Actiecomité en aanhangers van Visser vergaderen volgende week tegelijk Minder loon bij Van Gelder Zonen? rookt heeft gelijk Paspoorten voor Haarlemmers worden goedkoper Winterweer heeft snelle groei van bloembollen vertraagd „Materiaal uit bergingstoren ontvreemd" anders1. Afgifte geschiedt per 1 april door de burgemeester van Haarlem UIT STAD EN STREEK 9 OM HET GOUD VAN DE „RENATE" Burgerlijke Stand van Haarlem Eén Mei-viering te Haarlem Beschikbaar stellen van woonruimte B. Weber verlaat 1 april Haarlems gemeentedienst Bloemendaalse politie houdt winkelbediende aan Brand in rookkelder van slagerij in Kruisstraat Uitspraken rechtbank Koopman vrijgesproken van hinderen van verkeer Lenteboden laten op zich wachten DONDERDAG 13 MAART 1958 IN EEN UITVOERIG maar verward communiqué heeft de heer P. Visser, voor zitter van de Coöperatieve Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" de 3300 aandeel houders ervan op de hoogte gesteld, dat hij de justitie zal verzoeken de door het actiecomité uitgeschreven vergadering op dinsdag 18 maart in Utrecht onwettig te laten verklaren. Hy overweegt voorts alle boeken en bescheiden ter beschikking van de justitie te stellen en merkt op, dat het huidige bestuur ook na een bestuurs verkiezing nog steeds wettig bestuur is. Zoals gemeld werd het actiecomité in het leven geroepen door de heer J. Kuyl jr. uit Gorinchem. Men wil weten wat met een half miljoen gulden in de afgelopen jaren is gebeurd en men wil eindelijk de geheimzinnigheid opzij zetten en de papieren en documenten zien, waarop de heer Visser de bergingsexpeditie heeft opgebouwd. ADVERTENTIE Ook met filter verkrijgbaar. Inmiddels blijkt ook, dat de door de heer P. Visser uitgeschreven vergadering op 17 maart in Utrecht niet doorgaat. Evenals het actiecomité heeft hij als „wet tig bestuur" een vergadering uitgeschre ven. In dezelfde zaal in Utrecht en op hetzelfde tijdstip In het communiqué doet de heer Visser uitvoerig verslag van de „bergingswerk zaamheden" in het jaar 1957. Over de to ren, die in het Noordzeekanaal ligt weg te roesten, vindt men geen woord terug. Deze is blijkbaar afgeschreven. Het „bergings werk" werd in 1957 hervat met een kotter, de HD 47, enige duikers, dynamiet en een aantal ankers. Tegen een aantal leden van het actie comité, met wie de heer Visser vorig jaar bij dit „bergingswerk" op de HD 47 heeft samengewerkt, uit hij beschuldigingen. Toren leeggehaald Onder meer blijkt, dat alle machine rieën, die in de bergingstoren opgesteld stonden, zijn weggehaald door de heer C. L., lid van het actiecomité. De heer L., al dus de heer Visser, sloeg de machines op in zijn woning. Er volgde aangifte bij de politie. „Voor dit wegnemen", aldus de heer Visser, „bracht de heer L. ook nog 50 per dag in rekening". Voorts wordt de heer L. ervan beschuldigd een motor boot van de vereniging in het kanaal tot zinken te hebben gebracht op 27 augustus van het vorig jaar. Er werd maandenlang onderhandeld over de teruggave van de torenuitrusting. De heer p. Visser heeft daarop de officier van Justitie op de hoogte gebracht. De po litie deed een inval n de woning en trof een wapenarsenaal aan van stenguns, mu nitie en handgranatenDe heer Visser merkt voorts op, dat hij op 1 februari is gevraagd een stuk te tekenen, waarin hij verklaarde de boete voor de heer L. te be talen. Hij heeft dit geweigerd. Springlading Omtrent het werk met de HD 47 merkt de heer Visser op, dat het schip op de negende juli van het vorig jaar bijna ten onder was gegaan, toen men een spring lading op de „Renate Leonhardt" wilde plaatsen en hieraan slechts een draad met een lengte van 350 meter had willen bin den. Op 6 augustus was er weer een