Europees parlement wenst één zetel voor de gemeenschappen Busroute in Lisse zal tijdens Keukenhof onveranderd blijven DE BEURS Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Badmintonploeg op dreef in Krefeld Volledige worstelploeg naar Boedapest Mariene Matthews liep nieuw wereldrecord R ijkshoofdinspecteur besliste BENNEBROEK Bestuur nieuwe afdeling Partij van de Arbeid K.V.P. koos voorlopige kandidaten HILLEGOM „Jeugdraderie" van Hervormde Jeugdraad VOGELENZANG Jaarvergadering KAB ZANDVOORT Duurtetoeslag voor Zandvoorts gemeen tepersoneel B. en W. van Zandvoort willen 40.000 lenen Vóór eind september moet bouwvergunning zijn aangevraagd Subsidie feestverlichting wordt niet verhoogd Prettig contact tussen middenstand en „Touring" Voorstel tot verkoop van inventaris Zuiderbad Twee kinderoperettes Geen oliestook voor kleuters Zesde schoolconcert Instrumenten-krediet Busstation in Zandvoort eenvoudiger van cpzet VRIJDAG 21 MAART 1958 (Van een speciale correspondent) STRAATSBURG Aan het einde van He gedachtenwissclinR in de nieuwe Euro pese parlementaire Vergadering der drie gemeenschappen en haar commissies kon den de ministers zeker over een punt vol daan zijn- Zelf hadden zij niet verder aan de discussie deelgenomen en de meesten van hen waren spoedig verdwenen. Alleen minister Luns was gisteren nog als een ijverig luisteraar aanwezig, zich overi gens ook verheugend over de hem ten deel gevallen promotie, dank zij het feit dat „Les dernières nouvelles d'Alsac", een Straatsburgs blad, hem, onder een foto, versierd had met het bijschrift „Een zo wel in ons land als in Frankrijk beroemd voetballer De reden tot voldoening voor de minis ters was de overduidelijke wijze, waar op van meer dan een zijde der uitvoeren de organen (de Commissies) verschillen de sprekers de Vergadering onder ogen brachten, hoe dringend noodzakelijk het is, dat het principiële besluit van de mi nisters één plaats als zetel aan te wijzen voor d£ drie gemeenschappen, verwezen lijkt zal moeten worden. Mr. D. M. J. A. Sassen, sprekende voor de Commissie van Eurato'om, wees erop dat bundeling van de diensten der gemeenschapsorganen al leen tot stand kan komen in één stad, waar de gemeenschappen, met alles "wat daarmee is verbonden, zullen zetelen. De voorzitter van de Commissie der Economische gemeenschap, prof. Hall- stein, noemde het een groot bezwaar en een bron van krachtverspilling dat de ze tel van de instellingen der gemeenschap nog niet is aangewezen. Plet uitblijven van een beslissing heeft een nadelige in vloed op het werk gehad en uitstel van de beslissing tot na de vastgestelde ter mijn van juni, komt de Commissie onduld baar voor. Spreiding van de organen der verschillende instellingen zou volgens Hallstein onverenigbaar zijn met de praktische eisen die het werk stelt. Sprekende over de buitenlandse betrek kingen, stelde prof. Hallstein vast, dat de Britse politiek een steeds actievere be langstelling in de vorderingen van de Economische Gemeenschap toont. Hij zet te uiteen, dat iedere Europese activiteit op kleine schaal uitwerking zal hebben in geheel Europa, zodat de tegenstelling Klein-EuropaGroot-Europa hem niet als juist voorkomt. Prof. Hallstein betoogde dat er geen sprake is van ongerechtvaar digde discriminatie van de zijde der ge meenschap tegenover het buitenland. Dit is, zo merkte hij op, niet het geval, om dat het verdrag de poorten wijd open laat voor andere landen. De commissie zal de buitenlandse betrekkingen in een zodani ge vorm krijgen dat zij aan alle Europe se partners, die hun land met de gemeen schap wensen te associëren, genoegdoe ning verschaft. Met name noemde hij in samenhang hiermee de conferentie over de oprichting van een vrijhandelszone, die de Europese integratie kan bevorderen. De zes landen van de gemeenschap, zo zei hij, beschouwen zich met trots als pio niers van Europa. Prof. Hallstein sprak ook over de econo mische teruggang, dié zich in sommige landen openbaart. Indien de tendens tot daling van de economische bedrijvigheid vastere vorm aanneemt, zou dit, aldus Hallstein, een klimaat kunnen scheppen, dat nadelig is voor h^t begin van de ge meenschappelijke