e I I Sport in het kort Nederlandse herenploeg verloor van Belgen in spannend en fraai duel Zweedse skiër Sixten Jernberg wereldkampioen 50 kilometer OVRA versloeg Onze Gezellen in spannende, maar slechte wedstrijd Toernooi om nationale damtitel eindigde zonder beslissing Mr. C. H. Muntz aanvaardde voorzitterschap KNLTB VOLLEYBALINTERLANDS Nationale damesteam behaalde een overwinning zonder veel betekenis Wereldtitel springen voor Fin Kaerkinen DF VOLLEYBALCOMPET1TIE f Tweekamp tussen Keiler en Van Dijk JAARVERGADERING TENNISBOND In 1958 nemen 1230 teams aan competitie deel Double Six M versloeg Forges en Emden 9 Betty Cuthbert verbeterde wereldrecord 220 yards Zwom Lenie de Nijs een nieuw wereldrecord? Pedro Klijssen verloor in Milaan van Mazzola „Kattekoers" werd afgelast Koster won nationale „Sleutelloop" in Leiden Wereldkampioenschap zaalhandbal voor Zweden Smyslov is ziek Olga Rubtsova won de dertiende schaakpartij Christine Mercelis en Haillet wonnen in Moskou Record voor Jan Nolten „Top-tennisjeugd" versloeg I.C. van Nederland De zwemcompetitie in de Kring Haarlem KNZB Koersen in Hilversum MAANDAG 10 MAART 1958 In de Dierentuin in Den Haag is zaterdag voor grote publieke belangstelling de volleybalinterlandwedstrijd tussen Nederland en België gespeeld. De Nederlandse dames versloegen hun tegenstanders in een erbarmelijk slechte wedstrijd met 31. De Nederlandse heren verloren na een onvergetelijke, hoogstaande en van het begin tot het eind boeiende strijd, na een 20 voorsprong met 32. In de eerste sets van de herenontmoeting waren de oranjehemden door hun geduchte aanval iets in het voordeel, maar in de derde set groeiden de Belgen door uitmuntend verdedigen, waarbij de smashes van de gastheren onophoudelijk in de bloks van hun tegen standers gesmoord werden, naar een grootse vorm. In de Nederlandse ploeg exct erde Nico Zimmerman van het Voorburgsc DES. Rinus Tuinman van RVC was slecht op dreef terwijl zjjn teamgenoten indivi dueel maar nauwelijks boven het gemid delde uitkwamen. Weliswaar ontlokten de spectaculaire smashes van Hidde v. d. Ploeg en Piet Kapteyn grote bijval, maar meer dan eens kwam er minder geslaagd werk van hun handen. De Belgen die sinds mei 1955 niet meer van de Nederlanders hadden gewonnen, hadden hun ploeg radicaal gewijzigd en verjongd. Van de oude ploeg waren nog gehandhaafd Marcel Debuigne, Leo Ver hoeven en Jean Servais, die na een aarze lend begin, als aanvoerder-dirigent en als uitstekend spelverdeler zijn ploeg grote diensten bewees. De jeugdige Pim Bossaerts was voor ons een openbaring, waarvan de Belgen nog veel plezier kunnen hebben. Oud-inter nationaal Demarcin, de vroegere aanvoer der van het Belgische team, was nu als coach zijn collega Kees van Zweeden ver de baas. Hij maakte op juiste wijze ge bruik van wisselspelers, waardoor de ploeg tot het laatste punt de Nederlanders van repliek kon blijven dienen. Niet dicht Al direct was de I-Iolland-België sfeer aanwezig. De vaak goede Belgische bloks waren nog niet „dicht" genoeg om de felle Nederlandse aanvallen te weerstaan en hoewel geflatteerd liepen de oranje hemden uit van 20. 