STA IN DE WEG VIJF GENERATIES „VERRAAD IN KOREA" Gezien ontvanger der belastingen gaat rijksdienst verlaten Beroepsbrandweer Herbestrating woonwagenkamp aan aannemer opgedragen C,Brieven aan de redactie Onderdak na taptoe B. en W. antwoorden op vragen van mevrouw J. J. Van der Wel-Beije DRAIJER HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Groenten- en fruitveiling is niet onmisbaar Verkoop van huizen H. IJ. VISSER MET PENSIOEN Eerste trein later over hoge baan (5) Melkhandelaren vieren feest in mei bijeen Bestuur Stichting landgoed „Elswout" Aquarium in de brand VRIJDAG 21 MAART 1958 "7 DE UIT DE SCHOOL VAN ELIA KAZAN afkomstige acteur Kar! Malden tekent voor de regie van de filna „Time Limit", in Nederland uitgebracht onder de titel „Ver raad in Korea", welke van vandaag af in het Haarlemse Luxortheatcr is te zien. Evenals „Marty" en de onlangs zo gepre zen film „De twaalf gezworenen" is deze film gemaakt door een onafhankelijk pro ducent, in dit geval Richard Widmark, die een der belangrijkste rollen in de film vervult. Deze omstandigheid is niet van belang ontbloot. Er is een duidelijk streven merkbaar in Amerika om te breken met de gladde filmmakelij, die de klad heeft ge bracht in wat Hollywood had te bieden. Sommige acteurs en regisseurs werken niet meer voor de grote maatschappijen, maar vormen eigen ondernemingen, waarmee zij van tijd tot tijd een film uitbrengen, in dien ze tenminste de nodige fondsen heb ben kunnen verkrijgen. Dat betekent een niet onbelangrijke vooruitgang, want nu kunnen scenario's worden verwezenlijkt, waarin de artistieke kwaliteit de doorslag gevende factor is. Die telde bij de grote maatschappijen vaak minder dan de markt waarde van het produkt. In ieder geval werpt deze nieuwe vorm van film produ ceren in de V. S. haar vruchten af. „Time Limit" is er om daarvan mede te ge tuigen. Men kent wellicht het gegeven. De film immers is gemaakt naar het toneelstuk van dezelfde naam, dat op het repertoire van de toneelgroep Theater stond. Het heette daar „De laatste minuut". De man om wie ailes gaat is een uit Noord-Korea terugge keerde majoor, Harry Cargill, die ervan wordt beschuldigd gecollaboreerd te heb ben met de vijand. Hij heeft een verklaring ondertekend, waarin hij zegt te hebben deelgenomen aan het uitwerpen van bac- teriebommen. Deze verklaring heeft hij ook voor de rode radio uitgesproken. In opdracht van zijn overste, generaal Con nors, leidt kolonel Edwards het onderzoek, ADVERTENTIE (Verkort weergegeven) Anti-atoombom. Het comité „Albert v.weitzer tegen Atoombomproeven" te 'oningen, per adres Wassenberghstraat 9 a werkt nog tot 1 juni a.s. aan het pe- tionnement voor de Verenigde Naties. Het verzoekschrift „Alle krachten in te span nen om een internationale regeling te tref fen tot stopzetting van de proeven met atoomwapens" zal daarna aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties ge zonden worden. Deze vergadering wordt, naar van bevoegde zijde vernomen is, in september a.s. gehouden. Het ligt in de bedoeling van het comité om aan de regeringen van alle landen, aan gesloten bij de Verenigde Naties, bericht te sturen van de aanbieding van het petition nement. Ondertussen wordt de handtekeningen actie, door middel van Esperanto, ook in ternationaal gehouden; aan het Comité zijn tot nu toe lijsten met handtekeningen ge zonden uit West-Duitsland, Oost-Duits- |nnd, Japan, Vietnam, Frankrijk. Italië en Tsjechoslowakije; uit het laatste land kwa men reeds 15.000 handtekeningen binnen. Verder is met steun van het comité door een medewerker in Amsterdam de film -Schaduwen over Hiroshima" gekocht. Om deze film voor het publiek begrijpelijker te maken heeft hot comité, in