Rusland staakt de proeven met uranium- en waterstofbommen Passagiersschip in brand OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Gromyko's verklaring wekt wantrouwen in het Westen HET WEER ^'MORRIS 'êeforef/orféist// 72e JAARGANG No 224 DINSDAG 1 APRIL 1958 303e JAARGANG No 72 Morgen beraad over de spoorwegionen in Stichting van de Arbeid Nachtvorst dit nummer bestaat uit Monty's dubbelganger Mr. Klaasesz wil krachtig optreden tegen verkeers- overtreders Kolenprijzen verhoogd Mars tegen kernproeven Westen stelt Moskou voor topgesprek te bespreken Premier Diefenbaker wint verkiezingen in Canada Overtuigende zege voor conservatief bewind Het woord is aan Zwitserland en Europa Boelganin president van de Russische staatsbank Kozlov bevorderd tot eerste vice-premier Indonesiërs bleven KPM trouw GAAT U VERHUIZEN? Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft besloten eenzijdig verdere proeven met kernwapens af te gelasten, zo heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, gisteren in een rede voor de Opperste Sovjet (parlement) te Moskou bekendgemaakt. De ontwerpresolutie, waarin deze bereidverklaring is vervat, werd met algemene stemmen goedgekeurd, evenals een beroep op het Amerikaanse Congres en andere buitenlandse volksvertegenwoordigingen er bij hun regeringen op aan te dringen de proeven met kernwapens te doen staken. De Opperste Sovjet heeft ook een beroep op alle staten gedaan, die tegen nazi- Duitsland hebben gestreden, of van Duitse agressie hebben geleden, alles in het werk te stellen een herbewapening van West-Duitsland, en het uitrusten van de Westduitse strijdkrachten met kernwapens, te voorkomen. De Opperste Sovjet keurde verder de tekst goed van een boodschap aan de Westduitse Bondsdag, waarin er op. wordt gewezen, dat het uitrusten van de Westduitse strijdkrachten met kernwapens en -raketten een gevaar voor de vrede betekent. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks De Stichting van de Arbeid zal zich morgen opnieuw beraden over de loon- voorstellen, zoals die zijn neergelegd in het ontwerp van het nieuwe Reglement Dienstvoorwaarden van het personeel der Nederlandse Spoorwegen. Dit is medegedeeld 'n een protestver gadering van de afdeling Utrecht van de Bond van Nederlands Vervoersperso- neel. De secretaris van het hoofdbestuur van deze bond, de heer W. Kieboom, zei in deze vergadering, dat het spoorweg personeel het moe is, steeds maar alleen schouderklopjes te ontvangen voor zijn goede daden. Het heeft enthousiast en disciplinair meegewerkt aan de opbouw en de modernisering van het Nederlandse spoorwegnet. De vergadering nam een resolutie aan, waarin het spoorwegpersoneel er zijn mis noegen over uitspreekt, dat, gezien de lange duur van de procedure ter beoorde ling van de voorgelegde voorstellen, blijk baar door velen niet wordt ingezien hoe hoog de nood in vele N S.-gezinnen is ge stegen. De noodzakelijke rust in het spoor wegbedrijf kan alleen terugkeren door een onverwijlde beslissing ever de ingedien de voorstellen, die het opheffen van de achterstand van het N S -personeel ten op zichte van het overige bedrijfsleven be ogen. Tenslotte wordt er bij het centraal bedrijfsgroepsbestuur op aan gedrongen, die acties te ondernemen, die leiden tot verwerkelijking van de verlangens per 1 oktober. Gromyko verklaarde dat Rusland helaas de enige atoommogendheid is die bereid is zonder uitstel een akkoord te sluiten waarbij aan atoom- en waterstof bomproe- ven een einde wordt gemaakt. Hij zei dat Rusland zich ervan bewust is dat het stop pen van kernproefnemingen niet de drei ging van een atoomoorlog zal afwenden, en sprak er zijn teleurstelling over uit dat de westelijke mogendheden niet bereid zijn tot een overeenkomst inzake een onvoor waardelijk verbod van alle