22, 42, 72 en 11—3 tot 14—5. Op deze stand werd de opmars van de Nederlanders voorlopig tot staan gebracht door het sterke verdedigen van de rode duivels. Het kwam zelfs voor dat alle Belgische achterspelers zich voor de aanvalslijn bevonden om hun toen on- passeerbaar blok aan alle zijden af te dek ken. De eindstand werd tenslotte 1510 in het voordeel van de Nederlanders. De defensieve kracht van de Belgen nam ook in de tweede set steeds toe en zij slaagden er zelfs in om twee maal een be scheiden voorsprong te nemen (98 en 109) nadat Kapteyn en zijn mannen na 3—3 met 63 en 84 leidden. Het werd toch weer een Nederlandse zege door en kele technische fouten van de gasten in de laatste fase van deze set: 1210, 13 12 en 1512. Overigens was het spel tech nisch goed verzorgd zoals wel bleek uit het feit dat regelrecht uit de serve vrij wel geen. punt gescoord werd. Ommekeer De derde set werd ingeluid met een op windende rally waarbij de bal keer op keer werd opgezet, maar de smash van beide zijden steeds weer op een blok af ketste. Totdat Piet Kapteyn tot groot enthousiasme van het publiek een lek in de solide Belgische verdediging vond. Nederland nam wederom de leiding (42 en 63) maar naar gelang de set verstreek groeide de kracht van het Belgische team en werd bewezen dat de kracht van de Nederlanders schuilt in het aanvallen maar niet in het verdedigen. België nam de leiding over met 86, moest deze nog eenmaal afstaan (108) maar mede door misverstanden-en onzuiver aangeven van de gastheren bleef het initiatief nu aan onze zuiderburen. Nederland kwam niet meer tot scoren en met 1510 bewerkstel ligden de Belgen een ommekeer in deze zo fanatieke spannende strijd. Spanning In de vierde set werd- Tuinman ver vangen door Goedhals (Reva). Er zat va riatie in het scoreverloop. België nam met 3—0 de leiding, waarna Nederland de ach terstand omzette in een 73 voorsprong. Uiteindelijk moest men op de stand 11—11 de buit nog gaan verdelen. België liep recht op de zege af (1411) maar Piet Kapteyn, de aanvoerder van het Neder landse team. redde voorlopig de situatie en toen Hidde v. d. Ploeg enkele van zijn befaamde smashes afvuurde kwam de score weer in evenwicht (1414). Maar de Belgen, gesteund door hun talentvolle coach, werden de situatie weer meester en Betty Cuthbert Tijdens de atletiekkampioenschappen van Nieuw Zuid Wales heeft het Australi sche meisje Betty Cuthbert het wereldre cord op de 220 yards verbeterd. Betty Cuthbert, die drie gouden medailles won op de Olympische Spelen in Melbourne, noteerde 23.5 sec. Het oude record stond op naam van de Russische Maria Itkina, die op 21 juli 1956 in Kiev tot 23.6 sec. kwam. In januari van dit jaar egaliseerde Betty in Leedersville deze tijd. Betty Cuthbert, in grootse voi-m, finishte met 3 meter voorsprong op haar landge note Mariene Matthews. wonnen met 1614 waardoor een beslis sende set nodig werd. Beslissing In de laatste beslissende set kwamen de Nederlanders via 30, 34, 45 en 58 met 510 achter. Tot groot enthousiasme haalden zij door een vuurwerk van smashes op tot 1010. Waarna een uiter mate spannend slot volgde: 1110, 1112. 