Vier-kamerflat r Haarlemmers wilden bij Petten zelfgebouwde raket lanceren Het projectiel spatte uitelkaar en één hunner werd licht gewond Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren Maakt U al vakantieplannen voor de zomer? De rubriek „Met vakantie in ons blad van morgen zal U interesseren BESTELLER-INCASSEERDER Gramofoon- platen VRIJDAG 14 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 MET TOESTEMMING VAN „OORLOG" KLM-vliegers zijn ernstig misnoegd Prins Bernhard gaat in mei naar Canada Slippende auto kwam op andere rijbaan Auto te water geslipt; twee der vijf inzittenden verdronken Schoorsteenbouwer gewond uit de hoogte getakeld H oogovens-reddingsappa raat 5 kwartier bezig Garnizoenscommando Haarlem wordt opgeheven Elf mensen dakloos door brand B E V E R O L MANNELIJKE of VROUWELIJKE KRACHT Haarlems Dagblad FLINK BEDRIJFSPAND Verzet in Noorwegen tegen Amerikaanse raketbases Scheepvaart vrl. kantoorbediende actief meisje Vervolg Zaken-annonces van pag. 6 „We hebben het nu geprobeerd, maar onze ervaringen zyn zodanig dat we ieder een, die ermee zou willen beginnen, wel toe zouden kunnen schreeuwen: kyk uit waar je mee begint, blijf er liever maar helemaal van af, want je weet niet wat voor krachten je oproept." Dat zei ons vanmorgen de 39-jarige antennebouwer F. Westra, naar aanleiding van een vinnige knal op het schietterrein bij Petten in Noordholland op woensdagmiddag. Men hoort daar uiteraard meer knallen, maar deze kwam van het uiteenspatten van een door zeven Haarlemse amateurs gebouwde raket van 1,90 meter lengte en 16 centi meter doorsnee, die men zo gaarne naar hogere luchtlagen had zien klimmen. Een van de vrienden werd hierbij aan de arm gewond. „Heus", zei hij, „ik heb veel meegemaakt op het gebied van springstoffen toen ik deskundigen hielp met demonteren, dat heeft me ook in dit geval allerlei voor zorgen doen treffen, maar wat ik hieruit geleerd heb, kan alleen maar een waar schuwing zijn, vooral voor de jeugd". Hij had al ruim drie maanden geleden met een stel vrienden in Haarlem de vraag opgeworpen of de principes, volgens welke een raket werkt, niet op een heel een voudige manier uitgewerkt zouden kunnen worden. Met andere woorden, of zij er zélf niet eens een zouden kunnen fabri ceren. „Natuurlijk wisten we dat het een gok was, want aan berekeningen van de factoren, die hierin meespelen, waren wij, leken, geen van allen toe. We hoopten door middel van een elektrische ontsteking een vaste brandstof in de raket tot ontbran ding te brengen en vervolgens de in een tank daarboven zittende vloeibare brand stof als gevolg van de bij de eerste reactie ontwikkelde druk naar een verbrandings kamer te doen stuwen. We hebben het eerst met verscheidene kartonnen proef modellen geprobeerd en het principe De Vereniging van K.L.M.-vliegers heeft gisteravond en een deel van de nacht vergaderd ter bespreking van het salaris conflict en enkele aspecten, welke zich in verband hiermee de laatste tjjd hebben voorgedaan. In een resolutie, die met al gemene stemmen werd aangenomen, sprak men zyn ernstig misnoegen uit over het uitblijven van het advies van de minister van Sociale Zaken, dat reeds vóór Kerst mis was toegezegd. Van de zijde van het bestuur voegde men hieraan nog toe, dat de vliegerorganisatie nog één week wacht op het uit te brengen ministeriële advies. „De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat na deze termijn", aldus het bestuur, „de vulkaan tot een uitbarsting komt". In een verklaring van het bestuur wordt verder gezegd dat de verhouding tussen de directie van de K.L.M. en de vliegers in de afgelopen maanden van kwaad tot erger is geworden. De vliegers zijn bevreesd, dat de directie twee wapens in de strijd zal brengen. Elke piloot heeft een conduite staat, waarop ook de