UW NAAIMACHINE Vijftig jaar geleden Toezegging aan de boeren wordt volledig nagekomen Van dag tot dag Raketten Financiële tekorten bij Ballet der Lage Landen AMERICAS BEST TOBACCOS <~Praa.tótoel Receptenboek! 3 Vijf doden in het verkeer PH-DFK wordt in Cairo gerepareerd Betaling abonnementsgeld per giro Parijse politie stuurde het verkeer in de war Minister Vondeling in Tweede Kamer: Regering kan echter niet iedere boer afzonderlijk een hoger inkomen garanderen Kerkelijk Nieuws Tory-meerderheid in het Lagerhuis brokkelt af Buitenlandse politiek moet economische belangen als zwaartepunt hebben" öp de ZO AVO - Conferentie Uit Haarlems Dagblad van 14 maart 1908 VRIJDAG 14 MAART 1958 Raketten maken is niet alleen de mo derne huisvlijt der mogendheden, doch vormt blijkbaar ook een aantrekkelijk ob ject voor knutselaars en „hobbyisten". In Amerika zijn talrijke jongelui voortdurend bezig met experimenten op dit gebied en uiteraard zijn daarbij al heel wat onge lukken en ongelukjes gebeurd. Want een raket is geen speelgoed en bevat een ge comprimeerd explosiegevaar, dat ieder on gewenst moment kan losbreken. Een aantal Haarlemse knutselaar^ heb ben dat ondervonden en de ontploffing, die een van hen wondde, heeft ten overvloede gedemonstreerd dat men bij raketten met een aantal onberekenbare facetten te doen krijgt, die het aanbevelenswaardig maken maar liever met spoor treintjes en zweef vliegtuigjes te spelen, wanneer men per se met technische aardigheden spelen wil. Dat het ministerie van Oorlog dit ama- teurswerk au sérieux heeft genomen en de knutselaars gelegenheid heeft gegeven op het schietterrein te Petten met het ge vaarlijke speelgoed te manipuleren, zal me nigeen onbegrijpelijk voorkomen. De ver antwoordelijkheid van het ministerie voor de levens der militairen is al groot genoeg, zo groot zelfs dat het niet nodig lijkt haar uit te breiden tot het welzijn van particu lieren. Het is streng verboden met vuurwerk te experimenteren en in het algemeen is er zeer scherpe controle op alles wat onveilig heid kan veroorzaken. Doch het experi menteren met raketten is blijkbaar het ministerie welgevallig en dat is aanleiding geweest tot een ongeluk, dat gelukkig goed is afgelopen doch evengoed doden had kunnen veroorzaken. Eventuele rakettenbouwers in de paiti- culiere sector zouden wij ondanks de medewerking van Oorlog die hun ten dienste zou staan willen aanbevelen zich met ongevaarlijker hobby's bezig te houden en geen nutteloze, levensgevaar lijke kunstjes uit te halen, waarmee nie mand gediend kan zijn. Vader en dochtertje op weg naar jeest omgekomen Op de rijksweg Zutphen-Winterswijk in de gemeente ^Warnsveld is een auto, be stuurd door de 45-jarige heer D. J. Mak kink uit Eefde, na het passeren van een trekker met aanhangwagen op de linker zijde van de weg tegen een boom gere den. De bestuurder en zijn vijfjarige doch tertje waren op slag dood. Zijn echtge note, de 31-jarige mevrouw A. B. Mak kink-Boers, werd zwaar gewond, een tien- Jarig dochtertje liep een beenbreuk en zwa re inwendige kneuzingen op, een drieja rig zoontje inwendige kneuzingen. De ge wonden werden naar het ziekenhuis te Zutphen overgebracht. Het gezin Makkink was op weg naar de ouders van de man, woonachtig in Vierakker, gemeente Warnsveld, die gisteren 50 jaar getrouwd waren. Het 3-jarig zoontje, enig kind, van de heer J. Vellekoop uit Woudenberg is, toen het bij een expeditiewagen speelde, onder de auto geraakt toen de bestuurder ermee wegreed. Het knaapje was op slag dood. Toen de 11-jarige Wim Coenraads uit Barneveld uit de auto stapte, waarin hij met zijn vader en moeder was meegere den werd hij het gebeurde op de Thor- beckelaan te Barneveld aangereden door een personenauto. Het jongetje liep een hoofdwond op, die aanvankelijk niet van ernstige aard scheen. Het