HET TOPMERK halfzware Dankbaarheid en waardering voor scheidende directrice In Wijk aan Zee wordt begonnen met realisering boulevardplan AQUARELLISTEN EN TEKENAARS EXPOSEREN IN AMSTERDAM Röntgen-Kwartet MAANDAG 17 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 VOLKSMUZIEKSCHOOL Bartök, Ravel en Purcell in het Huis met de Sleutels Speeltuinvereniging „De Glip" vergaderde Verkeersongeval bij knipperbollen „Bloemendaal" nodigt zeven sprekers uit Verkeersongeluk bij Hoofddorp Straver won de eerste rit van De Kampioen Haarlemse bloemenmeisjes bij bejaarden Kostbare clichés gestolen en voor een krats verkocht Politierechter veroordeelde schilder tot 4 maanden Dressuurwedstrijd Fit „Open Jeugdwerk" vierde koperen jubileum Auto over de kop door „haas"-tige spoed BX UIT STAD EN STREEK Burgerlijke Stand van Haarlem Mevrouw C. Kat-Beylevelt heeft de lei ding van de Volksmuziekschool voor Haar lem en omstreken om persoonlijke rede nen neergelegd. Zij wordt opgevolgd dooi de heer C. S. Proper uit Oostzaan, die directeur is van de Volksmuziekschool te Hoorn en muziekleraar aan een nijver heidsschool en de Volksmuziekschool te Amsterdam. Het bestuur van de Volksmuziekschool heeft onlangs reeds in intieme kring af scheid genomen van de directrice, die de Volksmuziekschool voor Haarlem en om streken door haar eigen initiatief en geest drift heeft gesticht en groot gemaakt. Het is de bedoeling mevrouw Kat daarvoor ook in het openbaar de erkentelijkheid te betuigen waarop zij recht heeft. Zaterdag middag heeft de leider van de balletklas sen van de Volksmuziekschool, de heer M. Tschernoff, na afloop van een leerlin genuitvoering in het Minerva-theater te Heemstede zijnerzijds woorden van dan- baarheid en waardering tot de scheiden de directrice gesproken, welke vergezeld gingen van een geschenk en een bloemen hulde. Dankbaarheid en waardering waarvan de aanwezige ouders zich bij het zien en horen der geleverde prestaties zich weer eens te meer bewust geworden zullen zijn, Het Röntgen-kwartet bestaande uit Joachim Röntgen, eerste viool, Froukje Giltay, tweede viool, John Schreve, alt en Henk Schreve, cello musiceerde zater dagavond in het gastvrije „Huis met de Sleutels" aan de Bronsteeweg te Heem stede. Dit optreden in een intieme omgeving waar de muzen thuis horen, schonk ons de zeldzame gelegenheid, naast een drietal Fantasieën van Henry Purcell en het Kwartet in F van Ravel het Zesde Strijk kwartet (uit 1939) van Béla Bartök te be luisteren en de emotionele schoonheid van dit meesterwerk te ondergaan. De onge wone vorm van Bartók's laatste kwartet, waarvan de kern bestaat uit een melancho lische zangrijke frase, die in elk der vier delen, telkens anders gekarakteriseerd voorkomt en ook de compositie besluit, geeft het werk een sfeer van diepe bezin ning, soms zelfs van een mildheid, die haast geen sporen toont van agressieve op wellingen. Uiteraard heeft de componist in zijn alternatieven voor de nodige contrast werking gezorgd en daarbij op geniale wijze zijn capricieuze geaardheid tempera mentrijk en met verrassend nieuwe effec ten tot uitdrukking gebracht in een soort sonatevorm, in een marcia op een hoekig geprofileerd motief en tenslotte in een scherzo, hetwelk hij Burletta noemt en dat ons doet denken aan de Hongaarse boeren dansen, die hij als folklorist wereldkundig heeft gemaakt. Maar dit zijn in feite ne venaspecten van een compositie, ;die bê-' heerst wordt door het zwaarmoedige Mes- to-thema. Moest men het werk met een speciale naam willen aanduiden, wat zo vaak gebeurd is met kwartetten en sym fonieën van klassieke meesters, dan ligt het voor de hand Bartók's Zesde het Mes- to-Kwartet te noemen. Want het cyclische principe, naar hetwelk de compositie zo evenwichtig opgebouwd is, herleidt het ge heel tot de merkwaardige