In MAGGI kippensoep proeft U de kip! MAGGI Eden llaif 11 Blooker tijd! nTIP VAN BOOTZ Frankrijk bereikte gelijk spel tegen het technisch bekwamer Spanje Surinamer Sugar Ray professional bantamkampioen van Nederland Australische zwemtrainers in moeilijkheden Flamingo's nam geen revanche op ZBVS in de basketbalcompetitie Di Stefano, Kubala en Marcel de beste spelers van het veld Van der Zee drie keer neer in één ronde Tennis 13 Voetbalruzie in de West Ajax naar Zuid-Afrika Turkse militairen te sterk voor Luxemburg Speelverbod voor de Hongaarse clubs Betaald voetbal gaat in ieder geval door NA INCIDENTJES Olympiads Tour 1958 Brussel kandidaat voor Zomerspelen 1964 Geen korfbal in de HKB Nino Defilippis won de - vierde etappe Parijs-Nice Acht bonden uitgenodigd voor roeifestijn in Gent Sport in het kort Oxford traint al Smyslov-B otwinnik Ook vierde partij werd afgebroken Kampioenschap hoofdklasse libre, district Haarlem SPORTHUIS SCHOLTE ASC Olympia 60 jaar VRIJDAG 14 MAART 1958 ADVERTENTIE Omdat alleen het beste van de kip gebruikt. Het Franse voetbalteam, dat zich ten koste van België en IJsland kwalificeer de voor het eindtoernooi om het wereld kampioenschap, heeft donderdag in het uitverkochte „Pare des Princes" in Pa rijs (40.000 toeschouwers) een verrassend gelijk spel bereikt tegen de technisch be kwamere ploeg van Spanje (2-2). Een re sultaat, dat het vooral dankte aan grote ijver en voortreffelijk verdedigend spel. Ondanks de vrijwel voortdurende regen val was de strijd zeer aantrekkelijk. De Spanjaarden, gehandicapt door het uiterst gladde terrein, hadden in de eerste helft een duidelijk overwicht, maar de vaak goede combinaties, opgebouwd door Alfre do di Stefano en Kubala, werden veelal slecht afgewerkt. De tegenaanvallen van Frankrijk waren vaak gevaarlijker en doel man Carmelo werd regelmatig in het spel betrokken door Fontaine, de uitstekende Piantoni en Vincent. De grillige combinaties tussen Di Ste fano en Kubala met de Franse links half Marcel de beste spelers van het veld leidden na 13 minuten tot een fortuin lijke, doch niet onverdiende 0-1 stand. Di Stefano legde de basis voor het doelpunt door gehinderd vanaf de rechtervleu gel de bal naar Kubala te plaatsen. Ku bala schoot en de glibberige bal slipte tus sen de benen van doelman Abbes door in het net. Het doelpunt deprimeerde de Fransen en de Spaanse druk op het doel van Ab bes werd dan ook groter. Een schot van Kubala vloog juist naast het doel, toen Abbes reeds geen verweer meer had. Kort voor rust de Franse verdediging was inmiddels versterkt met de binnen- spelers Douis en Piantoni was de Fran se doelman opnieuw kansloos bij een schot van Kubala. Ditmaal belandde de bal op de buitenkant van de paal. De rust had de Fransen kennelijk goed gedaan, want in de tweede helft begon nen zij onmiddellijk met een serie aanval len, die veelal geleid werden over rechts buiten Wisnieski. Reeds na vier minuten kwam de gelijkmaker. Spil Garay kreeg ADVERTENTIE Vanaf 15 maart ook verkrijgbaar in 10 stuks 45 ct Met de pogingen om te komen tot een enkele Nederlands Antilliaanse voetbalor ganisatie wil het nog niet erg vlotten. Het streven was de voetbalbonden van Cura cao en Aruba in één vertegenwoordigend orgaan onder te brengen, waarna dit or gaan aansluiting zou zoeken bij de FIFA. Men was reeds zover gevorderd, doch thans zijn nieuwe meningsverschillen