Veiligheidsmaatregelen bij bezoek van Engels koninklijk paar Truman polste Eisenhower al in 1945 voor het presidentschap Uit protest gaat Deense patiënt per vlot de wereld om Oud-president haalt herinneringen op, bestemd voor een onderwijsfilm mÊÊIÈMm Hondemelk voor hyenawelpen „Al twee keer naar Italië gewandeld Amsterdamse Beurs 6 Expeditie van dr. Fuchs op depot 280 aangekomen Deze week moet nog 450 km. afgelegd worden Waar het publiek niets van merkt. Nieuw idee bij Zweedse exportbevordering Internationale motocross in Gemert op 2 maart Vier auto's en een lantaarn paal tijdens gladheid beschadigd Frondizi wordt president van Argentinië Pooiwinnaar in Nice Sir Winston op de plaat Aanbesteding onderhoud pieren Scheepvaart MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NEW YOB.K (UP). - Oud-president Truman heeft voor de Amerikaanse tele visie gezegd, dat hij in 1945 met Eisenho wer, toen nog generaal, gesproken heeft over de mogelijkheid om zich voor de Democratische Partij kandidaat te stellen voor het presidentschap, terwijl hij de generaal echter tegelijk waarschuwde voor de veeleisendheid van het ambt. Eisenhower heeft toen een, volgens Tru man uitstekende brief geschreven over het thema, dat een militair nooit president moest worden. Hij schreef de brief aan een journalist, maar gaf Truman er een afschrift van, dat deze nu nog steeds in zijn bezit heeft. De oud-president vertelde dit in een praatje over zijn politieke carrière, dat een uur duurde. Het onderhoud had reeds een jaar geleden plaatsgehad en er was een film van gemaakt, die verwerkt zal worden in een historische film, welke pas in 1990 of later vrijgegeven zou worden voor het geschiede nisonderwijs. Zondag avond werd de film van het onderhoud echter vertoond in het CBS-programma „See it now'. Truman ging ook in op het ontslag van generaal MacArthur als commandant in het Verre Oosten in 1951. De generaal be gon zich schuldig te maken aan insubor dinatie. zei hij. Hij beschouwde zich als proconsul en toen hij direct begon orders te negeren was het nodig er iets tegen te doen. Truman zei. dat hij de generaal nog zo lang mogelijk in dienst had gehouden. Generaal Marshall had later tegen hem gezegd, dat hij hem al twee jaar eerder of tenminste een half jaar eerder had moeten ontslaan. Truman zei het te betreuren, dat gene- raad MacArthur geen goede politieke ad viseur had gehad. Hij zelf zou hem graag met raad van dienst zijn geweest. Mac Arthur wilde een openbare mening op bouwen, zei de oud-president, zonder iemand te raadplegen, die wist wat open bare mening was. Wat er gebeurd is heeft hij aan zichzelf te wijten. Over premier Nehroe van India zei hij: „Een eerlijk man, maar hij redeneert niet door volgens onze manier van denken. Het is moeilijk met hem overweg te kun nen". De voormalige Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, noemde hij een van de koppigste mensen, met wie hij ooit in contact was gekomen. „Telkens als ik iets van hem gedaan wilde hebben belde ik Stalin op en vertelde hem wat volgens mij moest gebeuren. Op de vraag hoe Stalin gereageerd had, toen Truman hem vertelde over de atoombom, ant woordde de oud-president: „Ik geloof niet dat hij helemaal begreep, -waar ik het over had". Als zijn moeilijkste beslissing noemde Truman: Korea. De herinnering aan Mün- chen en de Volkenbond was voor hem toen een stimulans geweest om te besluiten Zuid-Korea te verdedigen. Hij was erg verbaasd geweest, dat com munistisch China actief ging deelnemen aan de strijd in Korea, want generaal MacArthur had hem verzekerd, dat de Chinezen, dat niet zouden doen. Hij had de Amerikaanse bommenwerpers niet toe gelaten ten noorden van de'Yalu, in de hoop, dat zo een derde wereldoorlog ver meden kon worden. Geen gewetensbezwaren Geen gewetensbezwaar had hij gehad, toen hij opdracht gaf atoombommen uit te werpen boven Hirosjima en Nagasaki. Het zou volgens hem dom geweest zijn geen gebruik te maken van dit nieuwe wapen. Het besluit werd genomen op WELLINGTON, (Reuter) De Britse zuidpoolexpeditie onder leiding van dr. Fuchs