GROENTJE sen Steno-typiste Truck met oplegger ramt vrachtauto SCHOONMAAK Hebt u trek in biefstuk? 1 0 M A A K 1 1^36 Minister Helders over de kwestie-De Wit In januari 6.415 nieuwe woningen voltooid Twee uitvoeringen met Krebbers en Pavlovic Ontspanningsavond personeel openbaar slachthuis Slechte smaak drinkwater zal in mei opgeheven zijn Sinds 1 januari 128 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED WEEST RUSTIG, VOORAL IN HET VERKEER Wandeltochten rondom Bloemendaal Bij Club- en Buurthuizen ingebroken B. Levi hield geestige lezing over het chanson UIT STAD EN STREEK Volkstuinvereniging zet bloemetjes buiten Amsterdamse Beurs Scheepvaart KELLER MACDONALD GA DAN NAAR „EELTJES". Morgen: Woensdag: De hele week HAAKLbMS DAGBLAD - OPRECHTE HAAKLEMSCHE COURANT 4 Vanmorgen om ongeveer acht uur heeft op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord nabij het Delftplein een botsing plaatsge had, waarbij twee vrachtauto's en twee personenauto's betrokken waren. Een uit België afkomstige vrachtauto met aanhangwagen wilde, komende van de Delftlaan de Rijksstraatweg oprijden in de richting Santpoort. Waarschijnlijk tengevolge van de mist waardoor hij in zijn uitzicht werd belem merd heeft de Belgische chauffeur niet of niet tijdig genoeg gezien, dat op dat mo ment op de Rijksstraatweg uit de richting Santpoort een truck met oplegger nader de. De Belg trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen maar kon niet verhinderen dat de zware truck met oplegger, die voorrang had, hem in volle vaart in de flank ramde en over een afstand van enige tientallen me ters dwars over de Rijksstraatweg mee- De minister van Zaken Overzee, mr. Helders, heeft in zijn Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer geantwoord op vragen over de kwestie-De Wit in de Ne derlandse Antillen. Enkele kamerleden hadden gevraagd, waarom de vroegere procureur-generaal dr. Van Binsbergen geen medewerking heeft verleend aan de opdracht van de minister van Justitie van de Nederlandse Antillen tot uitzetting van de hoofdredacteur van de Beurs- en Nieuwsberichten, de heer A. de Wit. Mi nister Helders zegt, dat naar het oordeel van dr. Van Binsbergen artikelen in de „Beurs- en Nieuwsberichten hoewel in strijd met de normen van journalistiek fatsoen, niet voldoende grond opleverden om de hoofdredacteur het land uit te zet ten. Voorts was dr. Van Binsbergen van oordeel, dat de bevoegdheid, welke het be sluit inzake toelating en uitzetting in han den legt van de procureur-generaal en de plaatselijke hoofden van politie, een zelf standige bevoegdheid is. Over de uitoefe ning daarvan kan overleg met de regering plaats hebben, doch de Antilliaanse rege ring kan geen opdrachten aan de procu reur-generaal geven; Minister Helders verklaart, dat, juist omdat ten aanzien van toelating en uit zetting zowel Suriname als de Atillen slechts node het toezicht op de algemene regelen hebben aanvaard, het bepaald on gewenst lijkt, deze aangelegenheid opnieuw aan de orde te stellen langs de weg van wijziging in de tekst van het Statuut. Voor het bei-eiken van overeenstemming tussen de regeringen van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen om op grond van artikel 38 van het Statuut te geraken tot een rijkswet of een algemene maat regel van rijksbestuur voor de regeling van het toelaten en uitzetten van Neder landers zijn de omstandigheden thans minder gunstig, nu juist op dit punt een belangrijke tegenstelling in de Nederlandse Antillen aan de dag is getreden. Het betreft hier de uitzetting van een journalist op grond van