r Paramaribo is het bezoek van opgetogen over Prinses Beatrix Vijftig jaar geleden NAAIMACHINES Van dag tot dag Combinatie <~Praatóteel 3 Panden naast Anne Frank huis worden (nog) niet gesloopt Papierrompslomp vervalt bij gedistilleerdvervoer Binnenkort weer bekroning bestverzorgde jaarverslag In maart beslissing over melk met 3 pet vet Hulp voor huisdieren van repatriërenden Reeds meer dan 100.000 bezoekers op de RAI Inbreker gesnapt bij bezoek aan heler Russen vieren hun eerste carnaval sinds 1917 Ruimtevaart-op-de-plaats wet succes afgelopen Eilandraad van Curasao tegen uitwijzing van journalist De Wit 0p de Derde overvaller op pompstation thans bekend Uit Haarlems Dagblad van 18 februari 1908 DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 De staatssecretaris van Economische Zaken heeft de Sociaal-Economische Raad een ontwerp vestigingsbesluit levensmid- delenbedrijf voorgelegd, dat zo het wordt geaccepteerd en van kracht ver klaard een aanpassing betekent van een sector van het bedrijfsleven aan nieu we omstandigheden. Het ontworpen besluit staat de vestiging toe van gecombineerde detailzaken of liever, van een volgens de wet nieuwe soort detailzaken, die gerechtigd zijn tot verkoop van alle levensmiddelen. Tot dus ver was voor de verkoop van de verschil lende levensmiddelen een aparte vesti gingsvergunning nodig. Thans gaat de wet zich aanpassen aan een bestaande toestand, aangezien de verkoopbedrijven van gecombineerde aard steeds talrijker worden en het vergunningenstelsel te ge compliceerd en te omslachtig is gewor den. Vooral de zelfbedieningszaken hebben de grote stoot gegeven tot de combinatiever koop, waarbij de methode van vergun ning geen belemmering van artikelen scheiding bleek te zijn. Wanneer men ves tigingsvergunningen voor alle aparte ar tikelen verwierf door aan de eisen te vol doen, kon men deze artikelen in één ver koopruimte aan de man brengen, al bleef men gebonden aan de aparte uiteenlopen de voorschriften met betrekking tof de be paalde branches, zoals de winkelsluiting. Het ontwerp van Economische Zaken be tekent dus een vereenvoudiging, die door de eisen des tijds dwingend wordt opge legd. Er is tegen de wassende stroom van het grootwinkelbedrijf niet op te roeien door vast te houden aan voorschriften, die toch geen effect meer sorteren, al worden zij formeel niet overschreden. Dit bete kent, dat de kleine, gespecialiseerde win kelier steeds meer terrein verloren heeft en thans door de wettelijke regeling nog méér m de steek wordt gelaten. Slechts de drogist, de handelaar in huishoudelijke artikelen en de tabakshandelaar worden nog door de wet beschermd tegen de ge combineerde verkoop, maar de poelier, de kruidenier, de vishandelaar, de zuivel- winkelier niet meer. Deze laatsten echter zullen op hun beurt andere, tot het alge meen levensmiddelenbedrijf behorende, artikelen kunnen gaan verkopen, zo zij de nodige vakdiploma's daartoe bezitten. Trouwens: er zijn reeds zelfbedienings zaken die ook tabaksartikelen verkopen, omdat de eigenaar een daartoe strekken de vakbekwaamheid en vergunning bezit. Daaruit blijkt nog des te duidelijker, dat de tendens naar gecombineerde winkelza ken niet tegen te houden is en het is ook de vraag, of er reden zou zijn er tegen te fulmineren. De goedkopere distributiemo gelijkheden zijn door de staatssecretaris reeds als argument genoemd. Daarbij komt ongetwijfeld het grote gemak voor de huisvrouw en in het algemeen de aan trekkelijkheid van het kopen in een ruim te, waar men alles bij de hand heeft. Het grote nadeel, de verdwijning van een gespecialiseerde levensmiddel enwinke- liersstand, zit onafwendbaar vast aan de veranderende maatschappelijke structuur en de ontwikkeling naar standaardisatie en rationalisatie. De inkoopcombinaties der kleine winkeliers zijn daar reeds eer der een reactie op geweest, doch het spreekt vanzelf dat deze reactie zich zal moeten uitstrekken tot