grondgedachte, die als een hoeksteen bij het begin zo zin rijk door de altviool gelegd werd. Wij hoorden het werk in een aldoor boeiende klanksfeer en een temperament- rijke geladenheid. De uitvoering wekte het grootste respect, zowel door haar sterke bewogenheid als door haar technische be heersing. Een interessant geval was ook de vertolking van de ricercare-achtige Fanta sia's van Purcell-strijkkwartetten „avant la lettre". Zij verrassen door hun gewaag de stemvoeringen en gaven Joachim Rönt gen en de zijnen de gelegenheid een klank- schone eenheid -in hun samenspel te de monstreren. Tenslotte was er dan de niet verblekende charme van Ravel's Kwartet om de avond boordevol te maken met meesterlijke mu ziek, die een zeldzaam esthetisch genot verschafte. Jos. de Klerk want met wat een plezier en enthousias me werd het ballet „De vier jaargetijden" op muziek van Schubert ten tonele ge bracht. Begon het met een algemene ver tedering voor de hele kleintjes, die een groot aandeel hadden in het lentefeest, de bewondering steeg bij de sportieve zomer se impressies om via een „echte" ballet les in de herfst een hoogtepunt te berei ken in het winterse ijsfestijn met een sneeuwkoningin op de pointes. We kregen zodoende een goede indruk van de ontwik keling, die de leerlingen doormaken. De enscenering getuigde van veel goede smaak en begrip voor de kinderlijke be hoefte aan een kleurige verkleedpartij. De orkestklasse onder leiding van me vrouw C. Kat-Beylevelt en mevrouw De Wijn aan de piano zorgden beurtelings voor een voortreffelijke begeleiding. Bij heel wat kinderen in de zaal (en volwas senen?) zal belangstelling gewekt zijn voor deze vorm van vrijetijdsbesteding en dat is dan wellicht het grootste afscheids geschenk voor mevrouw Kat. In de jaarvergadering van de Buurt- en Speeltuinvereniging „De Glip" heeft de voorzitter, de heer M. Lammerse, de gro te belangstelling gememoreerd van het ge meentebestuur voor het speeltuinwerk aan de Glip. Die kwam niet alleen tot uiting in het verstx-ekken van een subsidie maar ook door het verlenen van een extra toe lage wegens de vernieuwing van speel- werktuigen. Het jaarverslag van de secre taris, de heer Th. Brouwer, vermeldde de grote activiteit van het bestuur. Het jaar verslag van de penningmeester, de heer H. Vermeulen, sloot met een klein batig saldo. De bestuursverkiezing had tot re sultaat dat het aftredende bestuurslid, do heer J. Vos bij acclamatie werd herkozen. De voorzitter deed een beroep op de le den mede te helpen aan het vernieuwen en verbeteren van de speelwerktuigen. Er zal een grote stenen zandbak worden ge maakt en voorts worden acht metalen schommels aangeschaft. Bij de beschermde oversteekplaats op het Kennemerplein in Haarlem is zater dagmiddag om drie uur een krantenbezor ger met zijn fiets gevallen en daarbij met het hoofd op de trottoirrand terecht geko men. Vermoedelijk met een beschadigde halswervel is hij in het St. Joannes de Deo ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Het ongeval gebeurde doordat de kran tenbezorger, die een groot pak kranten voorop zijn fiets vervoerde, er waarschijn lijk niet voldoende acht op heeft geslagen dat een voor hem rijdende wielrijder bij de oversteekplaats stopte om een voet gangster gelegenheid Te' gbvën övër te ste ken. In zijn poging een aanrijding nog te, Vó'órk'ölnêh verloor fnT'Wél:''evenwicht en' kwam met het bekende gevolg ten val. Op donderdagavond 20 maart houdt de buurtvereniging „Bloemendaal" een bij eenkomst in het Jeugdhuis aan de Donke- relaan te Bloemendaal, waar zeven per sonen, elk gedurende tien minuten, een in leiding zullen houden over een door hen zelf aan het bestuur opgegeven onderwerp. Deze sprekers zijn in alfabetische volgor de: J. Buys Jr. over: „School en gemeen schap"; Adr. Cassee