zijn gedragingen als zodanig. Minister Helders betreurt, dat deze journalist destructieve critiek heeft uitgeoefend op de regering der Nederlandse Antillen. Het gaat evenwel niet om een waardering van het journalistieke werk van de heer De Wit maar om de vraag, of door uitzetting al dan niet de persvrij heid zal worden aangetast. Volgens artikel 43 van het Statuut is de zorg voor de ver wezenlijking van dit fundamentele mense lijke recht een eigen aangelegenheid. De regering in Den Haag heeft zich daarom tot dusverre onthouden van enigerlei in menging en afgewacht of in de Nederlandse Antillen zelf een oplossing zou worden gevonden. Pas kortgeleden is de aangele genheid binnen de bemoeienis van de re gering in Den Haag gekomen, doordat de gouverneur, met toepassing van artikel 24 van het reglement voor de gouverneur, de beschikking, waarbij het beroep van de betrokkene werd afgewezen, niet heeft vastgesteld. De gouverneur meent namelijk dat deze beschikking in strijd is met de fundamentele menselijke rechten, waarvan de waarborging een aangelegenheid van het koninkrijk is. In dit stadium zou het inopportuun zijn op dit onderwerp verder in te gaan, aldus minister Heldqrs. In de eerste marnd van 1958 werden, volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, 6.415 woningen voltooid. In de overeenkomstige maand van 1957 kwamen 6.193 voningen gereed. Sinds de bevrijding zijn nu in totaal 602.973 nieuwe woningen gebouwd. Van de in ianuari ge reed gekomen woningen werd er 598 (vo rig jaar januari 189) in systeembouw uit gevoerd. NEDERLANDS BALLET DANSTE VOOR UITVERKOCHT C \RRé Zaterdagavond heeft het Nederlands Bal let in theater Carré in Amsterdam de eer ste van een serie van vier uitvoeringen gegeven. Aangezien deze openingsvoorstel ling geheel uitverkocht was, heeft de di rectie van het Nederlands Ballet besloten het belangrijkste ballet op het programma van zaterdag, te weten „P^troesjka", tij dens de voorstelling van dinsdagavond 11 maax-t in Carré te herhalen, Het program ma blijft overigens ongewijzigd. sleurde. Twee personenauto's, die achter de truck met oplegger hadden gereden, kon den ook niet bijtijds remmen en botsten eveneens tegen de achterzijde van de op legger en tegen elkaar op. Pei-soonlijke ongelukken hebben zich bij dit verkeers ongeval niet voorgedaan. Wel werd er aanzienlijke materiële schade aangericht. N. Ph. O. Dinsdag 18 maart geeft het Noordhol- lands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends het laatste concert in de serié-d. De violist Herman Ki-ebbers verleent solistische medewerking. Het pro gramma wordt geopend met het „Voor spel tot een tragedie" van Henk Badings. Daarna wordt het Vioolconcert van Beet hoven uitgevoerd. Na de pauze wordt het concert besloten met de Eerste Symfonie van Brahms. Donderdag 20 maart concerteert het N. Ph. O. onder auspiciën van het comité „Over de Brug" in de Sionskerk in Haar lem-Noord. Henx-i Arends heeft weer de leiding en solistische medewerking wordt verleend door de Joegoslavische violist Aleksander Pavlovic, in plaats van de violiste Ollie Folge Fonden, die zich we gens ziekte moet laten vervangen. Het programma vermeldt het Vioolconcert in D van Mozart, de ouverture ,.De hebrie- den" van Mendelssohn en de Zesde sym fonie van Beethoven. „Ik meen wel namens u allen te spreken wanneer ik deze avond in alle onderdelen geslaagd noem en het bestuur van uw per soneelsvereniging hiervoor hartelijk dank zeg. Niet alleen hebben wij van een goed verzorgd programma genoten, maar wat belangrijker is, er heerste vanavond tussen ons een