knaapje werd naar huis gebracht, 's Morgens ontdekte zijn moeder, dat hij in de nacht was over leden. Vanochtend half elf is op een onbe waakte overweg aan de rand van Utrecht bij Blauwkapel de 82-jarige W. Ubbink uit Utrecht door een trein in de richting Utrecht aangereden en gedood. Hij was op weg naar zijn volkstuintje en moest daar voor de onbewaakte overweg passeren. De K.L.M. heeft besloten de op 19 fe bruari op het vliegveld van Cairo tijdens de landing beschadigde DC-6 B, de PH- DFK ter plaatse te laten herstellen. Hier mee zullen enkele maanden zijn gemoeid. Na de reparatie zal de „Jan Huyghen van Linschoten" naar Schiphol worden gevlo gen. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,(35, post- abonnés 8,15. V kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE De financiële positie van het Ballet der Lage Landen is thans zodanig, dat de lei ding geen mogelijkheden ziet om de uit voeringen in het komende seizoen voort te zetten. Reeds dit jaar rekent men op een tekort van twintigduizend gulden en als voor het siezoen 1958-1959 eenzelfde be drag aan subsidies zou worden ontvangen als dit jaar zal het deficit waarschijnlijk honderdveertigduizend gulden bedragen. Deze mededelingen werden donderdag ge daan door de heer F. W. Basart, zakelijk leider van het Ballet der Lage Landen. Voor het lopende seizoen waarvoor bij na honderdveertig uitvoeringen zijn vast gesteld, heeft men honderdveertigduizend gulden aan subsidies ontvangen, waarin het rijk met vijfenveertigduizend, de pro vincie Noordholland met zesduizend, de gemeente Amsterdam met vijfenveertig duizend gulden en nog enkele andere ge meenten hebben bijgedragen. Op de begro ting voor 1958-1959 zijn de totale uitgaven op tweehonderdtachtigduizend gulden ge raamd. Er zijn reeds veel aanvragen voor het komende seizoen ontvangen. De moeilijkheden wegen thans extra zwaar daar de overheid ï.og geen toezeg ging over te verlenen subsidies heeft ge daan. Naarmate het seizoen verstrijkt wordt de toestand daarom voor ons steeds ernstiger, zo deelde de heer Basart me de. Het programma voor dit jaar zal nog kunnen worden afgewerkt, maar als er geen financiële verbetering intreedt zal een redelijke exploitatie van het ballet in de toekomst onmogelijk zijn. De toegangs prijzen zijn ontoereikend om de kosten te dekken. „Er wordt tegenwoordig veel gepraat over de balletsituatie in ons land, maar voor het Ballet der Lage Landen is nog steeds geen bevredigende positie bepaald. Zonder definitieve toezeggingen is het voor ons onmogelijk om voorbereidingen voor het volgend jaar te treffen", zo zei de heer Basart. (Van onze correspondent in Parijs) De leden van de Franse Nationale Ver gadering hebben gisteren spannende ogenblikken beleefd, toen ongeveer twee duizend politie agenten in burger uit pro test tegen een premie-regeling, het par lementsgebouw omsingelden en tegen de weinige parlementsleden, die zich buiten de deur waagden een dreigende houding aannamen. Molestatie van een parle mentslid door deze dienaren van de open bare orde leek nauwelijks te vermijden en de nieuwe politieprefect, Lakilonne, die ijlings door premier Gaillard in het Paleis Bourbon, waar ook hij zat inge sloten, ontboden was, voelde zijn oren tui ten van beledigingen en verdachtmakin gen, die zijn ondergeschikten hem naar het hoogd slingerden. Tevoren hadden zeven duizend Parijse agenten betoogd op de binnenplaats van het centrale politiebureau, waarbij een hoofdinspecteur, die de orde wilde herstel len, tot zwijgen werd gebracht. Daarna zette de ongebruikelijke stoet van verbol gen politiedienaren zich in beweging on der de helse begeleiding van hun fluitjes. Op weg naar het Palais Bourbon waagde geen enkele politieman in uniform en in functie het de collega's tegen te hou den, zodat het verkeer in de binnenstad