markt. De Commissie bestudeert de ontwikkeling van de pfo- duktie binnen de gemeenschap. Men hoopt binnenkort het Europees Sociaal Fonds in het leven te roepen, dat tot de verbetering der werkgelegenheid, binnen de gemeen schap, zal bijdragen. In de middagvergadering kon men volop genieten van de uiteenzettingen van de Italiaan Medi, een geestdriftig discipel van de grote Italiaanse natuurkundige Fermi. Zozeer ging de heer Medi zich in zijn wetenschappelijke college over atomen en alles wat daar los en vast aan is, op. dat hij op een gegeven ogenblik de vergade ring toesprak met de woorden: „Heren studenten Hierna begon onze landgenoot Posthu mus met het grapje, dat hij zich niet wen ste te verdedigen tegen de door Medi op de vergadering losgelaten hoeveelheden elektronen en neutronen. De heer Post humus drong er bij de commissie van de Euratoom op aan, het vraagstuk van de veiligheid en de bescherming der gezond heid in de ondernemingen, waar met kern energie wordt gewerkt, voqrrang te ver lenen, zowel in het belang van hen die met de kernenergie werken als voor de bevol king in het algemeen. Prof. Dehousse van de socialistische kactie, gaf een knappe ontleding der rechts- en machtsverhoudingen der ver schillende organen van de gemeenschap pen. Daarbij verzuimde hij niet er op te wijzen, dat de raden van ministers geen verantwoordingsplichten jegens de ver- ladering hebben. Het betoog van Dehous se onderstreepte de noodzakelijkheid, dat de vergadering ten aanzien van de Com missies, die wél verantwoording aan haar schuldig zijn, gebruik zal maken, zowel van de rechten die zij uit hoofde van het ver drag heeft, als van die welke in de parle mentaire praktijk vanzelf tot ontwikke- "ng komen. Op een laat uur werd een resolutie aangenomen, waarbij de ver gadering van de drie gemeenschappen de Deze week heeft een afvaardiging van de Nederlandse Badmintonbond in het U'tse plaatsje Krefeld tegen een Duitse afvaardiging een verdiende 72 overwin- n|ng behaald. Bij Nederland waren de jeugdige Van Galen Last (KLM) en de veteraan L. Verhoef (Duinwijck) bijzonder Ooed op dreef. Zij wisten respectievelijk van W. Heitkamp (T.V. Goch) en K.-H. jvamps (eveneens T.V. Goch) té winnen. e Duitse afgevaardigden wonnen een nerenenkelspel en het mixed-dubbel. V°u ^edei-landse mixid-dubbel Quist/ ei hoef moest zijn meerdere erkennen T* Duitse duo Latz/Latz (15—12, 5—15 m 17)' 0olï 'leer De (Dr°P ot) kon niet tot winst komen. Tijdens de wereldkampioenschappen a minton is de spectaculaire Eddy fln°0IjS (Malakka) reeds uitgeschakeld de Deen Kops, die men in februari til- ?a' m heeft zien spelen in de finale spel tegen F. Sonneville (Indonesië). naam „Europese parlementaire vergade ring" kreeg. Belgen, Nederlanders en Duit sers willen in hun eigen talen „Europees parlement" zeggen. Onze landgenoot de heer Kapteijn wees erop dat deze term meer tot de bevolking zegt dan „Europese parlementaire vergadering". Wellicht zal in een nadere resolutie vastgesteld wor den, dat een eigen benaming is toegestaan. De eerste organisatorische regelingen zijn getroffen. Zo heeft men na een lang durige touwtrekkerij acht vice-voorzitters gekozen en dertien commissies ingesteld. Tussen de bedrijven door heeft voorzitter Schuman op een persconferentie onder meer de eventuele uitbreiding van het aan tal leden der vergadering besproken. Schuman wees erop, dat men dit punt nog wel gaat bekijken, maar uitbreiding van het aantal leden moet langs de weg van verdragswijzigingen gebeuren, hetgeen een verre van eenvoudig werk is. Gevraagd naar de betrekkingen tussen de Vergade ring der drie gemeenschappen en de As semblee van de Raad van Europa, merkte hij lachend op, dat beide in hetzelfde ge bouw te Straatsburg zetelen. Indien aan deze samenwoning een einde zou komen, bijvoorbeeld als de gemeenschappelijke zetel voor de drie gemeenschappen elders wordt gevestigd, zal er toch coördinatie moeten zijn, alleen al om te vermijden, dat dubbel werk zou worden gedaan. Bij de wereldkampioenschappen wor stelen, die op 25, 26, 27 en 28 juli in Boe dapest plaats vinden, zal Nederland in alle acht gewichtklassen vertegenwoor digd zijn. Na de