Is Gamel Abdel Nasser een nieuwe Hitler of een tweede Saladin? M1JIIEEF PHILIP UW NAAIMACHINE Noord-Afrika is huiverig voor Frans Middellandse Zee-plan 'S WERELDS JONGSTE DICTATOR Hij streeft hardnekkig de doelen na van zijn „filosofie der revolutie" A n ti-imperialisme Sterke tegenkrachten Waakzame afzijdigheid Nasser dreigt „verraders" van de Arabische zaak Nieuwe beschuldigingen in de pers tegen Saoed Sartre-boekje over Algerije in beslag genomen Dodencijfer van februari: 3000 rebellen; 360 Fransen Nederlanders verlieten Palembang Tunesië en Marokko niet bereid tot samenwerking zolang in Algerije nog wordt gevochten Westduitse socialist houdt een lezing in Warschau „Blue Jacket" DC 7 C na reparatie vertrokken Geheimzinnigheid om Wladiwostok Zeehonden-kapitaal in de T revi-fontein Poolse journalisten kijken rond in volksdemocratieën Ze hebben scherpe ogen en ook scherpe pennen Examens DINSDAG li Ai A ART lVsn (Van onze reisredacteur) CAIRO, maart Wie vandaag de passende stukken zoekt in de legpuzzel van het Nabije Oosten, stuit steeds op een man, die door de een als een nieuwe Hitier wordt beschouwd en door de ander als een tweede Saladin, bevrijder van tientallen miljoenen Arabieren. Die man heet Gamal Abdel Nasser, zijn functie is sinds kort: president van de Verenigde Arabische Republiek. Wie heeft gelijk? Beide karakteristieken zijn met gegronde redenen te omkleden. Zeker, Nasser is een dictator, een demagoog, een intrigant, die chanteren kan, die ontzaglijke politieke gokken waagt, die in razende woede kan reageren. Maar even zeker <an men hem schetsen als een onomkoopbaar leider, die oprecht heeft geprobeerd zijn achterlijk land uit een moeras van stagnatie omhoog te trekken, die het bevrijd heeft van een pafferige, verziekte monarchie en die voldaan heeft aan het haast pathetische verlangen der Arabieren naar een beetje waardigheid en zelfvertrouwen. De vraag of Nasser een nieuwe Hitler of een Saladin is, lijkt voorshands een oververëenvoudiging, zij is aan de academische kant. De op rechte democraten, die het principieel niet op dictatoren begrepen hebben, ver geten dat in de verenigde Arabische republiek een democratie voorlopig on denkbaar is en dat Nasser inmiddels op de overstelpende meerderheid steunt. De Arabische nationalisten die hem verheerlijken, verliezen gemakshalve uit het oog, dat er van zijn materiele hervormingen weinig of niets is terechtgekomen. Maar het merkwaardige verschijnsel, dat het gekleurde, onderontwikkelde deel van deze wereld meer haakt naar heling der geestelijke kwetsuren, dan naar vulling van de lege maag waaraan het gewend is geraakt valt niet te ontkennen. l Meer terzake doende dan het twisten -ver de vraag welk etiket moet worden rrplakt op deze merkwaardige man, die riet onbeleefd geluk de carrière van Euro pese politieke leiders heeft gebroken, die Arabieren doet zwelgen in extatische woor denstromen en die jongedames tussen Casablanca en Bagdad tot gillend-hysteri- sche sublimering harer streng afgepaalde romantische verlangens brengt, lijkt thans de vraag: „Wat is Nasser van plan, in hoe verre is dat strydig met onze belangen, •vat kan het Westen hier zo al aan doen?" Nasser cle redenaar: hij spreekt een slordig Arabisch, uitzondering in een land van redenaars, en herhaalt zich veelal. Maar hij heeft een warme stem en bij het toverwoord „Arabia, Ara bia", dat steeds weer valt, zindert het verlangen van de menigte als een klankbord mee. Het antwoord is grotendeels te vinden in Nassers brochure „De filosofie van de revolutie", door Nassers tegenstanders om schreven als een Arabische „Mein Kampf" door zijn aanhangers aangeduid als een meesterlijke wijsbegeerlijke samenvatting der Arabische wedergeboorte. Het werkje werd vijf jaar geleden beschouwd als een onhandige dooltocht van een ernstige jonge, naïeve officier op zoek naar een wereld beschouwing, alsmede als bewijs dat mili taire academies geen