1113 en 1213. Maar de rode duivels wonnen met 1512. Dames De kracht van het Belgische nationale damesteam was naar onze mening niet groter dan dat van een gemiddelde Neder landse hoofdklasser. De Nederlandse da mes hebben ondanks de serve vaak mislukte de strijd voor een goed deel met serveren kunnen beslissen. Vooral het opslaan van Wies v. d. Putten van het Amsterdamse Boemerang bleek de gasten te sterk. Dat het niet op een debacle uitgelopen is mogen wij alleen wijten aan het falen van de Nederlandse ploeg, die mede door een veeal te strenge arbitrage van scheidsrechter Jan van Zweeden in het opbouwen van de aanvallen ver onder de maat bleef. De setstanden werden 158, 1614, 915 en 154. We willen hierbij opmerken dat in de derde set slechts een gedeelte van de basisploeg binnen de lij nen kwam. Statistiek Voor de statistiek vermeldden wij dat bij de dames sinds 1951 acht ontmoetingen door Nederland gewonnen werden en een door België. Bij de heren leidden de zui derburen met tien gewonnen wedstrijden tegen Nederland zes. ADVERTENTIE De Zweedse skiloper Sixten Jernberg, Olympisch en wereldkampioen 1956 in Cortina d'Ampezzo, heeft zijn titel op de 50 km cross-country in Lahti geprolon geerd. Hfj noteerde voor deze „ski-mara thon" een tijd van 2 uur 56 min. 21.9 sec. Na hem kwamen vier Finnen door de finish, van wie Veikko Hakulinen in 1956 eveneens de grote rivaal van Jern berg de snelste bleek in 2 uur 57 min. 39,7 sec. Arvo Viitanen (2.58.49.5), Arto Tiainen (2.59.39.2) en Eero Kolehmainen (3.01.53.4) zorgden voor een Finse over macht in deze monsterrace. De eerste Rus, Pavel Koltsjin, eindigde op de zesde plaats. Het vroor 23 graden toen de skiërs met een halve minuut tussenvuimtp startten. Ondanks het vroege uur waren ruim 50.000 toeschouwers op verschillende punten langs het parcours verschenen om hun favoneten aan te moedigen. Reeds in de Meer spannend dan fraai was de ont moeting tussen de damesteams van OVRA en Onze Gezellen voor de eerste klasse van de volleyebalcompetitie. Het serveren was van grote invloed en dat pleitte niet voor de techniek van beide teams. OVRA kon ondanks dat men de P. H. v. d. Leij- school voor de OVRA-speelsters als be kend terrein mag beschouwen maar met moeite van de hekkesluiters winnen. Een klein overwicht van Onze Gezellen resulteerde in een 5-2 voorsprong. Ank v. d. Poll bracht aan serve de leiding weer aan OVRA (10-8), maar even later had mej. Kneppers weinig moeite om Onze Ge zellen de eerste winst te bezorgen (15-10). In de tweede set nam OVRA na 3-3 door Markie Kroon een 7-3 voorsprong, waarna het zelfs door Loes Pijnappel 13-6 werd. De grote voorsprong bleek echter nauwe lijks voldoende voor een zege, want pas na 14-14 en 17-17 slaagde OVRA er in om de winst te behalen (19-17). In de derde set van hetzelfde laken een pak. OVRA nam de leiding met 8-3 en 11-8 maar won ook nu op het randje na 14-14 met 16-14. De laatste set bracht wederom spanning: 6-6, 8-8 en 10-10. Me vrouw v. d. Wal blonk uit bij de Gezellen, maar ook zij kon niet voorkomen dat OVRA, zij het weinig overtuigend, de set (15-12) en de wedstrijd won (3-1). Overige resultaten In de tweede klasse heren zorgde PWN voor een verrassing door WIK, nog wel in eigen huis, met 4-0 te kloppen (15-5, 15-13, Tijdens zwemwedstrijden in Durban heeft Lenie de Nijs het nummer 4 x 110 yards wisselslag persoonlijk gewonnen in de prachtige tijd van 5 min. 49.1 sec. Deze tijd is bijna 3 seconden beter, dan de limiettijd (5.52), welke door de FIN A voor het wereldrecord op dit nummer is