan de Vries. Tij dens de bijeenkomst zal op het toneel een opvoering hiervan worden gegeven, waar aan onder anderen wordt medegewerkt door mevrouw Enny Mols-de Leeuwe. Een technicus van de Nederlandse Ra dio Unie zal vervolgens de aanwezigen in lichten over de geluidstechniek bij radio luisterspelen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7