landenwedstrijden tegen Duitsland zijn er, naar het bestuur van de Ned. Krachtsport Bond oordeelt, voldoen de lichtpunten om uitzending van een vol tallige ploeg naar Boedapest verantwoord te achten. Een gedeelte van de Nederlandse kam pioenschappen (het licht- en middenge wicht) is reeds verwerkt. De kampioen schappen in de overige gewichtsklassen zullen op 27 april in Utrecht worden ge houden. Na afloop van deze titelwedstrij- den wordt de definitieve ploeg samenge steld. Mariene Matthews, winnares, van twee bronzen medailles bij de Olympische Spe len in Melbourne, heeft tijdens de Austra lische atletiekkampioenschappen het we reldrecord op de 100 yards verbeterd. Zij maakte een tijd van 10.3 sec. Het oude record stond op naam van haar landgenote Majorie Jackson, die op 8 maart 1952 10.4 sec. liet afdrukken. De ze tijd werd op 1 maart jl. door Betty Cuthbert (Australië) geëvenaard. De beslissing is gevallen, althans voor lopig. Totdat de Keukenhof weer is ge sloten blijft de busroute zoals deze nu is, dus in beide richtingen over de oostelijke omleidingsweg, aldus een beslissing van de rijkshoofdinspecteur voor het Verkeer, genomen na oriëntatie ter plaatse. Na de sluiting van de tentoonstelling zal de zaak opnieuw worden bekeken, hoewel cr nog weinig re'1 ;n is verandering van de situ atie te verwachten, zo vernamen wü van welingelichte zijde. Oorspronkelijk stond de zaak zo, dat een wijziging van de bestaande route de in stemming had van de Rijkshoofdinspec teur en het was dé bedoeling dat de wij ziging haa beslag zou krijgen vóórdat Keukenhof de poorten opende. Toen ech ter in verband daarmee de pendeldienst naar de tentoonstelling ter sprake kwam, klopte 'er iets niet meer, want dan moest de N.Z.H. èn op het Vierkant èn op de Oranjelaan bussen parkeren. Daar zag de vervoersmaatschappij geen kans toe en bovendien mag aan de westzijde van het Vierkant niet worden geparkeerd. De Rijkshoofdinspecteur heeft toen de kwestie voorgelegd aan het college van B. en W., maar dit moest overwegen dat een en ander vóór het seizoen niet meer verwezenlijkt kon worden en het beter was .de .zaak te laten rusten tot na de slui ting van Keukenhof om dan.de kwestie op nieuw te bekijken. De aangelegenheid is dus nog niet. definitief van de baan. Pendeldienst naar Keukenhof De pendeldienst naar Keukenhof zal nu lopen vanaf de Randweg bij de Hyacin tenstraat, waar een tijdelijke halte wordt gecreëerd. De heenroute is dan via de Oranjelaan, om het vrijheidsbeeld en langs de Van Bönninghausenlaan naar de ten toonstelling en terug langs de Stations weg, Hereweg, via Bondstraat-Hobaho- straat óf Bondstraat/Grachtweg (dat staat nog niet vast) weer naar de tijde lijke halte bij de Hyancintenstraat. De raad heeft geen bevoegdheid De gemeenteraad heeft in deze kwestie geen enkele bevoegheid. Wél heeft de Raad in een vorige vergadering over de busroute gestemd (bij de verlegging van de Hereweg naar de randweg), maar dat achtten B. en W. nodig om het gevoelen van de Raad te peilen. Dit is toen door burgemeester de Graaf ook uitdrukkelijk zo gesteld. Ook het college van B. en W. heeft in deze kwestie geen bevoegdheid anders dan een adviserende. De enige, die hierin beslist, is de Rijkshoofdinspec teur voor het Verkeer na eigen onderzoek naar de verkeerstechnische moeilijkhe den. Propaganda Overigens werd door onze zegslieden de opmerking gemaakt dat de argumenten, die ingebracht zijn voor terugkeer van de bus naar het Vierkant slechts van één zij de zijn gekomen, namelijk van de in het dorpscentrum gelegen middenstand. Door reizigers en dergelijke is nog nimmer eni ge klacht geuit. Hoe het zij, voorlopig blijft de zaak bij BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Marjan Catharina, d. van J. W. Hans en M. J. Vet, Roelof, z. van D. van Maaren en P. van der Vliet; Peter Johan nes, z. van L. van Driel en M. C. Jansen; Susanna Johanna, d. van J. van den Berg en S. van der Vliet; Petrus Gerardus, z.. van C. J. van Loon en M. M. van der Meij; Robert Alexander, z. van H. C. Oor en M. van Neuren; Alida Jenneke, d. van J. Gul- demeester en K. Griekspoor; Maria Cor nelia. d. van E. van de Krol en