Oosterduinkwartier ziet gevaar in de pas geopende Parallelweg r Kasbouw in gebied ten westen van Lorentzkade Geen ruimte voor voetgangers en fietsers, geen verlichting <^Brieven aan de redactie VRIJDAG 7 MAART 19 5 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NOODBRUG WEEK VOOR RANDWEG Bewoners thans meer op Aerdenhout aangewezen Vragen aan B. en W. Secretarie krijgt nieuwe documentatie-afdeling B. en W. brengen pre-advies uit en stellen uitbreidingsplan in het vooruitzicht Thans ook bibliotheek voor ouderen in Molenaerstraat Velsen zegt contract met Volkskredietbank op Jongen werd 25 meter door auto meegesleurd Onbekende man verdacht van oplichting Geen provinciale subsidie voor toneelgroep „Studio" Examens Burgerlijke Stand van Haarlem -famsmyi De werkzaamheden aan de Westelijke Randweg zijn thans ter hoogte van het Oostduinkwartier in een zodanig stadium gekomen, dat een wegaansluiting van de Slangenkruidlaan via een van vluchtheuvels voorziene kruising in de randweg naar de Pijlslaan in gebruik kon worden genomen. De verbinding van deze riante uithoek van Haarlem tegen Aerdenhout aan met de stad is er echter nog geenszins beter op geworden. Integendeel: tot grote teleurstelling van de be woners is de noodbrug, die het Oosterduinkwartier tot nu toe ter hoogte van de Bremlaan met de overzijde verbond, donderdag afgebroken. Op boodschappen uitgaande huisvrouwen en schoolgaande kinderen moeten nu eerst via de nieuwe parallelweg helemaal naar de Pijlslaan lopen en vervolgens langs de overkant weer naar het zuiden „afzakken" om hun bestemmingen te bereiken. Een nog groter bezwaar is de aard van de parallelweg: er bestaat slechts een rijbaan zonder fietspad, zonder voetpad, met aan weerszijden een in water aflopend talud. Voegt men daarbij de duisternis, waarin men zich des avonds over deze weg moet begeven door het voorshands ontbreken van iedere verlichting, dan is de geprikkeldheid van verscheidene bewoners van het Oosterduinkwartier, met wie wij spraken, wel zeer begrijpelijk. Gezien de intensiteit van het verkeer dat op deze parallelweg verwacht mag worden, is het ontbreken van ten minste voetpaden of trottoirs of dat nu tijdelijk of voor altijd is ten ene male onverant woord. Zij vormt niet alleen een verbin ding met Oosterduinkwartier maar ook met Aerdenhout, dat zich juist in die om geving zeer heeft uitgebreid met nieuwe woonhuizen en bungalows. Vooral omdat de weg een directe aansluiting op de Pijls laan vormt kan men er een vrij levendig autoverkeer verwachten. En de wielrij ders en voetgangers, waaronder tal van schoolgaande kinderen moeten zich blijk baar maar zien te redden. „Het spijt me, maar dan moet mijn zoontje maar naar de Vondelschool in Aer denhout", zei ons een bewoner, „dat is wel dubbel jammer, omdat ik zelf enige be moeienis met het onderwijs in Haarlem heb en hem daarom graag op een Haar lemse school zou houden, maar dit gaat me echt te gevaarlijk worden. Dat dat jongetje een mijl op zeven loopt is niet het ergste, maar de weg is me te gevaar lijk". Voor de brug en later de noodbrug, die het Oosterduinkwartier direct met de over zijde van de Houtvaart en het Christiaan Huygensplein verbond, lijkt voor lopig geen vervanging in zicht te zijn. Rijkswaterstaat vindt naar ons bleek een brug, gevolgd door een oversteekplaats te gevaarlijk (maar heeft men op de Delftlaan ook niet dergelijke oversteek plaatsen?) en een brug gevolgd door een tunnel te duur. Dat laatste argument vindt men in het Oosterduinkwartier wel zeer merkwaardig. „Waarom wèl al die brug jes voor de schepen van de tuinders ver derop en niets voor al deze mensen hier?", zo vraagt men zich af. Groot ongemak Tot woordvoerster van een belangrijk deel van de bezwaren voelende bevolking van het Oosterduinkwartier heeft zich op geworpen de Vereniging ter behartiging van de belangen van de bewoners van Haarlem Zuid-West. Reeds herhaalde ke ren is in het orgaan van de vereniging, „H.Z.W.