Het gezinonthuld Haarlems Dagblad Duo Hesmerg-Bouter in de Tuinzaal rieven aan de redactie Aanmeldingsformulier 5 Acteur Louis van Gasteren langzaam herstellende Lening voor woningbouw Realisering boulevardplan in Wijk aan Zee begonnen Turndriekamp in Haarlem-Noord Geen bejaardentehuis op „Overbos" in Heemstede Echtpaar D. Houtgraaf 55 jaar getrouwd J. F. M. Pinxter treedt af als raadslid Mijnwerker omgekomen A mateurtoneel „De eerbiedige lichtekooi" Ampullen gevonden op strand te Bloemendaal Moderne jeugd luisterde naar Stan Kenton Van Lieshout kampioen derde klasse libre HVGB-er Van Dorp overleden W. VOET ZONEN Ook Heemstede verbreekt zijn contract met de Volkskredietbank Molentje bij Groenendaal raakt in verval Vogels in Kennemerduinen kregen nieuwe woning Aanvullend krediet voor bestrating en riolering Brigadier J. Spoelstra overleden UIT STAD EN STREEK Sinds 1 januari 155 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED MAAK VAN DE WEG GEEN WEDSTRIJD. BAAN! Jongen viel in sleuf hij brug in aanbouw Fietsende dame door bus aangereden en zwaar gewond Hockevtoernooi op de velden van Alliance Burger Hike Stand van Haarlem A N DAG 24 MAART 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 „Waf van de aarde, wat van de hemel is". Met deze typerende woorden heeft de Haarlemse beeldhouwer Joh. M. Veldheer syn beeldengroep „Het gezin" gekarakte riseerd. Dit kunstwerk stelt een stoere man, een lieftallige vrouw en kind voor. Het symboliseert de rust en de harmonie, die in een gezin moeten heersen. De beel dengroep heeft een plaats gekregen in een van de gemeenschappelijke tuinen van het jlatgebouwencomplex van de coöperatieve woningbouwvereniging „Volkshuisvesting" in Haarlem-Noord. Zaterdagmiddag is de beeldengroep ont huld. Behalve een aantal genodigden had den kindei en rondom het kunstwerk plaatsgenomen. De voorzitter van „Volks huisvesting". de heer H. A. Booms, ver richtte de plechtigheid. Hij noemde de plaatsing van het kunstwerk een geslaag de afsluiting van de bouw van 224 flat woningen in „Deiftwijk". Hij bracht dank aan het gemeentebestuur, dat de plaatsing Het echtpaar Jan Hesmei'g-Ans Bouter gaf zaterdagavond in de tuinzaal van het Haarlems Concertgebouw een recital, waarop sonates voor viool en piano van Handel, Mozart en Brahms ten gehore ge bracht werden en wij tevens de Sonate nr. 3 voor viool-solo van Henk Badings leerden kennen. Dit werk varr de vrucht bare Hollandse componist dankt zijn ont staan aan een herdenking van Paganini in zijn geboortestad Genua, te welker ge legenheid een internationale prijsvraag voor het componeren van een stuk voor viool-solo uilgeschreven werd. De door Badings ingezonden driedelige sonate ver werf op dit concours in 1953 de „Pa- ganiniprijs". Uiteraard wekte de associatie met de legendarische vioolkunstenaar de tendens in de hand om het stuk een uiterst vir tuoos karakter te geven. Wat dan ook ge schiedde, zij het dan niet bepaald in Pa- ganini-stijl, want voor zover men in het werk reminiscenties zou kunnen aan wijzen, herinneren deze eerder aan Men delssohn's concert dan aan enige compo sitie van de Italiaanse „duivelskunste naar". Alleen de uiterlijke dingen die de techniek raken, zoals hachelijke dubbel- grepen, flageoletten, pizzicati, alles in ver rassende verhoudingen, doen denken aan het oerbeeld van het romantische vir- tuozendom. Overigens is het in de kern een echte „Badings" getint