C. West- dijk; Gerrit, z. van A. van Vugt en W. Klootwijk; Constance Bonita, d. van C. J. Klop en J. L. C. Fabugais; Willem, z. van W. Stange en A. Kloek; Cornelis, z. van H. Ruighaver en P. J. Treffers; Yda Agatha, d. van T. van den Boogaard en B. A. Wil- helmis ONDERTROUWD: Karei Franciscus Klaasse Bos en Anna Johanna Bax, Hen- dricus Westerman en Laurentia Geertruida Haarsma, Matheus Jacques Léger en Ger- ritje Eijken, Klaas van Kerkwijk en Jo hanna Marijtje van Beek, Nicolaas Johan nes Zirkzee en Christina van Breen, Dirk Felix en Jannigje Hendrina Dalemans, Charles Arnold Schlick en Hannie Poll. GETROUWD: Johannes van der Luit en Haijke Jonker, Adriaan van der Laarseen Julia Frida Barendregt, Georg Bastiaan van Dijk en Gijsbertha Anna van Gils. OVERLEDEN: Poppe Jans Floris, 82 j., wedn. van A. K. Cpruitenburg; Bastiaan Vurens van Es, 70 j., echtg. van A. Galis, Dirk Eilander, 72 j., echtg. van M. W. Hon- coop; Cornelia Sophia de Jonge, 92 j., wed. van H. Wamsteker; Louwerens Honcoop, 78 jaar, echtg. van A. C. Dol; Petrus van Schie, 71 j., echtg. van E. van den Boom; Elbertus Meijer, 82 j., wedn. van G. Puister, wed. v. N. G. Visser. het oude en komt de bus niet over het Vierkant. Of er na de sluiting van Keu kenhof, als, er weer zal worden gepraat, andere resultaten uit de bus zullen komen is nog een op-.u vraag. Wel menen wij dat men van „dorpszijde" met zeer sterke ar gumenten zal moeten komen om het pleit te winnen. EVANGELISATIEDIENST. Ds. G. Toornvliet, gereformeerd predi kant van Bloemendaal, die bekendheid geniet door „Radio Bloemendaal", zal dinsdagavond in de Gereformeerde kerk aan de Hereweg in Lisse een evangelisatie- dienst leiden. De dienst zal op een bijzon dere wijze muzikaal worden omlijst. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN Cornelia E. M., d. v. J. v. d Putten en F. A. Hulsebosch; Petrus W., z. v. P. J. Grimbergen en G. A. B. Bouckaert Teunis C., z. v. F. W. de Haan en A. Quar- tel; Jeanette J. A., d. v. A. P. v. Kesteren en W. M. v. d. Laan; Rudolf, z. v. J. Knook en M. v. d. Ley; Anna M., d. v. J. J v. d. Voort en M. C. Zonneveld. ONDERTROUWD A. J. de Regt en G. H. v. d. Wetering. GETROUWD B. de Rooy, Hillegom en A. D. v. Eeuwijk; H. J. Dijkgraaf en L. v. Eyk; H. Scholte en A. Slofstra. VEEMARKT LEIDEN. LEIDEN. 21 maart: Aanvoer melkkoeien 120, vette koeien 180, varekoeien 160, pin ken 25, graskalveren 6, vette kalveren 43. nuchtere kalveren 319, vette schapen 50. fokschapen 20, vette lameren 1308, weide- lammeren 78, varkens (zeugen) 31, schram men 200, biggen 441, geiten 4. Totaal 2.985. Notering: melkkoeien f8001055, vette koeien per kilogram slachtgewicht f 2.70 3.15, varekoeien f600825, pinken f300 —500, vette kalveren per kilogram levend gewicht f 1.80—2.45, nuchtere kalveren per kilogram levend gewicht f 1.201.50, nuch tere kalveren per stuk f 4055, vette schapen f80110, fokschapen f 120145. vette lammeren f90110, fokschapen f120 145, vette lammeren f90125, zeugen f 275300, schrammen f 70100, biggen f 4045, biggen extra kwaliteit f 4854. Handel: voor melkkoeien lui en duur; vette koeien matig; varekoeien rustig; pin ken kalm; vette kalveren willig; nuchtere kalveren vlug: vette schapen en vette lammeren goed; fokschapen kalm; zeugen, schrammen en biggen matig. Het bestuur van de pas opgerichte afde ling Bennebroek van de Partij van de ^Arbeid is als volgt samengesteld: P. Visser, voorzitter; mevrouw E. de VriesSchultink, Kastanjelaan 3, secre taresse; J. van Kampen, J. de Groot en D. Treffers jr. De afdeling Bennebroek van de Katho lieke Volkspartij heeft donderdagavond de voorlopige kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen gesteld. De afdelingsvoorzitter, de heer H. C. Breek, sprak zijn vreugde uit over het grote aantal aanwezigen, uit welk feit hij het belang van de verkiezingen voor de katholieken in Bennebroek concludeerde. Hij herinnerde aan de recente oprichting van een plaatselijke afdeling van de Par tij van de Arbeid. „Hiermede is thans het tegen de katholieken gerichte front ver brokkeld, maar het grote voordeel is dat, hoe de uitslag van de verkiezingen ook moge zijn, de politieke verhoudingen be ter en ook