plaats van de Engelse tekst, een volledig gesynchroni seerde Nederlandse tekst op een band laten opnemen. Ook is besloten om, als in september alle zosten van drukwerk, porto e.d. betaald 'in, en er dan nog enig batig saldo mocht overblijven, dit saldo te bestemmen voor 'o vele ongeneeslijke slachtoffers van yroshima en Nagasaki, die aan de tot- ondkoming van de film meegewerkt heb- oen. Het comité verzoekt nu allen, die met y lijsten werken, rekening te houden met o datum van 1 juni a.s., want omstreeks tijd moeten de lijsten, liefst volgete- ">d, aan het secretariaat, Wassenbergh- ,F?at 9 Ha te Groningen, teruggezonden zijn. J. LE RüTTE, secretaresse Richard Basehart als krijgsgevangene in de film „Verraad in Korea". dat moet uitmaken of de majoor voor de krijgsraad dient te verschijnen, in casu ter dood te worden veroordeeld wegens ver raad. Dat onderzoek verloopt heel anders dan verwacht. De majoor bekent zo grif. toont zo weinig aanhankelijkheid aan het leven, dat de kolonel hem ervan begint te verdenken anderen in bescherming te nemen. De generaal staat echter een lang durig onderzoek in de weg. Hij heeft zijn zoon in het gevangenkamp van Noord- Korea verloren en is eigenlijk erop uit hem in de majoor te wreken. Maar de kolonel slaagt, geholpen door zijn secretaresse, er toch in achter de waarheid te komen. Die is verbijsterend. Teneinde u de spanning niet te ontnemen, zal ik haar hier niet onthullen. Ze stelt een probleem, dat niet in een handomdraai is opgelost. Dat is ook niet nodig. Men raakt er genoeg van onder de indruk om erop door te denken en de kwestie uit te praten. Dat de behoefte daartoe zich doet gevoelen is niet in het minst te danken aan de wijze, waarop het wordt geopenbaard. Het is een filmische wijze. Het gebeurt met de middelen en het effect van de film. Helemaal het toneel verloochenen doet „Time Limit" niet. De dialogen zijn van beslissende betekenis, maar juist als in „De twaalf gezworenen" zoekt de filmer ze zoveel mogelijk voor te bereiden en uit te spelen met. beelden. Beelden van de gezichten, die de emoties verraden. Beelden van vertwijfeling, angst, woede. Beelden, die elkaar in een steeds sterker ritme opvolgen naarmate de ont knoping nadert. Hieraan herkent men de goede filmer. Dat Karl Malden dat is be hoeft niemand meer te betwijfelen. Dat hij de film niet helemaal heeft losgemaakt van het toneel is in dit geval een verwijt met de ondergrond van verzoening. De acteurs drukken nu eenmaal met hun sterk reto rische tekst hun stempel op de film: hun prestatie willen we er niet om verkleinen, maar het dient te worden vastgesteld. Niet temin: voor een eersteling van deze orde kan men respect hebben. „Time Limit" of ..Verraad in Korea" verdient èn om de probleemstelling èn om de strakke, bewust volgehouden verhaalvorm, onze belang stelling. V. W. Franse Van de secretaris der Haarlemse ver eniging van groothandelaren in fruit, groenten en aardappelen „Eendracht maakt macht", de heer H. C. Zonneveld, ontvingen wij de volgende reactie op enke le opmerkingen van de voorzitter der Haarlemse Groenten-en Fruitveilingsver eniging, de heer J. J. Torna- In het vei'slag van de algemene leden vergadering der Haarlemse Groenten- en Fruitveilingsvereniging, hetwelk Haar lems Dagblad op woensdag 12 maart publi ceerde, kwam de volgende passage voor: „Onze veilingklok is de regulateur voor het prijsbeleid in de handel van groenten en fruit. Wanneer onze veiling uit Haarlem zou verdwijnen is iedere directe controle op de prijzen niet mogelijk, hetgeen een zwaardere belasting van het huishoudelijk budget der inwoners van Haarlem en om geving zou betekenen". Naar aanleiding hiervan wensen wij het