typen atoom- en waterstof wapens, stopzetting van de vervaardiging ervan en algehele vernieti ging van bestaande voorraden, onder een doelmatige controle. Gromyko zei dat men niet aan de in druk kan ontkomen dat bepaalde leiders in het westen, en met name in de Ver enigde Staten, „een gevaar voor hun na tionale economie zien in een stopzetting van de proefnemingen met kernwapens". De westerse economie woidt echter niet bedreigd door een stopzetting der proef nemingen, maar door de bewapenings wedloop, die de economie van alle NAVO- leden in zijn greep houdt WashivgfonManocuvre WASHINGTON De Russische ma noeuvre inzake het stopzetten der atoom bom-proeven heeft vo.gens onze corres pondent velen te Wasb-ngton nog ver sterkt in hun scepticisme ten aanzien van een top-conferentie. Het enig belangrijke, dat op zulk een confertr tie bereikbaar leek, was een stopzetting der proeven, ver bonden met een inspectiesysteem over en weer in Amerika en Rusland. De invoe ring van de wederzijdse inspectie had een eerste stap kunnen betekenen in de rich ting van een gecontroleerde ontwape ning. In Washington zijn velen thans van mening, dat de Russen met deze manoeu vre niet alleen propaganflawmst nastreven, doch tevens pogen te ontkomen aan een inspectiestelsel, dat het communistische regime uitermate onwelkom zou zijn. Londen: Geen controle LONDEN De Bctse reactie op de opschorting van de Russische atoombom- Verwachting tot morgenavond: Heldere nacht met op de meeste plaatsen lichte vorst. Morgen meer bewolking vooral in het Noordoosten van het land. Op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tussen noord en noordoost. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen. Volledige weerrapportcn op pagina twee. ZESTIEN PAGINA'S. proeven is volgens onze eoi respondent dat de waarde hiervan wordt verminderd om dat de Sovjet-regering nalaat voorstellen te doen inzake controlemaatregelen. Er is geen enkele waarborg - zo zegt men dat de proeven niet in het geheim met de „schone" variatie worden voortgezet. Verder liet Gromyko duidelijk uitkomen, dat de Sovjet-Unie de proeven zal hervat ten als zij dit wenselijk acht. Groot-Brit- tannië is bereid de proeven te staken on der internationale controle, als inleiding tot een volledige stopzetting van de pro- duktie van alle kernwapens. De deskun digen zijn het er over eens, dat de Sovjet- Unie zoveel proeven hpeft gehouden, dat de Russen zich kunnen veroorloven ze voor twee jaar op te schorten zonder schade te doen aan hun produktie Volgens som migen is de radio-aetiviteil in de gebie den, waar de Russische proeven genomen zijn, zo groot, dat Moskou het wenselijk acht de explosies reeds alleen daarom stop te zetten. De regering zal waarschijnlijk nog voor Pasen in het Lagerhuis ten verklaring af- Het. zou een aprilmop zijn u in de ver onderstelling te laten dat het inderdaad veldmaarschalk Montgomery is, die hier links op de foto zit. In werkelijk heid is het de in Australië geboren ac teur Clifton James, die tijdens de oor log de bekivaamste Duitse spionnen op een divaalspoor bracht door in de rol van Montgomery te verklaren, dat hel met de invasie wel los zou lopen. Clif ton James heeft zijn belevenissen uit die tijd opgetekend in een autobiogra fie: „Monty's dubbelganger", waarvan nu een film wordt vervaardigd, waarin hij de hoofdrol vervult. Deze opname werd gemaakt in Gibraltar, waar Clif ton James een ontmoeting heeft met de kapitein, gespeeld door John Mills, die hem als dubbelganger ontdekte. leggen over de Russische stap. Officieel commentaar is nog niet beschikbaar. In socialistische kring, waar, als bewijs van goede wil reeds lang op eenzijdige stopzetting van bomprceven door Groot- Brittannië wordt aangedrongen is men van oordeel, dat de Russische propagan- da-zet het