broedplaatsen van intellectuelen zijn. Maar al doende leert men wie het vandaag herleest, gaat verbaasd rechtop zitten. Wat men van de filosoof Nasser mag denken, zijn brochure blijkt aan de praktijk getoetst een programma te bevatten, dat de politicus Nasser met hardnekkigheid aan het uit voeren is. Nassers uitgangspunt is, dat de Arabische nederlaag in Palestina slechts een uitvloei sel is van de interne Arabische problemen, het slagveld Israel slechts een symbool van het grotere, werkelijke Arabische slagveld. Een punt om te onthouden. Op het Arabi sche slagveld moest een politieke en sociale omwenteling teweeg gebracht worden, een voortvarend optreden, politieke bundeling in plaats van politieke moord (waaraan Nasser zelf in zijn jongere jaren heeft deel genomen), landhervorming, ontketening van de mohammedaanse vrouw, gefor ceerde verhoging van de levensstandaard door middel van nationale krachtsinspan ning. Het belangwekkendste deel behandelt echter Egypte's buitenlandse rol: het bruist over van Nassers allesoverheersende be zetenheid: het anti-imperialisme. Welke internationale rol kende Nasser Egypte toe?: a. Een leidende functie in de Arabische natie, die door kunstmatige grenzen dooi de imperialisten verdeeld wordt gehouden. b. Het beheersen van de oliebronnen in de Arabische landen. c. Niet afzijdig blijven in „de bloedige strijd tussen vijf miljoen blanken en twee honderd miljoen zwarten op het Afrikaan se vasteland, de plicht het licht der be schaving te doen schijnen in de verste oer wouden, Nasser noemt daarbij met name „Soedan, broederland waarvan de grenzen alle gevoelige plekken in Afrika raken", en i.de Nijl die Egypte's levensader is". d. Samenbundeling der verlangens en van het beleid der vierhonderd miljoen mohammedanen in de wereld. Nasser besluit met een verwijzing naar Pirandello's ..Rol op zoek naar een acteur" en zegt: „Wij, en wij alleen, zijn door onze ligging voorbestemd en in staat deze rol te spelen." De gebeurtenissen der laatste weken tonen overduidelijk aan dat president Nas ser de doelstellingen van de jonge kolonel Nasser bewust nastreeft. Wal heeft hij er van verwezenlijkt? Syrië is vrijwillig op gegaan in de nieuwe Arabische republiek (a), Nasser beheerst weliswaar niet de oliebronnen, maar kan wel de kranen dicht draaien: de pijpleidingen van de Iraakse olie lopen door zijn provincie Syrië, de Saoedi-Arabische olie wordt door zijn Suezkanaal verschept (b). Dat is heel wat, maar nog geen reden tot overschatting van Nasser. Zijn nogal overhaast uitgeroepen nieuwe Arabische republiek heeft sterke tegenkrachten ge wekt in Jordanië, Irak, Libanon en Saoedi- Arabië (a). Zijn poging om via Soedan door te stoten naar donker-Afrika en de bron nen van de Nijl zijn, weder mislukt (b). Coördinatie der moHamme'd'aanséjJspix'aties is nog een drq'ombeejd, En typvenal, pq sociale revolutie in Egypte is op zoveel innerlijke traagheid vastgelopen, dat Nas ser aan de verwezenlijking van zijn bui tenlandse aspiraties is begonnen, aleer hij zijn uitvalsbasis, een nieuw en sterk Egyp te, heeft kunnen consolideren. De grote vraag is: Wat nu? Zal Nasser proberen het natuurlijke en begrijpelijke Arabische eenheids- en vernieuwingsstre- ven, waarin hij van alle Arabische leiders veruit de sterkste kaarten heeft, binnen redelijke grenzen aan te moedigen, of zal hij proberen het te forceren door gewaag de avonturen? Zijn karakter, dat aange boren Egyptische voorzichtigheid en mati ging aan uit verbittering geboren uitdagen de driestheid paart, geeft geen antwoord op deze vraag. Oudere en wijzere raad gevers heeft 's werelds jongste dictator helaas niet, zijn omgeving is heethoofdig, de onbekookte aanvallen op koning Saoed, de machinaties tegen Soedan en tegen Tunesië's Bourguiba geven te denken. Wat kan het Westen op dit kritieke ogenblik doen? Het antwoord luidt: „Niets", althans: ophouden met fouten maken. Geen economische hulp, die slechts