in donkere, hartstochtelijke kleuren en gevuld met een melodieënrijkdom, die verre verwij derd blijft van wat in Paganini's tijd voor ideaal gold. In zijn versmelting van schijn baar contrasterende elementen is het een zeer interessant en boeiend werk gewor den, dat het hoeft eigenlijk niet gezegd Ie worden een buitengewoon zware op- dave is. Jan Hesmerg leverde er het be wijs mee. dat hij over een respectabele 'eehniek beschikt en in staat is met het hachelijke virtuozenstuk muzikaal te boeien. Het „duo" had de avond ingezet met de 7psde vioolsonate van Handel in E, waar aan de cantilenen, met brede streek ge realiseerd, prachtig klonken, doch het con- nue van de vleugel wat zwaar van toon ',;as. In Mozarts Sonate no. 15 (K.V. 454) "as de klankverhouding blijkbaar we- 'ons de akoestische geluidswerking in de «'echts half bezette zaal ook wel niet. 'deaal, maar toch minder hinderlijk, zodat het parelend spel van Ans Bouter vol doende tot zijn recht kwam en men dank baar kon genieten van een welbegrepen en doorvoeld samenspel. Na de pauze hoorden wij van het twee tal een zeer bewogen vertolking van de Sonate no. 3 (opus 108) in d van Brahms: 'n dit zeer expansieve werk, waarvan de Pianopartij geschreven voor Hans von Biilow geducht mag heten en het aan deel van de violist bijzonder aantrekkelijk 'S' niet het minst om de gevoelige lyrische Passages demonstreerden de Hesmergs °P frappante wijze hun eerlijk en harmo nisch kunstenaarschap. Jos. de Klerk (Speciale berichtgeving) Naar ons wordt medegedeeld, is de ze stigjarige Louis van Gasteren, die vorige week zondag in ernstige toestand m het Algemeen Ziekenhuis te Zeist moest worden opgenomen, langzaam her stellende. Hij kwam vorige week bij uit een ooma, waarin hij verkeerde en heeft sinds kort een redelijke nachtrust. Over de oard van de ziekte wensen de doktoren van hot ziekenhuis zich niet uit te laten. B. en W. van Heemstede stellen de ge meenteraad voor een aanbieding van de h'v- Bank voor Nederlandsche Gemeenten aanvaarden tot het aangaan van een geldlening groot 230.000 tegen een ren- te van zes percent en een looptijd van on geveer dertien jaar. Het bedrag, verkre gen uit de opbrengst van de tweede natio nale woningbouwlening, moet bestemd V;wden voor de woningbouw. van deze beeldengroep heeft mogelijk ge maakt, alsmede aan de beeldhouwer, de heer Veldheer. De onthulling werd onder meer bijge woond door de architect van het wo ningencomplex, de heer H. W. van Kem pen uit Bloemendaal, en de directeur van het aannemingsbedrijf Bergshoef uit Al phen' aan de Rijn. Vandaag is een begin gemaakt met ver wezenlijking van het onlangs gepubliceer de boulevardplan in Wijk aan Zee. De heer W. Riezenkamp is namelijk vandaag begonnen met de bouw van het restaurant op de 36 meter hoge bult aan de Zwaan straat. Zaterdagavond zijn in het gymnastiek lokaal van de P. H. van der Leyschool aan de Eksterstraat in Haarlem-Noord turn- wedstrijden voor aspiranten gehouden. Behalve door de organiserende vereni gingen VOLO uit Haarlem, en TVS uit Santpoort werd daaraan deelgenomen door een tweetal meisjesgroepen van Heracles uit Amsterdam. Zowel de jongens als de meisjes hadden drie toestellen te verwerken. Daarnaast werd iedere groep beoordeeld op de uit voering van de voor het komende Bonds- feest in Arnhem verplicht gestelde vrije oefening. Het turnen bereikte een behoorlijk peil; onder de jongeren bleken verscheidene