Westen een kans geeft het Sov jet-initiatief over te nemen. Londen moet zulks in elk geval doen en trachten Wash ington tot hetzelfde te bewegen, zo schrijft de socialistische „Daily Hei aid". De Rus sische stap valt samen met het begin van een Amerikaanse serie proeven waarbij de halve wereld is uitgenodigd. De Ver enigde Staten zullen deze aangekondigde proeven niet opgeven, maar het zou een overwinning voor de geestelijke gezond heid zijn, indien de Amerikanen laten weten, dat deze proeven de laatste zijn. Indien alle proeven dit voorjaar eindigen, zou dit aldus het blad het begin kun nen zijn van een werkelijke poging om een veilige wereld voor iedereen te scheppen. LONDEN (Reuter) De Sovjet-Unie heeft 39 atoom- en waterstofbommen tot ontploffing gebracht, Ie eerste op 23 sep tember 1949 en de laatste op 22 maart volgens de Amerikaanse commissie voor kernenergie. De Verenigde Staten hebben 90 van dergelijke bommen laten ontplof fen waaroij inbegrepen de bommen op Hirosjima en Nagasaki. Zij begonnen op 16 juli 1945. In een bijeenkomst van de Vereniging voor Veilig Verkeer te Rotterdam heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Kiaasesz, gezegd, dat men in Nederland veel te lankmoedig is wat verkeersovertredingen betreft. Men treedt niet krachtig genoeg op tegen de overtreders. Mr. Klaasesz noemde het feit dat er zoveel verschillende organisaties be staan op het gebied van de verkeersveilig heid een ramp. „Wij zyn op de verkeerde weg als we de weggebruikers in vijandige kampen gaan verdelen. We moeten geza menlijk optrekken in cén organisatie." Voorts betreurde hij het dat het verkeers- onderwijs is onttrokken aan de politie en in handen is gelegd van het onderwijzend personeel. De kolenmijnen van drie landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal zijn vandaag het nieuwe kolenjaar begonnen met prijsstijgingen, die ten doel hebben hun verkooppolitie'; aan te passen aan de huidige toestand van de kolen- markt. De Nederlandse kolenmijnen heb ben bij de Hoge Autoriteit te Luxemburg nieuwe prijslijsten ingediend, die voorzien in verhogingen van de prijzen van huis- hrandkolen met 2 tot 7 gulden per ton. Voor enkele kwaliteiten industriekolen hebben de Nederlandse mijnen hun prijzen verlaagd met 0.75 tot 3 gulden per ton. Naar het ANP van bevoegde zijde ver neemt, moeten de prijsverhogingen voor Nederlandse huisbrandkolen worden ge zien als een aanpassing aan het algemene prijspeil op de kolenmarkt in de E.G.K.S. De betrokken kolensoorten zijn tot dus verre steeds lager in prijs geweest dan de vergelijkbare soorten uit de andere landen der E.G.K.S. De verlaging van de prijzen van sommige soorten industriekolen heeft eveneens ten doel de Nederlandse prijzen aan te passen aan de marktsituatie. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 1343P FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL: 717.162 FALCON WOLLEN TWEEDJASSEN In Philadelphia, aan de oostkust van de Verenigde Staten is een zesdaagse protestmars tegen het gebruik van kernwapens en tegen het voortzetten der kernproeven begonnen. Honderd Amerikaanse pacifisten, die op Goede Vrijdag bij het UNO-hoofdkviartier in New York worden verwacht, nemen deel aan de voettocht. Sommige dragen borden met leuzen mee in deze „mars voor de vrede". LONDEN (UP) De westerse grote drie hebben het Kremlin een memorandum gestuurd, waarin zy voorstellen in de tweede helft van april diplomatieke be sprekingen over een top-conferentie te laten beginnen. De Britse premier Mac- millan stuurde een begeleidend schrijven aan Kroesjtsjcv. De bedoeling van de wes terse boodschap is duidelijk: het is de eer ste stap om de kwestie van de top-confe rentie op gang te brengen, nu partijleider Krocsjtsjev ook premier is geworden. De westerse mogendheden