minder goede punten uit zijn cai-rière worden opgetekend. Deze minder' goede punten zouden door de directie kunnen worden gebruikt om vlie gers uit het korps te verwijderen. Drie vliegers zijn in de afgelopen week voor ontslag bij het gewestelijk arbeidsbureau voorgedragen. Twee van deze vliegers zijn zes jaar in dienst van de K.L.M. Zonder op de merites van de aangevraagde ontslagen terzake van vliegtechnische bezwaren te willen ingaan, is 't bestuur van de piloten- organisatie het met de gevolgde procedure niet eens. Een tweede wapen ziet men in het hanteren van rapporten van de medi sche afdeling van de K.L.M. Het bestuur is bevreesd, dat deze rapporten niet onbe vooroordeeld worden samengesteld. Men zou een onafhankelijke medische afdeling wensen. Het bestuur critiseert voorts de plannen der directie om de daggelden der vliegers te verlagen en de gebruikelijke warme lunch voor het begin van intercontinen tale vluchten te vervangen door een brood maaltijd. Directie: geen commentaar „Zolang deze aangelegenheid nog ter tafel ligt van de minister van Sociale Zaken, kan de directie van de K.L.M., zoals zij zich ook tegenover de minister heeft verplicht, geen mededeling doen over enig facet van het salarisconflict," aldus de mening van K.L.M.-zijde naar aanleiding van de verklaringen van het bestuur der pilotenorganisatie. Op uitnodiging van de Canadese re gering zal Prins Bernhard in het begin van mei een bezoek brengen aan Canada. De Prins zal daar vliegtuigindustrieën en de International Trade Fair in Vancouver bezoeken, die daar wordt gehouden ter gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig bestaan van Brits Columbia Voorts zullen er enige bijeenkomsten ge houden worden met in Canada gevestigde Nederlanders. werkte wel volgens ons. Een paar smeden onder ons zijn toen het geval gaan maken. En toen het klaar was, hebben we ons eerst tot de Haarlemse politie gewend met het verzoek om de raket op een rustig plekje te lanceren. Die verwees ons naar Bloemendaal, maar de politie daar zei, dat we ons in verbinding dienden te stellen met het ministerie van Oorlog. Dat heb ben we gedaan. Het is logisch dat de mensen daar alles wat op dit terrein ge probeerd wordt wel eens willen zien! Afijn, we kregen dus toestemming om het geval op het schietterrein bij Petten te pro beren". De heer Westra vertelde nogal wat ver trouwen te hebben gehad in de elektrische ontsteking. Deze had bij proefnemingen goed voldaan, maar toen men eenmaal in de duinen bij Petten het projectiel in een lanceerinrichting had gezet en de kijkers, waaronder enige officieren, op een afstand van meer dan honderd meter wachtten, vertikte zij het. Omdat het aanvankelijk de bedoeling was geweest de ontsteking via een gasleidinkje te doen geschieden, ging de heer Westra daar toen toe over. „En toen gebeurde iets, waar ik als leek niet op had gerekend: de vaste brandstof brandde veel sneller en met een veel grotere intensiteit op dan ik had gewild. Ik hoopte, dat dit proces langzamer zou ver lopen. Nu waren de wanden niet tegen die druk bestand en het onderste deel van de raket sprong uit elkaar, terwijl het boven ste deel tientallen meters omhoog schoot en met een boog weer op de grond be landde. Door de scherfwerking, die ik ook niet had verwacht, kreeg een van mijn vrienden, die wat naar voren was ge komen, een vleeswond aan de arm." De heer Westra begint er nooit meer aan, zegt hij. Hij laat het verder liever aan deskundigen over. Want wanneer zelfs d i e berekeningsfouten maken, kan men wel nagaan hoe gevaarlijk het voor leken is om met deze ongekende krachten om te gaan. Vanmorgen omstreeks acht uur heeft op de Rijksweg 4 nabij het viaduct op de Bennebroekerweg in de Haarlemmermeer een botsing plaatsgehad tussen een per sonenauto, bestuurd door een 33-jarige technicus uit Amsterdam, en een auto be stuurd door een 36-jarige inwoner van Den Haag. De laatste werd ernstig gewond in een Haags ziekenhuis overgebracht. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat de Am sterdammer met grote snelheid een andere auto wilde passeren. Hij moest echter plot seling afremmen omdat de voor hem rij dende wagen vaart verminderde. Zijn auto begon te slippen, week naar links over de tussenberm uit en kwam toen op de andere rijbaan terecht op het moment dat juist van de andere kant de auto van de Hagenaar naderde. Met een hevige klap botsten de wagens tegen elkaar op. De technicus kwam er met lichte verwon dingen af. Hedenmorgen zijn twee Rotterdamse fa brieksarbeiders, de 64-jarige J. Westen berg en de 32-jarige G. Weggelinkhuisen, verdronken toen de bestelwagen waar in zij en nog twee andere personen door de bedrijfsleider van de fabriek naar hun werk werden gebracht in de Rotte te Bergschenhoek was gereden. De bedrijfs leider, de 38-jarige C. Jachmann, de 22- jarige monteuse Johanna Michels en de 24-jarige metaalbewerker Pieter Lalle- man konden zich via het schuifdak be vrijden. De twee anderen waren bekneld geraakt tussen de voor- en achterbank en verloren daardoor het leven. De wagen is het water in gekomen, na dat de bestuurder aldus de verklaring van mej. Michels plotseling had moeten uitwijken voor een wielrijdster. De wagen raakte daarbij met de rechterwielen een stenen bruggetje, dat over een duiker in de weg is gelegen; daarbij klapten de banden van die wielen. Ongeveer twintig meter verder schoof de auto in het ijs koude water. De 1 meter 90 lange raket van de zeven Haarlemmers, gemonteerd op de auto voor het vertrek naar het schietterrein bij Petten. Ook voor het. journaal van Polygoon zijn een paar cameramensen meegegaan Zij wierpen zich languit op de grond, toen de raket uiteenspatte. De ongevallendienst en de brandweer van Hoogovens hebben gisteravond om streeks zes uur vijf kwartier lang onder bijzonder moeilijke omstandigheden in een 90 meter hoge byna-afgebouwde schoor steen van de nieuwe plakkenoven III van Breedband geprobeerd de in de hoogte ge wond geraakte Nijmeegse schoorsteen bouwer H. W. op de begane grond te krij gen. De 40-jarige Nijmegenaar was met het afbreken van een bouwschacht in de schoorsteen bezig, toen een steunbadding bezweek, die hem aan het been trof. Zijn linkerbeen brak daardoor. Een zijner mede-arbeiders sloeg alarm en het appa raat van brandweer en ongevallendienst kwam onmiddellijk in actie. De verband- meester J. Sommer ging omhoog en wist het been onder moeilijke omstandigheden te spalken en de man op een inmiddels eveneens naar boven gebrachte brancard te krijgen, die voorzichtig en zoveel moge lijk horizontaal met behulp van touwen naar beneden werd gebracht. Daar stonden twee artsen en een aantal verbandmeesters klaar, om het moeilijke transport op te vangen. De gewonde arbei der is naar het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk overgebracht, waar hij de schrik gauw te boven was. 3-3%% Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A. K. IT Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentse Bank Anaconda Copper p.ofhV hem Steel U.S. Steel Generaal Motors Shell Unio tidewater Slotkoers Heden gisteren 13 45 uur 897/i# 89 "/is 9D/i6 91% 155 154% 301 302 176'/2 178 295 295 168 168 226 226 265 265 147 147%* 333 332 206 208 644 652 154,30 155,50 174 174 46 47% /"110 110,50 133'/2 134 12514 125% 117% 119'/2 146% 146 199'/2 200 84 83 61%i 62 197% 197 73' /a 73% 149% 149% 167'/2 167% 160 160* 45% 46 40% 40 61% 61 35,3/i« 3513/is 67% 68% 23% 23% Tengevolge van de nieuwe territoriale indeling van de Koninklijke Landmacht zal in de toekomst hel garnizoen van Haar lem komen te ressorteren onder de garni zoenscommandant van Amsterdam, die be velhebber zal worden over een gebied, dat onder meer ook het Gooi en Haarlem zal omvatten. Het garnizoenscommando in Haarlem zal worden opgeheven, tengevolge waarvan wellicht een kleine personeelsverschuiving is te verwachten. De legeronderdelen, die thans in Haarlem gelegerd zijn, blijven echter gehandhaafd. Vanmiddag zal de op heffing van het garnizoenscommando in de Haarlemse Koudenhornkazerne met enig militair ceremonieel worden bekendge maakt, waarbij verscheidene burgerlijke en militaire autoriteiten aanwezig zullen zijn. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te wordeD betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE In Doornspijk heeft een brand het elf personen tellende gezin Van de Werfhorst dakloos gemaakt. De heer Van de Werf horst was aan het werk in zijn rijwiel- reparatiewerkplaats, toen een steekvlam uit de oliekachel schoot, die de werkplaats in lichter laaie zette. Een kindje van vier maanden kon slechts met de grootste moeite uit het brandende huis worden gered. Buren slaagden er in de fietsen uit de winkel naar buiten te brengen. Van de inboedel van het woon huis kon vrijwel niets meer in veiligheid worden gebracht. Woonhuis, winkel en werkplaats brandden geheel uit. AMSTERDAM Niettegenstaande het advies van „Over leg in beleggingszaken", het overkoepelen de orgaan van de spaarbanken en derge lijke, aan verscheidene instituten om niet in te schrijven op de 5 1/4 pet obligatie lening groot 100 miljoen ten laste van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, is de inschrijving op deze lening donderdag van dien aard geweest, dat van een succes ge sproken kan worden, aldus de beurs. Van de staatsobligaties waren de staffellening bij opening wederom vast en ongeveer 3/8 pet hoger dan woensdag. In het verdere beursverloop kon deze winst niet geheel behouden blijven. Hét kortlopende papier bleef goed prijshoudend. De handel was gering. De zaken die gedaan werden in de aan delen van de internationale waarden wa ren rhinimaal. De lagere kóérsen uit Wall- street hebben een domper gezet op de goede stemming, die donderdag in Am sterdam aanwezig was. Alle lust tot zaken doen was verdwenen en de arbitrage kon internationaal niet tot zaken komen. Het publiek bleef grotendeels afzijdig. Aandelen Kon Olie stelden zich, inge volge New York, 2,50 lager op 154,10 en noteerden zodoende een gulden onder pari teit Amerika. De gunstige berichten over uitbreidingen bij het Philipsconcern onder andere een nieuw glasontwikke lingscentrum waren ter beurze nog niet voldoende bekend om op de koers van de aandelen van invloed te kunnen zijn. Hel fonds stelde zich op 265 1/2, 2 punten be neden de vorige slotprijs. Unilever had van enig aanbod te lijden, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was en verloor ongeveer 4 punten, AKU, dat woensdag zeer vast in de markt lag, was 1 punt in reactie. KLM was tegen de stroom in een paar dubbeltjes hoger. Van de scheepvaartwaarden opende KPM onveranderd op 117 1/2, maar trok in het verdere beursverloop aan tot 120 op het gepubliceerde bericht over het opbrengen van drie van haar schepen in de Indo nesische wateren door de Nederlandse Marine. Uiteindelijk sloot het fonds on geveer 2 punten hoger. Cultures waren on- geanimeerd. Aandelen Algemene Indus triële Mineraal- en Ertsmaatschappij wer den op 228 (230) vernomen. Prolongatie 4 1/2 pet. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was licht stijgend bij een grotere omzet. Tegen sluiting zakten de meeste koersen wat in. De spoorweg fondsen deden het zeer goed, hoewel ook zij vlak voor beurseinde wat prijs moesten geven Het gemiddelde kwam van 105,51 op 106,83 Verder richtte de aandacht zich voornamelijk op ondergroeperingen van de industriële sector, zoals foto-, verpakkings-, metaal-, tabak- en bouwfondsen, die niet meegerekend worden bij het gemiddelde, dat gisteren van 454,60 op 454,10 kwam. De chemie- en farmaceutische waarden waren verdeeld. De staalwaarden, over het alge meen vast, werden onregelmatig tegen sluiting. De olies waren verlaten. Bath Iron Works moest 2 dollar prijsgeven in de scheepsbouwsector. Het gemiddelde van de openbare nuts bedrijven kwam van 73,37 op 73,24. De omzet bedroeg 2.830.000 tegen 2.420.000 de vorige dag. Van de 1142 verhandelde fond sen sloten er 571 hoger en 325 lager (UP). i In RUTECK'S CAFETARIA, Kruisweg 22-24 te Haarlem kunnen worden geplaatst: VERKOOPSTERS voor de buffetten. Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden enz. zijn te verkrijgen op zaterdag 15 maart van 1013 uur en daarna dagelijks bij de Gérant van genoemde Cafetaria. De BEVEROLFABRIEKEN N.V. te Beverwijk vragen voor de EXPORTAFDELING een in het bezit van diploma H B.S. A (5-jarig) of gelijkwaardig diploma, met goede talenkennis. OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vraagt voor spoedige indiensttreding in het bezit van rijbewijs. Sollicitaties met opgave van leeftijd, vorige werk kringen enz. uitsluitend schriftelijk aan de directie. Grote Houtstraat 93. Haarlem. In de linkerboven hoek van het couvert vermelden „Sollicitatie" Industriële onderneming vraagt in Haarlem of om geving een geschikt voor lichte industrie. Benodigde vloeroppervl. 400 600 meter2, w.o. zich tenminste één flinke grote lange werkruimte moet bevinden. Bij voorkeur huren, overname door koop is echter niet uitgesloten. Brieven no 789 aan Advert.bur. Bosschart, Singel 138, A'dam-C OSLO (UP) In diplomatieke kringen in Oslo acht men het niet onmogelijk, dat de kwestie van de Amerikaanse raketba ses in Noorwegen aanleiding wordt tot een kabinetcrisis met als belangrijkste tegen standers premier Gerhardsen en de minis ter van Buitenlandse Zaken Lange. Ger hardsen, die sinds 1945 bijna zonder onder breking premier is geweest, wordt ge noemd als waarschijnlijke overwinnaar. Aagtekerk, 13 180 m. n.o. Mogadiscio n. Aden. Abbedijk, 13 te Rotterdam. Abbekerk, 14 te Dairen. Adonis, 13 te Cartagena. Aegis, 14v. Port of Spain n. Madeira. Alcor, 14 te Santos. Aldabi, 13 v. Bremen n. Hamburg. Algenib, 13 v. Santos n. Buenos Aires. Algol, 13 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alhena, 13 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Alioth, pass. 13 St. Paulsrocks n. Rio de Janeiro. Alkaid, 13 v. Las Palmas n. Antwerpen. Almdijk, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Alphard, 14 te Montevideo. Alwaki, 13 200 m. n.n.o. Benghazi n. Genua. Amerskerk, 13 te Antwerpen. Annenkerk, 13 te Amsterdam. Antonia, 13 45 m. z. Makassar n. Ambon. Arendsdijk, 13 te Tampa verwacht v. Mobile. Arendskerk, 13 te Suez. Argos, pass. 13 Galeta eil. n. Malta. Aslrid Naess, 13 95 m. o.n.o. Pt. Sudan n. Mena. Attis, 13 v. New York n. Curasao. Averdijk, 14 te Le Havre. Axeldijk, 13 45 m. w. Natal n. Rio de Janeiro. Balong, 13 v. Belawan n. Aden. Batjan, 13 170 m. o. Azoren n. Beyrouth. Bawean, 13 rede Songkhla. Bengkalis, 13 v. Balikpapan n. Tandjong Priok. Ben-.okust, 14 te Abidjan. Billiton, 13 rede Medina. Blitar, 14 te Singapore. Bloemendael, 13 1350 m. n.w. Kaapstad n. Dakar. Breda, 13 te Maracaibo v. Pta. Cardon. Britsum, 13 te IJmuiden v. Hamburg. Bussum, 13 50 m. n.w. Malta n. Rastanura. Calamares. 