-flitsen", gewezen op het gevaar van 'n gedeeltelijke isolatie van de bewo ners van dit stadsgedeelte door het afbre ken van de bruggen over de Houtvaart. Zo herinnert men zich nog levendig de perio de omstreeks het afgelopen najaar, toen de toenmalige brug bij de Ohmstraat werd afgebroken en het houten noodbruggetje tegenover de Bremlaan nog niet gereed was. Deze toestand was toen noodzakelijk met het oog op de werkzaamheden aan de Houtvaart en westelijke randweg. De be woners van Oosterduin moesten echter toen per auto de omweg via Zandvoortse- laan maken, óf gaan via Vlaamseweg en Kraantje Lek. Toen reeds heeft het bestuur van Haar- lem-ZuidWest zich met een brief tot B.en W. van Haarlem gericht, waarin op het on gemak voor de bewoners werd gewezen. Later heeft het bestuur gevraagd naar de mogelijkheid van een tunneltje onder de toekomstige westelijke randweg en een houten bruggetje over de Houtvaart ter hoogte van de vroegere Munterslaan. Van de zijde van het gemeentebestuur is geant woord, dat de bestedingsbeperking de aanleg van een dergelijk tunneltje voorlo pig wel onmogelijk zou maken. Het stand punt van Haarlem Zuid-West is,-dat in de toekomst niet verwacht mag worden, dat leveranciers en vooral schoolgaande kinderen via de nieuwe parallelweg in het verlengde van de Pijlslaan zullen gaan, omdat zij daarbij steeds de westelijke randweg met veel autoverkeer zullen moeten oversteken. Niet-niveaukruising „Dit is een uiterst gevaarlijke situatie", aldus de voorzitter van de vereniging, de heer B. J. Fruitema. Juist daarom dringt men er op aan. dat ergens anders over de Houtvaart een brug zal komen, via welke men zonder de verkeersweg over te steken, de andere kant van de Houtvaart kan be reiken. Men zou hiertoe het liefst een tun neltje onder de verkeersweg aansluiting- gevend op een bruggetje over het water zien aangelegd. Mocht dit op een of andere manier onmogelijk zijn, dan hoopt men, dat een andere bevredigende oplossing kan worden verkregen. In elk geval hoopt men op de aanleg van een tijdelijk nood- bruggetje voor voetgangers, fietsers en handkarren of bakfietsen tot het tijdstip, waarop de westelijke randweg in ge bruik zal worden genomen. Het bestuur van de buurtvereniging zal in een brief aan B. en W. op een dergelijke tij delijke oplossing aandringen. De Rijkswa terstaat heeft het bestaande noodbrug getje echter afgebroken, omdat dit in het belang van de werkzaamheden zou zijn. Van Gedeputeerde Staten van Noord holland tot welk college het bestuur van Haarlem Zuid-West zich eveneens heeft gericht kreeg men ten antwoord, dat men met bezwaren te laat is, omdat de ont eigeningsprocedure reeds zijn beslag heeft gevonden. Bovendien menen G. S., dat de westelijke randweg en de parallelweg niet het karakter van een autosnelweg zullen dragen, zodat omrijden via de brug tegenover de Pijlslaan geen bijzondere gevaren zou opleveren. Het bestuur is het zoals gezegd niet eens met deze