verklaren andermaal bereid te zijn Kroesjtsjev te ontmoeten doch pas na een doeltreffen de voorbereiding van een top-conferentie via diplomatieke kanalen en een ontmoe ting van de ministers van Buitenlandse Zaken. De nota is besproken met en goed gekeurd door alle andere NAVO-mogend- heden. De Noordatlantische verdragsorga nisatie heeft zich formeel achter de memo randa van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk gesteld. MONTREAL (UP) De conservatieve partij van premier John Diefenbaker is vandaag bij de verkiezingen voor het par lement in Canada op weg naar een record overwinning. De conservatieven wonnen meer dan 190 zetels, waarmee zij het record van de liberalen in 1949 hebben gebroken. Als een stoomwals gingen dc conservatie ven in al de tien provincies van het land op dc overwinning af. Zij behaalden hun grootste zege in het liberale bolwerk Quebec. Zij verpletterden eveneens de kleine partijtjes door zich van alle zetels in Mani toba. een bastion van de socialistische C.C.F. meester te maken en boekten ook grote successen in Alberta, dat het domein was van de „Socialist Credit Party". Logan Pearsa 11 Smith: De „best seller" is de vergulde graf tombe van een middelmatig talent In ons blad van gisteren heeft men een mededeling van de Zwitserse ambassade in Den Haag kunnen lezen, waarin een bericht van buitenlandse persbureaus, dat Zwitserland zijn neutraliteit zou willen opgeven, onjuist werd genoemd. Daarmee is een einde gekomen aan de kortstondige illusie dat er spoedig verandering zou komen in de afwijzende Zwitserse houding tegenover de Europese eenwording. Die illusie was blijkbaar gewekt door dat de Zwitserse minister van Buiten landse Zaken dr. Max Petitpierre, ver leden week in Genève heeft gezegd: „Tot het einde van de jongste oor log was de Zwitserse neutraliteit een der factoren van het Europese even wicht. Thans is de toestand volkomen ver anderd. Er is geen Europees evenwicht meer en Europa is ideologisch en politiek gespleten. Daarbij ligt Zwitserland niet in het midden tussen het Westen en het Oos ten, maar het behoort tot West- Europa. niet alleen aardrijkskundig maar ook op grond van zijn democratisch bestel, zijn culturele banden en zijn eco nomische en sociale opvattingen". Uit de mond van een Zwitsers minister klinkt deze verklaring nogal opzien barend. Maar voor hen, die sedert de Hon gaarse opstand tegen het communisme veel met Zwitsers hebben gesproken of de Zwitserse pers hebben gevolgd, kwam zij toch niet onverwachts. Want tijdens en na de tragedie van november 1956 heeft de Zwitserse publieke opinie zó onomwonden partij gekozen tegen de Sovjet-Unie en haar politiek in de satellietlanden, dat van een werkelijke neutraliteit, zoals men die daarvóór in Zwitserland heel lang had begrepen en betracht, geen sprake meer was. Het eedgenootschap had toen in feite de zijde van het Westen gekozen en dr. Petitpierre heeft dit nu bevestigd. Maar hij heeft daaruit niet de conse quentie getrokken, die er naar onze me ning logischerwijze uit getrokken zou moeten worden. Hij heeft aan zijn ver klaring, dat Zwitserland ideologisch, cul tureel, economisch en sociaal „behoort tot West-Europa" niet de conclusie verbonden, dat Zwitserland dus ook zou dienen mee te werken aan de eenmaking van West- Europa op ideologisch, cultureel, econo misch en sociaa' gebied. Omtrent de politieke integratie (die trouwens nog lang niet aan de beurt is voor verwezen lijking) heeft de minister opgemerkt, dat deze niet kan worden losgemaakt van de verhouding der Europese landen tot de voormalige en nog bestaande koloniën in Azië en Afrika, hetgeen de Zwitserse po sitie inderdaad zou kunnen bemoeilijken maar niet méér dan de Nederlandse positie. Tegen de integratie op economisch gebied heeft Petitpierre echter