14 v. New York n. Sta. Marta. Caltex Arnhem, pass. 13 Singapore n. Rastanura. Caltex Delft, 13 200 m. n.w. Djeddah n. Pernis. Caltex Leiden, 13 te Suez, z Caltex Nederland, 13 125 m. n.n.o. Massawa naar Bahrein. Caltex The Hague, pass. 13 Soema n. Aden. Camerounkust, 13 80 m. z.z.w. Cape Blanco naar Le Havre. Camitia, 26 in Panamakan. verw n. Curasao. Carl Levers, 13 te Limerick v. Oran. Cartago, 13 te Pto. Barrios verwacht v. Mobile. Ceronia, 18 te Mena Al Ahmadi verw n. Abadan. Cinulia, 21 te Durban verwacht n. G. v. Mexico. Cistula, 14 te Singapore. Cieodora, 17 te Singapore verwacht (repareren) Congokust, 13 v. Amsterdam n. Antwerpen. Coolsingel, 15 te Morrisville verwacht. Corilla, 16 te Singapore verwacht. Cottica, 13 te Norfolk. Cradle of Liberty, 13 v. Cardon n. Rotterdam. Crania, 13 340 m. w. Ouessant n. Liverpool. Delft, 13 dw. Ameland n. Antwerpen. Diemerdijk, 13 420 m. w.z.w. Azoren n. Londen. Dorestad, 12 175 m. n.n.w. Villano n. Buen. Aires. Drente, pass. 13 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Duivendrecht, 13 te Rio de Janeiro verwacht. F.emland, pass. 13 Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn, 13 te Skaramanga verw. v. Piraeus. FJizabeth B. pass. 13 Miami n. Dordrecht. Ena, 16 te Curasao verwacht. Esso Nederland, 13 110 m. o. Pt. Sudan n. Suez. Etrema, 17 te Larnaca verwacht n. Beyrouth. Friesland, 13 210 m. n.o. Kp. Finisterre. Gaasterland, 14 te Santos. Ganymedes. 13 te Curasao verwacht v. A'dam. Garoet, 13 op rede Tandjong Mani. Ghanakust, 14 te Freetown. Hathor, 13 te Hamburg. Hector, 13 50 m. w. Gibraltar n. Tunis. Helder, 13 180 m. w. Lissabon n. Madeira. Helicon, 13 te Pt. Au Prince verw. v. K. Haitien. Hestia, 13 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Iberia, pass. 13 Ouessant n. IJmuiden. Ittersum, 14 te St. Vincent. Ivoorkust. 14 te Pte. Noire. Japara KRL, 13 830 m. w.z.w. Azoren n. Houston Kabylia, 16 te Bandarmashur verwacht n. Suez. Kalinga, 14 in Panamakan. verw. n. Sydney. Kajydon, 13 v. Turku n. Rotterdam. Kara, 13 te Purfleet n. Thameshaven. Karsik, 13 440 m. n.o. Zanzibar n. Zanzibar. Katelysia, 13 te Philadelphia verw. n. Curasao. Keizerswaard, 13 50 m. z. R. Ai Hadd n. Portland Kelletia, 14 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Kellia, pass. 13 Ouessant n. Mena Al Ahmadi. Kenia. 25 te Aden verwacht n. Amsterdam. Kennemerland. 13 v. Bahia n. Recife. Kertosono. 14 te Los Angeles verw. v. Balbao. Khasiella. 22 te Avonmouth verwacht n. Stanlow Kopionella, 16 te Singapore verwacht. Koratia, 15 te Curagaoo verwacht n. Boston. Korenia, 14 te Pto. La Cruz verw. n. Curasao. Korovina. 14 te Valparaiso verwacht. Kcsicia, 17 te Rotterdam verwacht. Krebsia, 14 v. Purfleet n. Rotterdam. Kreeft, 14 te Rotterdam verwacht. Kryptos. 13 70 m. z. Oost-Kreta n. Pt. de Bouc. Kylix, 15 te Stockholm verw. n. Rotterdam. Laagkerk, 13 v. Port Said n. Antwerpen. Langkoeas, 14 te Semarang. Lnrenberg, 14 te Bahia. Laurenskerk, 14 te Genua. Leopoldskerk, 13 te Hoekvan Holland. Leto, 13 128 m. z.w. Las Palmas n. IJmuiden. Leuvekerk, 13 te Londen verwacht. Limburg, 14 v. Le Havre n. Marseille. Lissekerk, 14 v. Suez n. Ummsaid. Loenerkerk, 13 65 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Lopersum, 13 te Galveston verw. v. Brownsville. Louis Lantz, 13 te Monrovia. Maaskerk, 13 270 m. w.n.w. Kreta n. Port Salü Maetsuycker, 13 v. Tandjong Priok n. Fremantle. Mapia, 14 te Algiers. Marnelloyd, 13 te Philadelphia. Maron, 13 te Rotterdam. Mentor, 13 te Port of Spain verwacht. Merak N, pass. 13 Kp. Frio n. Las Palmas. Mitra, 25 te Rotterdam verwacht n. Curasao. Montferland, 13 275 m. z.w. Kp. St. Vine. n. A dam. Mijdrecht, 13 60 m. z. Ceylon n. San Francisco. Naess Commander, pass. 13 Kp. Bon n. Fawley. Naess Lion, 13 210 m. n. Socotra n. Houston. Nanusa, 14 v. Port of Spain n. Kaapstad. Nestor, 13 v. Port of Spain n. Londen. Nieuw Holland, 13 v. Colombo n. Bombay. Oldekerk, 14 te Rotterdam. Omala, 16 te Ricife verwacht, n. Vitoria. Ommenkerk, pass. 13 Penang n. Aden. Ondina, 17 te Mirl verwachtn. Singapore. Oranje, 13 v. Aden n. Colombo. Osiris, 13 40 m. n.o. Ouessant n. Emden. Ouwerkerk, 13 v. Hamburg n. Amsterdam. Overijsel, 