vastgesteld. Het is echter de vraag of Lenie de Nijs met deze prestatie het wereldrecord op haar naam heeft gebracht aangezien de berichten uit Zuid-Afrika niet duidelijk maken op welke baanlengte het Robben- meisje heeft gezwommen. Op 16 februari 1957 zwom Mary Kok eveneens in Durban de 800 meter en 880 yards in wereldrecordtijden. Deze konden echter niet onder de nieuwe bepalingen worden erkend omdat Mary op een 100- yardsbaan had gezwommen, terwijl de FINA baanlengten van 50 meter of 55 yards voorschrijft. Wanneer ook Lenie de Nijs in ditzelfde bassin heeft gezwommen zal de 5.49.1 dus niet als wereldrecord kunnen worden er kend. In een partij over 10 ronden heeft Roe- co Mazzola, kampioen van Italië half- zwaargewicht in Milaan, op punten ge wonnen van de Nederlander Pedro Klijs sen. De Italiaan heeft geen grootse pres tatie geleverd, maar zijn overwinning was verdiend. Vele Nederlandse wielrenners hebben dit weekeinde een vergeefse reis naar Bel gië gemaakt. In verband met de slechte weersomstandigheden werden namelijk talrijke wedstrijden afgelast w.o. de klas sieker voor amateurs Gent-leper (de „kat tekoers") en de Ronde van Belgisch Lim burg voor profs en amateurs. 15-10 en 16-14). Gios klopte VVSH met 3-1. In de tweede klasse B bleef Rapiditas 2 het goede pad bewandelen door een zege op HBC 2 (3-0). De overige uitslagen luidden: Heren: -HVS 4Set up 2-1-3, Gios 3 Boru 2 4-0 en WIK 2—DSS 1-3. Dames: 'Eclecta 3—Spaarnesta-d"3-TT Dte Raeckse 5—Onze Gezellen 3 4-0, HVS 2— De Blikert 2 2-2, OVRA 2—Spaarnestad 3-1, OVRA 3-Set up 2 3-1 en Gios 3 AVC 3 2-2. De „nationale sleutelloop" in het Leidse hout is zondag voor de deelnemers on danks het mooit, zonnige weer niet gemak kelijk geweest. Er werd van hen veel energie gevergd, omdat de paden door de sneeuw glad en op de door de zon be schenen plaatsen modderig waren ge worden. Bij de A-klassers was de Hagenaar Kos ter (Trekvogels) verreweg de beste. Hij nam onmiddellijk na de start een voor sprong en behield deze zonder moeite. Win naar bij de B-klassers werd Stolk uit Gouda, die de 4800 meter sneller aflegde dan nummer vier der A-klassers, Van dei- Linden. De uitslagen waren: A-klasse (4800 m): 1. Koster (Trekvogels, Den Haag)> 16.56.6; 2. Vergeer (AV '47, Bos koop) 17.19.0; 3. De Greef (LDA, Den Haag) 17.25.6. B-klasse (4800 meter): 1. Stolk (Gouda) 17.31.0; 2. Lengers (R.K. Holland, Haarlem) 17.44.1; 3. Verkade (AAV '36, Alphen aan de Rijn) 18.04.0. De Zweden hebben het wereldkampioen schap zaalhandbal behouden. In de eind strijd, die in Berlijn werd gehouden, ver sloegen zij Tsjechoslowakije met 22-12, na dat zij bij rust met 10-5 de leiding had den. In de wedstrijd om de derde plaats in de eindrangschikking van het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhand bal in Berlijn won Duitsland met 16-13 (10-6) van Denemarken. De eindstand luidde: 1. Zweden, 2. Tsje choslowakije, 3. Duitsland, 4. Denemar ken, 5. Polen, 6. Noorwegen, 7. Hongarije, 8. Joegoslavië. ;N, v- Sixten Jernberg eerste kilometers viel te onderkennen, dat de strijd zou gaan tussen de favoriete Zweed Sixten Jernberg en de taaie Fin Veikko Hakulinen, die door een gunstige loting achter de Rus Koltsjin startte. Hij liep deze in, kwam daarna achter de eerder vertrokken Jernberg