heeft depot 280, 450 kilometer van Scott-basis, bereikt. De exoeditie heeft za terdag 129 kilometer afgelegd. De Britten willen voor het invallen van de strenge voi'st op Scott-basis aankomen. Zij hebben dagenlang weinig vorderingen kunnen ma ken door moeilijke weersomstandigheden. De voorraden van depot 280 zijn inder tijd door de Nieuwzeelander Sir Edmund Hillary aangevoerd op zijn tocht van Scott- basis naar de zuidpool. Hillary fungeert thans als gids van de Britse expeditie. (UP) Majoor Claydon. bevelhebber van Scott-basis en majoor Lewis vloden, ieder in een ander toestel naar dit depot om voorraden te brengen en keerden daaroD naar McMurdo terug met Ken Blailock. hondenleider en land-onnemer en de geo loog John Stevenson, die hun werk bij de groep van Fuchs hebben beëindigd. De expeditie telt nu nog zestien leden. „Met enig geluk" kan dr. Fuchs, volgens Claydon, zijn tocht over de zuidpool op 1 maart hebben voltooid. Depot 280 ligt he melsbreed slechts vijftien kilometer van Scott-basis. doch de expeditie moet een omweg maken van 450 kilometer over de Skelton-gletsjer. Wanneer het weer zich goed houdt, verwacht men dat d' expeditie zaterdag of zondag in Scott-basis zal aan komen. Op Scott-basis zijn twee Nieuw- Zeelanders aangekomen, die met sleden een afstand van 1670 mijl hadd-n afgelegd. Hun tocht was langer dan de beroemde t cht per slede van de Noorse ontdekkings reiziger Amundsen, die destijds van de Ross-zee naar de zuidpool ging en terug. Zowel de mannen als hun honden verkeer den na de lange tocht nog in goede con ditie. ondanks de ontberingen die zij in het onbekende gebied hadden doorstaan. De beide poolvorsers, George Marsh en Holmes Miller hebben verklaard, dat dr. Fuchs en zijn gezellen op het laatste deel van hun tocht waarschijnlijk weinig moei lijkheden zouden ondervinden. Marsh en zijn metgezel hebben op het stuk dat Fuchs' expeditie nog moet afleggen minder moei lijkheden ondervonden dan elders. grond van de veronderstelling, dat de Amerikaanse troepen binnenkort Japan moesten binnenvallen in de laagvlakte van Tokio en in het zuidwesten. Daarvoor zou den naar schatting een anderhalf miljoen soldaten nodig-geweest zijn en waarschijn lijk zouden daarvan een kwart miljoen gevallen en een kwart miljoen gewond geraakt zijn. „Nu we dit nieuwe wapen hadden, had ik geen gewetensbezwaren het te gebruiken. Een oorlogswapen is nu eenmaal een vernietigend wapen. Dat is de reden, waarom niemand van ons oorlog wil. Maar als je erin zit en je beschikt over een wapen, waarmee je de oorlog kunt winnen, zou je dom zijn er geen ge bruik van te maken". Hij sprak de hoop uit, dat een derde wereldoorlog vermeden kan worden, want als die begint zal ook de waterstofbom gebruikt worden. „Daar kan men zeker van zijn", aldus Truman. Wanneer op 25 maart het Britse konink lijke jacht „Britannia" in de Amsterdam se haven het anker zal hebben laten vallen en Koningin Elizabeth en haar gemaal Prins Philip voet op Nederlandse bodem zullen zetten, dan breken er voor heel wat mensen vermoeiende en spannende dagen aan. Niet alleen voor diegenen die nauw b\j het protocol zijn betrokken en zorg hebben te dragen dat alles volgens het mi nutieus vastgestelde programma verloopt, maar ook voor de mensen, die voor de veiligheid van de hoge gasten hebben te waken. Zoals bij ieder bezoek van een vorst of vorstin of president moeten lang tevoren uitgebreide maatregelen worden getroffen, om te voorkomen dat onverantwoordelijke elementen incidenten veroorzaken. Toen enige tijd geleden president Eisenhower naar Parijs ging om tegenwoordig te zijn bij de NAVO-conferentie, was er in de Franse noofdstad een leger van detec tives op de been. Hetzelfde was het geval in Londen toen de Russische machtheb bers daar indertijd op bezoek waren. Niets wordt in zulke omstandigheden aan het toeval overgelaten, omdat dergelijke be zoeken wel door politieke heethoofden worden aangegrepen voor demonstratieve acties. Op de regering van het gastland rust de plicht voor het lijfsbehoud van de hoge personages zorg te dragen. In ons land- be