plan om met springladingen het dek van de Renate er uit te slaan. De duiker zou 25- per dag krijgen en een miljoen gulden bij het slagen van de berging. Andere „be stuursleden" maakten bezwaar. Op 29 augustus wilde men een gat in de zij van de „Renate" schieten. De duiker moest door dit gat naar binnen. De heer Visser verhinderde dit plan. „Dit is be drog", constateerde-hij. Het dek zakt in elkaar en we krijgen er niets uit". Op 20 september Nog enige pogingen om uit te varen wer den door de heer Visser afgewezen, omdat HAARLEM, 12 maart 1958. ONDERTROUWD: 11 maart: H. J. Ap- pelo en P. J. Alkema; 12 maart: T. J. M. Tromp en P. W. M. van Stiphout; P. L. Denessen en W. M. Menken; F. de Gelder en J. Prent; H. van Gooi en C. Langeveld; J. W. Knoef en G. Witteveen; C. Schuch- hard en M. E. Zwart; J. Peters en S. Web ster; J. Kempes en H. J. Boelens; C. Kui per en E. Kroonsberg; A. Bloemzaad en I. A. A. de Borst; J. C. Schouten en C. M. M. Kramers; H. Bakker en L. Zoutman; A. E. M. van den Brink en M. J. Prins; G. Bouman en E. P. A. Lensen; W. H. Geerlings en M. C. Kuijper; G. H. Bone kamp en J. I. Timmer; J. G.'H. Fengler en J. F. Zeegers; H. J. Hulscher en A. K. Veldhuijzen; H. Winter en J. van der Vel de; A. Brandsma en W. A. de Bruin; W. H. Wolzak en T. M. Arnaud de Callavon; P. Zeelenberg en T. M. J. Koene. GEHUWD: 12 maart: J. C. Bogaart en P. A. van Eijk; A. P. Schouten en J. Bout; J- E. Maliepaard en A. Arxhoek; W. H. B. van Zanten en J. M. Vermeer; W. F. Zui ver en G. C. van den Eijnde; C. Staasen en P- J. Smit; P. J. Herrnus en J. M. Mulder: J. N. de Lange en W. Sissingh. BEVALLEN van een zoon: 11 maart: G. A. Hafkenscheid-Jansen; C. W. T. Stoe- velaar-Gieles; M. G. Snijder-Van Ommen: C. C. Korving-Weeren. BEVALLEN van een dochter: U maart: B. Abbink-Kooij; P. Boeser- Joren; 12 maart: J. M. Wijckelsma-Van den Hurk; W. C. van der Linden-Huys- mans. .„OVERLEDEN: 10 maart: G. L. Ruttink, 67 j-, Merwedestraat; P. J. van der Lin den, 72 j„ Kloppersingel; 11 maart: M. Kampherbeek-Boeijing, 65 j„ Floraplein: M. C. Scholten-Theunis, 82 j., Kamper- kaan; C. A. de Keizer, 67 j., Kampervest; C. Veldhuis, 67 j„ Gen. Bothastraat. burgerlijke stand van heemstede ONDERTROUWD A. P. Sinnige en A. P- M. de Lange; P. W. Winter en M. Stöckl; A. Verdoorn en M. J. O. Duijn; J. G. Fre- deriks en .J. J. Lehmann; F. J. C. de Ridder en K. Dijkstra; W. P. C. Kuvener en T. tielers; J. B. van Dijk en M. F. Schulze. GETROUWD H. P. Müller en J. A. E. M. Pottker; M. R. J. Nunnink en G. M. Th. van Gerven. GEBOREN Aloysius Maria Thomas, zn. v. A. G. M. Nelissen en M. L. W. Bijvoet; Bernardus Antoon Joseph Reinier, zn., v. d- W. J. Meekels en J. Bruggeman; Lidui- na Maria, dr. v. P. J. van Tongeren en B. van den Bos; Leonardus Wijnandus Hen- dncus, zn. v. L. A. Jansen en J. E. W. M. van Breemen. OVERLEDEN E. van den Bos-Zwanen- burg, 60 jr.; h. J. Jansen, 88 jr. hij er oplichterij in zag. Op 20 september werd echter weer gevaren. En dan stelt de heer Visser in het communiqué: „We schieten een gat in de zij van die boot", zei duiker v. d. Schans. „Oplichte rij, weer hetzelfde", zei Visser. De springlading moest er boven op. Des middags half een ging de duiker naar beneden bij stralende zon en doodstil weer. Hij was na vijf minuten terug. „Ik kan niets zien, het is stikdonker", zei hij. Daarna zeiden de duikers: we gaan nog een keer en dan kunnen we die 454 kistjes hebben. We gaan drie weken door met de berging als ze er uit zijn. Dan zeggen we het is mislukt. De pers mag niets weten. De HD 47 moet weg, die bemanning houdt z'n mond niet". Tot zover. Want voor 1957 was het afge lopen. „Wij zijn bedrogen", stelde de heer Visser in een bestuursvergadering. „Ik