tus sen de Arubaanse en Curagaose bonden ontstaan. De FIFA heeft de Curagaose Voetbal bond gevraagd waarom men in Willem stad niets doet om tot een samengaan met Aruba te komen. In de overtuiging dat dit schrijven is geïnspireerd door de Arubaan se bond. heeft het bestuur van de Cura- Voetbalbond de tweede oefen wedstrijd tussen Arubaanse en Curagao se spelers voor de selectie van een verte genwoordigend Antilliaans elftal, dat in Nederland zal spelen, uitgesteld. Zo ziet oet er voorlopig naar uit, dat in april geen ,f, ',aans> maar een zuiver Curagaos otftal in het Feijenoord stadion tegen Ne- lerland zal aantreden. de bal na een voorzet van Wisnieski niet onder controle en onmiddellijk reageerde de ijverige Douis. Hij plaatste de bal door naar Vincent, die vervolgens de vrijstaan de Fontaine in het spel betrok. Doelman Carmelo te ver voor zijn doel was kansloos bij het harde schot: 1-1. Plet doelpunt had een duidelijke uitwer king: Frankrijk viel nog onstuimiger aan en beheerste het spel lange tijd. De Span jaarden herstelden zich echter na een snel le combinatie tussen Di Stefano en Luis Suarez, die na 13 minuten een 1-2 score tot gevolg had. Suarez kon Abbes name lijk gemakkelijk vijf meter voor het doel staande passeren. Het Spaanse overwicht bleef daarna echter zonder suc ces door de knappe dekking der Franse achterspelers. En dit schonk de Fransen zoveel zelfvertrouwen, dat hun aanvallen veelvuldiger werden. Piantoni zorgde ten slotte na 20 minuten met een prachtig schot voor de 2-2 stand. In de resterende periode hebben beide teams nog enkele goede scoringskansen gehad, o.a. Collar twintig minuten voor tijd, maar deze werden niet gebruikt. De strijd was inmiddels iets opportunistischer geworden, een gevolg van het hoge aan- vangstempo, dat de krachten der spelers gesloopt had. Vooral de Spaanse rechts half Santisteban, die zich in de eerste eerste helft onderscheidde, maakte in de slotfase een vermoeide indruk. De opstellingen der teams waren: Frankrijk: doel: Abbes, achter: Kaelbel en Lerond, midden: Penverne, Zitouni en Marcel, voor: Wisnieski, Douis, Fontaine Piantoni en Vincent. Spanje: doel: Carme lo, achter: Quincoces en Callejo, midden: Santisteban, Garay en Zarraga, voor: Mi guel, Kubala, Di Stefano, Suarez en Col lar. Hoewel de onderhandelingen nog niet he lemaal zijn geëindigd, staat het vast, dat Ajax in de loop van juni naar Zuid-Afrika zal vertrekken om daar in een tournee, die ongeveer 15 dagen zal duren, vier wed strijden te spelen. In Johannesburg is bekend gemaakt, dat de wedstrijdenreeks van de Nederlandse kampioen zal volgen op een bezoek, dat Preston North End, de Engelse eerste divi sieclub, aan Zuid-Afrika brengt. Deze tournee omvat vijf wedstrijden en eindigt op 7 juni. De voorzitter van de Zuidtransvaalse Voetbalbond, D. Snaier, heeft een telegram met de. officiële invitatie aan Ajax ver zonden. „En op dat telegram is het wach ten", aldus Ajax-secretaris Elzenga. „Wij voelen natuurlijk alles voor een dergelij ke trip en het zal er ook wel van komen. De reis zal echter pas kunnen worden aanvaard wanneer we de competitie ach ter de rug hebben, maar met het besluit van het betaalde voetbal om zo nodig ook op woensdagavonden te gaan spelen, zul len we op 15 juni toch wel klaar zijn". De voetbalwedstrijd voor de voorronden van het internationale militaire voetbal toernooi (groep A) tussen Luxemburg en Turkije, donderdagavond in Luxemburg ge speeld, is door Turkije met 6-2 gewonnen. Bij rust hadden de Turken een 2-1 voor sprong. In deze groep moeten nog twee wedstrij den worden gespeeld, namelijk op 19 maart in Den Haag, NederlandLuxemburg en een dag later in Parijs, FrankrijkTurkije. De stand luidt: 1. Frankrijk 2 2 0 0 4 10-2 2. Turkije 2 1 0 1 2 7-4 3. Nederland 2 1 0 1 2 3-3 4. Luxemburg 2 0 0 2 0 3-14 De Hongaarse Voetbalbond heeft de clubs tot 13 april een verbod opgelegd om tegen buitenlandse verenigingen te spe len. Deze maatregel werd genomen ten einde de afwerking van de competities, die binnenkort worden onderbroken i.v.m. het eindtoernooi om het wereldkampioen schap, niet te stagneren. Het bondsbureau van de KNVB deelt ons het volgende mede: Het bestuur van de KNVB heeft besloten de wedstrijden, die voor zaterdag en zondag in het betaal de voetbal zijn vastgesteld, te laten door gaan. Voor zover nodig dienen de clubs er voor te zorgen, dat de terreinen sneeuw vrij, resp. bespeelbaar worden gemaakt. Inzake het al of niet doorgaan van het amateurvoetbal is nog geen beslissing ge- ADVERTENTIE Smorgens en s avonds De mogelijkheid, dat Olympia's toer door Nederland in 1958 (van 27 mei tot en met 1 juni) internationaal wordt, is zeer gx-oot. De Olympianen hebben namelijk contact opgenomen met verenigingen in Denemarken, Frankrijk, België, Duitsland en Oostenrijk en hebben deze clubs uitge nodigd elk met een ploeg van 7 man naar ons land te komen. De Amsterdammers rekenen er op, dat zeker 3 buitenlandse ploegen in Amster dam zullen starten. Elf Nederlandse ploe gen, waaronder, evenals het vorige jaar, een militaire onder leiding van Gerrit Schulte, zullen het veld completeren. Mochten echter alle 5 buitenlandse vereni gingen komen, dan wil men met 15 ploe gen starten, zodat er dan een Nederlandse (streek- of stedelijke) ploeg moet afvallen. In tegenstelling tot de vorige jaren zal de toer ditmaal niet Limburg aandoen maar wel Zeeland, dit op verzoek van de club „Theo Middelkamp" uit Goes, die in 1957 op zo fraaie wijze het ploegenklassement won. Militaire voorbereiding Gerrit Schulte, opnieuw belast met de samenstelling en voorbereiding van de na tionale militaire ploeg, kan thans putten uit 150 militaire wielrenners. Daarvan zul len er ongeveer 45 „uitgenodigd" worden deel te nemen aan trainingsritten. En uit deze 45 renners zullen dan uiteindelijk de 15 renners geselecteerd worden voor een speciale training. Het is thans zeker dat de stad Brussel zich kandidaat stelt voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in 1964. Hierover heeft een bespreking plaats ge had tussen het gemeentebestuur en het bestuur van het Belgisch Olympisch Co mité. Het B.O.C. zal de kandidatuur van Brus sel ter kennis brengen van het Interna tionale Olympisch Comité. De wedstrijden van de Haarlemse Korf- balbond voor zaterdag en zondag zijn af gelast wegens de toestand van de terreinen. De 29-jarige Surinamer Sugar Ray, die bij de burgelijke stand staat ingeschre ven als Henri April, heeft donderdagavond het professional bantamkampioenschap van Nederland op de 28-jarige Henk van der Zee veroverd. Van der Zee verloor deze partij door technisch k.o. in de 13de ronde. Toen Sugar Ray in de dertiende ronde van een meer sensationeel dan fraai ge vecht voor de derde maal Henk van der Zee