volgende onder de aandacht te brengen: 1. dat de in 1957 behaalde omzet der Haar lemse veiling van rond 1.233.000 gulden niet alleen door de Haarlemse consument is verbruikt, daar er ieder jaar van de dooi de Haarlemse tuinders aangevoerde pro- dukten nog behoorlijke hoeveelheden wor den afgenomen door conservenfabrieken, de groothandel in Amsterdam en zelfs die in Den Haag; 2. dat er in Haarlem reeds meer dan 50 ja ren aan de Koudenhorn een groenten-, fruit- en aardappelenmarkt wordt gehou den, waar een 27-tal groothandelszaken zijn gevestigd, die door de gehele detail handel in Haarlem en omgeving worden bezocht; groenten en fruit, die in de behoef te van de Haarlemse consument voorzien, worden hier uit iedere windstreek van Ne derland in de kortst mogelijke tijd aange voerd en verhandeld; 3. dat het Westland de groententuin voor Nederland is, zo ook voor Haarlem, waar om dan ook iedere ochtend verse produk- ten uit dit gebied in grote hoeveelheden in Haarlem worden aangevoerd; 4. dat de gemiddelde jaaromzet op de markt aan de Koudenhorn de laatste tien jaren rond 18.000.000 gulden beloopt; 5. dat het prijsbeleid afhankelijk is van vraag en aanbod ter plaatse en de export in de produktiegebieden een grote rol bij de prijsbepaling speelt, waarvan zowel de Haarlemse groothandel als de Haarlemse veiling afhankelijk zijn: 6. dat juist door de onderlinge concurren tie der 27 Haarlemse groothandelsbedrij ven het huishoudelijk budget der Haar lemse ingezetenen beschermd en veilig ge steld wordt; 6. dat juist door de onderlinge concurrentie der 27 Haarlemse groothandelsbedrijven het huishoudelijk budget der Haarlemse ingezetenen beschermd en veilig gesteld wordt; 7. dat. gezien het hierboven aangehaalde de Haarlemse veiling, die zeker ook een schakel in de groenten- en fruitvoorziening is, nimmer eigen onmisbaarheid kan pre tenderen en dat, mocht zij onverhoopt uit Haarlem moeten verdwijnen, de voorzie ning van groenten, fruit en aardappelen in onze stad nooit in gevaar zal kunnen ko men. De uitslag van de donderdag gehouden veiling van huizen in het Notarishuis te Haarlem luidt: Plataanstraat 62, 4800, A. Callo; Reijer Anslostraat 7. 6050,—, N.N.; Wouwermanstraat 46, 3600,N.N.; Kleverlaan 103. Bloemendaal, 13300,—, F. H. v. Emmerik q.q. WIE BIJ HET betreden van het enigszins somber aandoende gebouw Klein Heilig land 84 te Haarlem waar het kantoor van de ontvanger van 's rijks belastingen is gevestigd de neiging in zich voelt opkomen zijn stemming aan uiterlijk en doel van genoemd gebouw aan te passen, doet er goed aan dit voornemen te laten varen, als hij in gesprek mocht komen met de heer H. IJ. Visser, de per 1 april met pensioen gaande hoofd ontvanger en hoofd van het ontvangkantoor Want de heer Visser gelooft niet aan enigerlei motivering van het veelgehoorde vooroordeel tegen alles wat met belastin gen te maken heeft. „De fiscus is de meest humane crediteur, die bestaat" zegt hij en voegt er aan toe: „Als dit niet zo was zou ik géén ontvanger der belastingen kunnen zijn". Deze stelregel vormt voor hem de grote rechtvaardiging van het beroep, dal hij gekozen heeft, zij het in den beginne niet geheel „con amore". omdat hij aan vankelijk zijn carrière als verificateur in het toenmalige Nederlands Oost-Tndië wil de beginnen. Toch heeft hij nooit spijt er van gehad, dat hij min of meer gedwon gen. een loonbaan bij de belastingen heeft gevolgd. De belastingdienst heeft hem veel voldoening gpgeven. 