combinatieproce dures van verdergaande aard, dus ook tot het gezamenlijk exploiteren van grote winkelbedrijven. De zelfstandige levens middelenwinkelier, die zich door bepaal de omstandigheden nog kan handhaven, zal een uitzondering blijven. Hij zal zijn voortbestaan in de toekomst niet te dan ken hebben aan overheidsmaatregelen, doch aan bepaalde uitzonderlijke facto ren, die hem toevallig of door eigen in spanning te hulp kwamen. De bouwvallige panden nabij het Anne Frankhuis aan de Prinsengracht en de Westermarkt te Amsterdam zijn voor slo ping behoed. Tot dusver hebben B. en W. van Amsterdam geen vergunning tot af braak verleend. Toen zich gisteren enkele arbeiders naar het huis aan de Westermarkt begaven, dat het eerst voor sloping in aanmerking komt, heeft een ambtenaar van Bouw- en Wo ningtoezicht hen erop gewezen, dat er nog geen vergunning is verleend. Zij verlie ten daarop het pand. Het bestuur van de Anne-Frankstichting had zaterdag bij B. en W. tegen de sloping geprotesteerd omdat het huis. waar Anne Frank haar dagboek schreef, voor een niet gering deel aan de entourage van deze omgeving zijn karakteristieke sfeer ont leent. Het bestuur van de stichting heeft het voornemen het Anne Frankhuis te la ten restaureren en het achterhuis te doen terugbrengen in de staat waarin het ver keerde toen de familie Frank er was ondergedoken. Toen bekend werd, dat er huizen naast het Anne Frankhuis gesloopt zouden wor den, kwamen meteen Amsterdammers in touw „om een handje te helpen". Zondag lagen er al deuren en ander houtwerk van de woningen naast het Anne Frankhuis op straat. Het ijlings gewaarschuwde stich tingsbestuur, dat beschadiging van de om geving en van het Anne Frankhuis vrees de, waarschuwde de politie, die daarna een oogje in het zeil hield. Twee jongelui hebben 's nachts in het Anne Frankhuis gewaakt tegen verder vandalisme. De handel in gedistilleerd heeft van het Produktschap voor Gedistilleerde Dranken bericht ontvangen dat met ingang van 1 maart een sterke vereenvoudiging in de voorschriften tot stand zal komen. Dan zal het mogelijk zijn gedistiMcerd document- vrij te vervoeren. Hierdoor wordt niet alleen aan ambtelijke kant bij de ontvang kantoren der invoerrechten en accijnzen, maar ook aan de zijde van de handel een belangrijke werkbesparing bereikt door het overboordzetten van de papierrompslomo. De vereenvoudiging van de voorschriften is niet van toepassing in een grensstrook van vijf kilometer, dit om smokkelarij tegen te gaan. De Federatie der Werkgeversorganisa- tiën in het Boekdrukkcrsbodrijf zal ook de typografisch best verzorgde jaarverslagen, welke in het jaar 1957 zijn verschenen ter bekroning aan het oordeel van een bevoeg de jury onderwerpen. Deze (de tweede) keer worden de verslagen in drie groepen ondergebracht: 1. niet of niet overwegend geïllustreerde jaarverslagen; 2.geïllustreer de verslagen met een binnenwerk, dat in een of twee kleuren werd gedrukt; 3. geïl lustreerde jaarverslagen waarvan het bin nenwerk in meer dan twee kleuren is ge drukt. Zij zullen worden beoordeeld op vorm geving en technische uitvoering. Voor in zending komen in aanmerking verslagen van commerciële instellingen, organisaties, verenigingen en stichtingen en overheids instellingen. Begin maart, zo vernemen wij van het ministerie van Landbouw, zal een beslis sing worden genomen over het complex van vraagstukken, dat betrekking heeft op de melkprijs. Verwacht wordt, dat minis ter Vonde'mg het hui'"go netatieve stand punt van de regering ten aanzien van het wel of niet produceren van melk met een vetgehalte van drie percent naast de tot- dusver afgeleverde melk van 2V2 percent zal laten varen. Overigens heeft nog geen enkele zuivelproducent van de mogelijk heid gebruikt gemaakt, welke indertijd door een uitspraak van de minister van Landbouw, werd geschapen, een aanvraag voor de produktie van de drie-percents- melk in te dienen. Over de