over: „De jeugd van tegenwoordig"; F. Franken over: „Kano nier op zee in oorlogstijd"; mr. J. W. de Jong Schouwenburg over: „Gemeentelij ke autonomie"; J. H. Seijlhouwer over: „Is er woningnood??"; R. Voorhoeve over: „Het raadsel van Nieuw-Guinea" en prof. dr. J. I. S. Zonneveld over: „Iets over de ijstijd." Na deze inleidingen zullen dooi de leden per stembiljet twee sprekers ge kozen worden, die na de pauze dan nog leder een half uur de gelegenheid krijgen het woord te voeren. Motorrijder verleende geen voorrang Op het kruispunt Venneperweg- oostelij ke afrit van de Rijksweg 4 bij Hoofddorp in de Haarlemmermeer is vanmorgen om streeks acht uur een ernstig verkeerson geluk gebeurd. Een motorrijder, die uit de richting Den Haag kwam, verleende geen voorrang aan een auto, die uit de richting Rijk op de Vijfhuizerweg nader de. In volle vaart botsten beide voertui gen tegen elkaar op. De motorrijder werd in zorgwekkende toestand naar het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam vervoerd. Zowel de auto als de motor liepen zwa re schade op. De eerste wegwedstrijd van het nieuwe seizoen, welke zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" over een af stand van veertig kilometer werd gehou den, is gewonnen door Aad Straver. Hij zegevierde in de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep en bleef in deze sprint met een half wiel verschil de meer dere van Adrie Voorting. De uitslag van de A-en B-klasse luidde: 1. Straver, 2. A. Voorting, 3. De Jong, 4. L. Vaars, 5. Koger, 6. Buis, 7. Koper, 8 Jan sen, 9. Uttien, 10. Otte. Bij de C-klassers, die een wedstrijd over 25 kilometer reden, zegevierde Sminia vóór Boogaard, Bouma, H. Peters, Van Tintelen, Nijssen en Visser. Tijdens de door ons reeds aangekon digde cabaretmiddag en -avond voor Haarlemse bejaarden op vrijdag 21 maart in het Concertgebouw te Haarlem onder auspiciën van de Stichting Adoptiecom missie Bejaarden, zullen onder meer op treden Hansje Pallieter, als vocaliste met het orkest „De Witte Kraaien," de gooche laar en illusionist Crochet, „The Hado- ry's", die komische acrobatiek ten beste zullen geven en Joop Boeree, die paro dieën geeft en de conference verzorgt. Des avonds zullen de Plaarlemse bloemenmeis jes hun intrede in het programma doen. Een 27-jarige Haarlemse schilder, die al enige malen wegens diefstal veroordeeld is, stond hedenmorgen opnieuw voor de poli- tiex-echter wegens diefstal van een aantal koperen clichés uit de Vei'enigde Drukke rijen Planeta in Haarlem. Hij had deze, de waarde van dit wei-k niet beseffend, voor een paar tientjes aan een opkoper overgedaan. De drukkerij kwam het ver lies van deze clichés op een nadeel van twintig- a dertigduizend gulden te staan. Een deel van het kostbaar bewerkte mate riaal kon bij opkopers worden teruggevon den, maar een ander deel bleef zoek. De schilder bevestigde, dat hij zich van de waarde van dit goed niet bewust was geweest. Hij was pas weer uit de gevange nis toen hij de clichés ontvreemdde. Om streeks diezelfde tijd pleegde hij nog andere feiten, waarvoor hij inmiddels veroordeeld is. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wilde er rekening mee houden, dat dit feit gepleegd is vóór zijn jongste veroordeling. Hij noemde de verdachte een hopeloos geval en meende, dat het op ondertoezichtstelling zou uit draaien. Nu eiste hij vier maanden, mede omdat in de straf naar zijn mening toch iets van de schade tot uitdrukking diende te komen die aan het drukkerijbedrijf is toegebracht. Mr. F. M. Oberman vond dit laatste te genstrijdig, men kan niet tegelijkertijd er kennen. dat de verdachte zich niet bewust is geweest van de grote waarde van het door hem ontvx-eemde clichémateriaal en tegelijk van die waarde iets dooi-bei-ekenen in de geëiste straf. Overigens vond hij