prettige stemming van vriendschap en saamhorigheid. Dat is een bewijs dat er ook bij ons dagelijks werk een goede team geest aanwezig is". Dit zei de directeur van het Openbaar Slachthuis, de heer F. J. A. Bruins, aan het slot van de jaarlijkse ontspanningsavond in Haarlem-Óost voor het personeel van genoemde gemeente lijke instelling is gegeven. De personeelsvereniging Openbaar Slachthuis „Pervos" had inderdaad voor een aantrekkelijk programma zorggedra gen. Het „Moonlight Cabaret" schotelde de aanwezigen de gevarieerde cabaret-revue „Elk wat wils" voor en te oordelen naai de reacties van de zaal op de diverse num mers viel het gebodene bijzonder in de smaak. Nadat de voorzitter van „Pervos", de heer Jac. Stoelman, het gebruikelijke wel komstwoord had gesproken begon de con ferencier Ko v. d. Wel al direct met de lachspieren van zijn publiek danig op de proef te stellen en met succes. Veel en verdiende bijval kregen ook zijn imitaties van x-adiosprekex-s en -artiesten. Herman Teunissen „toverde" uit zijn electronisch orgel zijn aandachtig gehoor aangenaam in de oren klinkende melodieën voor. De ac cordeon bespelend kostte het hem niet veel moeite de zaal tot het meezingen van de populaire deuntjes over te halen. Veel vro lijkheid veroorzaakte he' duo Hado met zijn dol-dwaze schetsjes „De vergissing" en „Solicitatie bij de opera". Voor het hoogte punt van de avond zorgden echter onge twijfeld „De Wasborders". In zonderlinge kostuums gestoken lieten deze muzikale grappenmakers zien dat ze de Spikes Jo- nes-stijl, waarbij zij potten, pannen, was bord en andere huishoudelijke artikelen naast prullemand en autotoeter als ver- rassend-bruikbare instrumenten hanteer den, tot in de perfectie beheersten. Ook hun komische parodie op een Zuidameri kaans orkest was rijk aan geestige vond sten. Een geanimeerd bal vormde het besluit van de avond. Er komt zuiveringsinstallatie in de nabijheid van Zandvoort (Van onze correspondent) AMSTERDAM De directie van de gemeentewaterleidingen te Amsterdam heeft meegedeeld, dat medio mei aan de moeilijkheden met de smaak van het Am sterdamse drinkwater een einde zal komen. Zij deed dit, nadat ook dit weekeinde het water in de hoofdstad bijna ondrink baar was en het van alle kanten klachten had geregend. Men moest toegeven, dat het chloorgehalte in het drinkwater veel te hoog was, maar de directie van de wa terleidingen hield vol, dat voor de volks gezondheid geen enkel nadeel kan worden aangetoond. Zij deelde tevens mee, dat men sedert kort van de gemeenteraad en van Gedeputeerde Staten de toestemming heeft gekregen over te gaan tot de bouw van een zuiveringsapparaat, dat in het duingebied bij Zandvoort zal worden aan gelegd. Deze installatie hoopt men medio mei gereed te hebben en dan zal zo wordt verwacht aan de klachten over het Amsterdamse drinkwater voorgoed een einde zijn gekomen. In de afgelopen week zijn in Haar lem en omgeving zestien verkeers ongelukken gebeurd, waarbij lichame lijk letsel iverd veroorzaakt. Daardoor is het aantal verkeersongevallen, dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied ge beurde, gestegen tot honderdachten twintig. Daarbij was één dodelijk on geval. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. De evenementen-commissie van de Noox-dhollandse Wandelsportbond had voor zaterdag en zondag propaganda-wandel- tochten in de gemeente Bloemendaal uitge schreven, waarvoor ondanks de sneeuwval nog 212 wandelaars hadden ingeschreven, namelijk zaterdag 117 en zondag 95 per sonen. (Verleden jaar bedroeg dit aantal in totaal 430.) De E.H.B.O. heeft beide dagen geen hulp behoeven te verlenen. De Haarlemse politie heeft zaterdag een negentienjarige en een twintigjarige Haar lemse los-werkman aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. De twee mannen hebben toegegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te hebben inge- bi-oken in het gebouw van de stichting Club- en Buurthuizen aan de Kampersin gel. In het kantoor van de stichting was een schrijfbureau geforceerd en uit een der laden zestig gulden ontvreemd. „Twintigersbijeen Marijcke van der Eist zong met succes Franse liedjes Zaterdagavond heeft de jongerenaf deling van de Volksuniversiteit Haarlem, „De Twintigers", in de kroonzaal van café restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem weer een gezellige bij eenkomst gehouden. Dit keer waren de „Dixie. Sailors" op het podium geklommen om de jeugdige vrienden van „De Twin tigers", die de sneeuw hadden getrotseerd om naar de kroonzaal te tijgen, te trac- teren op onvervalste dixieland-muziek. Technisch knap en beheerst brachten zij vele befaamde en enige minder bekende nummers ten gehore, hetgeen door het overwegend jeugdige publiek hogelijk werd gewaardeerd. Maar ook de specifieke liefhebbers van de „cool jazz" konden de stijl van de „Dixie Sailors" wel op prijs stellen, even als de bewonderaars van de „blues", die ook danig aan hun trekken kwamen. Tussen de bedrijven door kwam Ma rijcke van der Eist op de planken om enige Franse chansons ten beste te geven. En zij oogstte veel succes met haar optreden. Met onmiskenbare charme en een voor- treffelijke voordracht zong zij enige be kende Franse liedjes in een stijl, die on willekeurig aan die van Nicole Louvier deed denken. Haar liedjes leidde zij zelf op ongekunstelde wijze in. De Haarlemse kenner van het Franse chanson, de heer B. Levi, hield vervolgens een miniatuur-lezing over het Franse lied. Hij gaf niet zo zeer een toelichting op het chanson, maar gaf meer enige aardige anecdotes over beroemde Franse liedjes- zangei's ten beste. Zo vertelde hij onder meer iets over Gilbert Bécaud, die aan het begin van zijn carrière met zijn moeder naar Parijs trók om op te treden in enkele kleine cabarets. „Geld verdienen was er voor hem niet bij", vertelde de heer Levi, „totdat hij een schreeuwstijl schiep. De ene helft van de journalisten brak Bécaud in alle toon aarden af, de andere helft stak zijn be- wondering niet onder stoelen en banken". Van dat ogenblik af incasseerde hij het ene succes na het andere en ontving zelfs de „Grand Prix". Vervolgens vertelde de heer Levi hoe moeilijk het was om een opname te maken van Gilbei't Bécaud. „Het was waanzinnig om hem voor de microfoon te horen. Bé caud is namelijk zo bewegelijk, dat hij het ene ogenblik dicht bij de microfoon staat te zingen en het andei-e ogenblik er weer ver van af". Men heeft toen geprobeerd om zijn zang in betere banen te leiden door een koord voor de microfoon te spannen, hetgeen eveneens op een mislukking uit liep. „Ten einde raad heeft men hem dan maar tussen zes vleugels en twaalf micro foons ingesloten en het orkest daar om heen gegroepeerd. Toen lukte het einde lijk", merkte de heer Levi op. Ook besprak de heer Levi enige opmer kelijke eigenschappen van George Bras- sens. „Brassens kijkt bij zijn optreden nooit de zaal in, begin plotseling te spelen en eindigt zonder slotakkoord". Een an dere eigenaardigheid van Brassens bracht hij eveneens te berde: namelijk diens he kel aan alles, dat uniformen draagt. „Het verluidt, dat Brassens zelfs ruzie heeft gemaakt met René Clair, omdat bij de op namen van „Porte des lilas" moest op staan voor een agentAl met al was het een avond, waarover de jeugd zeer te spreken was. Leeropdracht. B. en W. van Amster dam hebben aan de voordrachtkunstenares Claudine Witsen Elias een leeropdracht, verleend tot het geven van colleges in de voordrachtkunst aan de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam. Haarlemse Voorjaarsbeurs. De Haar lemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, die vrijdag is gesloten, heeft in totaal 30.553 bezoekers ontvangen. —.Nieuws in het kort Unicum. De ir Haarlem, Heemstede en Bloemendaal gehouden collecte ten bate van de Stichting Herstellings- en Verple- gingsoord „Unicum" te Heemstede heeft 13.478 opgebx-acht. „Pinky". De r.-k. toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" geeft woensdag in het Minerva Theater een voorstelling van „Pinky, een blank neger meisje", toneelspel in drie bedrijven naar de roman van Cid Pickett Sumer. De regie is van de heer J. J. Schelvis. Voor het begin van deze opvoering zal de heer Schelvis worden gehuldigd in ver band met het feit, dat hij 35 jaar voorzitter en regisseur bij deze vereniging is. Volksuniversiteit. In de jeugdkapel van de Sionskerk in Haarlem houdt de heer N. Heyning onder auspiciën van de Volks universiteit op 13 maart een lezing met film, getiteld „De Krakatau, een gewelde naar onder de vulkanen". Kamermuziek. Onder auspiciën van Het Haarlems Comité voor Kamermuziek concerteren ixx het Frans Halsmuseum op 13 maart de violist Theo Olof en de pianist Willem Hielkema. Het programma ver- meldt werken van Beethoven, Bach, Debussy en Ravel. „Hervormd-Gereformeerd". Dinsdag avond zal ds. G. Toornvliet uit Bloemen daal spreken in het verenigingsgebouw „Het Trefpunt" in Nieuw Vennep over „Hervormd-Gereformeerd". Filmavond B.B. Woensdagavond orga niseert de Bescherming Bevolking een filmavond in .Tivoli" in Halfweg. In het voorprogramma wordt een vertoning ge geven van de Deense film: „Vrouwen in de B.B.". De hoofdfilm is Mrs. Minniver. Buurtvereniging „Overveen". In ge bouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen zal de heer J. Roozen voor de leden van de buurtvereniging „Overveen" op donderdagavond 20 maart een lezing met kleurendia's houden over de bloem bollencultuur in Overveen, vroeger en nu. Ouderavond Wethouder Rohlingschool. Op woensdagavond 19 maart wordt in de Wethouder Rohlingschool te Overveen een ouderavond gehouden. Na het voorlezen der jaarverslagen zal de vergadering af scheid nemen van de aftredende bestuurs leden, de dames Van der Graaf, Wacha en Reinalda, die niet herkiesbaar zijn. De oudercommissie stelt voor in deze vacatures de dames G. Hoyer-Ritsema, C. C. Wery- Feith en de heer W. J. van der Werff te benoemen. Daarna zal mevrouw J. van Hulst-Prins, hoofd van de kleuterschool, iets vertellen over de mogelijkheden tot vrije expressie, die in de moderne kleuter scholen aanwezig zijn, waarbij ook door de kinderen gemaakte werkstukken tentoon gesteld zullen worden. Opbrengst schouwburgavond. Naar ons wordt medegedeeld heeft de weldadig- heidsschouwburgavond op 15 februari van Maatschappelijke Zorg voor Zieken een bedrag van 6075 opgeleverd. „Ons Buiten" in 't zilver Dezer dagen bestond dc volkstuinver eniging Ons Buiten" teHaax-lem een kwart eeuw. Ter gelegenheid van dit feit werd zaterdagmiddag in een der zalen van het gebouw „St. Bavo" aan de Smede- straat in Haarlem een receptie gehouden waarop velen het bestuur hun gelukwen sen hebben aangeboden. Onder hen bevonden zich onder meer de heer R. van de Bosch, die het Algemeen Verbond van