te liggen, maar op hem kon Hakulinen geen winst behalen. Met lange schreden en formidabele arm- kracht bouwde de lange houthakker uit het 200 inwoners tellende gehucht Lima, kilometer na kilometer een voorsprong op en toen de 29-jarige Zweed na 2 uur 56 min. 21.9 sec over de eindstreep ging, lag er op zijn hei-rode muts en wenkbrauwen dikke rijp. Voor de tweede achtereenvol gende keer had hij de wereldtitel ver overd. De wedstrijden om de wereldkampioen- schappen-ski werden zondag in Lahti af gesloten met het springen op de grote Salpausselkaei-schans. Kampioen werd de 22-jarige Fin Juhani Kaerkinen, inwoner van Lahti, dank zij een voortreffelijke sprong van 74 meter in de eerste ronde. Zijn landgenoot Ensio Hyytiae, die na de eerste ronde nog op de zestiende plaats stond, klasseerde zich als tweede. Aan de wedstrijd, die werd gehouden bij 3 graden vorst, namen 61 skiërs uit 12 landen deel. Er waren ruim 100.000 toe schouwers, onder wie de president van de Finse republiek, Urho Kekkonen. De hoogst geklasseerde Russen, Nikolai Shamov (68.50 m en 61.00 m) en Nikolai Kamenski (68.00 m en 60.50 m), werden met de Fin Kalevi Kaerkinen ex-aequo negende. De derde partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Smyslov en Botwinnik, die zaterdag in Moskou zou worden gespeeld, is uitge steld tot (voorlopig) dinsdag 11 maart in verband met ziekte van Smyslov. In de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken dames tussen de titel- houdster Olga Rubtsova en haar uitdaag ster Elisabeth Bykova heeft Olga Rubtso- sova de dertiende partij gewonnen. De stand luidt thans 8-5 in het voordeel van Elisabeth Bykova, die aan een halve punt (uit de resterende drie partijen) voldoen de heeft om de titel te behalen. Het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland, waarvan de vijftiende en tevens laatste ronde zater dag in Utrecht is gespeeld, heeft geen titelhouder opgeleverd. Van Dijk en Keiler eindigden beiden met 20 punten en aange zien men dit jaar bij de klassering van deze spelers het Sonnenborn-Bergersy- steem niet toepaste, zullen zij een twee kamp van drie wedstrijden moeten spelen om de titel. De tweekamp wordt op de volgende da gen gespeeld: zaterdag 22 maart in Am sterdam, zaterdag 29 maart in Wageningen en vrijdag 4 april (goede vrijdag) in eindigen, dan wordt nogmaals een twee kamp van drie partijen gespeeld. Wordt deze ook niet door een van beide spelers gewonnen, dan zal de eerste winstpartij de doorslag geven. De resultaten van de laatste ronde waren: KellerBom 11; Boer—De Vries 11; Jurcka Van der Sluis 1—1: DukelEdink 11;. DeKluy- ver—Huisman 1 1 Anderson—Van Dijk 0—2; An- sems—Roozenburg 11. De eindstand luidde: 1. en 2. Van Dijk (Wage ningen) en Keiler (Amsterdam) beiden 20 pun ten; 3. Roozenburg (Rotterdam) 16 pnt.; 4. Edink (Veenendaal) 16 pnt.; 5. Huisman (Leiden) 15 pnt.; 6. Van der Sluis (Amsterdam) 15 pnt.; 7. Bom (Rotterdam) 15 pnt.; 8. De Kluyver (Vlaar- dingen) 13 pnt.; 9. Ansems (Amsterdam) 13 pnt.; 10. Dukel (IJmuiden) 13 pnt.: 11. De Vries (Rot terdam) 12 pnt.; 12. Boer Alblas.serdam) 12 pnt.; 13. Andersan (Goes) 11 pnt.; 14. Drenth (Emmen) 10 pnt.; 15. Jurcka (Ede) 9 pnt. Bij de klassering van de nummers 3 tot en met 15 werd bij een gelijk aantal punten wel het