Treinenloop nu weer vrij regelmatig OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Ongekende chaos op het spoorwegnet NA DAG VAN TOTALE ONTREDDERING Storm, sneeuw en ijzel legden het gehele verkeer vrijwel stil wÊÊmm 11 Vee! geleerd 72e JAARGANG No 195 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1958 303e JAARGANG No 43 „Kasimbar" kreeg treffer van „Drenthe" De prijsvraagprocessen Nieuwe strafvervolging tegen KNVB en „Caritas" Ministerraden van E.E.G. en Euratoom in Brussel bijeen Weinig sneeuw Spoorwegverkeer in België en Frankrijk gestremd DOOD SPOOR - |r; Het woord is aan GLIJBAAN .WIE WINT WOENSDAG Verenigd-veldtheorie' zou zijn opgesteld Fransen gebruiken wapens uit Amerika in Algerije &é'MORRIS'ffg'foret/oe/év#/ Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijki Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HOLLANDIA, (ANP) De „Kasim bar" van de K.P.M., die door de Neder landse onderzeebootjager „Drenthe" in Straat Makassar werd aangehouden, is he den, 26 febi'uari te zeven uur 's morgens te Manokwari op Nederlands Nieuw-Gui- nea aangekomen. Alle opvarenden zijn Indonesiërs: een bemanning van 65 koppen, 14 militairen en 22 passagiers. Zij blijven voorlopig on der bewaking aan boord van de „Kasim bar". De „Kasimbar" werd op 20 februari, vier uur 's morgens door de „Drenthe" aangehouden. De „Drenthe" loste eerst een waarschu wingsschot, dat met machinegeweervuur werd beantwoord, waarna de „Drenthe" met scherp schoot en een treffer aan stuur boord van de „Kasimbar" plaatste. Toen het daglicht was aangebroken werd opgestoomd naar Manokwari. De „Kasimbar" heeft weinig schade opgelo pen. Het schip had geen lading van bete kenis aan boord. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Justitie-begroting wijdt minister Samkalden aandacht aan het probleem van wat hij aanduidt als de „goklust". Hij zou van een sociaal euvel willen spreken, inzoverre voor het grote publiek de gelegenheid bestaat om mas saal en veelvuldig aan de verlokking van veelal kostbare prijzen toe te geven. Hij verwacht, dat het algemeen gunstig ont vangen initiatief om dit vraagstuk door een commissie te doen bezien, zal kunnen leiden tot wegneming van de op dit ter rein geleidelijk ontstane misstanden. De minister acht het minder juist om, voor uitlopend op de resultaten van de arbeid der commissie, reeds thans maatregelen van algemene strekking te bevorderen. Dit betekent echter niet dat in concrete gevallen het optreden met de beschikbare middelen zal worden gestaakt. De com missie zal de tijd moeten krijgen om aan haar opdracht te voldoen, doch de minis ter zal haar zeker vragen spoed te be trachten. Zij zal eventueel een interim rapport uit kunnen brengen. De minister acht het verwijt van te gro te passiviteit in zijn beleid in deze zaken ongegrond. Hij wijst erop dat hangende de uitspraken van de Hoge Raad in twee principiële zaken een afwachtende hou ding diende te worden aangenomen. Het is overigens allerminst zeker dat deze uit spraken de prijsvraag-organisatoren vrij heid van handelen hebben gegeven. De Hoge Raad was namelijk in beide zaken (Caritas en KNVB) om technisch-juridi- sche redenen niet in de gelegenheid een rechtstreekse beslissing te geven over de vraag of al dan niet sprake was van een (voor het publiek) „opengestelde" gele genheid tot deelneming. De minister heeft daarom opdracht gegeven, in beide geval len een nieuwe strafvervolging te begin nen, teneinde zo mogelijk alsnog in hoog ste instantie een directe uitspraak op dit punt te verkrijgen. Voor instructies tot het nemen van verdergaande maatregelen ziet hij in deze gevallen vooralsnog geen aanleiding. De minister heeft geen aanwijzingen, dat in het algemeen de controle op de na leving