laatste op vatting terwijl het van mening is, dat de onteigeningsprocedure buiten de gehele kwestie staat. Wij hebben wat betreft het probleem van de schoolgaande kinderen de mening gevraagd van het hoofd van de Christiaan Huygensschool, de heer W. Roorda. Deze was van oordeel, dat het probleem het meest klemt voor de kinderen, die in het gedeelte ten oosten van de Houtvaart wo nen en op scholen in Aerdenhout gaan (in het bijzonder de Vondelschool). De kinde ren van zijn eigen school wonen in de meeste gevallen aan dezelfde kant van het water, zodat zij geen brug (en verkeers weg) behoeven over te steken. Wat zeggen nu de betrokken instanties? „Zaak van provincie" Het directoraat wegen van dc Rijkswa terstaat is van mening, dat Rijkswater staat slechts de aanleg van de weg heeft te behartigen. volgens de daarbij aan vaarde normen. Na voltooiing zal de weg in beheer worden overgedragen aan de provincie. Hoewel op het ogenblik zowel de westelijke randweg als de parallelweg wordt aangelegd alleen voor auto- en motorverkeer is het profiel van beide we gen zodanig, dat in de toekomst ruimte overblijft voor de aanleg van fiets- en voetgangerspaden. Dan zou het verkeer (ook het langzame) van het Oosterduin kwartier zonder bezwaar via de parallel weg en de brug tegenover de Pijlslaan gebruik kunnen maken, temeer waar op het punt waar deze weg samenkomt met de westelijke randweg oversteekplaatsen zullen worden aangelegd. Deze foto is gemaakt op de goed be schermde kruising van de randweg met de parallelweg, waar deze con tact maakt met de Pijlslaan. Rechts ziet men die parallelweg, welke naar het Oosterduinkwartier voert. De be woners daarvan moeten helemaal via deze kruising gaan om het kleine win kelcentrum van het Christiaan Huy gensplein vlak aan de overkant te bereiken. Het noodbruggetje, dat de oevers van de Houtvaart in de verte met elkaar verbond, moest wijken voor de werkzaamheden aan de randweg en het ziet er niet naar uit, dat er in de toekomst iets anders zal komen. Het raadslid P. Mensink (Arb.) heeft B. en W. van Haarlem verzocht hem schriftelijk te antwoorden op de volgen de vragen: Hebben burgemeester en wethouders zich gerealiseerd dat thans, nu de weg gereed is gekomen die de verbinding vormt tussen de buurt Oosterduin ener zijds en de Pijlslaan anderzijds, daar ontbreken: a. een pad of iets dergelijks voor voetgangers afzonderlijk; b. iedere' verlichting; c. in bochten en andere gevaarlijke gedeelten hekken langs waterkant en dergelijke? Zijn burgemeester en wethouders niet met de ondergetekende van mening, dat deze weg: a. voor alle voetgangers maar in het bijzonder voor jonge kinderen op be paalde ogenblikken levensgevaarlijk kan zijn; b. bij avond en nacht ook voor het rijverkeer zeer gevaarlijk is? Zijn burgemeester en wethouders niet met de ondergetekende van mening, dat het onbegrijpelijk is dat in de zo juist geschetste situatie de bestaan hebbende bruggetjes reeds zijn afgebroken? Kunnen burgemeester en wethouders mededelen of de in de eerste vraag be doelde gebreken op de kortst mogelijke termijn zullen worden opgeheven en Zo neen, wat stellen burgemeester en wethouders zich voor zo spoedig moge lijk hunnerzijds te ondernemen, indien de rijkswaterstaat ten aanzien van de in de eerste vraag gestelde tekorten in gebreke zou blijven? X)OOOOOOOCOOOOOOOOC ooooooococooooooooocxxx» B. en W. van Haarlem stellen de raad voor 17.500 uit de post onvoorziene uit gaven