neersloeg, had de Amsterdammer de bantamtitel, die hij in november 1953 van de Nederlandse Boksbond cadeau had ge kregen, omdat er geen andere gegadigden waren, aan zijn eerste uitdager verspeeld. Die dertiende ronde was de climax van een gevecht vol met onvolkomenheden en incidentjes. Sugar Ray had in de derde en achtste ronde zijn in de harde Ameri kaanse ring opgedane kennis tentoonge spreid. Beide malen was Van der Zee uit gegleden en voordat hij zich weer had op gericht, was de Surinamer op hem toege- stormd om het gevecht te hervatten. Scheidsrechter Knol hield de touwtjes niet strak genoeg in handen en dit betekende, dat na een uitstekende eerste ronde het bokspcil steeds meer daalde. Van der Zee, niet in staat een eindstoot te plaatsen, hield het gevecht zoveel mo gelijk op korte afstand, bezondigde zich nog wel eens aan afklemmen, maar ook het boksen van de Surinamer vertoonde veel feilen. Het ernstigste incident kwam tegen het ;eind van de tiende ronde. Op zijn beurt had Van der Zee, toen Sugar Ray was uitgegleden, de Surinamer aangevallen en die wond zich daarover zo op, dat hij het eindsignaal van de ronde niet hoorde en verbeten door bleef vechten. Pas toen scheidsrechter Knol zich tussen de twee kemphanen wrong, besefte Sugar Ray, dat hij ditmaal wel erg buiten de perken was gegaan. Van der Zee had van dit incident geen misbruik gemaakt. Hij had immers door voor te geven geraakt te zijn en door te gaan liggen ongetwijfeld een verdiende diskwalificatie van de Surinamer kunnen bewerkstelligen. Maar de Amsterdammer bleef staan en Sugar Ray kreeg niet eens een waarschuwing. Pas na de elide ronde oordeelde de heer Knol het nodig om alsnog een openbare waarschuwing aan Sugar Ray tegeven voor diens optreden van vijf minuten ge leden. Een merkwaardig besluit. Intussen had de Surinamer vakkundig het uithou dingsvermogen van Van der Zee, die nog nooit vijftien ronden had gebokst, ge sloopt. In de dertiende ronde zag Sugar Ray zijn kans. Flitsend schoot zijn linkse door een gat in de dekking naar de kaak van zijn tegenstander. Van der Zee ging neer. Voor vier tellen slechts, maar zijn mo reel was aangetast. Hij kreeg zijn handen niet meer omhoog en het was nu nog slechts een kwestie van secuur afhande len voor Sugar Ray om de zege te be vestigen. Vier rechtsen op de kaak brach ten de totaal ontredderde Van der Zee voor de tweede maal naar het canvas en toen hij weer vóór de tiende tel opstond voltrok Sugar Ray met een linkse hoek het vonnis. Van der Zee werd weliswaar niet uitgeteld, maar volgens de nieuwe reglementen was hij, door driemaal in een ronde neer te gaan. technisch k.o. In hetzelfde programma ontmoetten el kaar in het middengewicht twee knock- outers: de Amsterdammer Oostrum (71 ADVERTENTIE Nu de Hollandse melk weer puur wordt, Maar daarnaast uitzonderlijk duur wordt Schenkt men met begrip Firma Bootz' zuivere TIP, Die voor tong en beurs nimmer zuur wordt Nieuwe limericks inz. aan H. BOOTZ N.V. - A'dam Inz. Mej. N. H., Dordrecht, ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Rood van Bootz. Australië mag dan het land zijn waar zwemsterren te over zijn, voor de trainers lijkt het klimaat er niet al te gezond. In de afgelopen weken hebben twee bekende trainers, Don Talbot, die de beroemde kinderen Konrad traint, en Frank Guthrie, die Lor raine Crapp groot gemaakt heeft, het met de autori teiten