Betaal Uw kolen contant Politieman achtte zich gesneden en voer uit tegen automobilist Haarlemse Voorjaarsb eurs vanmorgen officieel geopend Centrumcomité stelt uitgebreid feestprogramma samen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Ballonopstijging en Metropole-Orkest DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 De beurs voor elke beurs Breng uw kolenhandelaar niet in moeilijkheden Benoeming hoofd afd. Bevolking en Burg. Stand H. H. Janssen uit Steyl (L) Schooljeugd beloond voor het verzorgen van bloemen Jongen door tractor over reden in Haarlemmermeer Touringcar reed NZH-bus aan HAARLEMSE RECHTBANK Ondanks korte tijd van voorbereiding Polio-inentingen in Haarlem Plannen voor uitbreiding tot andere jaarklassen Scheepvaart 538ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijs» II? ril iï9 ii3 470 4S1 493 533 599 Vanmorgen is de zestiende Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw in het Krelagehuis te Haarlem officieel ge opend. Hierna maakte de burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers (midden) in gezelschap van de presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, mevr. A. Hamaker-Willink een rondgang langs de diverse stands waarbij vooral een glasblazerij uit Amsterdam grote aandacht trok. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden, onder wie enkele vrouwelijke raadsleden en vertegenwoordigsters van diverse organisaties heeft de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, vanmorgen de zestiende Haarlemse Voor jaarsbeurs voor de vrouw in het Krelage huis geopend. Een beurs, die onder het motto: „De beurs voor elke beurs" weer de gelegenheid biedt met een aantal nieuwe snufjes op het gebied van het huishouden kennis te maken. De presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen zei in haar openingstoespraak dat de reclame noodzakelijk blijft omdat de markt zich vrijwel dagelijks vernieuwt en de fabrikanten en middenstanders uiter aard het bereikte niveau willen behouden en zo mogelijk willen verbeteren. Na alle medewerkenden aan deze beurs hartelijk dank gezegd te hebben voor het vele werk dat zij in de afgelopen dagen en nachten verrif' hebben wees mevrouw Hamaker tensb op de tendens van deze beurs waar. nen de huisvrouw op de mogelijk heid van het „zelf doen" wil wijzen. De heer W. van Willigen, sprekend als AMSTERDAM Nu de voorwaarden van de dollarlening Amsterdam (15 miljoen dollar, tegen 99 pet. en 5J4 pet. rente), waarvoor de burgemees ter van de hoofdstad een bezoek heeft ge bracht aan New York, bekend zijn, werd ter beurze terstond begonnen met de ver handeling van deze obligaties op dollar basis levering New York. Men acht het immers onwaarschijnlijk dat, gezien de voorschriften van de Nederlandsche Bank, deze lening hier zal worden geïntroduceerd. De verhandeling op dollarbasis bewees het succes van de lening, want er ontstond een agio en er werd verhandeld van 99 7/8 tot 10054. De meeste belangstelling concentreerde zich niet in de grote beurszaal, maar op de openbare executiebeurs, waar een grote veiling werd gehouden van merendeels Indonesische fondsen. Men was uiteraard nieuwsgierig waarop de belangstelling zich zou concentreren, hoewel het moeilijk was een oordeel te vormen, aangezien vele fondsen in lange tijd niet genoteerd waren geweest en dus beneden de beurskoers van de hand gingen. De effectenmarkt zelf was van weinig betekenis. Handel was er nagenoeg niet, althans niet in aandelen, wel iets meer in Nederlandse staatsfondsen, waar de stem ming vast was, deels als gevolg van de ruime geldmarkt, zoals nog overduidelijk is gebleken uit de weekstaat van de Neder landsche Bank. De staffellening liep op tot 8754- Internationale fondsen bleven goed op prijs en Kon. Olie was zelfs iets boven Newvorkse pariteit op 145. Philips was aan de vaste kant en ook Unilever en AKU konden goed meekomen, maar de affaire leek naar niets Hoogovens werden ver nomen op 273 g.b.. dus goed prijshoudend. Billilon daarentegen zakte ruim 5 pet. in op het bericht inzake het staken der samen