verdenkingen wekt, geen irriterende leerstellingen, geen marionetten laten bengelen. Frankrijk ver zoeken zolang het al onmachtig is de Algerijnse crisis tot een verstandig eind te brengen althans het bombarderen van Tunesische dorpen na te laten. Het Westen kan het uur van de waarheid, dat voor de Arabische landen nadert, slechts in waak zame afzijdigheid afwachten. Als Nasser zich beperkt tot een legitieme politieke en sociale revolutie in Arabisch verband, die vroeger of later onafwend baar is, welaan des te beter. Vergrijpt hij zich in overmoed aan een Arabisch buur land of aan Israel, galoppeert hij in don ker-Afrika, waar de nationalistische lei ders verrassend weinig, van hem moeten hebben, over de schreef, steekt hij vrijwil lig zijn hoofd in een van de vele stroppen, die aan Egypte's grenzen hangen, dan, maar niet eerder, zou het tijdstip gekomen zijn, om, op verzoek van de aangevallene, die strop dicht te halen. Op legitieme gron den welteverstaan. DAMASCUS (Reuter) Op een open bare bijeenkomst in Damascus heeft presi dent Nasser van de Verenigde Arabische Republiek inzake het komplot dat de vo rige maand tegen hem en de republiek zou zijn gesmeed gezegd: „Indien een groep verraders van de Arabische zaak er de voorkeur aan geeft zich bij de imperia listen aan te sluiten, heb ik niets anders te zegen dan „moge Allah u genadig zijn". Ge zijt niet anders dan nederige slaven van het imperialisme, verraders van uw beginselen en uw land". Nasser noemde de naam van koning Saoed van Saoedi-Arabië, die door de Syriërs de aanstichter van de samenzwe ring is genoemd, niet. CAIRO (Reuter) Egypte heeft de terugkeer gelast van zijn militaire missie uit Saoedi-Arabië, aldus meldt het Egyp tische blad „Al Ahram". Volgens een ander Egyptisch blad, „Achbar El Jom", heeft koning Saoed drie komplotten tegen Egyp te gesmeed. Dit blad zegt dat Saoed eer der reeds een samenzwering tegen Nasser op touw had gezet en troepen naar Jor danië had gezonden om de nationalistische beweging in dat land te onderdrukken. Het blad meldt voorts dat Saoed erin heeft toegestemd de militaire basis te Dahran in Saoedi-Arabië weer voor vijf jaar aan de Verenigde Staten te verhuren voor een half miljard dollar, waarvan de helft in Saoeds zak zou verdwijnen. De basis zou op elke gewenste manier door de Ameri kanen gebruikt worden en de Amerikaanse regering zou zijn troon beschermen. De basis wordt nu gebruikt als opslagplaats voor kernwapens, aldus het blad. Damascus (AFP) Volgens het blad „Al Hadara" heeft kolonel Abdoel Hamid Serraj, het hoofd van de geheime dienst van het Syrische leger, die door koning Saoed benaderd zou zijn met het doel Nasser te laten vermoorden, een gouden dolk van Saoed ontvangen. Saoed zou hem hebben toegezegd, dat hij, als de staats greep zou gelukken, levenslang een maan delijkse toelage van 250.000 Syrische pon den zou krijgen. PARIJS (Reuter) In Parijs is een boekwerkje van de Franse filosoof en litte rator Jean-Paul Sartre in beslag genomen. Het werkje, geiteld „Une Victoire" bevat een comentaar op het boek „La Question" van Henry Alleg, vroeger redacteur van een in Algiers verschijnend communistisch blad. Alleg beschuldigt in zijn boek de Franse troepen ervan dat zij Algerijnen gemarteld hebben. In het werkje van Sartre stond een artikel, dat gepubliceerd had moeten worden in het weekblad „L'Express", dat de Franse autoriteiten met inbeslagneming hebben gedreigd. TUNIS (AFP) Het Algerijnse bevrij dingsfonds (FLN) heeft in een telegram aan de vergadering van Franse kardinalen en aartsbisschoppen in Parijs de aandacht gevestigd op de tragische toestand van het Algerijnse volk en op de toeneming van het aantal executies in Algerije. Het bevrijdingsfront beschuldigt Frankrijk er van dat het de Geneefse verdragen met voeten treedt en protesteert voorts tegen de instelling van een verboden zone langs de grens tussen Algerije en Tunesië. ALGIERS (Reuter) In