aan de stok gekregen. Talbot, die het trainen in zijn vrije tijd deed, was onderwijzer op een lagere school in Revesby, een bui tenwijk van Sydney. Dezer dagen nam hij zijn ontslag, omdat hij het niet eens was met de houding van de onderwijsinspectie. Hij had een brief ontvangen van deze inspectie, waarin er bezwaar tegen werd ge maakt dat hij John Kon rad 's morgens voor school tijd trainde. Talbot kreeg opdracht daarmee op te houden. Talbot nam prompt ontslag. „Wat was er nou verkeerd aan? Diverse in specteurs hebben mij erg geprezen in rapporten over mijn werk als onderwijzer", verklaarde Talbot verbit terd. De 34-jarige Talbot was vijf jaar geleden begonnen trainingsbijeenkomsten te houden. „Om eerlijk te zijn. ik kon wel een extra'tje gebruiken", zei hij. Talbot heeft drie kinderen en hij is de jongste van de be kendste Australische trai ners. „Ik heb nog andere pijlen dan John en Ilsa (Konrad) op mijn boog", zei Talbot trots, „binnen niet al te lange tijd zal men dat ervaren". Talbot meent dat door de grote publiciteit die ge geven is aan broer en zus Konrad, de uit Litauen geëmigreerde „waterba- bies", het hem geen moeite zal kosten met alleen maar trainen de kost te ver dienen. Frank Guthrie is ook op moeilijkheden gestuit. Hij was al bekend voor Lor raine Crapp een razzia on der de wereldrecords ging houden. Hij moest zelfs drie assistenten in dienst nemen, zo goed ging het „lopen" met de training. Maar de directie van het zwembad van Enfield, waar aan Crapp de fijnere kne pen van de vrije slag wer den bijgebracht, was niet blij met de zwemschool van Guthrie. „Dit bad is er voor het publiek", ver klaarde John Kelly, de secretaris van de voorstad Enfield, „Guthrie met zijn helpers en al hun leer lingen verdringen het pu bliek. Ik heb Guthrie ver teld dat het zo niet langer gaat". En dus verdwenen de assistenten. Guthrie zelf mag nog met het bad van Enfield blijven werken, maar hij zoekt naarstig naar een ander bad, waar hij en zijn leerlingen wel- komer zijn. De Italiaan Nino Defilippis is winnaar geworden van de vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice, de 190 km lange rit van St Etienne naar Uzes. In de eind sprint versloeg hij negen renners, die met hem de kopgroep vormden. Een tweede groep, geleid door de Belg Janssens, be reikte de finish met een achterstand van 25 seconden, het peloton had een achter stand van ruim l'/ï minuut. De Italiaan Pietro Nascimbene bleef lei der in de algemene rangschikking. Vannit- sen (Belg), Derijcke (Belg). De Bruyne (Belg) Fornara (It.), Accordi (It.) en Géminiani (Fr.)delen nog steeds de tweede plaats. Hun achterstand is 20 seconden. De uitslag van de vierde etappe was: 1. Defilippis (It.), 190 km. in 4.55,14; 2. Groussard (Fr.), z.t.; 3. Poblet (Sp.), z.t.; 4. Dupont (Fr.), z.t.; 5. Plankaert (Belg), z.t.; 6. Stablinski (Fr.), z.t.; 7. Barale (It.), z.t.; 8. Brankart (Belg), z.t.; 9. Bouvet (Fr.), z.t.; 10. Van Cauter (Belg), z.t. 11. Janssens (Belg), 4.55.39. ENGELAND—DUITSLAND. De jeugd voetbalwedstrijd tussen Engeland en Duits land, woensdag in Bolton gespeeld, is ge ëindigd in een 21 overwinning voor de Duitsers. Bij rust had Duitsland met 10 de leiding. kilo) en de Belg Wahl (72l/t kilo). Het werd een hard gevecht, waarin de Belg zijn gevaarlijkste wapen, de opstoot slechts enkele malen kon aanwenden. Oostrum had na een gelijk opgaande