werking met de Indonesische regering. Van de Indonesische fondsen ging voorts de belangstelling uit naar Senembah, waarin dinsdag geen notering tot stand mocht komen Men kon een adviesprijs vernemen van ongeveer 50, dus 8 punten hoger. De scheepvaart was prijshoudend zonder meer. Aandelen walvisvaart bleken tenslotte 254 punt van de dinsdag behaalde winst te hebben ingeboet op 6434. Senembah no teerde 51 "y (maandag 42). De markt sloot ongeanimeerd. Prolongatie 4'/a percent. (ANP) NEW YORK Onder stimulerende invloed van de staal waarden was het koersverloop stij gend bij een vrij bescheiden handel. Het beeld, dat de markt gaf. was het fleurigste sinds meer dan een week. Eisenhowers verklaring, dat de economie midden-1958 een goede wending zal nemen, heeft daar ongetwijfeld veel toe bijgedragen, evenals zijn mededeling dat een belastingverlaging als middel achter de hand wordt gehouden om de economie te stimuleren. Youngs- town was het sterkste staalfonds met een stijging van ongeveer drie dollar op hoog ste dagwaarde. Een aantal belangrijke oliefondsen sloot een dollar of meer ho ger. De autowaarden verbeterden fractio- neel. De spoorwegfondsen kwamen laat- beurs opzetten, met Texas Pacific 4'/2 dol lar hoger tegen sluitingstijd. Phelps Dodge was in de nonferro-groep ongeveer een dollar hoger. Het industriegemiddelde kwam van 436,89 op 440,42; dat voor spoorwegen van 103,70 op 103,44 en dat voor openbare nutsbedrijven van 72,06 op 72,72. Er wer den 1.880.000 aandelen verhandeld tegen 1.920.000 op dinsdag. Van de 1.097 verhan delde fondsen sloten er 651 hoger en 212 lager. (UP). directeur van de gewestelijke bond voor vreemdelingenverkeer in Zuid-Kennemer- land, noemde de Voorjaarsbeurs in de eer ste plaats een vorm van toerisme en voorts legde hij nog eens de nadruk op de noodzakelijkheid van een nieuw Krelage huis. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, sprak, zoals hij het noemde, in de eerste plaats als standhouder omdat de Bescherming Bevolking een ruime plaats op de beurs heeft ingenomen. Hij wekte de aanwezige dames dan ook op toe te treden tot deze organisatie en de man nen raadde hij aan „niet alleen thuis te zijn om uit te gaan, maar ook om mee te helpen in het huishouden". Hierna ver klaarde mr. Cremers de beurs met een vuistslag op een gong voor geopend. Vervolgens verspreidden de genodigden zich over de beurs waarbij de diverse standhoudsters en standhouders de gelegen heid kregen hun produkten te tonen en te demonstreren. Een orkestje onder leiding van Tom Erich speelde er lustig op los, de mannequins op de modeshow toonden een serie bijzonder fraaie toiletten. Kortom de Haarlemse Voorjaarsbeurs was weer ge opend en in de komende week zullen waar schijnlijk weer tienduizenden huisvrouwen naar het Krelagehuis trekken om te wan delen, te kijken, te proeven, te luisteren en te kopen. En om dit laatste is het de vele exposanten uiteraard te doen. Wat deze zestiende voorjaarsbeurs de bezoeksters zal gaan bieden? Och, het is uiteraard te veel om op te noemen en wan neer wij slechts enkele zeer bijzondere stands hier naar voren halen, dan weten wij dat wij tientallen andere exposanten eventjes vergeten. Wij willen namelijk spe ciale aandacht schenken aan de stands met een min of meer liefdadig doel. De exposi ties dus van de gemeentelijke Nazorg Haarlem, van het Rode Kruis, van de Epi- lepsiebestrijding Meer en Bosch en van de eigenlijk buiten dit rijtje vallende stand van de Bescherming Bevolking, „Meer vrouwen in de B.B." Wat de andere stands betreft? Het is als bij een feest waar de lekkerste hapjes op bijna onafzienbare tafels gereed staan. Men weet niet waar men moet beginnen. En vooral de uitermate nieuwsgierige bezoek ster, die alles tegelijk en zo snel mogelijk wil zien zal een bijzonder drukke dag krij gen. Zij gaat van de stand met groente snijders naar de demonstx-atie met een nieuw soort schoonmaakartikel. Van de schoenenstand naar de hoek van het Pro- duktschap voor Groente en Fruit. Zij zal van de ene stand naar de andex-e rennen en uitgeput op