beschikbaar te stellen voor voor zieningen met betrekking tot de inge bruikneming van de afdeling Centrale Documentatie en Registratuur van de ge meentesecretarie. Deze afdeling komt in de plaats van het tot nu toe gevolgde sy steem van registratie der stukken en de controle op de doorstroming ervan, dat niet meer voldeed aan de eisen, die ge steld moeten worden aan een moderne kantoororganisatie. Tot de taak van de nieuwe afdeling be hoort onder meer de uitkomsten van de efficiency-leer toe te passen ten aanzien van het documentenbeheer. Als de stukken van de diverse afdelin gen ophouden actueel te zijn worden ze overgedragen aan de nieuwe afdeling. De verzorging van de stukken geschiedt op de afdelingen door ambtenaren, die func tioneel behoren tot de afdeling Centrale Documentatie en Registratuur. ADVERTENTIE ECHTE medicinale bloedwijn,, ATLAS Verhoogt Uw weerstand de smaak is heerlijk! 99 en ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ DE SLIJTER-WIJNHANDELAAR Voor de handel: "EMCOVINOS" Schiedam B. en W. te Haarlem zijn in principe voorstanders van de bestemming van een deel van het gebied ten westen van de Lo rentzkade en ten noorden van de Vlaamse weg tot tuinbouwgebied met mogelijkheid van kassenbouw met een zo groot mogelij ke handhaving van het daar aanwezige landschapsschoon. De opvattingen van 't college, die mede zijn ontwikkeld naar aanleiding van vra gen hierover, die het raadslid de heer A. van der Veldt (K.V.P.) op 28 maart van dit jaar heeft gesteld, zijn vervat in een uitgebreid pre-advies, dat de leden van de gemeenteraad is aangeboden. B. en W. vragen de raad zich te willen verenigen met de gedachten en suggesties van het pre-advies en het college te machtigen de ze gedachten uit te werken in een ontwerp- uitbreidingsplan. Bezwaren tegen het toestaan van kas- cultuur in dit gebied zijn voornamelijk ge legen in de overweging, dat daardoor het uit landschappelijk oogpunt zo aantrekke lijk gebied tussen Bloemendaal en Haar lem niet ongerept bewaard kan worden. B. en W. hebben daarom gestreefd naar een compromis, dat tegemoet komt aan de belangen van de tuinders en het land schapsschoon zoveel mogelijk bewaart. Met dit compromis voor ogen is overleg gepleegd met de rijksconsulent voor grond- en pachtzaken, de cultuurtechni sche dienst in Noordholland, de rijkstuin- bouwconsulent, de verschillende organi saties en de provinciale planologische dienst. Hieruit is de conclusie gegroeid, dat het, met behoud van het karakter van het gebied, mogelijk is in meerdere mate kascultuur toe te staan, mits het gebied in bepaalde zones wordt verdeeld, alleen zo genaamde koude glascultuur wordt toege staan en maatregelen worden voorge schreven, waardoor de opstallen zoveel mogelijk aan het oog worden onttrokken. De planologische dienst heeft zich verzet tegen.de bouw van kassen in het gebied ten zuiden van de Vlaamseweg. De tuin ders in het hiervoor in aanmerking komen- Het gemeentebestuur van Haarlem heeft de dienst van Openbare Werken opgedra gen de mogelijkheid te bestuderen van de aanleg van een zogenaamd kwakeltje over de Houtvaart op een plaats, die daarvoor in aanmerking komt. Van de zijde van Openbare Werken vernamen wij, dat de aanleg van zulk een bruggetje zeker niet zonder toestemming van Rijkswaterstaat kan geschieden. Men betwijfelde of Rijks waterstaat het zou toejuichen als er een kwakel kwam, die aansluiting zou geven op een gelijkvloerse kruising met de