goede krachten voor de toekomst te schuilen. De uitslag voor de groepsprijzen was als volgt: Meisjes: 1. VOLO, 2. TVS, 3. Heracles I, 4. VOLO II, 5. Heracles II. Jongens: I. TVS, 2. VOLO I, 3. VOLO II De Individuele prijzen vielen ten deel aan: Meisjes: 1. Mai-ijke Bruns (TVS), 2. Ria Horeman (VOLO), 3. Ria Stam (VOLO), 4. Yvonne Koning. Jongens: 1. Fred Wijers (TVS), 2. Fred Beun (TVS), 3. Fred de Vreugd (VOLO). (Verkort weergegeven) Kunst en charme. In de courant van 21 maart komt een allerliefste foto voor: drie jeugdige gratiën, poserend voor een dei- beroemdste schuttersstukken van Frans Hals. Het geheel is zo verrukkelijk en alles overtreffend bekoorlijk, dat men een kniesoor moet zijn om te menen, dat daar toe geen toestemming gegeven had moeten worden. Immers, al is het dan wat vreemd deze dames in een zeepdoosreclamesfeer te zien stralen voor een der prachtigste Hal- sen, het is toch erg leuk dit vrolijke drie tal van Haarlems Bloei ter gelegenheid van de intrede van de lente te zien ge fotografeerd. Het summum van aardigheid is, dat een der „gratietjes" voor een ezel met een doek erop staat, klaar om het de oude Frans te verbeteren! Zou men net volgend jaar niet kunnen overgaan tot de uitvoering van een grootscheeps plan: het verspreiden van lieftallige meisjes in groten getale door het museum, elk met een enorme bos tulpen in de arm, om iedere bezoeker gratis een bloem aan te bieden met in het hart een klein, snoezig portretje van Frans Hals? Het is toch het overdenken waard. Nietwaar? EEN INWONER VAN DE BLOEMENSTAD. B. en IV. trillen versoek van „Sint Bavo" afwijzen B. en W. va». Heemstede hebben thans aan de gemeenteraad advies uitgebracht over een verzoek van het regenten-college van de stichting „Huize St. Bavo" om me dewerking bij de bouw van een bejaarden tehuis op het terrein van het zogenaamde Overbos" van de buitenplaats „Berken rode" aan de Herenweg. Het terrein is gelegen tussen „Kennemeroord" en „Ken- nemerduin", voor welke gebieden ook reeds plannen voor de bouw van bejaar dentehuizen in voorbereiding zijn. Reeds op 25 april 1957 is 't verzoek van de stich ting „Huize St. Bavo" in de gemeenteraad behandeld. B. en W. hebben overleg gepleegd met de Provinciale Planologische Dienst als mede met de Rijksdienst voor het Nationa le Plan. Deze heeft een onderzoek inge steld omdat volgens dt lijst van natuurge bieden „Kennemerduin" gedeeltelijk en de terreinen van „Kennemeroord" en „Overbos" geheel in het gebied liggen, waarvoor van voorgenomen werken aan de rijksdienst kennis moet worden gege ven. Gebleken is, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland óverwegende bezwaren hebben tegen bebouwing van het „Over bos". Eenzelfde standpunt wordt ingeno men door de Rijksdienst voor het Nationa le Plan. Doze heeft bericht, dat rekening moet worden gehouden met bezwaren, die de rijksdienst bij de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid tegen de bouw van een bejaardencentrum op het „Overbos" aanhangig zou maken. B. en W. geven als hun mening te kennen, de standpunten van Gedeputeerde Staten en de rijksdienst te delen. Het mooie, geacci denteerde terrein dient naar hun oordeel gespaard te blijven. Bovendien heeft nu op de beide aangrenzende buitenplaatsen reeds bejaardentehuizen worden gesticht de totale bebouwing van dit complex ter reinen het maximum toelaatbare bereikt. Het regentencollege van „Sint