een stoel bij de modeshow neervallen om daarna met frisse moed haar tocht door de zaal van voren af aan te beginnen omdat zij eigenlijk nóg niets gezien heeft Maar wanneer men rustig de diverse „straatjes" rondwandelt men behoeft zich immers in het geheel niet te haasten dan zullen de bezoeksters ten volle kunnen ge nieten van de vele nieuwe px-odukten die op de mai'kt komen of zijn. Evenals vorige jax-en staat deze beurs weer onder auspiciën van de afdeling Haarlem en omstreken van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen en van de Middenstandscentrale voor Haar lem en omliggende gemeenten. De Voorjaarsbeurs zal geopend zijn tot en met 7 maart. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-31/2°/n Nederl. '47 87 88 3 °/n Nedl 1962/64 90% 90% AKU 148 149% Yilvé Delft 301 302 in Gelder Zonen 172% 172 K N Hoogovens 273 273 Nederl Ford 164 165 N Kabelfabriek 220 220 ;pw Philips Gloeil 249 249% Pref.PhilipsGloeil 147% 147%* Unilever 337% 337 Wilton Feyenoord 20C 203 Dordtsche Petrol 610 615, Kon. Petroleum f 145,40 146,50 Billiton 172% 170 A'dam Rubber 45 45 K. L. M 104 104 Holl. Amer. Lijn 141 138% K. N S. M 140 139% N. Scheepv. Unie 108% 108% v Nievelt Goudr 145% 144% Phs. v Ommeren 192 192 H V A. 83% 83 Verg. Deli Mijen 60% 61% Amsterd Bank 197 197 Nat. Handelsbank 70% 70% Ned. Handel Mij 145% 145% Rotterd. Bank 159% 159% Twentse Bank 157 157%* Anaconda Copper 42 42% Bethlehem Steel 39% 39% U S. Steel 58 59 leneral Motors.. 34«/i« 341/ia >hell Union 58"/i. 59% Tidewater 21% 21% ADVERTENTIE Tot hoofd van de afdeling Bevolking, Verkiezingen en Burgerlijke stand van de gemeentesecretarie van Haarlem hebben B. en W. van Haarlem benoemd de heer H. H. Janssen, thans ambtenaar ter ge meentesecretarie van Beesel (Reuver Limburg). De benoeming zal waarschijn lijk ingaan op 16 april. Nadat de heren H. Oderkerk en J. C. Luitingh aan het eind van vorig jaar met pensioen zijn gegaan, respectievelijk als hoofd van de afdeling Verkiezingen en Be volking en van de Burgex-lijke Stand heeft men besloten beide afdelingen te combi neren tot één. De heer Janssen is het eer ste hoofd van deze gecombineerde afde ling. De heer Janssen is in 1916 in Viex-lings- beek geboren en werd na zijn middelbare schoolopleiding (gymnasium) benoemd tot directeur van het i-epatriëringscen- rum Steyl-Tegelen. Voorts is hij geweest secx-etaris van de militaire repatriërings commissie in Limburg, chef van de afde ling beheer van het Nederlands Beheers instituut, afdeling Venlo en chef van de juridische afdeling van het Nederlands Beheersinstituut, afdeling Eindhoven. Sedert 1951 is hij ambtenaar ter secre tarie in de gemeente Beesel. De heer Jans sen hoopt zeer binnenkort doctoraal exa men in de rechten te doen. Tenslotte zij vermeld, dat de heer Janssen gehuwd is en twee kinderen heeft. H uisbroeiwedstrijd Dinsdagmiddag is in het sportparkrestau rant in Heemstede de uitslag bekendge maakt voor de huisbroeiwedstrijd onder de schooljeugd, die ieder jaar onder toezicht van „School en wex-ktuinen" wordt gehou den. De burgemeester, mr. A. G. A. ridder van Rappard, sprak de schoolkinderen toe, waarbij hij er op aandrong bloemen en planten met veel zorg te omringen. Hierna volgde de uitslag van de huisvrouwwed strijd Ditmaal heeft de Dreefschool de wisselprijs veroverd. De ere-prijs werd uit reikt aan Piet Been, eveneens van de Dreefschool. Woensdagmiddag om ruim een uur is op de zogenaamde ventweg van de Schip- holweg nabij de „Kladdebuurt" te Zwa nenburg een jongen onder een tractor ge raakt en later overleden. De weg werd sneeuwvrij gemaakt door de tractor en daarop stond ook de dertienjarige C. J. F. Blom, gewoond hebbend aan de Yweg in de omgeving waar het ongeluk is gebeurd. De jongen kwam in aanraking met een kooiwiel, viel van de tractor en ki-eeg een wiel over zijn lichaam. Het stoffelijk over schot is naar de ouderlijke woning over gebracht. Ongeluk op Kennemerplein In ons blad van woensdag hebben wij melding gemaakt van een botsing tussen een toerwagen uit Delft en een bus van de N.Z.H.V.M., welke woensdagmorgen om streeks haii elf op het kruispunt Staten Bolwerk - Kennemerplein-Kruisweg in Haarlem plaatsvond. Ons is echter gebleken dat de door ons gegeven voorstelling van zaken niet berust op de feitelijke toedracht van bedoeld ver keersongeval. Het is namelijk onjuist dat de toerwa gen, zoals wij mededeelden, nadex-de uit de richting van het Kennemerplein. Deze autobus kwam uit tegenovergestelde rich ting, 't Staten Bolwerk en reed in de rich ting van het Kennemerplein. De onder het viaduct aan de Kruisweg uitkomende N.Z.I-I.