wes telijke randweg, zodat iedere voetganger en fietser deze weg zou moeten overste ken. De adjunct-directeur van Openbare Wer ken, ir. J. J. Fuykschot, toonde zich voor alsnog niet zo bezorgd ten aanzien van de verwachte drukte op de westelijke rand weg en parallelweg. „Eerst zal moeten blijken, hoe stil die westelijke randweg wordt," merkte hij ironisch op. Hij ver wachtte geen drukte op deze weg voordat het tweede gedeelte van de westelijke randweg van Zijlweg naar Heussensstraat ook gereed zal zijn. „Ongelukken onvermijdelijk" De heer J. Fontijne, die wij naar zijn mening over de verkeerssituatie op de parallelweg vroegen als hoofdcommissa ris van politie en als bewoner van het Oosterduinkwartier, deelde ons mede dat hij reeds enige tijd geleden in de ver- keerscommissie de vraag had gesteld of er rijwiel- en voetpaden langs de paral lelweg zouden worden aangelegd. Van de zijde van Openbare Werken werd hem toen uitdrukkelijk verklaard, dat zulks het geval zou zijn. De heer Fontijne is thans nu de weg zónder rijwiel- en voetpaden voor het pu bliek is opengesteld van oordeel, dat er op deze toegangsweg tot het Ooster duinkwartier beslist ongelukken moeten gaan gebeuren. Vooral ook omdat van deze weg een druk gebruik zal worden ge maakt door de buspassagiers die naar het Oosterduinkwartier willen wandelen, door schoolkinderen en wanneer het weer een beetje beter wordt, door al die andere voetgangers en fietsers uit het Oosterduin kwartier en uit Aerdenhout, die van en naar Haarlem gaan. De heer Fontijne was van oordeel dat een krachtig protest van de bewoners uit 't Oosterduinkwartier zeker op zyn plaats Is en hy verwachtte dan ook dat men beslist door middel van een brief aan B. en W. tegen deze zeer ongewenste situatie zou protesteren. De pas geopende parallelweg heeft tot ontstemming van de bewoners van het Oosterduinkwartier geen voorzienin gen voor fietsers en wandelaars, het geen bij de te verwachten intensiteit van het autoverkeer wel zeer gevaar lijk wosrdt geacht. Rijkswaterstaat acht de aanbrenging van zulke voorzienin gen een zaak van het later volgend provinciaal beheer, het profiel van de weg laat zijns inziens alle mogelijk heden daartoe openDe klemmende vraag, die echter overblijft, luidt: Wanneer? Uitgaande van het jeugdwerk van Wijk III van de Ned. Hervormde Gemeente in het wijkgebouw in de Molenaerstraat 18 te Haarlem, bestond er reeds enige tijd een uitleenbibliotheek voor de jeugd, waarvan druk gebruik wordt gemaakt. Deze jeugdbibliotheek is elke zaterdag middag geopend van twee tot drie uur. Thans is men op vrijdagavond 28 febr. gestart met een bibliotheek voor volwas senen in de Molenaerstraat. Deze is elke vrijdagavond geopend van half acht tot half negen. Zij die vrijdagavond verhin derd zijn, kunnen ook op zaterdagmiddag van twee tot drie uur terecht. Aan hen, die door ziekte of ouderdom niet kunnen komen, worden de boeken thuisbezorgd, waarvoor men zich kan aanmelden bij de heer W. Walbeek, Generaal Joubertstraat 25rood in Haarlem-Noord. Jeugdclubs Voor de jeugdclubs voor jongens en meisjes in het. clubhonk in het wijkgebouw bestaat nog steeds grote animo. Voor jon gens zijn er knutsel- en hobbyclubs; voor de meisjes een kunstnijverheidclub, een borduur- en handwerkclub en een handen- arbeidclub. Door de grote belangstelling is dit clubhonk echter te klein geworden. Er is dringend behoefte aan een nieuw ge bouw, waarover ook al overleg werd ge pleegd