speurt men nooit een groot machtsvertoon van een groot aantal lijfwachten en rechercheurs, die rond de hoge gasten een cordon vormen. Integendeel, het valt bui tenlanders steeds weer op dat op bezoek zijnde regeringshoofden zich hier zo vrij kunnen bewegen. Hieruit mag echter niet (Van onze correspondent in Stockholm) De Zweden zijn een geheel nieuwe weg ter bevordering van hun export ingesla gen. En al is het lange weg, men is er zeker van dat er resultaat wordt bereikt. Het geheim is, kort gezegd, een gratis aangeboden cursus! De resultaten zijn zelfs al zo goed dat men er zeker vijf jaar mee door zal gaan. De opzet is eenvou dig. In plaats van deskundigen naar de „onderontwikkelde" gebieden te sturen, die aldaar adviserend dienen op te treden, nodigt Zweden mensen afkomstig uit de ze landen, uit. Zij kunnen dan ter plaatse de „welvaartsstaat" bestuderen. Deze studie is veelzijdig. Men leert de voordelen (en nadelen) van het socialis me kennen, men leert er de opbouw van de eenheidsmaatschappi.i (één vakver bond, één werkgeversorganisatie, één ge leide radio, enz.), men ziet hoe het drankmisbruik wordt bestreden en geboor tecontrole kan worden toegepast, men wordt geïmponeerd door de degelijke op leiding op de modelscholen en men kijkt natuurlijk ook vol bewondering naar de machtige Zweedse fabrieken en maakt zo doende kennis met het Zweedse kwaliteits- produkt. De Zweden onderstrepen ook, dat deze cursus wordt gehouden zonder steun van de UNESCO. Al is de officiële naam „Public health and social welfare" ook de wereldgezondheisorganisatie is er niet bij betrokken. Maar dit is geen nadeel. Zweden kan daardoor zelf bepalen, wie hel laat komen. De gasten blijven een half jaar en kunnen daarin heel wat kennis op steken. Niet alleen de cursus, maar ook de reis- en verblijfkosten zijn voor reke ning van de gastheer. Een tweede cursus is reeds aan de gang en er zijn thans elf landen vertegenwoor digd: Argentinië, Brazilië, Chili, Colum bia, Costa Rica, Egypte, India, Iran, Liberia, Turkije, en Uruguay. Hoe wordt dit alles gefinancierd? Er zijn hiertoe in Zweden enkele inzamelingen ge houden onder het motto „Zweden helpt." Van deze gelden is een kinderziekenhuis in Ethiopië gebouwd en een studie inzake het bevolkingsprobleem op Ceylon gehou den. Er bleef echter een kleine vier ton over, die nu voor de cursussen worden ge bruikt. Het geld is voldoende voor nog vier of vijf jaar. Momenteel heeft in Zweden weer een nieuwe inzameling plaats onder het mot to „Over alle grenzen." Ook deze gelden zijn bestemd voor de hulp aan de onder ontwikkelde landen. Er is echter nog geen bepaald project voor. Me- kan er wel ze ker van zijn, dat dit geld in ieder geval gedeeltelijk dezelfde weg zal gaan. Bij de eerste cursus had men een vijftigtal ge gadigden, de tweede cursus leverde 200 aanvragen voor deelneming op. De belang stelling voor de derde cursus zal ongetwij feld nog veel groter zijn. De Zweden helpen graag en geven met gulle hand. Maar als dit humanitaire werk gekoppeld kan worden aan de export-be vordering, doen zij dit uiteraard nog lie ver. Vooral, omdat Zweden tal van goele- ren kan leveren, die voor de minder ont wikkelde landen van zeer grote betekenis zijn. de conclusie worden getrokken, dat de be waking minder streng zou zijn. Voor het bezoek van het Engelse ko ninklijke paar zijn zeer omvangrijke vei- ligheidsmaati-egelen getroffen. Van de deugdelijkheid daarvan hebben twee rechercheurs van Scotland Yard zich in middels overtuigd. Zij zullen de Engelse Koningin en Prins Philip op al hun toch ten vergezellen. Zij zijn op de hoogte van de routes en zijn reeds langs deze routes poolshoogte gaan nemen. Maar Neder landse rechercheurs blijven in eerste in stantie verantwoordelijk voor de veilig heid van de Engelse gasten. Scherpe controle Tot de veiligheidsmaatregelen behoren een verscherpt toezicht aan de grensposten en een nauwgezette controle op de nacht- registers van hotels, logementen en derge lijke. Gegevens over de verblijfplaats van verdachte figuren in het buitenland zijn met inschakeling