Dreiging met modeldienst als nieuwe lonen niet spoedig afkomen Strijd tegen vervlakking en verruwing van tegenwoordige tijd méér krasM véérkracht College Bourguignon WOENSDAG 2 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 SPOORWEGPERSONEEL IS HET WACHTEN MOE Geladen sfeer op massa-vergaderingen in Concertzaal en gebouw St. Bavo te Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem t Deursen's Aardappelhedrijf Balladen en pantomime in Pauzetheater Speeltuin „Duinweide" worat uitgeoreia H. Kok veertig jaar bij N.Z.H. „Caprera" te bezichtigen voor belangstellenden Faillissementen P. Smink nam afscheid van de P.T.T. Afscheid mej. G. de Boer van Julianaschool Vestigen van een kampeer terrein in Haarlem Paaszangdienst in Overveen Even afrekenen, heren Verspronckweg half april gereed Ongunstig weer heeft vertragend gewerkt UIT STAD EN STREEK ANTIEKE MEUBELEN Opnamen voor „Stranding" in Kennemerduinen G. Verkerk voorzitter afd. Haarlem N.R.V. „Kunst Zij Ons Doel" exposeert in Huis Van Looy HET HAARLEMSE SPOORWEGPERSONEEL is het wachten beu! Op een wijze, welke geen twijfel liet over hun ernstige vastberadenheid en doorzettingskracht, heb ben de spoorwegmannen, georganiseerd in de afdeling Haarlem van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel en van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoers- personeel „St. Raphaël", dinsdagavond op een tweetal massaal bezochte vergaderingen respectievelijk in de gemeentelijke Concertzaal en gebouw St. Bavo te Haarlem hun diepe misnoegen kenbaar gemaakt over het lange uitblijven van de beslissing oVer het invoeren van het gewijzigde reglement dienstvoorwaaraen (R.D.V.). Over deze reglementswijziging, inhoudende verbeterde arbeidsvoorwaarden, werd reeds ruim vijf maanden geleden tussen de directie der Nederlandse Spoorwegen en de personeelraad overeenstemming bereikt. Aan het slot van beide vergaderingen, waarin vaak bittere woorden van teleurstel ling en verontwaardiging werden gesproken over wat men noemde het „ergerlijke gesol met het geduld en de rechtvaardige verlangens van het spoorwegpersoneel", werd met algemene stemmen een door de afdelingsbesturen ontworpen resolutie aangenomen. In de resolutie van de afdeling Haarlem van de bedrijfsgroep Spoorwegen van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel wordt er de nadruk op gelegd, dat het langdurig uitblijven van de ministeriële beslissing de arbeidsvrede ernstig in gevaar brengt en tot grote verontwaardiging en verbittering onder het personeel heeft geleid. Voorts houdt zij een ernstige waarschuwing in aan allen die verantwoordelijk zijn voor de verdere gang van zaken, het geduld van het spoorwegpersoneel niet langer op de proef te stellen, daar het voor de gevolgen van verder getraineer niet instaat. Tenslotte wijzen de rekwestranten alle verantwoordelijkheid voor onrust in het bedrijf met klem van de hand en eisen zij, dat op korte termijn aan hun wensen zal worden tegemoetgekomen en wel met terugwerkende kracht tot de datum, waarop tussen de directie der Nederlandse Spoorwegen en de personeelraad over de nieuwe arbeids voorwaarden overeenstemming werd bereikt. Deze resolutie is gezonden aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de minister van Verkeer en Water staat, het College van Rijksbemiddelaars, de Stichting van de Arbeid, de directie der Nederlandse Spoorwegen en de pers. De stemming in de tuinzaal van het Con certgebouw, waar naar schatting ruim vierhonderd spoorwegmannen waren ver zameld, wekte herinneringen op aan fel- bewogen protestvergaderingen in de voor oorlogse crisisjaren. Ook hier een geladen sfeer, ernstige gezichten en de vastberaden houding van mannen, die al weten welke beslissing zij straks zullen uitspreken. Mannen ook wie het aan te zien was, dat er een eind aan hun geduld was gekomen en dat zij ten volle bereid waren de konse- kwesties van hun beslissing te aanvaarden. „Grimmig