Bavo" heeft nog de gedachte geopperd om door coördinatie van zijn plannen met die van de hervormde gemeente en het gerefor meerde bouwcentrum de stichting van drie bejaardencentra op de terreinen „Kennemeroord" en „Kennemerduin" mogelijk te maken. Ook hiertegen maken B. en W. bezwaar omdat de totale bebou wing langs de Herenweg zo intensief zou worden, dat het natuurschoon wordt aan getast. Het college stelt daarom tenslot te voor niet mee te werken aan het ver zoek van de stichting „Huize St. Bavo". In de donderdagavond te houden raadsver gadering zal over dit voorstel worden be slist. Dinsdag 25 maart hoopt het echtpaar Houtgraaf-Köhler, wonende aan de Bloe- mendaalseweg 26 te Bloemendaal, waar het gedurende vijfenvijftig jaar een manu- facturenzaakje drijft, zijn vijfenvijftigja rig huwelijksfeest te vieren. De heer D. C. Houtgraaf Hmzn. werd op 11 juni 1872 in Bloemendaal aan de Klever laan geboren in hpt huisje links van de herberg „De Knip" .gelegen. Op 25 maart 1903 trouwde hij met Catharina Kohier, die op 7 november 1880 te Bloemendaal gebo ren was. In augustus 1900 begonnen de ge zusters Kohier een textielzaakje aan de Bloemendaalseweg en op 1 februari 1903 betrok -ij de tegenwoordige zaak. De heer Houtgraaf heeft actief deelgenomen aan het Bloemendaalse verenigingsleven. Hij was een der oprichters van de christelijke jongelingenvereniging, penningmeester van de christelijke zangvereniging en be stuurslid van de kring Noordholland van Jongelipgenverenigingen. In 1900 was hij medeoprichter van de Weerbaarheidsver eniging naar aanleiding van de Boerenoor log en na het uittreden van de heer L. H. Koolhoven werd hij leider van het korps Schutters, waarvan de heer A. Koolhoven voorzitter was. De heer Houtgraaf is een zeer bekend schutter geweest die meer dan honderd medailles in de wacht sleepte. Ook mevrouw Houtgraaf heeft met de s'nan- de buks prijzen veroverd; ook kwam zij uit in net tweede vijftal bij landelijke wed strijden. De schietprijzen, in hun huis aan wezig, zijn dan ook legio. De gemeentelijke centrale van de K.V.P. in Bloemendaal verzoekt ons mee te delen, dat de heer J. F. M. Pinxter, na bijna twin tig jaar zitting te hebben gehad in de ge meenteraad van Bloemendaal, enkele dagen vóór de samenstelling van het politieke advies voor de groslijststemming heeft be sloten. zich niet wederom verkiesbaar te moeten stellen. Het bestuur heeft met deze wens van de heer Pinxter rekening ge houden. In de ondergrondse werken van de do- maniale mijn te Kerkrade is de 43-jarige houwer J. Klinkenberg uit Kerkrade door vallend gesteente getroffen en vrijwel op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zt) die sich met Ingang van 1 april 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen De bezoekers van de voorstellingen, die door de toneelgroep van „Nieuw Leven" in de Stadsschouwburg donderdag- en vrij dagavond zijn gegeven, zullen wel het meest nieuwsgierig zijn geweest naar de verrichtingen van hun favorieten in „De eerbiedige lichtekooi" van Jean-Paul Sartre. Reminiscenties aan voorstellingen door het beroepstoneel en een uitzending voor de televisie maakten de onderneming tot een, die gewaagd mocht heten, nog af gezien van de vraag of „Nieuw Leven" de rollen zelf wel voldoende kon bezetten. Ik val maar met de deur in huis: het is me bij zonder meegevallen. Het is namelijk niet zo, dat men van het standpunt dient uit te gaan dat