Volkstuinders in Nederland vertegenwoordigde, de heren J. H. Krudde. G. Buurman en P. C. Simpelaar namens de volkstuinvereniging „Zonder werken Niets" en D. Spaargaren jr. en J. J. van Daalen namens de Volkstuinvereniging „Eigen Tuin", beide uit Haarlem. Verder gaven van hun belangstelling blijk de heer R. M. van der Hart namens de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde en een groot aantal leden en oud-leden van de jubilerende vereniging. Het bestuur van „Ons Buiten" mocht ook vele schriftelijke gelukwensen en bloemstukken ontvangen. Des avonds had in de grote zaal van ge bouw „St. Bavo" een feestelijke bijeen komst plaats. In de plaats van de voorzit ter, de heer S. Stevenhagen, die wegens ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, sprak de heer W. Luiteix een welkomst- woord, waarin hij de leden aanspoorde sa men te werken tot de groei en bloei van de vereniging. Het show- en dansorkest „De Mirli tons", de jodelzangeres en kunstfluitiste Mitsy Waller, het Duo Hado xriet hun kluchtige parodie „Naar de opera", de zangeres Leny Kramer en de xylofoon- en vibrafoonvirtuoos Lajos Héros, die aan het programma medewerkten, hebben de volle zaal enige uren aangenaam bezigge houden. Een geanimeerd bal besloot het feest. Slotkoers Hec vrijdag 13.45 J°/o Nedl. 1962/64 88% 89 3-3%°/o Nederl. 47 90"/M 91 A. K. U 153 150% Jalvé Delft 300 300 Van Gelder Zonen 174 174 K. N Hoogovens 285 287 Nederl. Ford 168 Z 169 N Kabelfabriek 226 226 ?ew Philips Gloeil 263 265 Pref.PhilipsGloeil 145 145* Unilever 338% 337 Wilton Feyenoord 206 207 Dordtsche Petrol 647% 645 Kon. Petroleum 155,20 154,50 Billiton 180% 180 A'dam Rubber 48 48% K. L. M 110 109 Roll. Amer. Lijn 133% 135 N S. M 123% 123% N. Scheepv. Unie 113% 117 v. Nievelt Goudt 146% 146 Phs. v Ommeren 198 198 H. V. A 89% 88 Verg. Deli Mijen 63% 62 Amsterd Bank 194% 195 Nat. Handelsbank 77% 76% Ned. Handel Mij 47% 147% Rotterd. Bank 166% 166% Twentse Bank. 157 157* Anaconda Copper 43»/i« 43% Bethlehem Steel 40% 40% U. S Steel 61% 61% General Motors 34% 35 3hell Union 66 66 22% 23% Aardijk, 9 te Norfolk. Abbekerk, 10 te Takubar. Alcyone, 9 v. Hampton Roadss n. Hoek v. Holl. Alhena, 9 dw. Rio Grande n. Santos. Alamak, 8 v. Bahia Blanca n. Montevideo. Amstellaan, 9 v. Vancouver n. Sydney. Amstelland. 9 v. St. Vincent n. Amsterdam. Amstelmecr. 9 v. Bombay n. Mombasa. Amstelvaart, 10 te Suez. Angolakust, 9 te Port Harcourt. Antonia, 9 v. Pladju n. Ambon. Arendskerk, 10 te Aden. Argos, 9 v. Gibraltar n. Oran. Arnedijk, 9 te New York. Alblasserdijk, 10 te Rotterdam. Aldabi, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Attis, 9 te Baltimore verwacht v. Turkisland. Alioth, 9 300 m. o.n.o. Vincent n. Rio de Janeiro. Annenkerk, 9 te Bremen verwacht. Amstelbrug, 8 te Karachi. Amstelland, 8 te Marseille. Arendsdijk. pass. 8 Key West n. New Orleans. Alnati, verm. 19 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Balong, 8 rede Belawan. Batu. 9 te Karachi. Ba wean. 10 te Kohsichang. Bengkalis, 10 te Balikpapan. Beninkust, 10 te Lagos. Bintang, 9 v. Pladju n. Tandjong Manl. Boissevain, 9 te Penang. Bonita. 18 te New York verwacht. Borneo, 10 te Penang. Boschkerk. 10 te Chalna. Bloemfontein, pass. 9 Ouessant n. Las Palmas. Bennekom, 6 te Trinidad n. La Guaira. Boskoop, 15 v. Trinidad te Londen verwacht. Britsum, 10 te IJmuiden verwacht. Cistula, 9 90 m. z.w. Makassar n. Singapore. Caltex Leiden, pass. 9 Aden n. Stockholm. Ceronia, 9 v. Port Sudan n. Mena Al Ahmadi. Coolsingel, 9 v. La Guaira n. Morrisville. Corvda, 9 v. Auckland n. Singapore. Caltex Arnhem, 9 dw. Ba tan Island n. Rastanura. Caltex Delft. 