van Interpol opgevraagd. Dank zij een uitstekende internationale samenwerking weet men van minuut tot minuut, waar deze personen zich ophou den. Het publiek merkt van al deze maat regelen niets. Maar als het langs de straten zal staan om het Engelse koninklijk paar toe te juichen, dan zullen heel wat politie mannen in burger onopvallend de gedra gingen van belangstellenden gadeslaan. Op 2 maart zal bij Gemert het motocross seizoen van de K.N.M.V. geopend worden met een internationale ontmoeting tussen Belgen en Nederlanders Hoewel een sterk veld van renners wordt bijeengebracht, kan de deelneming aan deze wedstrijd niet geheel en al representatief worden ge noemd voor beide landen De Belgen komen allen uit de Antwerpse motorclub .Martsel" Alle Nederlandse cracks komen aan de start op de Helmonder Clynk na. die zich van een Frans contact niet meet vrij kon maken. In totaal komen 30 Belgen uit tegenover een even groot aantal Neder landers. Van de Belgen noemen we Rombauts. tweede in het Belgische kampioenschap: Bresseleers, Schouteten. Neyts. Liekens, Cordonnier en De Soete Van de Neder landse cracks starten Broer en Albert Dirks, Van den Oever. Jansen. Westerbaan. Van Heukelom. Witberg en de plaatselijke favoriet Van den Elzen. De afwezigheid van Clynk wordt gecom penseerd door de aanwezigheid van de Duitser Fritz Betzlbac'ner, vorig jaar Euro pees kampioen in de 250 cc klasse. Het circuit is gelegen 2 km oostelijk van Ge mert m de zogenaamde Handelse bergen. Het is een zwaar zandparkoers met een lengte van 2200 meter, gelegen in een bos rijke omgeving De tel kwijt. Te Rotterdam is een beruchte dief gearresteerd, die vlot de dief stal van veertien motorfietsen, fietsen en bromfietsen heeft bekend. „Het zullen er nog wel meer zijn geweest, maar dat kan ik me niet zo goed meer herinneren. Dat moeten juliie zelf maar uitzoeken", zei de verdachte tot de rechercheurs, die hem verhoorden. - pi» vi Velen van ons herinneren zich beslist nog, dat in het begin van de oorlog via de radio opvallend vaak een pleegmoeder werd gevraagd voor een moederloos veu len. Lang voor de bezetter in de gaten had, dat er wel eens een codesein mee kon worden doorgegeven, wisten de mees te Nederlanders aan het toestel, dat al die moederloze veulens 'n fictief bestaan leid den. Als evenwel zo'n verzoek nu over de radio komt weten degenen die het treft, dat er dringend hulp wordt verlangd. Niet alleen voor moederloze veulens blijken na een oproep via de radio steeds onmid dellijk pleegmoeders beschikbaar, ook voor andere jeugdige viervoeters, wier ou ders door gebrek lan „verantwoordelijk heidsgevoel" of om andere reden hun jon gen links laten liggen. Toen de onlangs honderd jaar en koninklijk geworden dier gaarde Blijdorp in Rotterdam onlangs dan ook ineens een zogende hond nodig had voor een stel in de steek gelaten hyena hondjes, werd de radio te hulp geroepen. Binnen een minimum van tijd stonden er drie exemplaren van de gevraagde cate gorie voor de poort. Van overal uit het land kwamen nog reeksen aanbiedingen, maar het leven van de hyena's was al ge red. Men dient hierbij te weten dat van herkauwers afkomstige flessemelk voor de zogenaamde verscheurende die ren te schraal is. Zelfs voor honden en poezen dient de melk opgevoerd te worden met boter of zuivere room. Ook biest is voor dergelijke noodgevallen geschikt Eén van die zogende honden ziet men op de hierboven afgedrukte foto lijdelijk de taak vervullen, waarvoor de vechtjas sen van hetzelfde ras niet te vinden waren. Overigens zullen de pasgeboren hyenajongen, die op de foto zo onschuldig hun voeding naar binnen werken, ook uit groeien tot volstrekt onbetrouwbare, niet te temmen wildebrassen. Het is al vaak geprobeerd om hyena's tot huisdieren om te scholen. Vooral de boeren in Zuid-Afri- ka, waar dit soort roofdier de Kaapse Jachthond veelvuldig voorkomt, zouden bij een getemde hyena gebaat zijn ter be scherming van hun „hoeven" of voor de jacht. Maar alle pogingen zijn tot dusverre mislukt. De gladde wegen hebben zondag in Vel- sen vier automobilisten parten