een stuk, dat op het repertoire van het beroepstoneel heeft gestaan, ten enenmale verboden waar is voor amateurs. Alles hangt maar af van de vraag of die amateurs capabel genoeg zijn om er een goede bezetting voor op de been te bren gen en of zij beschikken over een talent vol regisseur. Uit mijn opmerking, dat het me is meegevallen, kan men afleiden, dat ik vrij sceptisch tegenover de onder neming stond en dat dan wel uit hoofde van mijn ervaring met deze vereniging, die ik nog niet sterk genoeg voor de opgave achtte, welke zij zich stelde. Ik beweer niet, dat ik daarop terugkom. Wil men iets spelen dan dient men het goed te spelen en niet alleen zo goed als men kan. Maar er waren wel zoveel positieve factoren in de voorstelling, dat ik ze graag in deze nabeschouwing wil vermelden. De voor naamste figuren, Lizzie en Fred, ver tegenwoordigen ze. Ik heb al eens eerder Tonny Hagcbout-Baay als een uitnemend speelster geprezen. Ook ditmaal moet ik getuigen van mijn respect voor haar prachtig expressief spel, haar vermogen gevoelens over te brengen naar de mensen voor het voetlicht en ze te ontroeren en gespannen te houden zodra ze maar op het toneel verschijnt. Zij heeft het, de gave van het acteren. Zij maakte van de lichte kooi een waarlijk meelijwekkend en lief derijk schepsel, dat in de ware zin des woords eerbied afdwong. Jaap Kuyper gaf haar voorbeeldig tegenspel, inspirerend genoeg voor een krachtige dialoog. Waar het evenwel aan schortte was tempo. Het manco daaraan moet ook aan regisseur Henk Nibbelink geweten worden, die de wisselwerking van tempo en toonhoogte niet genoeg handhaafde en daardoor geen sfeer opriep, waarin de neger als het ware werd gedragen op golven van angst en ge ladenheid. De neger deed nu te pathetisch aan. Jaap Sibrandi treft daarvoor geen schuld. Een zwakke figuur was de sena tor. Te wenig geraffineerd en te weinig Amerikaans, hetgeen men van de recher cheurs en de mannen, op jacht naar de neger, ook moet zeggen. Dat waren de zeer zwakke plekken in de voorstelling, welke door het spel der hoofdfiguren gelukkig naar de achtergrond werden gedrongen. De eenakter van R. F. Delderfuld „Mi auw! Miauw!" welke voor de pauze werd gespeeld, leverde een aantal typeringen op in een wat vervelende intrige. Een goede oefenstof, meer niet. P. \V. Franse Zaterdagmiddag heeft een dertienjarige Haarlemse jongen op het Bloemendaalse strand zes morfine-ampullen gevonden, die hij naar het Marine-hospitaal in Overveen bracht. Een van de doktoren zeide, dat de ampullen van een schip afkomstig moesten zijn en hij heeft de jongen aangeraden z? op het politiebureau te Overveen af te geven. De politie trok daarna op onder zoek uit. maar er werden geen ampullen meer op het strand aangetroffen. De politie verzoekt nu een ieder, die dergelijke ampullen op het strand vindi zich bij de po'.itie te Overveen te willen vervoegen. Zaterdagavond hielden in de Haarlem se modernistensoeiëteit „Xeno", waaraan door de gemeente ruimte is afgestaan in het voormalig hotel „Royal" aan het Sta tionsplein, de heren Frank Visser en Pete Venudor een lezing over Stan Kenton, een van de bekendste jazzmusici in Amerika. Het jeugdige publiek, dat in vrij grote getale aanwezig was, luisterde geïnteres seerd naar de inleiders en naar de mu ziek van Kenton, die -'oor middel van pla ten aan de aanwezigen werd gedemon streerd. De opkomst van Kenton en de verschil lende samenstellingen