met de gemeente Haarlem, maar tot nu toe helaas nog zonder resultaalt. De bestedingsbeperking zit er tussen. Er bestaat een voor deze bibliotheek van de Hervormde Gemeente zeer gun stige samenwerking met de gemeentelijke wisselbibliotheek. (Verkort weergegeven) Liften. Als antwoord op het ingezonden stukje van woensdag 5 maart van de Leidsevaartbewoner, die de automobilis ten als egoïstisch bestempelde, gaarne even mijn mening als autorijder hierover. Weet genoemde Leidsevaartbewoner dat een autorijder met dergelijk gevaarlijk weer, blij is als hij er zelf zonder kleer scheuren afkomt en dat hij geen vreemde passagiers bloot wil stellen aan gevaren? Dat vele autorijders tegen dergelijke zaken niet eens verzekerd zijn? Dat zij bij een bus halte niet mogen stoppen? Dat zij niet kun nen weten dat de bus drie kwartier weg blijft? Dat de meesten van hen, waaronder ik zelf, graag een lift weggeven, maar dan moeten de lifters niet bij een bushalte gaan staan en te kennen geven dat zij prijs stellen op een lift. Velen hebben ech ter toch maar liever koude voeten, dan dat zij risico's lopen met liften. P. Z. Liften (2). Met verbazing heb ik het stukje „Niet aardig" gelezen in „Brieven aan de Redactie". De schrijver weet waar schijnlijk niet, dat als een „lifter" iets overkomt ten gevolge van een ongeval, de chauffeur aansprakelijk gesteld kan wor- den. Weet mijnheer, dat een groot expedi teur hier in de buurt veroordeeld is 80.000.smartegeld te betalen? Ik zelf ben aangesproken voor 20.000.Ik ver zeker de bewoner, dat de meeste chauf feurs geen risico's meer nemen met lifters. Een chauffeur. In 1941 besloot Velsens raad tot het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling met Haarlem, Beverwijk, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort tot het vor men van een rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam: de Volkskredietbank van Haarlem en Omliggende Gemeenten. Men wil deze nu opzeggen omdat het kosten tarief tot een onaanvaardbare hoogte is gestegen. de gebied zijn ondervraagd, waarbij ge bleken is, dat in totaal zeven bedrijven het plan hebben tot het bouwen van kassen over te gaan. Vijf van deze bedrijven be vinden zich in het gebied, waarin B. en W. de kascultuur zouden willen toestaan, zodat twee bedrijven zullen moeten trach ten door aankoop of door middel van grondruil in het bezit te komen van gron den, waarop realisering van hun plannen mogelijk is. Vaststelling van het door B.en W. beoogde plan zou van invloed kunnen zijn op de waarde van de gronden in de on derscheiden zones. Hier en daar is het ge luid vernomen, dat de hogere prijs, welke enige der gegadigden, die de glascultuur wensen te beoefenen, zullen moeten beta len of bijbetalen door de gemeente zou be horen te worden gecompenseerd. B. en W. delen dit standpunt niet, aangezien naar hun mening van een waardevermindering van enig gedeelte van de grond geen spra ke is. B. en W. zouden willen voorstellen voor te schrijven, dat rondom de kassen een haag van ten hoogste acht meter zal worden aangebracht. Verder zouden er voorschriften moeten komen ten aanzien van de plaats van schuren en bergplaatsen. Het college zou de bouw van trekkassen (voor het voortrekken van het eigen poot- materiaal) willen toestaan binnen de voor bergplaatsen en schuren bestemde zones. Donderdagmiddag omstreeks half één reed op de Zijlweg in Haarlem een vracht wagen beladen met cokes met daarachter een transportband