-bus, die ten opzichte van de toer wagen van rechts kwam en linksaf het Sta ten Bolwex'k wilde oprijden, genoot dus voorrang. Het was verder niet de N.Z.H.- bus die bij het stoppen tengevolge van het gladde wegdek doorgleed, maar de toerwa gen. De laatste botste tegen de zijkant van de N.Z.H.-bus die tengevolge van de schok naar rechts draaide en daarbij de 43-jari- ge mevrouw M. E. H. - Z. uit Haarlem, die met haar fiets op het midden van de rij baan stilstond, aanreed. De toerwagen werd aan de voorzijde en de N.Z.H.-bus aan de linker zijkant vrij ernstig bescha digd; beide wagens moesten worden weg gesleept. Op een weiland bij Anjum in Friesland ontdekte men gisteren ongeveer hondex-d schapen, die wai-en ingesneeuwd. Een groep arbeiders heeft de dieren uitgegraven. In een bewonderenswaardig korte tyd van voorbereiding is het Haarlemse een trumcomité „Koninginnedag" erin ge slaagd een uitgebreid en aantrekkelijk pro gramma voor de feestviering op Konin ginnedag en Bevrijdingsdag en een pas sende dodenherdenking op zaterdag 3 mei samen te stellen. Dit programma is tot standgekomen dank zij de onvermoeide activiteit van alle leden van het centrum comité onder voorzitterschap van mr. J A. P. C. ten Bokkel. Zoals bekend is de korte tijd van voor bereiding te wijten aan de moeilijkheden, die zich het vorige jaar hebben voorge daan ten aanzien van de plaats van de kermis. Dank zij de beslissing van de Haar lemse gemeenteraad, volgens welke de kermis in de toekomst zal worden gehou den op de Gedempte Oude Gracht tussen Zuiderstraat en Raaks, Nassauplein, Nas- saulaan en Zijhuizen, kon het centrum comité zijn activiteiten op 15 januari van dit jaar beginnen, hetgeen echter vier maanden later was dan normaal. Ondanks deze ongunstige omstandigheid is het comité erin geslaagd ook dit jaar weer een passende feestviering voor te bei'eiden. waarbij als hoogtepunten naar voren springen een opstijging van drie grote ballons op het terrein bij de Wa genweg. het optreden van het bekende Metropole-orkest, onder leiding van Dolf van der Linden en een concert op een drij vende gondel in de Nieuwe Gracht. Ook zulle de diverse Haaxdemse harmo- niekoi-psen aan een groot deel van de feestelijkheden hun medewerking verle nen. Door de „Pak-aan"-actie zijn de ne gen Haarlemse kox-psen door het aangaan van enige fusies teruggebracht tot vijf. waarvan er thans drie volledig geünifor meerd zijn. Koninginnedag Op Koninginnedag woensdag 30 april zal 's morgens om half acht een reveille worden gegeven door het bazuin- en tam boerkorps van de gymnastieverenigine BATO. gevolgd door koraalmuziek uit te voeren door het Leger des Heils. Om acht uur maken de korpsen van de Haarlemse politie. Crescendo en Haai'lem een muzi kale wandeling door de stad. Een uur later zal de traditionele aubade op de Grote Markt plaats hebben, waaraan naar schatting 3500 kinderen zullen deelnemen, waarna om elf uur een concert wordt ge geven op de Grote Markt door de Tiroler kapel onder leiding van Will van Baekel. met zang van Coby Martens. Omstreeks het middaguur volgt een muzikale wande ling door het christelijk fanfarekorps „Arti et Religione", waarvan de leden in hun nieuwe uniformen zullen zijn gestoken. Om half drie 's middags concerteert Dolf van der Linden's Metropole-Orkest op de Grote Markt met medewerking van de tenor Bert Robbe en de sopraan Chris tine Spierenburg. Dit concert, waaraan vermoedelijk ook nog enige andere solis ten hun medewerking zullen verlenen, zal worden gehouden op een