geen enkel bezwaar geopperd: hij heeft zelfs ver klaard dat de Europese landen in dat op zicht hun samenwerking „kunnen en moeten voortzetten". Waarom zo vraagt men zich af neemt Zwitserland dan slechts zo schoor voetend deel aan die samenwerking? Het heeft na maandenlange onderhandelingen wèl een verdrag over vervoerszaken ge sloten met de Kolen en Staal Gemeen schap. maar het wil niet tot die Gemeen schap toetreden of er zich ook maar, naar het voorbeeld van Engeland, mee „asso ciëren". Het is wèl lid geworden van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, maar het blijft nog altijd buiten de Raad van Europa, die ernaar streeft het parlementaire lichaam van die organisatie te worden. Het wil naar alle waarschijnlijkheid wèl toetreden tot het Europese Vrijhandelsgebied (als dat er mocht komen) maar niet tot de Econo- MOSKOU (Reuter-AFP) Maarschalk Boelganin, die dezer dagen als premier door partijsecretaris Kroesjtsjev werd ver vangen, is benoemd tot president van de staatsbank van de Sovjet-Unie. Hij heeft deze post ook van 1938 tot 1.941 bekleed en was toen tevens vice-voorzitter van de raad van volkscommissarissen (kabinet). In het nieuwe kabinet onder Kroesjtsjev zijn Mi- kojan en Kozlov eerste vice-premier. Ko- sygin, Koezmin, Zasyadko en Oestinov zijn aangewezen als vice-premier. De negentien ministers van de regering-Boelganin heb ben hun positie behouden. De benoemingen die verder geen belangrijke wijzigingen bevatten, werden met algemene stemmen door de Opperste Sovjet (parlement) goed gekeurd. De benoeming van Kozlov tot eerste vice-premier betekent een nieuwe stap in de snelle carrière van een man die men beschouwt als een van de intiemste mede werkers van Kroesjtsjev. De vijftigjarige Kozlov, die tot de „nieuwe generatie" van Russische machthebbers behoort, is lid van het presidium van het centrale partij comité Op de geruchtmakende zitting van het centrale comité in juni 1957, die tot uitstoting van de „anti-partijgroep" heeft geleid, werd Kozlov gekozen tot volledig lid van het presidium. Tass meldt dat hij, tengevolge van zijn benoeming tot eerste vice-premier van de Sovjet-Unie ontheven is van zijn functie van premier van de Sovjet-republiek Rusland. De nieuwe regering bestaat uit de pre mier (Kroesjtsjev). twee eerste vice-pre miers, vier gewone vice-premiers, negen tien ministers, zeventien .voorzitters van staatscommissies of directeuren-generaal en de president van de staatsbank (Boel ganin) Voorts maken de premiers van de vijftien Sovjet-republieken deel uit van de centrale regering in Moskou. Koezmin is zowel vice-premier als voorzitter van hef Gosplan, zodat de huidige regering 58 leden telt. De vice-voorzitters en chefs van de voornaamste afdelingen van het staatsplan hebben ook de rang van minister. De conservatieve overwinning was zo ge weldig, dat de leider van de C.C.F., Cold- well, niet herkozen werd en dat ook de lei der van de „Socialist Credit Party", Solon Low, de nederlaag leed, zodat er twee par tijen in het parlement terugkeren zonder hun leider. Een half jaar geleden won Diefenbaker de algemene verkiezingen met een geringe meerderheid. Hij besloot daarom nu een uitspraak van het volk uit te lokken. (Reuter) De onofficiële definitieve uit slag van de Canadese verkiezingen (tussen haakjes de verdeling in 1957) luidt: zetels Conservatieven 209 (113) Liberalen 47 (106) Coöperatieve Gemenebestpartij 8 25) Soc. kredielpartij (19) Onafhankelijken 2) Onafhankelijk-liberalen 2) Onafhankelijk-conservatieven 1) Een zetel is nog niet beslist. Ontvoering In Montreal zijn maandag negen verkie zingspropagandisten van de liberale partij, onder wie twee vrouwen, ontvoerd. DJAKARTA (ANP) De Indonesische bemanningen van tien schepen van de K.P.M., die in de haven van Surabaja lagen, hebben