garantiemelkprijs voor de boe ren, de consumentensubsidie op de melk en een eventuele prijsverhoging voor de melk met een vetgehalte van drie per cent zijn thans nog besprekingen gaande met de betrokken organisaties en instel lingen. Het Produktschap voor Zuivel heeft een advies bij minister Vondeling in gediend, waarin wordt voorgesteld het vetpercentage van de melk over de gehele linie van 2V2 op 3 te brengen. ADVERTENTIE GOLDEN FICTION WORDT 95 CT MAAR BLIJFT IMMER EEN GULDEN GENIETING Tijdens haar verblijf op Aruba heeft prinses Beatrix een nutriculture-farm geopend, dat wil zeggen een tuinderij, waar fruit en groente gekweekt worden in waterbedden, een systeem dat wordt toegepast in- droge streken. Waarschijnlijk zijn nog nimmer zoveel mensen op het vliegveld Zanderij bij Paramaribo aanwezig geweest als maan dagmiddag, toen het vliegtuig met Prinses Beatrix daar arriveerde. Bij de velen, die de Prinses verwelkomden, waren de gou verneur J. van Tilburg; dr. J. H. Ferrier, minister-president van Suriname en kolo nel R. Boor, commandant van de troepen macht van Suriname. Toen de cabinedeur openzwaaide, stond de Prinses in het felle licht van de mid dagzon en wuifde naar de honderden op het vliegveld. Plechtig klonken de tonen van het Surinaamse volkslied over de savannen en vervolgens ook het Neder landse volkslied. Met een stralende glim lach begroette zij de autoriteiten. Nadat allen aan haar waren voorgesteld, inspec teerde Prinses Beatrix de erewacht van honderd man. Begeleid door kapitein M. P. van den Bergh. Daarna reeds de Prinses in gezelschap van gouverneur Van Tilburg naar Paramaribo. De rit werd in Lelvdorp onderbroken, waar de bevolking de Prin ses enthousiast beg'-oette. Later moest op nieuw gestopt worden bij Nieuwe Grond, niet alleen omdat de erepoort een snelle doortocht onmogelijk maakte, maar ook omdat de opgetogen bevolking niet. toeliet dat de Prinses „zo maar" passeerde. Vol gens Hindoestaans gebruik werd haar een bloemenkrans van faja lobi (vurige liefde) omgehangen. Nadat de rit was voortgezet, bereikte de stoet spoedig de rand van Paramaribo. Bij de eerste huizen van de stad moest opnieuw worden gestopt. De bevolking had daar <"cn bloementapiit neergelegd en daarover liep de Prinses de stad binnen, waarbij zij werd vergezeld Tussen het Dierenrampenfonds, de „So- phiavereniging" en het nationale dieren park voor zwerfdieren „De Hazenberg" te Amerongen is een samenwerking tot stand gekomen met het doel, onbemiddel de Nederlanders, die uit Indonesië repa triëren, te helpen met de vervoerskosten voor hun huisdieren. Deze drie organisa ties zijn begonnen met het storten van gel den uit eigen middelen op een speciale re kening bij de Nederlandsche Kredietbank om de Nederlanders, die de vervoerskos ten van hun huisdieren onmogelijk kunnen betalen, financieel bij te staan. Bovendien heeft de Sophiavereniging aan geboden voor het vervoer van deze huis dieren te zorgen, zodra zij in Nederland aankomen en heeft zich verder bereid ver klaard voor het voedsel der dieren bij aankomst te zorgen. „De Hazenberg" heeft in zijn asyl te Amerongen een aan tal plaatsen voor huisdieren, die door om standigheden in Nederland niet bij hun eigenaren kunnen blijven, gereserveerd. De organisatoren van de 39ste RAI- tentoonstelling rekenen er nu al op, dat, wanneer zondagmiddag de tentoonsteling gesloten wordt, het eindcijfer van het be zoekersaantal dicht bij de 300.000 zal lig gen. Maandag steeg het totaal van 4 1/2 dag tot 106.978, ongeveer 45 percent meer dan in de overeenkomstige periode van de vorige expositie in 1956. Met een dagcijfer van 25.733 bezoekers werd zelfs het record van de zondag van 1956 verbeterd. Maandagavond kreeg de 100.000ste be zoeker de heer S. Luttik uit Amsterdam, een autoradio cadeau. Het aantal geëxposeerde merken, dat bij de opening 63 bedroeg, is maandag met nog één uitgebreid dor de late komst van de „Bianchina", een kleine 4-persoons wa gen van de Italiaanse fabriek „Auto Bianchi". ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 door de stadscommissaris, mr. F. J. H. Barend. Schoolkinderen uit Paramaribo zongen het speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde welkomstlied van de Suri naamse musicus Lex Vervuurt. Daarna ging het langs rijen juichende mensen naar het ruime gouvernementsplein. Voor het paleis stonden duizenden inwoners van Paramaribo en toen de Prinses op het bal kon verscheen, werd zij minutenlang toe gejuicht. Vrolijk wuivend, kennelijk ge troffen door de hartelijkheid van de be volking van Paramaribo, groette de Prin ses terug en het was duidelijk dat het haar moeite kostte terug te gaan in het paleis, waar haar gastvrouw, mevrouw Van Til burg, alsmede mevrouw Ferrier, echtge note van de minister-president, haar wachtten. In dit kaartje van Suriname zijn in getekend de dato van de bezoeken die Prinses Bea trix aan de ver schillende delen van dit gebied zal brengen. Tot mor gen blijft zij in Paramaribo, waar verschillende be zoeken worden af gelegd. Van 19-21 februari gaat de tocht via Nievw- Amsterdam per boot naar M oen go. Verder wordt Al- bina bezocht. Van 22-21 februarj. wordt ecu reisje gemaakt naar Brokopondo per auto, motortrein en corjaal. Van 24-27 februari is de Prinses weer in Paramaribo. Daarna scheept zij zich in voor een reis naar Nickerie. Don derdag volgt een bezoek aan Coronie. In de avond keert zij in Paramaribo terug. Hier verblijft de Prinses tot 3 maart. In de namiddag aanvaardt zij 'de terugreis naar Nederland. Door een samenloop van omstandigheden heeft de Amsterdamse recherche een be ruchte inbreker gearresteeerd, die zater dagavond twee inbraken had gepleegd in De Bilt en in Baarn. Hij wilde zijn buit, kostbare sieraden van de hand doen bij een 76-jarige Amsterdammer. De recherche deed juist een huiszoeking bij deze man, (die voor cle hoofdstedelijke politie geen onbekende is en die al meer dan 35 jaar in de gevangenis heeft doorgebracht), toen de inbreker aanbelde om zijn buit aan te bieden. Toen hij merkte, dat er onraad was, nam hij onmiddellijk de benen. De rechercheurs hadden hem echter herkend en gingen hem achterna, waarbij zij waarschuwingsscho ten losten. Na een hevige vechtpartij kon de inbreker overmeeestr-rd worden. De sieraden, die hij in De Bilt en Baarn had gestolen, had hij nog bij zich. MOSKOU. (Reuter) In het sportsta dion „Lenin" te Moskou is vorige week het eerste Russische wintercarnaval sedert 1917 geopend. Duizenden sloegen onder meer motorwedstrijden op ijs, een sport waarin de Russen bedreven zijn, gade. Ook kon men weer troika's, de door drie paarden getrokken Russische sleden, zien. Door luidsprekers in de buurt van het stadion klonk het: „Weest vrolijk, bur gers. Weg met degenen die niet lachen". In kraampjes, in de traditionele landelijke stijl versierd, kon men dranken en versna peringen kopen. Clowns, in traditionele Russische dorpskostuums, liepen op stelten over de sneeuw. Het v^-oor twaalf graden. Het carnaval zal tot 23 februari duren. Er is onlangs in de bladen gesproken over een mogelijke herleving van andere feeste lijkheden, losgemaakt van een „giftige religieuze sfeer". SAN ANTONIO (Reuter en AFP) De 23-jarige vrijwilliger Donald Farrell is zondag, na een week te hebben doorge bracht in een „ruimtevaartuig" onder de zelfde omstandigheden als die waarin een toekomstige maanreiziger voor een vlucht heen en terug naar de maan zou verkeren, uit de „maanraket" gestapt op hetzelfde tijdstip dat deze volgens de berekening op aarde zou zijn teruggekomen. De gezond heidstoestand van de „ruimtereiziger" en zijn stemming leken uitstekend. Farrel verklaarde op een persconferen tie dat hij bereid is deel te nemen aan een echte reis naar de maan. Hij zei na de 168 uur, die hij in zijn stalen comparti ment had doorgebracht, „een beetje ver moeid te zijn". Hij was