10 dw. Ras Al Kalb. Caltex Nederland. 10 v. Suez n. Bahrein. Camerounkust, 10 te Freetown. Clavella, 8 v. Geelong n. Sydney. Charis. 8 te Paramaribo venv. v. Amsterdam. Cradle of Liberty. 7 v. Ph.delphia n. P. Cardon. Dorestad. 8 425 m. z.z.w. Santa Maria n. Londen. Drente, pass. 9 Pantellaria n. Rotterdam. Eemland, 10 v. Las Palmas n. Amsterdam. Eenhoorn, 9 et Patras. Eos, 9 te Rotterdam. Friesland. 8 te Rotterdam. Gaasterkerk, 8 v. Bahia n, Rio de Janeiro Garoet, 10 rede Labuan. Ghanakust. pass. 9 Las Palmas n. Dakar. Giessenkerk, 10 te Adelaide. Gooiland. 9 te Pto. Alegre. Groote Beer. 8 te Rotterdam. Heelsum, 8 v. Antwerpen n. Houston. Hermes, 9 v. Curasao n. Antwerpen. Hilversum, 7 340 m. o.n.o. Bermuda n. Ph.delphia. Hydra, 8 te Antwerpen v. Hamburg. Katelysla, 8 te Boston. Hector, pass. 10 Ouessant n. Tunis. Helder, 8 v. Amsterdam n. Madeira. Helicon, pass. 9 Cape Hateras n. Haitien. Haarlem, pass. 9 Norderney n. Hamburg. Jagersfontein, verm. 15 v. Durban n. Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnev., 11 te Aden verw. n. A'dam. Kalinga. 9 v. Curacao n. Cabimas. Kennemerland. 8 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Kieldrecht. 9 te Beira. Kryptos, 10 te Suez. Kelletia, 0 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Kellia, 8 te Rotterdam. Kloosterdijk. 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kylix, 9 te Rotterdam. Kalvdon. 10 bij Nadendal. Kara, pass. 10 Ouessant n. Thameshaven. Kcizerswaard, 9 te Mena Al Ahmadi. Kerm ia, 10 Ie Curacao. Langkoeas, 10 te Surabaja. Laurenskerk. pass. 9 Finisterre. Leto. 9 v. Freetown n. IJmuiden. Loosdrecht, 10 te Basrah. Leuvekerk. 9 te Rotterdam. Limburg, 9 te Le Havre v. Rotterdam. Malea, 9 v. Miri n. Pulu Sambu. Mariekerk, 8 te Marseille. Meliskerk. 10 te Genua. Mylalv. 9 te Freetown. Marnclloyd. 9 v. Tampa n. Philadelphia. Mntaram. 12 te Rotterdam verwacht. Mërweloyd, 10 te Mena Al Ahmadi. Molenkerk, 10 te Vizagapatnam. Maashaven, 9 te Rotterdam. Maureen. 9 v. Kiel n. Stettin. Mentor, 9 te Guanta verwacht n. Cumana. Musilloyd. 9 te Hamburg v. Antwerpen. Maasdam. 11 te Nassau. 13 te Havana verwacht. Naess Lion, 9 v. Mena Al Ahmadi n. Houston. Nanusa, pass. 9 Cristobal n. Kaapstad. Nias, 9 te Semarang. Nieuw Amsterdam. 10 v. New York n. Kingston. Noordam. 10 v. New York te Rotterdam verwacht. Oldekerk, 8 v. Casablanca h. Antwerpen, Ondina, 9 v. Shimonoseki n. Miri. Oranjefontein, 10 v. Southampton n. Antwerpen. 1 Oranje Nassau, 10 te Kingston. Ouwerkerk, 9 te Hamburg verw. v. Amsterdam, Ommenkerk, 8 v. Hongkong n. Aden. Ovula, 11 te Bangkok verwacht. Osiris, 7 240 m. z.w. Azoren n. Emden. Oranje, 12 te Aden, 16 te Colombo verwacht. Oranjestad, 19 te Plymouth verw. n. Amsterdam. Pendrecht, 8 te Bari. Prins Willem V, 8 te Halden. Phrontis, 10 te Tandjong Priok. Polyphemus, 9 v. Suez n. Djeddah. Pr. Frederik Willem, 9 v. Carthagena n. R dam. Pygmalion, 16 te Barbados verwacht. Prins Willem IV. 9 te Rotterdam. Peperkust, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Purmerend, 9 ten anker rede Liverp. n. Stanlow. Pr. d. Nederland., verm. 13 v. A'dam n.P. Limon. Prins Willem IV, 9 te Rotterdam verwacht. Raki, 11 te Penang verwacht. Ridderkerk, 9 v. Colombo n. Aleppy. Rotti, 10 te Halifax. Rijnkerk. 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Rita, 12 te Pulu Bukom verwacht. Roepat, 9 te Lorenco Marques. Rondo, 8 970 m. w. Wake eil. n. Singapore. Rijndam. 13 te Rotterdam verw. v. New York. Schouten. 9 te Beira. Sirrah, 10 te Bandarmashur. Sommelsdijk, 8 te Boston. Stentor. 