van de voorwaarden voor het hou den van loterijen tekortschiet. (Vin onze correspondent in Brussel) De Europese ministerraden van de Europese Economische Gemeenschap en van Euratoom hebben in Brussel enkele belangwekkende beslissingen genomen over de zetel en de verdere uitbouw van de Europese instellingen. Er worden zes stedeboüwkundigen (iedere regering wijst er een aan) benoemd, die voor 31 maart een gemeenschappelijke lijst moeten heb ben opgesteld van de steden, welke zich kandidaat stellen als zetel voor de Euro pese instellingen. Voor 30 april zullen deze zes deskundigen een gemeenschappelijk rapport aan de ministerraad overleggen. Men hoopt dat zij het eens zullen worden en aan de ministers een stad zullen voor stellen. Tegen 1 juni hopen de regeringen een beslissing over de Europese hoofdstad te kunnen nemen. De Franse regering is de kandidatuur van Brussel nog steeds niet genegen, maar in de Westduitse, Ita liaanse, Luxemburgse en, voornamelijk, Nederlandse delegatie is de voorkeur voor Brussel toegenomen. De meeste leden van de Europese commissie en hun ambte naren vestigen zich al in Brussel. Zij heb ben zonder moeite moderne woningen kunnen vinden. De hevige sneeuwstorm van gisteren heeft de grootste verkeerschaos veroor zaakt welke zich sinds de oorlog in ons land heeft voorgedaan. Het treinverkeer was door beijzelde bovenleidingen en dichtgesneeuwde wissels volkomen ont wricht en de in allerijl in dienst gestelde diesellocomotieven konden maar in zeer beperkte mate redding brengen. Ook het wegverkeer werd zwaar gehandicapt: tientallen autobussen, vrachtwagens en personenauto's zijn in de hier en daar tot metershoge bergen opgewaaide sneeuw blijven steken. Op Schiphol kon sinds het middaguur geen vliegtuig meer opstijgen of landen; alleen een Fins toestel streek in de namiddag neer op een der spiegelgladde landingsbanen. Maar voor de piloot was een dergelijke situatie niet ongewoon: in zijn vaderland is het in de winter nooit anders. Ondanks de zeer talrijke glijpartijen en botsingen van auto's zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd, zelfs niet bij een omvangrijke kettingbotsing op de autoweg Amsterdam—Den Haag bij de brug over de Hoofd vaart in de Haarlemmermeer. Daar stonden dinsdagavond een bus van de dienst der spoorwegen van Amsterdam naar Den Haag, een grote vrachtauto en een kleinere vrachtwagen, enkele grote en een aantal kleine personenwagens schots en scheef over de weg, sommige zwaar beschadigd, andere met wat lichte „kneusjes", maar toch zo, dat van rijden geen sprake meer kon zijn. Ook even voorbij Abbenes lag deze autoweg bezaaid met tientallen verongelukte auto mobielen, wier bestuurders de strijd tegen de gladheid, sneeuwstorm en duister nis hadden gestaakt. Bij de spoorwegen is men de gehele nacht in de weer geweest om althans de hoofdlijnen weer berijdbaar te maken. Van morgen werd er vrij regelmatig gereden, alleen op de lijnen naar het noorden kwa men nog grote vertragingen voor, omdat bij Zwolle de gevolgen van sneeuw en vorst nog niet waren overwonnen. De enige lijn waar vanmorgen nog geen treinverkeer mogelijk bleek, was die tussen Maastricht en Valkenburg. Bussen bleven steken i i Toen de spoorwegen het gistermiddag lieten afweten hebben honderden passa giers geprobeerd per bus de plaats van be stemming te bereiken. Maar ook dat bleek in vele gevallen een onmogelijkheid. Vooral in het noorden en oosten van het land en ook op de spiegelgladde afsluitdijk moesten de autobussen de strijd tegen sneeuw en gladheid opgeven. Zo kon de pianist Willem Andriessen, die in Veendam een jubileumconcert zou geven, deze plaats niet meer bereiken. In Voorburg kon een huwelijksvoltrekking niet doorgaan door dat de ouders van het