urenlang was ontwricht. Laat in de avond, toen de manifestanten weer waren afgedropen, ontving Gaillard nog de minister van Binnenlandse Zaken, Bourgès Maunoury, en dinsdag zal de pre mier in het parlement een verklaring over deze ernstige incidenten afleggen. De Pre fect zal vermoedelijk als zondebok de laan uitgaan en de regering kan zich op ver hoogde moeilijkheden voorbereiden. In parlementaire kringen, en daar niet al leen, wordt het als een gevaarlijk teken beschouwd, dat de regering iet meer op haar eigen politie blijkt te kunnen reke nen. De aanleiding van de betoging is de grootte van een toeslag welke de politie, die de laatste maanden door de overval len van Algerijnse terroristen veel slacht offers heeft gehad, al lange tijd was toe gezegd. De toeslag is eindelijk losgeko men, maar het bedrag is veel lager dan de regering zou hebben beloofd. In ieder geval zal dit muisje wel een staartje krij gen en het is niet uitgesloten dat deze „op stand der politiemannen" dinsdag bij de stemming over de vertrouwenskwestie de ondergang van het kabinet Gaillard bezegelen zal. (Reuter) Afgevaardigden in de wan delgangen van de Nationale Vergadering noemden de demonstratie „het grootste schandaal van de vierde republiek." En kelen zeiden, dat. zij het aftreden van Bour- gès-Manoury zullen eisen. ADVERTENTIE Bij de plaatselijke douane-autoriteiten in Cali in de Zuidamerikaanse staat Columbia heeft de wereldvermaarde pianist Arthur Rubinstein zich zo kwaad gemaakt over de trage en inge wikkelde procedures voor een „poli tieke gezondheidsverklaring"dat hij zijn papieren xiit protest zittende op de grond tekende, waarvan deze foto een beeld geeft. (Van onze Kamerverslaggever) Minister Vondeling heeft gisteren in de Tweede Kamer met overtuiging zijn be leid inzake de garantieprijs voor de melk verdedigd. De boeren krijgen gegaran deerd 5 tot 8 percent meer dan "orig jaar, zei hij. „Dan kost het mij moeite te aan vaarden dat de nieuwe garantieprijs, ge baseerd op het inkomen van de boer, min der juist zou zijn. Welke groep van de be volking krijgt gegarandeerd 5 a 8 percent meer inkomen dan vorig jaar?" vroeg de bewindsman, die opmerkte dat de boeren vorig jaar niet ontevreden waren. De minister ontkende, dat de regering haar toezegging niet is nagekomen, in de garantieprijs voor de melk een hogere ver goeding te geven voor de gestegen eige- naarslasten. De afspraak was dat bij de kostprijsberekeningen van het Landbouw- Economisch Instituut (L.E.I.) zou worden uitgegaan van gestegen eigenaarslasten. Dat is gebeurd, maar die kostprijsbereke ning is niet beslissend, wel richtinggevend. De regering voert een inkomensbeleid, want zij garandeert bestaanszekerheid op het goed geleide, sociaal en economisch verantwoorde bedrijf. Ook minister Mans- holt is alle jaren afgeweken van de kost prijsberekening van het L.E.I. Bij het be palen van de kostprijs wordt rekening ge houden met een beloning van de arbeid van de boer van 6750 gulden per jaar op een bedrijf van 10 hectare en van 8450 gul den op een bedrijf van 15 hectare. Daar bij is dan het gehele marktrisico voor de staat. Misverstand De minister zei, dat de garantieprijs 20 cent per 100 kg lager is gesteld dan het Landbouwschap wenste, omdat de pacht prijzen niet over de gehele linie zijn ver hoogd. De regering kan het niet helpen dat het technisch slechts mogelijk is per jaar een derde deel van de pachten aan te passen. Het misverstand is, aldus minis ter Vondeling, dat velen menen dat de re gering iedere boer afzonderlijk een hoger inkomen garandeert. Dat is niet het ge val, want de garantie geldt voor alle vee houders tezamen. De regering is dus uit gegaan van de gemiddelde omstandighe den. Ook bij de compensatie voor de huur verhoging komt het voor dat de één teveel en de ander te weinig