eer ste ronde het initiatief genomen en sloeg de Belg enkele seconden voor het einde van de derde ronde met een hoek op de korte rib tegen het canvas. Niet voor lang echter, want Wahl was al gauw weer op de been. De Amsterdammer zag echter zijn moeite beloond met een verdiende puntenoverwinning. In de slotpartij won de wel tergewicht Jan Nijenkamp (63'/ï kag.) na een moei zaam gevecht van acht ronden op punten van de Belg Nevens (66 kg.). Alleen in de tweede ronde kon Nijenkamp met zijn gevaarlijke rechtse de dekking van de Belg doorbreken. Een hoek op de kaak zond Nevens voor negen tellen naar het canvas. De verdere uitslgen waren: Amateurs: weltergewicht: Pranger (Amsterdam) w.o.p. van de in 1956 naar ons land gevluchte Hongaar Buscek, ve dergewicht: De Rijk (Utrecht w.o.p. van Hoogstraten (Amsterdam), lichtwelter- gewicht: Wasserman (Amsterdam) w.o.p van Berrens (Utrecht), lichtgewicht: Wal do Dors (Amsterdam) wint door k.o. in de eerste ronde van Verbon (Utrecht). De Belgische Roeibond heeft acht lan den uitgenodigd voor een ontmoeting op 12 en 13 juli op de roeibaan in Gent. De uit genodigde bonden zijn die van Nederland, Frankrijk, Duitsland, Italië, Zwitserland. Oostenrijk, Groot Brittannië en uiteraard België zelf. De wedstrijden worden gehouden in de FISA-nummers: skiff, dubbel twee, twee zonder stuurman, twee met stuurman, vier zonder stuurman, vier met stuurman en achten. DE ENGELSE LEAGUE. Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn woens dagavond de volgende wedstrijden ge speeld: Tottenham HotspurBolton Wan derers 41, Birmingham CitySheffield Wednesday 10, West Bromwich Albion Leeds United 10. VVV WON. De eredivisieclub VVV heeft in het Goffert-stadion in Nijmegen in een vriendschappelijke wedstrijd een 31 zege behaald op Rot Weiss Essen. Op de Theems, ter hoogte van Molesey in het Engelse graafschap Surrey, is de ploeg van de universiteit van Oxford begonnen met de training voor de be kende boatrace tussen de ploegen van de universiteiten van Cambridge en Oxford, die in begin april zal worden gehouden. Het herenteam van Flamingo's is er niet in geslaagd in de semi-plaatselyke ontmoeting tegen ZBVS revanche te ne men voor de eerder geleden nederlaag. Vooral in de eerste helft van deze hoofd- kiasscontmoeting was de Flamingo's-ploeg bijzonder goed op dreef, doch vele fraaie kansen gingen verloren. Aanvoerder Meenhorst, Knol en Warger scoorden vele doelpunten, doch ook de ZBVS-aanvallers Knapp, Regenboog, De Cock en Hennis waren vooral in de tweede helft bij zonder gevaarlijk. Nadat ZBVS een kleine voorsprong had genomen (1416), ging de strijd gedurende vele minuten gelijk op. Met nog enkele minuten te spelen kon Knol de Flamingo's een kleine voorsprong geven (2526), met welke stand de rust inging. Ook na de hervatting kon Flamingo's de voorsprong behouden, ofschoon enkele fraaie kansen werden gemist (3028). ZBVS bleef bijzonder gevaarlijk en met nog tien minuten te spelen kon Hennis de Velsenaren een 3634 voorsprong geven. Hierna gingen nog enkele fraaie kansen aan beide kanten verloren en met nog slechts enkele minuten te spelen werden aan beide kanten de aanvallers nog eens aan het werk gezet. Knol kon voor de ge lijkmaker zorgen. De ZBVS'ers deden het daarna nog even uitstekend en konden de stand opvoeren tot 4940, waarmee het einde kwam. Het herenteam van The White Stars be haalde