meisje niet kwamen opdagen. Een aannemer, die in Den Haag voor vier ton op een werk had willen in schrijven, kon dat voornemen niet uitvoe ren. Vele stationschefs hadden het druk met het uitreiken van stempeltjes aan mi litairen, die na een verlof hun garnizoen niet meer konden bereiken. In Lemmer, waar de sneeuw meer dan een halve meter hoog lag, konden schoolkinderen uit de omgeving de ouderlijke woningen niet meer bereiken, zodat zij bij inwoners moes ten blijven logeren. Een aantal dorpjes in Friesland en Drente waren volkomen ge- Verwachting tot morgenavond: Verspreide opklaringen afge wisseld door enkele sneeuw- of hagelbuien. Matige tot krachtige noordelijke wind. Vannacht lichte en in het binnenland plaatselijk matige vorst. Morgen overdag temperaturen om het vriespunt. Volledige weerrapporten op pagina twee. BRUSSEL (Belga) De hevige sneeuw storm die in de afgelopen nacht boven België woedde, heeft talrijke verkeers stremmingen veroorzaakt. In het gebied van Brussel kunnen treinen door de sneeuw niet verder. De treinen uit Ant werpen komen in Brussel-Noord aan en keren dan naar Antwerpen terug. In vele provincies is de treinenloop gestoord en zijn stations geblokkeerd. De dikte van de sneeuwlaag varieert van 15 tot 75 centi meter. In de Borinage zijn telefoonpalen gesneuveld. Op sommige plaatsen is de laag bevroren sneeuw een meter dik. Op het vliegveld Meisbroek was het verkeer vanochtend normaal. Vissersvaartuigen die op zee waren, liepen havens binnen. Talrijke bomen wer den ontworteld en daken beschadigd. Een windmolen in Oostende, die berichten over windkracht doorgeeft, is door de kracht van de wind gebroken en in zee gevallen. De Sambre is in Zuid-België buiten haar oevers getreden en heeft spoorlijnen onder water gezet. PARIJS (AFP) De Franse spoorwegen hebben laten weten, dat het treinverkeer in het noorden en noordwesten van het land ernstig wordt belemmerd. Vele goede rentreinen zijn uitgevallen. De passagiers- dienst over Het Kanaal tussen Calais en Dover is geheel gestaakt. LONDEN (Reuter) Overstromingen, gladde wegen, sneeuw en hagel hebben het verkeer in nagenoeg geheel West- Europa ontwricht. In Frankrijk en West- Duitsland werden laaggelegen dorpen ge waarschuwd voor overstromingsgevaar door de sterk gezwollen rivieren. De Seine wies tot alarmerende hoogte, de straten van Coulommiers en Pont Moulin stonden blank. Enkele wegen langs de Rijn werden overspoeld. In Tirol, waar het nog flink sneeuwt, heerst gevaar voor lawines. In Oost-Oostenrijk was het weer warm en zonnig. In Engeland werd het spoor- en weg verkeer gestremd. Honderden dorpen zijn geïsoleerd. Ook het luchtverkeer op het Londense vliegveld kreeg grote vertragin gen. DIT NUMMEP. BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S. De natuur is niet alleen sterker dan de leer, maar ook sterker dan ijzer en staal. De sneeuwstorm heeft ons er huiveringwekkend aan herinnerd, hoe kwetsbaar de verbindingen zijn in ons keurig gebaande maatschappelijke be stel. En het treft als een bizarre merk waardigheid, dat de mens in de eeuw der kernfysica, terwijl het interplane taire verkeer wordt voorbereid, zich van de primitiefste hulpmiddelen moet bedienen - zoals hier bij het Centraal Station in de hoofdstad - om Amster dam weer bereikbaar te maken. isoleerd. Vanmorgen is de rijkspolitie be gonnen, de tientallen automobilisten te hel pen, die op de afsluitdijk waren vastgelo pen en die de nacht in hun wagens hebben moeten doorbrengen. Bulldozers en sneeuw- blazers van de vliegbasis Leeuwarden zijn vanmorgen op weg gegaan om de hoge sneeuwduinen op te ruimen. De sneeuwstorm deed ook ernstig stag natie ontstaan op de veerdiensten. Het veer BreskensVlissingen werd gister avond stilgelegd, nadat