Son- nenborn-Bergersysteem toegepast. De nummers 1 tot en met 6 zijn gerechtigd het volgend jaar aan de finale van dit toernooi deel te nemen zon- Utrecht. Mocht deze tweekamp onbeslist der in voorwedstrijden uit te komen. Mr. H. Wilton presideerde zaterdag in Utrecht voor de laatste keer de bondsver gadering van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond. In zyn openingswoord herdacht hij de in het afgelopen jaar overleden oud-voorzitter, de heer D. Krol, en deelde mede, dat door toetreding in 1957 van 1500 senior- en 900 juniorleden de bond thans 43.000 leden telt. Deze toename weerspie gelt zich in het aantal teams, dat aan de competities deelneemt: in 1958 zullen het er namelijk 1230 zijn, een aantal groter dan ooit. De „C.V.-schaal" kwam voor een jaar in het bezit van mevr. Leonards (Ooster beek), mej. I. Commandeur (Enschedé) mag een jaar de „jhr. mr. R. de Brouw- beker" bewaren. Aan de Noordwijkse Sportvereniging, Nijkerkse LTC en Tiolo (Meeden), die 50 jaar bestaan, werd de gouden bondsvlag overhandigd. Dr. J. Spuyman, die 25 jaar voorzitter is van het district Zeeland, werd tot lid van verdien ste benoemd. Bij de behandeling van het financiële gedeelte kwamen uiteraard de tekorten ter sprake, die de wedstrijden om de in ternationale kampioenschappen van Ne derland en de exhibition na het toernooi in Wimbledon hebben opgeleverd. Er werd medegedeeld, dat grote risico's in de toe komst nog slechts aanvaard zullen wor den, indien de onkosten in belangrijke ma te worden gedekt door een garantiefonds Nieuwe voorzitter Daarna volgde een belangrijk punt in de geschiedenis van de KNLTB: de ver kiezing van een nieuwe voorzitter. Na een kort maar krachtig afscheidswoord van mr. Wilton bracht het ere-lid, de 70-jarige mr. M. van der Feen, de scheidende voor zitter dank voor het vele, dat hij voor de Nederlandse tennisgemeenschap heeft ge daan. Vervolgens werd de heer mr. C. H Muntz met algemene stemmen tot voor zitter gekozen. „Zoveel heb ik in voorbije jaren aan de tennissport te danken gehad," aldus mr Muntz, „dat ik, toen mij het verzoek be reikte om uw voorzitter te worden, ge meend heb dat niet te mogen afwijzen. Hij' deed een beroep op allen om tot goe de samenwerking en teamspirit te komen ter opvoering van de kwantiteit en verho ging van de kwaliteit van het Nederland se tennis. De aftredende bondsraadleden, de heren P. D. A. van der Heyde, H. van Hoegee en ir. J. Velds werden bij acclamatie her kozen. De competities Ten aanzien van de competities deelde de heer Van der Heyde mede, dat de pun- tentelling-1957 ongewijzigd blijft. Voor de lagere klassen zal naar een meer regiona le indeling worden gestreefd, ook bij de promotie èri degradatie. In voorbereiding is een wintercompetitie op overdekte ba nen (heren-enkelspel en herendubbelspel) voor topspelers. Een nieuw competitiereglement wordt uitgewerkt. De afschaffing van de tien per cent afdracht van de inleggelden voor de ADVERTENTIE Nu zijn 't alleen nog vijf letters voor u. Maar ze vormen de naam van een gezel, die u veel genoegen zal verschaffen. Binnenkort maakt u er kennis mee bij uw sigaretten- leverancier! De Fransman Haillet heeft het inter nationaal tennistoernooi in Moskou ge wonnen. In de finale van het herenenkel spel versloeg