groot plat form, dat op de ronde verkeersheuvel bjj het Stadhuis zal worden aangebracht. Ballonopstijgine Een ander hoogtepunt volgt, zoals wij reeds eerder berichtten, 's middags om drie uur, wanneer op het helikopterveld bij de Wagenweg drie luchtballons een wedstrijd om de Prins Hendrikbeker zullen houden. Twee der balloncommandanten zijn de heer en mevrouw Boesman uit Den Haag van de Haagse Ballonclub, die de wedstrijd zal ox-ganiseren. De gebeui'tenis wordt opge luisterd met muziek van de muziekvereni ging Sint Michael uit Heemstede. Com mandant Boesman zal voor de opstijging explicaties over het ballonvaren geven. Ook zal de Haagse Ballonclub demon straties geven van kleine zweefvliegtuigen. Des avonds geeft de Letterlievende Ver eniging J. Cremer in de Stadsschouw burg een opvoering van het blijspel „Toen wij trouwden" van J. B. Priestley Dit stuk zal op Bevrijdingsdag voor genodig den en leden worden herhaald. Tegelijkertijd zal op de Grote Markt een groot muziekfestival worden gegeven waaraan de muziekkorpsen Crescendo Haarlem. Arti et Religione en de Hille- gomse hai-moniekaoel zullen deelnemen, alsmede het Koninklijk mannenkoor Cae- cilia. De gymnastiekvex-eniging geeft te gelijkertijd spectaculaire demonstraties Later op de avond trekken deze korpsen in optocht naar de geïllumineerde Nieuwe Gracht, waar tussen Jansstraat en Kruis straat een grote Venetiaanse gondel in het water zal drijven, waaron de IJmui- der harmoniekapel de suite Watermuziek van G. F. Handel zal uitvoeren. Later wordt teruggekeerd naar de Grote Markt, waar de dag zal worden besloten met een bal-champêtre waarbij de muziek zal worden verzox-gd door de „Sunbeams". Zaterdag 3 mei heeft 's avonds de doden herdenking plaats volgens dezelfde lijnen als dat tot dusverx-e steeds is geschied. De officiële herdenking geschiedt in de Grote Kerk, waar onder meer zeshonderd school kinderen een fragment uit de cantate „Herboren Holland" van Jos. de Klerk zul len uitvoeren. Bevrijdingsdag De Bevrijdingsdag op maandag 5 mei begint met een reveille van het bazuin en tamboerkoi-ps van BATO op de Grote Markt, gevolgd door een muzikale wan deling door de Haarlemse politiekapel Om tien uur is er op de Grote Markt de traditionele zeepkistenx-ace voor jongens, terwijl er voor de meisjes een balionwed- strijd in het vooruitzicht wordt gesteld. Het kinderzangconcours heeft dit jaar om half elf op het Px-oveniei-shuis plaats. Om twee uur concerteert de Boex-enkapel on der leiding van Will van Baekel in een muzikale show op de Grote Markt, gevolgd door de gekostumeerde kinderoptocht om drie uur. Na een muzikale wapdeling door Haar lem om zes uur volgt om acht uur op de Grote Markt een muzikale show waarbij balletgroepen van To Venema zullen op treden afgewisseld met muziek door „The Maluku-hawaïans" en „The Prairie-sin- gers". Om tien uur begint het bal-champêtre, waarbij de muziek zal worden verzorgd door „The Sunny Side Combo". De dag wordt besloten met een groot vuurwerk op het terrein bij de Wagenweg, waarheen zich de harmonie Crescendo van de Botermai-kt af in een muzikale wande ling zal begeven. Gedux-ende deze feestelijkheden zal de kermis zijn geopend van dinsdagavond 29 april af tot en met Bevrijdingsdag, met uitzondering van zaterdagavond na zes uur en de gehele zondag. Vanmorgen verscheen een veertigjarige vertegenwoordiger uit Santpoox-t voor de Haarlemse rechtbank, in appèl tegen een vonnis van de kantonrechter, waarin hem onder meer voor zes maanden zijn rijbe- wijs was ontzegd. Hij was geverbaliseerd door een wachtmeester der rijkspolitie die zichzelf door hem op de hoek van de Scho- terweg en de Cronjéstraat op gevaarlijke wijze gesneden achtte. De wachtmeester reed zelf op de fiets en wilde rechtdoor de Schoterweg volgen in tegenstelling tot de auto. Door zich van de fiets te laten val len en heel hard te schreeuwen vex-klaax-de de wachtmeester een aanrijding te hebben kunnen voorkomen. Vervolgens had de verdachte het portier van zijn auto ge opend, waardoor nóg een fietser gevloerd werd. De vei-dachte zelf