Februari heb ben de Algerijnse verzetsstrijders 3000 man aan doden en gewonden verloren; de Fran sen verloren 360 man aldus wordt in Al giers meegedeeld. In de drie en een half jaar, dat er nu in Algerië gevochten wordt, kwamen 59.000 Algerijnse verzetsstrijders om het leven en 5.860 Fransen. In deze tijd werden 28.600 burgers Mohammedaanse en Europese gedood, gewond of vermist. TUNIS (UP) Koning Mohammed V van Marokko heeft vijftien miljoen Franse Franken geschonken aan het nationale comité van Tunesië voor hulp aan de slachtoffers van het bombardement van Sakiet Sidi Joessef. DJAKARTA (Reuter) Ongeveer 400 Nederlanders zijn tussen december vorig jaar en eind februari uit Palembang in Zuid-Sumatra vertrokken, zo heeft het In donesische persbureau Pia bericht. De meesten van hen waren werkzaam bij oliemaatschappijen en handelsonderne mingen. Radio-Djakarta heeft zaterdag een op roep gedaan voor vrijwilligers om te hel pen zieke Indonesiërs en buitenlanders op Midden-Sumatra en Noord-Celebes te eva cueren. De oproep werd gedaan namens het Indonesische Rode Kruis. Gezegd werd. dat de zieken met een hospitaalschip zul len worden vervoerd. ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Parijs) Het voorstel dat de Franse premier Fé- lix Gaillard vrijdag in de Nationale Ver gadering heeft gedaan inzake de oprich ting van een Middellandse Zee Unie, waarin zowel Noord-Afrika als een aantal Europese landen zouden worden opgeno men, lijkt in de betrokken Noordafrikaan- se hoofdsteden vooralsnog met terughou ding te zijn ontvangen. Intussen is men het in diplomatieke kringen nog niet eens over de keuze van de landen, die als lid zouden toetreden. Gaillard heeft naast Frankrijk, Italië en Spanje, ook Tunesië en Marokko genoemd. Maar men vraagt zich af of Libië, Groot-Brittannië met het oog op Malta en Gibraltar en de Verenigde Staten, die met' hun steunpun ten in Marokko en elders tegenwoordig de voornaamste militaire mogendheid in het Middellandse Zee gebied vormen, niet ook zouden moeten worden uitgenodigd. De toekomstige positie van Algerije wordt in dit verband het meest bespro ken. Men mag wel aannemen dat de Franse regering met haar plan vooral be oogt zelf het onvermijdelijke internationa le kader te bepalen, waarbinnen het Alge rijnse probleem kan worden opgelost en het einde van de oorlog bespoedigd. President Nasser resideert al enige dagen in de hoofdstad van zijn Sy rische provincie, Damascus. Daar kwam ook Emir Seif El Islam Moham med El Badr, kroonprins, vice-premier, minister van Buitenlandse Zaken en Defensie, enzovoort, enzovoort van Jemen het verdrag ondertekenen, waarbij het Arabische imanaat zich aansluit bij de Verenigde Arabische Republiek van Syrië en Egypte. Geheel rechts oud-president Koewatli van Syrië, thans ambteloos burger. Men verwacht dat de iman van Jemen zijn bestuursfuncties met president Nasser zal delen. Gaillard heeft in zijn redevoering ech ter van een „Frans Algerije" gesproken, en het lijkt nog steeds niet waarschijnlijk dat Tunesië en Marokko zich bereid zullen tonen de Algerijnse nationalisten in de steek te laten terwille van een militaire en economische verbintenis met Parijs, waarover zij tot dusverre niet hebben wil len spreken, zolang er in Algerije nog ge vochten wordt. Amerikaanse ingeving? Gaillard lijkt met zijn nieuwe plan, dat door Washington zou zijn gegeven, het ver lossende woord niet, of vermoedelijk weer te laat, te hebben gesproken. (Reuter) Het Franse kabinet heeft -de voorstellen van Gaillard voor een verdedi gingsverdrag voor het westelijke bekken van de Middellandse Zee en economische samenwerking tussen de aan de Sahara grenzende landen gisteren goedgekeurd. LONDEN, (AFP) Een Britse woord voerder heeft gezegd, dat de Britse rege ring elk voorstel voor het sluiten van een verdedigingsverdrag voor het westen van de Middellandse Zee in overweging zal nemen. De woordvoerder noemde de be richten