hij de Belg Brichant met 6-2, 7-5, 2-6, 6-2. De damesfinale werd gewonnen door Christine Mercelis (België), die met 7-5, 6-2 de Frangaise Le Besne- rais versloeg. De resultaten van de overige finales waren: heren dubbelspel: Remy en Haillet (Frankrijk) verslaan Leius en Parmas (Rusland) 6-2, 6-4, 6-1. Dames dubbel spel: Suzette Le Besnerais en Josette Bil- laz (Frankrijk) verslaan Christine Merce lis en mej. Tamm (België/Rusland) 6-4, 6-4. Tijdens de clubkampioenschappen van de gewichthefclub „Robot" uit Den Haag heeft Jan Nolten het Nederlands record drukken in de lichtgewichtklasse verbe terd. Nolten, die houder is van alle Neder landse records in de vedergewichtklas- se, drukte 99 kg. Het oude record stond sinds 2 februari van dit jaar met 97.5 kg. op zijn naam. ADVERTENTIE WASMACHINES Gunstige betalingsvoorwaarden 4ARTENDORP Gen. Cronjéstraat 43 - Haarlcw - Tel. 52760 toernooien wordt bestudeerd. Wordt daar toe besloten, dan wordt het inschrijfgeld vermoedelijk iets verhoogd. Hoewel het niet in de bedoeling ligt om bindende voorschriften te geven, is de competitie- en toernooiencommissie van mening, dat niet meer dan eenderde van de inleggelden voor toernooien aan prij zen mag worden uitgegeven, dit om te voorkomen dat prijzen worden beschik baar gesteld, die met de amateuristische opvattingen van de bond nauwelijks meer in overeenstemming zijn, zoals in 1957 bij enkele toernooien is geschied. Een ploeg van de „top-jeugd" heeft zon dagmiddag een tennisteam, bestaande uit spelers van de I.C. van Nederland in een tennisontmoeting in de Markthallen in Doetinchem een 3-5 nederlaag toege bracht. Voor de meest verrassende uitslag zorgden Wim Maris en Hans van de Weg. Zij versloegen het Davis Cub-dubbel Van Dalsum-Dehnert in vier sets 6-4 4-6 7-5 6-4. In het enkelspel heeft Hans van de Weg het tegen Dehnert niet kunnen bolwerken. Met 6-4 6-3 ging hij ten onder. De gedetailleerde resultaten waren: Enkelspel: Tesmacher verl. van W. Ma- ris 6-3 1-6 0-6; Van Dalsum verl. van Van Eysden 3-6 7-5 2-6; Karsten verl. van Kloezen 4-6 2-6; Dehnert versl. v. d. Weg 6-4 6-3; W. Breukink versl. Biesheuvel 6-3 8-6. Dubbelspel: Karsten en Teschmacher verl. van Van Eysden en Kloezen 2-6 6-3 1-6; Van Dalsum en Dehnert verl. van W. Maris en v. d. Weg 4-6 6-4 5-7 4-6; W. Breukink en Reidt versl. Biesheuvel en Kuypers 6-2 7-5. Volgens afspraak was de partij tussen Van Dalsum-Dehnert en W. Maris-v. d. Weg om de „best of five" gespeeld. De spelers van de I.C. van Nederland werden het eerst genoemd. Een record aantal deelnemers en deel neemsters heeft zondagmiddag meegedaan aan de zwemwedstrijden, die door VZV in het Velserbad te IJmuiden werden ge houden. Het was de laatste ontmoeting voor de zwemcompetitie Kring Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond. In tegenstelling met de voorgaande ontmoetingen was het nu niet alleen HPC dat de boventoon voerde. De uitslagen waren: 50 meter schoolslag jongens: 1. J. Poen, HPC, 38.5 sec.; 2. K. Smit, DWR, 40.8 sec.; 3. J. Willems, HPC, 40.9 sec. 100 meter schoolslag dames juniores: 1. G. Drogtrop, DWR, 1 min. 30.2 sec.; 2. R. van Dam, .1 min. 32.4 sec.; 3. W. Hof man, HPC, 1 min. 32.9 sec. 100 meter rugslag heren junioren: 1. P. v. d. Eynde, HPC, 1 min. 16.3 sec.; 