eerlijker zullen komen te lig gen", aldus de heer Breek. Hij deelde me de dat de stemming voor de groslijst op zondag 30 maart zal worden gehouden. Vervolgens maakte hij de namen van de kandidaten bekend. Dit zijn (in alfabeti sche volgorde): M. J. F. van Baaren, H. C. Breek, C. Bregman, J. P. v. d. Eist, mevrouw J. A. J. Haye-Ouwenhand, A. Heemskerk, J. A. Hoogervorst, J. F. van Lierop, P. J. van Lierop, C. J. H. Lips, A. J. Otte, J. v. d. Reep. mevrouw A. H. Vernooy-Sturkenboom, P. J. Verpalen en P. A. Versteege. De heer F. G. Lom- merse heeft zich niet meer voor het lid maatschap van de raad beschikbaar ge steld. BURGERLIJKE STAND VAN BENNEBROEK GEBOREN: Bernardus Antonius, zoon van H. J. Selhorst en A. M. Smit. OVERLEDEN: W. C. Minderman. v.. 56 j., echtg. van J. Smits; H. Broeder v. 83 j., De Jeugdraad van de Hervormde Ge meente in Hillegom hield donderdagavond in de zaal van „Treslong" een „Jeugd- raderie". De opzet hiervan was om een groot aantal jongeren bijeen te krijgen. Hierin is men volkomen geslaagd. Het pro gramma werd geopend met een pantomime over de oudtestamentische geschiedenis van Jozef. De kinderen van de zondagsschool heb ben deze geschiedenis aardig uitgebeeld. Veel bijval oogstte het gastoptreden van het jeugdkorps der Hillegomse Harmonie kapel onder leiding van de heer -P. Drost. Met de hersengymnastiek had de manne lijke jeugd de meeste pijlen op de boog. Met één punt verschil behaalden zij een overwinning op hun vrouwelijke tegenspe lers. Met het toneelstukje had de jeugdraad niet zo'n gelukkige keuze gedaan. Een lot uit de loterij en een erfenis van een vrijwel onbekende oom, behoren zo langzamerhand tot de afgezaagde onderwerpen uit toneel werkjes. Overigens werd het spel onder de titel „Aardappelen" op geestige wijze ge speeld. De avond die ondermeer werd bij gewoond door de predikanten ds. J. Vee- nendaal en ds. F. Brouwer, werd door de heer A. van der Kooy geopend en gesloten. De Katholieke Arbeidersbeweging,' afde ling Vogelenzang, hield donderdagavond in het r.k. verenigingsgebouw haar jaar vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het aantal leden in een jaar tijds van 198 tot 221 steeg. Ook de op 14 november opgerichte afdeling van d* KAV breidde zich flink uit. Zij telt mo menteel vijftig leden. Het verslag van de penningmeester, de heer A. Warmerdam, gaf een ruim batig saldo aan. De heer Warmerdam werd hulde gebracht voor de wijze, waarop hij twintig jaar lang het financiële beleid van de afdeling heeft gevoerd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Hoogervorst, die periodiek aftredend v/as. herkozen. In de plaats van de heer A. Warmerdam, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer C. v. d. Berg gekozen. Burgemeester en Wethouders van Zand- voort hebben de raadsleden een voorstel doen toekomen om de aan het rijksperso neel in uitzicht gestelde duurtetoeslag over 1958, ook van toepassing te verkla ren voor het gemeente-personeel te Zand- voort. Dit betreft de ambtenaren, die op 1 januari 1958 een loon genoten, dat niet meer bedroeg dan f 416 per maand of 96 per week en die kinderbijslag ontvangen. B. en W van Zandvoort stellen de raads leden voor een lening van f 40.000, door dc n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten aangeboden, te aanvaarden. Deze lening werd verkregen uit de opbrengst van de tweede Nationale Woningbouw^ning en zal bestemd zijn voor consolidatie c.q. ver dere financiering van reeds onderhande zijnde werken. Boulevardcentrum Het bestuur van de stichting „Recrea tie-oord Zandvoort" heeft bij het gemeen tebestuur van Zandvoort enkele bezwaren ingebracht tegen de voorwaarden van ver koop en uitgifte erfpacht van grond voor de bouw van het boulevardcentrum aan de kop van de Zeestraat Volgens de voor waarden moet namelijk per 23 oktober 1958 met de bouw worden begonhen. De stichting zal hierbij het voorbehoud ma ken, dat dan ook de noodzakelijke vergun ningen van de gemeente, de provincie en het rijk zijn verkregen. De stichting stelt daarom voor het tijdstip van de aanvang der bouw te stellen op drie maanden nadat alle goedkeuringen zijn verkregen. B. en W. kunnen hiermee