7 v. San Juan n. Nassau. Siaoe, 11 te Rangoon verwacht v. Singapore. Straat Mozambique, 9 v. Hongkong. Schelpwijk, 10 te Curacao. Schie, 10 v. Alexandrië n. Tunis. Singkep. 9 v. Damman n. Singapore. Stad Alkmaar, pass. 9 Ouessant n. Antwerpen. Stad Schiedam, pass. 9 Ouessant n. Bagnoli. Statendam, 9 v. Bangkok n. Bah. Statue of Liberty, pass. 9 Aden n. Mena Al Ahm. Straat Lombok, 9 te Adelaide. Strat Soenda. 9 v. Balikpapan n. Manilla. Straat Torres, 9 v. Colombo n. Belawan. Sunetta, 10 té Portland (Austr.l. Seven Seas. 9 v. Rotterdam te St. John verwacht. Solon, 8 v. La Guaira n. Maracaibo. Sibajak, 10 te Wellington, 16 te Sydney verwacht. Stad Amsterdam. 9 te IJmuiden verwacht. Straat Bali, 6 rede Buenos Aires. Talisse, pass. 9 Pantellaria n. Port Said. Trajanus, 9 te Rotterdam. Tabinta. 8 v. Colombo n. Aden. Ternate, 8 v. Davao n. Tandjong Priok. Tjimenteng. 9 te Mombasa. Towa. 9 te Buenos Aires. Tamo, 9 v. Bremen n. Antwerpen. Trompenberg, 9 te Hamburg verw. v. Bremen. Tjiwangi, 9 te Semarang verwacht. Telamon. 7 v. Baranquilla n. Haito. Utrecht. 8 v. Singapore n. Port Swettcnham. Van Cloon. 10 te "Kaapstad. Vasum, pass. 9 Bone n. Portland. Van Neck, 9 v. Port Kemhla n. Pt. Swettenham. I W. Alton Jones, 10 te Mena Al Ahmadi. Waterman. 10 te Kaapstad. Westertoren, 10 te Suez. Willem Ruys, 11 te Suez verwacht. Wonogiri, 9 te Khorramshar. Wonosobo, 11 te Los Angeles verwacht. Westerdam, 10' v. Rotterdam te New York verw. j Willemstad, 16 te Barbados verw. n. Georgetown. Zeeland. 9 te Baltimore. Zonnewijk. 15 te Macapa verwacht. Zuiderkruis. 10 v. Aden n. Tandjong Priok. Zuiderzee, 5 rede Chittagong. KLEINE VAART Bab T, 6 et Barry v. Bayonne. Boreas. 8 te Aarhus n. Amsterdam. Draco. 7 te Oporto n. Amsterdam. Elsa, 3 v. Goole n. Sete. Kaap Falga. 4 v. Partington n. Randers. Kaap Sint Vincent. 9 te Texel n. Uddevalla. Manlo. 7 te Valencia n. Antwerpen. Milas, 7 te Algiers n. Lissabon. Nero, 8 te Amsterdam n. Hamburg. Phidias. 7 v. Tarragona n. Alicante. Ponza. 4 v. Barcelona n. Goole. Tilly, 7 v. Sevilla n. Torrevieja. June, 9 in Washbav n. Boston. Westerdok, 9 te Tongue n. Londen. SLEEPVAART Barentszee. 10 250 m. n.o. R. Grande n. N. Palmira. Blankenburg. 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Cycloop, 10 150 m. n.n.w. Perim n Band. Shapur. Hudson, 7 v. New Orleans n. Manaus. Humber. 5 v. Montevideo n. Orange. Loire, 7 80 m. o. Aden n. Conakry. Maas. 10 bij Wight n. Nieuwe Waterweg. Nestor. 10 v Vlaardingen n. IJmuiden. Oceaan. 7 350 fn. z.w. Fayal n. Pto. Cabello. Oostzee, 10 280 m. n.o. Panama n. N. Palmira. Poolzee. 10 te Lissabon. Rode Zee. 10 v. Key West n. Ravenna. Thames. 10 te Dublin. T.vne, 10 90 m. z.o. Kreta n. Tandjong Priok. Witte Zee, 10 250 m. o. Alicante n. Teneriffe. Zeeland. 10 430 m. z.w. K. Finisterre n Maracaibo. Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken r»> tv Zoekt u voor de een flinke hulp Plaats een Schoonmaaktijd Groentjes-tijd Inge^tenrsbureau ZIJLSTRAAT 56 HAARLEM kan plaatsen met ingang van 1 mei a.s. Wij hebben te bieden: prettige werkkring goede salarisregeling. Schriijft u uitvoerig, wij zullen u daarna tot een bespreking uitnodigen. Biefstuk la Tartaar 4 stuks v. 1 92 voor f 1.50 Een half pond „Eeltjes" Roem" v. 60 voor 50 cl. Prima gehakt half om van 1.60 voor f 1.40 Heerlijke saucijsjes van 1.80 voor f 1.60 100 gram Schouderham van 48 ct. voor 42 ct. Een rijke keus uit 30 soorten allerheerlijkste vleeswaren uit eigen fijne keuken. U wordt altijd goed en vlug bediend bij Zijlstraat 60

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6