van zijn orkesten werden door de heren Vissei en Venudor op uitvoerige wijze verteld en al kwamen er soms uitdrukkingen in voor als „stra lend koper" en „vloeiende saxen", het ge heel was toch wel te volgen. Bij de muziek was dat nie< altijd het ge val, maar het pleit voor de serieuze opvat ting van de aanwezige ieugd dat men een hele avond in een halfdonkere en rokerige ruimte rustig naar deze muziek heeft wil len en kunnen luisteren Zaterdag en zondag werden onder leiding van het district Haarlem van de Konink lijke Nederlandse Biljartbond in hotel „Hof van Holland" in Haarlem de wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Ne derland derde klasse klein biljart libre Winnaar werd de heer L. van Lieshout uit Helmond: L. van-Buren uit Den Helder eindigde op de tweede plaats. De eindstand was als volgt: 1. L. van Lieshout 485 111 4.36 27 8 2. L. van Buren 492 131 3.75 26 8 3. G. A. Volman.. 469 T14 4.11 22 4. M. Turk 446 -138 '3.23 21 5. Th. Blanken 358 131 2.73 21 6. J. H. Dijkstra 254 lil- 2.28 11 0 Het algemeen wedstrijdgemiddelde be droeg 3.40. De eerste vier zijn gepromo veerd. In de afgelopen week is in Winterswijk, waar hij woonde, de heer Han van Dorp overleden. Als waterpolospeler en. be stuurslid heeft de heer Van Dorp in de jaren van 1920 tot 1926 een belangrijke plaats bij HVGB ingenomen. Voorts heeft de heer Van Dorp in de oprichting van de Haarlemse Zwembond nu Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwem bond een groot aandeel gehad en heeft hij tot zijn vertrek de functie van voor zitter vervuld; daarnaast was hij ook competitieleider. ADVERTENTIE De kroon op Zwitsers meesterschap Een der mooiste scheppingen uit her land van de Alpen: ALPINA.' Onovertroffen in sierlijke vorm en perfecte tijd aanwijzing Deson danks uiterst voordelig I De mooiste en nieuwste ALPINA- modellen bi] het gespecialiseerde adres: - ANEGANG 15 HAARLEM Voorstel van B. en W. Gesprek tussen aangesloten gemeenten verwacht Zoals reeds in ons blad van vrijdag mee gedeeld. hebben B. en W. van Heemstede besloten de gemeenteraad voor te stellen het contract met de Volkskredietbank voor Haarlem en omliggende gemeenten met in gang van 1 januari te beëindigen. Thans hebben zij een desbetreffend voorstel aan de raad gedaan. In zijn donderdagavond te houden vergadering zal de raad hierover beslissen. B. en W. achten het niet verantwoord de gemeenschappelijke regeling inzake de ex ploitatie van de Volkskredietbank stilzwij gend tot 1963 te verlengen. De begroting van de bank wijst voor dit jaar een tekort van 49.150.— aan. Gevreest wordt, dat het uiteindelijk tekort aanmerkelijk groter zal zijn. Door verschillende omstandig heden worden de exploitatiekosten name lijk ongunstig beïnvloed. De naar verhou ding van de omzet hoge kosten voor sala rissen. pensioenbijdragen en sociale lasten kunnen niet worden gecompenseerd, omdat de geldende tarieven voor de uitgeleende gelden reeds de grens van het maximum hebben bereikt. Het is niet de bedoeling van het college de regeling onherroepelijk op te zeggen. B. en W. beogen „de gemeente haar vrij heid van handelen te doen behouden bij het zoeken naar een bevredigende oplos sing voor de moeilijkheden". Verwacht wordt, dat de gemeente Haarlem met de andere aangesloten gemeenten tot een ge sprek zal komen over de door het uittre den van gemeenten ontstane situatie. Met molentje bij de ingang van het wan delpark Groenendaal in Heemstede ver keert in een zodanige staat van verval, dat het dringend hersteld moet worden. „Om te voorkomen, dat dit decoratieve orna ment van het wandelbos te gronde gaat" schrijven B. en W. aan de gemeenteraad. Met de restauratie is ongeveer f 4450.