neem de verantwoording hiervoor niet". Geheime vergadering Om nu de macht in handen te krijgen trachten de heren, die eerst bij de berging met de heer Visser samenwerkten, be stuursfuncties te krijgen, aldus het com muniqué. Op 15 februari werd de geheime vergadering van het actiecomité gehouden. De heer Visser werd niet toegelaten. Deze gehele gang van zaken, aldus de heer Vis ser, toont een gemis aan verantwoorde lijkheidsgevoel, schromelijk egoïsme en een gemis aan gezond verstand. De heer Lof wordt openlijk gebrand merkt als hoofddader in het complot en de heer Kuyl als spelleider en woordvoerder. Opdracht aan firma De heer Visser stelt de leden-aandeel houders nu voor om nog 30.000 tot 50.000 bijeen te brengen en een grote Nederlandse firma op te dragen de ber ging uit te voeren. Dit geld wordt meteen op naam van die firma gestort. Hij wil een regeling treffen met de betrokken Ne derlandse firma (welke firma is niet be kend), het bestuur en deskundigen om toe zicht op het uit te voeren werk te krijgen. De heer Visser stelt, dat aan knoeierijen, die steeds met steun van buiten in het be stuur worden opgezet, een eind moet ko men. Voorts stelt hij voor om alle leden van het actiecomité voor het bestaan van de vereniging uit te sluiten van het be zoeken van vergaderingen der „Renate Leonhardt". Het zijn de heren J. Kuyl. C. Lof, F. v. d. Sijde, L. Hillebrands, G. Hassinkx en A. van Staalduinen. Minister Suurhoff spreekt voor ouderen Het mei-comité, waarvan de organisa ties van de bestuurdersbond Haarlem (N.V.V.)- deel uitmaken, heeft voor don derdag 1 mei het volgend programma sa mengesteld: Om halfacht reveille in Haarlem-oost. Op het Van Zeggelenplein danst de A.J.C. om de meiboom; de heer J. Willemse zal het woord voeren. De kinderen komen om tien uur in het Concertgebouw bijeen voor een feestelijke bijeenkomst. Het Harmo nieorkest Haarlem zal musiceren en films worden vertoond. Voor de ouderen wordt des middags in de tuinzaal van 't Concertgebouw een bij eenkomst gehouden, waarop minister J. G. Suurhoff het woord zal voeren. Mede werking verlenen de A.J.C. met volksdan sen en De Jonge Strijd met het lekenspel „Het hemd van een gelukkig mens". In de avondbijeenkomst, eveneens in het Concertgebouw, zal prof. dr. W. Banning de mei-rede uitspreken. Medewerking ver lenen De Stem des Volks en het Harmo nie-orkest Haarlem, die gezamenlijk de Strijdliederenfantasie ten gehore zullen brengen. Het koor zingt verder de „Duitse dans" van Schubert en negrospirituals met solistische medewerking van Elly Imhof. Bij Van Gelder Zonen, zowel te Velsen als in de andere fabrieken, heerst op be paalde punten verschil van mening tus sen werkgever en werknemers over de werkregeling. Woensdagavond heeft de heer J. Mooi, hoofdbestuurder van de Christelijke Fabrieksarbeidersbond in een tweetal vergaderingen het personeel inge licht over het resultaat van recente be sprekingen met de directie over de gere zen problemen rond de verkorte werk week. Door de reeds ingevoerde werktijdver korting zou een deel van het personeel on geveer zes gulden per week minder ont vangen en het voorstel van de gezamen lijke hoofdbesturen, om die loonderving Mr. Proper stelt vragen aan B. en W. van Haarlem In een toelichting op vragen van het Haarlemse raadslid mr. M. Proper (comm.) herinnert deze er aan, dat op 1 december 1957 in werking is getreden een Konink lijk Besluit over de overheidsbijdragen in dé kosten, die voortvloeien uit het vrijwil lig ter beschikking stellen van woonruimte. De eerder bestaande regelingen van de centrale overheid werden hiermede verbeterd en uitgebreid. Het belang van een betere woonruimte-verdeling brengt mede dat