zei, dat hij met zijn auto de wachtmeester reeds halverwege het Frans Halstheater en de wegsplitsing had gepasseei'd en toen ook zijn richting wijzer had uitgestoken. Vervolgens had hij moeten inhouden voor een voor hem afremmende auto. Toen deze zijn weg voortzette stax-tte hij ook weer, rechtsaf de Cronjéstraat inzwenkend. Op dat mo ment hoorde hij de schreeuw van de wachtmeester. Vrezend dat er een onge luk was gebeurd sprong hij zijn wagen uit om de wachtmeester te helpen en diens fiets op te rapen. Hij achtte het een fout van zichzelf, dat hij het portier had ge opend, maar ontkende kx-achtig de wacht meester gesneden te hebben. Volgens diens verklaring zou hij met vijftig kilometer snelheid achter een andere auto aan zijn gereden, maar hijzelf zeide, dat zijn snel heid nog nauwelijks vijftien kan zijn ge weest omdat hij net op gang kwam na het oponthoud door de voor hem gestopte auto. Bovendien had hij bijna op het mo ment van de kreet van de wachtmeester stilgestaan, hetgeen bij de beweerde snel heid nooit mogelijk zou zijn geweest. Dat hij nog nauwelijks in de Cx-onjéstraat was toen de wachtmeester gilde, meende de verdachte te kunnen bewijzen door de gang van zaken daarna. De wachtmeester had hem gesommeerd zijn auto rechts op het vervolg van de Schoterweg te parke ren en hij was daar zonder achteruitrijden iii geslaagd. Als de verdachte al in Cronjé straat gestaan had. dan zou hij eex-st ach teruit hebben moeten rijden, zo werd achter de groene tafel opgemerkt. De wachtmees ter verklaarde daarop, dat de verdachte ook achteruit had moeten rijden om de voox-gesch reven manoeuvre te maken. „Als dat zo is, dan zou de wachtmeester mijn cliënt natuurlijk hebben verzocht in de Cronjéstraat te parkex-en", zei de vex-dedi- ger, mr. A. D. P. V. van Löben Sel in zijn pleidooi, iemand op een spitsuur verzoe ken uit de Cx-onjéstraat achteuit terug te rijden om hem vervolgens op de Schoter weg te laten parkeren zou wel een waan zinnig bevel zijn geweest". De manier, waarop de wachtmeester tegen de verdachte was uitgevaren, on danks diens onmiddellijke hulp, had deze zeer gekrenkt. Hem wax-en de volgende volzinnen naar het hoofd gegooid: „Je hoort niet op de weg, je bent nog doof ook". „Ik zal er wel eens voor zox-gen, dat dat meneeertje zijn rijbewijs kwijtraakt". Het „meneertje" was ook bij het verhoor niet van de lucht geweest. De officier achtte dit een zaak vol twij- Naar wij vernemen zjjn in Haarlem plannen in voorbereiding om de polio inentingen uit te breiden tot een aantal andere jaarklassen. Een desbetreffend voorstel van de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst is thans ter be studering bij de commissie voor de volks gezondheid. De vorige inentingen zijn zo gunstig ver lopen. dat de gelden voor de nieuwe in entingen kunnen worden geput uit het bedi-ag, dat indertijd door de gemeente raad hiei-voor beschikbaar is gesteld, zo dat het toegestane kx-ediet niet behoeft te worden overschreden. l'elpunten en eiste vrijspraak. Dat verlang de eveneens de raadsman, die ingeval de rechtbank er anders over mocht denken toch vex-zocht geen onvoorwaax-delijke ont zegging van het rijbewijs op te leggen aan gezien zijn cliënt voor zijn beroep dagelijks honderden kilometers moet afleggen. Hij achtte het vaststaand dat de wachtmeester in zijn schrik meer gezien heeft dan er ge beurde. Aardijk, 27 te Eoston. Alblasserdijk, 27 v. Rotterdam n. Londen. Alcor, 27 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Algol, 26 v. Montevideo n. Santos. Alioth, 27 te Rotterdam. Alkaid, 26 rede Ilheos. Almkerk, 26 v. A'dam n. Bremen, 27 op Weser. Alphard. 27 te Rosario. Aludra, pass. 26 Casquets n. Amsterdam. Amsteldiep, 27 te Sayreville. Antonia, 26 te Pladju. Arendskerk, 26 v. Fremantle n. Aden. Argos, 27 v. Bremen te Amsterdam. Arkeldijk, 27 te Djeddah. Arnedijk, 26 v. Rotterdam n. New Orleans. Axeldijk, 27 te Baltimore. Baarn, 26 v. Maracaibo n. Pto. Ordaz. Balticborg, 27 te Rotterdam. Barumun, 27 te Ummsaid. Bengalen, 27 te Penang. Beninkust, 28 te Port Harcourth verwacht. Blitar, 27 te Tandjong Priok. Borneo, 27 te Djibouti. Boskoop, 26 te Trinidad. Calamares. 