ondanks het ge bruik van caloriënrijk voedsel 1.75 kilo gram afgevallen. Hij verklaarde zo bezig te zijn gehouden, dat hij geen tijd had om aandacht te schenken aan persoonlijk on gerief. De eilandsraad van Curacao heeft een vergadering gehouden, die door de Natio nale Volkspartij, de K.V.P. en de Cura- caose Onafhankelijke Partij was aange vraagd. Deze partijen maken in do staten deel uit van de oppositie maar vormen in de eilandsraad van Curacao de meerder heid. De vergadering waarin de kwestie- De Wit het hoofdpunt van de bespreking vormde, had een nogal rumoerig verloop, zodat de voorzitter de publieke tribune liet ontruimen. Met 12 tegen 8 stemmen werd een motie, ingediend door de fractieleiders van de meerderheidspartijen, aangenomen, waarin besloten werd verwondering en afkeuring uit te spreken over de motie van de staten van 29 januari over de uitzetting van de journalist De Wit. In de motie werd verklaard, dat de motie van de staten op valse premissen is gebaseerd, een onjuist beeld van de situatie geeft en de mening van de meer derheid der Antilliaanse bevolking geens zins tot uitdrukking brengt. Verklaard wordt, dat er op Curagao in genen dele enige onrust heerst als gevolg van de redactionele artikelen van de „Beurs en Nieuwsberichten", noch wegens het feit dat de journalist De Wit nog niet uit het land is gezet. Verklaard wordt, dat daarentegen het bevel van de procureur- generaal tot uitzetting verontwaardiging, bezorgdheid, ongerustheid en onzekerheid heeft teweeggebracht en de goede ver standhoudingen tussen Antilianen en an dere rijksgenoten benadeelt. In de motie wordt verklaard, dat er wel ernstige bezorgdheid, ongerustheid en onzekerheid heersen als gevolg van het onverdedigbare besluit van de procureur- generaal om een reeds 17 jaren in de Nederlandse Antillen gevestigde Neder lander zonder enige vorm van proces en uitsluitend om partijpolitieke redenen uit het land te zetten. Deze uitzetting moet als een aperte schending van de grond rechten van de mens en in het bijzonder van de persvrijheid worden beschouwd en strijdig met de geest en de letter van het statuut. Met algemene stemmen nam de eilanden- raad een voorstel aan om voortaan naast het Nederlands het Papiament als officiële voertaal in openbare vergaderingen van de raad te gebruiken. Dit besluit is latei- door de gezaghebber ter vernietiging aan de gouverneur voorgedragen. Puzzelpotters Ik vind ze maar knap, die puzzelpotters. Begrijpt u er iets van? Ik geen steek. - Nou denk je toch aardig zo 't een en 't ander van je Nederlandse taal in je macht te hebben, niet? Als je tenminste zo es nagaat wat je in de loop van je vegetatie hier aan de vorsende en kritische blikken van je taalgeleerde meerderen hebt prijs gegeven zonder dat die er bepaald opstan dig tegen gefoeterd hebben, dan zou je toch gaan denken dat je ook wel es recht hebt op een paar slordige duizendjes uit die pot. - Maar niks. - Hoeveel malen heb ik m'n kolommetjes keurig ingevuld met blokletters, waar ik overigens de p. aan heb, volkomen volgens aangegeven eisen met guldens-postzegels verlucht, in de brievenbus gestopt en meteen dan maar in m'n eerste slapeloze half uurtje, en verder zes dagen lang, plannen liggen en zitten en lopen maken over wat ik met mijn deel van de pot zou gaan doen als die loskwam? Meermalen heb ik twaalf en meer kolommen inge vuld met de gekste combinaties zodat ik ging denken: nou mót ie d'r uit! Tot de ochtend kwam, de ochtend-met-de-bijl... en weer noppes. Maar nou weet ik het. Ik ben er achter. Juffrouw Hennie-van-hiernaast heeft me de weg gewezen. - Ik zat bij haar in de keuken met m'n gebietste kopje verse leut. We kletsten er zo wat over, tot ze voorzichtig, uit de la met de vorken en messen, een blikken doosje tevoorschijn haalde. Ze zette zich weer naast me, open de het blikken geval en daar lagen ver leidelijk netjes opgevouwen bankbiljetten van verschillend formaat. Ze