7,0 zeer zelfs, dat hij meer dan eenmaal 's avonds tegen zijn vrouw heeft opgemerkt: „Wat ben ik blij. dat. ik vandaag ontvanger mocht zijn". Dat was niet alleen na de vele gevallen, dat hij mensen, die de gevraagde bedragen niet konden opbrengen, gedeelten ervan kon kwijtschelden, maar vooral ook op menige dag tijdens de oorlogsjaren, toen hij er dank zij zijn positie, in geslaagd is veel -*eld van vervolgde landgenoten te redden -n de illigale beweging geldelijk te steu- ■ipn. Deze ten opzichte van verzet en on derdrukking zo intransigente houding ken merkt volkomen de man. door wiens han den ieder jaar meer geld gaat. dan de meeste andere mensen in hun gehele leven te zien krijgen. Zo heeft de heer Visser in 1957 in totaal 210 miljoen gulden namens het rijk ontvangen en op de daartoe be stemde ambtsrekening gestort. Dit alles is in één jaar tijds opgebracht in het rayon, dat de gemeenten Haarlem. Heemstede. Bloemendaal. Bennebroek, Zandvoort en Haarlemmerliede en Soaarnwoude omvat. Dienaren van puniiek De hoge opvatting, die deze sympathieke hoofdambtenaar van zijn moeilijke taak heeft, vat hij zelf samen onder de woorden. .Wij moeten altijd bedenken, dat wij die naren van het publiek zijn. Als je dat. niet' voor ogen houdt in dit vak. ben je moreel gesproken weg". Want hier moet aan toegevoegd worden, dat hij niet alle kanten van zijn werk even aangenaam vindt. Als er bijvoorbeeld een beslag gelegd moet worden op eigendom men van een debiteur van de staat, dan is het zelfs twijfelachtig wie dit meer spijt: het slachtoffer zelf of de heer Visser. Dit is één van de redenen, dat de scheidende hoofdontvanger vaak 's avonds laat nog bezoek krijgt van mensen, die zijn raad willen inwinnen omtrent belastingtech nische kwesties. Degenen, die deze vriend- schapsdaad van de heer Visser vroegen, klonten zelden tevergeefs bij hem aan. De heer Visser werd op 16 maart 1893 te Amsterdam als zoon van een scheepskapi tein geboren. Na zijn middelbare school opleiding werd hij in 1913 benoemd tot surnumerair der grondbelasting, in de hoofdstad. Achtereenvolgens maakte hij in verscheidene plaatsen promotie, waarbij hij onder meer van 1921-1925 in Haarlem werkzaam was. totdat hij in 1925 tot ont vanger dor Directe Relasiingen en Accijn zen te Nijkerk werd benoemd. Vervolgens zing hij in dezelfde functie over naar Etten «n Leur en later na een korte periode op Je inspectie in Den Haag te hebben ge werkt naar Enschedé. Tn 1937 kwam hij "aar T.Tmuiden. vanwaar hij in 1939 naar Haarlem vertrok. In de Snaarnestad was hij aanvankelijk werkzaam bii Invoer rechten en Accijnzen en van 1944 af als ontvanger flater hoofdontvanger) der Di recte Belastingen. Tn 1950 werden zijn ver diensten erkend door de benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Buiten ziin eigenlijke werk is de heer Vis- -er tevens hoofdbestuurslid geweest van de van Ontvangers en lid van de bijzondere commissie van georgani seer) overleg. Het afscheid van de heer Visser zal op •'iin kanfoor. Klein Heiligland 84 plaats hebben on zaterdag 2.9 maart, des morgens om tien uur. Spoorivcgiverken Heemstede Als gevolg van de slechte weersomstan digheden zullen de spoorwegwerken in Heemstede op 29 maart nog niet zo ver zijn gevorderd, dat in de vroege ochtend van zondag 30 maart de eerste personen trein over de verhoogde baan zal kunnen rijden. De aansluiting ?an de rails van de verhoogde op de bestaande baan zal daar om twee weken worden uitgesteld en tot stand komen in de nacht van 12 op 13 april. Voorlopig zullen alleen de treinen vanuil Rotterdam over de hoge baan rijden. Vermoedelijk twee weken later zal de hoge baan voor het treinverkeer van Amsterdam naar Rotterdam in gebruik worden genomen. Ondermeer zijn bestra tings- en asfalteringswerkzaamhedcn ern- sitg gestagneerd, doordat de nachtvorsten streng zijn en het overdag onvoldoende dooit. i SM De vijfde ..Sta in de wegin het Haarlemse verkeer die