gespeeld, waardoor hun wagens min of meer ernsti ge schade opliepen. Een tot nu toe onbekend gebleven bestuurder van een auto moet zondag op de Brederoodseweg te Santpoort zijn uitgegleden, waardoor hij tegen een lantaarnpaal terecht kwam, die omboog. De automobilist reed door. Dit gebeurde ook na een botsing met een langs het Marktplein geparkeerde auto: degene, die deze wagen ramde is verdergereden zonder de eigenaar te verwittigen van de aange richte schade. Op de hoek van de Antillenstraat en de Curagaostraat in Santpoort remden ook zondag twee wagens voor elkaar af, zij gle den door en er ontstond een aanrijding, die heel wat schade aan de twee auto's op leverde. Hier maakte de politie proces verbaal op. Nu hij 10 jaar als tbc- paliënt geboekt staat, wil de 53-jarige Jörgen Glun- dal een primitief vlot bou wen en daarop een reis om de wereld maken, verge zeld door zijn 50-jarige echtgenote. „Deze reis is bedoeld als een protest tegen mijn blij vende werkloosheid. Ik wil de mensen laten zien dat ik, ondanks mijn ziekte, mannenwerk kan verrich ten als wie ook. Ik ben het zat werkloos te lopen. Om de tijd te doden, ben ik tweemaal heen en weer naar Italië gewandeld", vertelde Glundal. Hij lichtte toe dat hij een model van zijn vlot gemaakt heeft en dat hij hoopt met het echte vlot in mei gereed te komen. Het zal drijven op 16 lege olie vaten en bestaan uit een houten dek en een ei-vor- mige hut. „Ik durf de hut niet zo primitief te bouwen als het kontiki-vlot van Heyerdahl. Mijn idee is de hut ei-vormig te ma ken, om de grootst moge lijke sterkte te krijgen bij het laagst wicht". mogelijke ge- Glundal, die jaren gele den het sanatorium ver laten heeft, ontdekte zijn ziekte bij toeval, toen hij en zijn vrouw tien jaar ge leden visa voor Canada aanvroegen. Bij de medi sche controle bleek dat hij in lichte graad lijdende was aan tuberkulose. In zijn jeugd heeft Glun dal de zeven zeeën gezien als zeeman en dus bezit hij zekere kwalificaties om de lange reis te maken. Bo vendien heeft hij maanden lang de zeestromingen be studeerd die het vlot moe ten meevoeren. Ook is hij van plan een klein zeil te voeren en een kleine hulp motor mee te nemen. Hij hoopt de wereld in drie of vier jaar rond te komen op zijn vlot van 10 bij 25 voet. Een belangrijke zijde is echter de financiële. De werkloze Glundal zit niet dik in zijn geld. „Voorlo pig probeer ik mensen voor mijn plannen te in teresseren en daar finan ciële bijdragen voor te krij- 99 gen. Misschien zou ik voor Deense firma's op het vlot kunnen adverteren. Als ik het geld er voor kan krij gen, wil ik een filmtoestel meenemen, om een film van de reis te maken", zei- de Glundal optimistisch. Hij geeft toe er geen idee van te hebben hoeveel geld hij kan inzamelen. «fc Hij zegt dat hij de route nog niet in bijzonderheden heeft vastgesteld. In grote trekken moet het zo gaan; start te Aarhus, langs oostelijk Jutland, langs de Europese kust naar Span je, verder naar West-Afri- ka, oversteken naar Zuid- Amerika, door het Panama kanaal, over de Grote Oceaan, de Indische Oce aan, door het Suez-kanaal en terug naar Aarhus. Glundal heeft geen dok ter geconsulteerd om een brevet van lichamelijke ge schiktheid te krijgen. Hij zegt dat hij zich sterk ge noeg voelt om elke ontbe ring te verduren. En me vrouw Glundal heeft vol doende vertrouwen in haar man om hem op zijn avontuur te volgen. (United Press) BUENOS AIRES (AFP) Volgens de voorlopige uitslag van de zondag gehouden verkiezingen in Argentinië wordt Anturo Frondizi van de radicale partij president. Ricardo Balbin, de kandidaat van de radi cale volkspartij voor het presidentschap, heeft zijn nederlaag toegegeven. Uit de resultaten blijkt ook, dat de aanhangers van oud-president Perón het consigne van hun verbannen leider om Frondizi te steu nen, voor het merendeel hebben opgevolgd. Het aantal blanco stemmen bedroeg vijf percent. De Peronisten stemden bij de ver kiezingen van vorig jaar blanco, waardoor Balbin's partij de meerderheid kreeg. Tactiek Het „tactische commando" van de Pero nisten heeft te Buenos Aires