ging tellen. Toen ze aan d'r eerste honderdje was, vroeg ik, nieuwsgierig als een mens is wanneer het geld-in-een-blikkie betreft: „Waar haal je dat ineens vandaan, juf frouw Hennie?" „Van de puzzelpotten'\ Ik ging met een ruk van verbazing in de ietwat gammele rieten leunstoel achter over zitten. Wil je zeggen, juffrouw Hennie, dat je al dat geld met puzzelen gewonnen hebt?" Ik had haar nooit bepaald een genie ge vonden in de taalwetenschap, maar nu... „Op goed geluk ernaar geraden?", drong ik verder aan. „Welnee Ze telde rustig verder en ze kwam tot tweehonderdvierenveertig gulden. Toch geen kleinigheid, vond ik. Ze sloot het doosje weer en deed er zorgvuldig een elastiek om van een ouwe kouseband. „Kijk", begon ze me uit te leggen nadat ze m'n ticeede bak leut ingeschonken had. „Van de eerste dag af, dat ze met die puzzels begonnen zijn, heb ik eraan mee gedaan. Altijd vier kolommetjes ingevuld. Ik heb er ook wel een beetje over nage dacht, natuurlijk, en soms vond ik het werkelijk wel moeilijk. - Maar één ding had ik op alle inzenders voor. Die plakten er dure postzegels op en stuurden de boel dan wegDat vond ik nou dom. Ik stopte de ingevulde kolommetjes in de kachel en de guldens en de kwartjes stopte ik in dat blikken doosje. En vandaar nou die tweehonderdvicrenveertig gulden. Ik hoop zo tegen de zomer m'n vijfhonderd gulden tjes rond te hebben en dan ga ik daar een leuk reisje van maken met me zuster Riekje... die heeft nou al driehonderd en twaalf guldenEn we weten ook al waar we heen gaan. Naar Monte Carlo!" „Om daar je arme centjes te vergok ken!", kwam ik waarschuwend er achter an. „Ga nou!", stompte ze me aan met 'r elleboog. „In Monte Carlo gaan we de speelzaal binnen... dat wel... dan gaan we in gedachten kleine bedragjes zetten, in gedachten hooren met het geld dat we dan in onze zak houën gaan we terug naar Nederland. Daar zijn ze dan zo on- oeveer an de zomeropruiminaen toe en dan kopen we van dat Monte Carlo'se overgehonën geld ieder een lekkere war me winterjurk". Ik stond op om me weer naar m'n eigen vertrekken te begeven. Ik zag in gedach ten twee kolommetjes en ik moest invullen „dom" of „verstandig". En voor de eerste maal wist ik er hele maal geen raad mee. Jan van Ees Ook de derde betrokkene bij de roof overval, die begin januari werd gepleegd in een Hoofddorps oenzinestation en waar ruim vierhonderd gulden werd gestolen, is thans bekend. Het blijkt een 34-jarige koopman te zijn, afkomstig uit Rotter dam, die zich reeds wegens een looddief stal in Schipluiden enige tijd in het huis van bewaring bevindt. De twee andere verdachten van deze roofoverval zijn reeds langer in arrest. Eén gaf zich zelf aan bij de Rotterdamse politie, omdat hij ontevre den was over de verdeling van de buit. De ander werd korte tijd later aangehou den. HAARLEM. Wij hebben den laat sten tijd weinig pleizier beleefd met onzen telephoondienst, al moet gezegd worden dat het ijverige personeel daar aan geen schuld heeft. Integendeel, het is dag en nacht in de weer geweest om de draden te herstellen, die de aange slotenen met het telefoonkantoor in de Smedestraat verbinden. Die draden wa ren de laatste weken steeds onder den zwaren last van ijzel en sneeuw bezwe ken en zelfds van de hooge ijzeren pa len, waaraan zij bevestigd zijn, konden er twee de zware dradenvracht niet meer dragen, zoodat zij afknapten. Van de 15620 aangeslotenen zijn er 634 ge weest, die wekenlang hun telephoon niet konden gebruiken, hetgeen voor de zakenlieden onder hen een groot onge rief beteekende. De dames in het telephoonkantoor hebben het rustig gehad, want ook de meeste intercommunale lijnen waren door de ijzel gebroken. De schade zou reeds eerder hersteld geweest kunnen zijn, ware het niet dat de stormen der laatste dagen het ver nielende werk van ijzel en sneeuw, zij het op minder groote schaal, hebben herhaald.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5