de nieuwe regeling ruime toe passing vindt en op ruime schaal bekend wordt. De vragen van mr. Proper aan B. en W. luiden: Wordt het nieuwe Koninklijke Besluit reeds in Haarlem toegepast? Is het niet noodzakelijk dat de besluiten van de ge meenteraad van Plaarlem van 12 mei 1948 en/of van 1 december 1952 worden ge wijzigd en worden aangepast aan het nieuwe Koninklijk Besluit? Is het niet noodzakelijk dat de posten van de begroting van 1958 worden ver hoogd wegens de toepassing van de nieuwe regeling? Vei'dient het geen aanbeveling dat door B. en W. aan de nieuwe regeling meer be kendheid wordt gegeven, bijvoorbeeld door een perscommuniqué of een persconfe rentie? Naar wij vernemen zal het uitgeven van paspoorten aan Haarlemse ingezetenen met ingang van 1 april geschieden door de burgemeester van Haarlem, in plaats van door de Provinciale Griffie, zoals het tot dusverre het geval was Door deze maat regel zullen de paspoorten in Haarlem goedkoper worden. De provinciale leges komen te vervallen, zodat de paspoorten 5 gaan kosten, in plaats van 7.50, zoals tot dusverre. Zoals men zich zal herinneren heeft het Haarlemse gemeenteraadslid mr. A. Wen sing op 17 april van het vorige jaar in de Haarlemse raad een interpellatie ge houden over dit onderwerp, waarbij hij wees op 't tijd- en geldverlies, die de pro- cedui-e via de griffie met zich meebrengt. Er werd bij die gelegenheid door de raad een voorstel bij B. en W. ingediend, waar bij het college werd uitgenodigd stappen te ondernemen om te komen tot een afgif te van paspoorten door de burgemeester. Deze stappen zijn genomen en het resul taat ervan is geweest, dat de Commissaris der Koningin in Noordholland in overleg met het ministerie van Buitenlandse Za ken de afgifte van paspoorten voor Haar- lemmèrs heeft gedelegëèrd aan de'burge meester vanHaarlem. Déze ontwikkeling maakt, dat dé pas- Naar wij vernemen zal de heer B. We ber, bedrijfsadministrateur A bij het Open baar Slachthuis te Haarlem, per 1 april dit bedrijf verlaten. Hij zal namelijk op die datum in dienst treden van de gemeen te Velsen, waar hij belast zal worden met bedrijfseconomische werkzaamheden. De heer Weber is sedert 1925 in Haar lemse gemeentedienst. Na achtereenvol gens bij verschillende takken van dienst werkzaam te zijn geweest werd hij in 1948 aangesteld tot hoofd-boekhouder bij het Openbaar Slachthuis aan de Oorkondelaan in Haarlem-Oost. Naast zijn dagelijkse ar beid richt de belangstelling van de heer Weber zich in het bijzonder op economie en vraagstukken, die daarmede in ver band staan. Dit blijkt onder meer uit het feit dat hij in zijn vrije tijd economie stu deert aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Binnenkort hoopt hij deze studie af te sluiten met zijn doctoraal exa men. Een aardige bijzonderheid is, dat de heer Weber samen met zijn zoon heeft ge studeerd en ook gelijktijdig met hem exa men zal doen. In de christelijke vakbeweging doceert de heer Weber economie op vormingscur sussen in Haarlem en IJmuiden. Tot zijn opvolger op het Openbaar Slachthuis is de heer L. Wagemaker benoemd, eveneens werkzaam bij deze instelling. voor rekening van het bedrijf te nemen, vond bij de directie geen bijval. De hoofd besturen staan op het standpunt dat het bedrijf gedurende een reeks van jaren flinke winsten heeft gemaakt en dat de arbeiders nu het minder goed dreigt te gaan ook recht hebben op een deel van die winst. Naar hun mening zou het niet meer dan billijk zijn, dat de arbeiders het volle loon blijven houden. Het standpunt van de hoofdbesturen kon de goedkeuring van de arbeiders weg dragen, die het unaniem betreurden dat hun werkgever zulk een standpunt innam. Met het personeel