2. J. Watertor, Haarlem, 1 min. 16.9 sec.; 3. H. Enthoven, HPC, 1 min. 17.8 sec. 50 meter vrije slag heren nieuwelingen: 1. G. Luttikhuizen, DWT, 28.6 sec.; 2. R. Boon, HVGB, 29 sec.; 3. F. Dellenbach, NVA, 29.1 sec. 4 x 50 meter wisselslag estafette dames junioren: 1. HPC, 2 min. 35.5 sec.: 2. Haar lem, 2 min. 40 sec.; 3. HPC II, 2 min. 40.3 sec. 5 x 50 meter vrije slag heren nieuwe lingen: 1. Haarlem 2 min. 36.4 sec.: 2. HPC, 2 min. 36.8 sec.; 3. HPC II, 2 min. 40.1 sec. De uitslagen van de draverijen te Hilversum luiden: George Gershwinprijs (1900 m.): 1. Un Gamin k.in.-tijd 1.32.2; 2. Upperten 1.33.4; 3. Willy Bond 1.34.2. Totalisatorwinn. 2.70; pl. 1.80, 1.90; gek. 7.10; cov. 3.70. Porgy and bessprijs (2360 m.): 1. Viola Sunshi ne 1.31.-; 2. Ufanie Hollandia 1.32.5; 3. Unique Hanover 1.33.6. Winn. 2.—; pl. 1.50. 2.30, 2.10; gek. 6.70; cov. 6. Saint-Saensprijs (1980 m.) le afdeling: 1. Urchin Hollandia 1.31.6; 2. Theo Scott 1.32.-: 3. Uria S 1.33.1. Winn, i 2.10; pl. 1.20, 1.10; gek. 2.10; cov. 2.90. 2e afdeling: 1. Unworthy 1.28.2; 2. Unaniem 1.29.1: 3. Romence 1.28.1. Winn. 1.40; pl. 1.30. 2.80: gek. 7.20; cov. 7.10. Samson en Dalilaprijs (2360 m.): 1. Uranus 1.28.1: 2. Urma Norton-1.28.4; 3. Tjiftjaf S 1.28.8. Winn. 1.90: pl. 1.40, 1.50, 1.50; gek. 3.70; cov. 4.10. Vincenzo Belliniprijs (1980 m.): 1. Q Deter van Zora 1.26.1: 2. Rav Robinson 1.26.2; 3. Troubadour 1.26.4. Winn. 3.70; pl. 1.40, 1.20, 180; gek. 7.60; cov. 3.80. Normaprijs (2360 m.): 1. Trudi Trothan 1.26.1; 2. Rethy Hollandia 1.24.8; 3. Roland Spencer 1.26.6. Winn. 2.30; pl. 1.60, 2.-; gek. 6.90: cov. 4.70. Grote Winterfinaleprljs (1960 m.): 1. Double Six M 1.21.8; 2. Forges 1.22.7; 3. Emden 1.22.-. Winn. I 1.70; pl. 1.20; 2.30, 2.70; gek. 3.30: cov. 7.30. Fandangoprijs (1900 m.): 1. Rolls Royce 1.29.5; 2. Sador B 1.29.7; 3. Rhea 1.29.7. Winn. 15.40; pl. 2.70. 2.90, 1.70; gek. 28.70; cov. 10.—. Totale omzet: 153.105.50. HO AD. In de wedstrijdenreeks tussen de tennisprofs Lewis Hoad en Pancho Gonza les heeft Hoad in San Antonio de 33ste par tij gewonnen met 1614, 62. Hoad leidt met 19 tegen 14. FINALISTEN. De finalisten van het kampioenschap van Nederland van de KNBB eerste klasse groot biljart drieban den zijn: M. Bouma, A. J. Detillon, J. Dres den, G. Kampen, Th. Kampschreur, P. Knol, G. J. Verhagen en G. Wessels. SCHOTLAND—ENGELAND. De voet balwedstrijd tussen de amateur-voetbal elftallen van Schotland en Wales, die za terdagmiddag in Dunfries werd gespeeld, eindigde in een 30 overwinning voor de Schotten. CONGRES LIHG. Tijdens het congres van de LIHG (Internationale IJshockey Federatie) is besloten de organisatie voor het toernooi om het wereld- en Europees kampioenschap 1959 aan Tsjechoslowakije op te dragen. FRANKRIJK—AUSTRALIë. In een wed strijd, gespeeld volgens de regels van de Rugby Union (amateurs), heeft Frankrijk met 190 van Australië gewonnen. De ruststand was 00. THE WOLVES. In de eerste wedstrijd van het toernooi om de Europa-beker bas ketbal speelde de Nederlandse kampioens- ploeg The Wolves in Milaan tegen de sterke Italiaanse club Simmenthal. De Ita lianen, die zeven internationals in hun ge lederen tellen, wonnen met 11547 na bij rust met 4523 de leiding te hebben gehad.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3