maandag verklaard, dat zij „en bloc" zullen blijven werken voor de K.P M. De betrokken schepen zijn inmid dels uit Surabaja naar Singapore vertrok ken Deze opzienbarende stap van de In donesische zeelieden deden zij enkele uren vóór de vastgestelde tijd van vertrek der schepen. Volgens UP hebben honderden Indone sische zeelieden te Surabaja op een massa vergadering eenstemmig besloten dat zi; zullen blijven werken op schepen van de K.P.M. ADVERTENTIE Wij garanderen u een goede verhuizing uitgevoerd door vakkundig personeel. Vraag eens inlichtingen F. DAMIAANS EN ZN. Zijlvest 41 - Haarlem - Tel. 12456-14155-52514 OSLO (UP) Scheepvaartstations in Europa ontvingen dinsdag na middernacht berichten, volgens welke het Noorse passagiersschip „Skaubryn" in de Indische Oceaan in brand stond Ruim elfhonderd passagiers en de 200 man sterke bemanning zijn gered door hel Britse schip „City of Sydney": er zou één opvarende om het leven zijn gekomen. De 9786 ton metende „Skaubryn" was op weg naar Colombo en het bevond zich 300 mijl ten zuidoosten van het eiland Sokotra, toen de brand ontdekt werd. De „Skaubryn" is niet gezonken, aldus werd dinsdagochtend omstreeks half vijf Nederlandse tijd door het ANP vernomen. Het schip rookt nog over de midscheeps. De „City of Sydney" stoomt met de gered den op naar Aden. Het Italiaanse schip „Roma" blijft in de buurt van het wrak. De „Skaubryn" had voornamelijk emi granten die naar Australië wilden, aan boord. Het schip vertrok oorspronkelijk uit Bremerhaven. Op Malta kwamen nogmaals 150 passagiers aan boord. Het zeven jaar oude schip was uitgerust met het modernste brandweermateriaal. De „Skaubryn" werd in Kiel speciaal voor emigrantenvervoer gebouwd. De passagiers zijn voor het overgrote deel Duitsers en Skandinaviërs, onder wie vele Denen. De bemanning bestaat voor namelijk uit Duitsers en Italianen: de offi cieren zijn allen Noren. De „Skaubryn" is het eigendom van de rederij Skaugen te Oslo. Volgens een woordvoerder van de rederij was alle verf op en aan het schip tegen vuur bestand. De woordvoerder nam aan, dat het vuur is ontstaan in de machine kamer en vervolgens is overgeslagen naar de olietanks. De kapitein van de „Skaubryn", de 45- jarige Alf Faeste, is vanaf 1951. toen het schip in Kiel te water werd gelaten, gezag voerder geweest en hij heeft sindsdien zon der falen steeds emigranten vanuit Duits land naar Australië gebracht. „Ik ben er van overtuigd, dat het schip niet in betere handen kon zijn," zei de woordvoerder. De „Skaubryn" had accommodatie voor 1335 personen. De rederij ontving het eerste nieuws over moeilijkheden op de „Skaubryn" via zijn vertegenwoordiger in Rotterdam van de Nederlandse zeesleepmaatschappij Wijs muller. Later volgde bericht van Lloyds. mische Gemeenschap en Euratoom. Deze Zwitserse politiek is niet langer verklaarbaar uit neutraliteit, en dr. Petit pierre heeft daaromtrent danook geen mis verstand laten bestaan. Zij is alleen ver klaarbaar uit vrees voor aantasting van de Zwitserse soevereiniteit op handelsgebied en dat is een houding die. gezien de onaf wendbare ontwikkeling van de Europese economie in de richting van een grote ge meenschappelijke markt van 160 miljoen mensen, niet meer past in het huidige tijdsbeeld. Want die economische een making van West-Europa is geenszins in de eerste plaats een politieke noodzaak. Ze is vóór alles nodig om de Europese economie op den duur te kunnen hand haven tegenover die van Amerika en Rus land en dus om het levenspeil der Euro peanen te handhaven. En ook de Zwitsers zullen tot het inzicht moeten komen, dat ook zij tot die Europeanen behoren en dat dus hun eigen belangen hen tenslotte tot deelneming aan de Europese samenwer king zullen dwingen. Simoi7 Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1