een boot uit Bres kens er twee uur over had gedaan om de haven van Vlissingen binnen te lopen. Nor maal duurt deze overtocht 20 minuten. Het door de noordoosterstorm opgestuw de water van het IJselmeer heeft twee kleine polders bij Durgerdam overstroomd, 's Middags om drie uur liep de kleine IJ- doornpolder vol. Uit voorzorg had men reeds de ongeveer dertig koeien, enige tientallen schapen en een paar varkens uit de polder gehaald. Later drong het water ook tot de grote eveneens onbewoon de IJdoornpolder door. Men wist nog bij tijds een honderdtal kippen in veiligheid te brengen. Voorts is tussen Nieuwveen en Uithoorn het water van de Amstel de Oos terpolder binnengestroomd. Daar het water ook nog dreigde een ander poldertje onder water te zetten ging het hoogheemraad schap Rijnland onmiddellijk spuien. WÊlÊÊÊÊÊÊm I - it Alexander Smith Als ge een geheim bewaren wilt, ver pak het dan in vrijmoedigheid. De politie had het even moeilijk het verkeer gaande als zichzelf staande te houden. ADVERTENTIE NU WEKELIJKS ZIE PAG. 8 GöTTINGEN (Reuter) De vooraan staande Westduitse natuurkundige pro fessor Werner Heisenberg, heeft te Göt- tingen meegedeeld, dat hij en zijn mede werkers een wiskundige vergelijking heb ben gevonden aan de hand waarvan mis schien de structuur van de gehele kosmos kan worden verklaard. Heisenberg, een Nobelprijswinnaar, zoekt naar het „ver enigd veld", waarmee wordt beoogd te verklaren waarom natuurverschijnselen als licht, hitte, elektriciteit, zwaarte kracht en kernenergie zich gedragen zo als ze doen en dit lit te drukken in e e n formule. Wijlen professor Einstein heeft dertig jaar lang aan dit probleem gewerkt, voor dat hij in 1950 zijn eerste resultaten van dit speurwerk publiceerde. Hij wijzigde zijn formules drie jaar later. Heisenberg, die een lezing hield in de universiteit van Göttingen, zei in het hui dige stadium nog niet met volstrekte ze kerheid te kunnen zeggen of zijn formule juist is. Als zij zal blijken juist te zijn, zal de „verenigd-veldtheorie" zijn gevon den, waarnaar Einstein heeft gezocht, zo zei hij. WASHINGTON (Reuter) Belangrijke hoeveelheden wapens die Frankrijk waren verstrekt krachtens de Amerikaanse hulp aan 't buitenland, zijn naar Noord-Afrika overgebracht, aldus een aan de pers ver strekt uittreksel uit een geheim rapport dat Amerikaanse ambtenaren aan het Con gres hebben voorgelegd. ADVERTENTIE BARTDJORISSTft™HAARLEM TEL. 13439 FERD. BQ^Tg. 48 A' DAM TEL. 71 7162 FALCON POPELINE REGENJASSEN (Van een onzer redacteuren) „Hadden we nu nog maar een paar stoomlocomotieven over". Dat hebben gisteren duizenden reizigers gedacht en uitgesproken, toen sneeuw en ijs samenspanden om door tal loze draadbreuken en bevroren wissels het Nederlandse spoor wegverkeer te ontwrichten in een mate, welke sinds de be zetting nog niet is voorgeko men. In de morgenuren zag het er nog betrekkelijk on schuldig uit. Er waren wat vertragingen, vooral in de noordelijke provincies en de Zaanstreek en Alkmaar waren van Amsterdam uit slechts met moeite bereikbaar, maar tot half elf kon men van Amster dam naar Rotterdam, Utrecht en het Gooi nog normaal rei zen. Daarna groeide de chaos snel en onverbiddelijk. De snel trein van 11.05 naar Maastricht was nog niet eens tien meter op dat traject gevorderd of de bovenleiding knapte af. Toen de trein van halftwaalf naar Utrecht evenmin kon vertrek ken door een draadbreuk bij Abcoude werd de reizigers voor Utrecht en verder aan geraden, over te stappen in de gereedstaande trein naar Hil versum. Die stond een uur later nog klaar, want bij Weesp had de bovenleiding het in middels ook begeven. Wie naar het zuiden moest besloot over de oude lijn naar Rotterdam te reizen, hetgeen het slechtste plan ble,ek dat men had kun nen bedenken. De trein van tien over half een naar Rotter dam keerde bij Lisse op zijn sporen terug, nadat de passa giers, die de moed hadden op gebracht verder te gaan, wa ren overgestapt in de volgende trein, die daarop bij Lisse een uur in de wei heeft staan wachten. Dat oponthoud bleek ten dele een gevolg van de hiërarchie in de treinenloop: de. T.E.E.