van de andere fabrie ken zal ook het resultaat van de bespre kingen met de directie worden besproken. poorten in Haarlem voortaan 5 in plaats van 7,50 gaan kosten, en dat de procedu re van afgifte aanzienlijk zal worden ver sneld. De paspoorten zullen worden afge geven op het stadhuis op de afdeling Be volking. Men verwaent, dat zelfs tijdens het drukke seizoen in het voorjaar en de zomer, de tijd, die verloopt tussen aanvra ge en afgifte, niet langer zal zijn dan ten hoogste drie dagen. Voor spoedgevallen is zelfs een speciale regeling getroffen, die het mogelijk maakt, dat ook hieraan tege moet kan worden gekomen. (Va?i onze medewerker voor bloembollencultuur In het begin van de vorige week zag het er naar uit, dat het eerste bericht over de stand van bloembollen zou kunnen worden gelanceerd. We zouden dan hebben ge schreven, dat ér al vele dikke knoppen van narcissen op springen stonden. Nog een paar dagen groeizaam weer en het geel van de krokussen, met hier en daar ook blauw, zou gezelschap gekregen hebben van het geel der trompet-narcissen. Toen de weer berichten echter ongunstiger werden en de sneeuwbuien nog niet achter de rug waren, hebben w(j het lanceren van het eerste bloembollenbericht nog maar wat uitge steld. In het begin van vorige week liepen op de bloembolienvelden vele mannen het riet van het land te verwijderen. Dat moet vroeg gebeuren, want anders blijven de bladeren, die hun punten pas een of twee centimeter boven de grond hebben gebracht te lang in de warmte en blijven dan zacht. Het riet wordt daarom verwijderd. De bladeren krijgen daardoor gelegenheid om af te harden. De vroege narcissen waren al grotendeels van het dek ontdaan, het riet lag nog op braakliggend land te drogen of werd al op de schelven gebracht. De bollenstreek kreeg de lente een beetje in het hoofd. Men verbaasde zich er over, dat de sneeuw zo snel ver dwenen was, de grond was ook niet over matig vochtig, omdat er geen „hal" in ge zeten had. De sloten konden het water vrij goed verwerken. Ieder haalde verlicht adem. Tot vrijdagmorgen weer overal een laag sneeuw lag. Het werk op het veld lag stil en men zocht elkaar weer op om te praten over het weer, waar je nooit peil op kunt trekken. Men ging in zijn herinnering terug op zoek Verdacht van verduistering Door de Bloemendaalse politie is een 30-jarige winkelbediende uit Bloemendaal aangehouden, die ervan verdacht wordt ten nadele van een fotohandelaar uit Over- veen, waar hij werkzaam was, verduiste ringen te hebben gepleegd. Het betreft hier foto-apparaten, films, alsmede geld uit de kassa. De verduisteringen strekken zich uit over de periode an de afgelopen drie jaar. De winkelbediende zal voor de Haarlemse officier van Justitie geleid wor den. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard. zal vrijdag geen spreekuur houden. Vanmorgen omstreeks vijf minuten voor twaalf is brand uitgebroken in de rook kelder van een slager in de Kruisstraat in Haarlem. Er ontstond een flinke rook ontwikkeling. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was is erin geslaagd het vuurtje met een hulpstraal te blus sen. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. De politie heeft tijdens de werkzaamheden de Kruisstraat, behalve voor het autobusverkeer, afgezet. Orgelprijs. De „Prix d'excellence" voor orgel van het Amsterdams conservatorium is toegekend aan de heer N. Waasdorp. De jury, bestaande uit de heren Gabriël Ver- schraegen, Henk Stam, George Robert, de directeur van het conservatorium en de hoofdleraren voor orgel, kende de heer Waasdorp ook de jubileumprijs voor toon kunst toe. naar jaren in het verleden met dergelijke weersgesteldheden, maar niemand kon