krijgt. Degenen, van wie de pacht reeds is verhoogd, hebben minder voordeel dan anderen. Maar de afspraak is volledig nagekomen in de ge middelde landelijke garantieprijs voor de melk. Hier is geen kwestie van eenzijdig verbreken van een afspraak. „Maar aan het toegezegde totale bedrag is toch getornd", interrumpeerde de heer Den Hartog. (V.V.D.). Boteroverschot Op grond van de huidige garantieprijs komt de kost'prij - van een kilo boter op zes gulden. Gedeeltelijke export van het boteroverschot is mogelijk voor nog geen rijksdaalder per kilo. Ei wordt dus een enorm verlies geleden, terwijl de produk- tie van de melk nog steeds stijgt. Het was dus zeer gewenst de prijsvorming te her zien en de garantie te beperken tot een hoeveelheid melk, gelijk aan de produk- tie van het vorig jaar, aldus de minister, die eraan herinnerde dat minister Mans- holt er vorig jaar al over heeft gespro ken. In 1956 heeft de Sociaal-Economische Raad reeds tot produktiebeperking gead viseerd. Daarmee mag niet langer wor den gewacht. Wat het effect zal zijn van de beperkende maatregelen kon de minis ter niet voorzien. De verantwoordelijkheid om niet teveel te produceren en het risico liggen bij de boer. Ook de Sociaal-Econo mische Raad heeft het wenselijk geoor deeld te komen tot een verbetering van de produktiestructuur. Ook dat was al be kend. Men weet nu ook dat het in het voor nemen van de regering ligt voor de kost prijsberekening niet meer uit te gaan van bedrijven van 10 hectare (zandgrond) en 18 hectare (weidegrond) maar van respec tievelijk 12 en 20 hectare. De tijd staat niet stil, er is een ontwikkeling naar gro tere bedrijven, aldus de minister. Melk Een verhoging van het vetgehalte van de consumptiemelk tot 3 percent zou een prijsstijging van twee cent per liter ten gevolge hebben. De regering heeft daar toe niet willen besluiten omdat zij gemeend heeft sterk rekening te moeten houden met de kosten van levensonderhoud, waarvan een verdere stijging zou leiden tot acties voor loonsverhoging. Met de opheffing van het mengverbod voor boter en margarine is de regering te gemoet gekomen aan het verlangen van het bedrijfsleven naar grotere vrijheid. Er wordt niets opgedrongen. Over de rentevergoeding van 4,5 per cent in plaats van vijf percent, zoals het Landbouwschap had gewenst, zei de mi nister, dat hij een rentevergoeding van 4,5 percent zonder enig risico niet slecht vond. Indien er sprake is van vreemd ver mogen, dan is dat dikwijl? al lang gele den aangetrokken tegen een lagere rente dan 4,5 percent. De .egering is voornemens 1 mei de nieuwe pachtwet in werking te stellen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te De Bilt-Oost J. J. Poot te Delft. Bedankt voor Zoetermeer (1ste pred.pl.) J. J. Poldervaart te Scheveningen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Goes C. van Leeuwen te IJsselmuiden-Grafhorst. ADVERTENTIE staat bij KUIPERS in de Kleine Houtstraat 112 Haarlem - Tel. 11142 (Van onze correspondent in Londen) De conservatieve meerderheid in het Lagerhuis brokkelt langzaam af. Gisteren verloren de Tories opnieuw een zetel, na melijk Kelvingrove in Schotland. Dit is de derde maal sinds de algemene verkiezin gen, dat, bij een tussentijdse stembusstrijd, een kiesdistrict is overgegaan naar het oppositiekamp. Hetzelfde gebeurde in Noord-Lewisham en Rochdale. De Labour-kandidate behaalde 10.210 stemmen tegen 8850 voor haar conser vatieve tegenstandster, mevrouw Elliot, echtgenote van het onl ngs overleden po pulaire Lagerhuislid Walter Elliot, die Kelvingrove dertig jaar heeft vertegen woordigd. De conservatieven liepen ruim 6000 stemmen terug, maar al wonn n de socia listen, zij profiteerden niet van het stem menverlies van hun tegenstanders, omdat zij ruim 1700 stemmen minder kjregen dan bij de algemene verkiezingen. Toen kwam 