13 100 m. w.n.w. Sabang n. Manilla. Ovula, 16 te Singapore verwacht. p„,™ac Parkhaven, 13 70 m. o.n.o. Vittoria n. Las Palmas. Ferna, 22 te Mombassa verw. verm. n. Mena. Phrontis, 13 dw. Enggano n. Djibouti. Poelau Laut, 13 450 m. z.o. Kp. Guardafui naar Port Sudan. Polyphemus, 13 v. Djeddah n. Aden. Prins Alexander, pass. 13 Kp. Bon n. Limasol. Prins Frederik Willem, 15 te Rotterdam verw Pr Joh. Will. Friso, 13 60 m. z.o. Kreta n. Antw. Prins Willem IV. 13 v. Huil n. Rotterdam. Pr Willem V, 65 m. w.n.w. Texel n. Casablanca. Purmerend, 13 v. Stanlow n. Curacao. Pvgmalion, 12 1000 m. n.o. Martin, n. Barbados. Radja, 13 158 m. o. Kp. Guardafui n. Belawan. Roebiah, 14 et Port Said. Roepat, 14 te Beira. Rondo, 15 te Suez verwacht. Rijndam, 15 te Le Havre. Ruys, 15 te Moji v. Hongkong. Sataang, 13 v. Singapore n. Pnompenh. Sarangan, 14 te Durban. Saroena, 13 te Pladju. Schelpwij k, 13 te Punta Cardon. Schiedijk, 13 v. Rotterdam n. N. York via Antw. Sibajak, 15 te Sydney verwacht. Siberoet, 13 v. Singapore n. Bangkok. Sibigo, pass. 13 eil. Nanusa n. Brisbane. Sirrah, 13 180 m. w. Straat Ormoes n. Durban. Solon, 13 te Pta. Cardon v. Cachaquero Stad Alkmaar, 13 v. Antwerpen n. Melilla. Stad Amsterdam. 13 te Rotterdam. Stad Breda, 13 160 m. w. Landsend n. Rotterdam. Stad Delft, 13 v. Aden n. Karachi. Stad Gouda, 13 800 m. w. Landsend n. Hamburg. Stad Haarlem. 14 te Triest. Stad Leiden, pass 13 Ouessant n. IJmuiden. Stanvac Diirak, 13 v. Penang n. Sungeigerong. Stanvac Talang Akar, 14 te Sungeigerong verw. Statue of Liberty, 14 te Mena Al Ahmadi. Straat Bali, 12 v. Buenos Aires n. Rosano. Straat Lombok, 13 v. Adelaide n. Mauritius. Straat Soenda, 13 v. Manilla n. Hongkong. Straat Torres. 13 op rede v. Sigli (mach.schade). Sumatra, 13 te Suezkanaal n. Port Sudan. Tabian. 13 88 m. z. Azoren n. Bona. Talisse, 14 v. Suez n. Ummsaid. Tarankan. 13 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tegelberg, 13 te East-London verwacht. Telamon, 12 v. Gonaives n. Philadelphia. Ternate, 13 te Priok n. Djakarta. Teucer, 13 v. Penang n. Colombo. Theobaldius, 21 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Thelidomus, 16 bij Hoek van Holland verwacht. Titus, 13 v. Kingston n. Pto. Barrios. Tjibadak, pass. 13 oostpunt Borneo n. Makassar. Tjimenteng, 13 te Dar Es Salaam. Tjinegara, 13 120 m. z.o. Diego Garcia n. Penang. Tiipanas, 13 v. Hongkong n. Singapore. Tjisadane. 14 te Kobe verwacht v. Nagoya. Tiitjalengka, 14 te Santos. Tomocyclus, 13 te Teesport v. Rotterdam. Trompenberg. 13 Antwerpen. Utrecht, 13 et Belawan. Van Linschoten. 13 te Rotterdam. Vasum, 22 te Portland Maine verwacht. Vivipara, 17 te Rotterdam verwacht. Waterman, 13 v. Kaapstad n. Walvisbaai. W. Alt. Jones, pass 13 Str. Ormoes n. Ph.delphia. Wonorato, 13 v. Cebu n. Singapore. IJssel, 13 te Cardenas verwacht. Zaankerk, 13 v. Tsingtao n. Shanghai. Zeeland, pass. 13 Key West n. Houston. Zuiderkerk, 13 v. Hamburg n. Bremen. Zuiderkruis, 13 420 m. z.w. Minikoy n. Tj. Priok. SLEEPVAART Barentszee, 12 te Montevideo. Cvcloop, 14 220 m. n.o. Aden n. Bandar Shapur. Gele Zee. 14 v. Maassluis n. IJmuiden. Hudson, pass. 12 Kp. San Antonio n. Manaus. Morgan, 20 te Port Said verwacht. Noordholland. 14 v. Gibraltar n. Perzische Golf. Noordzee, 14 Dover gepass. n. Savona. Oceaan. 14 790 m. n.o. Barbados n. Pto. Cabello. Oostzee, 12 390 m. n.o. Para rivier n. N. Palmira. Poolzee, 14 40 m. n. Ouessant n. Delfzijl. Thames, 14 v Liverpool n. Rotterdam. Titan. 9 v. Belem n. Trinida. Witte Zee, 14 510 m. n.o. Teneriffe n. Teneriffe. Zeeland. 14 90 m. o. Fayal n. Maracaibo. Zwarte Zee, 14 te Fayal. KLEINE VAART Atlas. 