akkoord gaan. Met het stichtingsbestuur is overeen stemming bereikt over een nieuwe voor waarde. waarbij het bestuur op zich neemt voor 25 september 1958 de aanvrage om een bouwvergunning voor het boulevard- centrum (met uitzondering van het grote hotel en net congresgebouw» in te dienen Van het ogenblik af, dat de bouwvergun ning is verleend, betaalt het stichtingsbe stuur voor de grond rente aan de gemeen te. Als het grote hotel en het congresge bouw op 1 januari 1969 nog niet verrezen zijn, dan vervalt de beschikking over de grond weer aan de gemeente. De overkoepelingscommissie „Zand voort winkelcentrum" heeft b j de ge meenteraad van Zandvoort wederom een verzoekschrift ingediend om een gemeen telijke bijdrage in de kosten van de sei zoenverlichting in de winkelstraten. In 1954 en 1955 ontving de commissie f 1.050: 350 per straat, de daarop vagende ja ren was dit bedrag 200 per straat. Ook vooi di jaar wordt voor de Halte straat, Kerkstraat en Grote Krocht weer 350 per straat gevraagd. Hoewel B. en W. grote waardering hebben voor hetgeen de straatverenigingen in het belang van de badplaats doen, meent het college dat een subsidiebedrag van f 200 per straat ook voor dit jaar voldoende is. Voorgesteld wordt daarom een totale subsidie van 600 uit te trekken. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT. GEBOREN: Willem, z. v. J. van der Werff en L. J. Koning. ONDERTROUWD: H. H. Pielhau en H. G. Verhagen; W. H. Slootheer en M. H. Halderman; A. Losekoot en F. W. de la Chambre. GETROUWD: L. Keesman en E. J. I. Veltman. OVERLEDEN: Tr. Koning, 70 jr., echtg.e v. L. N. Weber; H. B. Putter, 73 jr.; L. Ro- binski, 45 jr., echtg.e. v. A. D. Hildebrand. In hotel Keur hebben de Zandvoortse Handelsvereniging en de r.k. Midden standsvereniging „De Hanze", donder dagavond een vergadering gehouden, waarop de heer J. B. Th. Hugenholtz, di recteur van stichting „Touring Zandvoort" een uiteenzetting heeft .gegeven over het werk van de stichting. Doel van deze ver gadering was het contact tussen midden stand en „louring" te verstevigen. Na een welkomstwoord van de voorzit ter van de Handelsvereniging, de heer H. Hildering, die op de belangrijkheid van deze avond wees, werd de propaganda- kleurenfilm over Zandvoort vertoond. De heer Hugenholtz zei het te betreuren dat onder de ongeveer zeshonderd begun stigers van de V.V.V. zich nog zo weinig winkeliers bevinden. Hij deed een klem mend beroep op de aanwezigen, hierin verbetering te brengen, omdat juist de winkelstand in de eerste plaats gebaat is bij een groei van het vreemdelingenver keer. Spreker wekte op om dit jaar het afsteken van vijf vuurwerken mogelijk te maken, hetgeen afhangt van een sluitpost van 1500.-, welk bedrag de middenstands verenigingen zouden moeten bijeenbren gen. Spreker bepleitte het uitbreiden der re creatiemogelijkheden aan de kust, Zand voort is met een volbouwen met flatcom plexen niet gebaat. Hij wees erop, dat het seizoen zich steeds meer gaat uitrekken, zodat ook in het voor- en naseizoen, ja zelfs in de winter, recreatiemogelijkheden moeten worden geschapen. In een kuur- gelegenheid, een overdekt zwembad met solarium zag spreker grote mogelijkheden mede met het oog op de gunstige ligging van Zandvoort ten opzichte van West- Duitsland. De voorzitter van ,de Hanze", de heer C. Siegers sprak, nadat een geanimeerd debat was gehouden, 't slotwoord en wees op de goede verstandhouding van Han delsvereniging en „Hanze". De heer Siegers zegde toe, dat de be sturen van beide middenstandsverenigin gen alles in het werk zullen stellen, om samenwerking met „Touring" zo ideaal mogelijk te maken. B. en W. van Zandvoort stellen de raad voor de inventaris van het voormalige Zuider.bad, welk bad als „tak van dienst" op 1 januari 1957 werd opgeheven, doch waarover de dienst van publieke werken nog steeds het beheer en de administra tie voert, aan de daarvoor gegadigden te verkopen. Voorgesteld wordt deze inven taris voor 3000 te verkopen aan mevrouw Vallo, die het Zuiderbad thans als „Bad Zuid" heeft voortgezet en aan haar de gemeentelijke bergplaats aan de Maris- straat te verhuren voor 300 per jaar met verplichte onderverhuur