wij hier naar voren willen brengen bestaat uit een brugleuning van de brug over de Raamsingel nabij het Wilsonsplein. Wanneer men namelijk uit de Koninginneweg komt en zijn weg wil vervolgen in noordelijke richting dan moet men uiteraard het verkeer, komend van rechts (dus van de Raam- vest) voorrang verlenen. De vrij hoge stenen brugleuning belemmert echter een goed uitzicht, zodat men de van rechts komende auto, motor of wielrijder eigenlijk pas op het laatste moment in de gaten krijgt. Vooral des avonds ont staat op dit punt een bijzonder gevaarlijke situatie en xvij hebben dan ook geprobeerd een dergelijk geval op de foto vast te leggen, waarbij men dxis duidelijk kan zien waar de uit oostelijke richting komende weggebruikers pas zichtbaar worden. Overigens is deze brugleuning niet het enige obsta kel van deze aard, ivant zowel bijvoorbeeld bij de Van Riebeecklaan als bij de Verspronckbrug bevinden zich der gelijke leuningen die het uitzicht volkomen belemmeren. De oplossing ligt voor de hand. maar kost geld: een moderne, vrij open brugleuning die voldoende veiligheid biedt zowel voor de wandelaars als voor de automobilisten, motorrijders en fietsers, die dan hun medeweggebruikers op tijd kunnen zien aankomen. De bijna honderd man van het bedrijfsmuziekkorps der Unoxfabrieken te Oss en de 52 jongelui van drum- en doedelzakband „De Scotjes" uit Tilburg, die mee zullen werken aan de „Taptoe 1958" op de Grote Markt te Haar lem onder leiding van de heer W. van der Peijl, moe ten nog onderdak hebben voor de nacht. Haarlems Bloei doet een beroep op de gast vrijheid der Haarlemse bur gerij, die zich voor het her bergen van de honderd man, die het vorig jaar van verre kwamen om mee te blazen, ook van haar beste zijde heeft laten zien. Ieder, die eraan mee wil werken, dat het bedje voor de 150 grote en kleine muzi kanten in de nacht van 26 op 27 april gespreid zal zijn, zal door Haarlems Bloei (tel. 18376) met blijdschap worden ingeschreven. Men begrijpt, als onze Til- burgse en Ósse gasten nog diezelfde avond terug zouden moeten, dan zouden ze niet eens aan een taptoe toe komen. Zij zouden al weg moeten als de tap nog open was. En dat kunnen de Haar lemmers zichzelf niet aan doen. Een bisschoppelijk mande ment, dat wees op het belang van eigen vak- en stands organisaties heeft in 1918 de stoot gegeven tot de oprich ting van de rooms-katholieke melkhandelarenvereniging Sint Joseph in Haarlem. En dat deze vereniging levens vatbaarheid genoot wordt wel bewezen door het feit dat zij op 19 maart van dit jaar veertig jaar bestond èn zich daarmee tot de oudste orga nisaties op dit gebied kon rekenen. Men heeft het feest vieren echter nog even uit gesteld want pas op woens dag 9 april zal in Brinkmann des middags van drie tot vijf een grote receptie de reeks festiviteiten openen. Vier da gen later, op 13 april, is er een bezinningsbijeenkomst in de St. Joseph-kerk en weer twee dagen verder, op dins dag 15 april, wordt in Haar lem ter ere van dit jubileum de bondsjaarvergadering ge houden. De volgende dag be gint men met een mis des morgens om tien uur en ver volgens zetten alle aangeslo ten r.