26 v. New York n. Cristobal. Camerounkust, 26 te Porto Amboin. Camitia, 26 v. Adelaide n. Curasao. Ceronia; 2/3 te Assab verwacht. Cinulia. 26 v. Pta. Cardon n. Durban. Crania. 27 te Pta. Cardon. Eemdijk. 26 v. Rotterdam n. Havana. Esso Den Haag. pass. 27 Casquets n. Antwerpen. Esso Nederland, pass. 26 Aden n. Mena Al Ahm. Gabonkust, 26 v. Freetown n. Amsterdam. Ghanakust, 26 te Amsterdam. Gooiland, 27 te Recife. Groote Kerk, 26 te Antwerpen. Hathor, 26 te Alexandrië. Hector, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Hestia, 27 te Barranquilla. Houtman, 27 te Nagoya. Iberia, 26 v. Rotterdam n. Aguilas. Jagersfontein. 27 te Port Elizabeth. Java. 26 v. Napels n. Genua. Johan van Oldenbarnevelt. 28 te Tj. Priok verw. Kalinga. 26 v. New York n. Philadelphia. Korovina, 26 te Willemstad. Kylix, 26 te Rotterdam. Larenberg. 26 v. La Guaira n. Pta. Cardon. Lekhaven. 27 te Recife. Leopoldskerk. 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Leuvekerk, 26 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 27 te Bushire. Limburg, 26 te Londen. Lindekerk, 26 v. Aden n. Ummsaid. Louis Lantz, 26 v. Emden n. Monrovia. Maashaven, 27 v. Las Palmas n. Bremen. Macoma, 28 te Hongkong verwacht. Meliskerk, 27 te Rotterdam. Merwede, 27 v. Las Palmas n. Avonmouth. Merwelloyd, 26 v. Eeyrouth n. Aden. Mississippillo.vd, 27 te Baltimore. Modjokerto. 27 te Bremen. Mylady, 26 v. Port Gentil n. Libreville. Naess Commander, 26 te Mena Al Ahmadi. Nieuw Amsterdam, 26 v. Curasao n. Cristobal. Oldekerk, 26 v. Alexandrië n. Genua. Ommenkerk, 27 te Kobe. Oranjestad, 26 te Paramaribo. Orestes, 26 v. Amsterdam n. Bremen en W.-Indië. Ouwerkerk, 27 te Cadiz. Ovula. 27 te Davao. Pendrecht. 27 te Piraeus. Phrontis. 27 te Surabaja. Polyphemus, 26 v. Birkenhead n. Port Said. Prins Casimir, 26 v. Rotterdam n. Valencia. Prins Willem George Frederik, 26 te Rotterdam. Prins Willem II, 28 te Halifax verwacht. Prins Willem V, 27 te Oslo. Pygmalion, 27 v. Rotterdam n. Catagena. Radja, 27 te Genua. Roebiah, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Rijndam, 27 te Halifax. Rijnkerk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Stad Delft, 27 te Marseille. Statendam, 27 te Colombo. Stentor. 26 v. Pampatar n. Port of Spain. Straat Cook, 28 te Port Elizabeth verwacht. Straat Singapore. 27 te Mombasa. Straat Soenda, 26 v. Penang n. Port Swettenham. Tamo. 26 te Rotterdam. Tawali, 27 te Antwerpen. Tegelberg. 26 te Rio de Janeiro. Telamon, 28 te Curacao verwacht. Teucer. 27 te Singapore. Themis, 27 v. Maracaibo n. Bachaquero. Trajanus, 26 v. Amsterdam n. Bremen en Hamb. Trompenberg, 27 te Le Havre. Van Waerwiick, 27 te Tanga. Waterman, 26 v. Las Palmas n. Walvisbaai. Weltevreden, 25 v. Aden n. Belawan. Wieldrecht. 27 Curacao. Willem Ruys, 27 te Singapore. Woensdrecht, 26 v. Pta. Cardon n. New York. Zuiderkruis, pass. 26 Ouessant n. Port Said. SLEEPVAART? Argus, 27 te Hoek van Holland. Cycloop, 27 240 m. z.o. Suez n. Messala. Humber, 27 170 m. o. Rio Grande n. N. Palmira. Loire, 27 520 m. n.w. Minicoi n. Conacry. Maas. 27 te Hoek van Holland. Oceaan, 27 230 m. z.z.o. Fayal n. Puerto Cabello. Oostzee, 27 160 m. z.z.w. Mona eil. n. N. Palmira. Poolzee, 27 v. Maassluis n. Dover. Rode Zee, 27 180 m. z.z.o. N. Orleans n. P. Arthur. Thames. 27 n. Dublin. Titan, 27 360 m. w.z.w St. Vincent n. Belem. Tvne. 27 150 m. n.w. Bizerta n. Tandjong Priok. HOGE PRIJZEN 11 fi°9^°i 01 vi°i-n^^coon 8„/,l300 2354 5434 14037 f 1000 1026 2959 7546 9095 11570 èfifiP ololn 10320 17106 21136 400 1754 2524 5073 11077 17013 17372 18357 19307 ?ofoo Uo°on 1000 2223 2380 3180 3604 3977 4354 6000 6382 7504 8682 10873 11700 12392 12820 128(8 1291o 13(17 13(98 15231 16978 17536 19217 20936 20940 21584 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1226 280 340 402 488 519 522 550 749 873 940 941 997 2108 149 185 500 631 711 715 807 875 925 926 934 3083 207 257 266 425 427 492 526 745 815 40oó 058 105 110 233 359 417 443 448 454 569 715 794 828 904 920 