van 75 per jaar. Voorts aan de heer A. H. Mol, die thans een rijwielstalling bij de watertoren ex ploiteert, de rijwielstandaards te verko pen voor 375 totaal. Tot nu toe werd de gehele inventaris voor 400 per jaar verhuurd aan de ex- ploitante van de tijdelijke badinrichting „Bad Zuid';., De na verscheidene jaren herboren kinderoperettevereniging „Jong Zand voort" is donderdagavond wederom in theater Monopole op de planken gekomen met een veelbelovende opvoering van twee kinderoperettes. De belangstelling hiervoor was zeer groot. De burgemeester van Zandvoort en de beide wethouders woonden met hun echtgenoten deze voorstelling bij en wer den door de voorzitter, de heer K. Troost, hartelijk verwelkomd. Dankzij mevrouw V. Failé-Juliën kon de vereniging opnieuw beginnen, met aan trekkelijke bezettingen Eerst zagen we het toneelspel met zang en dans „Appel snoetje" van M. F. van der Heyde voor kinderen tot tien jaar, daarna „De gouden draad" van Stien de Bruvn, opgevoerd door kinderen van tien tot zeventien jaar Er werd met groot enthousiasme ge werkt en beide uitvoeringen waren zeer te loven. De piano-begeleiding was bij me vrouw W. Steenman-Nolte, voor het koor. voor de balletjes, alsmede voor de solo stemmen in bekwame handen. OUDERAVOND MARIASCHOOL. Het oudercomité van de Mariaschool te Zandvoort houdt op vrijdag 28 maart in het Patronaatsgebouw een ouderavond. Drs. P. J. Stolker, psycholoog te Leiden, zal spreken over het onderwerp: „Ge- dragsmoeilijkheden". Het bestuur van de stichting „Christe lijke kleuterschool Zandvoort-noord" heeft het gemeentebestuur van Zandvoort we derom om financiële steun verzocht ten einde het aanschaffen van twee olie- stook-kachels ter vervanging van de hui dige kolenkachels mogelijk te maken. Op 17 december wees de gemeenteraad dit verzoek af, omdat de kachels in goede staat verkeerden. Daar dit nog steeds het geval is en bovendien op 1 maart het aan tal ingeschreven leerlingen slechts 15 be droeg, adviseerde de commissie van bij stand het verzoek opnieuw af te wijzen, mede omdat de aanschaffingskosten 581.10) te hoog worden geacht. B. en W. delen clit standpunt van de commissie en adviseren de raadsleden de gevraagde medewerking te weigeren. Het zesde en laatste schoolconcert in dit cursusjaar zal in de aula van de Ulo-school aan de Zandvoortselaan in Zandvoort wor den gegeven op maandag 24 maart 's mid dags om half twee. Niemand minder dan de eerste fluitist van het concertgebouw orkest Hubert Bahrwasser en de pianist Wolfgang Wijdeveld zullen aan dit concert hun medewerking verlenen. In de loop van september zullen deze schoolconcerten weer worden hervat. Het hoofd van de ULO-school heeft bij het gemeentebestuur een krediet aange vraagd van f 1729.r benodigd voor de aan schaffing van instrumenten bij het vak fysica De inspecteur van het lager onder wijs acht de aanvraag gemotiveerd, reden waarom B. en W. de r'aad adviseren het gevx-aagde krediet toe te staan. Provisorisch eindpunt bij vroeger tram emplacement Daar met het oog op de bestedingsbe perking geen goedkeuring werd verkre gen voor de uitvoering van het plan tot het aanleggen van een busstation op het Zwarte Veld te Zandvoort, met een zeven meter brede rijweg tot aan het bejaarden tehuis „Het huis in de duinen" en een autoparkeerterrein op de plaats van het vroegere tramemplacement, waartoe de gemeenteraad van Zandvoort op 23 april 1957 een krediet van 498.000 beschikbaar stelde, heeft de dienst van Publieke Wer ken een vereenvoudigd plan uitgewerkt, omvattende een provisorisch eindpunt van de bus op het vroegere tramemplace ment en de 'aanleg van een rijbaan voor de bus van dit eindpunt af tot aan de Kost- verlorenstraat. De kosten hiei'van worden geraamd op f 145.000. De rijksgoedkeuring op dit plan werd reeds ontvangen. Met het oog daarop stellen B. en W. van Zandvoort de raadsleden voor, tot uitvoering van dit vereenvoudigde plan te besluiten en op verzoek van Gedeputeerde Staten de op de begroting geplaatste post van 498.000 tot eerstgenoemd bedrag te verlagen. B en W. merken op, dat het in de be doeling ligt, de raad een aanvullend kre diet te vragen voor uitvoering van het