en verbitterd" karakteriseerde de afdelingsvoorzitter, de heer G. Koot, in zijn openingswoord de stemming van de aanwezigen. Hij gaf een overzicht van het verloop der onderhandelingen over de wij zigingen in het reglement dienstvoorwaar- den. Reeds in 1954 was vastgesteld dat de inkomens van het spoorwegpersoneel ten opzichte van die in het bedrijfsleven ten achter bleven. In 1956 zouden de door het hoofdbestuur en alle organisaties opgestel de arbeidsvoorwaarden verwezenlijkt wor den en zou deze achterstand dus ingelopen worden. Dit voornemen werd echter door lie in dat jaar genomen regeringsmaatrege len doorkruist. Het personeel der Neder landse Spoorwegen heeft deze tegenslag toen aanvaard onder voorwaarde, dat de verbetering van de arbeidsvoorwaarden te gelegenertijd alsnog haar beslag zou krij gen. Nadat in het voorjaar van 1957 door de algemene vergadering van de bedrijfs groep Spoorwegen was vastgesteld, dat maatregelen op het gebied van de lonen van het spoorwegpersoneel noodzakelijk en op korte termijn ingevoerd dienden te worden, bleek in het daarna gevoerde over leg met de directie der Nederlandse Spoor wegen, dat de directie eveneens dit stand punt innam. In het verdere overleg tussen de directie en de personeelraad werd zeer spoedig over de herziening van het R.D.V. overeenstemming bereikt. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft echter in eerste instantie op formele gronden gewei gerd de voorstellen tot wijziging van het R.D V. in overweging te nemen, aldus de heer Koot. „Daarna zijn meer dan vijf maanden verlopen, waarin oneindig veel is gepraat, gemotiveerd en geargumenteerd, maar tot dusver met geen enkel resultaat." ADVERTENTIE Elke i morgen door de ONDERTROUWD: 1 april: A. M. Iiand- graaf en J. Oosterdijk. GETROUWD: 1 april: H. A. Kors en G. Levering. BEVALLEN van een zoon: 31 maart: J. van de PolVan Dam, A. C. WijmaVan Leersum, G. ModderNienhuis; 1 april: C. van Dijk—Dijkman Dulkes. BEVALLEN van een dochter: 30 maart: C. J. TermeulenBeuk; 31 maart: J- A. StremmingZoet. OVERLEDEN: 29 maart: A. Meijer, 83 j„ Hazepaterslaan; 30 maart: G. Meijer, 68 j., Gasthuisvest; 31 maart: B. J. Hetem, 73 j., Be Witstraat; H. W. de HerderWigche- rink, 74 j., Ged. Raamgracht. Spreker zei verder: „Wij zijn thans het wachten moe. Wij zijn hier bijeengekomen om in het openbaar krachtig te protesteren tegen deze gang van zaken. Het publiek dient te weten hoe het met onze mentaliteit en opvattingen staat. Het publiek dat het spoorwegbedrijf met de regelmaat van een klok ziet werken, ziet niet altijd de werke lijkheid. Wij zijn er ons van bewust dat ons bedrijf een gemeenschapsbedrijf is, dat onder de moeilijkste omstandigheden per fect moet functioneren. Dat hebben de af gelopen perioden van sneeuw ,ijzel en vorst wel bewezen. Maar blijft men ons ergeren, dan zullen we tonen, dat het ook anders kan gaan De gemeenschap heeft veel waardering voor het spoorwegbedrijf, maar deze waardering is nooit het personeel ten goede gekomen en dat heeft veel verbitte ring gebracht. Indien geen spoedige ver betering van onze arbeidsvoorwaarden tot stand komt, dan zijn wij ervan overtuigd dat onze geest en plichtsbetrachting wel eens vermoord zouden kunnen worden. De spanningen, die er op het ogenblik onder 't gehele personeel heersen, zouden wel eens uitwegen kunnen zoeken, die de verant woordelijke instanties wellicht zeer pijnlijk zouden verrassen. Ons geduld is nu lang genoeg op de proef gesteld. Onze resolutie betekent de laatste aansporing aan onze rechtvaardige verlangens tegemoet te komen. Ook al zijn ons bepaalde mogelijk heden ontnomen, waarmede wij kunnen bewijzen dat het ons bittere ernst is, wij hebben andere middelen ter beschikking die nauwelijks minder effectief zijn." Met een krachtig applaus betuigden de aan wezigen hierna hun instemming met de voorgestelde resolutie. Landelijke demonstratie in Den Haag? Een voorstel