13 te Rotterdam n. Malta. Bab T, 11 v. Cardiff te Waterford. Draco, 13 te Amsterdam n. Genua. Elsa, 12 te Sete v. Goole. Ilias, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Joost, 12 5 m. z.w. Barcelona n. Kingslynn. June, 13 te Smithknoll n. Maassluis. Kaap Falga, 11 te Randers v. Partington, Manto, 13 125 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Midas, 12 te Lissabon n. Amsterdam. Philetas. 13 te Rotterdam n. Lissabon. Ponza, 12 dw. Casquets n. Goole. Prinsengracht, 13 30 m. z.z.w. Ouessant n. Brest. Schippersgracht, 12 30 m. n.o. Gotska n. Londen. Strabo, 13 te Reyeka v. Triest. Tilly. 11 v. Torrevieja n. Brussel. Westerdok, 13 dw. Southend n. Amsterdam. te Zandvoort te koop aangeboden, dicht bij zee. alleen voor in woners van H'stede. Koop som f23.000. Br. no. 7740. Wij kunnen plaatsen Verlangd wordt een goed handschrift. Grote mate van accuratesse. Leeftijd 1820 jaar. Zomervakantie gega randeerd. Aanb. schriftelijk, mondeling of telefoon 16168. Haarlemse Inkoop Combi natie, Burgwal 76, Haarlem. Voor fact en eenv. corr. ge vraagd M.U.L.O.-diploma, ca. 17 j. Keur Sneltjes Dental Mfg Co., Harmenjansweg no. 21, Haarlem KISSES SWEETER THAN WINE Jimmy Rodgers BUONA SERA Louis Prima THE STORY OF MY LIFE Michael Holliday 1 Te koop gevraagd WIJ KOPEN BOEKEN van particulieren. Romans Kunst. Pocketbooks. Encyclopedieën. Atlassen. Techniek enz. Boekh Eureka. Kruisweg hoek Stationsplein Tel 21677 OUD KRISTAL Goud, zil ver, antiek, koopt Velleman voor hoge prijzen! Tel. 14637 BROEKMAN koopt en ver koopt alle soorten meubilair, antiek, naaimach., tapijten, enz. enz., zolderopr. Laken straat 26. hoek Doelstraat, Telefoon 10794. VELLEMAN KOOPT IN BOEDELS Antieke en ouderwetse meubelen, Ma honie stoelen, etc. etc., voor de hoogste prijs! Telef. 14637 GELDZORGEN. Wij kopen bromfietsen, dames- en he- rensport-, jongens- en meis jesrijwielen. Kampervest 5, telefoon 15405. GEERTS KOOPT ALLES Inboedels, meubilair, ouder wetse meubelen, antiek, por- celein, kristal, goud, zilver, koperwerk, zolderopr. Taxa tie. L. Veerstr. 2, tel. 14672. Let op de naam, s.v.p. Diversen HORLOGES, klokken, wekkers en grote keuze horloge banden. Gemakkelijke betaling. Tevens reparaties van alle soorten uurwerken. Vlug, voordelig en goed bij W Wijnands. Tuchthuisstraat 14 bij de Botermarkt, Telefoon 15161. SNELSTOMERIJ RAPID, Spaarnwouderstraat 114. Colbert- costuum 2.75, Mantel 2.75. Japon (eenv.) 1.75, Rok 1.25, Pan talon 1.25, Truien en jumpers 0.90. 20 °/o KORTING OP ALLE STOOMGOEDEREN, mits ge bracht en gehaald. Nog slechts korte tijd. Mantels-Colbert- costuums 2.75. Chem. Wasserij Keyser, Lorentzplein 25. Soendaplein 37. Duvenvoordestraat 68. VOOR ALLE voorkomende reparatiën aan uw boven kleding. zowel dames als heren, is Brouwersplein 7 uw adres, ook keerwerk. Telefoon 19240. WITWERK gevraagd, bill, prijs. Brouwersplein 13. VERHUUR z. CHAUFFEUR Volkswagen, Opeis Rekord. Garage v. d. Klooster Frans Halsstraat 33 telefoon 16456. MAISON VAN KUYK, Wa genweg 150, Tel. 19339, Uw costumière. Conc. prijzen. MATRASSEN BIJVULL. EN OVERTREKKEN. Verenbed 3-del. maken. Van Meeuwen Beddenspeciaalzaak. Rijks straatweg 71, telefoon 54956. LAAT NU KEREN. Demi - mantel f 20, costuum 2 dig. f 27, pantalon f 8. Sportcol- bert verkleurd? Laat hem v. f 15 keren. Heeft u stof? Modern costuum of mantel- costuum maken f 55. Prima snit. Alle reparaties en ver anderingen. Br. No. 7745. RADIO. OF TELEVISIE- toestel defect? Wij repareren alle merken deskundig. Gra tis onderzoek, waarna vrij blijvend prijsopg. De Block, Hannie Schaftstraat 39, tel. no. 11470 en Schoterweg 44, telefoon 54282. ANGORA KATJES, dol op Felix, gratis af te halen. Indischestraat 123 (na 7 u.). MATRASSEN BIJVULL. EN OVERTREKKEN. Verenbed 3-del. maken. Van Meeuwen, Beddenspeciaalzaak, Rijks straatweg 71, Telefoon 54956. REINIGEN van vitrage en tulen gordijnen Fijnwasserij Rookmaaker, Frarikestr. 25.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7