-trein naar Parijs, met anderhalve man en een paardekop aan boord, moest passeren. Men moet overigens respect hebben voor de bekwaamheid der machinisten, die, de jan kend doorslippende wielen en de vonkende stroomafnemers met alle risico's voor draad breuk ten spijt, hun dienst bleven vervullen. De trein van tien over een uit Amsterdam kwam tenslotte om tien minu ten voor half vijf in Rotterdam aan, waar hij bestormd werd door passagiers voor alle wind streken. Vergeefse moeite: het treinstel werd uitgerangeerd, zodat men zich troostte met de gedachte, dat de trein van drie uur naar Vlissingen er tenminste nog stond. Inmid dels had de treindienstleiding besloten zoveel mogelijk diesel- materieel in te schakelen. Zo kon men een sneltrein uit Groningen tussen Schiedam en Delft de lijn GoudaDen Haag was versperd aantref fen, die met elektrische loco motief en al gesleept werd door een diesellocomotief van de goederendienst. Hetzelfde ge beurde met een D-trein uit Parijs en later verschenen ook door diesellocomotieven ge trokken gestroomlijnde diesel- elektrische treinen op de rails, hetgeen een merkwaardige aanblik bood. Vreemdsoortige mededelingen schalden uit de stationsluidsprekers, zoals in Rotterdam, waar de reizigers werd toegeroepen: „Hier volgt een bericht voor passagiers in de richting Schiedam, Den Haag, Delft, Leiden, Haarlem, Amsterdam. Herhaling: Hier volgt" enzovoort, waarop de omroeper besloot: „Er volgen nadere berichten". Het was trouwens ook wel jammer dat de mooie nieuwe stationsrestauratie in Rotter dam niet dp de omroepinstal latie aangesloten bleek te zijn. zodat men genoopt werd de tochtige perrons op te zoeken. Een Fransman vroeg voort durend wanhopig om een trein naar Den Haag en begreep maar niet dat niemand hem deze informatie wilde ver strekken. „C'est la pagaïe" (Het is een bende) hielpen wij hem uit de droom. Toen voelde hij ,zich weer helemaal thuis. De noodtoestand bracht tal i'an inconveniënten aan het icht, zoals een absurd tekort aan interlocale telefooncellen op de perrons op Amsterdams Centraal Station. In Delft moesten de reizigers onder lei ding van het stationspersoneel in groepen de spoorbaan over steken omdat de tunnel onder water was gelopen. In de trein kon men de meest uiteenlopen de klimaatbeschrijvingen be luisteren: snelle sneeuwjach ten in Amsterdam, hevige regen tussen Den Haag en Leiden, zonneschijn in Tilburg en voorjaar in Maastricht. Maar toen we gisteravond om half tien na een reis van tien uur in de Limburgse hoofdstad arriveerden, blgken we de sneeuw te hebben meegeno men. En vanmorgen droeg het Frijthof zo'n smetteloos wit gelaat, dat we alleen al daarom N.S. hun falen vergaven. Er is een kwart eeuw verlopen sedert het gebouw van de Duitse Rijksdag op 27 februari 1933 in vlammen opging als gevolg van een brandstichting die welke rol Marinus van der Lubbe daarbij als willoos instrument moge hebben gespeeld door de nationaal-socialistische regerings- en partijleiders was bedacht en georganiseerd. Die brandstichting had een politiek doel: zij diende als een spectaculaire aanleiding voor het onwettig verklaren van de Duitse communistische partij en het gevangen nemen van ongeveer 4000 leden daarvan; de meeste hunner zijn daarna op allerlei gruwelijke manieren om het leven gebracht. Het onwettig verklaren van de communis tische partij was voor de