69 percent van de kiezers op, gisteren ruim zestig. De Tory-aanhangers weiger den hun stemmen op Labour uit te bren gen en bleven thuis. Deze verkiezing bevestigt het algemene p--"itieke beeld, dat een aanwijzing vormt voor een Labour-overwinning bij de vol gende algemene verkiezingen, die waar schijnlijk niet later dan volgend jaar zul len worden gehouden. Al leidt het geen twijfel, dat het land zijn vertrouwen in de conservatieven heeft verloren, voor de so cialisten hangt een weinig overtuigende zege in de lucht. (UP)De Labour-leider Gaitskell, die premier zal worden als zijn partij de con servatieven bij de algemene verkiezingen zou verslaan, spr. van „een prachtige overwinning". „Zij toont opnieuw aan, hoezeer de regerii.g het vertrouwen van het land verloren heeft, en zij herinnert de regering er aan, dat zij zonder uitstel de huurwet zal moeten amenderen", aldus Gaitskell. De veel omstreden huurwet laat de huren van de woningen weer vrij. De heer Hupkes in radiorede De heer J. W. Hupkes, lid van het dage lijks bestuur van het Verbond van Neder landse Werkgevers heeft in de radioru briek „Uit het bedrijfsleven" gesproken over de conjuncturele vooruitzichten. „Een herleving van de fiscale investeringsaf trek zei hij zou geen noemenswaar dige directe invloed hebben op de kasposi- tie van het rijk; maar zij kan wel bijdra gen tot een verbeterd psychologisch kli maat in de ondernemerswereld en dat is een van de belangrijkste dingen waar het thans om gaat". Over de door de regering genomen, res pectievelijk aangekondigde maatregelen zei de heer Hupkes onder meer, dat hij de indruk had dat wat al te sterk de nadruk wordt gelegd op de activiteiten van de overheden. Hij gelooft niet. dat het thans aangekondigde programma veel zal bij dragen tot stimulering van de activiteiten van het particuliere bedrijfsleven. Wat dit laatste betreft, is hij van mening, dat een maatregel tot de onmiddellijke herleving van de fiscale investeringsaftrek voor de hand ligt. Weliswaar zijn regering en par lement overeengekomen, met een overwe ging daarvan te wachten tot de behandeling van de zesde Industrialisatienota. Maar de heer Hupkes meent, dat die wachttijd thans te lang moet worden geacht. De spreker zei, dat de Nederlandse industriële organisaties de duidelijke taak hebben sa men met de werknemersorganisaties de Nederlandse belangen op de Euromarkt te verdedigen. De heer Hupkes is van me ning, dat het zwaartepunt van onze bui tenlandse politiek op de economie moet worden gericht. Een eerste vereiste daar toe is dat de activiteiten van onze diplo matieke vertegenwoordigers in sterkere mate wordt gericht op onze economische belangen. Expositie Men moet zich ernstig zorgen maken over de voorsprong, die andersdenkende landen op de Brusselse Wereldtentoon stelling zullen behalen op het Westen ten aanzien van het tevoorschijnkomen met interessante en sensationele bezienswaar digheden. Met name de Sovjet-Unie heeft zich blijkbaar ingespannen om met een aantal zeer bijzondere evenementen alle prestaties van de Bourgeoisie in de scha duw te stellen en daardoor aan te tonen dat de levensbeschouwing, die zij voor staat, de beste is. In de eerste plaats: er zal een Russische hond te zien zijn, die met een raket de ruimte in is geweest. In de tweede plaats: er zal een stukje goud te zien zijn, dat gefabriceerd is uit koren. In de derde plaats: nog véél meer van dat soort goed. Reken maar dat de bezoekers hun ogen zullen uitkijken naar die hond en dat goud en al die andere dingen. Niet, dat er zoveel aan te zien zal zijnEigenlijk helemaal niets. Maar het idéé, nietwaar? Men ziet een doodgewone hond en men zou kunnen denken: ben ik daarvoor naar Brussel gekomen en dan die dure entree en zo. Maar als men erbij denkt dat die hond in een blikje helemaal naar ergens heel