in een pers communiqué gezegd, dat het zich gelukkig prijst met „de absolute manier waarop het volk de instructies van het commando heeft opgevolgd". „Onze beweging is noch een bondgenootschap, noch een fusie aan gegaan. zij moet verenigd blijven en trouw aan de consignes, die tezijnertijd door onze leider zullen worden gegeven", aldus het communiqué. Een woordvoerder van de partij van Balbin heeft verklaard, dat de uitslag van de verkiezingen erop duidt, dat velen nog steeds „de bevelen van dictator Perón uit de Dominicaanse republiek" opvolgen. Politieke waarnemers schatten, dat Fron dizi twee derden van het aantal zetels, ongeveer 133 van de 187, in de Kamer van Afgevaardigden zal krijgen. (Dit is het maximum dat hij volgens de kieswet kan krijgen.) Verder zou Frondizi nagenoeg zeker zijn van bijna alle 42 zetels in de Senaat. Frondizi heeft gezegd, dat zijn eerste daad als president het afkondigen van een algemene amnestie zal zijn. Toen hem op een persconferentie de vraag gesteld werd of hij Perón zou toestaan naar Ar gentinië terug te keren, antwoordde Fron dizi, dat dit, zoals hij reeds eerder gezegd had. van het Congres afhangt. (Reuter) Frondizi heeft enerzijds be loofd, dat hij de aanhangers van Perón in hun burgerrechten zal herstellen en ander zijds heeft hij naar de steun van de roomse kerk gestreefd door er mej in te stemmen, dat de onder Perón opgestelde fel omstre den echtscheidingswet geen geldigheid zal krijgen. Hij heeft zich voorts een tegen stander getoond van het voorlopige bewind onder president Aramburu, een van de mannen die Perón heeft verdreven. Relletjes (AFP) In Buenos Aires is het zondag avond tot gevechten gekomen tussen aan hangers van Frondizi en medestanders van Balbin Drie personen liepen schotwonden op. Er werden vijftien arrestaties verricht. In de grote steden van het land werden talrijke betogingen georganiseerd door fronriizisten en peronisten. (UP) In La Plata hebben peronisten het kantoor van het dagblad „El Dia" -- dat anti-peronistisch is met stenen be kogeld. De peronisten werden later dooi de politie met knuppels uiteen gejaagd. Het Britse echtpaar Brockwell, dat ruim twee miljoen grilden in de voet balpool heeft gewonnen, is zaterdag per vliegtuig in Nice gearriveerd. Behalve door hun 3-jarig dochtertje Elaine, werd het echtpaar vergezeld door een half dozijn familieleden en vrienden. Soms heb ik nog het gevoel dat ik droom, vertelde mevrouw Brockwell aan de pers, alvorens in een wachtende auto te stappen die haar naar het chique Negresco-hotel zou brengen. De heer Brockwell zeide dat hij van plan is naar hartelust te gaan fotograferen met zijn nieuvye toestel. Mevrouw Brockwell had andere plannen: Als ik een Franse japon zie die ik leuk vind, koop ik die. De Brockwells maken de eerste bui tenlandse reis van hun levenZij waren op de Londense luchthaven uitgeleide gedaan door 40 familieleden die van Bermondsey kwamen in een gehuurde bus die door de Brockwells betaald was. Op London Airport r>ertelde m.evrouw Brockwell dat zij blij was Engeland eens even de rug toe te draaien. De laatste dagen waren chaotisch geweest, ver telde zij. Dinsdag vernam Brockwell dat hij twee miljoen gewonnen had en vanaf dat tijdstip tot heden waren de Brockwells van het ene feest in het andere gerold. Ze zijn van plan tien dagen aan de Rivièra te blijven. Autodief. In Rotterdam is een 22- jarige jongeman, die een auto had gestolen, eerst tegen twee geparkeerde auto's en daarna tegen de gevel van een ziekenhuis gebotst. De auto werd vernield, maar de jongeman kreeg geen letsel en ging aan de haal. Een politiehond, die op zijn spoor werd gezet, vond hem bij in de buurt wonende familie. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3'/2Nederl. 47 86ia/i0 86% 3 °/n Nedl 1962/64 90'/io 90'/ir A. K. U. 150 y2 147 Calvé Delft 298 298 Van Gelder Zonen 176 175 K. N. Hoogovens 272 275 Nederl. Ford 170 170 N. Kabelfabriek 225% 225 gew Philips Gloeil. 24» 247% Pref.PhilipsGloeil. 148 148 Unilever 338 338 Wilton Feyenoord 207 Vz 205 Dordtsche Petrol. 