deze niet onbillijk. De politierechter overwoog dat het feit wanneer het tegelijk met de andere vergrijpen was voox-gekomen, alleen strafverzwarend zou hebben gewerkt. Dit is echter niet het geval geweest, om welke reden ook hij deze nieuwe veroordeling matig zei te willen houden. Het vonnis luidde, conform de eis, vier maanden. Een Haarlems opkoper, bij wie een deel van het clichématei'iaal was aangetroffen, hooi'de een maand gevangenissti'af tegen zich eisen wegens schuldheling (opzethe ling kon niet bewezen worden) en werd veroordeeld tot een boete van f 100 of 30 dagen. Er staan in Wijk aan Zee gróötse difigeïi te gebeuren. Zo is er ondermeer een schets verschenen van het boulevardplan. Een gedeelte van dit plan zal zeer binnen kort worden verwezenlijkt. Op de 36 me ter hoge bult aan de Zwaanstraat zal na melijk woi-den begonnen met de bouw van een restaux-ant. De firma Riezenkamp hoopt dit restaurant zelfs op 1 juni al te openen. Bovendien ligt het in de bedoeling om een ander restaurant in combinatie met een logeerflat te bouwen. Beide gebouwen zullen met elkaar worden verbonden door een landpier, die over de boulevard heen naar het strand zal leiden. Een gedeelte van deze pier zal met glas worden over dekt. De pier zal in totaal ongeveer zeven meter breed en zeventig tot tachtig meter lang worden. In de onmiddellijke nabij heid van deze pier zal waarschijnlijk een strandboulevard verrijzen. In de omgeving van dit gedeelte van het project alsmede onder de landpier zullen verscheidene dag winkeltjes worden opgetrokken. Naast de wandelboulevai'd zal in de nabije toe komst een rijboulevard worden aangelegd. De boulevard voor het gemotoriseerde verkeer zal in verbinding komen te staan met een aantal parkeerplatsen, die op hun beurt weer op een dusdanige manier zullen zijn aangelegd, dat de auto's van Maquette van de nieuw ontworpen Boulevard te Wijk aan Zee zee uit gezien niet zichtbaar zijn. Tevens heeft men zich in dit plan nog een aantal torenflats gedacht. Zondagmiddag hield de Jeugdrijvereni- ging „Fit" in het Kennemer Rij-Centrum de vierde van een serie van zes dressuur- wedstrijden. Het niveau der pi-estaties was op een merkbaar hoger plan gekomen, hoewel het te rijden programma moeilijker was dan de vorige keer. In de proef van de gevorderden kwamen bijvoorbeeld een keertwending op de achterhand en twee kort keex-twendingen in draf voor, alsmede het wijken voor de eenzijdige druk van de kuit. De uitslagen waren: Gevorderden: 1. Marion Meyer op Brunette; 2. Sophie van Ittcrsum op Ben to; exaequo Ella Piccardt op Brunette; 3. Monique van Tetering op Brunette; 4. Loes Keiler op Bento; 5. José v. d. Laan op Rex. Minder gevorderden: 1. Walter Bijleveld op Quicksilver; 2. Els Goedkoop op Liber ty; 3. Pien de Bruyn op Rex; 4. Wilma Laan op Bx-unette; 5. Babs Vettewinkel op Brunette; 6. Patrick Honnebier op Panda; 7. Astrid Roetveld op Brunette. ADVERTENTIE x-' 1V Onder grote belangstelling is zaterdag avond in het gebouw van de Haarlemse Jonge Mannen Vex-eniging aan de Lange Margarethastraat te Haarlem het twaalf eneenhalfjarig bestaan van „Open Jeugd werk" van de Hervormde gemeente in Haarlem gevierd. De avond werd geopend door de voorzit ter van de jubilerende organisatie, de heer R. Vermaire, die in het bijzonder de vertegenwoordigers van diverse wijkge- meenten uit Haarlem en van verscheidene jeugdverenigingen uit omliggende ge meenten verwelkomde. De heer Vermaire besloot zijn toespraak met een samenvat tend overzicht van hetgeen door „Open Jeugdwerk" in de afgelopen jaren is ge presteerd. In de plaats van ds. G. J. Waardenburg, die wegens ziekte verhinderd was aanwe zig te zijn, bood dr. G. Snijders de geluk wensen van het college van predikanten en kerkeraadsleden aan, welke felicitatie gepaard ging met het