-k. melkhandelaren zich aan een feestelijk ontbijt. Des avonds wordt de viering van dit jubileum besloten met een avond in het gemeente lijk concertgebouw. In mei 1943 werd in Haar lem een beroepsbrandweer gevormd om zoveel mogelijk de eventuele gevolgen van de oorlog tegen te gaan. Tijdens de oorlogsjaren was deze beroepsbrandweer zij bestond uit ongeveer tachtig leden voortdurend óp haar post, terwijl zij ook buiten Haarlem, indien nodig haar assistentie verleende, Zo rukten de Haarlemmers bijvoorbeeld een keer uit toen Den Haag gebombar deerd was en tijdens de rit naar de residentie beleefde men een niet al te ple zierig avontuur, want de twee brandweerwagens wer den onderweg beschoten, waarbij wel geen doden vielen maar waarbij toch enkele spuitgasten gewond werden. Door al deze ge beurtenissen is er tussen deze mannen een band ge groeid, die echter na de oor log enigszins verslapt is. Diegenen die in Haarlem wonen zien elkaar nog wel eens, maar de vele voorma lige korpsleden die inmiddels een betrekking elders hebben gekregen ontmoeten elkaar vrijwel nooit meer. Nu. tien jaar na de ophef fing van dit korps, heeft men besloten de oude her inneringen weer eens te gaan ophalen en dat zal dan ge beuren op 10 mei in de aula van de h.b.s-a. aan de Zijl vest. De organisatoren hopen dat ook zij die niet in Haar lem wonen met hun vrouw en verloofde aanwezig zullen zijn. Het is de bedoeling dat men zelf 't programma voor deze avond zal verzorgen, maar het meest belangrijke is toch wel het feit dat men in een prettige sfeer nog eens de oude verhalen in de her- nnering kan terugroepen. foto i: regen we van mevrouw A. JuckersDe Vries uit de Jansweg 43 rd. in Haarlem, een foto die daarom zo merkwaardig is, omdat er niet minder dan vijf generaties op dè kiek voorkomen. U ziet namelijk op de plaat opa C. Leem burg (93 jaar, geboren te Meppel), mevrouw J. de VriesLeemburg (65 jaar, geboren in Leeuwarden), mevrouw A. JuckersDe Vries (40 jaar, geboren in Haarlem), mevrouw G. Vis serJuckers (21 jaar, gebo ren in Drachten) en tenslotte Robbie Visser (2 jaar, gebo ren in Drachten). De dokter, die bij de ge boorte van Robbie aanwezig was, raadde de familie aan om eens een keer een foto te laten maken omdat een der gelijk geval slechts bij hoge uitzondering voorkomt. Het portretteren is dan nu ge schied. In Meppel, waar opa Leemburg in een tehuis voor bejaarden onlangs zijn drieënnegentigste verjaardag vierde. B. en W. van Haarlem hebben thans ge antwoord op de vragen welke het raads lid mevrouw J. J. van der We 1-B e ij e (arb.) had gesteld naar aanleiding van een artikel in ns blad over de toestand in het Haarlemse woonwagenkamp Zij had ge vraagd, of de kritische geluiden in dit arti kel ook naar de mening van B. en W. een volkomen juiste achtergrond vonden in de situatie in het kamp. Voorts had mevrouw Van der Wel geïnformeerd naar de reden van het uitblijven van een voorstel tot het treffen van de meest primaire voorzienin gen in het kamp. „Kunnen B. en W. op korte termijn zulk 'n voorstel aan de raad doen teneinde tot uitvoering van de voor zieningen te geraken?", zo vroeg dit raads lid, dat tenslotte informeerde in hoeverre er ongeoorloofd schoolverzuim plaats heeft onder de leerplichtige kinderen uit het kamp. Het antwoord, dat thans van B. en W. luidt als volgt: „Ons College heeft kennis genomen van het artikel in het Haarlems Dagblad d.d. 25 februari 1958 inzake de toestand in het woonwagenkamp. Wij zijn met U van mening, dat de huidige toestand in het kamp met recht aanleiding geeft tot critiek. Ten aanzien van de maatregelen tot verbetering van deze toestand zij het volgende vermeld: Naar aanleiding van door ons college ontvangen rapporten van de Sociale Raad en van de gemeentelijke adviseur voor het Maatschappelijk Opbouwwerk heeft ons college een ambtelijke commissie inge steld met de opdracht ons te adviseren omtrent de te nemen maatregelen. Deze commissie heeft ons in een rapport d.d. 21 februari 1957 de maatregelen geadvi seerd, welke zij noodzakelijk achtte om tot verbetering te geraken. Dit rapport gaf ons aanleiding omtrent enkele punten nog een nader onderzoek te doen instellen. Een zeer belangrijke vraag is daarbij of de huidige plaats van het woonwagen