606 601 Kon. Petroleum 144.80 143,80 Billiton 180% 180 A'dam Rubber 44 44% K. L. M 103 103 Holl. Amer. Lijn 141 138% K. N. S. M 138% 138 N. Scheepv. Unie 109 108 v. Nievelt Goudr. 145 m 144'/2 Phs. v. Ommeren 195% 195 H. V A. 83 84 Verg. Deli Mijen 61 60% Amsterd. Bank 198% 198'/2 Nat. Handelsbank 71>/2 71 Ned Handel Mij 148 147% Rotterd. Bank 161 161 Twentse Bank 158 158* Anaconda Copper 42V2 42% Bethlehem Steel 38% 39 U. S. Steel 57 57 General Motors 34'/: 34% Shell Union 59% 59 21% 21% LONDEN, (UP) Een Britse grammo foonplatenindustrie zal volgende week een serie van negen platen op de markt bren gen, waarop verschillende redevoeringen van Churchill zijn vastgelegd. De platen zullen twee pond sterling per stuk kosten (ongeveer 22 gulden). Door de Rijkswaterstaat is aanbesteed het onderhoud van de IJmuidense pieren. Er waren 10 inschrijvingen; de hoogste was de fa. v. I-Ieijst voor 150.000 en de laagste was de fa Stolk te IJmuiden voor 95.960. Abbedijk, 23 te New Orleans. Antonia. 23 te Telokansson. Argos. 23 te Bremen. Axeldiik, 23 te Boston. Attis. 21 550 m. n.o. Paramaribo n. Paramanbo Amstelbrug, 24 te Port Said. Astrid Naess, 24 te Fawley. Albireo, 23 rede Calicut. Algol, 22 v. Buenos Aires, 23 te Montevideo. Amerskerk, 23 v. Port Said n. Genua. Amstelland, 22 v. Buenos Aires n. St. Vincent. Angolakust, 24 v. Freetown te Monrovia. Arkeldijk, 23 v. Alexandrië, 24 te Port Said. Artemis, 21 v. New Orleans n. La Guaira. Alcor, 23 te Rotterdam. Aldabi, 6/3 te Rotterdam verw. v. Buenos Aires. Alhcna, 5/3 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alnati. 28 te Rio de Janeiro verw. v. Buen. Aires. Aurelia, 28 te Genua verw. v. Suez. Amstelbrug. 24 te Port Said verwacht v. Genua. Angolakust. 24 te Monrovia v. Freetown. Blitar. 23 te Surabaja. Banggai, 23 v. Manilla n. San Francisco. Bawean, 23 te Port Swettenham. Borneo, 24 te Djeddah. Billiton, 24 et. Penang. Banda. 23 v. Los Angeles te San Francisco. Batjan, 22 te New York. Batu, 23 v. Mena A1 Ahmadi n. Khoral Muffatta. Beninkust, 23 te Lagos. Bonita, 22 v. Ned Orleans n. La Ceibu. Boschkerk, 23 te Calcutta. Bloemfontein, verm. 7/3 v. Amsterdam n. Durban. Bennekom, 21 te Le Havre. Camerounkust, 23 op rede Novoredondo. Charis. pass. 23 Ouessant n. Paramaribo. Congokust. 22 te Freetown. Cottica, 23 v. Port of Spain n. Haiti. Camitia, 23 v. Melbourne n. Adelaide. Cistulla, 25 te Gladstone v. Hobart. Caltex Nederland, 22 v. R'dam n. Perzische Goit. Caltex Pernis. 24 te Rotterdam. Caltex Leiden. 23 170 m. n.n.w. Jabalattair naar Perzische Golf. Cinulia, 21 180 m. n.o Guadeloupe n. Curacao. Cradle of Liberty. 21 200 m. n.w. St. Helena naar Philadelphia. Dinteldijk, 23 v. San Francisco n. Portland. Dorestad, 24 te Curacao. Delfshaven, 24 te Hamburg. Dongedi.ik, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Duivendijk, 23 te Rotterdam. Eemland, 24 te Bahia. Eemdiik, 23 te Rotterdam. Fravizo, 24 te Valencia. Friesland SSM. 22 te Vlaardingen. Guineekust, 24 te Antwerpen. Gaasterland. 23 te Rotterdam. Groote Kerk. 23 te Duinkerken. Groote Beer. 26 te Pt. Said. 6/3 te A dam verw. Hector. 22 te Amsterdam. I-Ieelsum. 22 v. A'dam n. Bremen en G. v. Mexico. Hersilia. 23 te Amsterdam. Houtman. 23 te Yokohama. Halhor, 24 te Volos. Hispania. 22 v. Rotterdam n. Bilbao. Hydra, 23 te Rotterdam verw. v. Grenada. Jason. 23 te Bremen v. IJmuiden. Jupiter, 24 te Rotterdam. Jagersfontein, 24 te Kaapstad verw. n. Durban. Johan van Oldenbarnevelt, 24 te Suraba.ia, 26 te T.i. Priok. 27 v. T.i. Priok n. Amsterdam. Korovina. 23 te Curacao. Karimata. 23 te Hamburg. ICertosono, 23 v. New York te Boston. Khasiella. 28 te Curacao verwacht. Kinderdijk, 23 te Boston. Katelysia, 22 v. Curacao n. Punta Cardon. Kellia. 22 v. Rotterdam n. Londen. Lawak. 23 te Vancouver. Loenerkerk. 24 te Mombasa. Lauronskerk; M te Rotterdam. Leopoldskerk, 22 te Rotterdam. Larenberg. 24 te Guanta. Muiderkerk. 24 te Port Sudan verw. v. Aden. Meliskerk. 23 v. Bremen n. Antwerpen. Mentor, 23 te New York. Muiderkerk, 24 te Port Sudan. Musillovd, 23 te Napels. Maasdam, 25 te St. Thomas verwacht. Naess Comander. 