volgens welke geheime onderhan delingen over dit onderwerp tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken en zijn Britse ambtgenoot waren ge voerd „volkomen onjuist". LONDEN (Reuter) Het Franse plan zal misschien deze week in Manilla on derwerp van bespreking vormen tussen de ministers Dulles, Pineau en Selwyn Lloyd, aldus verluidt in Londen. De drie minis ters van Buitenlandse Zaken vertoeven in de Philippijnse hoofdstad voor de vergade ring van de ministerraad van de Zuidoost- aziatische Verdragsorganisatie. MADRID (AFP) De Madrileense pers heeft haar instemming betuigd met het Franse voorstel, al wordt er op gewezen dat het denkbeeld reeds in 1952 door ge neraal Franco is geopperd. ROME (Reuter) Een Italiaanse woordvoerder heeft verklaard dat Italië het plan in beginsel toejuicht, mits geen landen, die aan de Middellandse Zee gren zen, in het bijzonder Griekenland en Tur kije, van deelneming worden uitgesloten. BONN (AFP) Professor Carlo Schmid, ondervoorzitter van de socialistische frac tie in de Westduitse Bondsdag, is in War schau aangekomen voor het houden van een lezing over Machiavelli, op uitnodi ging van de universiteit van de Poolse hoofdstad. In politieke kringen te Bonn acht men het zeker, dat Schmid met Poolse leiders van gedachten zal wisselen over het plan van de Poolse minister van buitenlandse Zaken Rapacki voor de instelling van een kernwapenvrije zone in Midden-Europa. Overstromingen in Mozambique Ten gevolge van overstromingen van de Zambesi zijn in Mozambique (Portugees Oost-Afrika) 90.000 tot 120.000 personen dakloos geworden. Er zijn nog geen aan wijzingen dat het peil van de rivier op korte termijn zal zakken. De regen houdt nog steeds aan. MARGRIET presenteert Het vorstelijk relaas van het leven van Prins Philip van Engeland speciaal voor U en exclusief voor MARGRIET - geschreven door ALEXANDRA, Koningin van Joegoslavië. Als straks de vlaggen wapperen boven Amsterdam en Prins Philip aan de zijde van Koningin Elizabeth zijn feestelijke intocht houdt in onze Lage Landen, dan ontmoet U in deze „Kerel van een Prins" een man, die U van jongsaf hebt gekend omdat U hem hebt leren zien door de ogen van zijn nicht: ALEXANDRA, Koningin van Joegoslavië. Onvergetelijke bladzijden uit het leven van Prins Philip - rijk geïllustreerd met tal van kostelijke foto's - heeft Koningin ALEXANDRA voor U vastgelegd. Reeds de volgende week slaat MARGRIET de éér ste bladzijden voor U open! Opnieuw schrijft een KONINGIN in Margriet. Leest U MARGRIET nog niet regelmatig en wilt U tóch niets van deze serie artikelen missen, schrijf dan nog vandaag een briefkaart aan MARGRIET Huidekoperstr. 20, A'dam In een dichte mist met een zicht van nog geen 250 meter, is de DC-7C van de „Pan American World Airways" de „Blue Jacket" van Schiphol opgestegen voor een proefvlucht van een uur boven ons land en de Amsterdamse luchthaven. De „Blue Jacket" is het toestel dat op 1 februari bij de aankomst op Schiphol, eveneens bij mistig weer. door het landingsgestel zakte, waarna de machine nog enkele honderden meters op de buik over het beton schoof alvorens tot stilstand te komen. Nadat de KLM-technici, die de herstelwerkzaam heden hadden verricht, de machine had den opgeleverd, steeg de „Blue Jacket" op en cirkelde op zeker 6000 meter hoogte boven Schiphol. Gezagvoerder Flowers be vond bij de controle in de lucht alles in orde en deelde de verkeerstoren op de Amsterdamse luchthaven tenslotte mede, dat hij wegvloog, richting Londen. WASHINGTON (AFP) Amerika heeft bij de Russische regering geprotesteerd te gen het Russische voornemen de Baai van Peter de Grote, waaraan Wladiwostok ligt. te sluiten. De Verenigde Staten zijn van mening dat deze maatregel een inbreuk op de fundamentele beginselen van het internationale recht betekent. De Ameri kaanse regering voegt er in haar protest nota aan toe dat zij zich de vrijheid voor behoudt om die maatregelen te