zich zo'n jaar herinneren. Prognoses over wat het verloop zou zijn, konden dus moeilijk worden gemaakt. De weerberichten wer den wel angstvallig gevolgd. Maar iedere dag hetzelfde: opklaringen en sneeuw. Ge lukkig geen wind. Men kon gerust gaan slapen in goed vertrouwen op de al afge harde planten, die bovendien nog een war mende deken van sneeuw op zich hadden gekregen. Men wist, dat de bladeren van narcissen bij rustig weer heel wat konden verdragen en wachtte dus maar af. Geen alarmerende berichten Het is met de bollen verlopen zoals men zich dat had gedacht. Tot woensdagmiddag werden nergens alarmerende berichten ge hoord over bevriezingen. Iedere dag dat het dooide verdween de sneeuw groten deels in de grond en vandaar naar de sloten. De kwekers in Noordholland boven Alk maar hebben veel minder sneeuw gekregen dan hun collega's tussen Haarlem en Lei den. Dit is voor hen een geluk, want op de klei verdwijnt het water niet zo snel als op het zand. In rampjaren gaan meer bol len verloren door verstikking in het water, dat door een of andere oorzaak, bijvoor beeld door vorst in de grond, niet weg kan door bevriezing. Uiteraard zullen hier en daar wel wat beschadigingen van de bladeren voorko men, maar ook daarvoor is men niet bang. Vroeger zouden alle parasieten van de bol len zich op deze bladeren gaan nestelen om hun vernietigend werk te beginnen. Nu hebben dc fabrikanten van allerhande be strijdingsmiddelen zo'n enorme hoeveel heid middelen tegen allerhande kwaaltjes op de markt gebracht die bovendien nog de groei stimuleren ook dat ieder de na weeën van deze late wintertjes zal kunnen voorkomen door de planten te bespuiten en een groot gedeelte van de parasieten te doden. Langer wachten Het enige nadeel is, dat we nog een ooosje langer op de lenteboden zullen moeten wachten. De planten hebben geen kans gekregen om verder te groeien. Het wintertje doet de narcissen, waarvan de knoppen op springen staan echter geen goed. Intussen blijkt zelfs zo'n winter nog voordelen te hebben, want de klanten in het buitenland, die de bollen forceren, hebben ook met slechte weersomstandig heden te kampen gehad. Dat betekent dat de bloemen in de kassen langzamer groeien. Het is wel heel eigenaardig, dat men bij vorst een kas zo warm kan stoken als men wil. Maar als het vriest reageren de bloemen in de kassen toch maar traag op het door de mens geschapen klimaat en richten zich toch naar de grillen van Ko ning "Winter. Was het wintertje niet gekomen, dan waren de bloemen uit de bollen „gevlo gen", zoals dat heet, en zouden de bloe menmarkten omstreeks deze tijd overvoerd zijn geweest. De prijzen zouden laag zijn geworden ,en zouden de broeiers verliezen hebben gebracht. Men had nu de bloei ech ter meer in de hand en kon de aanvoer en dus de prijs enigszins regelen. Daarbij komt, dat de kasbloemen nog maar weing concurrentie ondervinden van de bloemen van het veld en dat blijft nu wel even zo. Hierdoor komen de diverse gewassen netjes achter elkaar op de markten. Men heeft dan ook alle hoop, dat de bollenbroeiers in een optimistische stemming zullen geraken en niet al te bang zullen zijn om al weer voor het volgend seizoen te bestellen. Niettxvs in het kort Het regeringsbeleid. De afdeling Ben- nebroek van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie houdt woensdag 19 maart in „Oud Berg en Dal" een verkiezingsbij eenkomst. Het lid van de Eerste Kamer mr. J. de Wilde zal dan spreken over „De ach tergronden van het regeringsbeleid". Inbraak. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde van een pharmaceutisch bedrijf aan de Gonnetstraat te Haarlem heeft men zich toegang verschaft totde vertrekken. Vermist worden bedragen van 320 (uit een geldkistje) en van drie gul den, rentezegels tot een waarde van 180 en ziekenfondscoupon" Kennemer Dierentehuis. Zaterdag 22 maart houdt de Stichting „Kennemer Die rentehuis" in de bovenzaal van het Miner va-Theater te Heemstede een kindervoor stelling, waarvoor artiesten zich belange loos beschikbaar hebben gesteld. De op brengst is bestemd voor het bouwfonds van de stichting. Als de zaal uitverkocht is wordt een tweede voorstelling voorbereid. Ouden van Dagen. De afdeling Haar lem van de Algemene Bond van Ouden van Dagen houdt woensdag 19 en donderdag 20 maart ontspanningsbijeenkomsten in ge bouw Sint Bavo, aangeboden door het ac cordeonorkest „Haarlem-Noord" onder lei ding van de heer J. Doornbos. Onderscheiden. De heer J. B. Beider in Lisse is onderscheiden met de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De eremedaille in brons is toegekend aan de heer J. Hoefsmit, boek drukker bij Joh. Enschedé en zonen in Haarlem. Dodeljjk ongeluk. Een 43-jarige inwo ner van Vlissingen, in dienst van een aan nemersbedrijf, is bij de aanlegplaats van de veerboot te Zierikzee op een zolderschuit onder een zware staalconstructie bekneld geraakt. Hij werd zo ernstig gewond dat hij enkele uren later in het Rode-Kruis- ziekenhuis te Zierikzee is overleden. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Ontzeggingen van rijbewijs ongedaan gemaakt De Haarlemse rechtbank heeft van morgen de 33-jarige verkoper uit Haarlem vrijgesproken, die door de kantonrechter wegens hinderen van het verkeer was ver oordeeld tot f 300.boete subs, drie maanden, en ontzegging van het rybewys voor twee jaar. De officier van justitie had in deze zaak f 50.boete geëist. Bij de behandeling van de zaak was ge bleken, dat de getuige a charge, een ambtenaar van de rijksbrandweerinspectie in Den Haag, tegenover de verdachte begonnen was met het niet verlenen van voorrang en vervolgens, toen hij van mening was bij het inhalen te worden gehinderd, een achtervolging had ingezet, waarbij hij de indruk trachtte te wekken, politiebevoegdheid te hebben. Het hinde ren, waarover deze getuige sprak, werd door de rechtbank niet bewezen geacht. Een vertegenwoordiger uit Santpoort, aan wie door de kantonrechter wegens snijden onder meer zes maanden ontzegging was opgelegd, werd veroordeeld tot een boete van f 25.subsidiair 10 dagen. De officier van justitie had in deze zaak vrijspraak geëist wegens tal van duistere punten. De vertegenwoordiger was door een wacht meester der rijkspolitie geverbaliseerd wegens snijden op de hoek van de Schoter- weg en de Gen. Cronjéstraat. De wacht meester wilde rechtdoor, maar zeide door tijdig van zijn fiets gesprongen te zijn een aanrij ling door de auto, die rechtsaf zwenkte, te hebben kunnen voorkomen. Omtren,. de snelheid en het punt waar de wagen zich bevond, liepen de getuigen verklaringen zeer uiteen. In Aalsmeer Een 24-jarige Aalsmeerse caféhouder, tegen wie in beroep drie weken gevange nisstraf en een entzegging van het rij bewijs voor een jaar was geëist omdat hij onder invloed van alcohol een coupeur bijna zou hebben aangereden met een bromfiets, werd vrijgesproken wegens ge brek aan bewijs. Een veehandelaar uit Uithoorn, die er van verdacht was onder invloed een auto op de Stommeerweg te Aalsmeer te hebben geschampt en daarna te zijn door ge reden, werd van het eerste ten laste ge legde vrijgesproken en voor het tweede veroordeeld tot een maand gevangenis straf en zes maanden ontzegging. Er was door de officier tegen hem twee maanden hechtenis en twee jaar ontzegging geëist. ADVERTENTIE Spaar de vlaggetjes: op elk pakje is er ééoJ

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13