aanbieden van een geschenk. Dr. Snijders was van mening dat de jeugdgroep met dit koperen jubi leum een bijzondere mijlpaal heeft be reikt. Bijzonder enerzijds omdat de jeugd groep, werkend vanuit de Nederlands Hervormde Kerk, door haar „open" karak ter, haar evangeliserènde taak aan ieder een wil uitdragen en anderzijds omdat in deze tijd, waarin vele verenigingen met grote moeilijkheden te kampen hebben, „Open Jeugdwerk" zich in een toenemen de belangstelling mag verheugen. Het cabaretgezelschap „De Pompa dours" onder leiding van Puck de Weyze hield hierna de aanwezigen enige uren ge noeglijk bezig. De met vaart en élan ten tonele gevoerde schetsjes en voordrachten werden door de zaal enthousiast ontvan gen. Een hartelijk applaus viel het gezel schap dan ook na afloop ten deel. In de loop van de avond werd afscheid genomen van de heer R. Vermaii*e. die met het oog op de vervulling van zijn militaix-e dienstplicht, zich genoodzaakt zag het voorzittei'schap van „Open Jeugdwerk" neer te leggen. Een haas, die in de nacht van zatei'dag op zondag plotseling de Weteringweg in Nieuw-Vennep overstak noopte een auto bestuurder uit Amsterdam tot zulk krach tig remmen, dat de auto slipte en via de berm van de weg over de kop sloeg. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. TOT 1 APRIL exposeren in het Stedelijk Museum te Amsterdam de Hollandse Aqua, rellistenkring en de Nederlandse Kring van Tekenaars. Kleine verenigingen moeten in Amster dam de voor de verschillende genootschap pen beschikbaar gestelde ruimte delen. De combinatie van tekenaars en aquarellisten was al eerder een geschikte gebleken. Beide verenigingen vertonen ruim vol doende kwaliteiten en zo trekt de ene ten toonstelling de ander niet omlaag. Juist deze exposities kunnen zo tegexnoet komen aan een vraag naar originele kunstwerken, geschikt voor ons meestal niet zo grote interieur en door hun prijs meestal toch wel iets gemakkelijker te bemachtigen dan olieverfschilderijen. Naar aantal vertegenwoordigingen is de expositie van de tekenaars iets omvang rijker dan die van de aquai-ellisten. Het werk van kandidaten voor de Kring van Tekenaars moet een strenge ballotage pas seren. Van de Aquarellistenkring wordt wen lid op uitnodiging en men probeert het ledental laag te houden, opdat de ten toonstellingen door de veelheid van uit het werk te voorschijn tredende pex-soonlijk- heden niet te vermoeiend worden. Het blijkt echter ïnoeilijk om bepaalde, meestal jongere figuren te blijven passeren. De Aquarellistenkring wil zich ook van een toekomst verzekeren. Op een vorige ten toonstelling, gehouden te Dordrecht, traden Th, Swagemakers, Th. Heynes en Arie Kater voor het eerst bij deze kring op. De laatste figuur is thans niet vertegenwoor digd. daar hij een eigen expositie in Ber gen bij De Rustende Jager heeft. Belang rijk blijkt nu het toetreden tot deze ver eniging van de schilderes Dora Esser-Wel- lensiek en de schilder Wil den Oude, figu ren wier werk een en ander met elkaar gemeen heeft door de ordening, die daarin °P zo natuurlijke wijze betracht wei'd en de puntige voordracht. Iets minder terug houdend, wat warmer, zijn de aquarellen van de laatste „nieuweling" in dit gezel schap: Hans Engelman. Meestal voegen de Aquarellisten een in teressante bijzonderheid toe aan hun expo- Men was op een bespreking van aquarellen van deze gerenommeerde figuur in het Franse kunstweekblad „Arts" afgegaan. Meestal echter werkt hij met dekkende lagen. Zijn gouaches bieken niettemin steeds een aantrekkelijk facet aan de ex posities van de Kring toe te voegen. Jam mer echter is dat Verspyck de laatste jaren meer met de gouache dan met de pure waterverf optreedt. Er zijn nog enige aqua rellisten meer vertegenwoordigd. Ik noem nog de Haarlemmer Poppe Damave, maar met meer recht