uit de vergadering tot het houden van een landelijke demonstratie in Den Haag, indien de resolutie geen resul taat zou opleveren, werd van vele kanten ondersteund. De voorzitter zegde toe dit voorstel aan het hoofdbestuur te zullen voorleggen. Tevens werd besloten op korte termijn een nieuwe vergadering te beleggen, waarin men zich over verdere stappen zal beraden, indien ten aanzien van de invoering van het gewijzigde R.D.V. geen overeenstemming zou worden bereikt. Modeldienst-actie dreigt Ook in gebouw St. Bavo in de Smede- straat, waar de afdelingsbedrijfsgroep Spoorwegen te Haarlem van de Nederland se Katholieke Bond van Vervoerspersoneel ,.St. Raphaël" met circa tweehonderd leden in vergadering bijeen kwam, was men zeer ontsticht over de traagheid in afdoening van de voorstellen tot wijziging van het reglement dienstvoorwaarden. Na een toelichting van de voorzitter, de heer A. de Vries, nam de vergadering met algemene stemmen een aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid te rich ten resolutie aan, waarin van dit grote misnoegen wordt blijk gegeven. Daarin wordt voorts gezegd dat de leden thans een snelle beslissing eisen en dat bij uitblijven hiervan het bestuur de verantwoording over de door de leden te nemen stappen niet langer kan dragen. Afschriften van de resolutie zijn gezon den aan het College van Rijksbemiddelaars, de Stichting van de Arbeid, het hoofdbe stuur van de vakorganisatie en de Katho lieke Arbeidersbeweging. Tevens nam de vergadering een motie aan, waarin beantwoording van de reso lutie door de minister binnen vijf dagen wordt geëist. Mocht het antwoord van de minister binnen deze termijn niet binnen zijn, dan zal het afdelingsbestuur er bij het hoofdbestuur van „St. Raphaël" op aan dringen dat met de gezamenlijke organi saties van spoorwegpersoneel overleg wordt gepleegd over het houden van een zogenaamde modeldienst-actie. ADVERTENTIE HET ADRES SINDS 1851 voor goedgekeurde PLANTAARDAPPELEN Ged. Oude Gracht 107 - Telef. 14245 Drie jongemannen hebben dinsdagmid dag hun publiek in het Pauzetheater in de Rembrandtbioscoop uitnemend bezigge houden: ten eerste de nog zeer prille „bard" Peter van Hattum, die, zichzelf be geleidend aan de piano of op een hand- harp een aantal heel aardige balladen van eigen maaksel zong, ten tweede de panto mimespeler Rob van Reijn, van wie men zich overigens af kon vragen of hij nu en dan de grenzen van zijn métier niet overschreed door bepaald clowneske uit vallen. Zijn begeleider aan de piano, Anton Dijkman, komt een aanzienlijk deel van de hem toegebrachte hulde toe, met name voor de imaginaire vertolking van de tweede Hongaarse rapsodie van Franz Liszt, die stond of viel met beider samen werking. De roddelaarster en de kaart speler waren uitstekende figuraties, maar ook alweer doordrenkt van clownerie. De beste pantomime vonden wij Van Reijns begin: een man, die een paar schoenen koopt en vervolgens teleurgesteld wordt door het feit, dat niet de hele wereld hem met verbazing beschouwt. Peter van Hattum beschikt, zodra hij zijn harp ter hand neemt, over een zeer suggestieve kracht. De stilte, waarin zijn zeer simpele balladen komen binnenzeilen, was er tekenend voor, dat hij meer sna ren beroerde dan die van zijn instrument. Vooral zijn liefdeslied voor een doofstom meisje en het zestiende-eeuwse gesprek tussen een meisje en een hazelaarsboom, maakten indruk. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Duinweide" in Vogelenzang heeft aan zienlijke verbeteringen en uitbreiding van het aantal speelwerktuigen op de tuin tot stand gebracht. Momenteel is men bezig met het maken van een betonnen funde ring voor een dubbele glijbaan; de klein tjes kunnen hier van een hoogte van twee meter naar beneden glijden en de grotere kinderen van een hoogte van vijf meter. De voornaamste verbetering zal zijn de bouw van een huisje, waarin enige toilet ten en een waterkraan zijn ondergebracht. De bouwvergunning is hiervoor al ver leend. De dienst van Publieke Werken in Bloemendaal gaf blijk van haar sympathie voor dit werk door een plan te ontwer pen en de tekeningen te maken. ff ff Zeven in Amsterdam studerende maar in Haarlem en omgeving wonende studenten strijden sinds enige maanden tegen de ver vlakking en verruwing van de tegenwoor dige tijd. Na een inleidende periode, waar bij de diverse idealen eerst uitvoerig wer den geformuleerd, treedt men thans nog in bescheiden mate naar buiten op, ten einde ook de medemens te trachten te win nen voor het cultiveren van de smaak uit de zeventiende en achttiende eeuw. En aangezien Frankrijk toen meer dan nu het centrum van de cultuur was, richt het „Collége de Bourguignon" zich enthousiast tot dit land. waarbij men op een sympathiek conservatieve manier terug wil naar de stijl en vormgeving van toen. De leden van het Collége laten het overi gens niet bij plannen. Zij steunen ook daad werkelijk hun eigen principes door naar buiten de Franse geest uit te dragen. Dit exclusieve gezelschap studenten kwam in de eerste maanden van het bestaan van het Collége bijeen in een keldertje in Am sterdam, maar al spoedig ontdekte men dat Haarlem de stad én de bevolking een beter oord voor het verwezenlijken van de ideeën zou zijn en men verhuisde dus naar „De Waag", waar sinds korte tijd op ge zette tijden de exclusieve bijeenkomsten plaats hebben. Daar wordt dan in het Frans op een fijnzinnige wijze een ge sprek gevoerd, dat niet zelden de verfijnde smaak van het Franse volk tot onderwerp heeft. Uiteraard komt daarbij ook de maal tijd en alles wat daarmee verband houdt, ter sprake en daarom achtte men het een uitstekend idee een wijnkenner bij uitstek te verzoeken als adviseur tot het Collége toe te treden. Men vond de heer H. F. A. Okhuysen uit Haarlem, een van de weinige Chevaliers du Tastevin die Nederland herbergt, bereid als Paladijn in liet Collége zitting te nemen, zodat men op dit gebied zich tot in de finesses alles eigen kan maken van de Franse zeden en gewoonten. Maar daarmee is het Collége er nog niet. Men wil dit selecte gezelschap, na uitvoe rige ballotage, uitbreiden, waarbij het de bedoeling is dat de leden ook na de stu dententijd zitting in het Collége blijven houden, terwijl men voorts in diverse delen van het land B-kernen wil stichten. Zover is het echter nog lang niet. Voor eerst wil men zelf een reis naar Bourgondië ondernemen, waarbij men bovendien wil trachten een Frans edelman te interes seren in het „Collége Bourguignon". Ver der worden er in de naaste toekomst lezin gen gehouden voor de leden van het Col lége, waarna het Collége zelf deze verwor ven kennis weer wil uitdragen naar diverse steden in Nederland. Zo ge ziet, plannen die bijzonder veel beloven voor de toekomst. Voorlopig houdt men zich echter bezig met het zoeken naar een geschikte permanente vergader ruimte waarbij men zich gesteund weet door de Protecteur van het Collége, die een plaatsje heeft gekregen in de linker bovenhoek van het officiële briefpapier: Franqois VI. Prince de Marseille. Due de la Rochefoucauld En dat deze Francois al tweehonderd jaar dood is deert de initia tiefnemers van het collége allerminst. Op dinsdag 15 april is de heer H. Kok uit Heemstede veertig jaar in dienst bij de N.Z.H. De heer Kok, die thans afdelingschef is van de centrale magazijnadministratie van de vervoermaatschappij, werkte aan vankelijk in Haarlem en Rijnsburg als klerk, maar werd reeds na ongeveer een jaar tot assistent van de chef van de uit voerende dienst in Hillegom benoemd, wiens opvolger hij in 1924 werd. Tot het einde van de stoomtractie in 1932 heeft hij zich op deze belangrijke post door zijn werkkracht en toewijding onderscheiden. Het tractiedepot te Hillegom vanwaar de :.::gay. rn| lijn HeemstedeLei- llfjr *WË den werd geëxploi- §m Éll teerd, omvatte tien tot twaalf locomotie ven en het bijbeho