- ge moeid. De werkzaamheden kunnen in twee etappes worden uitgevoerd, zodat aan vankelijk slechts f 2250,- nodig is. B.en W. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. Leerlingen van de Julianaschool in Overveen hebben op de eerste lentedag in de Kennemerduinen een drieëntwintig tal vogelnestkastjes opgehangen. Hiermede is de woningnood onder de gevleugelde be woners van het Nationale Park weer voor een groot deel gelenigd. Het was niet de eerste maal dat schoolkinderen nestkastjes maakten voor de vogels in de Kennemer duinen. In 1955 werd door leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool in Over veen ook een aantal van deze kastjes ver vaardigd en opgehangen. Blijkbaar hebben de vogels een speciale voorkeur voor de bouwwerken van de jeugdige timmerlie den, want in het afgelopen jaar waren het juist de kast.ies van de schoolkinderen, die door de vogels in gebruik werden ge nomen. De directeur van de stichting „Het Na tionale Paric De Kennemerduinen" doet een beroep op d^ bezoekers van de Ken nemerduinen om de nestkastjes ongemoeid te laten en beschadiging of verstoring van de legsels door al te grote nieuwsgierig heid te voorkomen. Het door de gemeenteraad van Heem stede beschikbaar gestelde krediet van f 198.000 voor bestratings- en riolerings werkzaamheden bij het spoorwegviaduct over de Zandvoortselaan blijkt niet vol doende. Door verschillende oorzaken wa ren de kosten van grondwerkzaamheden en toezicht veel hoger dan aanvankelijk geraamd. Het krediet moet daarom wor den verhoogd met vijftigduizend gulden. Het bedrag van i 68 000 dat voor werk zaamheden aan gas-, water- en elektrici teitsleidingen besehikbaai was gesteld, kan echter worden verlaagd met f 25.500 Wat betreft het Roemer Visscherplein delen B. en W. mede, da., het plantsoen gedeelte het beste aan de zijde van „Boe kenrode" kan komen Het parkeerterrein komt dan langs het station te liggen. De ze wijziging in het plan vergt een bedrag van f 3250. B. en W. stellen de raad voor een aanvullend krediet van f 53.250 uit te trekken en het voor de werkzaamheden aan de leidingen beswijk ba ar gestelde be drag te verlagen met f 25.500. Voorts wordt een aanvullend krediet van 12.500 gevraagd voor de stichting van een zuiveringsinstallatie voor riool water. Het bedrag is ondermeer nodig voor het slopen van een rioolgemaaltje op de Heemsteedse Dreef, dat het uitzicht voor het verkeer ter plaatse ernstig be lemmert. In de leeftijd van 55 jaar overleed in Haarlem de heer J. Spoelstra, brigadier bij de Haarlemse gemeentepolitie. Hij is geboren in Assen en kwam op 1 februari 1929 als agent in dienst bij de Haarlemse politie, na enige jaren bij de militaire po litie te hebben gediend. De laatste tijd was hij verbonden aan het bureau-Noord. Zijn teraardebestelling geschiedt donderdag middag 27 maart om een uur op de Noor derbegraafplaats. Nieuws in het kort Geen spreekuur. De wethouder van Onderwijs der gemeente Bloemendaal, me juffrouw dr. M. E. Nolte, zal dinsdag geen spreekuur houden. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een inbraak gepleegd in het theehuis aan de Brouwerskolkweg te Over veen, waar enige pakken koffie en flessen drank voor een waarde van ongeveer f 15 werden ontvreemd. Ruw. Een caféhoudster in Haarlem- West verwees zaterdagavond een beschon ken geraakte klant naar het gat van de deur, maar deze sloeg eenmaal buitengeko men, uit woede daarover vier ruiten aan gruis ten koste van enige pezen van zijn eigen rechterpols. De politie bracht hem eerst naar het Grote Gasthuis. Een proces verbaal als „pleister op de wonde" is niet uitgesloten. In de afgelopen week zijn in Haar lem en omgeving dertien verkeersonge lukken gebeurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal verkeersongevallen, dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeersgebied gebeurde, ge stegen tot honderdvijfenvijftig. Daarbij was één dodelijk ongeval. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door grote voorzichtigheid en verantwoorde lijk weggebruik. Op het bouwterrein van de brug over de Leidsevaart nabij het nieuwe Coornhert- lyceum speelden zondagmiddag omstreeks drie uur twee jongens van acht en negen jaar uit Heemstede. De achtjarige viel daarbij in een diepe sleuf en verdween met zijn hoofd onder water. Het ventje wist zich echter boven water te worstelen, waar bij hij wel veel water binnenkreeg en zijn vriendje hees hem op de begane grond. Samen dropen zij af naar huis. hun ouders aldus tonend, dat het spelen op dit bouw terrein bepaald niet zonder gevaar voor de jeugd is. Op de hoek van de Wagenweg en de Schouwtjeslaan werd zondagmiddag een 65-jarige wielrijdster door een bu~ van de NZH aangereden. Zij kreeg een zware her senschudding en hoofdwonden en werd naar de Mariastichting overgebracht. De bus kwam uit de richting van de binnenstad en zou -echtsaf do Schouw tjeslaan inzwenken. De dame reed op de Wagenweg rechts van de bus en was ver moedelijk gelijktijdig met de bus bij de hoek. maar wilde rechtdoor fietsen. Zondagmiddag hield di- hockeyclub Al liance een internationaal hockeytoernooi waaraan behalve door twee dames- en twee herenteams van Alliance, een da- mes- en een herenteam van de universi teiten in Edinburgh en Lille deelnamen. Er werd een halve competitie gespeeld, waarin bij de dame« Alliance I de eer ste prijs 'n de wacht sleepte. De uitslagen bij de dames waren: Lille Alliance I 0-7, Edingburgh—Alliance II 0-0, Alliance I-Alliance II 3-2, Edinburgh- Lille 11-0, LilleAlliance II 0-6, Edin burgh—Alliance I 1-2. Bij de heren werd Edinburgh winnaar. De tweede prijs was voor de heren van Alliance I. Lille won de derde prijs en Al liance II de vierde. De uitslagen bij de hpren waren: Lil leAlliance I 0-2. EdinburghAlliance II 4-0, Alliance I—Alliance II 2-1, Edinburgh Lille 3-0, Edinburgh—Alliance I 1-0, Lille Alliance II 1-1. GETROUWD: 22 maart: M. G. Visser en H. C. Starreveld; ;C. van Es en G. W. van Til. BEVALLEN van een zoon: 22 maart: E. C. van Houten-Korver. BEVALLEN van een dochter: 21 maart- H. W. van Dijk-Van Lubek, B. M. Vijlbrief-Veenstra. P. F. van Berkel-Wulf- fraat, D. H. G. van Rixel-Adams. OVERLEDEN: 19 maart: M. Passchier, 70 j., Gasthuisvest; 20 maart: H. Verkerk, 66 j., Nijlstraat; E. van Slooten-Pijn, 95 j., Kenaupark; 21 maart: A. A. G. Vreem, 61 j. Zaanenstraat; G. J. W. Geeven, 4 j., Luzac- straat; H. L. A. C. Gemmeken, 81 j., Arnol- dystraat: H. S. Moojen-Jansen, 68 j„ Kop- straat: 22 maart: S. L. Verkerk, 3 j., Haze- pa terslaan.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9