nazi's een mid del om het doel te bereiken waarop het hun op dat ogenblik bovenal aankwam: de minderheidsregering, die zij vier weken tevoren in samenwerking met de Duits- Nationalen van Von Papen hadden ge vormd. werd hierdoor namelijk met één slag een meerderheidsregering. En deze kon in de Rijksdag een dusdanige macht ontwikkelen, dat zij, door middel van on dermijning, intimidatie en bedreiging, in een minimum van tijd de ontbinding van alle andere, kleinere partijen kon veroor zaken. Er zou geen enkele reden zijn om de vijfentwintigste verjaardag van dit mis dadige complot te herdenken, ware het niet dat de methodes, welke de nazi's toen in toepassing begonnen te brengen, daarna nog bij zoveel andere gelegenheden door henzelf zijn gebruikt en na hun verdwij ning van het politieke toneel herhaaldelijk door andere heersers in andere landen zijn nagevolgd. De Rijksdagbrand staat daar door als een afschuwelijk vurig symbool aan het begin van een periode, waarop hij een onuitwisbaar stempel heeft gedrukt. Wij willen hier niet betogen, dat er op de politieke methodes, waarmee vóór 1933 werd gewerkt, in moreel opzicht nooit iets viel aan te merken; integendeel. Maar het tijdperk, dat door de brand van de Rijks dag werd ingeluid, heeft zich gekenmerkt door een dermate grote verwildering van de politieke zeden dat men die, zelfs ach teraf beschouwd, uiterst moeilijk verenig baar kan vinden met het beschavingspeil dat wij in onze samenleving meenden te hebben bereikt. Het lijkt, als we het nü lezen, op een kras staaltje van cynisme, dat de Winkler Prins Encyclopaedie van 1937 vermeldde: „In zijn methoden en hulpmiddelen is het nationaal-socialisme uiterst modern." Hoe modern maar dan in een andere zin dan de Winkler Prins het bedoelde en dan de nazi-leiders zelf hun „moderniteit" be keken hebben deze politieke brandstich ters nooit geweten. Want zij hebben, voor namelijk na hun dood, school gemaakt met hun leer, dat voor het bereiken van poli tieke doeleinden met inbegrip van per soonlijke ambities alles, maar dan ook werkelijk alles geoorloofd is. Het in brand steken van een parlementsgebouw moge een afkeurenswaardige daad zijn, maar zolang het resultaat beperkt blijft tot materiële schade (en het verlies aan archi tectonische schoonheid, zoals in het geval van de Rijksdag, nog wel overkomelijk is) behoeft men er niet lang om te treuren. Maar als een dergelijke wandaad door de plegers ervan wordt gebruikt als excuus voor een barbaarse massale wraakoefening, waarbij marteling en moord op grote schaal en met beestachtig plezier worden toegepast, dan heeft het zedelijke peil van de politiek toch we] een laagte-record be reikt. En helaas is het dat niveau, dat sinds dien in sommige sectors van de wereld politiek als maatstaf is aanvaard. Het be straffen van hele bevolkingsgroepen voor daden, waaraan zij niet schuldig zijn, is één van die „moderne methoden", die ver schillende huidige machthebbers van de nazi's hebben geleerd. Nog pas hebben we deze methode gehuldigd gezien in Indo nesië, waar Nederlandse ingezetenen moe ten boeten voor datgene, wat (zelfs volgens de Indonesische opvatting) niet door hen, maar dooi de Nederlandse regering is „mis dreven". Soortgelijke dingen zijn kort daar voor gebeurd in Egypte, waar Nasser zijn haat tegen de regering van Israel koelde op de Joodse burgers van zijn eigen land. En zo zouden er nog vele andere voorbeel den te geven zijn van de wijze, waarop het hitleriaanse systeem in onze tijd nog steeds wordt toegepast. De mensheid heeft veel geleerd in de laatste 25 jaar. En het is een oude wijsheid dat zij veel leergieriger is wanneer het slechte dan wanneer het goede dingen betreft. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1