rende rollend mate rieel en zestig tot '.eventig man perso neel. De lijn werd bovendien geken merkt door een druk 'ervoer zelfs tij lens de hevige bus- concurrentie werden er toch nog altijd drieduizend reizigers per dag vervoerd met hoge toppen op zon- en feestdagen en in de bollentijd. Met name tijdens de Fiom 1925 werd van de heer Kok en zijn medewerkers een uiterste krachtsinspanning gevergd. De bepei-kte middelen waarover hij kon be schikken ten spijt heeft hij toch kans ge zien de dienst aan te passen aan de drukte. Na de elektrificatie waarvoor hij de dienstregeling nog heeft ontworpen werd de heer Kok tot chef van de toen nog bestaande administratieve afdeling in Leiden benoemd. Na de reorganisatie van 1937 volgde een overplaatsing naar Haar lem, waar de aanstaande jubilaris zich ging toeleggen op de mechanisatie van de boekhouding, onder meer door middel van Hollerith-machines. In 1944 werd hij be noemd tot onderafdelingschef van de cen trale magazijnadministratie, waarvan hij sinds 1. januari 1948 chef is. Ook in die functie heeft hij er naar gestreefd zijn af deling met gebruikmaking van de mo dernste machinale methoden steeds op de hoogte van haar tijd te houden en alle materiële mutaties in het veelomvattende vervoerbedrijf op de voet te volgen. Het personeel van de N.Z.H. kent de heer Kok vooral als de geestdriftige penning meester van het Onderling Ondersteu ningsfonds, waarvan hij sinds de stichting in 1922 de onvermoeide promotor is. Het fonds beschikt thans over een kapitaal van twee ton en keert elk jaar ongeveer vierduizend gulden uit voor allerlei me dische voorzieningen en huishoudelijke hulp wegens ziekte van huisvrouwen, welke niet door de wettelijke en reglemen taire voorzieningen worden gedekt. Hij doet dat werk nu al twintig jaar en het zal zeker niet in het minst daarom zijn dat velen hem op de dag van het jubileum zullen komen complimenteren. Het is voor het gemeentebestuur van Bloemendaal door de financiële omstandig heden nog niet mogelijk „Caprera" voor het publiek open te stellen. Men is thans nog bezig twee bunkers te slopen. Toch willen B. en W. van Bloemendaal voor echte natuurliefhebbers de gelegen heid open stellen daar af en toe onder des kundige leiding wandelingen te maken. Dit zal dan op zaterdagmiddagen geschie den. Zij die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich bij de gemeentesecretaris op het raadhuis in Overveen aanmelden en tevens bij de hoofdopzichter van de plant soenen, de heer P. v. d. Maas. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: F. D. Lampert, aannemer, Kleverlaan 86 te Haarlem, ook wel handelende onder de naam of firma F. D. Lampert v/h J. Rombout. en firma C. Lampert en Zoon, aannemersbedrijf van grond- en wegen bouw, kantoorhoudende te Heemstede. Rechtercommissaris: mr. N. Reeling Brou wer en curator mr. J. If. A. M. v. Son, advocaat en procureur te Haarlem, Ver- spronckweg 3. J. Fontijn, handelende onder de bena ming Oranje Shipstores en/of N.V. Oranje Shipstores, wonende te Wormerveer, Zaan- weg 81, voorheen Zaandam, Havenstraat 6. Rechtercommissaris mr. N. Reeling Brou wer en curator mr. W. N. Felhoen Kraal, advocaat en procureur te Wormerveer, Zaan weg 66. K. W. Köhlinger, caféhouder (café restaurant De Weyman), wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Hoofdstraat 216. Rechtercommissaris mr. N. Reeling- Brouwer en curator mr. W. Boers, advo caat en procureur te Overveen, Prins Mau- ritslaan 113. Wegens gebrek aan actief werd opgehe ven het faillissement van: C. L. Al, handelende onder de naam Al's Handelsonderneming, wonende te Zandvoorl, Vinkenstraat 11. Rechtercom missaris mr. N. Smits en curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procu reur te Haarlem, Zijlstraat 47 rood. W. Visser, controleur, H. Gerhardstraat 177, Zaandam. Rechtercommissaris mr. N. Smits en curator mr. D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam, Provinciale- weg 52. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam van 18 maart is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 11 februari, waarbij H. J. Kuyper, koopman, vennoot van de ven nootschap onder firma Edclpelsdierenfarm „Sandhurst", Raamsingel 30 rood te Haar lem en J. E. de Reede, weduwe van W. J. Heisterkamp, vennote van de vennoot schap onder firma Edelpelsdierenfann „Sandhurst", Prins Hendriklaan 21 te Overveen, in staat van faillissement zijn verklaard, met benoeming van mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haar lem, Ged. Oude Gracht 54, tot curator. GEEN GRAMMOFOONPLATENCONCERT IN HET PAUZETHEATER Omdat in het Studio-Theater in Haarlem de film „De reis van HK.H. Prinses Bea trix naar de West" tot twaalf uur draait, moet het grammofoonplatenconcert voor het Pauzetheater met toelichting van de heer Jacques Moolenijrrer deze donderdag vervallen. Dinsdag nam de heer P. Smink, ambte naar bij de P.T.T. te Haarlem, na een ruim drieënveertigjarig, dienstverband wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van het P.T.T.-bedrijf. De heer L. W. M. van Beeck, adjunct-direc teur van het postgebouw Baljuwslaan, be tuigde namens het staatsbedrijf zijn dank voor de trouwe dienst. Spreker bood de afscheidspenning aan, die bij uitzondering wordt uitgereikt. Hierna sprak de heer J. H. van de Kop. chef der afdeling Pakketpost, waar de scheidende ambtenaar vele jaren werk zaam was geweest. Spreker memoreerde dat de verhouding tussen chef en collega's van de scheidende ambtenaar niets te wen sen overliet op deze afdeling en het speet hem afscheid te moeten nemen van een ambtenaar. Spreker bood een geschenk aan namens de afdeling. De heer H. Plant, voorzitter van het ju- bileumfonds. belichtte de werklust en de vriendschappelijke omgang van de heer Smink met zijn collega's. Het afscheid zal zeker zwaar vallen na zo vele jaren in prettige sfeer doorgebracht te hebben. Na mens het fonds bood spreker een vulpen aan en mevrouw Smink ontving bloemen. Wegens haar voorgenomen huwelijk op 4 april heeft mejuffrouw G. de Boer, onder wijzeres van de Julianaschool aan de Wil lem de Zwijgerlaan te Overveen, dinsdag middag in intieme kring van de leerkrach ten. de ouders en de leerlingen van haar klasse afscheid genomen. Gedurende twee- eneenhalf jaar was mejuffrouw De Boer aan deze school verbonden en gaf zij in de eerste en tweede klas les. Om drie uur werd zij in het feestelijk versierde zanglokaal ontvangen. In tegen woordigheid van alle leerkrachten kwamen de kinderen binnen, ieder met een narcis in de hand. Allereerst werd mejuffrouw De Boer door het hoofd der school, de heer R. D. Lagendaal. toegesproken, die zeide dat hij het zeer betreurde, dat mejuffrouw De Boer de school ging verlaten, ondanks het feit, dat dit een heuglijke reden had. Spreker bracht haar dank voor alles wat zij voor de kinderen had gedaan. Zowel bij de ouders als bij haar leerlingen was zij zeer gezien. Van de kinderen kreeg mejuffrouw De Boer een vaas met bloemen, een theeblad, dessertvorken en -lepels en een sauslepel als huwelijkscadeau. Dr. E. H. Cohen, voor zitter van de oudercommissie, bood namens de ouders zes messen en een kaasschaaf aan. Ook mevrouw Reinalda sprak de scheidende onderwijzeres zeer waarderend namens de ouders toe.. Nadat mejuffrouw De Boer allen had dank gebracht, was er voor ouders en leer lingen gelegenheid persoonlijk afscheid van mejuffrouw De Boer te nemen. Het lid van de gemeenteraad van Haar lem de heer J. Willemse (Arbeid) heeft aan het college van B. en W. vragen ge steld over de mogelijkheid in Haarlem een kampeerterrein aan te leggen. Hij her innert aan de mededelingen die in de pers verschenen zijn over het grote tekort aan kampeerruimte in het westen van het land en aan de bespreking tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1958. B. en W. hebben toegezegd