vrij gemakkelijk twee winstpunten tegen het Haagse Argus II, welk team he laas verstek liet gaan. Door deze uitslag is de stand in de overgangsklasse B mo menteel: White Stars 1222 en Sportclub Haarlem 1018. Sportclub Haarlem verloor deze week onverwacht van HOC, doch protesteerde na afloop van deze wedstrijd tegen de uit slag, hoewel de kans niet groot is dat het protest zal worden toegewezen. In de overgangsklasse dames behaalde De vierde partij uit. de schaaktweekamp tussen Sm.vslov en Botwinnik om het wereldkampioen schap, die donderdag in Moskou werd gespeeld, ls na de veertigste zet van zwart (Smyslov) af gebroken. Het verloop van de partij was: Wit:Botwinnik. Zwart: Smyslov. 1. d2d4 Pg8£6; 2. c2—c4 g7-g6; 3. Pbl—c3 d7d5; 4. Pgl—f3 Lf8g7; 5. Ddl—b3 d5xc4; 6. Db3xc4 0—0: 7. e2e4 Lc8-g4; 8. Lel—e3 Pf6-d7; 9. Lfl—e2 Pd7b6; 10. Dc4—c5 c7—c6; 11. Tal—dl Pb8—d7; 12. Dc5-aö e7—eö: 13. d4-d5 c6xd5: 14. Pc3xd5 Pb6xd5; 15. Da5xd5 Lg4—e6; 16. Dd5—d2 Pd7—f6; 17. Dd2—b4 a7—a5: 18. Db4—b5 Dd8—e8; 19. Pf3-d2 De8xb5: 20. Le2xb5 Le6xa2: 21. Kei— e2 La2-e6: 22. f2-f3 Tf8—c8: 23. Tdl—cl Pf6—e8; 24. Lb5d3 Pe8d6: 25. Tclxc8| Ta8xc8; 26. Thl —al Tc8—a8: 27. Le3—b6 a5-a4; 28. Pd2—bl Pd6 c4: 29. Ld3xc4 Le6xc4t; 30. Ke2— el Lg7-f8; 31. Pbl—a3 Lc4—b3; 32. Tal—cl Ta8—a6: 33. Lb6-e3 Ta6—c6: 34. Tclxc6 b7xc6; 35. Kei—d2 f7—f5; 36. Kd2—c3 f5xe4; 37. £3xe4 Kg8—f7: 38. Pa3—c4 Kf7e6: 39. Le3—a7 Lb3—a2: 40. La7-b8 Lf8—h6. Afgebroken in een voor Smyslov voordeliger stand. Sportclub Haarlem een grote overwinning tegen Antilopen II, terwijl de Sportclub Haarlem heren reserveploeg tegen Anti lopen II met een kleine nederlaag ge noegen moest nemen. De uitslagen waren: Dames: HOC IV—Typhoons IV 2—0, SC Haarlem—IHJ 34—9, IHJ II—SC Haarlem III 2419, Typhoons 2SC Haarlem II 7—8. Heren: White StarsArgus II 20, Fla mingo's—ZBVS 40—49, SC Haarlem II— Antilopen II 1720. Gisteravond zijn de biljartwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap hoofd klasse libre, district Haarlem voortgezet. Er werd wederom een zware strijd ge leverd. De resultaten waren als volgt: 250 28 37 8.92 2 141 28 30 5.03 0 250 33 54 7.57 2 212 33 56 6.42 0 Scholte 250 36 31 6.94 2 Kraayer 205 36 35 5.69 0 Hoek 176 26 28 6.76 0 250 26 48 9.61 2 ADVERTENTIE PINGUÏN DUNLOP SIRT ONS RECLAME RAKET niet een prima nylonbespanning 17.50 Volledige garantie GIERSTRAAT 59 - TEL. 21346 - HAARLEM De ASC Olympia bestaat op 27 novem ber van dit jaar zestig jaar en dit gaat de oudste en grootste wielervereniging van ons land onder meer vieren met een reünie van ereleden, Olympische, wereld- en nationale kampioenen. Olympia heeft vele kampioenen gehad. Namen als Piet Dickentman, Ko Willem- se, Jaap Meijer, Jan Derksen, Henk Faan- hof, Piet van Heusden, Frans Mahn, Mar tin Wierstra, Mees Gerritsen, Joop Cap- tein en Daan de Groot kent iedere wieier- liefhebber. Olympia, dat van 1937 tot de bezetting in Badhoevedorp een eigen wielerbaan be zat, zal echter ook de sportieve kant van het jubileum niet vergeten. Op het pro gramma staan o.m. een nationale nieuwe lingenwedstrijd op 30 maart, een wed strijd voor aspiranten op 20 april en een wedstrijd voor professionals op 3 augus tus. Hoogtepunt blijft echter Olympia's Tour door Nederland, een zesdaagse etap pewedstrijd, die men voor de eerste keer internationaal hoopt te kunnen maken.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3