treffen, die zij voor de bescherming van de Ameri kaanse rechten in dit gebied nodig oor deelt. Volgens UP wordt verondersteld, dat Wladiwostok een grote marinebasis is ADVERTENTIE staat bij KUIPERS in de Kleine Houtstraat 112 Haarlem - Tel. 11142 ROME (UP) Het verkeer in de om geving van de Trevifontein in Rome is zaterdagmorgen ontwricht geweest. Er zwommen twee zeehonden in het bassin van de beroemde fontein, hetgeen grote belangstelling trok. De traditie wil dat degene die een muntje in de Trevi-fontein werpt, in Rome zal terugkeren. De dompteur van een reizend circus bracht zijn zeehonden, die hem dier baarder zijn dan geld, naar de fontein. De politie wist aanvankelijk niet wat te doen. De reglementen voorzien niet in zee honden in stadsfonteinen. De dompteur kreeg opdracht de dieren naar hun kooi in de vrachtwagen te lokken. Een zeehond klauterde echter in de cabine van de auto en overtrad daarbij langdurig het claxon- neer-verbod Het duurde langer dan een uur eer de Trevi-fontein „zeehond-vrij" was. (Van onze correspondent in Wenen) De laatste tijd krijgen opvallend veel Poolse journalisten gelegenheid om de Sovjet-Unie, en vooral andere volksdemo- cratische landen, te bezoeken, ofschoon de Polen het minst rekening houden met het internationale aanzien van de partij. De verslaggever Salomon Lastik gaf on langs in het grootste Poolse dagblad „Zy- cie Warszawy" een reportage over Roe menië. Hij verklaart dat elk land zijn goede en slechte kanten heeft, weshalve het onrechtvaardig zou zijn uitsluitend de aandacht te vestigen op de „grootheids waanzin van Roemenië, en op andere fou ten, ontsporingen en moeilijkheden van het kopen van bepaalde levensmiddelen". Meer critiek verdient zijns inziens het feit dat de Roemeense pers haar taak niet vol doende behartigt. Volgens Lastik kan men in de bladen wel lezen over de schoonheid van het land en de oude monumenten, over het werk op het platteland en over de stootarbeider, die veel meer dan de voorgeschreven norm presteert, doch niet dat de Roemeense spoorwegtarieven met veertig tot vijftig percent zijn verhoogd. „Wanneer men de Roemeense journalisten wil geloven, zou men tot de slotsom moe ten komen dat spoorwegongelukken, bran den, brandstichtingen en diefstal uitslui tend het privilege zijn van het bedorven Westen". De journalist Markowski bracht een be zoek aan Hongarije, waarvan hij de alge mene stemming als volgt beschrijft: „Wij hebben ons door ons gevoel op sleeptouw laten nemen, maar nu na de revo lutie leren wij ons verstand gebruiken". Het oordeel over de Sovjet-Unie is in Poolse bladen bepaald gunstig. Pachlowski schrijft bijvoorbeeld dat de volkstaal in de Oekraine verreweg de overhand heeft boven het Russisch, dat daar meer en meer op de achtergrond komt. Een groot aantal lagere en middelbare scholen heeft het Oekrains als onderwijstaal ingevoerd. „Ik weet niet", zo schrijft hij, „hoe ver en hoe diep zich deze herleving van de nationale vormen en tradities in de republieken heeft doorgezet, maar wat ik wel zag, is de uiting van een nieuwe politiek der Sovjet-regering tegenover de republieken van de unie". Het viel hem ook op, dat winkels en warenhuizen rijkelijk waren voorzien van de voornaamste levensmiddelen. Utrecht.. Semi-artsexamen: W. van Goor, Amers foort: H. Lamme, Bilthoven: J.J.Simonis, Utrecht; F. K. van Spaendonk, Tilburg: J. A. Westenveel, Dinteloord. Artsexamen: L. Conn, Utrecht: F. A. A. M. Smeur, Utrecht; mej. J. H. Struik, Steen wij kerwold: Tan Wen Hian, Utrecht; T. T. Thio, Utrecht; R. Witte, Bilthoven. Tandartsexamen: E. Krijgers Janzen, Aalten; J. D. Laarman, Gro ningen; J. H. N. Pameijer, Enschedé. Kandidaats examen diergeneeskunde: mej. A. A. M. E. Lub- berink. Helmond; L. v. d. Zee, Amsterdam. Doc toraalexamen diergeneeskunde: J. Borghuis. Lei den: A. Annema. Leeuwarden. Dierenartsexamen: J. R. S. Vermeulen, Huissen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11