5077 104 146 181 290 330 436 601 738 964 6019 137 234 325 357 378 391 531 597 827 833 978 7025 179 223 283 336 453 461 620 639 643 693 705 841 895 983 8017 068 087 114 143 178 180 231 392 416 526 887 893 9039 149 231 509 642 809 843 919 10048 049 093 097 378 532 543 954 11049 058 109 431 477 734 754 872 938 943 12005 037 140 166 198 321 371 546 569 672 776 944 957 13069 097 282 463 603 715 725 788 814 822 848 861 923 941 961 14000 14033 059 275 331 416 536 597 674 697 15087 167 195 365 443 459 481 491 660 706 839 10004 049 129 198 297 404 579 720 778 853 889 17041 432 4S9 537 610 843 905 938 958 18285 300 513 516 572 606 620 691 705 776 835 915 988 19007 134 239 80S 502 599 666 864 973 20016 042 062 108 121 129 298 303 376 469 545 569 669 847 937 21012 046 085 135 258 336 379 385 556 656 717 744 758 791 873 883 NIETEN 1001 043 050 078 091 114 196 202 227 242 245 311 338 389 403 429 456 509 547 551 569 612 617 624 636 646 666 683 696 706 737 791 850 866 869 884 919 920 927 95: 956 968 969 2048 055 062 112 119 120 125 138 146 21: 237 250 290 336 386 406 418 450 175 48: 555 588 604 617 636 655 664 665 6S1 72: 723 729 751 753 789 803 325 S28 S29 841 855 874 883 885 914 927 939 949 951 973 sooi 009 020 030 084 112 153 172 217 22' 240 244 268 272 282 304 309 364 366 387 413 448 528 532 615 807 823 830 846 S62 905 906 922 989 4014 035 043 076 127 164 194 239 242 246 271 306 361 397 439 442 467 480 481 504 514 518 525 566 598 607 697 758 768 780 800 814 907 912 924 963 964 5009 031 059 072 096 099 114 127 141 158 176 178 222 223 226 282 359 404 430 518 575 576 5S7 677 682 685 691 692 744 746 765 789 836 848 864 951 961 971 993 6015 029 033 040 067 105 129 199 209 248 296 302 340 379 386 390 394 433 436 444 458 487 530 557 558 642 715 739 771 825 844 845 853 860 896 911 965 986 7096 134 152 175 186 187 238 247 250 317 641 655 662 684 739 773 778 780 792 793 805 821 849 868 889 904 920 942 952 976 980 999 8062 165 226 252 292 337 359 376 466 480 483 488 538 595 686 698 705 738 743 745 753 788 794 852 855 925 926 960 9036 060 132 141 161 196 254 268 327 337 338 410 436 448 450 502 527 622 648 683 708 729 740 753 764 784 787 795 838 847 869 871 909 927 10020 052 054 067 138 142 148 165 179 183 196 206 208 237 261 272 321 327 348 365 390 451 459 471 523 525 548 579 587 626 652 741 749 767 786 830 911 913 939 974 985 987 11074 095 098 123 142 149 150 212 220 237 269 273 301 338 344 371 442 562 581 584 634 642 684 726 775 814 820 830 837 877 888 895 909 934 987 13003 031 051 074 117 125 164 175 1SX 189 209 261 307 309 !52 384 105 406 40!» 494 491. 560 562 652 657 675 .10 711 /is 745 814 826 891 901 904 932 987 001 039 041 085 128 134 200 205 20. 230 251 270 284 309 321 382 412 452 496 493 504 513 606 630 636 673 710 714 730 743 759 767 826 830 834 846 892 895 910 914 917 938 939 950 951 953 969 975 1010 030 086 098 131 169 181 184 266 304 305 317 343 392 400 402 419 428 4S0 493 514 520 545 548 587 58S 613 637 669 681 696 722 732 753 786 789 790 797 834 875 880 924 977 ".020 050 060 120 124 136 174 182 229 241 242 254 282 291 327 338 366 373 379 388 446 496 515 617 640 654 689 760 764 770 831 845 900 920 927 940 960 976 (6100 171 199 237 249 260 366 371 440 448 454 487 588 651 683 714 753 770 791 869 896 939 959 985 995 17021 038 074 077 086 092 118 131 133 145 206 210 213 259 265 323 326 349 470 481 511 529 555 562 609 619 636 671 672 717 762 771 790 806 822 829 845 859 863 884 909 962 6014 026 036 051 068 111 133 149 158 164 166 167 195 270 3S5 391 491 493 500 528 537 571 624 641 648 692 696 718 763 772 804 S30 925 980 999 9064 072 091 094 108 142 260 322 327 371 467 477 485 488 526 541 546 547 556 562 600 617 621 657 672 685 706 713 719 721 734 764 795 808 837 848 854 858 893 932 934 994 'J0002 027 047 170 180 191 211 339 379 402 459 468 526 554 653 710 775 783 796 807 848 886 944 957 966 988 1017 019 037 045 072 106 112 116 142 166 171 264 307 317 320 342 387 392 428 483 487 489 494 508 518 519 541 5S7 588 648 772 781 788 868 910 952

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3