dan de nietgenoemden ver dienen thans enige tekenaars vermeld te worden. Voor mij is dat in de eerste plaats de '-andvoorter Pieter Giltay om zijn plastisch •o sterke meisjeskop: levendig als altijd is sities in de hoofdstad. Deze keer toont men een vijftal aquarellen van wijlen Heinrich Campendonk, hoogleraar voor de afdeling monumentale schilderkunst aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten, wiens werk door dat van twee van zijn oud-leex-- lingen, G. van 't Net en Jan Peeters, ge flankeerd wordt. Er tegenover ontmoeten we een sterke inzending van prof. Jan Wiegers en dat van die uitzonderlijke per soonlijkheid prof. Ch. Roelofsz, die lang niets van zich liet zien op dit gebied. Niet zonder trots kunnen de Aquarellisten ex-op bogen onder hun leden hooggewaardeerde figuren te tellen. De derde professor is im- Aquarel van Jan Peeters mers Otto B. de Kat, wiens inzending weer vernieuwing vertoont. Voor hoogtepunten hebben verder pure aquarellisten als mevr. Westendorp-Osieck, De Bruyn Ouboter, Royaards, Buning en Kuijper gezorgd. Fiedler zond aquarellen en gouaches in. Gouache is een dekkende verf, waarmee ook transparant gewerkt kan worden. Daarom meenden de oprich ters, waax-toe Kees Vei-wey behoorde, ook de gouache te moeten toelaten. De uit nodiging aan de Haagse schilder Jan van Heel bleek toen een plezierige vergissing. Tekening van Pieter Giltay het werk van Henk Broer en F. Hollaart toont eenzelfde directheid. Van een mooie helderheid in manier van doen, uitblinkend door stelligheid is het werk van W. C. J. Kouwer Boomkens, die geest vertoont in het vormenspel van een stilleven. Zo ook J. Ploos van Amstel in een gelijk onder werp. Uitvoerig maar steeds met vaart tekenen Agnes van de Brandeler en Ria Exel, eenvoudig en zeer menselijk zijn de portretten en figuux-studies van x-espectie- velijk Mop van Bruggen en Guus Inckel. Sterk is de gx-afische werking van Stroethoffs telefoonpalen. Ox-igineel nog altijd door de keuze van onderwerp is Buytendijks „zwembad". Ro Mogendox-ff is natuurlijk weer vertegenwoordigd op goede wijze en Ger Langeweg intrigeert als zo vaak met zijn wonderlijke verbeeldingen. Tettie Neumann-Olivier en Fien de Brueys bekeken revue en toneel met succes van achter de schermen. Mooi zijn de vegetatie- rijke landschappen van W. C. C. Cambier van Nooten, fijn en gezond ook het werk van Pauline Zwaai. Ruth Fischer, die zich zo vaak een geestig tekenares van dieren toonde en nu ook met enkele zaken naar hetzelfde on- derwerp optreedt, had voor mij al eens getuigd van haar onrust betreffende het gevaar van specialisatie bij het tekenen, dat als uitdrukkingsmiddel haar wel eens te beperkt zou kunnen worden wat betreft het stellen en overwinnen van problemen. Haar werk hier verveelde me echter niet in het minst. Simon Roods landschappen staan toch wel dicht bij de aquarel. Maar exposeerde hij bij de Aquarellisten, dan zou misschien het omgekeerde opgemerkt worden. Duidelijker lijkt mij dat Anji Zijlstra's circuswerk, dat op de expositie van de Aquarellistenkring te zien is, toch bij de Tekenaars thuis hoort. Ook een por tretje van de aquarellist Sjollema is sterk als tekening begonnen, maar tenslotte gaan steunen op de kleur. Puur aquarellist is deze beweeglijke en veelzijdige artist in een landschap uit Bretagne. Bob Btitjs Nieuws in het kort Nationale Partij. Woensdag 19 maart houdt de afdeling Haarlem van de Natio nale Partij een bijeenkomst in restaurant Brinkman op het Houtplein te Haarlem, waar dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn zal spreken over China en Rusland. Zendingswerk. De afdeling Zandvoort van de Nederlandse Christen Vrouwen band houdt een bijeenkomst op vrijdag 28 maart in hotel café-restaurant „Meyers- hof". Ds. P. J. Mackaay, secretaris van de raad voor de zending in Oegstgeest zal daar spreken over het onderwerp: „Hoe moet het nu met het zendingswerk in Indo nesië?". Jongelui aangehouden. Zaterdagavond omsti'eeks zeven uur hebben twee minder jarige Haarlemse jongelui een consumptie tent bij de ingang van de Kennemerduinen op de Zeeweg te Overveen trachten te forceren. Een juist passerende agent heeft de jongens aangehouden en proces-verbaal tegèn hen opgemaakt. Schoorsteenbrandje. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur brak een schoorsteen brand uit in een perceel aan de Kweek- duinweg te Aerdenhout; De Bloemendaalse brandweer was spoedig ter plaatse en kon de brand snel blussen. Psychosomatiek. Dinsdagavond 25 maart zal de heer A. Tuyter uit Axnster- dam voor de afdeling Haarlem van de Studievereniging voor Psychical Research in restaux-ant Brinkmann te Haarlem spreken over „Beschouwingen over psy chosomatiek". Jubileum. De afdeling Haarlem en omstreken van de Nedex-landse Genealo gische Vereniging hoopt op 24 maai-t haar tienjarig bestaan te vieren. Door het be stuur zijn maatregelen getroffen om deze dag op enigszins feestelijke wijze te her denken. De viex-ing zal geschieden aan het slot van de algemene vex-gadering, die de afdeling maandagavond 24 maart in res taurant Brinkmann in Haarlem zal houden. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouders van Sociale Zaken en Volks huisvesting en van Onderwijs, respectieve lijk mr. J. C. C. W. Hijszeler en mejuf frouw dr. M. E. Nolte, zullen aanstaande dinsdag geen spreekuur houden. Vergadering V.V.D. De afdeling Haar lem van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie houdt dinsdag een bijeenkomst in x-estaurant Brinkman op het Houtplein in Haarlem, waar dr. D. H. Peereboom Voller, bux-gemeester van Bloemendaal, zal spreken over „Besturen van gemeenten". Fries toneelstuk. Het Frysk selskip „Gysbert Japicx" geeft op maandag 24 maart in de Haarlemse Stadsschouwburg een opvoering van het toneelstuk „Ynskje" van Jan Fabricius, in het Fries vertaald door Barend van der Veen. Feestavond Elswout Lyceïsten. De Elswout Lyceïstenvereniging houdt op woensdag 26 maart in het Concertgebouw te Haarlem haar jaarlijkse feestavond „De Grabbelton". Er zal een cabaretpx-ogramma worden opgevoerd door de leerlingen van het Jac. P. Thijsselyceum te Bloemendaal. De avond wordt met een bal besloten. Volksuniversiteit. Het concert dat Het Noordhollands Philharmonisch Ox-kest on der auspiciën van de Volksuniversiteit geeft zal niet, zoals in onze wekelijkse agenda: „Uitgaan in Haarlem" vermeld stond op 18 maart, doch op 20 maart plaats vinden in de Sionskerk in Haai-lem-Noord. Bloemendaler aangehouden. Zaterdag avond om zeven uur is door de Bloemen daalse politie een dx-ieëndertigjax-ige Bloe mendaler aangehouden, die verdacht wordt van verduistering van een geldsbedrag ten nadele van een inwoonster uit Bloemen daal. Hij werd op het politiebureau inge sloten. ONDERTROUWD: 15 maart, W. Cupido en A. van Arum. GEHUWD: 15 maart, J.A. Klaassen en G. Schipper; P. P. Rijpma en J. W. Wage naar; O. C de Boer en Th. E. H. Campagne; O. A. G. M. Timmers en L. S. Maij. BEVALLEN van een zoon: 13 maart J. B. Schalk-van Zeil; H. M. T. Baars- Dijkhoff; C. J. Geerlings-de Ruijter; H. Kaagman-Kreeft: BEVALLEN van een dochter: 14 maart, E. M. Stiphout-Hoogenbosch; H. Kaagman-Kreeft; L. Eerhart-Odolf; D. J. Brouwer-van Eimeren. OVERLEDEN: 13 maart, C. M. Tempel- man-Dekkei', 59 jaar, Vooruitgangstraat; E. C. Smit-Scheelings, 40 jaar, Minahassa- straat; J. J. Scheelings-Heeremans, 66 jaar, Kloosterstraat; J. Antonie, 71 jaar, Turf markt; S. Bonga, 79 jaar, Delftlaan; 14 maart, M. de Haan-Doesburg, 74 jaar, Hoo- gerwoerdstraat; J. P. Erdtsieck-Kaptein, 58 jaar, Barbarossastraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7