kamp niet binnen afzienbare tijd door een andere bestemming zal worden opgeëist. Hiermee houdt ten nauwste verband de vraag of het verantwoord is thans belang rijke investeringen te doen ten aanzien van het woonwagenkamp voor een betrekke lijk korte tijd. Voorts is onderzocht de mo gelijkheid om indien een meer definitieve plaats voor het woonwagenkamp zal zijn bepaald, te komen tot een regionaal woon wagenkamp in welk geval het rijk een belangrijke bijdrage verleent in de kosten van inrichting. Een en ander heeft ertoe geleid dat de bovenbedoelde commissie ons een sterk vereenvoudigd plan voor sanering van het huidige kamp heeft voorgelegd. Dit plan hebben wij thans in studie. Wij verwachten spoedig terzake voorstellen aan de raad der gemeente te kunnen voorleggen. Ove rigens is behalve bovenbedoelde meer kostbare voorstellen tot sanering opdracht gegeven tot het treffen van maatregelen van meer eenvoudige aard zoals het regel matig verwijderen van vuil en afvalstof fen, verbetering van de verlichting van het terrein, het aanbrengen van een tweede vorstvrije watertapgelegenheid, het aan wijzen van eep maatschappelijk werkei in het bijzónder belast met het toezicht op en de zorg voor de kampbewoners, herstel van de verzakte bestrating en de meer or delijke opstelling van de wagens. Deze laatste maatregelen konden pas zeer onlangs ter hand worden genomen omdat het herbestraten moest wachten op het gereedkomen van de door het Ge meentelijk Energiebedrijf en het Gemeen telijk Waterbedrijf uit te voeren werk zaamheden, terwijl voorts rekening moest worden gehouden met het tijdelijk grote aantal wagens en de slechte weersom standigheden. De uitvoering is thans aan een aannemer opgedragen. Ten aanzien van het schoolverzuim door de jeugd uit het woonwagenkamp, kunnen wij mededelen, dat er inderdaad wel spra ke is van schoolverzuim. In hoeverre dit ongeoorloofd schoolverzuim is valt even wel moeilijk vast te stellen, zolang er geen dagelijks toezicht van gemeentewege is op do gang van zaken in het kamp". In de vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zijn tot leden in het be stuur van de Stichting landgoed „Elswout" gekozen de heren C. M. Reinders Folmer en G. van Tienhoven beiden te Aerden- hout. Eerstgenoemde zal als voorzitter van het bestuur optreden. Tot plaatsvervan gende leden werden benoemd de heren A. van Geluk te Overveen en jhr. W. Ph. Barnaart te Vogelenzang Het rijk zal twee bestuursleden aanwij zen en de Erven Van der Vliet een be stuurslid. ADVERTENTIE BOMEN maken van uw tuin een lustoord BOOMKWEKERIJ HERENWEG 103 B Heemstede, Tel. 36301 Donderdagmiddag ontstond brand in de woning van de familie De H. in de Molen straat in Hillegom. De oorzaak hiervan was te wijten aan de gasverwarming onder een aquarium, die te intens was, waardoor het houtwerk van het vissenbassin vlam vatte. Behalve de brandschade ontstond in de woning wa terschade. Causerie over bloembollenteelt Voor leden van de buurtvereniging „Overveen" hield de heer J. Roozen Nzn. van de „Roozenhorst" in Overveen don derdagavond in gebouw „Domi" een cau serie over „Overveen en de bloembollen teelt in verleden en heden". Hij gaf een historisch overzicht van de bloembollencultuur sinds 1500, waarbij het gesproken woord werd verduidelijkt door een aantal lantaarnplaatjes en kleu rendia's over de Bloembollenhandel van de laatste vijftig jaar. „Theorie en Praktyk". Maandagavond houdt de vereniging „Theorie en Praktijk" in „De Nachtegaal" in Lisse een leden vergadering. Op deze bijeenkomst zal de heer Simon de Waard uit Rotterdam een lezing met. film en lantaarnnln,!1 bon den over Joeenslnvië.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9