een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid in Haarlem een kampeerterrein te vestigen. De heer Willemse vraagt of het onderzoek al achter de rug is en zo ja wanneer de raad de voorstellen over deze aangelegenheid tegemoet kan zien. In de Hervormde Kerk aan het eind van de Ramplaan in Overveen wordt op de morgen van Eerste Paasdag om acht uur een zangdienst gehouden, waaraan de organist Egbert Vos medewerking ver leent. Spreker is ds. G. P. Klijn uit Drie bergen, hoofdredacteur van „De Open Deur". Er worden trompetsoli gespeeld door Jos. Witjes en J. Wijnands. De Haarlemse politie heeft een 57-jarige kelner uit Haarlem aangehouden, die ervan verdacht wordt vijfhonderd gulden ten na dele van zijn werkgever, een restauratie- bedrijf in de binnenstad, te hebben ont vreemd. De kelner heeft reeds bekend, dat hij zich honderd vijftig gulden heeft toe geëigend Van het bedrag van vijfhonderd gulden wist hij echter niets af. Volgens zijn zeggen berust dit op een administra tieve fout van zijn werkgever. De betratingswerkzaamheden aan de Verspronckweg in Haarlem zijn thans zo ver gevorderd, dat dt Verspronckweg waarschijnlijk omstreeks half april voor het verkeer zal kunnen worden openge steld. Het vernieuwen van de riolering die thans gereedgekomen is heeft als gevolg van de moeilijkheden op de arbeidsmarkt in de zomer en het najaar van 1957 ernsti ge vertraging ondervonden. Toen boven dien bleek, dat aan kabels en leidingen omvangrijke voorzieningen moesten wor den getroffen was het niet meer mogelijk tijdelijk aan het wegdek te beginnen. Intussen is in het gedeelte tussen de Schotersingel en de Jan Steenstraat de fundering met spreidlaag en asfaltbinder- laag aangebracht. Tussen Jan Steenstraat en de Brederodestraat is men met de fun dering met spreidlaag gereed. Op de Korte Verspronckweg, Santpoor terstraat en Schotersingel bij de Ver- spronckbrug wordt thans gewerkt aan de fundering. Door de lang aanhoudende vorstperiode in maart is dit werk eveneens vertraagd. Het Houtplein is gereed op het aanbren gen van de asfaltlaag na. Daar deze laag gedeeltelijk op een bestaand asfalt- dek wordt aangebracht, is het noodzake lijk een hechtlaag (kleeflaag) aan te bren gen. Daarvoor is droog en niet te koud weer nodig. Ook hier hebben de weersom standigheden vertragend gewerkt. AJiettws in het kort Lezing over Christian Science. Za terdagmiddag 5 april zal Jules Cern uit New York City op uitnodiging van First Church of Christ, Scientist, Haarlem, in het Engels spreken over „Christian Science: The Divine Solution to Every Human Problem" (Christian Science: de goddelijke oplossing voor alle menselijke problemen). De lezing wordt om half drie gehouden in het Gemeentelijk Concertge bouw te Haarlem en om vier uur gevolgd door de voorlezing van de Nederlandse vertaling. Makelaars. De Haarlemse rechtbank heeft beëdigd als makelaar in onroerende goederen mevrouw M. B. M. Huyer-Van Rijnberk, Brederodestraat 96 te Zandvoort en als makelaar in tabak de heer S. A. J. Bijl, Van Slolbergstraat 19 te Zandvoort. Bestuurdersbond. In „Ons Gebouw" zal de Zandvoortse Bestuurdersbond op woensdag 9 april zijn jaarvergadering hou den. Van de periodiek aftredende leden heeft de heer H. C. Bakker, thans secreta ris, zich niet herkiesbaar gesteld. In deze vakature zal dus moeten worden voorzien. Polshorloge verdwenen. Een veertien jarige Haarlemse scholier heeft bij de politie te Overveen aangifte gedaan, dat zijn polshorloge zaterdagmiddag uit. het clubhuis van B.V.C. aan de Bergweg te Bloemendaal verdwenen is. Nieuw wegdek. Op het ogenblik wordt de Zandvoortselaan te Heemstede, tussen de Laan van Bloemenhove en de Herenweg, van een nieuwe deklaag voorzien. De oude was door het drukke en zware verkeer (er moeten bijvoorbeeld zandauto's remmen bij het naderen van de hoek) versleten. Het werk zal donderdagavond gereed zijn, zo dat het verkeer met de paasdagen van de herstelde weg gebruik kan maken. Schietwedstrijden. De Bloemendaal- se reserve-politie heeft vrijdag- en dins dagavond schietwedstrijden gehouden in de gymnastiekzaal van het bureau te Over veen. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller heeft na afloop voor de tweede keer aan de reserve-agent J. L. Bilder uit Bloemendaal de wisselbeker uitgereikt als beste schutter van het seizoen. Inbraak in Aerdenhout. In de nacht van maandag op dinsdag is een poging tot inbraak gedaan in een perceel aan de Aer- denhoutsduinweg te Aerdenhout. De wo ning stond op het ogenblik leeg wegens verbouwingswerkzaamheden. Door het in slaan van een ruitje verschaften onbe voegden zich toegang. Er wordt niets ver mist. ADVERTENTIE zoals mahonie ronde tafels, stoelen, canapé's enz. kopen wij. - Mas beschadigd zijn. Brieven onder no. 7830 Dinsdag in de namiddag heerste er gro te bedrijvigheid in de Kennemerduinen ter hoogte van Parnassia, waar op een hoog duin om ongeveer half zeven, toen de zon in de zee verdween, de slotscènes werden opgenomen van de film „Stranding" van Louis van Gasteren, een geschiedenis van geld- en diamantsmokkel, die grotendeels op Terschelling werd opgenomen en waar van het scenario gedeeltelijk is gebaseerd op de ondergang van het Zweedse schip „Ecuador", dat eind iu.'i 1956 op de Wes- tergronden bij het eiland Terschelling in tweeën brak en een prooi der golven werd. Aanvankelijk heeft Louis van Gasteren van deze scheepsramp een documentaire willen maken, die later is uitgegroeid tot een speelfilm. De speelfilm is voltooid, maar na een première niet meer vertoond. Thans heeft de Standaardfilm produktie- maatschappij uit Amsterdam in samen werking met de Caribbean Pictures be sloten de film opnieuw uit te brengen, waarvoor enige scènes moesten worden overgemaakt en veranderd Met de opna me van één van d'e scènes de slot scène was men dinsdagavond in de Ken nemerduinen bezig. Er stond een felle noordooster boven het duin en Josefine van Gasteren en Henk Bruins, die zich in deze scène moeten laten doodschieten, moesten de handeling enige keren herha len, voordat cameraman Wouter de Vries tevreden was. De beide spelers hebben daar boven op het duin ondanks hun emo tionele spel, danig van de kou te lijden gehad. Cameraman De Vries kon bij de opnamen gebruik maken van een monta gewagen van het leger, waarop een uit- schuifbare stellage was gebouwd, die eni ge tientallen meters omnoog geheven kon worden, zodat hij over het duin heen kon zien. Door de wind was het uiterst moei lijk voor regisseur Louis A. van Gasteren jr. aanwijzingen te geven. Produktielei- der is Co ter Linden. Ook de Amerikaanse cineasten Herrick Herriek en Bill Harper waren bij de opnamen aanwezig. Na eni ge uren van nerveus heen- en weergeloop was de tragische slotscène tenslotte een feit en konden Josefine van Gasteren en Henk Bruins weer uit dc „dood" herrijzen en van het duin afdalen Dc zon was in middels al lang ter kimme en de duister nis begon al te vallen, toen de cineasten de Kennemerduinen verlieten, waar zij ook overdag op verscheidene plaatse op namen hadden gemaakt. In het verslag over de zaterdag gehouden filmavond van de Nederlandse Reisver- eniging in ons blad van gisteren kwam een storende fout voor. Tot voorzitter van de afdeling Haarlem van de N.R.V. is niet de heer F. Stegeman gekozen (zoals wij abu sievelijk schreven), maar de heer G. Ver kerk. Deze heeft de afgetreden voorzitter, de heer C. Spaargaren, toegesproken. Van 19 april tot en met 18 mei zal in het museum „Het Huis Van Looy", ingang Kamperlaan, te Haarlem een tentoonstel ling worden gehouden van werken van leden van het genootschap „Kunst Zij Ons Doel'' te Haarlem. Een ere-zaal zal worden ingericht met werken van jhr. F. Teding van Berkhout ter gelegenheid van diens 75ste verjaardag. De tentoonstelling zal zaterdag 19 april om 15.30 uur officieel worden geopend.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9