definitieve grote plan, zodra de maatrege len tot bestedingsbeperking daartoe geen belemmering meer zullen vormen. van gisteren AMSTERDAM Even voor de opening van de beurs werd bekendgemaakt, dat het Engelse dis conto met een vol percent was/ vexdaagd van 7 pet. tot 6 pet. Hierdoor ontstond een vastere tendentie voor de op dat moment verhandelde intex-nationale waarden. Een grote verrassing was de discontoverlaging voor het Damrak echter niet; men had deze maatregel reeds weken eerder ver wacht toen ook Amerika en Nederland tot discontoverlaging ovex-gingen. Een groot gedeelte van de discontoverlaging in En geland was reeds in de koersen in Am sterdam verdisconteerd, maar niettegen staande waren de koersen direct bij de opening van de markt hoger dan in de morgenuren. De beurs hunkert de laatstè tijd naar stimulerend nieuws en deze dis contoverlaging werd als zodanig opgevat. Aandelen Kon. Olie schommelden rond 154, een gulden hoger dan de prijs die in de ochtenduren betaald werd en 0,40 boven de slotkoers van woensdag. De han del was iets levendiger, doordat arbitra ge in geringe mate met Londen tot zaken kon komen. Aandelen Philips op 263 plus IV2 pet. Unilever, dat grote belangen heeft in Engeland, vei'beterde 3 punten. AKU hield zich afzijdig en gering aanbod stel de de koers van de aandelen een punt la ger dan woensdag. De vooruitzichten op een spoedige oplossing ten aanzien van de- staking bij de K.L.M. waren oorzaak dat de koers van de aandelen na een opening op f 108 aantrokken tot 108.70. Hiermee werd een winst geboekt van ongeveer f 2,40. De scheepvaarten profiteerden van de goede marktstemming. Aandelen Maat schappij Nederland waren bijna 4 punten hoger op dividendgeruchten. De overige waarden noteerden 1 tot 3 punten boven de vorige slotprijs. Cultures bleven ten achter en waren onregelmatig. De sta .tsfondsen reageerden bij ope ning zeer gunstig op de discontoverlaging in Engeland. In h-d verdere beursverloop zakten de koersen in tot om en nabij de vorige slotprijs behalve voor de staffelle- ning, die ongeveer Vi pet. koerswinst boek te. De woensdag uitgestelde eerste note- ring voor de 514 pet. obligaties van de Bank voor Nedexdandse Gemeenten vond plaats en wel op 101 tegen een inschrij- vingskoers van 99 pet. Aandelen Tjilang- kap werden -\> 15 tot 18 pet. vernomen op mededelingen uit de jaarvergadering over liquidatie van de vennootschap. Prolonga tie 4»/» pet. (ANP) NEW YORK De koperfondsen waren stijgend in een onx-egelmatige mai'kt; zij behielden winsten van meer dan een dollar. Andère opvallend stijgende groepen wax-en onder andere far maceutische-, chemie- en fotofondsen en een lange lijst individuele. De grote lijst brokkelde tegen beurseinde af; zelfs de koperfondsen sloten beneden hun hoogste dagwaarden. De olies waren onregelmatig en de rubberfondsen lager met Goodyear -2 dollar. Peoples Jas was krachtig in de groep openbare nutsbedrijven. De meeste spoor wegfondsen sloten lager. Het industriegemiddelde kwam van 449.96 op 449,46: dat voor spoorwegen van 104.82 op 104.33 en dat voor openbare nuts bedrijven van 73,02 op 73,18. Van de 1.098 vei-handelde fondsen sloten er 417 hoger en 385 lager. De omzet bedroeg 2.280.000 aan delen tegen 2.410.000 de vorige dag. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3' N"derl. '47 90% 90% 3"/n Nedl 1962/64 92"jo 92% A. K. U 154J4 153% '"alvé Delft 299 299 '•>n Gelder Zonen 180 180 K N Hoogovens 287 287 '••derl Ford 166 166 Kabel fabriek 22014 221 •w DiiiPnc Gloeil 263 263% Pref PbilipsGloeil 151 151% "nilever 334 333 Wilton Fevenoord 204 205 D irdtsehe Petrol 643 642 Kon. Petroleum 154,20 f 153.50 Billiton 17214 173 A'dam Rubber 5014 51 K. L. M f 108,70 109.50 Holl. Amer. Lijn 133 132 N S. M 127J4 127% Scheepv Unie 124 122 v Nievelt Goudr 149% 148% phs. v Ommeren 201 201 H V A 88% 88 Verg Deli Miien 6654 65 'Nmsterd. Bank 197/4 197% NTnt. Handelsbank 76% 76% Ned. Handel Mij 149 148% Potterd Bank 168 168 Twentsche Bank 152% 152% \naconda Copper 46% 46% Bethlehem Steel 39% 39% U.S. Steel 59% 59% "ïeneraal Motors 34% 34% Phell Union 67% 67% fidewater 23' 22%

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13