op twee wielen. De be stuurder van de auto, die met een snel heid van ongeveer tien kilometer per uur in de richting van de stad reed werd ter hoogte van de Beatrixkliniek door een wielrijder opmerkzaam gemaakt op het feit dat er iets niet in de haak was. Hij stopte en zag tot zijn schrik een jongetje naar de kant van de weg strompelen, ern stig gewond aan het linkerbeen. Later bleek dat de jongen onderweg op de transportband was geklommen. Hij was er echter even later weer afgevallen maar raakte daarbij met ijn been tussen de la ge as van de transportband en 'het wegdek bekneld. Vijfentwintig meter was hij ver volgens meegesleurd voordat de auto stop te. De jongen moest in de Mariastichting worden opgenomen. Donderdagmorgen vervoegde zich bij een bewoonster van een .huis aan de Van Zeggelenstraat. in Haarlem een man die mededeelde de groeten van een zuster van de bewoonster, die in Duitsland woont, te komen overbrengen. Hij werd hartelijk ontvangen, bleef eten en kreeg later vijf entwintig gulden ter leen om souvenirs te kopen.^ Het geld zou hij later op de dag komen terugbrengen wanneer, zoals hij zei, zijn broer hem weer in de Van Zegge lenstraat zou komen afhalen. De man ging weg maar hij bleef weg en ook de broer kwam niet opdagen. Het signalement van de man luidt: lang 1.75 m, ongeveer 32 jaar, donkerblond haar met scheiding, blootshoofds, gaaf gebit, normaal gezicht, grijze jas met visgraat en bruine schoenen met ritssluiting. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben de Provinciale Staten voorgesteld afwijzend te beschikken op een verzoek van de stichting Toneelgroep Studio om een subsidie voor het speelseizoen 1957- 1958. Zij merken in hun toelichting op, dat Amsterdam evenmin termen voor inwilli ging van een verzoek om subsidie heeft kunnen vinden. Zonder Studio elke ver dienste met betrekking tot de toneelsprei ding te willen ontzeggen, zijn Gedeputeer de Staten nochtans van oordeel, dat het niet op grond van zijn culturele kwalitei ten voor een bijdrage uit de provinciale kas in aanmerking komt. Daarbij komt, dat anders een aantal andere gezelschappen daarop evenzeer aanspraak zou mogen maken. Een en ander zou, volgens Gede puteerde Staten, tot een in zover niet ver antwoorde besteding van de beschikbare gelden voor culturele doeleinden leiden. Rotterdam. Stichting Klinisch Hoger Onderwijs. Semi-artsexamenmej. J. T. H. Wamelink, Har- denberg; C. W. van Wijngaarden, Den Haag: J. A. Vogelaar, Steenbergen: M. Ziedses des Plantes, Heerlen. Artsexamen: mej. C. J. Lorch, Den Haag; W. Holtrop. Ermelo: H. A. M. T-Ioevenaars, Gilzen; D. J. Dronkers, Middelburg; H. Hylkema, Hillegom en H. G. M. van der Velden, Hees. Haarlem, 6 maart 1958 ONDERTROUWD- 6 maart, J. P. Couen- berg en E. C. Glas. GEHUWD: 6 maart, P. van Roon en E. Scheelings. BEVALLEN van een zoon: 5 maart, W. Keijzer-de Rooij; G. Graal-Hendrikse; P. van Nieuwkuyk-Horsmeier; 6 maart, J. Baas-Westra. BEVALLEN van een dochter: 5 maart, W.A.M. van Brakel-van Vught; 6 maart, C. P. Leendertse- de Bruine. OVERLEDEN: 3 maart, C. M. Souverein- Jansen, 72 jaar, Roosveldstraat; 4 maart, I. C. M. Suerhoff, 75 jaar, Emmalaan; W. A. van Keulen, 81 jaar, Karolingenstraat; J. van Breemen, 73 jaar, Hazepaterslaan; 5 mrt. B. J. C. van der Putten-Dreijer, 57 jr. Regulierstraat; F. Rozenhart, 87 jaar, Wes- terhoutpark; J. H. M. van Eeghen, 72 jaar, Kleine Houtweg.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7