hoog is geweest en heelhuids terug gekomen, dan En dat goud? Gewoon goud. Niets aan te zien. Maar als men bedenkt dat het uit koren is gepeuterd, ja dan Daarom hebben de organisators van de Nederlandse inzending te Brussel de kop pen bij elkaar gestoken. En wij kunnen thans mededelen dat in het Nederlandse paviljoen te zien zullen zijn: 1. Een fiets waarop de oudste inwoner van Nederbrakkedorp tegen de wenteltrap van de Utrechtse Domtoren op naar de hoogste trans is gereden en langs de bui- tenkant van die toren via de stenen water spuwers en raamkozijnen heelhuids is af gedaald. 2. Een sinaasappel, die geteeld is uit een sinaasappelpit die gevonden is in de maag van een Batavierse van 300 jaar voor Chr. die is aangetroffen in een Vikingschip dat geheel intact is opgegraven uit de bedding van een rivier die eertijds uitmondde op de plaats waar nu Jaap-Met-De-Goed- kope-Waar sinaasappelen verkoopt in de Lange Poten in Den Haag. 3. Een linkerschoen die met de helaas verloren gegane rechterschoen gezeten heeft aan de voeten van een Rotterdam mer die zijn hele leven op zijn handen heeft gelopen. Als merkwaardige bijzon derheid kan worden vermeld dat de zool van deze schoen nog gloednieuw is. 4. Een stuk gietijzer dat gewonnen is uit tomatensap. 5. Een levende mol, die gevangen is in Hongkong en die dwars door de aarde heen een gang heeft gegraven vermits het duidelijk een Hollandse mol was. R. Agteran ADVERTENTIE Mórgen heeft uw «lager de fleurige, atwasbero boekband „Wat zullen wi] morgen eten?" voor u klaar liggenElke weok krijgt u daarvoor een nieuw receptenblad met heerlijke recepten, makkelijk klaar te maken. Ook dieet- en vcr- magerlngsrocopton en feeetrecepton uit de eigen, hoge keuken van beroomdo chef-koke komen In dit onschatbare boek. EN een hoekje met nuttige vleeskennis Redactie van het ge heel: P. J. Kera, de bekende oud-radiokok. Laat deze unieke uitgave van de Nederlandse slagers uw tong niet voorbijgaan I Geen moeite la gespaard om het Iets bijzonders te doen zijn. Vraag uw deelnemende vakman-slager ook een oxemplaor uit te reiken I MANILLA (Reuter) De ZOAVO-raad heeft een communiqué uitgegeven, waarin de raad het bijzondere gevaar onderkent, dat gezien het verraderlijke karakter van communistische ondermijning van de kant van bepaalde niet-communistische regerin gen dreigt die het onderscheid tussen de doelstellingen en idealen van de vrije we reld en die van het internationale commu nisme niet zien. Het communiqué maakt nergens met name gewag van Indonesië. Het communiqué bestaat uit de volgende delen: 1. veiligheid van het gebied: de mi nisters verklaarden vastbesloten het tot een bolwerk voor de vrede te maken; 2. ondermijning: algemeen werd dit de voor naamste dreiging van heden beschouwd; 3. economische activiteit: de V.S. en Australië besloten tot nieuwe hulpverlening; 4. cul turele activiteit: deze zou worden voortge zet en uitgebreid; 5. het werk van mili taire adviseurs: plannen voor de verdediging der ZO AVO werden uitgewerkt om een aanval te kunnen weerstaan; 6. de begro ting 19581959 van 850.360 dollar werd goedgekeurd; 7. de volgende conferentie zal in de Nieuw Zeelandse hoofdstad Welling ton plaats hebben; 8. conclusie: het ge meenschappelijke defensiewerk van de ZO AVO zal worden voortgezet. De heer Henri Koe is thans rustig be zig met het slijpen van de „Cullinan". Het speciaal daartoe vervaardigde ge reedschap van groote afmetingen voldoet uitstekend en reeds zijn op den kostbaren steen twee facetten, of wel plekken, zoo als men ze fn het eerste stadium noemt, aangebracht. Het slijpen van de „Culli nan" gaat zeer langzaam en minstens de geraamde tijd zal er voor noodig zijn. De groote kwaliteiten van het juweel komen vooral nu schitterend aan het licht.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5