26 te Mena A1 Ahmadi verw. N. Amsterdam. 24 v. N. York te St. Thomas verw. Noordam, 24 te New York. Ommenkerk, 22 v Nagoya, 23 te Shimuzu. Orestes, 23 te Amsterdam. Orion, 22 v. Amsterdam n. Levant. Ondina. 4/3 te Yokohama verwacht. Oraniefontein. 6/3 te Las Palmas verw. n. A dam. Oranie Nassau. 26 te Trinidad verw. n. P. Lilon. Oranjestad, verm. 25 v. Georgetown n. A'dam. Ouwerkerk. 23 v. Genua n. Marseille. Pr Will Frederik. 24 te Napels verw. v. R dam. Pr. der Nederl., 3/3 v. P. Limon te A'dam verw. Peperkust, 23 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, pass. 23 Gibraltar n. R'dam. Prins Frederik Willem. 24 te Napels. Prins Willem IV. 23 te Valencia. Purmerend. 22 te Hamburg. Rita. 25 te Penang verw. v. Sambu. Raki, 23 te Karachi verwacht. Rijndam. 27 te Halifax, 1/3 te New York verw. Riouw, 23 te Rotterdam. Rila, 24 te Penang verwacht. Rondo, 22 v. Seattle n. Singapore. Roebiah, 24 te Antwerpen. Rijnkerk. 24 te Duinkerken. Straat Torres, 23 te Cochin. Samarinda, 23 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Schie, 23 v. Malta n. Alexndrië. Soestdijk, 23 v. Moreheadcity n. Philadelphia. Stad Amsterdam. 23 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Maassluis. 24 te Narvik. Statensingel. 23 v. Puerto Ordaz n. Philadelphia. Straat Bali. 24 te Rio de Janeiro. Straat Cook. 24 v. Durban te East-London. Sommelsdijk. 23 te Antwerpen. Stad Vlaardingen, 23 te Kirkeness. Straal Banka. 24 te Portland (Victoria) Straat Johore. 24 te Melbourne. Straat Lombok. 23 v. Brisbane n. Melbourne. Str. Ma'akka, 23 v. Singapore n. P. Swettenham. Sommelsdijk. 22 v. Rotterdam n. Antwerpen. Stad Haarlem. 23 te Rotterdam. Seven Seas, 22 te R'dam en 23 te Brem.hav. verw. Sibajak, 1/3 te Papeete verwacht n. Sydney, Statendam. 24 v. Bombay n. Colombo. Sibigo, 24 te Singapore v. Singora. Straat Cook, 24 te East-London v. Durban. Tjibodaz, 25 te Tarakan v. Dipolog. Tiba, 23 te Rotterdam. Tibia, 24 te Stanlow. Ternate, 23 te Legaspi (Philippijnen). Themis. 22 v. Arulia, n. La Guaira. Triton. 22 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Tabian. 24 te Philadelphia. Tara, 24 te Buenos Aires. Utrecht. 23 rede Tandjong Mani. Trajanus. 23 te Amsterdam. W Alt. Jones. 23 50 m. n.n.o. Finisterre n. Mena. Waterman. 26 te Las Palmas verw. n. Kaapstad. Westerdam. 24 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruvs, 25 v. Tandjong Priok n. Rotterdam. Woensdrecht. 23 v. Curacao, 24 te San Lorenzo. Wonosari, 23 te Port Swettenham. Willemstad, 23 te Amsterdam. Westertoren, 22 v. Miri n. Singapore. Zuiderkruis, verm. 25 v. Amsterdam n. Tj. Priok. KLEINE VAART Appingedam. 23 Vlissingen gepass. n. Antw. Bab T, 21 v. Bordeaux n. Barry. Badzo, 23 buiten Thames n. Londen. Bloemgracht, 22 te Kotka. Brouwersgracht, 24 te Amsterdam verwacht. Draco, 23 bij Terschell.bank n. Amsterdam. Flevo, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Ilias, 23 noord van Zante n. Messina. Kaap Falga, 21 v. Kopenhagen n. Limerick. Kaap Sint Vincent, 23 20 m. n.n.o. Noordhinder naar Waterford. Leliegracht. 23 dw. Uto n. Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 22 v. Rotterdam n. Londen. Lucas Bols II. 23 te Amsterdam. Manto, 21 25 m. z. eil. Wight n. tanger. Netta, 19 v. Casablanca n. Kenitra. Prinsengracht, 22 40 m. o. Gibraltar n. Malta. Schippersgraeht. 23 te Teignmouth. Strabo, 22 te Rotterdam n. Bari. Thaletas, 23 70 m. z. Tessaloniki n. Tessaloniki. Tilly, 21 v. Zaandam n. de Tees. Westerdok, 23 dw. Southend n. Londen. SLEEPVAART Atlas, 24 v. Rotterdam n. Noordzee. Gele Zee, 24 90 m. o. Cork n. Cork. Humber, 24 310 m. z.w. Rio de Jan. n. N. Palmira. Loire, 24 180 m. n.w. Minicoi n. Conacry. Maas. 24 te Rotterdam. Oceaan, 24 340 m. o. Fayal n. Porto Cabello. Oostzee, 24 60 m. o.n.o. Jamaica n. N. Palmira. Rode Zee, 24 v. Miami n. Port Arthur. Thames, 24 v. Piraeus n. Dublin. Titan, 24 120 m. w.n.w. St. Vincent n. Belem. Tyne, 24 60 m. o. Gibraltar n. Tandjong Priok. Zeeland. 24 v. Cuxhahven n. zee. Zwarte Zee, 24 350 m. z.o. Norfolk n. Norfolk.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10